Luis Suárez

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szezonértékelő:

1
4
8%
2
8
16%
3
26
51%
4
10
20%
5
3
6%

Szavazatok száma: 51
Nero.
Llegenda del Barça

2018.09.03. 14:16:01

Engem az jobban zavar hogy Messitol lenyúlta a mesterhármast.
"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
Petr
Entrenador del Barça

2018.09.03. 13:02:11

Nem is tudom értelmezni, amit mond. Hogy lehet a szentimentalizmust a szabályok és a racionalizmus fölé helyezni egy objektív döntésben? Mármint helyezze, de szerencsére nem ő van döntő pozícióban. :D

Ráadusul mindig ő a leghangosabb, ha valami nem tetszik a csapatnak.
Varatrix
Director del Fútbol

2018.09.03. 12:32:36

Egészen elképesztő, hogy min akadnak le játékosok, szakértők, szakmabeliek a VAR-al kapcsolatban.

Az senkit nem érdekel, hogy kevesebb téves ítélet lesz. Magasról teszek a gólörömködésre, ha arról van szó, hogy egy döntő szituációban igazságos eredmény születik e.

Meg, hogy vannak hibái a VAR-nak... Mi az? nyilván még videóról is hibázhatnak, de miért baj hogy csökkentjük az esélyeket erre?

Komolyan, inkább maradt volna csöndbe!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2018.09.03. 13:05:36-kor.
Kép
Cestus
Director del Fútbol

2018.08.13. 12:10:30

Tobias88 írta:Hát, ha ezt igy folytatja, lehet hogy a szezon végére Malcom Dembelé páros lesz Suarez mellett. Tegnap is nem értem miért nem ő lett lecserélve, Dembelé ezerszer jobban játszott
Én nem vagyok a hamis kilences Messi híve, meg azért várnék még pár meccset, mert az egész csapat gyenguszabb volt még. De Suárez hajlamos sajnos fél évig ezt produkálni, így ha ilyen rossz lesz, tényleg többre mennénk a Malcom-Messi-Dembélé támadósorral (vagy Coutinhoval szélsőként valamelyik fiatal helyett). Valami ilyesmi a sorrend nálam:

1. formában lévő Suárez a center, Messi pedig inkább előkészít neki,
2. Messi a center (hamis 9), Suárez pedig padozik,
3. formán kívüli Suárez a center, Messi pedig előkészít.

Ha az 1. megoldáshoz nem ideálisak a körülmények (Suárez fos), akkor tovább a 2. pontra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Tobias88
Entrenador del Barça

2018.08.13. 11:14:14

Hát, ha ezt igy folytatja, lehet hogy a szezon végére Malcom Dembelé páros lesz Suarez mellett. Tegnap is nem értem miért nem ő lett lecserélve, Dembelé ezerszer jobban játszott
94:39 6 - 1
Stalkyard
Director del Fútbol

2018.08.13. 09:15:07

Szokásához híven megint par kiló sulyfelesleggel kezdi a szezont.

En nagy híve vagyok, imádtam a játékát az elso 3 szezonjában, de vele elől megint nem lesz reális cél a BL.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Cestus
Director del Fútbol

2018.08.13. 09:10:17

Úgy érzem, idén is csak 2-3 hónapig lesz jó. Jó lenne valahogy megoldani, hogy a BL kieséses szakaszára essen ez a periódusa, mivel szerintem a bajnokságban nélküle is jók lehetünk a legtöbb meccsen.
"It is what it is."

mess2009
Director del Fútbol

2018.08.13. 08:13:01

lics írta:
Sinya22 írta:Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Elis felejetettem, hogy van Malcom. Könyörgöm meddig erőltetjük Suarezt? Aztne mondja nekem senki, hogy a tavalyi formájánál meg a mai meccsénél nem lenne jobb Malcom. Egyszerűen felfoghatatlan, ha ez tényleg Messi műve, hogy miatta van itt, akkor Messi biztos nagyon élvezi nézni a nagy barátját, hogy milyen nagy mínuszt jelent a csapatnak.
ez Valverde miatt van! ő az edző ő állítja össze a csapatot! nincs ennél kristálytisztább ok amiért egy edzőt okolni lehet.
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2018.08.13. 00:09:48

Egyszerűen ötletem sincs hogy miért nem őt hozza le Valverde?!

Dembele vissza is ment a 16-osunkhoz, Suareztől egyszer sem láttam, ráadásul ha visszaállunk akkor nem jobb lenne egy lendületes, cselezni tudó ember Suarez helyett?!

Nagyon össze kéne kapnia magát Suareznek.
lics
Jugador d'estrella

2018.08.13. 00:06:20

Sinya22 írta:Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Elis felejetettem, hogy van Malcom. Könyörgöm meddig erőltetjük Suarezt? Aztne mondja nekem senki, hogy a tavalyi formájánál meg a mai meccsénél nem lenne jobb Malcom. Egyszerűen felfoghatatlan, ha ez tényleg Messi műve, hogy miatta van itt, akkor Messi biztos nagyon élvezi nézni a nagy barátját, hogy milyen nagy mínuszt jelent a csapatnak.
Zolika10
Jugador d'estrella

2018.08.13. 00:04:52

Nem tudom mi lett veled Laller,de egyre lejjebb süllyedsz. Remèlem este megcsíp egy pók ès törtènik veled valami. Ha nem lesz vàltozàs akkor mehetsz a csapattól. Kàr erőltetni.
Hattrick: Tatabánya City
Sinya22
Entrenador del Barça

2018.08.12. 23:50:53

Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Nero.
Llegenda del Barça

2018.08.12. 23:41:11

Kellett volna Griezman

Elhiszem hogy erős meg verekszik a védőkkel stb., de röhej hogy mennyire nem tud focizni a gyenge napjain.
"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
Chino
Llegenda del Barça

2018.08.08. 15:35:07

palesz77 írta:
Barca_10 a Messi topicban írta:Azt kellene megertetni mind Messivel mind Valverdevel hogy mar nem 25 eves. Nem tud egyedul iranyitani es befejezni is, vagy ez vagy az. Suarezt kell elol csucsformaba hozni, Messi mehet moge iranyitani.
Ezzel annyi a gond, hogy Lajos se 25. 30 fölött is van élet persze, mielőtt megint valaki bekezdi az öreg dumát, de azt is látni kell, hogy évről évre egyre nagyobb időszakokban full homály Suárez. Klasszis csatár, úgyhogy így is meglövi a szezononkénti +30 gólt, de pl a hőn áhított BL-ben a hasonló egész éves termelése ellenére komoly visszaesést produkált az elmúlt években. Nálam ez elég nagy hiányosság az idei átigazolási szezonban, hogy Malcom jött Dembélével versenyezni, de igazi gólvágónk még mindig csak 1 van - én legalábbis kétlem, hogy Munirba fektetné a hitét EV. Elnézve az elmúlt napokban készült képeket róla, amúgy sem épp tip-top állapotban jött vissza, én megmondom őszintén tartok tőle kicsit, hogy megint versenytárs nélkül megy neki a szezonnak - kivéve, ha nem az a terv, hogy Malcom megy baloldalra az új Stoichkovnak, de azt azért kétlem.
Van igazság abban, amit írsz, de én a visszaesésének a legmarkánsabb indokát továbbra is Valverde rendszerében látom. Suarez képességei így teljesen kiaknázatlanok, ami az erőssége abban szerintem még ennyi idősen is klasszis teljesítményre lehetne képes. Lehet itt hozni Mandzukicot, Dzekot meg akárkit, de ha az lenne a feladata, mint Lajosnak kíváncsi vagyok mit termelnének. Nem védeni akarom Suarezt, de még az is csoda, hogy ennyi gólt össze tud így pakolni.
Azt persze nem mentesíti, hogy olykor a kihagyhatatlant is kihagyja, de nem is tud így sokszor helyzetbe kerülni és nem csak ez a hátulütője ennek a szisztémának, hanem hogy így a kontráink nagy része is elhal. Persze a kora sem mindegy, sosem volt egy gepárd, de még az a sebessége is megkopott, ami nem előny ha csak meghúzza a szélen, pedig sokszor ezt teszi.
Szóval szerintem jöhetne ide bármelyik csodacenter nem hiszem, hogy sokkal előrébb lennénk vele.
Forca Barca!!!!
Cestus
Director del Fútbol

2018.08.08. 15:15:58

Az a gond, hogy én nem látok elérhető jó csatárt a piacon (talán Martial, de ő is fiatal zsákbamacska). Így 1-2 évig még rá leszünk kényszerülve arra, hogy Suárezre építsünk, amíg nem lesz valami opció. Munir és Alcácer nem az a szint, én adott esetben mindkettőt elengedném, és inkább egy magas, erős, tapasztalt csatárt hoznék a padra (Mandzukic, Dzeko, Bas Dost-vonal).
"It is what it is."

palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015

2018.08.08. 14:45:07

Barca_10 a Messi topicban írta:Azt kellene megertetni mind Messivel mind Valverdevel hogy mar nem 25 eves. Nem tud egyedul iranyitani es befejezni is, vagy ez vagy az. Suarezt kell elol csucsformaba hozni, Messi mehet moge iranyitani.
Ezzel annyi a gond, hogy Lajos se 25. 30 fölött is van élet persze, mielőtt megint valaki bekezdi az öreg dumát, de azt is látni kell, hogy évről évre egyre nagyobb időszakokban full homály Suárez. Klasszis csatár, úgyhogy így is meglövi a szezononkénti +30 gólt, de pl a hőn áhított BL-ben a hasonló egész éves termelése ellenére komoly visszaesést produkált az elmúlt években. Nálam ez elég nagy hiányosság az idei átigazolási szezonban, hogy Malcom jött Dembélével versenyezni, de igazi gólvágónk még mindig csak 1 van - én legalábbis kétlem, hogy Munirba fektetné a hitét EV. Elnézve az elmúlt napokban készült képeket róla, amúgy sem épp tip-top állapotban jött vissza, én megmondom őszintén tartok tőle kicsit, hogy megint versenytárs nélkül megy neki a szezonnak - kivéve, ha nem az a terv, hogy Malcom megy baloldalra az új Stoichkovnak, de azt azért kétlem.
Sanama
Llegenda del Barça

2018.05.21. 20:11:41

S.Agüero írta:Suárez mondjuk messze volt Neymar pozíciójától. 10 méterrel közelebb játszott a vonalhoz, de ettől függetlenül ott is ugyanúgy kell átvenni egy labdát, mint a pálya közepén.
Ritkán szorult azért ki a tizenhatos vonalától kijjebb.
Korábban nagyon sokszor át se kellett, hogy vegye, mert pozíciójából adódóan maga elé engedte (vagy kapásból) és ráverte, nem kellett babrálnia a labdával. Amikor megtalálták, kb. lövőhelyzetben volt. Így, hogy bal "szélre" szorult, sajnos az esetek nagy részében bajlódnia kell a labdaátvétellel és azzal, hogy helyzetbe kerüljön, így nem tudja kihasználni (a csapat) azt, amiben halálos.
(Lásd a Realnak lőtt gólja a 2:2 meccsen, kapásból jött, szintén.)
Tényleg nézzétek meg hány gólja volt maximum 2 érintéssel, és hány helyzet halt el úgy, hogy 2-nél többször kellett hozzáérnie.
csababarca
Presidente del Barça

2018.05.14. 22:28:33

Ebben a rendszerben -1 ember a csapatban, ez nem vita tárgya szerintem.
bent a 16on belül a dühöngőben a helye, ott kevesebb kárt okoz a csapatnak.

cselezni nem tud, tehát meg van lőve, olyan szélesen próbálja a cseleket, hogy még a mennyeiben is necces, hogy meg tudná verni ezekkel a védőket.

mondjuk más kérdés,hogy egy top csapatban játszó embernél elfogadható e, hogy jóindulattal is közepes labdakezeléssel, sebességgel, cselezési készséggel alapkezdő. nálam nem.
de mondom, van az a rendszer ami elbírja, és elrejti ezeket az alapvető képességbeli hiányait.

de EV-nek el kell gondolkozni, hogy ez így jó e neki, vagy próbál olyan rendszert keresni, amiben Lajos hasznos. Ez a jelenlegi nem az.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
lics
Jugador d'estrella

2018.05.14. 22:13:27

pr13 írta:
DaVeR írta:Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt
Bl ben pedig ha jó statisztikát találtam akkor 35 meccs 18 gól 13 gólpasz.

Ez szerintem bőven van az a szint amit el várhatunk egy 9 es től.

Messivel összehasonlítva legutolsó 6 meccsebol 6 gól legutolsó 10 meccsen 10 gól míg ha az utsó 4 évet nézzük akkor ő meg a la ligaban 140 meccsen / 140 gólt lőtt és 55 gólpaszt adott :D

Ahhoz képest, h Messihez hasonlítottam ez barátok közt sem rossz :D
Szép tudomány a statisztika, csak nem tükrözi a pályán nyújtott teljesítményt. Igen, betalál minden meccsen majdnem, de én úgy gondolom (és írták már korábban itt a fórumon is), hogy a legvállalhatatlanabb és legszarabb meccsén is mindig belebotlik valahogy a labdába vagy kap egy ajtó-ablak gólhelyzetet és ezzel máris "kimenti" magát.
Ha megnézed szinte bármelyik meccsét idén, akárhányszor próbál cselezni a liga leggyengébb védői is simán szerelik, labdakezelései pedig megyei szint alatt vannak. Kb. az összes támadás elhal rajta, mert nem tud úgy belerúgni a labdába, hogy 2 métert egyenesen guruljon.
Arról nem is beszélve, hogy vesztes állásnál is képes 5 percig vitatkozni a méteres lesen, illetve fetreng egyfolytában..
.
ezt csak úgy hívom: True Story.
pr13
Jugador del Barça

2018.05.14. 22:00:52

DaVeR írta:Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt

Messivel összehasonlítva legutolsó 6 meccsebol 6 gól legutolsó 10 meccsen 10 gól míg ha az utsó 4 évet nézzük akkor ő meg a la ligaban 140 meccsen / 140 gólt lőtt és 55 gólpaszt adott :D

Szép tudomány a statisztika, csak nem tükrözi a pályán nyújtott teljesítményt. Igen, betalál minden meccsen majdnem, de én úgy gondolom (és írták már korábban itt a fórumon is), hogy a legvállalhatatlanabb és legszarabb meccsén is mindig belebotlik valahogy a labdába vagy kap egy ajtó-ablak gólhelyzetet és ezzel máris "kimenti" magát.
Ha megnézed szinte bármelyik meccsét idén, akárhányszor próbál cselezni a liga leggyengébb védői is simán szerelik, labdakezelései pedig megyei szint alatt vannak. Kb. az összes támadás elhal rajta, mert nem tud úgy belerúgni a labdába, hogy 2 métert egyenesen guruljon.
Arról nem is beszélve, hogy vesztes állásnál is képes 5 percig vitatkozni a méteres lesen, illetve fetreng egyfolytában..
lics
Jugador d'estrella

2018.05.14. 21:53:34

Hegyi Iván-nak adok igazat, Barcelonába focizni a legkönnyebb, mivel, hogy Suarez góljaiból 10ből 5öt legalább ha nem többet, Messi készített elő neki. Szerintem még mi halandó emberek is tudnánk golt lőni ebbe a csapatba, ha nekünk is lekészítik úgy a labdát, mind Suareznek. 2 éve énis úgy voltam vele, hogy szuper 9esünk van. De ez az év számomra gyötrelem, főleg, hogy téltől lehetett volna simán támadó focit játszani Coutinhoval meg Dembelevel. Coutinho így is meg mutatta, hogy ő meg érte az árát és talán 8-10 évig lehet rá számitani még. Dembelevel kapcsolatban azért vannak kérdések, mert láttunk tőle zseniális megmozdulásokat, de neki talán a támadó foci az ami kedvez, már csak azért is mert eszméletlen gyors. De még 2 évet hagytam volna a Dortmundba elfocizni és utána hoztam volna. De remélem szeptembertől már stabilabb lesz.
Cestus
Director del Fútbol

2018.05.14. 21:40:15

S.Agüero írta:Sosem a góljainak a számával volt a gond, hanem a labdakezelési gondjaival többet között. :D
Ennyi. Fantasztikus kilences, de a tizenhatoson kívül eltűnik a "varázsereje". Ő akkor a legjobb, ha megkapja a lasztit ziccerben és első szándékból, ösztönből el kell lőnie. Ha van ideje gondolkozni, általában elmulyázza.

Meg az átlépős cselei, azoktól a falra mászom. Tízből tízszer az ellenfélhez mennek azok a labdák, szerintem még életében nem vált be egy ilyen csele sem, de minden meccsen fixen látjuk vagy kétszer. :mrgreen:
"It is what it is."

MatyiG
Adminisztrátor

2018.05.14. 21:30:02

Sosem a góljainak a számával volt a gond, hanem a labdakezelési gondjaival többet között. :D
DaVeR
Barça B

2018.05.14. 20:43:44

Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt

Cestus
Director del Fútbol

2018.05.14. 20:20:48

Cali írta:Nagyon durván kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Sokszor tetszik, hogy meghal a pályán, tényleg látszik rajta, hogy imád itt játszani és jól kijön a csapattársakkal is. DE!
De ez, amit tegnap is leművelt az utolsó percekben... Miért kell begyűjteni egy sárgát ugatásért, miközben a veretlen szezon forog kockán? Vagy a másik, a clasicon. Emberhátrányban voltunk, ő meg eljátszotta a nagyhalált, perceken keresztül hempergett a földön, miközben a Real támadott. Mire jó ez? Ennyire nincs agya?
Egy hatalmas tank az ember, de mellé a legnagyobb színész is... Hogy fér ez össze?
Magába nézhetne néha Lajos, de öreg már ahhoz, hogy változzon. Őt így kell szeretnünk a nyilvánvaló hibáival együtt. :D

Hozzáteszem, tegnap este nekem is felforrt az agyvizem azon, hogy mit összebénázott ott, ha hozzákerült a labda. Mondjuk már amikor a Villarreal ellen becserélték, akkor is borzasztóan látszott a mamlaszsága, csak ott végül nem buktuk el a meccset. Neki kizárólag akkor kellene a labdához érnie, amikor a kapura bombáz.
"It is what it is."

Válasz küldése