Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.03. 22:46:46

Mondjuk igaz amit írt, méltatlanul van mellőzve, semmivel nem szolgált rá erre.
Megvagyunk nélküle is egyébként de ha már nálunk van, használni kellene, nagy luxus ez hogy keretbe se nevezzük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.03. 22:40:12

Én is olvastam. Oké, hogy a felesége, de nem instagramon kellene üzengetni. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.10.03. 20:49:38

Rakitic's wife Raquel Mauri has posted an article on Instagram that claims that the Croatian is treated badly by the club. She added: "And even so Ivan you do not give up. You are an example of constancy, hard work, and professionalism for all this I love you, you are great and that no nobody can change it."

[Mundo Deportivo]
+ Valverdéről rak ki képeket

Jobb lesz ha a bige befogja a száját. Ez marhára nem az ő dolga, ide nem kell egy Casillasné.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.24. 22:20:19

Rakitic miért nincs még a keretben sem? Sérült? Vagy ennyire gyenge az edző szerint?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.08.30. 15:20:19

Ti most miről beszéltek amúgy? Nem játszott a Betis ellen. És? Nyilván tisztában van vele, hogy idén kevesebbet fog játszani, de attól még lehet fontos tagja idén is a csapatnak. Nagyon hosszú egy szezon. Nálam inkább aki idén nagy kérdőjel az Arthur. Nagyon erősen kezdett tavaly, de a végére szerintem fék lett. Sosem tudhatjuk kinek lesz gyengébb időszaka egy szezon során. Ezek a hírek, hogy őt bedobtuk a Neymar dealbe, vagy igaz vagy nem.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.30. 11:55:29

Csúnyán bántak Rakival. Persze, túl sok a középpályás, tehát el kell küldeni valakit és ő volt eltájolt tavaly, hogy nem használta ki a VB-t. De csak azért, mert nem La Masias - ilyen meg nem érdemelt csúfság...
MA19
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.08.08. 09:23:21

2019.08.26. 11:18:19

4 évig nagyon meghatározó, fontos és kihagyhatatlan láncszeme volt a csapatnak. Rengeteget futott, melózott, labdákat szerzett, jól osztogatott, gólpasszokat és kulcspasszokat osztott ki, olykor-olykor pedig elsült a lövőkéje is, a Berlinben szerzett találatát pedig ki feledné el. A versenyhelyzet hiánya, és a folyamatos játszatásával jelentkező kizsigereltség ( azt se felejtsük el, hogy a VB-n milyen melót végzett ) miatt tavaly mát nem hozta azt, amit korábban. 32 éves, tehát már csak ugyanilyen vagy rosszabb lehet. Ebben a mai modern futballban ez a Rakéta már kevés is, annak pedig, hogy stabil csereember legyen, nincsen túl sok értelme. Engedjük el, de nem kell cserébe sem Can, sem Rugani, sem Bentancur. Ez a padoztatás egy egyértelmű üzenet, hogy vagy elmész, vagy aranyeret kapsz a sok üléstől. A középpályán annyi minőségi játékos van,aki ráadásul előtte van a rangsorban és nagy szükség van rájuk,( Busi, de Jong, Vidal, Arthur )pluszban a visszaesett teljesítmény, hogy a távozása egyáltalán nem érné hátrányosan a klubot, a bevétel pedig sosem árt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.26. 07:50:20

Talán tényleg jó lenne mindkét félnek, ha menne. Azért mostmár vannak fiatalabb, hasznosabb játékosok is nála a keretben. Személy szerint nagy kedvencem ő is, de simán elfogadnám, ha lépne. Van elég sok jóképességű játékosunk a középpályára, akik feledtetni tudnák az ő munkabírását.
Kép
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.04. 18:19:38

Subinho írta:Ha Rakitic nem 60 meccset játszana szezononként, akkor hozná azt amiért itt megszerette mindenki. Egyszerűen csak fizikailag sok ennyi meccs. Ha már valaki, akkor inkább Busquets nálam aki idén kiverte a biztosítékot. -1 ember a csapatban. De őt nem lehet elküldeni,vagy padra tenni...
Busquetsnek nincs erteke a piacon. Nem eros, nem gyors, kapura loni nem tud, parharcokban nem eros, egyedul a mi focinkban tud megelni, illetve tudott a vilag legjobbja lenni. Nem is lenne jo, ha most elmenne, dejong rengeteget tanulhat tole. viszont sok kp-nk van, a fiatalokat nyomni kell folyamatosan, Busquets es Rakitic meg talan egymast rotalhatnak. Egyikuknek sem tett jot tavaly a versenyhelyzet nelkuliseg, illetve a kizsigerelesuk a folyamatos jatszatassal.
Jelenleg szerintem miénk a vilag legerosebb kerete, elkepeszto milyen potencial van benne, az edzonk személye miatt megsem tudok igazan lelkesedni szezont illetoen
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.04. 09:13:47

Ha Rakitic nem 60 meccset játszana szezononként, akkor hozná azt amiért itt megszerette mindenki. Egyszerűen csak fizikailag sok ennyi meccs. Ha már valaki, akkor inkább Busquets nálam aki idén kiverte a biztosítékot. -1 ember a csapatban. De őt nem lehet elküldeni,vagy padra tenni...
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.04. 08:50:11

Samper írta:Rakiticről az utóbbi időben mély hallgatrás van. Ez azt jelenti, hogy minden le van tárgyalva és megy Angliába, vagy hogy kútba esett a terv, marad, de nem kap új szerződést?
Olaszok néha írogatnak róla hogy az internek kellhet, de mostanában semmi komolyabb forrás, Ernő Japánban tett nyilatkozatai alapján én még nem zárnám ki hogy menni fog hamarosan.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.04. 03:55:36

Rakiticről az utóbbi időben mély hallgatrás van. Ez azt jelenti, hogy minden le van tárgyalva és megy Angliába, vagy hogy kútba esett a terv, marad, de nem kap új szerződést?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.24. 16:05:34

Lehet, hogy bérelt helye van, de Vidal-on kívül nincs még egy kozeppalyasunk, aki képes ilyen szinten focizni. Szomorú belegondolni, hogy vannak akik játszanak úgyis ha nincs teljesítmény, de jelenleg szomorúbb, hogy pl rakétànak nincs is vetélytársa.
Sergi Robi lehetne esetleg.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.05.24. 16:01:38

Samper írta:De hát Valverde mellett tényleg bérelt helye van.
Igen, nekem ezért sem tetszik, amit nyilatkozott. Eddig csak sejtettük, hogy egyeseknek bérelt helye van a kezdőben, de most ez a komment Rakitictől bizonyíték nekem arra, hogy tényleg így van. De meg amúgy is, basszus, hogyan lehet ilyet mondani, hogy az "én helyem foglalt". Még ha Messi mondana ilyet, oké lenne. Ahányszor csak eszembe jut ez a beszólás, felmegy a pumpa...

Szóval lehet itt igazolni bárkit bárhova, amíg Valverde az edző, meg ezek a játékosok itt vannak, akik itt vannak, nem lesz itt semmi változás. Lehet nézni jövőre is, ahogy Busquets és Rakitic végigjátszik minden meccset, a maradék egy posztra a középpályán meg majd harcolhat Vidal, Arthur, De Jong, amikor valószínű, hogy ez utóbbi háromnak kéne lennie az alapkezdőnek. Persze De Jongot még nem láttuk a Barcában, de valahogy kétlem, hogy ne tudna jobb szintet hozni, mint Busquets vagy Rakitic mostanában, a másik kettő úriember meg bebizonyította, hogy tud jobb szintet hozni, mint a két bebetonozott emberünk.

És egy lábjegyzetként csak idebiggyesztem, hogy azért Piqué jóval korrektebbül nyilatkozott De Ligttel kapcsolatban, de hát Rakitic ugye a szimpatikus zongoracipelő...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.24. 03:21:07

MatyiG írta: Ja mondta volna, hogy az Interrel! Felháborító, hogy ezt velünk akarja.... :evil: :evil:
Szerintem inkább az volt a probléma, hogy arra utalt, bérelt helye van a kezdőben jövőre is. :)[/quote]

De hát Valverde mellett tényleg bérelt helye van.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.23. 22:16:39

Varatrix írta:
Kovbal88 írta:Az egyik kedvenc játékosom volt korábban, de a mostani nyilatkozatai kiverték a biztosítékot. Nálunk akar BL-t nyerni, hogy mer valaki ilyet mondani, két ilyen szánalmas ki esés után??
Ja mondta volna, hogy az Interrel! Felháborító, hogy ezt velünk akarja.... :evil: :evil:
Szerintem inkább az volt a probléma, hogy arra utalt, bérelt helye van a kezdőben jövőre is. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.23. 22:03:27

Kovbal88 írta:Az egyik kedvenc játékosom volt korábban, de a mostani nyilatkozatai kiverték a biztosítékot. Nálunk akar BL-t nyerni, hogy mer valaki ilyet mondani, két ilyen szánalmas ki esés után??
Ja mondta volna, hogy az Interrel! Felháborító, hogy ezt velünk akarja.... :evil: :evil:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.23. 18:42:04

Az egyik kedvenc játékosom volt korábban, de a mostani nyilatkozatai kiverték a biztosítékot. Nálunk akar BL-t nyerni, hogy mer valaki ilyet mondani, két ilyen szánalmas ki esés után??
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.08. 12:51:23

palesz77 írta:Tudom, hogy csak stat, de kíváncsi vagyok a teóriákra.
Erre érdemben akkor lehet reagálni, ha minden staisztikai szempontot megnézünk.

Kitérő válasznak tűnhet, de elég szubjektív dolog ez. Érdemes és kell is összevetni játékosokat, ugyanakkor akarva akaratlanul is mindenkit magához képest értékel az ember. Busi egyértelműen jobb képességű játékos, ezért tartják sokan nagyra Rakétát, mert az érződik rajta, hogy erején, és tudásán felül teljesít.

Busquets adhatna többet, abból a zseniből, ami benne van, de valahogy link csávónak tűnik nekem kicsit.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.08. 12:22:52

MatyiG írta:Engedd el, ő az a szimpatikus zongoracipelő, akit nem érhet kritika.Jaj, mit fogok most kapni.
legalább ő szimpatikus. nem úgy mint Busquets.

tegnap rossz volt ő is, ahogy mindenki kritikán aluli volt, kivéve Vidal első félidei teljesítménye, meg Messié.

többi kakukk, nulla.

én feleslegesnek látom, hogy most mindenkit elővegyünk, mert a tegnapi alapján mindenkinek ajtót lehetne mutatni.
Azokat kell elővenni akik az egész szezonban vegetálnak, mint Coutinho, aki semmivel nem szolgált rá arra sem hogy cserepadra üljön, vagy Suarez.
nem lehet úgy 433at játszani, hogy az első hármasból csak egy tud focizni, a másik kettő meg labdatemető. kp teljesítményére is ez nagyban rányomja a bélyegét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.08. 12:05:59

Engedd el, ő az a szimpatikus zongoracipelő, akit nem érhet kritika.Jaj, mit fogok most kapni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.08. 11:34:19

vg99 az EV topicban írta:Rakitic lassú, de a legtöbbet dolgozik.
Nem bírom szó nélkül megállni ez után, bocsi.

Napi találóskérdésem az, hogy az hogy lehet, hogy annak ellenére, hogy a legnagyobb harcos a csapatban, rendre az utolsók között van a párharcok terén? Tegnap 2-be ment bele, és 1-et nyert meg belőle. Vidalnál ez 13, 9 nyert, Businál 12, 5 nyert. Egész BL szezonban Rakiticnek 2,4 nyert meccsenként, Businak 6,4, Vidalnak 3,8, Arthurnak 4,1.

Tudom, hogy csak stat, de kíváncsi vagyok a teóriákra.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.02. 12:15:42

Ő az a játékos,akire nekünk szükségünk van.Vétek lenne eladni. Klubhűsége, elszántsága, szorgalma megkérdőjelezhetetlen. Azért ritka az ilyen játékos.
E mellett nagyon jó focista.Vannak persze gyengébb meccsei is, de kinek nincsenek. Tegnap amit mentett!!!! Nagyon sokat ér!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.02. 11:59:00

Nem mondanám, hogy elfogulatlan vagyok, de ha már Busquets zsenijét méltatjuk, akkor had jegyezzem meg, hogy idén a Barca középpályája Rakiticcel kezdődik! Mindenki más csak utána jön a sorban, jelenleg.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.04.28. 20:06:08

Night írta:Hát Rakéta én is őszintén remélem, hogy jövőre is itt leszel nálunk, szépen lassan lappangó körmönfont módon az egyik kedvencem lettél. A srác mindig csendben teszi a dolgát és időnként meg bitang nagy gólokat is lő. Szerintem elég jól mutatja az Aranylabda "hitelességét", hogy Rakitic ha jól emlékszem tavaly csak 18. lett mikor kiváló szezonja volt neki is és Modriccsal ketten iszonyat nagyot dolgoztak a horvát középpályán (elég jól kiegészítve egymást). TEAM MARADJON RAKÉTA!
Igen, ez most egy nagyon nehéz helyzet lesz, én semmiképpen nem adnám el és az a hü...e szitu van, senkit nem szívesen passzolnék el:)

Nyilván aki menni akar, menjen, de valahogy most rendben van a keret és rettentő nehezen válnék meg bárkitől is, értendő azokra: játszanak és nem a lelátón nassolnak!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Válasz küldése