Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.02.20. 14:45:33

És ami a legszomorúbb hogy EV nem ideges miatta.
Majd mi idegeskedünk hogy legfeljebb edzésen rúg majd gólt.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.02.20. 14:34:22

Bármelyik pillanatban képes villani-ezzel egyet értek. Csak ritkán, egymástól nagyon távol lévő pillanatokról van szó. Epét kapok, ha cask meglátom. Hogy mi volt eddig, sok golt szerzett az szép-csak mult idő.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.02.20. 13:01:00

Borzasztó formában, de nincs alternatíva. Azért az vicc lenne ha pont most teszi be Prince mestert, vagy a Cou Messi Dembele hármas kezdene. Suarez legalább szétszedi a védőket ha már gólt nem tud rúgni (khm Cou).
Nincs alternatíva, az oly sokszor emlegetett "sztár és bármelyik pillanatban képes villanni" szlogen miatt ő játszik és kész.
Csatár kell nyáron ez nem is kérdés.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.02.20. 12:47:20

Tivadar6 írta:Még mindig van itt olyan, aki számára nem egyértelmű, hogy Messi miatt nem ültetik a padra? :(
egyáltalán: a spekuláción kívül van ennek valami alapja? valami hiteles infó?
másként viszont a dolog egyáltalán nem logikus! ha van egy haverom, aki kerékkötővé válik a céljaim elérésében - márpedig Messi ha épeszű akkor látja ezt! - akkor azt nem védem, hanem megpróbálom orvosolni. ebben Valverde csak segíthetné, hiszen mondhatná ...: öreg, én próbáltam de az edző hajthatatlan.... és irány a pad.
én inkább azt valószínűsítem, hogy Valverde afféle csodaváró periódusban van és erre rá segít neki az hogy nincs a keretben senki aki egyértelműen űberelné ezt az állapotot. egyetlen esetben sem bizonyult markánsan jobbnak ha valaki mást állított be tehát számára egyelőre simán védhető a kivárás.
akár be is jöhet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.20. 12:38:42

Sevilla ellen remélem nem kezd. Az a baj,hogy Boateng nem akkora név(ez is számít sajnos) hogy őt most betegye Suarez helyett,a csatár nélküli játékot meg nem sokat gyakoroltuk,nekem vagy 2 meccs rémlik a kupából,de akkor Messi sem volt a pályán,úgy elég nehéz formációt kipróbálni.

Én örültem nyáron,hogy nem jött Griez,nem tudom ő játszott volna-e középen,de gyanítom,hogy a mostani Suarez rég padozna,ha ő itt lenne. Azért ne vicceljünk már,a góltalanság a bl-ben egy dolog,dehogy nem érdemes hozzá passzolni a labdát,az fix. Tegnap is két megmozduálására emlékszema,ami jó volt,a 10+-ból.

Amúgy adja magát,Dembelé a jobboson a legjobb,Messi legtöbbször középen van,a baloson meg tudtommal csak Coutinho képes játszani,Malcom is inkább jobb oldal.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 11:28:26

Petr írta:
csababarca írta:Nyilván a középcsatár kérdése nagyobb probléma, de ott szerintem nem lesz lépés.
Itt az igazán nagy probléma, hogy sok olyan játékos sem rohangál, aki elérhető és azt mondom, muszáj behúzni. Nyilván a mostani Lajosnál nem nehéz jobbnak lenni, de ha Jovic a Barcelona kezdő centere szintjét megüti, akkor baj van a poszton.

Na de ez itt már off.

áthoztam ide.
elképzelhetetlennek tartom, hogy ennél rosszabbul lehet játszani abban a pozícióban.
ki kell venni onnan, mert zavaró tényező.
Tőlem lehet Malcom is vagy Boateng,akárki ott, de ez teljesen kihat a támadójátékra, hogy ennyira béna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.20. 11:17:55

csababarca írta:Kis túlzással ezt bárki lehozza a ligában amit ő.

Mint amikor Barkley-éktól a space jam-ben elvették a tehetségüket. Mint aki életében nem focizott., egy labdarúgóra emlékeztető mozdulat nincsen.

Én drukkolok neki hogy kapja össze magát, mert nagy kedvencem még az Ajaxos időkből.
De most ebben a szezonban messze a leggyengébb játékosunk (az érdemi játékidőt kapók közül), semmi helye a kezdőben, nevetséges a jelenléte és emberhátrányt jelent, semmi de semmi haszna nincsen.
Számomra is érthetetlen, hogy miért játszik a meccsek 95%_án...nekem más magyarázat nincs, mint Messi vele érzi jól magát a pályán.
Ott van nekünk Malcom, a Real ellen a lelkét kitette a pályára és gólt is szerzett. Egy edző ennyire fafejű nem lehet, hogy ezt nem látja vagy nem próbál meg lépni rá vmit.
Egyre nagyobb fos az emberünk 9es mezben, nézni is rossz az egészet. Elhízott, úgy szalad mint akinek fáj a futás meg csípő problémái vannak. Eljárt felette az idő, nem alkamas az egész idénybeli játékra, amit mondjuk ő nemrég ki is emelt egy nyilatkozatában.
Nyáron hozni kell egy csatárt, kérdés persze kit, de muszáj lesz mert emberhátrányban vagyunk miatta és akadályozza a folyamatos játékot.
Rossz kimondani, de egy igazi troll lett ott elöl. Ez az igazság.
Talán frissen tartva a komolyabb meccsekre még működhet, de hamarosan eljön az idő mikor már rá itt semmi szükség.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.20. 09:02:14

Tivadar6 írta:Még mindig van itt olyan, aki számára nem egyértelmű, hogy Messi miatt nem ültetik a padra? :(
Van. Az, hogy nem kerul padra Valverde toketlensege, mondjon allitolag barmit Messi.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.02.20. 00:34:48

Még mindig van itt olyan, aki számára nem egyértelmű, hogy Messi miatt nem ültetik a padra? :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 00:30:28

Kis túlzással ezt bárki lehozza a ligában amit ő.

Mint amikor Barkley-éktól a space jam-ben elvették a tehetségüket. Mint aki életében nem focizott., egy labdarúgóra emlékeztető mozdulat nincsen.

Én drukkolok neki hogy kapja össze magát, mert nagy kedvencem még az Ajaxos időkből.
De most ebben a szezonban messze a leggyengébb játékosunk (az érdemi játékidőt kapók közül), semmi helye a kezdőben, nevetséges a jelenléte és emberhátrányt jelent, semmi de semmi haszna nincsen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.19. 23:15:37

Meglepő megoldások. :D Ja, hogy nem bírja átvenni a bogyót, elég meglepő.

A mai Lajosnál csak jobb van látótérben.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.02.19. 23:09:22

Hát vén egy ideje, igaz. De nekem akkor is nagy kedvencem, hatalmas küzdő, 87. percben is letámadja a kapust is (Coutinhoból pont ez hiányzik), meglepő megoldások éshát azért egyelőre olyan sokkal jobb nincsen látótérben. BÁR, nekem Boateng tetszett, jól, illeszkedett a passzjátékba, jól helyezkedett. Többet kellene játszantnia Valverdének, ez nyilvánvaló.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.02.19. 23:03:38

MatyiG írta:Nevetséges. Nem képes egy labdát átvenni.

Oké, hogy 2-3 hónapban világklasszis, de a maradékban meg kerékkötő. Nyáron megválnék tőle, ha sikerül egy értelmes csatárt hozni.
Boatenget meg nem tudom, minek hoztuk. Ennél gyengébb már nem lehet Luis, szóval nagy talány.
Ès mutogat a màsikra, veszekszik, hepciàskodik. Rettentöen bosszantò a jelenlète jelenleg a kezdöben...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.19. 23:01:27

Nevetséges. Nem képes egy labdát átvenni.

Oké, hogy 2-3 hónapban világklasszis, de a maradékban meg kerékkötő. Nyáron megválnék tőle, ha sikerül egy értelmes csatárt hozni.

Boatenget meg nem tudom, minek hoztuk. Ennél gyengébb már nem lehet Luis, szóval nagy talány.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.19. 23:01:21

Neki most le kell üllnie EV-vel és felmentést kell kérnie a tesi alól! Se önbizalma, se gyorsasága, se technikája, se semmilye nincs meg ahhoz, hogy a kezdő közelébe kerüljön. Idős ahhoz, hogy váltani tudjon. Meg kell mondania, hogy év végén keressék meg az utódját. Olyan nincs, hogy a játék minden elemében ilyen szintet hozzon. Ez nem is szint! Mélyföldszint! Legyen őszinte és monnyon le! Prince-t berakod és legalább szétkapja az ellenefelet.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2019.02.19. 22:29:33

Mindenféle bántás nelkul, szigoruan sajat velemenyem irom. Amiota kovetem a barcat, 14 eve nala antipatikussabb jatekost nem lattam ebben a csapatban. Teljesitmenye a mutatott jatekot tekintve meg botranyos szamomra. Felfogom jegyezni azt a napot, amikor elmegy innen.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.17. 12:56:18

Kezdem én is azt mondani, hogy meg kellene nézni azt a Dembélé-Messi-Coutinho támadósort (vagy Coutinho helyett Malcom). Alapvetően nem vagyok a csatár nélküli támadósor híve, de legalább tudnánk kontrázni, meg kevesebb hibával tolni a passzjátékot. Ha már úgy is egy Vidal-Busquets-Rakitic stabilitás-középpályánk van, előttük elférne egy játszósabb trió.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.17. 12:50:06

Rivaldo11 írta:Mezőnyben néha annyira suta, hogy hihetetlen, mint valami tornából felmentett, ütemtelen szerencsétlen nulla labdaérzékkel, akit látva fogalmunk sincs, hogy juthatott el idáig. Nagyon kéne a másik énje, a szenzációs gólokat verő, igazi killer, aki bárhonnan, bármilyen szögből életveszély a kapura. Jön a szezon érdemi része, nagyon bízom benne, hogy összeszedi magát, ahogy azt már sokszor láthattuk.
Nem kellene hihetetlen szögekből gólokat vernie, vagy, hogy mezőnyben is alkosson, de a ziccereit legalább felében-kétharmadában beverhetné. Máris nyugodtabb meccseink lehetnének. Tegnap fél óra alatt simán rúghatotott volna 2-3 gólt és nagy bravúrra sem lett volna szükség.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.17. 08:56:31

Mezőnyben néha annyira suta, hogy hihetetlen, mint valami tornából felmentett, ütemtelen szerencsétlen nulla labdaérzékkel, akit látva fogalmunk sincs, hogy juthatott el idáig. Nagyon kéne a másik énje, a szenzációs gólokat verő, igazi killer, aki bárhonnan, bármilyen szögből életveszély a kapura. Jön a szezon érdemi része, nagyon bízom benne, hogy összeszedi magát, ahogy azt már sokszor láthattuk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.07. 16:14:45

Nekem a kedvencem, de a tegnapi szégyenteljes produktum volt, ziccer kialakítása helyett elbotlik egy sima labdavezetésben, az ellentámadásból pedig kapjuk a gólt. Ötletem nincs, h miért nem cserélte le a mester, védekezni is kár volt ellene, annyira esélytelen volt. Hú de fájt nézni :D
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2019.02.01. 15:07:11

recrea írta:Plusz rájuk dobják a zsugát kb 50 méter magasból, és Suarez előbb veszi le hibátlanul, mint Messi. Most nincs kedvem megkeresni őket, hátha akad itt egy lelkes :)
Szivesen :D https://www.youtube.com/watch?v=0hWHnT1-Ha4" target="_blank - https://www.youtube.com/watch?v=gjkzfZ5a82g" target="_blank
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.01. 13:24:02

Stalkyard írta:
recrea írta:223 meccs, 167 gól, 0,75 gól/meccs.

Ha marad még egy (esetleg két) szezont, meg fogja előzni a 194 gólos Kubalát, ami annyit jelent, h a Barca történelmének 3. legjobb góllövője lesz.

Észrevétlenül legendává válik, mi lenne, ha passzolni vagy labdát átvenni is tudna :D
Óriási talány a fickó. :D Mármint oké, a statisztikái embertelenek, gólpontok tekintetében tényleg a valaha volt legjobbak közé tartozik a klub történelmében. Viszont konkrét mezőnyjátékban olyan kettősséget mutat amit én még nem nagyon láttam. Egyik pillanatban zseniális 20 méteres gólpassz értékű indítás külsővel, a következőben meg egy 2 méteres passzba hiba csúszik. Ugyanígy egy Clásicón simán egy érintésből tökéletesen maga elé tesz egy 30 méteres Alves indítást, aztán 5 perc múlva meg 15 méterre pattan tőle egy erősebb passz. :D :D Én imádom egyébként, szerintem a világon nincs még egy olyan csatár, aki ilyen szinten tudja a center posztot (elmozgások, pozíciós játék, plusz ugye a statok). De ezt nem tudom hova tenni, hogy egyik pillanatban technikai zseni benyomását kelti, aztán meg megye 2-szintre megy akár egyazon meccsen gond nélkül. :D :D
Ez fejben dől el, egyáltalán nem ügyetlen a fickó, csak itt szeretik ezzel oltani.

Van fent neten két kínai videó is, ahol Messivel 70 méterig mennek a levegőben úgy passzolgatva, dekázva a labdát, h nem esik le. Plusz rájuk dobják a zsugát kb 50 méter magasból, és Suarez előbb veszi le hibátlanul, mint Messi. Most nincs kedvem megkeresni őket, hátha akad itt egy lelkes :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.01. 11:52:29

recrea írta:223 meccs, 167 gól, 0,75 gól/meccs.

Ha marad még egy (esetleg két) szezont, meg fogja előzni a 194 gólos Kubalát, ami annyit jelent, h a Barca történelmének 3. legjobb góllövője lesz.

Észrevétlenül legendává válik, mi lenne, ha passzolni vagy labdát átvenni is tudna :D
Óriási talány a fickó. :D Mármint oké, a statisztikái embertelenek, gólpontok tekintetében tényleg a valaha volt legjobbak közé tartozik a klub történelmében. Viszont konkrét mezőnyjátékban olyan kettősséget mutat amit én még nem nagyon láttam. Egyik pillanatban zseniális 20 méteres gólpassz értékű indítás külsővel, a következőben meg egy 2 méteres passzba hiba csúszik. Ugyanígy egy Clásicón simán egy érintésből tökéletesen maga elé tesz egy 30 méteres Alves indítást, aztán 5 perc múlva meg 15 méterre pattan tőle egy erősebb passz. :D :D Én imádom egyébként, szerintem a világon nincs még egy olyan csatár, aki ilyen szinten tudja a center posztot (elmozgások, pozíciós játék, plusz ugye a statok). De ezt nem tudom hova tenni, hogy egyik pillanatban technikai zseni benyomását kelti, aztán meg megye 2-szintre megy akár egyazon meccsen gond nélkül. :D :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.02.01. 11:41:05

Lajos interjújából egy részlet:

Suárez: "I got used to playing with discomfort but I have been pain-free for over one month now."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.21. 20:12:19

Sanszos, hogy a gólpont/meccs mutatója Messi utána neki a legjobb a klub történelmében.
Válasz küldése