Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.28. 18:32:45

Nem fogjuk pont most eladni, hogy jövőre horvátkockás mezünk lesz. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Night
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.05.14. 18:30:12

2019.04.28. 18:27:04

Hát Rakéta én is őszintén remélem, hogy jövőre is itt leszel nálunk, szépen lassan lappangó körmönfont módon az egyik kedvencem lettél. A srác mindig csendben teszi a dolgát és időnként meg bitang nagy gólokat is lő. Szerintem elég jól mutatja az Aranylabda "hitelességét", hogy Rakitic ha jól emlékszem tavaly csak 18. lett mikor kiváló szezonja volt neki is és Modriccsal ketten iszonyat nagyot dolgoztak a horvát középpályán (elég jól kiegészítve egymást). TEAM MARADJON RAKÉTA!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.09. 20:30:46

Ha nem változik sok minden szezon végéig, én is azt mondom, hogy inkább Cou menjen 100-ért, mint Rakitic 60-ért.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.09. 20:26:17

Remélem, mikor Bartomeut mutatták és telefonált, akkor az Rakéta ügynökével beszélte meg a hosszabbítás részleteit. 8)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.03.09. 20:15:00

De Jong ide vagy oda, elé kell tenni az új szerződést. Nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust hogy elküldjük a legjobb kp-t a csapatban.

Ha kell a pénz, oda kell adni Coutinhot az arabnak 120-ért.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.05. 07:48:30

nagyatyesz írta:Személy szerint örülnék, ha maradna. Sokat adott és ad mai napig is a csapatnak! Jelenleg ugye leginkább a Busi-Rakitic-Arthur triót tekinthetjük az alap középpályás sorunknak. De Jong bármennyire nagy igazolásnak tűnik, azért lutri, hogy mennyire fog beválni, pláne az első évben. Alenanak voltak jó meccsei ugyan, de ő marad a stabil csere. Én is úgy látom, hogy Vidal fog menni, amit részben én is sajnálok, de ha marad lehetetlen lesz elosztani a játékperceket középen, hogy ne legyen feszültség. Vidal remélhetőleg nyer egy spanyol kupát és bajnokságot, így 3 top bajnokság aranyérmesének mondhatja majd magát. Lehet rámegy még egy angliai kalandra, hátha ott is nyer valamit. Ha viszont beesne egy bl (adja Isten), akkor lehet elmegy nagy pénzért Kínába. Nekem beleférne jövőre egy Rakitic.Busi, Arthur, De Jong, Alena, Puig sor + SR, mint Jolly Joker. Csatár kell és Alba csere nyáron feltétlenül
Jelenleg úgy néz ki, hogy Rakitic 42 meccsből 39-en játszott, szerintem Busquets is 38 meccsen játszott, ez szerintem irdatlanul sok, és egyikük sem 25 éves már.
Rakitic is most magára talált, de láthattuk hogy mennyire fásult volt elég sok meccsen, és ráfért volna a pihenő.

Busquetset simán lehetne majd 50-50, vagy 60-40%-ban rotálni De Jonggal, Arthurt pedig Alenaval és Puiggel.
Rakiticet meg Rabiottal, ha esetleg jönne, Vidalt nem adnám el, szerintem tökéletes lesz jövőre is beszállni arra 20-30 percre ha úgy alakul a meccs, most is nagy befolyása volt a Real elleni meccsbe.Ne felejtsük el, hogy Xavi is mennyire fontos volt arra a 20-30 percekre, amikor beállt a meccs végefelé a fáradó csapatba.

Aztán szép lassan át lehet majd venni a stafétabotot, szerintem De Jong sem fog a kardjába dőlni, ha "csak" 23-24 évesen lesz fix stabil kezdője egy Barcelonának.

Coutinhot ha így folytatja, én eladnám, mert csak elértéktelenedik, és még jobban elmegy az önbizalma.Apropó Coutinho, tipikus példája annak hogy egyik igazolás sem 100%-ban garantált hogy beválik.
A srácnak szinte minden labdaérintése azt sugallta, hogy még ha nem is 100%-osan egy poszt Inivel, de ő a legnagyobb esélyes arra hogy átvegye a Don szerepét, és megfelelően helyettesítse, aztán most meg itt tartunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.05. 00:06:28

MatyiG írta:Busi eladására körülbelül annyi esély van, mint Messiére.

Ha Rakitic marad, nem tudom, kiből látunk pénzt a középpályán. Vidalért 20 milliónál többet szerintem nem adnának.

Busi, De Jong, Arthur, Rakitic, Alená, Vidal, ezt a hatost baromi nehéz lesz jól forgatni három helyre. És akkor Puigról még nem is beszéltünk, ősszel már 20 éves lesz, szóval nem a harmadosztályban kellene játszatni a gyereket.

Kíváncsi leszek, hogy oldják meg.
Nem kell eladni Busquetset, de már nem kell feltétlenül az egész szezont kezdőként végigjátszania. Lassascskánt átveheti helyét De Jong, értem ezt úgy, hogy fokozatosan mondjuk két szezon alatt. Persze attól is függ, hogy ő hogy válik be, illetve Busi hogyan fog játszani. Ezt amúgy okos dolognak tartom a vezetőségtől, hogy fokozatosan akarja pótolni a kulcsembereket, nem várják meg, míg teljesen leépüljenek, pl. Suarez mellé is ugye akarunk fiatal támadót hozni.
Vidal nálam maradna, ha elfogadja a csere szerpkört, akkor mindenképpen, mert annak nagyon értékes. Meg lehet ennek a 6 embernek a rotálását oldani azért, olyan nagy változás nem lesz idénhez képes, a 30+-osok többet pihennek majd.
Puig pedig mehet kölcsönbe, vagy maradjon ő, és Alena menjen, ezt döntse el Ernő, hogy kivel számol. A kölcsönökből nem jöttünk ki jól az utóbbi években, de ez azért volt, mert a kölcsönadottak nem ugorták meg a lécet. Olyanok voltak, akik spanyol/angol középcsapatokban jól teljesítettek, pl. Denis, Rafinha, Deulofeu, de láthattuk, hogy az még ide kevés.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.04. 23:16:31

MatyiG írta:És akkor Puigról még nem is beszéltünk, ősszel már 20 éves lesz, szóval nem a harmadosztályban kellene játszatni a gyereket.
Puig-ról is azt írták, mint tavaly Alena-ról, hogy jövőre már az első csapat tagja lesz.
Még egy kölcsönt el tudnék képzelni valamelyikükkel kapcsolatban.

És még a Rabiot-ügy sincs lezárva, ingyen (jó, aláíráspénz) egy 23 éves és ilyen szintű játékost vétek lenne csak úgy elengedni, de tényleg sokan vagyunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.03.04. 22:52:01

Személy szerint örülnék, ha maradna. Sokat adott és ad mai napig is a csapatnak! Jelenleg ugye leginkább a Busi-Rakitic-Arthur triót tekinthetjük az alap középpályás sorunknak. De Jong bármennyire nagy igazolásnak tűnik, azért lutri, hogy mennyire fog beválni, pláne az első évben. Alenanak voltak jó meccsei ugyan, de ő marad a stabil csere. Én is úgy látom, hogy Vidal fog menni, amit részben én is sajnálok, de ha marad lehetetlen lesz elosztani a játékperceket középen, hogy ne legyen feszültség. Vidal remélhetőleg nyer egy spanyol kupát és bajnokságot, így 3 top bajnokság aranyérmesének mondhatja majd magát. Lehet rámegy még egy angliai kalandra, hátha ott is nyer valamit. Ha viszont beesne egy bl (adja Isten), akkor lehet elmegy nagy pénzért Kínába. Nekem beleférne jövőre egy Rakitic.Busi, Arthur, De Jong, Alena, Puig sor + SR, mint Jolly Joker. Csatár kell és Alba csere nyáron feltétlenül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.04. 22:51:38

davi10 írta:Így viszont szerintem Vidal-t fogjuk elpasszolni, amit kicsit sajnálnék.

Szentségtörésnek számít ezek a fórumon, meg kb. 0 esélyt is látok rá, de én meggondolnám Busi elengedését, ő az aki a legfeltűnőbben szokott lazázni és alibizni.
Márpedig ha De Jongnak tényleg azt ígértük, hogy a kezdőből engedünk el valakit, akkor nem ússzuk meg a Samper-Rafinha-Denis-Gomes pakkal.
A külföldi változatokat olvasva megoszlanak a vélemények.
Több helyen is csak annyit írtak, hogy azt ígértük meg hogy 1-2 játékost eladunk a posztról, és hogy kellő játékidőt kap, azt nem hogy fix kezdőjátékost biztosan eladunk, és hogy rögtön kezdő lesz.

Számomra kicsit nonszensz is lenne, nem lenne egy megfontolt lépés eladni még a jelenlegi, feljavulóban lévő Busquetst sem eladni úgy, hogy De Jong még nem is bizonyított nálunk, az sem kizárt hogy nem bírja majd itt a terhet, és befürdünk vele.

Ha meg nagyon muszáj, én is Busquetset adnám el, vagy Coutinhot, szezon végéig kiderül.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.04. 22:49:23

Visszaállunk a stabil 4-4-2-re 4 valódi kp-ssal :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.04. 22:38:05

Busi eladására körülbelül annyi esély van, mint Messiére.

Ha Rakitic marad, nem tudom, kiből látunk pénzt a középpályán. Vidalért 20 milliónál többet szerintem nem adnának.

Busi, De Jong, Arthur, Rakitic, Alená, Vidal, ezt a hatost baromi nehéz lesz jól forgatni három helyre. És akkor Puigról még nem is beszéltünk, ősszel már 20 éves lesz, szóval nem a harmadosztályban kellene játszatni a gyereket.

Kíváncsi leszek, hogy oldják meg.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.04. 22:30:18

Így viszont szerintem Vidal-t fogjuk elpasszolni, amit kicsit sajnálnék.

Szentségtörésnek számít ezek a fórumon, meg kb. 0 esélyt is látok rá, de én meggondolnám Busi elengedését, ő az aki a legfeltűnőbben szokott lazázni és alibizni.
Márpedig ha De Jongnak tényleg azt ígértük, hogy a kezdőből engedünk el valakit, akkor nem ússzuk meg a Samper-Rafinha-Denis-Gomes pakkal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.04. 20:28:56

Bartomeu has told Rakitić that there would be an improvement in his contract. [@EduPolo via cat radio]

Csak egy clásico gól kellett ehhez. :D
Örülök, ha nem belőle csinálunk pénzt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2019.03.03. 15:17:32

Abszolút egyetértek Mourinhoval. Nekem olyan Rakitic, mint a Realnak volt Makele őt se tartották sokra pedig micsoda "vízhordó" volt. Aztán elment a Chelsea-be és évekig nem tudták pótolni, akkor jöttek rá micsoda kincset veszítettek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.03. 13:58:04

csababarca írta:

Nálam jövőre Rakitic-Arthur-De Jong alaphármas lenne.
De Jongot azért még várjuk meg, hiszen egy meccset játszott még itt. De már az is haladás lenne, ha Businak nem lenne bérelt helye a kezdőben.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2019.03.03. 12:47:56

Kb mióta itt van folyamatosan hoz egy kiváló szintet. Szerencsére Ernő nagy kedvence így tuti nem válunk meg tőle. Meg Messivel is jóban van így biztos nem merik eladni. 8) :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.03. 12:00:31

Bármelyik kp-st előbb adnám el mint őt, bármelyiket.
Nagy melót tesz le a pályán, elől is odaér, védekezésben is sokat segít.
Nagy érték az ilyen játékos.
Arthur, Rakitic, Busi, De Jong négyes jó arra a három helyre, plusz Alena és Roberto ha úgy van.
Vidal kérdőjeles mert nagyon kapar, de nyilván egy Rakitic-Vidal választásban a horvát nyer.

Nálam jövőre Rakitic-Arthur-De Jong alaphármas lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.03. 11:45:30

Cestus írta:Mourinho a Bein Sports stúdiójának vendégeként Rakiticről:

"He's one of the most underrated players in the world.

"He needs to improve his Instagram and social media because in this moment this is very important and he's not very good on that but he's very good on the pitch!"

:mrgreen:
Ebben tökéletesen igaza van! Modric aranylabdás lett, Rakéta pedig hasonlóan erős szezonnal a közelében sem volt. Mondjuk azért akik értenek hozzá, elismerik, nem véletlenül Valverde egyik legstabilabb kezdőjátékosa, és nem véletlenül akarta a PSG komoly összegért leigazolni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.03. 11:16:43

Rakitic miért nullazta volna le a teljesítményét? Volt egy eladott labdája a tizenhatoson belül,ami majdnem gólt hozott.
Ha nem volna kiadva, hogy nem adogatunk azon a helyen, hanem szépen kirúgjuk a labdát, nem fordulna elő ilyen.
De ettől az egy hibajatol eltekintve simán a legjobb volt.
Csapathoz hű, jó játékos.
Nem szabad eladni.Van az, amikor valami többet ér mint a pénz.
Több mint egy klub...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.03. 11:12:57

Mourinho a Bein Sports stúdiójának vendégeként Rakiticről:

"He's one of the most underrated players in the world.

"He needs to improve his Instagram and social media because in this moment this is very important and he's not very good on that but he's very good on the pitch!"

:mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.03.03. 10:21:42

LG írta:Tegnap viszont a meccs embere volt! Még sok van benne, ő lenne az utolsó középpályásunk, akit eladnék.
Nevek kellenének, hogy inkább kit kéne elengedni. Busquets? SR? Vidal?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.03. 08:59:06

Tegnap viszont a meccs embere volt! Még sok van benne, ő lenne az utolsó középpályásunk, akit eladnék.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.02. 23:00:21

Rakéta majdnem lenullázta a teljesítményét...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.21. 18:48:46

Rakitic-vel vajon mi lehet. Az egyik legjobb Barca játékosnak tartottam. Idén meg valahogy semmi, nem tudom a szerződéshosszabítás e az oka. De nagyon el van tűnve.
Válasz küldése