FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.03. 19:54:32

Azért azt se felejtsük el, hogy az idei minden idők egyik, ha nem a legerősebb La Liga mezőnye. Rajtunk kívül ott van még a nevek alapján bombaerős Real, az egységes Atma, az EL címvédő Sevilla (ma pl minket is megvertek), az utóbbi időkben erősödő Valencia, a Villareal is egyre jobb, nem hiába vezetik a tabellát, a Celta mellett se menjünk el szó nélkül, és akkor még a Bilbaot meg a Malagát nem említettem. Plusz ugye a FIFA ban, a balszerencse és a sérülések is nehezítik a dolgunkat. Ehhez képest tök jól állunk, a Bilbaot és az Atma-t vertük idegenben, a tavalyi mumus Malagát is legyőztük hazai pályán. Sajnos becsúszott 2 vereség, de a fentebbi hátráltató tényezők miatt ez várható volt. Persze én is reméltem, hogy sikerül majd hozni a meccsek 95%-át, de a jelenlegi körülmények között ez szinte lehetetlen. És még semmi sem dőlt el! Október eleje van, tavaly januárban állt össze a csapat, addig még az egy kupának is örültünk volna, áprilisban már reális dolog lett a triplázás. Tavaly -4 pontról jöttünk vissza a bajnokságban a BL címvédő Real(!) ellen. Lehet mondani, hogy sok sérültjük volt, de szerintem az Ancelotti-féle Real minden idők egyik legjobb Madridja volt.
Januártól Ardáék is bevethetőek lesznek, gondolom igazolni is fogunk még valakit. Lehet, hogy megint januárban fogunk beindulni. Lehet, hogy ez a LE-féle Barca "ütőkártyája", hogy januárig rosszabbul megy a játék, majd az év első hónapjától beindulunk. Ne felejtsük el, hogy Pep Barcája mindig a január-február időszakban volt gödörben. LE csapata pedig lehet, hogy szeptemberben és októberben van formán kívül.
Mindenesetre felesleges egyenlőre temetni a csapatot, az igazi Barca januárban tér vissza, én úgy érzem. És akkor jönnek majd a jobbnál jobb meccsek, teljesítmények és a 10+ meccses győzelmi sorozatok. Addig mindössze hozni kell a meccseket akár szenvedve is.
A FIFA ban tényleg nagyon rosszkor jött (bár mondjuk mikor jönne egy ilyen eltiltás jól?), de meg kell mutatni nekik (A FIFÁnak), hogy minket még egy ilyen súlyos büntetéssel sem lehet meggátolni, hogy a legjobbak legyünk. Mert azok vagyunk, a legjobbak, aki mást mond az csak nem ismeri el. :D
Voltunk már nagyobb bajban is, akkor is szerencsésen kimásztunk belőle, most is kifogunk. A mai meccsen pl megvolt a kellő hajtás és akarás, csak a helyzetek maradtak ki sajnos. De vehetjük akár a Bayer elleni meccset is, ahol bravúrosan sikerült fordítanunk. Persze én is csalódott vagyok a mai után, de nem szabad ezen a meccsen sokat agyalni. Tavaly több mázlink volt, ezt aláírom, de nem fog minden örökké kipattanni. És igen, vannak hibák a csapaton belül, amiket mihamarabb ki kéne javítani. Mi csak bízhatunk abban, hogy ez sikerülni fog. Ez a 13 kapufa is nagyon sok, de tavaly is hasonlóan sokszor találtuk el a lécet és mégis mindent besöpörtünk.

A világ legjobb csapatának szurkolunk hétről-hétre, napról-napra, meccsről-meccsre. A rossz formánk sem tart örökké, csak annyit tehetünk, hogy biztatjuk a srácokat. És mikor majd visszatér az igazi, LE-féle BARCA, akkor retteghet majd a világ.

VISCA EL BARCA!!!
Kép
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2015.10.02. 18:57:08

Res írta:Nekem úgy rémlik, hogy Sampert tavaly elsőként pont Lucho tette be az első csapatba, ráadásul egy BL meccsen. Akkor meg is lepődött rajta mindenki erősen. Szóval nem hiszem, hogy nem bírja a képét, de vajon akkor miért nem látjuk soha. :|
Lucho nem néz B meccseket? mert a legkevésbbé hasznosnak tűnő játékosokat hívja fel mindig. Remélem rám cáfolnak :)
"Xavi is more important than the coach"
Vicente Del Bosque
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.10.02. 09:30:17

edermatyi írta: én sem értem mit keres itt ez a srác. Sampert sokkal tehetségesebbnek látom. Lucho nem bírja ahogy Grimaldot sem?
Nekem úgy rémlik, hogy Sampert tavaly elsőként pont Lucho tette be az első csapatba, ráadásul egy BL meccsen. Akkor meg is lepődött rajta mindenki erősen. Szóval nem hiszem, hogy nem bírja a képét, de vajon akkor miért nem látjuk soha. :|
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.01. 22:11:41

crixus írta:Nem szeretem azt a hozzáállást a szurkolók részéről, hogy csak úgy bólogassunk az edző minden lépésre, akár jó vagy akár nem. Pep sem volt tévedhetetlen, Lucho sem az. Tipikusan ilyen rossz döntésnek számít Mathieu balhátvéd játéka, Mascherano középhátvédként való szerepeltetése a folyamatos rossz teljesítmény ellenére, ahogy Roberto tkp játéka is ilyen. Robinak megtaláltuk végre azt a posztját, ahol jól tud teljesíteni, ne tegyük már vissza oda ahol eddig a keretbe sem fért be. Akkor inkább jöjjön Samper. Gumbau szerepeltetése ugyancsak a fentiekhez hasonló szarvashiba. Nem egy meccsen láttam a B-ben de köze nem volt a játékhoz. :roll:
Én sem értek minden dologban egyet Luchoval, de ezek többnyire nem az ő hibája. Alba-t nem tudni milyen állapotban volt, ha egészséges szinte biztos hogy játszik. De úgy néz ki egy teljes meccset nem bírt volna, nem akart kockáztatni, ami érthető és jól is tette, aki pedig még tud bal oldalon játszani, az Adriano és Vermaelen. Az utóbbi ugye még sérült, a brazil pedig idén egy szemernyivel sem nyújt jobbat, mint Matyi. Ez ki lett vesézve a Levante után, de a Las Palmas ellen is katasztrófa volt. Félreértés ne essék én is fogtam a fejem Matyi láttán, de Alba-nak nincs érdemi cseréje, majd talán Verma.
SR meg kényszer azon a poszton már. Más nem maradt.
Gumbau-Samper dologról pedig nem tudni mi van a háttérben. Bár jó lenne tudni.
Forca Barca!!!!
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2015.10.01. 19:40:03

crixus írta:Akkor inkább jöjjön Samper. Gumbau szerepeltetése ugyancsak a fentiekhez hasonló szarvashiba. Nem egy meccsen láttam a B-ben de köze nem volt a játékhoz. :roll:
én sem értem mit keres itt ez a srác. Sampert sokkal tehetségesebbnek látom. Lucho nem bírja ahogy Grimaldot sem?
"Xavi is more important than the coach"
Vicente Del Bosque
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.10.01. 18:02:18

Nem szeretem azt a hozzáállást a szurkolók részéről, hogy csak úgy bólogassunk az edző minden lépésre, akár jó vagy akár nem. Pep sem volt tévedhetetlen, Lucho sem az. Tipikusan ilyen rossz döntésnek számít Mathieu balhátvéd játéka, Mascherano középhátvédként való szerepeltetése a folyamatos rossz teljesítmény ellenére, ahogy Roberto tkp játéka is ilyen. Robinak megtaláltuk végre azt a posztját, ahol jól tud teljesíteni, ne tegyük már vissza oda ahol eddig a keretbe sem fért be. Akkor inkább jöjjön Samper. Gumbau szerepeltetése ugyancsak a fentiekhez hasonló szarvashiba. Nem egy meccsen láttam a B-ben de köze nem volt a játékhoz. :roll:

A sérültekkel sajnos nem lehet mit kezdeni, legközelebb kétszer is meg kell gondolni, hogy küldjük-e a csapatot amerikai (ázsiai) turnéra vagy ne. Jelenleg 4 sérültünk van ugye (Vermaelen, Rafinha, Messi és Iniesta) Bravo felépülésével, ami önmagában nem nagy érvágás. A baj az, hogy Messi-t és Iniesta-t nem tudjuk pótolni, mert a legjobb alternatívájuk, Rafinha is kidőlt a sorból. Ha azt veszem, hogy ki tudunk állni egy Mascherano-Busquets-Rakitic trióval akkor az még nem katasztrófa kategória. Feltételezve azt, hogy mostantól nem lesznek komoly sérültjeink az ősszel, ami elég valószínűtlen.
A spanyol kupában januárig ki kell húzni, a BL-ből is nagy valószínűséggel tovább fogunk tudni menni, ha a Roma besegít a németekkel kapcsolatban akkor akár simán csoportelsőként is mehetünk tovább. A bajnokságtól tartok kicsit, mert Madridban simán benne van egy vereség, sőt... viszont ha nem szakadunk le 4 pontnál többel akkor a tavasszal ugyanúgy behúzhatjuk a bajnokságot, mint tavaly. Remélem a formaidőzítés idén is a tavalyihoz hasonló lesz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.01. 15:54:28

nagyatyesz írta:Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültünk és folyamatosan kerülünk egyre mélyebbre a sok sérülés miatt. Remélem azért, ha nyögvenyelősen is, de hozzák a pontokat az egészséges játékosok. Amitől viszont tartok, hogy amennyiben versenyben is tudunk maradni, akkor is ott lesz a mostani lábakban ez az erőltetett menet.
Kapus poszton várom vissza Bravot. habár én nagyon TS párti vagyok/voltam, egyértelmű, hogy jelenleg készebb a kezdő csapat tagságra. Ettől még TS jó kapus, de szerintem oly sok apró, vagy nagy hibája volt egy-egy meccsen, hogy neki is jót fog tenni egy kis padozás.
Védelemben állunk talán a legjobban létszámban. Jobbon Alves,m balon Alba, cseréjüknek amolyan aduászként Adriano. Jobbon még játszhatna Sergi, aki nagyon szimpatikus és fegyelmezett játékot mutat (pláne Alveshez képest), viszont az ő játéka az elkövetkezendő 1-2 hónapban inkább középpályán lesz szükség. Balon ugye erőltet LE Matyit. Na most én tavaly védtem, és középhátvédként még most is elnézegetem, de felejtsük el szélen. A tengelyben Piqué, Bartra, Verma (1 hét múlva kb) és Matyi opció. Ugye itt még van Masc, de neki szintén egy sorral feljebb lesz a helye.
Középpályán vagyunk a legrosszabb helyzetben. Lényegében egy Busi, Rakitic duónk van a kezdőből, valamint a nálunk hátvéddé fokozott két korábbi középpályás Sergi és Masc. Nem mondom hogy nagyon támadó triót lehet összerakni...
Támadásban szintén 2 alap kezdő mellett, két tuti fiatal csere, akik közül az egyiknek mindig játszania kell.
Szóval középre és előre egy-egy cserénk van, és azok sem túl acélosak. Bízzunk benne, hogy a fiatalok élnek a lehetőséggel és senki nem sérül le a továbbiakban.
Ez a sérüléshullám nagyon rosszul ért minket. Főleg középpályán. Még tavaly is jobban tudtuk volna pótolni, mert legalább volt egy Xavink, de ez van. Viszont év elején ez nem tűnt kevésnek. Rafinha, Ini, Rakitic, ha valaki lesérül még rotálható Sr.el. Egy fél évre ez teljesen elégnek tűnt. Erre senki sem számolhatott. Ha itt tartjuk mondjuk Xavit, akkor meg az lett volna, hogy mondjuk Rafinha nem kapja meg a lehetőséget. Tartsa fel a kezét, akinek eszébe jutott, hogy másfél hónap alatt két meghatározó játékosunk is lesérül a kp-n. Egy fél évre 3 kezdő szintű+SR, esetleg Messi-nél teljesen felesleges kellett volna több. Ez kb olyan, mint a kh poszt. Van öt emberünk és soknak tartjuk.

Matyi balhátvédként egyértelműen katasztrófa, de szerintem ha Vermaelen egészséges lenne, övé lett volna. Illetve nem tudjuk Alba milyen állapotban volt. Lehet, hogy tökéletesen igaza volt LE-nek, mert ha nem 100%-os és rásérül, akkor reszeltek. Az mondjuk kabaré, hogy a kezdőből 5 játékosunk egyszerre sérült. Akiből egy Messi. Amellett Alves és Adriano is csak most tért vissza. Ez szerintem egyértelműen az alapozás hibája. Vagy is annak hibája, mert elég hasonló sérüléseket nyeltünk be.

Az őszt valahogy vészeljük át, legyünk szorosan lőtávolban, tavasszal pedig ami a csövön kifér. Reméljük nem maradunk le nagyon. Ha fejben helyrerázódnak a játékosok, jöhetnek a magabiztos sikerek. A Realt nem nagyon féltem az ATMA-tól, hacsak nem fognak ki valami nagyon penge napot. Közel sincs akkora átütőerő bennük, mint tavaly vagy tavalyelőtt. Én a harmadik helyre sem őket tartom igazi esélyesnek. A Villarreal-Celta duó eddig nagyon meggyőző, és nem csak az eredményeik, hanem a játékuk alapján is. Főleg az előbbi. Előzetesen a Vale-Sevilla-Atletico hármastól tartottam, de számomra ez változott.
Ennek ellenére nehéz lesz a hétvége és gyűjtögessük csak a pontokat úgy-ahogy és bízzunk benne, hogy minél hamarabb összeáll a csapat fejben és létszámban.

A fütyülés annak szólt, hogy, hátrányban Masch és Piqué elkezdett hátul gurigázni és még ter Stegent is bevonták. Talán azt hitték, hogy így nem hibázhatnak akkorát, hogy gól legyen. :mrgreen:
Forca Barca!!!!
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.10.01. 11:24:21

Nero. írta:Csak én nem vettem észre es komolyan volt fütty szó a meccs alatt?
Igen, volt egy a megszokottnál kicsit hosszabb céltalan labdajáratás hátul. Ez amolyan totális tanácstalanságot sugárzott, mire jött a füttykoncert. Én többször nem vettem észre komolyabb fütyülést.
Força Barça!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.10.01. 08:35:42

Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültünk és folyamatosan kerülünk egyre mélyebbre a sok sérülés miatt. Remélem azért, ha nyögvenyelősen is, de hozzák a pontokat az egészséges játékosok. Amitől viszont tartok, hogy amennyiben versenyben is tudunk maradni, akkor is ott lesz a mostani lábakban ez az erőltetett menet.
Kapus poszton várom vissza Bravot. habár én nagyon TS párti vagyok/voltam, egyértelmű, hogy jelenleg készebb a kezdő csapat tagságra. Ettől még TS jó kapus, de szerintem oly sok apró, vagy nagy hibája volt egy-egy meccsen, hogy neki is jót fog tenni egy kis padozás.
Védelemben állunk talán a legjobban létszámban. Jobbon Alves,m balon Alba, cseréjüknek amolyan aduászként Adriano. Jobbon még játszhatna Sergi, aki nagyon szimpatikus és fegyelmezett játékot mutat (pláne Alveshez képest), viszont az ő játéka az elkövetkezendő 1-2 hónapban inkább középpályán lesz szükség. Balon ugye erőltet LE Matyit. Na most én tavaly védtem, és középhátvédként még most is elnézegetem, de felejtsük el szélen. A tengelyben Piqué, Bartra, Verma (1 hét múlva kb) és Matyi opció. Ugye itt még van Masc, de neki szintén egy sorral feljebb lesz a helye.
Középpályán vagyunk a legrosszabb helyzetben. Lényegében egy Busi, Rakitic duónk van a kezdőből, valamint a nálunk hátvéddé fokozott két korábbi középpályás Sergi és Masc. Nem mondom hogy nagyon támadó triót lehet összerakni...
Támadásban szintén 2 alap kezdő mellett, két tuti fiatal csere, akik közül az egyiknek mindig játszania kell.
Szóval középre és előre egy-egy cserénk van, és azok sem túl acélosak. Bízzunk benne, hogy a fiatalok élnek a lehetőséggel és senki nem sérül le a továbbiakban.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.30. 01:49:06

Csak én nem vettem észre es komolyan volt fütty szó a meccs alatt?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MR. TROMORT777

2015.09.24. 20:43:36

Én kicsit másképp közelíteném meg a problémákat, de korántsem temetve a csapatot, csak egyénileg átfutva a játékosokon.

Kezdjük a Vigo elleni buktával:

Ter Stegen: Nincs jó formában, az előszezonban is gyenge volt, de ezt megfejelte pár kapitális hibával, azóta keresi önmagát. Ami eddig jellemezte, az mind eltűnt, semmi magabiztosság, már a passzain is látszik, hogy semmi önbizalma nincs. Nagyon gyorsan javítani kell ezen, mert ebből ki kell másznia. Tök mindegy mikor jön vissza Bravo, nem szabad, hogy így kényszerüljön ki a csapatból. Alapból túl nagy a nyomás, hogy most kellene bizonyítani, talán pont ez a probléma kulcsa. Mindenesetre mocskosul fiatal még, aggódni nem kell, csak segíteni kell neki.

Alves: Nem is lehet, hogy jellemezni, tavaly volt egy rövid időszak amikor hasított, mindenben a régi énjét idézte és akkor a csapatvédekezés kompenzálta azt, hogy hátul már kevés. De sajnos ez nem elég. Nincs helye a kezdő környékében. Mentségére szóljon sérülésből tért vissza, de általános probléma a gyenge védekezése. Támadásban meg nem ad már annyit. Ha nincs Sergio Roberto az oldalán akko még rosszabb lett volna a helyzet. Ha nincs a transferban már rég nem lenne itt.

Pique: Személyes botrányok, idióta kiállítás és mégis Ő volt a védelem egyedül értékelhető embere. Kaptunk róla is gólt, de nélküle még több is lehetett volna közte. Ott volt mnidenhol, Alves és Mascherano helyett. Engem nem érdekel mikor mit nyilatkozok, néha tisztelem is az őszinteségét, de ideje lenne igazi vezérré előlépnie és irányítani. Nem elég az, ha jól játszik, tőle nem.

Mascherano: Talán a válogatott szereplés viselte meg ennyire, azért Ő sem fiatal már, de ez akkor sem magyarázat az egész idei szezonban nyújtott gyenge teljesítményére. Bár hozzá kell tenni, hogy Mathiue rengetegszer ragadt fent és sokszor kellett nagy területet lefednie, ami nem annyira erőssége. Vele is le kell ülni elég komolyan, illetve elgondolkodni, hogy nem-e lenne hasznosabb a kp-n csereként.

Mathiue: Szegény ember nem szélső hátvéd. Ennyi a történet. Középen teljesen jó kiegészítő ember, sőt, néha több is tud lenni. De szélen, ahol nagy területet kell befutnia és nála gyorsabbak jönnek szembe esélye sincs. Középen abszolút 3. számú védő. Bár jelenlegi formát elnézve lehet 2. is. Tökéletes munkás ember és nem is kell több tőle, csak a posztján játszon ha játszik.

Busquets: Talán Ő pihent a legkevesebbet a kp-n, lehet csak emiatt dekoncentrált. De amúgy Ő hozza a szokásos átlagot, ami a csapatot tekintve kiemelkedően fontos, de többet kell pihentetni.

Iniesta: Róla már írtam a topicjában. Szerintem messze nem nyújta azt a teljesítményt ami elvárható lenne, többet válalt, de ennek arányában rengeteg labdát szórt el. Kezd kikopni a csapatból, mert nem ad már akkora pluszt se előre se hátra. Még mindig klasszis és bármikor tud villani, de nagyon ritkán villan. A jövőben tökéletes lehet 12. embernek, aki bármilyen meccsbe képes lendületet hozni.

Sergio Roberto: Nem teljesített rosszul, a védekezésben jól segített ki Alvesnek, sokszor helyette is védekezett. De nagy befolyása nem volt a meccsre, de legalább játszott. Örülök neki. Tökéletes alternatíva lehet a jobbhátvéd posztra, hozza amit el lehet várni tőle. Katalán Keita!

Neymar: Válogatottság, aztán betegség. Totál formán kívül van, bár még így is az egyik legjobb támadónk. De kapu előtt megint hozza az első szezonos formáját. Eltűntek a tavalyi higgadt befejezések. Illetve sokkal több területet kellene bejátszania, Messivel gyilkosak, ha közelebb vannak egymáshoz. Rengeteg helyzetünk adódik abból, hogy Messi átnyargal hozzá a bal oldalra és kényszerítőznek egyet. Sokkal kreatívabban kellene szerintem használni és hagyni, hogy szabadabban játszon.

Suarez: Totál formán kívül van, semmit nem tesz hozzá a játékhoz, megint a gyenge labdaátvételek. Rossz nézni, nem tudom mi lett vele, de botrányos. Az a baj vele, ha rossz napja van totál elfelejt játszani és buta a játékhoz. Ha rossz napja van akkor csak hátrány a jelenléte. Imádom, de a frász kerülget amikor dobálgatja magát, mert több nincs benne. Valamit kezdeni kell vele, de ugye alternatívája sincs.

Messi: Ő sem a régi. Nem úgy hajt, nem úgy pörög. Néha jól játszik, de nem az ő mércéjéhez képest jól. Kicsit fásult, vagy nem tudom. De ennél több kell. A bünető statisztikája botrányos az utóbbi időben. Hiába Ő világ a legjobbja, teljesen megviseltenek tűnik a válogatott után, Kevés dolgot mer vállalni, általában a biztosra megy, totál nincs meg az a régi önbizalma ami volt.
Vele kapcsolatban ami a legjobban hiányzik az a mosoly, ahogy élvezi a játékot. Utópia ez az egész gondoalt menet, de sokkal jobban élveztem amikor látszott rajta, hogy élvezi amit csinál. Sokkal lazább volt és sokszor ez adta meg az erényeit. Nem hibáztatható érte, hatalmas a nyomás, mindenki tőle vár mindent. Valaki írta a meccs alatt, hogy bárcsak Ő kapna olyan labdákat, amelyket Ő osztogat. Azóta is ezen jár az agyam, hogy mennyit változott a világ. Mindenesetre fekszik neki ez a szerepkör és nincs probléma, de ennél többet tud.

és a többiek:
Alba mostanában elég szerencsétlen a sérülésekkel.
Adriano felépült, de közben úgy van itt, hogy igazán nem bíznak benne. Csak azért maradt mert nem lehetett igazolni. Neki se jó ez.
Batra kevés lehetőséget kap, többet érdemelne, de egy Levante elleni meccsből kiindulni nehéz. Neki se jó ez.
Munir pedig ígéretes, mert mindig helyzetbe tud kerülni, de rendre kihagyja. Ha elkapná a fonalat jó lehetne, de nem lehet rá építeni, hogy majd csereként hozza a megváltást.
Rakitic pedig szerintem hozzá a jó teljesítményt, elől hátul, egyetlen hátránya, hogy ez a melója 60 percig tart, aztán elfárad és muszáj pihentetni. Levante ellen szükség volt rá. Gáz az, hogy a Celta ellen nélküle nem is volt igazi kp. Ez sokat elmond.

Na szóval valahogy mindenkinek megvan a személyes hullámvölgye, ami nem éppen kedvező. Rosszul jött ki a lépés, de ami eddig bíztató volt, hogy így is jöttek az eredmények. Ezt a véleményem nem a Celta elleni meccs miatt fogalmazom meg. Várható, hogy be-be csúszik egy pofon és ismerve a taktikát és a mentalitást, ha a Barcánál becsúszik egy pofon, akkor ott nem 1 a különbség közte. Ez van. De számomra tök mindegy, hogy ez most 4-1 volt vagy 1-0 lett volna, a helyzet ugyan az. Nem kell itt temetni semmit, nem most dől el minden. De ezeket a problémákat meg kell oldani hamar, mert nem szabad pontokat veszteni. Ha csak a játékosok fele összekapja magát már nincs efféle gond, de most valahogy nagyon lent van a morál. Ki kell mászni ebből! Szombaton jól jönne egy könyedebb meccs.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.23. 22:44:39

Adom a mondandód.
Annyit még hozzátennék, hogy itt a csapatvédekezéssel is nagy gondok vannak, mert ennyi gólt nem szoktunk kapni 1 meccsen, úgy mentek át rajtunk, mint kés a vajon.
Én valamiért Masch-ot már inkább a középpályán alkalmaznám, csereként beszállva sokat tudna hozzátenni, nagyon sok hibával játszik már.
Bartra nálam már beton kezdő lenne Verminatorral, csak sajnos megsérült, de már annak is örülnék ha Verma beton kezdő tudna lenni.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.23. 22:32:25

Védelemről írnék pár gondolatot. Előszezonban lehetett látni már, h valami nem klappol. Nagyon szellősen védekeztünk, ráadásul sok pontrúgás gólt is kaptunk. Akkor még mindenki legyintett, h majd tétmeccsen jobb lesz. Én is bíztam ebben. Aztán a jöttek a szuperkupa meccsek, ahol már látszódott, h ez a Pique-Masch páros árnyéka tavalyi önmagának. Ráadásul Piquet el is tiltották, tehát nem játszhatott a bajnokságban pár meccset. Így megkapta a lehetőséget Verma. Aki nagyon jól tolta, rendre megbízhatóbb volt Maschnál. Csak hát szegény újra megsérült. Aztán vasárnap már Bartra játszott Mascheranóval. Ugyancsak szinte hibátlan teljesítményt nyújtva, a sok hibát vétő argentín mellett. Ma pedig újra összeállt a bajnokságban is a Masch-Pique duó. Hát, láhattuk, mi lett belőle. Az látszik, h nagyon nincsenek formában. Pique szerintem még meccshiánnyal kúzd. Masch meg túl van játszatva. Egy ilyen elöző szezon után többet kéne pihennie. Azt akarom kihozni ebből, h szvsz jelenleg a legmegbízhatóbb páros a Bartra-Verma duó lenne.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.19. 13:41:36

Azért ez nem így működik, hogy fogjuk magunkat és nem megyünk. FIFA ebben az esetben találna egy olyan cikkelyt, hogy teszem azt kizárnak minket a nemzetközi kupákból. Óriási reklámpénzekről is szó van, ezt a Fifa nem engedné csak úgy meg, hogy nem megyünk klub VB-re. Jó lenne leállni ezzel a történettel, mert megfogjuk ütni a bokánkat. Eddig nagyon szépen kezeltük a ban helyzetet nem most kellene elkezdeni ugrálni mikor már majdnem itt van Január.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.19. 13:34:45

Jaja Sporton volt. Amúgy szerintem se, de én nem bánnám ha nem mennénk. 6 kupàs szezon már úgyse lehet, nagyon nem hiányzik az utazás meg a plusz meccsek, ráadásul a csöves FIFA is magába nézne egy kicsit.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.19. 13:32:39

palesz77 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Ezt hol olvastad? :shock:
Mundo hozta le - asszem, vagy a Sport -, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Közben LE nyilatkozott egyet, állítása szerint már 3 hónapja megérdeklődték, hogy lehet-e hasonló esetben igazolni, akkor megmondták, hogy nem.

Szerintem kb esélytelen hogy a FIFA pont nekünk tenne kedvező lépést, ha a BL-t és mindent bojkottálnánk akkor se segítenének (kitudja, lehet még örülnének is)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.19. 13:30:34

MessiNeymarSuarez írta:Ezt hol olvastad? :shock:
Mundo hozta le - asszem, vagy a Sport -, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Közben LE nyilatkozott egyet, állítása szerint már 3 hónapja megérdeklődték, hogy lehet-e hasonló esetben igazolni, akkor megmondták, hogy nem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.19. 13:21:39

Nero. írta:Közben ráijesztettünk a FIFAra, hogy nem megyünk el a klub VBre a bann miatt. Szerintem ez őket is érzékenyen érintené, úgyhogy megengedhetnék hogy Turant beregisztráljuk.

Ezt hol olvastad? :shock:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.19. 12:52:28

Közben ráijesztettünk a FIFAra, hogy nem megyünk el a klub VBre a bann miatt. Szerintem ez őket is érzékenyen érintené, úgyhogy megengedhetnék hogy Turant beregisztráljuk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.19. 02:21:22

Eddig rendkívül izzasztó meccseken van túl a csapat, talán 2. bajnoki meccsünkön kívül a többi mind erős csapatok ellen volt, nem csoda, hogy nincs nagy gólkülömbség. Az Athleticet meg az Atleticot elég 1 gólkülömbséggel verni, akkor lesznek gondok, ha már a töltelék csapatokat sem tudjuk minimum 2 góllal verni, függetlenül attól, hogy az 1-0 meg a 7-0 is 3 pontot ér, a gólok mennyisége a bajnokság végefelé fontos szempont, hogy minél több legyen, lehetőleg nekünk a legtöbb. Bár, ha úgy nyerjük meg a bajnokságot, hogy nem rúgtunk 1 ellenfélnek 2-nél több gólt, akkor sem fogok panaszkodni. :D
Ami fontos, hogy a támadó hármasunk találja meg a góllövő cipőt, mivel az nagyon fontos mind önbizalom, mind motiváció szempontjából.
Pontot csakis a Madrid, Atletico és Sevilla hármasától szabad veszíteni, a többieket verni kell.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.09.19. 00:49:42

S.Agüero írta:
ZBarca írta:Senki, én csak arra gondoltam, hogy inkább tartalékoljunk az erőnkkel, mert a Celta elleni meccs fontosabb, a Levantét illene tartalékos csapattal is megverni. Persze nem azt mondom, hogy a B csapat kezdjen, de nyugodtan lehetne pihentetni pár embert. És inkább lőjünk összesen 2 gólt ezeken a meccseken, de nyerjük meg mindkettőt, minthogy szerezzünk 5-öt, de csak 4 egységet gyűjtsünk be.
Ha gálázunk, az nem azért van, mert mindent beleadunk, hanem mert jól játszunk, minden összejön, gyenge az ellenfél, hamar betalálunk, stb... :)
Ezt én is így gondolom. Egy gálázós győzelem nem feltétlenül kell, hogy megerőltető legyen, ha olyan formában van a csapat, akkor sokszor csak úgy jön. (talán hülyén fogalmaztam meg, de gondolom értitek mit akarok mondani) Ha meg nem vagyunk olyan formában, akkor nyilván nem kell feleslegesen erőlköni, a lényeg a három pont. Egyébként az elmúlt hetek formája alapján én inkább az utóbbi forgatókönvyet látom valószínűnek, de hátha most szakad át a gát. :wink:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.18. 23:07:58

ZBarca írta:Senki, én csak arra gondoltam, hogy inkább tartalékoljunk az erőnkkel, mert a Celta elleni meccs fontosabb, a Levantét illene tartalékos csapattal is megverni. Persze nem azt mondom, hogy a B csapat kezdjen, de nyugodtan lehetne pihentetni pár embert. És inkább lőjünk összesen 2 gólt ezeken a meccseken, de nyerjük meg mindkettőt, minthogy szerezzünk 5-öt, de csak 4 egységet gyűjtsünk be.
Ha gálázunk, az nem azért van, mert mindent beleadunk, hanem mert jól játszunk, minden összejön, gyenge az ellenfél, hamar betalálunk, stb... :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.18. 23:02:01

Én is "csak" egy 2-0ra gondoltam. Nem győzők eleget sírni a nulla kispadunk miatt. Ez a fel év szóljon arról, hogy amennyira csak lehet tartalékoljunk, és az elsődleges cserék, Sergi Roberto, Sandro, Gumbau valamit tudjanak hozzátenni a játékokunkhoz. Mondjuk ez siralmas, hogy ezen a szinten hogy juthattunk idáig.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.18. 22:55:04

Senki, én csak arra gondoltam, hogy inkább tartalékoljunk az erőnkkel, mert a Celta elleni meccs fontosabb, a Levantét illene tartalékos csapattal is megverni. Persze nem azt mondom, hogy a B csapat kezdjen, de nyugodtan lehetne pihentetni pár embert. És inkább lőjünk összesen 2 gólt ezeken a meccseken, de nyerjük meg mindkettőt, minthogy szerezzünk 5-öt, de csak 4 egységet gyűjtsünk be.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.18. 22:28:06

ZBarca írta:Amúgy szerintem inkább győzzünk "csak" 2-0-ra a Levante ellen és nyerjük meg a szerdai meccsünket, mintsem lőjünk nekik 6-ot, de Vigoból csak egy pontot hozzunk el. Persze én is örülnék már egy nagyobb arányú győzelemnek, de most a legfontosabb, hogy hozzuk a 3 pontokat.
Mert ki szeretné inkább az utóbbit? :lol:
Lezárt