Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.23. 22:55:20

Árnyéka volt önmagának...az lehet, de ameddig itt volt mégis kétszer annyi gólt lőtt(vagy többet), mint Xavi és Ini összesen és ő adta közülük a legtöbb gólpasszt is. Nem adták meg neki időben azt a vezér szerepet, amit most Rakitic megkapott(joggal), inkább Xavit erőltették. Cesc most megkapta Mou-tól a vezér szerepet, eddig él vele, ahogy Rakitic is.
Egyébként egy szezont szvsz mindenképpen várni kell, hogy eldőljön, Cesc és Rakitic, mennyire is fogják a hozzájuk fűzött reményeket beteljesíteni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.23. 22:39:00

Pont ez volt a furcsa Cescnél. Volt, amikor az eredeti posztján játszott, olyankor kb azt tette, amit Xavi, alig volt benne veszély. Hamis 9-esként meg nem jött vissza eléggé. Milyen érdekes, hogy vele szemben a lusta Messi mind2 posztot kényelmesen be tudja játszani...Továbbá Cesc sebessége ritka kevés volt. Támadásoknál mindig jó volt háromszögelésekbe, de sose ő volt az, aki fut(legalábbis jó esetben). Cesc egyszerűen eltűnt néha. MIntha a pályán se lenne. Rakitic vele szemben olyan, mintha 2-3 lenne belőle a pályán egyszerre. 8)

Erre értem h nem elég mobilis. Az ő képességei sokkal jobban passzolnak az angol bajnoksághoz, ahol ő még mindig gyorsnak számít, de a remek passzaira sem számítanak annyira. Továbbá még azt érdemes megemlíteni, hogy, bár nem nézek Chelsea meccset, kétlem h annyira betömörülnek az ellenfelek. Cesc játéka akkor a leghatékonyabb, ha az ellenfél nincs betömörülve és van hely a zseniális passzoknak. Vele szemben Rakitic sokkal jobban tud "verekedni" az ilyenek ellen.

Iniesta és Cesc egészen más. Az indulósebességüket össze se lehet hasonlítani. Az egy dolog, hogy Cesc a lassú és suta angol védőket ki tudja cselezni, de spanyolo.ban ritkán voltak szép cselsorozatai.
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.09.23. 22:23:56

Nem hinném, hogy mobilitási problémái lettek volna... Igen, nem játszott az eredeti posztján, de a Chelseaben sem ott játszik, mégis eddig remekel.

Egyszerűen ráerőltették, hogy igazoljon ide, ő pedig egy idő után beadta a derekát. Viszont sajnos árnyéka volt önmagának a Barcában, és ebben ő legalább annyira hibás, mint az éppen aktuális stáb volt.

ON: Rakitic jobb lesz itt, és kész :lol:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.23. 22:03:41

noname írta:Cesc pont azért nem tudott kibontakozni, mert nem elég mobilis. Most a középpályásaink rendkívül mobilisak és ez a nagy előnyünk. Messi osztogatótól középcsatárig mindenhol feltűnik. Iniesta is sokszor szerel védelemben is. Rakitic kb az egész pályát bejátssza, de még Busquets is jobban felmegy a támadásokhoz, mint eddig. Pont ez az, ami jó a LE-féle Barcában. Bárki feltűnhet bárhol, rengeteg a helycsere és erre bizony Cesc nem volt alkalmas.
Akkor nézd meg Cesc milyen poszton és mit játszik a Chelsea-ben, mert simán alkalmas arra amit pl. iniesta csinál, nem egy Rakitic védekezésben, de azért a Chelsea-ben eléggé odateszi magát és 6 gólpassza van már, bőven elférne még itt, főleg, ahogy előttem is írták, már, ha Rakitic kiesik hosszabb időre, akkor nagyon nagy gáz lehet, de nem baj SR majd akkor robbant egyet....
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.23. 18:42:28

Cesc pont azért nem tudott kibontakozni, mert nem elég mobilis. Most a középpályásaink rendkívül mobilisak és ez a nagy előnyünk. Messi osztogatótól középcsatárig mindenhol feltűnik. Iniesta is sokszor szerel védelemben is. Rakitic kb az egész pályát bejátssza, de még Busquets is jobban felmegy a támadásokhoz, mint eddig. Pont ez az, ami jó a LE-féle Barcában. Bárki feltűnhet bárhol, rengeteg a helycsere és erre bizony Cesc nem volt alkalmas.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.23. 18:17:50

Rinku írta:
noname írta:Cesc abszolút nem hiányzik, sőt!
És emiatt vagyok én a legboldogabb, hogy azt a nagypofájú, arrogáns, küzdeni nem képes majmot kezdi leradírozni az oldalakról, remélem így fogja nyomni Rakitic, hatalmas megkönnyebbülés látni ezt a minőségi munkát tőle! :wink:
Azért ezt így nem jelenteném ki. A tavalyi évhez képest egész más több ember hozzáállása, szerepe a pályán. Lehet, hogy Cesc is jobban ki tudott volna bontakozni LE alatt és az igazi posztja is meg lett volna. Ezt már nem tudjuk meg.
Szóval én nem jelenteném így ki, hogy mekkora király dolog volt, hogy elment.

Az biztos, hogy Rakitic remek igazolás és ebbe a LE által alkalmazott szisztémába tökéletesen illik. Ez nem kérdés, pláne ár/érték arányban.

Az, hogy Modricot megválasztották a legrosszabb igazolásnak vicc, szerintem senki nem gondolta komolyan. Az viszont tény, hogy Rakitic sokkal hamarabb illeszkedett be a a csapatba, mint a honfitársa.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.23. 17:33:33

visca el barca írta:nagyon adom amit suker mondott. modricot nem tudom, de rakiticnek tényleg nem kellett idő h beilleszkedjen. kb ugy tolja mintha itt nőtt volna fel...
Modricnak kellett egy "kis" idő ugyanis az 1. félévében konkrétan megválasztották a La Liga legrosszabb igazolásának ! :lol:
Azóta persze belejött de ő inkább csak egy Rakitic light! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.09.23. 17:23:09

noname írta:Cesc abszolút nem hiányzik, sőt!
És emiatt vagyok én a legboldogabb, hogy azt a nagypofájú, arrogáns, küzdeni nem képes majmot kezdi leradírozni az oldalakról, remélem így fogja nyomni Rakitic, hatalmas megkönnyebbülés látni ezt a minőségi munkát tőle! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.23. 17:14:48

nagyon adom amit suker mondott. modricot nem tudom, de rakiticnek tényleg nem kellett idő h beilleszkedjen. kb ugy tolja mintha itt nőtt volna fel...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.23. 16:33:44

Azt vártam én is h beválik, de azt nem gondoltam h ennyire. Idén Sergi is valamivel többet vállal, Messi is visszább jön néha, + Rakitic és Iniesta, még betömörült ellenfelek esetében is túl sok a változó a kpnkon ahhoz h hatékonyan lehessen védekezni. Cesc abszolút nem hiányzik, sőt!
A Fifa egy szégyen
MR. TROMORT777

2014.09.23. 16:11:25

MQuC írta:Valamiért kicsit Nedved jutott eszembe róla. Bár Nedvednek kb csak az aranylabdás éve volt értékelhető.
Off: Már boccs, de ez azért konkrétan fájt. Miről beszélsz?

Ivánról, zseniális az az elszántság ahogy játszik. Nálam abszolút Ő volt a szezon igazolása, mert láttam jó pár Sevilla meccsen és tényleg egy olyan motor ember kellett ide mint Ő. Tökéletes egyensúlyt teremt a középpályán. Pedig eddig ha külön csapatrészként nézzük, a kp-n játszó játékosaink elég halványak. Iniesta régi önmagától fényévekre van sajnos jelenleg. Hoz egy átlagot, de keveset vállal. Busi jól csinálja amit csinál, de szerintem messze nem jön elő a benne rejlő potenciál. Ezek ellenére Rakitic-el egy igen hatékony középpályánk van. Minden téren. A gólja az meg már csak a korona a teljesítményére amit eddig minden meccsén láthattunk. Élmény nézni! Csak így tovább!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.23. 15:20:52

blupatrik írta: nincs meccsenként 36678 pontos passza , csak épp amennyi a gólhoz kell.
ez speciel nem igaz, a második forduló után olvastam, hogy ő passzolta a legtöbbet az egész ligában. nem hiszem, hogy ez azóta változott volna nagyon :D
Chino írta:Szerintem nem is ártana, ha most pihizni egy kicsit. Elvileg rendbe jött a sérülése, de azt sem kellene kockáztatni, másrészt minden meccset végigrobotolt, ő sem gép, neki sem ártana, ha padozna egy kicsit. Nem lenne szerencsés, ha a nagyobb, fontosabb rangadókon kifacsart állapotban lenne.
Lucho azt nyilatkozta ma, hogy rendben van ő is és Neymar is és hogy holnap megkapják az orvosi engedélyt a játékra.
Málaga nem könnyű terep, mindenképp kelleni fog ő a kp-ra, de a szombati (granada otthon) meccsen már pihentetni kellene szerintem is. holnap még ne.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.23. 15:14:22

Szerintem nem is ártana, ha most pihizni egy kicsit. Elvileg rendbe jött a sérülése, de azt sem kellene kockáztatni, másrészt minden meccset végigrobotolt, ő sem gép, neki sem ártana, ha padozna egy kicsit. Nem lenne szerencsés, ha a nagyobb, fontosabb rangadókon kifacsart állapotban lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.23. 14:59:21

blupatrik írta:
MOF írta: "top középpályás" lehet év végére.
A sevillában már 2 éve kb. így játszik, persze a barcában ilyen társakkal könnyebb, év végéig meg nem fog annyit fejlődni hogy azon múljon hogy top középpályás-e vagy nem.
Én csak az előző szezon második felében láttam, de ott ennél is jobb volt. De nem is arra gondoltam, hogy itt majd olyan sokat fejlődne, hanem arra, hogy egy nagy csapatban is konstans jó teljesítmény kell ahhoz, hogy valakit a top játékosok között emlegessenek.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.09.23. 14:34:16

Cooh írta:Kerüljék el a sérülések, mert ha ne adja Isten hosszabb időre kiesik, nincs alternatív megoldásunk...
Én is ettől félek, annyira meghatározza az egész játékunk képét, hogy jelenleg talán ő a legfontosabb láncszeme a csapatnak, Messit is beleértve.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.23. 14:10:46

Valamiért kicsit Nedved jutott eszembe róla. Bár Nedvednek kb csak az aranylabdás éve volt értékelhető.
Kép
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2014.09.23. 14:04:21

MOF írta: "top középpályás" lehet év végére.
A sevillában már 2 éve kb. így játszik, persze a barcában ilyen társakkal könnyebb, év végéig meg nem fog annyit fejlődni hogy azon múljon hogy top középpályás-e vagy nem.
Olyan kicsit mint Mathieu, "nemzetközileg kis" csapatban játszott, senki nem ismerte el, aztán leigazoljuk és egyből válogatott meg hú de jó védő stb, biztos 31 évesen fejlődött ennyit 1 hónap edzőtáborozás alatt :D
Rakiticet sosem fogják a legjobb középpályások között elismerni, pedig nélküle a barca most elég nagy kakiban lenne. Talán a nagyon egyedi játékstílusa miatt nem veszi senki a legjobbak közé, nincs meccsenként 36678 pontos passza , csak épp amennyi a gólhoz kell.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.09.23. 11:41:16

Kerüljék el a sérülések, mert ha ne adja Isten hosszabb időre kiesik, nincs alternatív megoldásunk...
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.23. 11:06:17

Modric light, aha :mrgreen:

Nem biztos, hogy tudnék nála sokoldalúbb középpályást mondani Tourét leszámítva. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy megközelítené tudásban, de ha így folytatja, akkor "top középpályás" lehet év végére.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.21. 21:59:21

Az eddigi leggyengébb meccs nálunk(sok hiba), erre a meccs 2 kb legszebb jelenete az övé. Itt a különbség közte és Xavi közt. Xavi se a mentést, se a gólt nem hozza össze.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.15. 22:06:30

Chino írta:Ma is tökéletesen ellátta a feladatát és volt néhány olyan labdája, ami a fénykorában lévő Xavit idézte. Remélem konstansan fent tudja tartani szintet.
Leon írta:Ma is nagy tanár volt,bár még nagyon korai(?) kijelenteni de sokkal hasznosabb tagja a csapatnak mint Fabregas volt. 8)
Cesc-el felesleges összehasonlítani, teljesen más poszt. Az a pozíció amiben Fabregas vagy Xavi játszott szinte megszűnt. Hiába 4-3-3 papíron a felállás, teljesen más Rakitic-el a taktika. LE nagyon eltalálta, hogyan lehet megszilárdítani a kp-t, ráadásul megtalálta a megfelelő embert is hozzá.

Más poszt de egyrészt úgyanúgy "középen" van másrészt ő is szervez támadást/indítást viszont ő a védekezésben is aktívan kiveszi a részét és nem csak 3meccsenként van kedve játszani mint Fabregasnak volt. A lényeg,hogy eddig sokkal hasznosabb tagja a csapatnak mint Fabregas volt. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.14. 06:21:43

Megtaláltuk benne Xavi utódát. Más stílus, de a csapat is más focit fog játszani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.14. 03:43:58

Ma is tökéletesen ellátta a feladatát és volt néhány olyan labdája, ami a fénykorában lévő Xavit idézte. Remélem konstansan fent tudja tartani szintet.
Leon írta:Ma is nagy tanár volt,bár még nagyon korai(?) kijelenteni de sokkal hasznosabb tagja a csapatnak mint Fabregas volt. 8)
Cesc-el felesleges összehasonlítani, teljesen más poszt. Az a pozíció amiben Fabregas vagy Xavi játszott szinte megszűnt. Hiába 4-3-3 papíron a felállás, teljesen más Rakitic-el a taktika. LE nagyon eltalálta, hogyan lehet megszilárdítani a kp-t, ráadásul megtalálta a megfelelő embert is hozzá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.13. 22:31:53

Ma is nagy tanár volt,bár még nagyon korai(?) kijelenteni de sokkal hasznosabb tagja a csapatnak mint Fabregas volt. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.09.13. 22:31:03

Nagyon kellett egy ilyen típusú kp, aki nem csak labdabiztos,és jól passzol,de odacsúszik,odaver ha kell, fut is hasznosan.
Eddig nagyon jó,ezt simán fogja tartani, még kéne néhány Xavi-fénykorás passz,aztán tényleg 5*.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése