FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.25. 09:38:39

Tavalyi RM a jó példa hogy mit ér egy-egy nagyobb arányú győzelem, semmit. Ugyanakkora jelentősége van mint az 1:0-nak és emiatt nem féltem a srácokat, mert a pontokat mindenhogy hozták idáig még ha voltak is kilengések. Puskaport valóban nem most kell ellőni, de van még itt tartalék. Szépek eze4k a nagy győzelmek, le a kalappal de menni kell tovább és ugyanannyit ér a RM elleni 4:0 mint egy Bilbao elleni 1:0. És ehhez mérten kell gondolkozni is, szép csendben gyűjteni a pontokat és akkor a végén meglesz a jutalma, remélhetőleg egy bajnoki cím keretében. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.11.25. 09:29:24

nzxtpo írta:Nagyon remélem, hogy egy tervezett visszaesés fog bekövetkezni január-február környékén, hogy utána a szezon döntő szakaszára újra a csúcsformára fel lehessen érni. Azzal szerintem mindenki egyet ért, hogy ezt a szintet május közepéig-végéig nem lehet tartani, sokszor láttunk már a Pep érában és tavaly is nagyon jó formaidőzítést a szakmai stábtól, remélem ez idén is így lesz.
Ez átfutott az én agyamon is.
Nyilván nagyon jó, hogy most kirobbanó formában van a csapat, és én is ezt nézném egész évben - de ezt tényleg nem lehet így végigcsinálni.
Január-február most is döntő lesz, ott kell majd nagyon figyelni, és - egy esetleges rosszabb játékkal is - behúzni a meccseket.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.11.24. 23:42:39

Nagyon remélem, hogy egy tervezett visszaesés fog bekövetkezni január-február környékén, hogy utána a szezon döntő szakaszára újra a csúcsformára fel lehessen érni. Azzal szerintem mindenki egyet ért, hogy ezt a szintet május közepéig-végéig nem lehet tartani, sokszor láttunk már a Pep érában és tavaly is nagyon jó formaidőzítést a szakmai stábtól, remélem ez idén is így lesz. Nagyon hosszú lesz a szezon, mindenki odáig van a fiúkért, és hatalmas gratula az előző pár meccsért, de inkább ne gálázzunk ősszel, és tavasszal oktassunk, ha lehet ilyet kérni! :)
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.11.24. 23:00:24

Engem az utolsó két meccs abszolút a Pep-éra féle játlékra emlékeztetett. Igazán sok szép háromszögezés, a letámadás rég működött ilyen jól, a gólok nagy része pedig csodás összjátékból született. Közben kezd befutni egy saját nevelés Sergi Roberto személyében, Samper is végre játszott, nem is rosszul, úgy tűnik a fiatalok is megkapják a maguk esélyét.
Az utolsó meccsek játéka nekem őszintén jobban tetszett mint a tavalyi triplázós szezon bármelyik meccse, talán a Bayern elleni hazait kivéve. Egyedül talán az ellenfelek formája és teljesítménye árnyalja a képet, de ez az irány, amit a csapat az utóbbi napokban mutat, nagyon tetszik.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.11.06. 17:35:14

Ma családi napot tartott a csapat és elmentek egy vidámparkba.
Képek
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.03. 20:38:28

Szerintem Halilovic nem lesz visszahozva, őt jövőre is kölcsönbe fogják adni. Tényleg sokat fejlődött, de neki is érdeke, hogy még a Ligaban tudjon játszani és legyen is ideje. Türelmesnek kell lennie, mert pont a felvázolt dolgok miatt egyelőre neki nincs annyira helye. Én sem igazolnék Nyáron egyébként, hanem vinném tovább ezt a projektet, de az edzőnek és a vezetésnek kell látni, hogy valóban alkalmasak-e a játékosaink, hogy bírják a hosszútávú terhelést. És SR is most él a lehetőséggel, de ne felejtsük ez most neki óriási ugrás, s biztosan fog jönni egy hullámvölgy és neki is sokat kell még tanulnia és szoknia a környezetet és a nagyobb szereppel való felelősséget. Rafinha sérülésből, kell neki idő hogy felépítse magát újra, az se lesz egyszerű. Szóval bőven gondolkozhat úgy Lucho, hogy persze remek beugrók SR is vagy Rafinha vagy akár a horvát is ha visszahozzuk (szerintem még korai) de egy egész szezont még nem mer rájuk bízni és bizony kell neki olyan ember, aki még pluszban egy repertoár növelő faktor, lsd Pogba. Akiről mint a hírek szólnak kezd lekerülni, teljesen érthető okokból. Ennyit nekünk nem szabad érjen, mint amennyit kérnek érte. Viszont további nevek is felmerültek. Hangsúlyozom én is vinném tovább ezt a Robert-Rafinha vonalat és jön Arda is középpályára, szóval jó lehet ez, de igazán okosak év végén lehetünk, hogy ki hol tart és mennyire lehet rájuk számítani a következő szezonban. Itt azért kupákról van szó és csak úgy lehet dönteni és lerakni valaki mellett a voksot, ha száz százalékig megvan a bizalom, hogy beérett. Nem féltem őket, de úgy gondolom, hogy azért vannak arról hírek, hogy igazolunk, hogy bebiztosítsuk magunkat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.03. 17:13:48

palesz77 írta:
Na mindegy, január után talán valamivel okosabbak leszünk, meg év végén, ha Rakitic nem pörög fel például, akkor el tudom képzelni, hogy tőle válunk meg. Csak annyi a bibi, hogy ebbe szinte semmi logika nem lenne. De Busit és Init tuti nem adjuk el, Arda most jött, Rafinha meg max kölcsön mehet - de még akkor is sokan lennénk egy új igazolással, ha ő megy, és jön Halilovic és Verratti mondjuk.. Maradjunk annyiban, hogy rejtély számomra, hogy hogy tervezik Luchoék, de gondolom az ő fejükben már körvonalazódik azért valami kép.. :D
Ezért is írtam, hogy egy új igazolással gyakorlatilag heten lennének két posztra, ami nem túl szerencsés. Szerintem nyáron még nem kellene a kp-ra igazolni. Lehet, hogy egy kicsit merész, de ha belegondolunk nem biztos, hogy rosszul jönnénk ki belőle. Lesz SR, Rafinha, Rakitic, Ini, Arda, ha nagyon kell még Vidal is beugorhat és akkor ott van még Halilovic is. Ennyi emberrel, akikből stílus és rutin alapján is lehet válogatni nem hiszem, hogy kevesen lennénk. És Arda/Halilovic (esetleg Rafinha) kettőssel még támadó cserénk is lehetne. Utána pedig már Ini sem előrébb lesz a sorban, viszont nem hiszem, hogy két szezon után megválnánk Rakitictől.

Ugyanakkor most vannak olyan fiataljaink (még úgy is, hogy Denis már nem hiszem, hogy visszajönne) akikre lehet építeni. Nem azt mondom, hogy jövőre álljunk ki egy Sr/Busi-Rafinha-Halilovic trióval, de már lehetne próbálgatni őket. Ha nyáron veszünk valakit, akkor vagy szabadulni kell néhány embertől vagy hagyni a fiatalokat, amit nem tartok túl jó ötletnek. SR nagyon belelendült, Rafinhara már lehetett számolni kezdőként is, Halilovicról pedig a vak is látja milyen játékos lehet és ezt hozni is tudja eddig. lehet, hogy csak egy Gijon, ezzel együtt hétről-hétre remekel. Elég nehéz dolga lesz LE-nek, ha még ő lesz az edző, de remélem nem hozunk egy Pogbat 80-100 millióért. Nyáron még úgy tűnt kelleni fog, de azóta SR berobbant, Rafinha is megugrotta lécet, brazil válogatott lett, Halilovic pedig pazarul játszik. És akkor ott van még az Ini, Rakitic, Arda trió akik rutin és tudás szempontjából is megfelelőek, szóval meg lenne a fiatal tehetség és a tapasztalat is, amit lehetne kombinálni.

Szerintem a következő szezont még meg kellene várni, akkor kiderülhet, hogyan is tovább.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.03. 16:44:39

Chino írta:Megnéznék egy-két év múlva egy Halilovic/Rafinha - Verratti - Busikp-t, a padon pedig Rakitic, Ini, Arda, Masch , Sr pedig jobbhátvédben, vagy akár Busi cseréjének. Megvan benne minden, hogy ott is alkothasson. Szerintem ütős lehetne.Tudnánk forgatni a csapatot, a sérülések sem tennének be annyira.
Ebben az SR szerepben amúgy elég sok logika van, most ezen agyalok, és egyre jobban tetszik az ötlet - nem mintha eddig nem erről lett volna szó, csak bennem ez most tudatosul, hogy neki komoly szerepe lehet nálunk hosszútávon is. :D Robi így ténylegesen 12. ember lenne, ő lehetne a csere vkp, jobbhátvédben leosztanák Vidallal, és támadó középpályás szerepbe is be lehet dobni ha nagyon kell. Kitenné 3 csereember szerepét is, nem kéne olyan bő keret, és folyamatosan játékban lenne a sokféle posztja miatt - persze olyan szempontból meg necces az ötlet, hogy ha ő lesérül, akkor a rotálást ez nagyon megnehezítené. Plusz lehet, hogy így "elvágja" Samper útját a csapathoz, de hát sajna ez ilyen. Ha ezen a szinten tud továbbra is teljesíteni ennyiféle poszton, akkor érdemesebb őt megtartani, Sampert meg hosszútávra kölcsönadni - vagy visszavásárlásival eladni -, hogy Rakitic/Arda/Ini távozása esetén hozzuk vissza már kész játékosként - hasznosabb lenne szerintem a vkp-nál egy sorral előrébb, azért őket írtam.

Viszont az általad leírt kerettel eszméletlenül sokan lennénk a középpályán, ha igazolunk tényleg a nyáron, és legalább 1 embert visszahozunk kölcsönből, akkor SR nélkül is lesz Halilovic és/vagy Denis, "új kezdő igazolás", Rakitic, Ini, Arda és Rafinha. Ez 3 posztra is elég lenne, de ennyi ember csak 2 posztért harcolna, még úgy is, hogy Arda és Halilovic előrébb is játszhatnak bármikor - de akkor meg minek Nolito -, és ha Verratti jön, akkor ő vkp-t is tud - de oda meg SR és Masch is jó még. Ha nem lesz ekkora sérüléshullám jövőre, akkor lesz olyan ember, akinél már az is jó teljesítmény lesz, ha a padra odaülhet..

Alapból elég lenne, ha 4 ember + SR lenne arra a 2 posztra, de az meg Ardával már meg is lenne. Ehhez képest minden jel arra utal, hogy igazolunk a nyáron, és ugye ott van még Halilovic is. Most vagy nem jön támadó a télen, és jövőre a Munir-Halilovic-Arda sor lesz a cseretámadó alakzat is, vagy valaki(k)től megválunk a nyáron - de ki(k)től..? Ha egyik se, akkor rohadt sokan leszünk jövőre a középpályára, és értelmes módszerrel ennyi embert nem lehet játszatni. Mert annak meg semmi értelme, hogy kis túlzással minden 3. meccsen lép csak pályára mindenki, ennyire azért nem sűrű a program, hogy ennyit kelljen pihenniük.

Na mindegy, január után talán valamivel okosabbak leszünk, meg év végén, ha Rakitic nem pörög fel például, akkor el tudom képzelni, hogy tőle válunk meg. Csak annyi a bibi, hogy ebbe szinte semmi logika nem lenne. De Busit és Init tuti nem adjuk el, Arda most jött, Rafinha meg max kölcsön mehet - de még akkor is sokan lennénk egy új igazolással, ha ő megy, és jön Halilovic és Verratti mondjuk.. Maradjunk annyiban, hogy rejtély számomra, hogy hogy tervezik Luchoék, de gondolom az ő fejükben már körvonalazódik azért valami kép.. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.06. 11:32:18

visca el barca írta:amilyen szerencsétlenek vagyunk idén, tuti h engedélyezik, aztán rögtön az első mecswsen kidől 2 hónapra :lol: :oops:
Most hogy így mondod, ez elég sorsszerű lenne.. :lol: Kíváncsi leszek mikor lesz már hivatalos döntés, a 10 nap letelt már nem? :-k
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.06. 11:00:48

amilyen szerencsétlenek vagyunk idén, tuti h engedélyezik, aztán rögtön az első mecswsen kidől 2 hónapra :lol: :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MR. TROMORT777

2015.10.06. 10:46:08

http://www.sport-english.com/en/news/ba ... an-4564929

A RFEF támogatja a Barcát Arda Turan regisztrálásában. Az ülésen 12 spanyol csapat képviselője is jelen volt és mindannyian támogatják a regisztrálást. (Madridi képviselő nem volt)
Talán ez is egy újabb, kisebb nyomás a FIFA felé.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.10.04. 18:25:48

az idei kedvenc szavunk lett: ...csak a helyzetkihasználás...na igen de miért?
az a lövés ami kapufa ugyanolyan rossz, mint ami az égbe száll! mellé ment és kész. az, hogy az ötösről nem tud valaki kaput találni, az nem helyzetkihasználás, hanem fogyatékosság, gólképtelenség. ha ezt egy olyan valaki teszi akinek a góllövés lenne a feladata, az nem helyzetkihasználás, hanem átmeneti alkalmatlanság, rossz forma, vagy nevezzük bárminek...
az, hogy rendre!!!!! lekontráznak bennünket az egy masszív taktikai fogyatékosság, vagy hibás játékfelfogás, vagy a játékos állomány (egyes tagjai képességeinek) figyelmen kívül hagyása elég komoly edzői melléfogás, az hogy sok helyzetet dogozunk ki de kikapunk!? és örülünk hogy tul. képen jól játszottunk? na ez mosakodás a javából...
miért nem tudunk gólokat szerezni? erre kell válaszolni, ezt kell orvosolni,és nem behelyettesíteni, hogy ...az a fránya helyzetkihasználás... miért okoz nálunk egy váratlan labdavesztés gólhelyzetet? , miért vagyunk továbbra is gyengék a pontrúgások kivédésében, és fordítva miért nincsenek jó szöglet rúgásaink..?
én csak remélni tudom, hogy valójában látja LE. is a bajait és tesz is hogy újra lábra álljon a csapat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.04. 18:06:47

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:Dougla Costa most jól tolja és? Addig tízszer lesérülhet, eltilthatják, szimpláén rossz formába kerül. Örök közhely, de tényleg mindig a következő feladatra kell koncentrálni, mert csak kis lépésekben lehet elérni az út végére.
Nyilván, de a hsz-em nem is erről szólt. Arra reagáltam, miszerint tavaly simáztuk a Münchent, és ezért is mi vagyunk jelenleg a legjobbak, pedig azóta sok víz lefolyt, és arra nem lehet már alapozni, hogy mi volt tavaly.
Az enyém pedig en bloc szólt, s Costa-t azért írtam bele, mert ő is szóba került. A lényege nem Costa volt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.04. 18:01:20

Bob_Marley írta:Dougla Costa most jól tolja és? Addig tízszer lesérülhet, eltilthatják, szimpláén rossz formába kerül. Örök közhely, de tényleg mindig a következő feladatra kell koncentrálni, mert csak kis lépésekben lehet elérni az út végére.
Nyilván, de a hsz-em nem is erről szólt. Arra reagáltam, miszerint tavaly simáztuk a Münchent, és ezért is mi vagyunk jelenleg a legjobbak, pedig azóta sok víz lefolyt, és arra nem lehet már alapozni, hogy mi volt tavaly.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.04. 17:30:02

Szerintem meg Októberben nemzetközi kupáról meg mi lesz majd, nagyon elhamarkodott gondolkozni. Mindig a kis lépésekben és reális célokban látom az előrejutást és jelenleg a célok, hogy tovább kell menni a csoportban lehetőleg minél hamarabb, hogy lehessen pihentetni, míg a a legfontosabb sorozatban a bajnokságban pedig hozni a meccseket és gyűjteni a pontokat. Most egy könnyedebb sorozat jön, lehet nyalogatni a sebeket, de a Liga pláne baromi hosszú és erősödtek a csapatok, lesznek itt bőven körbeverések. Ezt tegnap is írtam, hogy a 100 pontos bajnokságoknak vége, sőt megkockáztatom, hogy idén a 90 se lesz meg a győztesnek. BL-ben pedig mindig aktuális forma dönt, sérülések eltiltások és egyéb tényezők. Nem ilyenkor kell brillírozni, hanem mikor ott vannak az egymás elleni meccsek és hullafáradt már minden csapat. Dougla Costa most jól tolja és? Addig tízszer lesérülhet, eltilthatják, szimpláén rossz formába kerül. Örök közhely, de tényleg mindig a következő feladatra kell koncentrálni, mert csak kis lépésekben lehet elérni az út végére. Csoportból tovább kell menni és aztán majd meglátjuk. Jönnek az új emberek, igazolhatunk is és majd lesz valahogy, de addig sokkal fontosabbnak érzem pl, hogy a Rayo-Eibar-Getafe hármas ellen be kell zsebelni kilenc pontot és közte a Bate ellen is hatot és máris sokkal beljebb vagyunk mindkét fronton. Getafe-BATE idegenben nem lesz koránt sem egyszerű feladat. Ez a következő "blokk" amit teljesíteni kell, s akkor Messi sérülésének kibekkelése is megtörténik.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.10.04. 16:02:14

Az egyik legtöbb helyzetet alakító a posztján, furcsáltam is hogy miért nem hoztuk nyáron ,ha már Pedro lécelt ( szegény is "jól járt", itthagyta a Barcát egy buszpályaudvarért, akik ráadásul még mellé talán a legpocsékabb furmájukba vannak egy jó ideje)
Ha vkit leigazaltunk volna nyáron, úgy sem játszhatott volna ősszel, szóval nem lettünk volna beljebb vele, januárban meg igazolhatunk ha kell, és legalább nem olyan ember jön, aki fél szezont nem játszott.
Pedrot meg nem sírom vissza, jelentősen vele sem lennénk erősebbek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.04. 15:06:13

palesz77 írta:
ZBarca írta:Azért a '14-es Real 0-4-re ütötte ki idegenben az aktuális BL címvédő Bayernt. Ezenkívül a duplázás is összejött nekik, a BBC pedig hasított.
ZBarca írta:Lehet, hogy félreértettél, én nem úgy értettem, hogy egyeduralkodók vagyunk, mert nekünk is becsúszik egy-egy vereség, ennek ellenére szerintem, ha egy hajszálnyival is, de jobbak vagyunk Európa csapatainál. Persze azt én is elismerem, hogy lennének húzósabb meccseink, ahol talán még ki is kapnánk, de összességében szerintem a mezőny nagyját oda-vissza vernénk. Elég csak a tavalyi Bayern elleni BL elődöntőre gondolni, ha nem álltunk volna le 2-1-nél, akár még a 7-0-ért is visszavághattunk volna.
Itt igazából az előző év csapatairól beszélsz mindkét részben, pedig nem azt kell nézni. A Real a Münchent Di Mariaval a fedélzeten ütötte ki, a 14/15-ös szezonban tavaszra teljesen szétestek, a BBC meg év elején sem hasított már. A Bl győztes Real nem volt egyenlő azzal, akit mi megvertünk a bajnokságban tavaly - teszem hozzá a második Clásciot azért húztuk be simán, mert Modric 60 perc után elfáradt, addig nagyon nem nekünk állt a zászló.. Annak a csapatnak ősszel ment a játék, amíg Bale nem volt, onnantól döcögtek csak - hála Modric kidőlésének is -, az előző évi Realt nehezebb lett volna megfogni szerintem.

Arra meg, hogy most mi vagyunk a legjobbak egy hajszállal. A Münchent is tavaly vertük meg - ráadásul nem a legerősebb Münchent -, idén van már egy Douglas Costájuk pl, aki lehet úgy megkavarná a jobboldalunkat, hogy azt se tudnánk hol áll a fejünk. Mellé még a mi támadórészlegünk nem is működik túl jól jelenleg sajnos. De mondhatnám a PSG-t is, akik tavaly is erősek voltak, és örülhetünk, hogy a Verratti-Ibra duó nem volt ott az első meccsen, Thiago Silva is kidőlt, így már lényegében ott el is dőlt a továbbjutás. Idén nem biztos, hogy így lesimáznánk őket, ők is erősödtek, mi pedig nem. Sőt, jelen állás szerint gyengültünk is, a csapatvédekezésünkkel nem tudom mi lett, az MSN pedig egy az, hogy nem olyan éles idén, de még meg is csappant. Tavaszra lehet a City is összeáll, bár amekkora lúzer brigád, Bl-ben megint nem fognak kardoskodni, pedig bitang kezdőjük van nekik is. Aztán ott van a kérdőjel MU, belőlük is lehet valami, de a Dortmundot se feledjük, nincsenek ugyan Bl-ben, de a mostani forma alapján ellenük se merném kijelenteni, hogy biztos továbbjutunk. Vagy vegyük a Juvét, tavaly Bl döntő, idén meg totál szétestek, tőlük kevésbé tartanék most, mint tavaly.

Szóval szerintem a mostani szezonban nem vagyunk jobbak egy hajszállal egy csapatnál sem, nem egy párharc lenne, ahol adott pillanatnyi forma döntene csak. Igazából az összes ilyen lenne, míg tavaly tavasszal érezhető volt némi fölény, mert minden klappolt nekünk. Ez idénre egyelőre eltűnt, tavasszal lehet megint tarolunk, de jelen pillanatban nem emelkedünk ki a sok erős csapat közül kicsivel sem - szerintem.

Ez igaz, bár azért azt se felejtük el, hogy tavaly ilyenkor sem voltunk valami lehengerlőek, sőt január elején sem, emlékszem épp olyanokról beszéltünk hogy jó ha már az elődöntőbe bejutunk :lol: Ha akkor azt mondta valaki független helyen hogy Barca a legesélyesebb akkor szerintem mindenki kinevette volna :D

Tavaly ilyenkor se ment azért jol, csak ugye akkor még ilyen Elchékkel játszottunk, most meg rögtön az első 7 fordulóban kaptunk a nyakunkba egy Bilbao-Atletico-Celta Vigo-Sevilla 4-est ráadásul idegenben.

Persze vannak problémák, de szerintem közel sem olyan brutálisak mint amilyennek sokan beállítják, plusz azért többi nagycsapat se nagyon lehengerlő (kivéve Bayern, bár ők nem kaptak még erős ellenfelet).
Tegnap is megvoltak bőven a helyzeteink, az már más kérdés hogy sajnos nem mentek be.Szóval nem az az inpotens csak adogatás megy, mint pl régebben.

Persze rámutat a gyengeségünkre, pl a rövid padra, össze kell szedni a csapatvédekezést, és igazolni kell majd januárban, legalább egy klasszis védőt (ha Vermaelen továbbra is sérülésekkel fog bajlódni, de szurkolok neki nagyon),középpályást, meg ugye rotációnak előre, pl Nolitot. Volt is egy stat amit itt írtak eurobarcán, hogy miért lenne nagyon jó az MSN rotálására: Az egyik legtöbb helyzetet alakító a posztján, furcsáltam is hogy miért nem hoztuk nyáron ,ha már Pedro lécelt ( szegény is "jól járt", itthagyta a Barcát egy buszpályaudvarért, akik ráadásul még mellé talán a legpocsékabb furmájukba vannak egy jó ideje)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.04. 13:39:55

ZBarca írta:Azért a '14-es Real 0-4-re ütötte ki idegenben az aktuális BL címvédő Bayernt. Ezenkívül a duplázás is összejött nekik, a BBC pedig hasított.
ZBarca írta:Lehet, hogy félreértettél, én nem úgy értettem, hogy egyeduralkodók vagyunk, mert nekünk is becsúszik egy-egy vereség, ennek ellenére szerintem, ha egy hajszálnyival is, de jobbak vagyunk Európa csapatainál. Persze azt én is elismerem, hogy lennének húzósabb meccseink, ahol talán még ki is kapnánk, de összességében szerintem a mezőny nagyját oda-vissza vernénk. Elég csak a tavalyi Bayern elleni BL elődöntőre gondolni, ha nem álltunk volna le 2-1-nél, akár még a 7-0-ért is visszavághattunk volna.
Itt igazából az előző év csapatairól beszélsz mindkét részben, pedig nem azt kell nézni. A Real a Münchent Di Mariaval a fedélzeten ütötte ki, a 14/15-ös szezonban tavaszra teljesen szétestek, a BBC meg év elején sem hasított már. A Bl győztes Real nem volt egyenlő azzal, akit mi megvertünk a bajnokságban tavaly - teszem hozzá a második Clásciot azért húztuk be simán, mert Modric 60 perc után elfáradt, addig nagyon nem nekünk állt a zászló.. Annak a csapatnak ősszel ment a játék, amíg Bale nem volt, onnantól döcögtek csak - hála Modric kidőlésének is -, az előző évi Realt nehezebb lett volna megfogni szerintem.

Arra meg, hogy most mi vagyunk a legjobbak egy hajszállal. A Münchent is tavaly vertük meg - ráadásul nem a legerősebb Münchent -, idén van már egy Douglas Costájuk pl, aki lehet úgy megkavarná a jobboldalunkat, hogy azt se tudnánk hol áll a fejünk. Mellé még a mi támadórészlegünk nem is működik túl jól jelenleg sajnos. De mondhatnám a PSG-t is, akik tavaly is erősek voltak, és örülhetünk, hogy a Verratti-Ibra duó nem volt ott az első meccsen, Thiago Silva is kidőlt, így már lényegében ott el is dőlt a továbbjutás. Idén nem biztos, hogy így lesimáznánk őket, ők is erősödtek, mi pedig nem. Sőt, jelen állás szerint gyengültünk is, a csapatvédekezésünkkel nem tudom mi lett, az MSN pedig egy az, hogy nem olyan éles idén, de még meg is csappant. Tavaszra lehet a City is összeáll, bár amekkora lúzer brigád, Bl-ben megint nem fognak kardoskodni, pedig bitang kezdőjük van nekik is. Aztán ott van a kérdőjel MU, belőlük is lehet valami, de a Dortmundot se feledjük, nincsenek ugyan Bl-ben, de a mostani forma alapján ellenük se merném kijelenteni, hogy biztos továbbjutunk. Vagy vegyük a Juvét, tavaly Bl döntő, idén meg totál szétestek, tőlük kevésbé tartanék most, mint tavaly.

Szóval szerintem a mostani szezonban nem vagyunk jobbak egy hajszállal egy csapatnál sem, nem egy párharc lenne, ahol adott pillanatnyi forma döntene csak. Igazából az összes ilyen lenne, míg tavaly tavasszal érezhető volt némi fölény, mert minden klappolt nekünk. Ez idénre egyelőre eltűnt, tavasszal lehet megint tarolunk, de jelen pillanatban nem emelkedünk ki a sok erős csapat közül kicsivel sem - szerintem.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.04. 12:42:31

palesz77 írta:Azért az a Real nem volt szerintem minden idők egyik legjobbja, max az őszi kb 10 meccsükön, amikor Bale nem volt. Akkor nagyon elkaptak valamit, csak aztán ki tudja milyen okokból kifolyólag berakták a walesit újra a kezdőbe, és eltűnt a játék ismét. De azért érzésem szerint némi mázlink is volt ott, a sérüléseikkel is - Modric -, és azzal, hogy a BBC kirobbanthatatlan volt egész évben. Egy top Real nem adna le 4 pontot olyan "simán", mint ahogy ők tették - természetesen kellettünk hozzá mi is.
LG írta:Tavaszra Real nagyon szét esett, kaptak egy 4-est pl. az Atleticotol, a BL-ben már a Schalke ellen is nagyon rezgett a léc, az Atletico ellen szintén, a Juventus ellen pedig már kevésnek bizonyultak. Minden idők egyik legjobb Realja azért ezeket nem így oldotta volna meg.
Azért a '14-es Real 0-4-re ütötte ki idegenben az aktuális BL címvédő Bayernt. Ezenkívül a duplázás is összejött nekik, a BBC pedig hasított. Azt elismerem, hogy januárra valami tényleg történt velük, szétestek fejben vagy valami ilyesmi, ennek ellenére mégis Európa top 5-ös csapatai közé tartoztak és +4 ponttal előttünk voltak nagyon sokáig. Lehet, hogy csak szimplán gödörbe kerültek és ezért buktak annyi pontot tavasszal, de egy közepes Barca nem lett volna képes megelőzni őket. Vegyük például Tata Barcáját. Vele egy frissen feljutott csapatot sem sikerült megverni májusban, ellenben Luchoval 10+ meccses győzelmi sorozatot produkáltunk.
Egyszóval valamennyire tényleg mázlink volt, hogy a Real gyengélkedett, de szerintem ez nem befolyásolta akkora részben a bajnokságbeli szereplésünket.
palesz77 írta:
ZBarca írta:hogy minket még egy ilyen súlyos büntetéssel sem lehet meggátolni, hogy a legjobbak legyünk. Mert azok vagyunk, a legjobbak, aki mást mond az csak nem ismeri el. :D
Ezzel se értek egyet, maximum egyek vagyunk a legjobbak közt, de most nincs egyeduralkodó/legjobb csapat Európában szerintem. Nem egy párharc lenne most, ahol nem gondolnék magunkra egyértelmű esélyesként, pedig láthatjuk, hogy még olyankor is megtréfálhatóak vagyunk, ha mi vagyunk papírforma szerint a jobbak.
Lehet, hogy félreértettél, én nem úgy értettem, hogy egyeduralkodók vagyunk, mert nekünk is becsúszik egy-egy vereség, ennek ellenére szerintem, ha egy hajszálnyival is, de jobbak vagyunk Európa csapatainál. Persze azt én is elismerem, hogy lennének húzósabb meccseink, ahol talán még ki is kapnánk, de összességében szerintem a mezőny nagyját oda-vissza vernénk. Elég csak a tavalyi Bayern elleni BL elődöntőre gondolni, ha nem álltunk volna le 2-1-nél, akár még a 7-0-ért is visszavághattunk volna.
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.10.04. 11:11:37

Az idei csapatnak "csak" 3 baja van: gólképes védelem, kreatív játékos nélküli középpálya, terméketlen csatársor. Gödörben a Barça, át kell vészelni ezt az időszakot és reménykedni, hogy nem hullajtunk túl sok pontot a továbbiakban.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.10.04. 10:49:06

Azért az a Real nem volt szerintem minden idők egyik legjobbja, max az őszi kb 10 meccsükön, amikor Bale nem volt. Akkor nagyon elkaptak valamit, csak aztán ki tudja milyen okokból kifolyólag berakták a walesit újra a kezdőbe, és eltűnt a játék ismét. De azért érzésem szerint némi mázlink is volt ott, a sérüléseikkel is - Modric -, és azzal, hogy a BBC kirobbanthatatlan volt egész évben. Egy top Real nem adna le 4 pontot olyan "simán", mint ahogy ők tették - természetesen kellettünk hozzá mi is.
Hasonlóan gondolom én is, meg a többit is amit írtál, de azokra külön nem reagálnék. Tavaszra Real nagyon szét esett, kaptak egy 4-est pl. az Atleticotol, a BL-ben már a Schalke ellen is nagyon rezgett a léc, az Atletico ellen szintén, a Juventus ellen pedig már kevésnek bizonyultak. Minden idők egyik legjobb Realja azért ezeket nem így oldotta volna meg.
Egyébként is hülyeségnek tartom ezeket minden idők legjobbozást itt a fórumon. Még a legidősebbek is csak egy kis szeletét követhették végig a labdarúgás történetének, nemhogy azok a fiatalok, akik kb. 8-10 éve néznek focit.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.04. 10:42:23

Az igazság az, hogy a lehetőségeink meg vannak minden meccsen, csak most, ami kipattanhat az kipattan, amit belerúghatunk a kapusba azt belerúgjuk, amit mellé lehet rúgni az mellé is megy. Majd meg fog változni. A kérdés az, hogy addig mennyi pontot, pontokat fogunk veszteni. Tavaly is hagytak ki gólhelyzeteket, főleg Lali, de akkor a másik kettő hozta a meccseket. A három csatárbó valaki mindig betalált. Most nincsen Leo a fiatalok meg ugyan úgy be vannak oltva gól ellen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.04. 10:26:27

Egyetértek sok mindennel - ZBarca kommentjére gondolok most -, jó látni, hogy van még optimizmus is az oldalon azért, még ha én nem is vagyok benne biztos, hogy a tavaly januári csoda újra megtörténik. Viszont ezt a két dologot nem így látom.
ZBarca írta:Tavaly -4 pontról jöttünk vissza a bajnokságban a BL címvédő Real(!) ellen. Lehet mondani, hogy sok sérültjük volt, de szerintem az Ancelotti-féle Real minden idők egyik legjobb Madridja volt.
Azért az a Real nem volt szerintem minden idők egyik legjobbja, max az őszi kb 10 meccsükön, amikor Bale nem volt. Akkor nagyon elkaptak valamit, csak aztán ki tudja milyen okokból kifolyólag berakták a walesit újra a kezdőbe, és eltűnt a játék ismét. De azért érzésem szerint némi mázlink is volt ott, a sérüléseikkel is - Modric -, és azzal, hogy a BBC kirobbanthatatlan volt egész évben. Egy top Real nem adna le 4 pontot olyan "simán", mint ahogy ők tették - természetesen kellettünk hozzá mi is.
ZBarca írta:hogy minket még egy ilyen súlyos büntetéssel sem lehet meggátolni, hogy a legjobbak legyünk. Mert azok vagyunk, a legjobbak, aki mást mond az csak nem ismeri el. :D
Ezzel se értek egyet, maximum egyek vagyunk a legjobbak közt, de most nincs egyeduralkodó/legjobb csapat Európában szerintem. Nem egy párharc lenne most, ahol nem gondolnék magunkra egyértelmű esélyesként, pedig láthatjuk, hogy még olyankor is megtréfálhatóak vagyunk, ha mi vagyunk papírforma szerint a jobbak.
Nero. írta:Én még mindig a nyári túrára fogom az egészet. Remélem Enrique a triplázázó edző jogán odavág/odavágott az asztalra és megmondja hogy ez volt az utolsó ilyen baromság ha valami kupát is szeretnének év végén.
Lucho már nyáron is panaszkodott miatta, hogy szíve szerint nem menne sehova, de hát tudja, hogy a piszkos anyagiak miatt muszáj.. Nem lesz ebben változás szerintem, most jön majd az ázsiai túra gondolom, ott már rég voltunk úgyis.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.04. 01:22:29

Normandia írta:A különbség, hogy tavaly azért hoztuk a meccseinket és nem játszottunk ilyen fogalmatlanul. Most semmi sem akar összejönni.
Én még mindig a nyári túrára fogom az egészet. Remélem Enrique a triplázázó edző jogán odavág/odavágott az asztalra és megmondja hogy ez volt az utolsó ilyen baromság ha valami kupát is szeretnének év végén.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.03. 23:37:32

A különbség, hogy tavaly azért hoztuk a meccseinket és nem játszottunk ilyen fogalmatlanul. Most semmi sem akar összejönni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Lezárt