Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.05.28. 10:33:31

Egyre nyilvánvalóbb, hogy Raki élete nagy hibáját követte el, amikor a VB ezüst után nagy keletje volt. ezt nem használta ki a legjobb ajánlat elfogadásával. Minden szempontból jobban járhatott volna.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.01.30. 08:33:07

Rakitic a helyi Böde Dani
Mondhatná- "Minden évben igazolnak középpályást, aztán mindig én játszom." :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.29. 22:18:17

Több forrás is írta, itt a főoldalon is megjelent, kacsákat meg nem szoktunk írni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.29. 21:59:45

egy gagyi Sport.es írta ezt meg mindössze, semmi realitása a dolognak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.29. 21:51:40

NovaProspekt írta:dehogy vitték volna 100 millióért :D
90-ert vitték volna 18 nyarán, de nem akartuk elengedni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.29. 18:47:59

dehogy vitték volna 100 millióért :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.01.29. 18:03:07

Samper írta:Át kell programozni az agyakat! Rakiticot 100-ért vitte volna a PSG, amikor nfel volt kapva a VB. ezüst után - és nyilván ő is egy remek szerződést kapott volna. Nem akart menni és a Club is marasztalta. Látnivaló, hogy ezzel mindenki nagyon rosszul járt. Tanulság: akkor kell üzletet kötni, amikor kelendő az áru! Semmi érzelgés - ilyen ma a foci.
Ne keverd össze a focit az embertelen, mocskos pénzhajhászással!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.29. 17:51:03

Samper írta:Át kell programozni az agyakat! Rakiticot 100-ért vitte volna a PSG, amikor nfel volt kapva a VB. ezüst után - és nyilván ő is egy remek szerződést kapott volna. Nem akart menni és a Club is marasztalta. Látnivaló, hogy ezzel mindenki nagyon rosszul járt. Tanulság: akkor kell üzletet kötni, amikor kelendő az áru! Semmi érzelgés - ilyen ma a foci.
100 millióért alapvetően tényleg megérte volna eladni, de ha ezt a pénzt is olyan értelmesen költötték volna el, mint a többi 1 milliárdot, amiről szó volt az igazolások topicban, nem bánom, hogy nem jött össze az üzlet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.29. 17:25:01

Át kell programozni az agyakat! Rakiticot 100-ért vitte volna a PSG, amikor nfel volt kapva a VB. ezüst után - és nyilván ő is egy remek szerződést kapott volna. Nem akart menni és a Club is marasztalta. Látnivaló, hogy ezzel mindenki nagyon rosszul járt. Tanulság: akkor kell üzletet kötni, amikor kelendő az áru! Semmi érzelgés - ilyen ma a foci.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.12.19. 21:40:32

MatyiG írta: Lehet, hogy néhány embernek fáj beismerni, de tegnap pont egy Arthur-Busi kettős kellett volna a középpályára, akik megtartják a labdát, nyomás alatt is képesek előre játszani, labdakihozataloknál nem csak visszaadják a labdát.
Jó, de most ezt lehetett feltenni, max Vidalt Roberto helyett. Busi beteg lett vagy mi, Arthur meg elengedte a foci témát. Erről senki nem tehet.
Már egy Arthurral pofásabb lett volna a dolog Roberto helyén.
De hiányzott Busquets is, mert ezt a stílust, amit a real nyomott tegnap, azt jobban tudja kontrollálni, mint a horvát azon a poszton. Feltéve ha nem kezd el bohócodni, és tekeregni, meg vakon ellenfélhez passzolgatni. (amit a real ellen nem szokott)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.12.19. 20:01:21

Francokat nem mert volna De Jong. Ugyanúgy megcsinálta a lefordulásokat, mikor nyomás alatt volt a tizenhatosnál.

Lehet, hogy néhány embernek fáj beismerni, de tegnap pont egy Arthur-Busi kettős kellett volna a középpályára, akik megtartják a labdát, nyomás alatt is képesek előre játszani, labdakihozataloknál nem csak visszaadják a labdát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.12.19. 15:09:00

lesliejr12 írta:Suarez mellett ő a másik akire semmi szükségünk.Vidal a 3.
Alibi király aki állandóan hátra passzol Piquének és Stegennek.
Sokra nem megyünk vele sem ha a pályán van, ezt láttuk tegnap is mikor volt ellenfél, nem ilyen Interek meg Dortmundok esetleg Mallorca voltak velünk szemben.
Minél tovább tartjuk itt őket Valverdevel együtt annál tovább fogunk szenvedni... sokat.
Azért nem mindegy hogy vkp-t játszatnak vele vagy eggyel feljebb játszhat. De Jong sem mert volna ennyi előretörést vállalni, ha a helyén játszik.
Nem védeni akarom a horvátot, de idén is bizonyította hogy képes előre is jól játszani, de nem mindegy hogy mögötted már csak a belső védő(k) van(nak) vagy még van aki biztosítson. Vidalt is megnézném azon a poszton mennyire lenne bátor feljebb lépni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.19. 14:41:45

Imádtam a játékát, baromi hasznos tagja volt a csapatnak, de jelenleg Busquets-el karöltve a leggyengébb középpályásunk. Vidal nem véletlenül hisztizik, sokkal jobb, még úgy is, hogy tegnap ő sem volt meggyőző.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.12.19. 13:51:12

Suarez mellett ő a másik akire semmi szükségünk.Vidal a 3.
Alibi király aki állandóan hátra passzol Piquének és Stegennek.
Sokra nem megyünk vele sem ha a pályán van, ezt láttuk tegnap is mikor volt ellenfél, nem ilyen Interek meg Dortmundok esetleg Mallorca voltak velünk szemben.
Minél tovább tartjuk itt őket Valverdevel együtt annál tovább fogunk szenvedni... sokat.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.12.08. 11:23:26

Samper írta:Most láthattuk, Rakitic milyen focit produkálhatott volna, ha nem kellett volna előbb Alves, aztán meg Busi mellett biztosítania, agyonterhelve a taktikai feladatával.
Tökéletesen egyetértek. Kívánom neki, hogy ha marad (és szerintem maradjon), engedjék végre támadóbb felfogásban focizni. Ugyan is tud ilyet. Ha meg elviszi valaki, ott biztosan ezt teszi majd.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.12.08. 10:14:39

Most láthattuk, Rakitic milyen focit produkálhatott volna, ha nem kellett volna előbb Alves, aztán meg Busi mellett biztosítania, agyonterhelve a taktikai feladatával.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.10.04. 13:54:34

Simán kipróbálhatná ez a töketlen a Vidal - Rakitic - Alena/akárki középpályát. Ne mondja nekem senki, hogy a Liga gyengébb csapatai ellen ez nem lenne elég, mert falnak megyek. Az most nem lehet kifogás, hogy ez nem technikás kp és nincs aki fazont szabjon, mert két éve nincs olyan középpályánk, tök mindegy ki játszik.

Attól félek megint az lesz, hogy a kulcsjátékosokat addig nyomatja, hogy jöjjenek az eredmények, amíg csapágyasra nem hajtják magukat tavaszra, aztán megint mentegetőzhet, hogy de hát ő élvezi a bizalmat és előfordul ilyen.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.10.04. 12:40:53

geridoss írta:
csababarca írta: Főleg ha a rotáció szó hangzik el minden EV nyilatkozatban.

Nem tudom mit panaszkodtok, mikor Messi és Dembelé is eleget van rotálva, ki lesznek pihenve tavaszra :lol:

Tényleg méltatlan az, amit Rakétával csinál. El nem tudom képzelni, mivel szolgált erre. Az elmúlt két szezonban rongyosra lett játszatva, nem tudom a számokat, de meg merem kockáztatni, hogy a top3-ban benne volt perceket tekintve.
Engem az zavar a legjobban, hogy még Roberto is előrébb van már, amikor minden egyes középpályásként lehozott meccsen bizonyítja, hogy miért játszik évek óta jobb hátvédet.

Plusz, Arthur baja tavaly épp az volt, hogy március végére teljesen kifulladt..felfogni nem tudom, miért nem lehet okosan gazdálkodni az idővel, évek óta nem volt ennyi lehetőség a középpályán. Erre az edző megoldása az, hogy 2 embert büntet, és alig játszanak.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.10.04. 11:29:48

csababarca írta: Főleg ha a rotáció szó hangzik el minden EV nyilatkozatban.

Nem tudom mit panaszkodtok, mikor Messi és Dembelé is eleget van rotálva, ki lesznek pihenve tavaszra :lol:

Tényleg méltatlan az, amit Rakétával csinál. El nem tudom képzelni, mivel szolgált erre. Az elmúlt két szezonban rongyosra lett játszatva, nem tudom a számokat, de meg merem kockáztatni, hogy a top3-ban benne volt perceket tekintve.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.04. 09:38:17

palesz77 írta:
csababarca írta:166 percet játszott a 8 meccsén idén.
Azért ennél többet kellene hogy játszon.
Frenkie és Arthur szerintem annyit kellene hogy játsszon amennyit lehet, úgyhogy innentől elég limitáltak a lehetőségek. Mondjuk szerintem nem is fog sokáig tartani ez a padoztatás, SR gondolom lassan visszatér szokásos posztjára - szerencsére - mert Semedo nem robbantott, akkor meg Rakiticnek is visszajöhetnek a percek. Meg Vidalnak is, aki még ennyit se játszott amúgy.
SR kapott kp-s perceket, csak azt nem tudom mire fel.
Igen, De Jong és Arthur játszon amennyi bennük van. e még mindig ott Busi posztja, ahol Rakitic is kaphatna perceket, lehetne Busi cseréje pl.

Főleg az zavar, hogy megy, hogy rotáció, meg frissek legyenek, stb, erre ez a nagy rotálás konkrétan egy embert érintett eddig, az meg Rakitic.


Alena meg megkapta a félidejét, gyenge volt, azóta nem játszik. Nem mondom, hogy jogos, de mivel abszolút peremember, és nem jobb mint SR azon a poszton, ezért lényegtelen.
Van Busi,Arthur, Vidal, De Jong és Rakitic, akiket a kp 3 posztján lehetne variálni, és elosztani a perceket, jobb arányokkal mint most.
Főleg ha a rotáció szó hangzik el minden EV nyilatkozatban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.10.04. 09:16:48

Teljesen indokolt, h nem játszik, hiszen jól focizunk és gólt is alig kapunk...ja, nem.

Lehet ki kéne pár meccset próbálni vele is, hátha adna a csapatnak. Rosszabb kétlem, h lesz a dolog.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.10.04. 08:44:15

csababarca írta:166 percet játszott a 8 meccsén idén.
Azért ennél többet kellene hogy játszon.
Frenkie és Arthur szerintem annyit kellene hogy játsszon amennyit lehet, úgyhogy innentől elég limitáltak a lehetőségek. Mondjuk szerintem nem is fog sokáig tartani ez a padoztatás, SR gondolom lassan visszatér szokásos posztjára - szerencsére - mert Semedo nem robbantott, akkor meg Rakiticnek is visszajöhetnek a percek. Meg Vidalnak is, aki még ennyit se játszott amúgy.
csababarca írta:De legyen igazatok. Alenat meg nem méregetném azért Rakiticel, nem egy szint a két játékos.
Nem a tudásukat mértem össze, hanem azt, hogy az első meccs óta 1 percet nem volt a pályán. Keretbe se szokott kerülni konkrétan, neki még mindig gyászosabb a helyzete. Még ha nem is tart ott ahol Rakitic - az mondjuk megint más kérdés, hogy egy Arthur-FDJ kettős mellé melyikük stílusa illik jobban.
Samper írta:Attól tartok, aki kiszorul a kezdőből, nem fog januárban ellenállni a csábításnak, ha neki megfelelő helyre és feltételekkel hívják.
Én Riqui szempontjából annyira nem bánnám megmondom őszintén, nyárnál tovább úgyse hiszem, hogy marad. Bár ha SR meg mégse kerül vissza hátvédbe, akkor Riquinek tökmindegy, hogy a horvát itt van-e vagy sem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.10.04. 06:54:31

Attól tartok, aki kiszorul a kezdőből, nem fog januárban ellenállni a csábításnak, ha neki megfelelő helyre és feltételekkel hívják.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.03. 23:33:44

166 percet játszott a 8 meccsén idén.
Azért ennél többet kellene hogy játszon.

De legyen igazatok. Alenat meg nem méregetném azért Rakiticel, nem egy szint a két játékos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.10.03. 22:57:56

Mondjuk ez is túlzás, mert kemény egyszer nem volt nevezve csak emlékeim szerint a meccskeretbe, miközben a középpálya totál telített. Ha valaki, akkor max Alená panaszkodhatna ilyen látványosan, mert egy teljesen korrekt 45 perc után a Bilbao ellen még a gyep közelébe se került.

Nyilván nem vagyok én se a legelfogulatlanabb vele kapcsolatban, nem is tagadom, de szerintem nincs semmi gond azzal hogy nem játszik, mikor Frenkie és Arthur így tolják. Csak gondolom Rakitic is meglepődött kicsit a szitun, miután eddig nyomatva volt bármi történt - a "pozícióm foglalt" nyilatkozat is erre enged következtetni.
Válasz küldése