Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.06. 16:52:53

Ha az egész meccset nézem akkor azt kell mondjam , hogy tegnap se játszott jól. Körülbelül ugyanazt hozta amit a Real ellen, a különbség csak annyi , hogy tegnap berúgta amit be kellett szombaton viszont nem. És nemcsak az első félidőben volt rém gyenge hanem az első gól előtti pillantig , utána viszont mintha valami átszakadt volna nála és utána hozta az év eleji játékot. Végre volt normális megindulása plusz volt egy szép átemelős csele ami csak azért nem ment tovább mert közben Neymart majdnem megölték. Az , hogy a világ egyik legjobbja az pont az ilyen helyzetekben mutatkozik meg (értsd: elég neki 1-2 villanás, hogy eldöntsön egy meccset) . Remélem ismét hozni fogja az igazi játékát bár én kiegyeznék ha minden meccsen rosszul játszana helyette viszont az ilyeneket berúgná [-o< . A második gólért pedig jár neki a pacsi =D> .


Nagyon remélem, hogy nem kezd el rendszeressé válni nála a könyöklések, rúgások, a bíróval való vitatkozás. Eddig látszott rajta , hogy direkt elkerül minden konfliktust és nem reagál a provokációra sem. Elég ha egyszer kattan el és akkor nagy baj lesz. Nem hiányozna , hogy elveszítsünk egy ilyen fontos játékost.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hedora
Jugador del Barça
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2016.02.23. 14:45:01

2016.04.06. 12:52:10

Túl van fújva ez a rúgás, el se találta, számtalan ilyen előfordul egy idegőrlő meccsen. Ennél sokkal aggasztóbb annak ténye, h idegbeteg hülye, illetve h pocsék formában van. Elsőn semmi, utóbbin remélem a mai kettő segít.

Még szerencse hogy nem találta el, ez így is éppen elég undorító volt, nem pályára való...

Rohadt jó játékos, de az agyával vannak gondok :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.06. 12:44:06

recrea írta:Túl van fújva ez a rúgás, el se találta, számtalan ilyen előfordul egy idegőrlő meccsen. Ennél sokkal aggasztóbb annak ténye, h idegbeteg hülye, illetve h pocsék formában van. Elsőn semmi, utóbbin remélem a mai kettő segít.
Megnézve a videót: azért ilyenek messze nem fordulnak elő számtalanszor. A labda már el volt rúgva, erre idegből belerúg az ellenfélbe. Legutoljára Pepétől láttam ilyet, az mondjuk annyival volt csúnyább, hogy földön fekvő emberrel csinálta, de ez is megért volna egy pirosat. + egy sárgát az is, mikor odacsapott Filipe Luisnak.

Fordított esetben meg tényleg az lenne, amit alattam írtak Paleszék, a fórumon meg az ellenfél köpködése, fejének követelése menne. :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.06. 12:18:20

kanty írta:Itt a rúgás:
https://streamable.com/6ocg?t=3.9" target="_blank

Ha valaki tőlünk kapott volna egy ilyent, mint Juanfran, akkor 20 percig ápolták volna.
Gyönyörű Laller.. =D> Ezzel meg egyetértek, fordított esetben olyan homorítás, szenvedés és ordítás lett volna, hogy én érzem kellemetlenül magam a TV előtt.

A góljaiért viszont grat, főleg a másodikért, az mestermunka volt. Előtte nagyon jól tette ki Alvesnek, aztán rögtön futott helyezkedni, és szépen erősen visszafejelte, esélye nem volt a kapusnak. Ezekből kéne több, remélhetőleg ez most átszakított nála valamit, és ismét visszatér a pár hónappal ezelőtti formája, az kéne a csapatnak nagyon.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.04.06. 11:52:49

Itt a rúgás:
https://streamable.com/6ocg?t=3.9" target="_blank

Ha valaki tőlünk kapott volna egy ilyent, mint Juanfran, akkor 20 percig ápolták volna.
Nagy szerencsére volt Suareznek, hogy nem rakták ki. És az ilyeneknél látszik, hogy a csávó fejben még mindig nagyon gyenge.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.06. 11:37:51

Játékban most is halvány volt, de két nagyon fontos gólt szerzett, tehát összességében dicséret illeti.

A rúgást amiről beszéltek tudná vki linkelni?
legalább egy tizi elmaradt és Kokét is kikellett volna szórni a végén
Legalább 1? Mért, volt más 11-es gyanús eset? Mert más rémlik. Az emlitett szituációnál szerintem sokatmondó, hogy vissza sem játszották, meg a játékosaink sem reklamáltak annyira vehemensen, ezért gyanítom, hogy nem történt semmi. Koke kiállítását meg végkép nem értem? Most akkor minden szabálytalanságért sárgának kell járnia, a másodikért meg pirosnak? Mert akkor tőlünk is ki hullott volna néhány ember. :roll:
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2016.04.06. 10:54:26

Nero. írta:
MessiNeymarSuarez írta:Vicces ez a rugás téma, mintha az Atleti nem vágnà a fát... S:D
Mondjuk attól függetlenül, hogy ez tényleg egy sima piros és szerencse, hogy a bíró nem szúrta ki, lehet azt mondani a csókának, hogy így járt. Ma is csak henteltek, pofáztak, provokáltak,buszoztak, húzták az időt stb. stb. Csak ugye nekik ez elvan nézve mert ők az Atletico Madrid akik már évek óta ezt nyomják. Nagyon pörgős volt a második félidő, nem sok idő volt visszajátszásokra, de nekem meggyőződésem, hogy legalább egy tizi elmaradt és Kokét is kikellett volna szórni a végén.
A tizinél Ney buktatására gondolsz? Azt én is annak láttam, furcsa, hogy nem ismételte semmi. Ok, hogy a kapufa nagyobb volt előtte, de ezt is visszanéztem volna. Lajost - objektíven nézve - sajnos el kellene tiltani, nincs a pályán helye az ilyen viselkedésnek, még akkor sem, ha nyilván az Atma utazik arra, hogy felbosszantsa/provokálja az idegileg labilisabb játékosokat (Ney, Lajos, stb.). A Koké-s eset most nincs meg, majd visszanézem valahol.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.04.06. 05:53:19

Alfa írta:..... Túlzás nélkül állítom , hogy az utóbbi pár hétben Munir sokkal jobb játékot mutat , én őt kezdetném az Atletico ellen.
Nagy szerencsénk van, hogy jelenleg még LE állítja össze a kezdőt. [-o<
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.06. 00:24:41

MessiNeymarSuarez írta:Vicces ez a rugás téma, mintha az Atleti nem vágnà a fát... S:D
Mondjuk attól függetlenül, hogy ez tényleg egy sima piros és szerencse, hogy a bíró nem szúrta ki, lehet azt mondani a csókának, hogy így járt. Ma is csak henteltek, pofáztak, provokáltak,buszoztak, húzták az időt stb. stb. Csak ugye nekik ez elvan nézve mert ők az Atletico Madrid akik már évek óta ezt nyomják. Nagyon pörgős volt a második félidő, nem sok idő volt visszajátszásokra, de nekem meggyőződésem, hogy legalább egy tizi elmaradt és Kokét is kikellett volna szórni a végén.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.06. 00:10:30

Vicces ez a rugás téma, mintha az Atleti nem vágnà a fát... S:D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.04.06. 00:04:51

Túl van fújva ez a rúgás, el se találta, számtalan ilyen előfordul egy idegőrlő meccsen. Ennél sokkal aggasztóbb annak ténye, h idegbeteg hülye, illetve h pocsék formában van. Elsőn semmi, utóbbin remélem a mai kettő segít.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.04.05. 23:48:11

Én pont kiszúrtam azt az odarúgást, fel is kiáltottam rögtön hogy "ember mit csináltál ki fognak nyomni". Hála Istennek nem vette észre a spori, meg az alapvonali sem. Csúnya volt.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.05. 23:17:43

Twitteren nagyon terjed az a rúgás kombó. :D Sajnos benne is ott van, hogy bármikor összetud szedni egy pirosat....Mák hogy a spori nem látta, ezeket sokkal okosabban kell elintézni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.05. 23:13:44

Nero. írta:Na a spanom megfordította nekünk, de még mielőtt itt a piedesztárra emelnénk, valljuk be hogy egyik se volt egy lehetetlen szituáció. Mindenesetre a mait nem kell magyarázni, ez most jó volt.
Remélem elég lesz a mai arra, hogy magabiztosságot szerezzenek, és behúzzuk legalább egy döntetlennel a visszavágót =D>

Van rá 1 hetünk.Félelmetes ahogy kijöttek a második félidőre, mintha klónozták volna őket és a klónjuk jött volna ki a pályára.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.05. 23:09:54

Na a spanom megfordította nekünk, de még mielőtt itt a piedesztárra emelnénk, valljuk be hogy egyik se volt egy lehetetlen szituáció. Mindenesetre a mait nem kell magyarázni, ez most jó volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.05. 23:09:36

Hát ezért tartjuk a 9est, nem igaz? Nagy volt.

DE azért a rúgásért ott egyszer, amit meccs közben észre sem vettem, ki kellett volna állítani. Nagy mák hogy nem vette észre nagyon más sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.05. 22:45:03

Bob_Marley írta:
Marco írta:Ki más? Ki más? Ki más döntené ezt el? A legnagyobb... 8)
Ebben nagyon jó, hogy 20 méteren belül bárhogyan, bármikor képes gólt lőni. Mezőnyben megint elég vékony, de bepattan, ráfejeli, odamegy, gól. :D
igen, ő "csak" ennyit tud, de ezzel lényegében életben tartott minket
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.05. 22:30:14

Marco írta:Ki más? Ki más? Ki más döntené ezt el? A legnagyobb... 8)
Ebben nagyon jó, hogy 20 méteren belül bárhogyan, bármikor képes gólt lőni. Mezőnyben megint elég vékony, de bepattan, ráfejeli, odamegy, gól. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.04.05. 22:24:10

Ki más? Ki más? Ki más döntené ezt el? A legnagyobb... 8)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.05. 18:59:08

Nekem is hasonló a véleményem. Nem egyszerűen egy lesipuskás vagy erőcsatár. Szinte minden támadásból kiveszi a részét valamilyen szinten. Szerintem Neymar és Messi mellett tűnik úgy, hogy nem érzi a psszokat stb. mert az előbbi kettő a világ legjobbjainak számítanak ilyen tekintetben.
És azért sokatmondó, hogy 22 assistot jegyez a szezonban.

Egyszerűen az üreskapus helyzeteket nem érzi. Ezek túl magasak neki, rendre kihagyja őket. Lehet, hogy valami gond van a szemével és ha a kapust nem látja képtelen a hálóba találni.
Forca Barca!!!!
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.04.03. 12:08:34

A tegnapit inkább ne értékeljük, mert nem igen lehet.

Az lehet, hogy nem érzi úgy a játékot, mint Ini-Messi-Neymar, de ő egy középcsatár, és ezeket a feladatait nagyon jól ellátja legtöbbször. Pl.:
-visszalép (ezzel üres területet nyit, ahova be lehet futni), visszapasszol, hogy lehessen indítani mögé, vagy megtartja/lefordul
-kimozog szélre, ezzel megint üres területet nyitva
-vagy a leshatáron, vagy azon túl sétálgat, ezzel lekötve legalább a két belsővédőt, és nem engedve, hogy feljebb lépjenek, ->nagyobb terület a kp és a védősor között -> több terület Messiéknek

Lehet, hogy ezekért nem jár gólpont, nehéz észrevenni, főleg a második példát, de ilyenkor majdnem akkora részt vállal a gólból, azzal, hogy elviszi a védőt, mint aki a gólpasszt adja, hiszen nélküle nem jöhetne létre. Hirtelen nem találtam olyan videót, amivel jól lehetne szemléltetni.

Mellette viszont közben ihletet kap, és tényleg nagyon jó labdákat ad, vagy nagyon jól egyérintőzik a társakkal.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.03. 11:27:44

palesz77 írta:
visca el barca írta:akkor mint mindeninek, neked is leírom, ha kell 120. alkalommal. suarez teljesen hülye a passzjátékunkhoz. és tök mind1, hogy tikitaka, vagy csak egy passz, ő ebben borzalmasan gyenge. neki az kell, hogy megkapja, aztán 6 védőn fizikálisan átveri magát és beveri. vagy megkapja a beadást és félollóból, kapásból 20-ról beveri. ő egy befejező csatár, az összjátékban semmilyen szinten nem tud részt venni. ez az első meccsén is így volt, a hatodikon is, meg így lesz a 145.-en is
Mondjuk ez azért így bőven nem igaz, rossz napjain tényleg nulla, de jobb napokon meg akkora labdákat tud adni mint Messi kis túlzással.. Bokából úgy pörgeti be sokszor a védelem mögé, hogy azt tanítani kéne, és jó indításai is szoktak lenni. De ez tegnap tényleg nulla volt, az a helyzet meg 3 m-ről.. Na az kabaré volt.
Ha megkapja pozícióban a védővel a nyakán, akkor fizikailag annyira erős hogy lepörgeti, elnyomja a védőket, de itt szerintem sokkal inkább arról van/volt szó, hogy összjátékban viszont nem tudja úgy kivenni a részét. Ha nem kapja meg a komfortzónájában és nem a védővel kell "verekedni" akkor elhagyja a labdát, rosszul passzol. Ettől függetlenül egy hihetetlenül értékes támadónk, de neki nem a passzkészség az erőssége. Technikailag nagyon képzett, s bárhonnan be is veri, de sokszor egy sima egyszerű passzt, indítást nem tud kivitelezni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.03. 11:25:08

Azért az a Messis párhuzam ordas nagy túlzás, maradjunk annyiban.

És hiába tartjuk jó befejezőnek, ebben nagyon gyenge. Palesz nyomott is múltkor egy statot,de ránézésre is lejön ez.
Tegnap se lett volna semmi dolga, csak berúgni az üreskapust 5 méterről...erre luftot rúg. Ezek nem férnek bele, és kb minden meccsen van egy ilyenje.

Mindegy, nem csak rajta múlott, de tevékeny részt vállalt a másik két jómadárral együtt,hogy ebből vereség lett tegnap.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.03. 11:20:33

visca el barca írta:
akkor mint mindeninek, neked is leírom, ha kell 120. alkalommal. suarez teljesen hülye a passzjátékunkhoz. és tök mind1, hogy tikitaka, vagy csak egy passz, ő ebben borzalmasan gyenge. neki az kell, hogy megkapja, aztán 6 védőn fizikálisan átveri magát és beveri. vagy megkapja a beadást és félollóból, kapásból 20-ról beveri. ő egy befejező csatár, az összjátékban semmilyen szinten nem tud részt venni. ez az első meccsén is így volt, a hatodikon is, meg így lesz a 145.-en is
Nem azt várom el tőle , hogy olyan labdákat adjon mint Messi vagy Ini mert neki nem ez a feladata, ahogy te is mondtad egy vérbeli befejező . DE annyi szerintem elvárható tőle , hogy egy egyszerű oldalpasszt tudjon adni ami úgy nagyjából pontos. Amíg ment neki a játék ezek meg is voltak és néha ő is bekapcsolódott az összjátékba egy-két passz erejéig sőt voltak neki pontos keresztlabdái is.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.03. 11:16:38

visca el barca írta:akkor mint mindeninek, neked is leírom, ha kell 120. alkalommal. suarez teljesen hülye a passzjátékunkhoz. és tök mind1, hogy tikitaka, vagy csak egy passz, ő ebben borzalmasan gyenge. neki az kell, hogy megkapja, aztán 6 védőn fizikálisan átveri magát és beveri. vagy megkapja a beadást és félollóból, kapásból 20-ról beveri. ő egy befejező csatár, az összjátékban semmilyen szinten nem tud részt venni. ez az első meccsén is így volt, a hatodikon is, meg így lesz a 145.-en is
Mondjuk ez azért így bőven nem igaz, rossz napjain tényleg nulla, de jobb napokon meg akkora labdákat tud adni mint Messi kis túlzással.. Bokából úgy pörgeti be sokszor a védelem mögé, hogy azt tanítani kéne, és jó indításai is szoktak lenni. De ez tegnap tényleg nulla volt, az a helyzet meg 3 m-ről.. Na az kabaré volt.
Válasz küldése