Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.08.14. 18:02:30

Ebben a dologban engem csak az zavar, hogy a Fifa amilyen következetes volt itt a bűn-bűnös előélete-bűnhődés kapcsolatában, más esetekben pont ennyire nem az. Például Pepe a "nevezetes taposás" óta elkövetett ezt-azt, és mégis még mindig mindenféle futballtevékenység végzésére jogosult személy, számomra érthetetlen módon. Bár azt elismerem, hogy a harapás azért nem ugyanaz, mint a vb-én bemutatott "faltörőkos harcmodorát az ellenfélen prezentáló" Pepe féle mozdulatsor. :D
Amúgy legalább edzhet a társakkal, ez is valami, és hagyott ő már ki bünti miatt hosszú időszakot, mégsem látszott a formáján.
Ha meg a csapat október végéig lehetetlen helyzetbe hozza magát a bajnokságért folytatott harcban ezzel a kerettel, meg is érdemli, hogy ne nyerje meg. Legalább "tét nélkül" építhetjük a csapatot a szezon hátralévő felében.
A Bl csoportköréből való továbbjutás meg nehogy már megugorhatatlan feladatnak bizonyuljon. Ha pedig mégis az lenne, semmi gond, mi vagyunk az Európa liga esélyesei, azt még úgysem nyertük meg soha. :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.14. 17:50:36

palesz77 írta:Nono, Messi már a 05/06-os El Classicon is játszott ősszel, és Sáncho sem az első El Classicoján talált be, mert a Spanyol Szuperkupa meccsen a Real ellen debütált pont, és ott nem lőtt gólt - amúgy ha jól rémlik pár nappal előtte csatlakozott a csapathoz, de ebbe nem vagyok biztos. Viszont habár gólt nem lőtt, emlékeim szerint az első labdaérintései azok voltak, hogy szerelte Ronaldot, majd sarokkal passzolt mellőle egyet..
ne kötekedj, az első bajnoki klasszikusukra gondoltam. :mrgreen: ott viszont tényleg betalált Ibra is, Sánchez is, Villa is, Neymar is.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.14. 17:43:44

S.Agüero írta: ...
Nono, Messi már a 05/06-os El Classicon is játszott ősszel, és Sáncho sem az első El Classicoján talált be, mert a Spanyol Szuperkupa meccsen a Real ellen debütált pont, és ott nem lőtt gólt - amúgy ha jól rémlik pár nappal előtte csatlakozott a csapathoz, de ebbe nem vagyok biztos. Viszont habár gólt nem lőtt, emlékeim szerint az első labdaérintései azok voltak, hogy szerelte Ronaldot, majd sarokkal passzolt mellőle egyet.. 8)

Amúgy Suárezben így egészen bízok, hogy edzhet, tuti játszani fog valamennyit a Real ellen, és ezek a visszatérései jól szoktak elsülni.. A Poolban tavaly kihagyott 5 bajnokit eltiltás miatt az elején, az utána következő 4 meccsen lőtt 6 gólt és adott 2 gólpasszt - duplával nyitott -, a VB-n se játszott az első meccsen, utána rögtön kiejtette az Angolokat.. Reszkess Real! :D
Chino írta:VISZONT. Amit nem nagyon vesznek figyelembe, hogy ezzel a szankcióval legalább annyira (ha nem jobban) károsítják a klubot, mint magát a játékost, főleg ha figyelembe vesszük, hogy nem is a klub kötelékében tette amit tett....
Hank1ee már leírta, tudtunk a leigazolásakor is a büntetésről, így szerintem semmi okunk nincs arra, hogy panaszkodjunk emiatt. Ha annyira zavart volna minket, hogy nem játszhat 2 hónapig, akkor nem igazoltuk volna le.. A klubnak igazából akkor se lenne oka panaszkodni, ha teljesen meghagyják a büntetést, és nem is edzhetett volna, de legalább azt eltörölték..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.14. 17:42:43

Léfe írta:Egy dologban biztos vagyok. Ha nem hozzánk jön akkor sokan nem lennének ilyen elnézőek vele
szemben. Az alant felsorolt más példák sürübben előforduló - persze felháboritó - durvaságok, ez meg ismétlődően kicsit barbár. Pepét ha látom rosszul vagyok, de nem rugta hátba a fekvő ellenfelet mert annak szörnyü nyomai lettek volna, elrugott felette. De az igaz a Reál valahogy jobban fekszik ilyen esetekben. Remélem sok gollal járul hozzá, hogy jobban legyünk.

Itt nem az elnézésről van szó. Mindenki elismeri, hogy gusztustalan amit csinált, szankcionálni kell.
VISZONT. Amit nem nagyon vesznek figyelembe, hogy ezzel a szankcióval legalább annyira (ha nem jobban) károsítják a klubot, mint magát a játékost, főleg ha figyelembe vesszük, hogy nem is a klub kötelékében tette amit tett.
Pepe pedig az első rúgásával belenyomott egy szépet a lábába utána meg végigment a stopli a hátán ami nem rajta múlott. De ez már off, nem erre akartam kilyukadni, és nem is Suarezt felmenteni, csak nem értem, hogy a CAS azt miért nem vette komolyabban figyelembe, hogy ez a csapatnak mit okoz. A többi topicban is lehetett már olvasni, milyen problémákat vet fel más posztokon is az uruguayi hiánya. Ráadásul ez az első szezonja itt.
Én sem vagyok elnéző vele (kicsit persze jobban, mintha, mondjuk az Atmaban vagy a Realban lenne, de szerintem ez természetes), cseppet sem, de a büntetés szerintem akkor is túlzó.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.14. 17:25:06

20tek írta:
Erxy írta:egyébként a büntetése napra pontosan október 24.-én jár le, szóval a Clásicon biztosan bevethető lesz.
Sánchez, Villa, Ibra betalált az első klasszikuson, folytathatná a sort. :)
+ Neymar is
Meg asszem Messi is az első klasszikusán lőtte a mesterhármast. :D

Amúgy kíváncsi leszek, hogy beáll-e majd. :)


Official: Luis Suárez will train tomorrow with the group and will be presented at the Gamper game on monday.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.08.14. 17:20:38

Egy dologban biztos vagyok. Ha nem hozzánk jön akkor sokan nem lennének ilyen elnézőek vele
szemben. Az alant felsorolt más példák sürübben előforduló - persze felháboritó - durvaságok, ez meg ismétlődően kicsit barbár. Pepét ha látom rosszul vagyok, de nem rugta hátba a fekvő ellenfelet mert annak szörnyü nyomai lettek volna, elrugott felette. De az igaz a Reál valahogy jobban fekszik ilyen esetekben. Remélem sok gollal járul hozzá, hogy jobban legyünk.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2014.08.14. 17:17:14

Erxy írta:egyébként a büntetése napra pontosan október 24.-én jár le, szóval a Clásicon biztosan bevethető lesz.
Sánchez, Villa, Ibra betalált az első klasszikuson, folytathatná a sort. :)
+ Neymar is
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.14. 17:11:44

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy a büntetése helybenhagyásával a Barcelonát sújtják. A Barcelona annak tudatában hozta a csapathoz Suárezt, hogy 4 hónapos eltiltást szabtak ki rá. Innentől kezdve veszítenivaló nem volt, persze lehetett reménykedni, hogy majd eltörlik, meg mit tudom én. Egyik szemem sír, a másik nevet nagyjából, mert kár, hogy nem játszhat, csak októberben, de örülök, hogy így nem tudnak majd károgni, másrészt az is nagy pozitívum, hogy edzhet a csapattal.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.14. 16:42:45

egyébként a büntetése napra pontosan október 24.-én jár le, szóval a Clásicon biztosan bevethető lesz.
Sánchez, Villa, Ibra betalált az első klasszikuson, folytathatná a sort. :)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.14. 16:37:00

ha a clasicon játszik és eldönti a meccset, akkor felőlem szétharaphatja pepét is...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.14. 16:20:17

szerintem meg sokkal rosszabb egy harapás, ami egyáltalán nem focipályára való cselekedett, mint egy elkésett becsúszás. hiába a másodiktól lehet fizikailag nagyobb baja az ellenfélnek. a legutóbbi után is jött a bocsánatkérés, nyílt levél, de mégis megint megtörtént. nem azt mondom, hogy megint megfogja csinálni (mert szerintem nem), hanem csak azt hogy a büntetést hosszát szerintem megérdemli. viszont ez a mindenféle sporttevékenységtől való eltiltás, nem lehet bemutatni, nem mehet a stadionba, nem edzhet ez valami akkora világi ******* , hogy még jó hogy feloldották.

a viccet csak abban érzem, hogy zidane ugyanígy sokadszorra csinálta a nem futball pályára való viselkedést anno, és ő is a vébén, méghozzá a döntőben, amit mindenki lát, de ő nem kapott alapból ilyen nevetséges szankciókat, plusz még a büntetés hosszát is pár meccsben nem pedig hónapokban állapították meg, ha jól emlékszem. (tudom, hogy egyből utána visszavonult, de ez a büntetést nem befolyásolja)
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.14. 16:03:02

Vagy rohadt kipihent lesz, tavasszal meg csúcsformában lesz. Még jól is elsülhet...
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.14. 16:02:50

Chino írta:... Amellett ez teljesen más téren zajlott. Nem klubcsapatban, hanem válogatottban. Ezzel pedig nemcsak őt, hanem a "munkáltatóját" is károsítják, nem is kicsit.
Vicc az egész.
igen, ez bosszant a leginkább! nem okozott maradandó sérülést, másnap már a sértett is röhögött az egészen, és egyébként is mi köze van ehhez az egészhez a barcának???? miért nem csak a válogatott meccsektől tiltották el?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.14. 15:55:14

Sanama írta:a legfontosabb hogy edzhet a tobbiekkel, en ennek orulok, legalabb a taktikai elemeket, meg figurakat be tudja gyakorolni veluk, es legalabb tavasszal valamivel frissebb is lesz, mint a tobbiek.
Ha pedig 1,5 honap alatt olyan szintre jut a csapat, hogy eselytelen a bajnoksag onnantol, akkor meg is erdemlik.
Edzésen nem lesz jó kondija és nem nem fogja tudni a taktikát. Az éles meccs a legjobb edzés. Amikor visszatér majd, nem lesz egy szinten a társakkal. Hiába fog velük edzeni. És ez mentálisan sem fog pozitívan hatni rá. De magának kereste a bajt.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.14. 15:53:26

az az igazság, hogy pofára estünk rendesen, mindenki min. felezésről ábrándozott...!
ez bizony újabb szeg Zubiék koporsójában...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.14. 15:48:03

rohadtul gyomorforgatónak tartom, ha egy erkölcstelen, velejéig rohadt, a vb/eb-rendezések jogát pénzért áruló, a saját anyjukat három eurocentért lerendező korrupt emberekből álló testület, mint a fifa hoz ilyen ítéletet, amit utána gyakorlatilag helybenhagy a cas.
okés, természetesen nem lehet harapdálni, ráadásul ugye egy visszaeső "éhes" fallosszal van dolgunk, pl azért is, mert anno ez a gyerek nyolc meccses eltiltást kapott az egyébként köztudottan albino evra lenegrózásáért, de pl a birminghami taylort ezért, három meccsel bírták megmérni.
undorító ez az egész.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.14. 15:44:13

Azért ez tényleg érthetetlen. Hány példát fel lehetne hozni. (nem a Madrid ellen akarok szólni, nem arra irányul) Pepe a bizonyos Casquero-eset után mennyit kapott? A földön rugdosta, rálépett, verekedett stb. és már akkor is volt a számláján. Később pl. szándékosan rálép Messi kezére. Folyománya: "kellett Messi kezét amputálni?" Ramost se kell bemutatni. 5:0. Rémlik. Ő se volt már "tiszta".
De hány és hány ilyen volt mindenhol! Fejelgetések, ütések stb.
Félreértés ne essék. Nem akarom felmenteni Suarezt, barom aki ilyet csinál és pályán ilyen nem megengedhető. (pályán kívül sem) És nem is arra célzok, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, de ez nem kicsit több, mint túlzás. Amellett ez teljesen más téren zajlott. Nem klubcsapatban, hanem válogatottban. Ezzel pedig nemcsak őt, hanem a "munkáltatóját" is károsítják, nem is kicsit.
Vicc az egész.

Suarez minden bizonnyal , ha nem is teljes egészében, de nagy mértékben változtatta volna meg a támadójátékunkat,Ha LE tényleg középre szánta, akkor Messinek se ártott volna, ha azt a szerepkört kezdi felvenni, de így megint lehetetlen.

Nem akarok pesszimista lenni, de így sem lett volna könnyű ezt a triót összehangolni, így pedig örülhetünk, ha a tavaszi szezon kezdetére kezdenek kialakulni a dolgok.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.14. 15:43:03

a legfontosabb hogy edzhet a tobbiekkel, en ennek orulok, legalabb a taktikai elemeket, meg figurakat be tudja gyakorolni veluk, es legalabb tavasszal valamivel frissebb is lesz, mint a tobbiek.
Ha pedig 1,5 honap alatt olyan szintre jut a csapat, hogy eselytelen a bajnoksag onnantol, akkor meg is erdemlik.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.14. 15:31:04

Nem értem miért a klubcsapatatot büntetik ezzel, mindenesetre jogos a büntetés, mert ilyet nem tehet egy játékos. A vezetőségnek azért jár a seggberúgás!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2014.08.14. 15:25:57

Nem tudom, hogy ezek után mit is vájak/várjunk idén Suareztõl. Eléggé sok meccshiánya lesz míg a többiekben már lesz egy csomó, jobb formába "lépnek" stb... Ráadásul jó lett volna összeszoktatni õket (Messi, Neymar és õt), nem hiszem, hogy edzéseken ezt meglehet olyan jól oldani mint tétmeccsen.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.14. 15:23:32

Luis Suarez could play in the Gamper game on the 18th because it's a friendly and not an official game which he's banned from playing.

Játszhat hétfőn. :mrgreen:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.08.14. 15:22:15

Sajnálatos, nem hinném ez olyan bődületes nagy bűn lenne, de tény harapjon almába inkább. Holnaptól edzhet, bemutathatják, ha pedig lejár az eltiltása, bőven benne lesz már a csapatban, játékban, ismerni fogja a társakat, nem 4 hónapnyi hamburgerezés után fog beesni. Jobb mint a semmi, piszkosul várom már az októbert.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.14. 15:22:09

palesz77 írta:De legalább edzeni edzhet!
Most elgondolkoztam azon, hogy elég-e neki, ha az edzéseken letolnak egy-egy meccset, vagy az nem helyettesíti a tétmérkőzéseket.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.14. 15:21:33

rac1 szerint játszhat a Gamperen és egyéb barátságos meccseken.
ha jól sejtem azért, mert ezek nem hivatalos Fifa alá tartozó meccsek, a stadionból való kitiltását pedig feloldották.
de azért várjuk meg ezzel kapcsolatban is a hivatalos tájékoztatást, az a biztos.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.08.14. 15:19:44

Ha bari meccseken játszhat akkor hétközben egy edzés helyett legyen mindig ilyen meccs ahol szokhatja a társakat és akkor nem is lesz neki meccshiánya. Meg úgyis azt mondják, h egy edzőmeccs sokkal jobb mint bármilyen edzés.

De a CAS is elég gyáva volt a büntetés mérséklését illetően.
Válasz küldése