Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.30. 18:43:59

Megérkezett Barcelonába, most fotózzák a címer előtt. Azt az adidas felsőt mondjuk átvehette volna :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.24. 09:13:33

A bajnokságban idén 12 gólt szerzett, és 11 gólpasszt, szerintem nem rossz. Modricnál ez 1 gól, 6 gólpassz. Persze igaza van GT-nek, a statisztika nem minden, de én úgy gondolom, hogy kettejük közül előbbi alul, utóbbi pedig erősen túlértékelt. Elég gyakori jelenség, hogy a nagy PL királyok a PD-ben már közel sem akkora királyok, nyilván a sok favágó közül könnyebb kitűnni.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.06.24. 01:30:49

Chino írta:
Kash írta:Akkor haragudtam volna nagyon Fabre tavozasa miatt, ha nem potoljak, es szerintem en azok a kevesek koze tartozom, akik Rakiticet tobbre tartjak, mint Fabret. (Mint sportolo)
Ha Xavi ebben a csapatban maradt volna, szerintem a kovetkezo szezonban sem nyerunk semmit, mert nagy meccseken (Ha csak nem jatszunk 4 kozeppalyassal) Ini-Busi-Xavi 3-as, ami vicc, speciel en mar unom.
Rakitic remelem uj szint hoz a Barcelonaba. :D
Szerintem Cesc-t nem pótolták. Legalábbis nem érzem úgy, hogy Rakitic pótolni tudná Fabregast. Főleg, hogy Xavi elmegy. Lehet, hogy a horvát egy többet robotoló, motiváltabb stb. játékos, vagy ahogy fogalmaztál nagyobb "sportoló", de hogy erősödni nem erősödtünk ezzel a cserével az biztos. Főleg, ha lesz egy Ini-Rakitic-Rafinha-Roberto középpályánk.
Igazolni mindenképp kell valakit, akár megy Xavi akár nem. Főleg, hogy két évre előre kell a csapatot "lerendezni".
Rakiticnek akkor tudnék igazán örülni, ha átváltanánk egy 4-4-2-es szisztémára, klasszikus szélső nélkül, így stabilabb lenne a kp. Messi és Neymar pedig szabadabban lenne, Inivel pedig bármikor át lehetne állni 4-3-3-ra.
Ebbe Rakitic szerintem nagyon illene, csak ehhez kellene egy Kroos-féle kp, vagy akár Reus, aki a másik oldalon húzhatná meg azt, amit a baloson Ini.
Ebbe Rakitic szerintem tökéletes lenne.
Már miért lenne a klasszikus 4-4-2-es felállással stabilabb a középpálya??? Ez a hadrend főleg azokon a területeken terjedt el erősen, ahol a "rúgd és fuss" alapelv élt sokáig (helyenként a mai napig is), gyors, erős vonalszélsőkkel. A spanyol focitól totálisan idegen ez a rendszer. Attól, mert a középső szám helyén 3-as helyett 4-es szerepel, még egyáltalán nem jelent középpályás dominanciát a játékban.
Fabregassal kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy őt fölösleges is lenne pótolni, mert eddig sem volt meg a posztja a pályán. Tipikus kakukktojás volt ő, akit próbáltak mindenhova beerőltetni, de folyamatosan érződött rajta, hogy a Barca alapszerkezetébe totálisan nem illik bele. Másrészt nekem személy szerint a magatartása sem volt szimpatikus, a hihetetlenül ingadozó teljesítményéről már nem is beszélve. Ezen a szinten, ilyen képességekkel 3 teljes tavaszi szezont végigbetlizni óriási luxus. Nem az ő posztját kell betölteni, hanem a Xavi-ét frissíteni, amire szvsz Rakitic alkalmas lehet. Nem feltétlenül lesz tuti befutó, de az alapképességei és a játékintelligenciája megvan hozzá. Most már elsősorban rajta múlik, hogy éljen a lehetőséggel.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2014.06.24. 01:11:10

palesz77 írta:Az eddigi 2 vb meccse alapján mondom ezt, szóval aki többször látta játszani, az javíthat..
De nekem olyan érzésem van egy kicsit, mintha Keitát igazoltuk volna le újra. Nem képességek alapján mondom, hanem az alapján, amilyen szerepet be fog tölteni - szerintem. Arra gondolok, hogy egy stabilan jó teljesítmény lehozására képes lehet nálunk - is -, de ha esetleg ég a ház, akkor szerintem ő nem az az ember lesz, aki a jelenlétével felénk tudná fordítani a mérleg nyelvét. A mostani, és a Brazilok elleni meccset is lehozta különösebb hiba nélkül, de ki se emelkedett különösképpen. A keresztlabdái élményszámba mennek, hihetetlenül pontosan adja őket, de azon kívül "csak" a védőmunkájával hívta fel magára a figyelmet. Ami egyáltalán nem baj, nekünk sanszos, hogy egy hasonló játékosra van most szükségünk, aki alárendeli magát a csapatnak, nem akar nagyon villogni, csak teszi a dolgát. Viszont ennek szerintem az lesz az "ára", hogy ő sokkal kevesebbet is fog vállalni, így Ininek mellette 110%-ot kell hozni előrejátékból, ha nem akarunk visszaesni ilyen téren - már ha a tavaszi játéknál lehet jobban visszaesni.

Egy szó mint száz, nekem egyelőre olyan érzésem van, hogy ő egy tipikusan olyan ember lesz a csapatban, aki habár a labdajáratást nem lassítja, de sokat nem is fog hozzátenni a támadójátékunkhoz - gyilkos passzok például. Ennek ellenére nagyon várom, hogy mit fog hozni nálunk!

Ha valaki jobban ismeri a játékát, és tök hülyeséget mondtam, az javítson ki bátran.
Én sem ismerem a játékát, de azért ne egy horvát válogatottbeli teljesítmény alapján ítéljük meg a srácot. Azért nagyon nem mindegy, hogy kik a játszótársak, még ha most történetesen a Barca-különítmény pont ugyanúgy beégett a VB-n. Ő elsődlegesen Xavi posztjára érkezik, de a válogatottban érzésem szerint Modric és az eltérő szerkezet miatt kissé visszavontabban játszott. Ennek ellenére azért a góljuknál az ő villanása döntött, úgyhogy láthatóan nem ügyetlen a srác. Mellesleg többnyire Xavi sem csinál látványos dolgokat a Barca-ban, de játékintelligenciája, labdabiztossága és passzolási mutatói miatt kiválóan alkalmas volt irányítónak. Hasonló képességeket pedig Rakitic-ban is fel lehet fedezni, szvsz megérdemli a bizalmat.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.06.23. 23:57:49

Ezazz, Raitic korán tud csatlakozni az edzésekhez :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.19. 13:36:13

Az eddigi 2 vb meccse alapján mondom ezt, szóval aki többször látta játszani, az javíthat..
De nekem olyan érzésem van egy kicsit, mintha Keitát igazoltuk volna le újra. Nem képességek alapján mondom, hanem az alapján, amilyen szerepet be fog tölteni - szerintem. Arra gondolok, hogy egy stabilan jó teljesítmény lehozására képes lehet nálunk - is -, de ha esetleg ég a ház, akkor szerintem ő nem az az ember lesz, aki a jelenlétével felénk tudná fordítani a mérleg nyelvét. A mostani, és a Brazilok elleni meccset is lehozta különösebb hiba nélkül, de ki se emelkedett különösképpen. A keresztlabdái élményszámba mennek, hihetetlenül pontosan adja őket, de azon kívül "csak" a védőmunkájával hívta fel magára a figyelmet. Ami egyáltalán nem baj, nekünk sanszos, hogy egy hasonló játékosra van most szükségünk, aki alárendeli magát a csapatnak, nem akar nagyon villogni, csak teszi a dolgát. Viszont ennek szerintem az lesz az "ára", hogy ő sokkal kevesebbet is fog vállalni, így Ininek mellette 110%-ot kell hozni előrejátékból, ha nem akarunk visszaesni ilyen téren - már ha a tavaszi játéknál lehet jobban visszaesni.

Egy szó mint száz, nekem egyelőre olyan érzésem van, hogy ő egy tipikusan olyan ember lesz a csapatban, aki habár a labdajáratást nem lassítja, de sokat nem is fog hozzátenni a támadójátékunkhoz - gyilkos passzok például. Ennek ellenére nagyon várom, hogy mit fog hozni nálunk!

Ha valaki jobban ismeri a játékát, és tök hülyeséget mondtam, az javítson ki bátran.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.19. 11:09:30

Üdv a csapatban!!!!!44545445454//%%!!%!NÉGY!!!!!!!!!!!!++!!!!!!453!!!!!! =D> 8) :D :P :) :shock:
visca el barca írta:ez baj h nem ismered a játékát de modric lightolod. idén minden statban agyonverte a gnómot.
Jelen esetben szerintem nem mérvadóak a statisztikák, a két játékos nem egy kategória, Rakitic is kiváló játékos, de Modric világklasszis, a legjobbak egyike a posztján. (És mellesleg a kevés olyan futballista egyike, akit akármikor gondolkodás nélkül hoznék Xavi helyére.)

Ettől függetlenül, mint már írtam, örülök Rakiticnek, habár szerintem közel sem olyan jó irányítónak, mint Xavi volt, vagy mint Cesc lehetett volna. Viszont ha bekövetkezik egy mini stílusváltás, és nem fog ilyen szinten a sokpasszos focira és a labdatartásra épülni a játékunk, akkor nagyon jól fog jönni egy olyan középpályás, aki amellett, hogy jól passzol, fizikálisan sem elveszett, viszonylag gyors, dinamikus, és védekezésnél, valamint az ellentámadásoknál is képes sokat hozzátenni a játékhoz.

Mondjuk ezt a Rakitic-Iniesta-Busquets-Rafinha-Mascherano-Xavi-Roberto sort még mindig kevésnek érzem, elhoznám még Kokét is, főleg, ha Xavi tényleg távozik.

Visszatérve Rakiticre, eddig elég jól szerepel a vébén, csak így tovább! Ezt a formát hozhatná majd nálunk is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.18. 15:15:06

Kash írta:Akkor haragudtam volna nagyon Fabre tavozasa miatt, ha nem potoljak, es szerintem en azok a kevesek koze tartozom, akik Rakiticet tobbre tartjak, mint Fabret. (Mint sportolo)
Ha Xavi ebben a csapatban maradt volna, szerintem a kovetkezo szezonban sem nyerunk semmit, mert nagy meccseken (Ha csak nem jatszunk 4 kozeppalyassal) Ini-Busi-Xavi 3-as, ami vicc, speciel en mar unom.
Rakitic remelem uj szint hoz a Barcelonaba. :D
Szerintem Cesc-t nem pótolták. Legalábbis nem érzem úgy, hogy Rakitic pótolni tudná Fabregast. Főleg, hogy Xavi elmegy. Lehet, hogy a horvát egy többet robotoló, motiváltabb stb. játékos, vagy ahogy fogalmaztál nagyobb "sportoló", de hogy erősödni nem erősödtünk ezzel a cserével az biztos. Főleg, ha lesz egy Ini-Rakitic-Rafinha-Roberto középpályánk.
Igazolni mindenképp kell valakit, akár megy Xavi akár nem. Főleg, hogy két évre előre kell a csapatot "lerendezni".
Rakiticnek akkor tudnék igazán örülni, ha átváltanánk egy 4-4-2-es szisztémára, klasszikus szélső nélkül, így stabilabb lenne a kp. Messi és Neymar pedig szabadabban lenne, Inivel pedig bármikor át lehetne állni 4-3-3-ra.
Ebbe Rakitic szerintem nagyon illene, csak ehhez kellene egy Kroos-féle kp, vagy akár Reus, aki a másik oldalon húzhatná meg azt, amit a baloson Ini.
Ebbe Rakitic szerintem tökéletes lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.06.18. 10:43:39

Akkor haragudtam volna nagyon Fabre tavozasa miatt, ha nem potoljak, es szerintem en azok a kevesek koze tartozom, akik Rakiticet tobbre tartjak, mint Fabret. (Mint sportolo)
Ha Xavi ebben a csapatban maradt volna, szerintem a kovetkezo szezonban sem nyerunk semmit, mert nagy meccseken (Ha csak nem jatszunk 4 kozeppalyassal) Ini-Busi-Xavi 3-as, ami vicc, speciel en mar unom.
Rakitic remelem uj szint hoz a Barcelonaba. :D
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.18. 09:50:34

Lionel85 írta:Megvan a Xavi-utód, bár Cesc helyett jött, de szerintem ő lesz a másik kreatív középpályás Iniesta mellett, ha nem jön más. Üdv. a csapatban!
"Xavi-utódnak" ő kevés, ez biztos. A Maestro közelébe sem érhet. Messze nem olyan jó képességű játékos szerintem, hogy rábízzuk a karmesteri pálcát és abszolút a kezébe adjuk a csapat irányítását, mozgatását. Kíváncsi vagyok, hogy LE hogyan fogja tudni beilleszteni a csapatba és mennyire szán neki fontos szerepet.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.06.18. 06:02:53

Megvan a Xavi-utód, bár Cesc helyett jött, de szerintem ő lesz a másik kreatív középpályás Iniesta mellett, ha nem jön más. Üdv. a csapatban!
Kép
Kép
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.06.17. 20:07:27

Üdv a csapatban! Én örülök az érkezésének, magasabb mint a középpályásaink általában és erősebb is. Kemény játékos, jó passz- és kitűnő rugótechnikával. :) Kíváncsian figyelem a vébén.
més que un club
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2014.06.17. 19:29:50

visca el barca írta:ez baj h nem ismered a játékát de modric lightolod. idén minden statban agyonverte a gnómot.
Néhány Sevilla meccs, és az az egy darab Brazilok elleni VB meccs után maradt ez a szájízem. Remélem hamar feledteti velem a hülyeségemet, de az biztos, hogy nem a statisztikák miatt fog megtörténni, azokban nem bízok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.17. 19:02:21

Danka00792 írta:Modric light[/i] váltotta. Hajrá neki, olyan nagyon nem ismerem a játékát
ez baj h nem ismered a játékát de modric lightolod. idén minden statban agyonverte a gnómot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2014.06.17. 18:29:48

Kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy Cesc koccolt és Modric light váltotta. Hajrá neki, olyan nagyon nem ismerem a játékát, de ahogy látom elég pozitívakat írtok róla, szóval hajrá!

Olyan szempontból viszont még jó is, hogy jött, Fabregas meg ment, hogy ha megy Xavi, ha marad, Rafinhanak most szerintem óriási lehetősége van beépülni a csapatba, a bátyjának nem adatott meg, neki most úgy látom, hogy igen. Számomra jelenleg ő jelenti a fényt, az alagút végén.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.06.17. 18:03:51

A lehetőségek közül talán a lehető legjobb választás. Valami azt súgja, Iniestával nagyszerű párost fognak alkotni középen. Nem az a világsztár alkat, de rendkívül sokat robotol, ez kell most ide, hajt mint a mérgezett egér, bízok benne lendületet tud hozni a középpályára és az egész csapatba egyaránt. Jó igazolás! Drukkolok neki, szimpatikus srác.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.06.17. 17:52:08

Hajrá Hajrá! 8) =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.06.17. 17:20:18

Örülök hogy ide igazolt. Az egyik kedvenc játékosom a ligából,jó lesz látni tétmeccsen Barca mezben. Sok szép megmozdulást és sikeres időszakot kívánok neki nálunk.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.17. 17:13:40

Leon írta:Az emlékezetes Real Madrid elleni meccsen: 00:34től figyeljétek: 8)

http://www.youtube.com/watch?v=D-heZS8VYAE" target="_blank
Úgy néz ki a Real ellen (is) szép dolgokat csinál remélem nálunk is így folytatja http://www.youtube.com/watch?v=eKj7l443v68" target="_blank
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2014.06.17. 17:10:23

Szerintem jól döntöttek ezúttal a klubnál, hogy őt igazolták le. Remek rúgótechnikája van, jól lát a pályán, nem mellesleg pedig éhes a sikerre. Minden adott ahhoz, hogy szép jövője legyen nálunk.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.06.17. 16:51:12

Az emlékezetes Real Madrid elleni meccsen: 00:34től figyeljétek: 8)

http://www.youtube.com/watch?v=D-heZS8VYAE" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.06.17. 15:23:38

Kíváncsi vagyok, hogy a kezdőcsapatba jön-e. Ha marad Xavi, remélem, Iniesta mellett ő fog játszani. :)

Jövőre, ha már nem igazolunk a középpályára, remélem, Iniesta és Rakitic lesz a két első számú, majd Rafinha a 3. számú, és Xavi csak 4. számú játékos középen.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.17. 14:30:43

Kíváncsian várom mennyire válik majd be.
Azzal egyet értek, hogy ha nem tűnik el a meccsek felére (és ez még egy roppant jóindulatú becslés volt), mint Fabregas tette, már előrelépés lesz.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.17. 13:32:34

Én is örülök neki. Alázatos nagy munkabírású játékosnak tűnik, felesleges Fabregashoz mérni, ha már nem lesz olyan rapszodikus a teljesítménye már előrelépés. Univerzális játékos, ilyenre mindig nagy szükség van, sok sikert neki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.06.17. 10:24:55

Egy kis ismertető Rakiticről: (szép az asszonykája :) )

http://barcarazzi.blog.hu/2014/06/16/is ... n_rakitc-t" target="_blank

A kép után talán megnyugodnak azok akik e miatt aggódtak: :mrgreen:

http://sports.terra.com/soccer/sevillas ... aRCRD.html" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése