FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
MR. TROMORT777

2015.12.23. 02:23:12

Barcelona will ask ESP federation if Vidal and Arda can play Liga game against Sporting in February, postponed due to Club World Cup. [rac1]

A Barca utána jár, hogy a Sporting ellen Februárban játszhat-e Arda és Vidal, mivel az a Klub VB miatti elhalasztott meccs lesz és törvényszerűen az még Decemberben lett volna, amikoris még ez a két játékos eltiltott. Hala a Chesyshev ügynek mindenre odafigyelnek. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.22. 15:49:15

Így van a kémia nagyon jól működik plusz LE részéről nagyon jól megtalálta az egyensúlyt nem csak elől, hanem a középpályán is. Ezért is mondom mindig, mikor szóba jön 1-1 igazolás, hogy olyat kell választani, aki nem borítja fel az egyensúlyt.

Arda Jolly Joker lehet és legfőképpen Iniesta tehermentesítésére lesz szerintem alkalmas. Konzerválni kell az "öreget", hogy év végén is jól tudjon teljesíteni. Ardaék nem fognak tudni azonnal segíteni, de ha Március-Április környékére elérik az "üzemi hőfokot", akkor pont a hajrára óriási lökést jelenthetnek. Vidal szerintem kevesebb szerepet fog kapni egyelőre, ő inkább jövőre tud majd bizonyítani és megtud küzdeni a helyekért Alvessel vagy Robertoval. Bár utóbbi szerintem egyértelműen középpályán tud a legtöbbet segíteni. Vidal elvileg elől is bevethető, kíváncsian várom mi lesz vele. Gyors, kisujjában a spanyol bajnokság, realtíve olcsón jött.. Nem veszíthetünk vele.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.12.22. 14:20:58

Nero. írta:Még egy-két komolyabb trófeát behúznak és minden idők legkomolyabb támadó sora közt emlegetik őket. Elképesztő mennyire tudnak mind a hárman, de ami még ennél is melegebb, hogy mennyire egymásra játszanak. Gyakorlatilag már egyiket se érdekli, hogy ki lövi a gólokat, egy gólpassznak vagy egy kulcspassznak ugyanannyira tudnak örülni.
Szerintem már ott emlegetik őket, sőt megkockáztatom ez a trió a valaha volt legjobb támadósor. Főleg, hogy ez kupákban is megnyilvánul. És akkor nem számítjuk, hogy Messinek volt egy komoly kihagyása, illetve Neymar is küszködött betegséggel/sérüléssel a szezonban.
Ennyire még sosem örültem, hogy Cruyff ekkorát tévedett. És ebben én LE-nek is nagy érdemeket tulajdonítok. Mentálisan is helyre rakta őket. Az addigi klubjaikban ők voltak az alfák és az omegák, itt pedig beálltak a sorba, mindegyikük nagyban hozzájárul a másik sikerességéhez. Messi persze itt is valamennyire középpontban van, de közel se annyira, mint előzőleg bármikor. Nem is kell megnézni, hogyan játszanak együtt, már a gólörömökön is látszik.
Hiába kiemelkedő képessségű mindhárom játékos, közel sem lennének ilyen eredményesek (a csapattal együtt), ha nem működne ennyire a kémia. És ez az a szegmens amiben leginkább verik azt a bizonyos BBC-t.

Ardaval nem hiszem, hogy ilyen gondok lennének. Nem olyan játékosnak tűnik aki egy ilyen közegben, ilyen játékosok között pampogna a játéklehetőségért.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.12.22. 11:47:30

zola8787 írta:Amúgy nem féltek egy kicsit Turan meg Vidal érkezése miatt? Mindketten sokat akarnak majd játszani és oké, hogy rotálhatunk, de kik helyett fognak játszani? Netán Rakitic-et kiszoríthatja Arda? Vagy inkább az MSN egyik tagjának pihentetésére?
LE nem híve a "fix kezdő" státusnak. Ahogy nem tudjuk, kik a fix belső védőink, a középpályán Rafinha és SR se "tartalék" Így Turanról se kell egyértelmű döntést hozni az eseménydús tavasz során.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.12.22. 10:52:49

zola8787 írta:
Lőtt valamelyik is 4-et 45 perc alatt a Rayo Vallecano-nak? Na ugye.

Bale > MSN :mrgreen:
Neymar is 4-et lőtt a Rayonak. :D

Amúgy nem féltek egy kicsit Turan meg Vidal érkezése miatt? Mindketten sokat akarnak majd játszani és oké, hogy rotálhatunk, de kik helyett fognak játszani? Netán Rakitic-et kiszoríthatja Arda? Vagy inkább az MSN egyik tagjának pihentetésére?
Én nem félek egyáltalán. Sőt, nagy erősítés lesz a csapat számára, mivel a 2 játékos érkezésével többet lehet majd rotálni. Akár a középpályán, akár a támadósorban.
Sőt, ha Arda tényleg úgy fog játszani, mint amit én várok tőle, akkor Rakitic helyett őt jászatnám a fontosabb meccseken. Persze, nem rögtön, csak ha tényleg bizonyít mondjuk 4-5 meccsek keresztül.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.22. 10:51:41

zola8787 írta:Amúgy nem féltek egy kicsit Turan meg Vidal érkezése miatt? Mindketten sokat akarnak majd játszani és oké, hogy rotálhatunk, de kik helyett fognak játszani? Netán Rakitic-et kiszoríthatja Arda? Vagy inkább az MSN egyik tagjának pihentetésére?
Arda szerintem Rakitic helyett lesz javarészt, de tudja Init is pihentetni. Vidal meg remélhetőleg jobbhátvéd lesz szinte csak, nem a kombinatív játék az erőssége az eddig látottak alapján, előre nekünk meg az kell. Úgyhogy az MSN pihentetése is Arda feladata lesz inkább szerintem, de aztán ki tudja.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.12.22. 10:44:11

palesz77 írta:
Eszméletlen számok, a gólok mellé Leonak van 23 gólpassza, Suáreznek 22, Neymarnak 14 - 10 a 15/16-os szezonban. Magyarul Messinek 52 meccsen 70, Suáreznek 56 meccsen 68, Neymarnak pedig 52 meccsen 55 gólpontja van. =D>
Lőtt valamelyik is 4-et 45 perc alatt a Rayo Vallecano-nak? Na ugye.

Bale > MSN :mrgreen:


Amúgy nem féltek egy kicsit Turan meg Vidal érkezése miatt? Mindketten sokat akarnak majd játszani és oké, hogy rotálhatunk, de kik helyett fognak játszani? Netán Rakitic-et kiszoríthatja Arda? Vagy inkább az MSN egyik tagjának pihentetésére?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.22. 01:12:41

Még egy-két komolyabb trófeát behúznak és minden idők legkomolyabb támadó sora közt emlegetik őket. Elképesztő mennyire tudnak mind a hárman, de ami még ennél is melegebb, hogy mennyire egymásra játszanak. Gyakorlatilag már egyiket se érdekli, hogy ki lövi a gólokat, egy gólpassznak vagy egy kulcspassznak ugyanannyira tudnak örülni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.22. 00:49:57

Kép

Eszméletlen számok, a gólok mellé Leonak van 23 gólpassza, Suáreznek 22, Neymarnak 14 - 10 a 15/16-os szezonban. Magyarul Messinek 52 meccsen 70, Suáreznek 56 meccsen 68, Neymarnak pedig 52 meccsen 55 gólpontja van. =D>
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.12.12. 18:15:40

Végül mégis ott tartunk, ahol előzetesen jósoltuk.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.02. 22:25:42

Utolsó 4 meccs:
20 lőtt gól,
2 bekapott

Nem is olyan rossz =D> :D Pláne hogy köztük van egy Real Madrid, Roma, Villarreal is

Hihetetlen mennyit fordult 2-3 hónap alatt a világ.
Emlékszem, októberben még arról beszéltünk, hogy a Real Madrid jóeséllyel behúzza az otthoni El Clasicot, és célunk hogy ne kerüljünk beláthatatlan hátrányba.
Meg hogy valahogy nagynehezen hozzuk a meccseinket.


Csak így tovább =D>

Idén már csak 1 komoly meccsünk van: Valencia elleni idegenben.
Reméljük ezek után jön a mesterséges formavisszavétel 1-1.5 hónapig, és miután kezdődnek a fontosabb meccsek (január 31 Malaga idegenben, február 7 Atletico Madrid , BL egyenes kieséses szakasz stb)
akkor újból fokozatosan a csúcsra járatni a formát =D> :lol:

Olyan plusz dolgokról nem is beszélve, hogy jönnek még Ardáék is alsóhangon, ők tuti megtolják a szekeret miután beszálhattak.
Durva min mehetnek keresztül amúgy hogy ennyi időt kihagytak, egy focista számára ez a legrosszabb, mégis ennek tudatában is a Barcelonát választották, ilyen emberek kellenek nekünk a csapatba.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.11.30. 09:22:09

corol írta: Lehet abban valami amit vélelmezel, mert éppen a napokban próbáltam keresgélni képeket a második kis Messiről és alig találtam, míg az elsőről rengeteg van.
Na de a Róma ellen nem volt ennyire savanya, pedik a kicsi már akkor is megvolt. Szerintem más a gond.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.11.30. 09:02:21

Nero. írta:
corol írta:Fenomenális az MSN, kis túlzással akkor rúgnak gólt, amikor akarnak. Ma a két szélső hátvédünk is végre pontos passzokat nyomott középre. Takarékon fociztunk de így is lőhettünk volna még több gólt.
Ami viszont nem tetszett - Messi ma nem volt valami jó hangulatban, az elejétől látszott, hogy nincs nagy kedve focizni. Amikor lehajtott fejjel, komor arccal sétálgat, akkor nem tudom hova tenni.
Úgy hallottam, hogy valami a második kisfiával nem okés, talán ennek köszönhető a rossz hangulat.
Lehet abban valami amit vélelmezel, mert éppen a napokban próbáltam keresgélni képeket a második kis Messiről és alig találtam, míg az elsőről rengeteg van.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.28. 22:35:05

corol írta:Fenomenális az MSN, kis túlzással akkor rúgnak gólt, amikor akarnak. Ma a két szélső hátvédünk is végre pontos passzokat nyomott középre. Takarékon fociztunk de így is lőhettünk volna még több gólt.
Ami viszont nem tetszett - Messi ma nem volt valami jó hangulatban, az elejétől látszott, hogy nincs nagy kedve focizni. Amikor lehajtott fejjel, komor arccal sétálgat, akkor nem tudom hova tenni.
Úgy hallottam, hogy valami a második kisfiával nem okés, talán ennek köszönhető a rossz hangulat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.28. 22:01:58

Nagyon nagy szerencsénk van, h ezt a triót láhatjuk a szeretett csapatunkban együtt játszani. Tényleg csak 20-25 év múlva fog tudatosulni bennünk, h mit is láthattunk. =D>

Rulli (Real Sociedad): "I'll be able to tell my grankids that I have played against Messi, Neymar and Suarez."
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.11.28. 20:50:09

Fenomenális az MSN, kis túlzással akkor rúgnak gólt, amikor akarnak. Ma a két szélső hátvédünk is végre pontos passzokat nyomott középre. Takarékon fociztunk de így is lőhettünk volna még több gólt.
Ami viszont nem tetszett - Messi ma nem volt valami jó hangulatban, az elejétől látszott, hogy nincs nagy kedve focizni. Amikor lehajtott fejjel, komor arccal sétálgat, akkor nem tudom hova tenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.28. 19:11:17

MSN-ről ide írok, nem akarok külön-külön mindegyiküket a topicjában dicsérgetni. :D Parádésak voltak ma is, végén már nagyon Messire játszottak, de nincs ezzel baj, örömfoci volt így is. Utolsó gólban meg benne volt minden kb, amit Suárezben és Neymarban szeretek a góljaikon kívül. :D Ney átveri a védőket, Suárez bepörgeti neki.. Imádom ezt a triót, Messi is jó volt, a kapufájáért nagy kár, de azért csak összehozták neki a srácok.

2015-ben: Messi 44 gól, Neymar 41 gól, Suárez 40 gól. Gondolom mondanom sem kell, hogy nem volt még ilyen eredményes triónk soha.. :D Múltkor volt hír, hogy a Messi-Neymar duó volt az első a klub történetében, akik egy naptári évben 30 gól fölött termeltek mindketten, nagy gálákkal év végéig az 50 is meglehet akár. :mrgreen: Nyilván az nem reális, de brutális ez is amit műveltek idén.

A La Ligában nem volt még ilyen eredményes triója egy csapatnak sem egy naptári évben. A CR(43)-Benzema(22)-Higu(15) trió 80 gólt lőtt, 2012-ben pedig a Messi(59)-Alexis(7)-Xavi(9) trió 75-öt - micsoda eloszlás. :lol: A Messi(32)-Suárez-(27)-Neymar(25) trió most tart 85-nél úgy, hogy Messi sérült volt 1 hónapig, és még hátravan 3 meccs.

Luis Enrique: "Messi, Neymar and Suarez get along so well that they want all three to score. Once game decided, they can have fun."

Még külön öröm, hogy úgy tűnik Lucho ért a nyelvükön, nem ha jobban lekorlátozná őket, tuti nem működnének ilyen hatékonyan.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.11.27. 21:21:42

Az öt topliga és a BL címvédői [júniusig] ellen 14 meccsből 13-at nyert a Barca 2015-ben (Man City, PSG, Bayern, Juventus, Atlético, Real Madrid)
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.27. 01:30:23

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.26. 23:21:51

Exklúzív Barca tréningmeccs videó! :D Fél perc alatt be lehet regisztrálni, Masip-Gumbau-Matyi-Vidal-Sandro-Ini vs Bravo-Douglas-Adriano-Verma-Arda-Ini meccs - Ini mindig támadóval van. Nem nagy kunszt amúgy, de van pár szép dolog, Ardával kapcsolatban én például bizakodóbb lettem.. :D Vidal meg Alba 2.0 baromi gyors, de egyszerű mint a faék. :D
Messias2 írta:Messi (43), Suarez (39) and Neymar (39) have scored 121 club goals this year, more than any other team except for Bayern (122) [via sport]

Azért ez durva.. =D>
2-vel alattad.. :D De amúgy tényleg durva, egész jó a trió.. :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.11.26. 21:20:00

Messi (43), Suarez (39) and Neymar (39) have scored 121 club goals this year, more than any other team except for Bayern (122) [via sport]

Azért ez durva.. =D>
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.26. 19:42:30

Bob_Marley írta: Egy fordítás vagy egy "kiszenvedett" 1:0 ugyanúgy tud mentális lökést adni, hogy na "mindenre képesek vagyunk". Győzni jó, mindegy hogyan. :D
Szerintem sokkal nagyobbat ha a csatárok gólképesek, és nem 1-0ra képesek összesen, másrészt, nekünk nézőknek is élvezetesebb egy gólgazdagabb meccs mint az 1-0.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.26. 15:46:36

lehet, hogy nem ide "illik" de döbbenet:
http://index.hu/sport/futball/2015/11/2 ... gesz_real/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.26. 01:16:49

Chino írta:
Pontok számában lehet ugyanannyit ér, de mentálisan sokkal többet. Egy 0:4 -es Clásico után felszabadultabbak, nem görcsösek, tudják, hogy vannak olyan jók, hogy bármelyik meccsen bármilyen eredménynél fel tudnak állni, és a közönség is méginkább mellettük van. Ha ezt túlzásba viszik persze az se jó, de egy kisszenvedett 1:0 a hangulatnak, mentalitásnak sem tesz feltétlenül jót és nem utolsósorban az ellenfelek is másképp állnak ki.Nem olyan duzzadó önbizalommal lépnek pályára Barcelona-ban.
Ezért is volt jó nézni, hogy amikor az utóbbi két meccsen, amikor már eldőlt utána is mentek, kapartak, mintha 1:0 lenne.
Még december sincs, szóval nem dőlt el semmi, leszünk még sokkal mélyebben is a szezonban, de ezt a lökést most ki kell használni. A BL-ben már nincs tét, a kupa egyelőre még pite, a bajnokságban nem szabad már sok pontot veszíteni az őszi szezonban. A sorsolás nem olyan nehéz, akár az összes meccset is megnyerhetjük. De már akkor is jók vagyunk, ha kb 4 ponttal fordulunk. A lényeg, hogy legyen előnyünk és minél tovább tartani tudjuk ezt a szintet.
Annyi pozitívum lesz, hogy érkezik Arda és Vidal, a kp legalább nem lesz annyira kifacsarva.
Egy fordítás vagy egy "kiszenvedett" 1:0 ugyanúgy tud mentális lökést adni, hogy na "mindenre képesek vagyunk". Győzni jó, mindegy hogyan. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.25. 19:41:20

Bob_Marley írta:Tavalyi RM a jó példa hogy mit ér egy-egy nagyobb arányú győzelem, semmit. Ugyanakkora jelentősége van mint az 1:0-nak és emiatt nem féltem a srácokat, mert a pontokat mindenhogy hozták idáig még ha voltak is kilengések. Puskaport valóban nem most kell ellőni, de van még itt tartalék. Szépek eze4k a nagy győzelmek, le a kalappal de menni kell tovább és ugyanannyit ér a RM elleni 4:0 mint egy Bilbao elleni 1:0. És ehhez mérten kell gondolkozni is, szép csendben gyűjteni a pontokat és akkor a végén meglesz a jutalma, remélhetőleg egy bajnoki cím keretében. :D
Pontok számában lehet ugyanannyit ér, de mentálisan sokkal többet. Egy 0:4 -es Clásico után felszabadultabbak, nem görcsösek, tudják, hogy vannak olyan jók, hogy bármelyik meccsen bármilyen eredménynél fel tudnak állni, és a közönség is méginkább mellettük van. Ha ezt túlzásba viszik persze az se jó, de egy kisszenvedett 1:0 a hangulatnak, mentalitásnak sem tesz feltétlenül jót és nem utolsósorban az ellenfelek is másképp állnak ki.Nem olyan duzzadó önbizalommal lépnek pályára Barcelona-ban.
Ezért is volt jó nézni, hogy amikor az utóbbi két meccsen, amikor már eldőlt utána is mentek, kapartak, mintha 1:0 lenne.
Még december sincs, szóval nem dőlt el semmi, leszünk még sokkal mélyebben is a szezonban, de ezt a lökést most ki kell használni. A BL-ben már nincs tét, a kupa egyelőre még pite, a bajnokságban nem szabad már sok pontot veszíteni az őszi szezonban. A sorsolás nem olyan nehéz, akár az összes meccset is megnyerhetjük. De már akkor is jók vagyunk, ha kb 4 ponttal fordulunk. A lényeg, hogy legyen előnyünk és minél tovább tartani tudjuk ezt a szintet.
Annyi pozitívum lesz, hogy érkezik Arda és Vidal, a kp legalább nem lesz annyira kifacsarva.
Forca Barca!!!!
Lezárt