Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.24. 00:09:21

Ez kedves tőle, még ha neki ez nem is nagy összeg, a gesztus alapból hatalmas. =D>

Azt viszont komolyan nem értem, hogy miért kell Ronaldozni egy ilyen hír után.. :roll:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.12.23. 19:22:47

visca el barca írta:Az uruguayi El Observador beszámolója szerint Luis Suárez hatalmas meglepetéssel készült a Montevideóban található Pereira Russell gyermekkórház kis betegeinek..A Barcelona csatára a Pérez Scremini Alapítvánnyal együttműködve 500, játékokkal teletömött ajándékkosarat adományozott a gyerekeknek, akiknek a karácsonyt is a kórházban kell tölteniük.
Arról persze nem ír a cikk, hogy eközben a szemben lévő kórházban Ronaldo 1000 ajándékot osztott ki amik kétszer akkorák voltak mint Lajosunké, míg Pepe az ölébe ültette a gyerkőcöket és mikulásnak öltözve meséket mondott nekik. Lajost meg állítólag 10 rendőr kíséretében vitték ki, mert habzó szájjal a fogait csikorgatva indult el a portás felé.

Miközben ők sokkal nagyobbak emberileg is. Phejj, média...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.23. 17:38:56

visca el barca írta:Az uruguayi El Observador beszámolója szerint Luis Suárez hatalmas meglepetéssel készült a Montevideóban található Pereira Russell gyermekkórház kis betegeinek..A Barcelona csatára a Pérez Scremini Alapítvánnyal együttműködve 500, játékokkal teletömött ajándékkosarat adományozott a gyerekeknek, akiknek a karácsonyt is a kórházban kell tölteniük.

kamu,média,uefalona.
CSAK Cé lehet jótékony őszintén,senki más.

média tehet erről is.







=D>
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.23. 17:32:50

Az uruguayi El Observador beszámolója szerint Luis Suárez hatalmas meglepetéssel készült a Montevideóban található Pereira Russell gyermekkórház kis betegeinek..A Barcelona csatára a Pérez Scremini Alapítvánnyal együttműködve 500, játékokkal teletömött ajándékkosarat adományozott a gyerekeknek, akiknek a karácsonyt is a kórházban kell tölteniük.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.12.20. 22:40:45

Az a higgadtság, ahogy elgurította a kapus lábai között a labdát. Nagyon rég láttam ilyen tudatos mozdulatot Ronaldinho óta Barcelona játékostól. Messit kivéve. Eddig nem ismertem a játékát annyira, de most h látom, nagyon tetszik. Intelligens játékos, annak ellenére, h harapós:-) és bár még nem csúcsforma, de minden labdaérintésén érezni a tudatosságot, zsenialitást. Jó h hozták. Sok sikert.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.20. 21:50:04

Vááááááá,már nagyon vártam a Ligás gólját! :D
Még nem elég "éles" de jó lesz ez! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.12.20. 21:02:34

Úgy érzem , még mindig nincs meg a helye a csapatban. Idegen elemként mozog még mindig,zsigereiből adódó őstehetsége által vannak gólpasszai,góljai nem azért mert integrálódott volna a rendszerbe. Ha ez meg lesz,csak akkor fogjuk viszontlátni a 'poolos Suarezt,ami kellene mint egy falat kenyér.(könyörtelen kíméletlen 9-es)
Abi & Tito
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.12.20. 18:21:29

Ok hogy gólt lőtt meg minden de a csatársor leggyengébb tagja volt ma, ennél még mindig több kell tőle. Ma is jól látszott hogy pofátlanság hogy ö van középen nagyrészt Messi helyett csak azért mert ö vérbeli kilences. Neymar visszatéréséve egyértelmű hogy nem nagyon lesz ö itt akkora jampi amit itt sokan gondolnák.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.12.20. 17:14:19

Végre végre végre. Remélem belelendül most már. 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Quaresma77
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.06.17. 11:44:08
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.12.20. 17:10:06

ezt is megéltük :D :D :D :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.18. 16:35:40

múltkor már leírtam mit gondolok, mindenkinek mást jelent a "megéri" jelző. én spec a gólok+gólpasszok mellett leginkább annak örülnék ha jó lenne a helyzetkihasználása, meg messi mellett lenne egy ember aki tényleg képes eldönteni a meccset... magamon elég sokszor észreveszem meccsközben, hogy azon szurkolok, hogy messinek legyen kedve, hátha nyerünk úgy...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.18. 15:34:51

danianevem írta:Gólok + gólpasszok száma az első 10 barcelonai tétmeccsükön:
Eto'o 6 - Henry 7 - Ibrahimovic 9 - Villa 4 - Alexis 4 - Neymar 7 - Suarez 8

Azért gondoltam, hogy érdemes lehet belinkelni, mert a többség a kelleténél talán nyersebben ítéli meg a teljesítményét, holott egyáltalán nem tragikus, főleg a több hónapos kihagyást követően. A gólok meg minden bizonnyal jönnek majd, miután meglövi az elsőt és felszabadul a "lelki gát" alól.
Ez főleg annak "köszönhető" szerintem, hogy a nagy többség úgy gondolkodik, hogy az uruguayit azért vettük, hogy "csak" gólokat lőjön és ezeket ontani is fogja.
Viszont egy ilyen játékosnál rengeteget számít, hogy nagyon sok időt kihagyott. Nem volt játékban, nem tudta egyből felvenni a játék ritmusát, tökéletesen alkalmazkodni a többiekhez. Ráadásul a fejében lehet, hogy egy nagy hülyeség miatt kapta ezt a büntit.
Az már egy másik kérdés, hogy volt bőven lehetősége gólokat lőni.
A Bl-ben viszont elég jól teljesít. Három meccs két gól. Plusz a legfontosabb mérkőzésen a találata mellett egy gólpasszt is jegyzett.

Viszont a játékba szerintem egész jól bekapcsolódott. Ez azért nagyban köszönhető LE-nek, aki elsősorban középcsatárként számít rá, emellett érzi a váltásokat főleg Messivel. (hozzáteszem ezt Luchonak senki sem írja a javára, pedig az utóbbi időkben mindig ez volt mindenkinek a baja, hogy centerek szélen játszanak)

Erről jutott eszembe Capello nyilatkozata. Kicsit vicces a csávó, szerintem egy Barca meccset nem látott. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.18. 15:19:50

Gólok + gólpasszok száma az első 10 barcelonai tétmeccsükön:
Eto'o 6 - Henry 7 - Ibrahimovic 9 - Villa 4 - Alexis 4 - Neymar 7 - Suarez 8

Azért gondoltam, hogy érdemes lehet belinkelni, mert a többség a kelleténél talán nyersebben ítéli meg a teljesítményét, holott egyáltalán nem tragikus, főleg a több hónapos kihagyást követően. A gólok meg minden bizonnyal jönnek majd, miután meglövi az elsőt és felszabadul a "lelki gát" alól.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.14. 15:10:24

barca0000 írta: Nem nagyon kell reménykedni abba hogy Az MSN trió fejenként 30 gólt fog lőni fölég ha Messi megtalálja a gól lövő csípőjét, akkor még inkább nem fog Suárez labdát kapni de még Neymar se és jön a bevált papírforma hogy Messi lő 50 gólt a másik kettő meg 10-10 max .Nyilván a legfontosabb a csapategység és a győzelem és nem Messi királyságának a növelése, de azért azt ne várjuk már el hogy Neymar meg Messi alárendelje magát hogy a kicsi Luis is tudjon gólt lőni.Ezt leszámítva én is szurkolok neki csak pont le sz@rom hogy neki vagy Pedronak lesz több gólja a szezon végen. :roll:
Erre csak annyit, hogy ha a helyzetei felét berúgja, már 10 gólnál tartana.

Neymarral ugyanez volt tavaly. Ment a sírás, hogy sz@rul játszik, nem fér meg Messivel stb., mostanra pedig ő az aki hátára tudja venni a csapatot és nem csak alibi meccseken, hanem rangadókon is lövi a gólokat.
Játékban szerintem nincs vele gond, nyilván még nem porszemmentes a fogaskerék, de ha egy kicsit jobban értékesítené a helyzeteit azt lehetne mondani, hogy tökéletes vétel. Egyelőre ezen kell dolgoznia. Pool ide vagy oda a kapu ugyanakkora és itt is csak egy kapus van.
Mert nem lehet azt mondani, hogy nem kapna elég labdát, ne lennének meg a lehetőségei.
Forca Barca!!!!
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.12.14. 13:38:49

Megmondom az igazat szerintem Luis nagy hülyeséget csinált azzal hogy ideigazolt ,liverpoolba nagyon nagy király volt ö volt a csapat legjobb játékos rá építették a támadásokat (ami a itt biztos nem lesz) ment neki a játék itt meg látjuk mi van. Rendbe van hogy sokat hagyott ki meg új környezet stb, de szerintem nagyon frusztrálttá teszi az a helyzet hogy nem ö a csapat legjobbja nincs hozzászokva hogy nem ö az ász a csapatba. Az a baj hogy papíron nagyon jó ez az MSN trió, de hogy 3 ekkor sztár megférjen a pályán úgy hogy mindenki tudjon érvényesülni szerintem lehetetlen. Nem nagyon kell reménykedni abba hogy Az MSN trió fejenként 30 gólt fog lőni fölég ha Messi megtalálja a gól lövő csípőjét, akkor még inkább nem fog Suárez labdát kapni de még Neymar se és jön a bevált papírforma hogy Messi lő 50 gólt a másik kettő meg 10-10 max .Nyilván a legfontosabb a csapategység és a győzelem és nem Messi királyságának a növelése, de azért azt ne várjuk már el hogy Neymar meg Messi alárendelje magát hogy a kicsi Luis is tudjon gólt lőni.Ezt leszámítva én is szurkolok neki csak pont le sz@rom hogy neki vagy Pedronak lesz több gólja a szezon végen. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.12.14. 11:37:24

Vegyük figyelembe,hogy 5 éve játszottunk utoljára ékkel kb, még Eto'o korában.
Azóta hamis kilenceseztünk végig, még Ibra sem volt ennyit középen. Szóval ezt szokni kell.

Viszont az már nem szerkezet beli probléma,hogy kevés párharcot nyer,illetve nem tud kaput találni tiszta lövőhelyzetekben. Szóval,jó, első év, jó, kihagyott 4 hónapot, de ez nagyon kevés tőle eddig.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.14. 11:22:31

Tegnap többször is azt figyeltem, hogy szerencsétlen ember bemozoghat bárhogy üresbe, az istenért sem kapja meg a labdát.. Tök jó, hogy van egy 9-esünk, tegnap például egy helyzetünk abból is született, hogy fellőttük Luisra a labdát, ő megtartotta, és lekészítette, de jó lenne a beindulásait is honorálni lassan pár kiugratással - vagy legalább kísérlettel -, mert így igazából teljesen feleslegesen futkározik elől, mert a labdát kb egyszer nem próbáltuk meg odaadni neki, csak ha hátralépett érte.

Amúgy nem játszott túl jól, olyan átlagosan, de beilleszkedési fázisban van egy olyan csapatban, ami néhol maga sem tudja hogy fog játszani, szóval emiatt nem törnék pálcát felette. Lesz ez még jobb is, csak jó lenne, ha elkezdenénk az összes előnyét kihasználni annak, hogy végre van egy középcsatár is a csapatban..
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.12. 16:52:07

visca el barca írta:
Reméljük a pozíciója itt is megmarad közel fixen középen. Amikor középen mozog, centerezik életveszélyes - nem meglepetés -. Ha Lucho jól eltalálja Suárez pozícióját a szélre való mozgásnak és az ék pozíciójának keverésével ki lehet hozni belőle a maximumot. Úgy érzem minimálisan nem ártana köré építeni a csapatot, bár mintha az utóbbi időben Lucho tényleg hasonlót játszatni Suárezzel, amit én lefestettem.

Látni rajta, hogy érzi a mozgásokat, lefordulásokat, de nem nagy meglepetésre a játék még valamelyest idegen neki, sokszor nem érzi a támadópozícióját és a védelmi vonal visszahúzódása miatt sokszor belefordul a védőbe. Reméljük fejben hamar összeszedi magát, kellenek már azok a gólok is.
Kellett a csapatnak egy ilyen "állat", nem sok játékos van a csapatban, aki így hajtana, küzdene. Ha így folytatja jönni fognak azok a gólok is.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.12.12. 16:34:46

Én még nagyon türelmes vagyok vele szemben.
Egyébként sem várok tőle liverpooli formát, mert ahogy lentebb is írták, ő itt csak egy fogaskerék nem rá van kihegyezve a játék.
Én már bőven boldog leszek ha nem csetlik botlik a kapu előtt és nem kell 28 ordító ajtó ablak helyzet ahhoz, hogy egy szem gólt lőjön.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.12. 15:58:23

azért suarez kapcsán a legtöbb ember tévedésben van. mindenki azt hiszi, hogy idejön, lő 40 gólt, és nem évi 120 hanem 160 lőtt gólunk lesz.

azt senki ne felejtse el, hogy a poolban, ajaxban, mindig minden helyzetben csúcsék volt, minden támadás nála fejeződött be, mindent egyedül rá játszottak. itt viszont 3 ember is jó alternatíva befejezésre. persze ha valaki nagyon bele akar kötni, lehet mondani, hogy a poolban 3, néha 4 ember is volt rá, itt meg épp messi meg neymar miatt csak 1, max 2 ember tud rá vigyázni és mennyivel több helye van.

azt mondom ha az évi 38 bajnokin, 6-8 kupa meccsen, 10-12 bl meccsen, tehát összesen kb 55 meccsen hoz egy 15-20 gólt, ue. assistal és elkerülik a sérülések, eltiltások, bőven megérte a pénzét.

tavaly sanchez kapcsán hangoztattam, hogy nem érdekel a mezőnymunkája meg a védekezés, lőjön gólt, meccset azzal lehet megnyerni. egy csatárnak ez az elsődleges dolga, ha meg még mellette jól védekezik, sokan sárgulnak ki róla stb stb az csak a hab a tortán.

és lehet h bunkó vagyok, mert sancheznek tavaly pazar éve volt és ki tudja h mi lett volna ha marad, de én örülök neki h megszabadultunk tőle és suarez jött helyette. sancheznek sokszor féltucat helyzet kellett a gólhoz, suareztől hosszútávon azt várom, hogy egy meccsen lesz 3-4 helyzete tegye be a hálóba, mert egyébként ő ehhez nagyon ért.

persze mint mindenkinek, nekem is megvannak a kedvenceim, meg a nem szeretettjeim, lajos az elsőbe, sanchez az utóbbiba tartozott, úgyhogy, igen elfogult vagyok/leszek, de hát a szurkoló már csak ilyen :)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.12.12. 14:05:51

suarezt két féleképpen lehet látni, azon múlik, hogy valaki figyelembe veszi e a körülményeket vagy sem.

1. drága volt és egyelőre jóval gyengébb, többet hibázik, mint a poolban, ez tény.

2. 4 hónapot hagyott ki és még 700 játékperce sincs a barcelonában, messze még a csúcsforma és beilleszkedés.
ahhoz képest meg ez a 2 gól és 5 gólpassz abszolút nem vészes.
főleg annak tükrében, hogy voltak már kapufái, volt már tévesen érvénytelenített szabályos gólja vagy éppen olyan eset, mikor berúgta volna csak messi becsúszva berúgta előle és rekordot döntött. :)
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.12.11. 07:26:54

volt1 írta:Hát ugye Ronaldos esetet annyira felfújtátok (Godin), hogy muszáj volt belinkelnem. =P~
Kíváncsi vagyok a véleményekre. =P~
Felfújtuk??? Még az oldalatokon Realista is elismerte az eset után, hogy ezért akár 5 meccset is kaphat CR. Aztán nem kapott semmit. Kétszer ököllel rávert a védőre. Ki is szállt volna az aranylasztiért folytatott harcból. Hány gólja lenne most? Feleannyi? Mocskos média, spanyol szövetség, APEH. Az ilyen eseteknek kéne nagyobb médiafelhajtást csinálni, nem annak hogy "CR elküldte Hámeszt", "Messi csúnyán nézett egy lóra", stb.
Természetesen Suarez megmozdulása is piros lett volna, ha észreveszi a bíró. Remélem nem csinál többet ilyet.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.12.11. 02:40:44

volt1 írta:Hát ugye Ronaldos esetet annyira felfújtátok (Godin), hogy muszáj volt belinkelnem. =P~
Kíváncsi vagyok a véleményekre. =P~
kétszer megütni valakit vs megpróbálni sarokkal utánarúgni valakinek
mégis mi lenne a véleményünk? máglyára a kannibált!
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
volt1
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.15. 11:27:44

2014.12.11. 01:17:23

Hát ugye Ronaldos esetet annyira felfújtátok (Godin), hogy muszáj volt belinkelnem. =P~
Kíváncsi vagyok a véleményekre. =P~
MADRIDISTA
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.12.10. 23:58:20

westerngom írta:nem tudom miért pattant el tőle ennyiszer a labda, sokszor voltak labda kezelési problémái, mint ahogy alább Sanama is írta.
Hát mert ügyetlen, csetlő-botló futballista, mint amilyen Alexis Sanchez volt amíg itt játszott. Amúgy Neymarnál is főleg tavaly meglepően sok technikai hiba csúszott be, idén már szerencsére kevesebb. Remélhetőleg a későbbiekben Suarez is otthonosabban mozog majd a csapatban és ha az önbizalma visszajön, akkor kevesebb ilyen jellegű hibát fog véteni.
Válasz küldése