Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.19. 11:12:38

Most speciel nem teljesen értem, hogy miért nem játszik. Állítólag el akarjuk adni, de úgy hogyan, ha semmit sem tud megmutatni abból, hogy mit lehet várni tőle? Ráadásul akkor elvileg azt nem tudja hozni az ember, amit tegnap Lenglet meg Garcia (és most éppen Araujo is, habár posztidegen helyen) összebohóckodott megint.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.12.07. 10:57:20

Minden edző úgy nyilatkozik a játékosáról hogy " nagyon akar, nagyon jó az edzésen, próbálkozik, küzd stb." Persze hogy ezt nyilatkozza Xavi is, nem az a célja hogy degradálja a játékosait meg lerontsa a kedvüket. Umtiti karrierje szinte 100 százalék hogy véget ért, már 28 éves, ha eligazol a barcából még lehet pár jó éve.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.12.07. 10:28:11

mentek itt a cikkek, hogy milyen jó állapotban van, sőt legjobb fizikális állapotban a csapatból, Xavi is gratulált az edzésmunkájához.
felmerül a kérdés, miért nem kap továbbra sem egy percet sem?
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.20. 17:35:27

A motivációját a maradás mellett én is megértem, de azt már kevésbé, hogy miért nem tudja csendben viselni ezt a dolgot, mert ha nem szólal meg, akkor a kutya nem foglalkozik a pénzügyi bravúrjával, ahogy ez az utóbbi hetekben is volt. Aztán nyilatkozik, huszadjára bemondja h ő bizony felveszi a nagy pénzt a semmiért, ezzel kelt egy kis feszkót és megint téma. Elkepzelhetonek tartom, hogy zavarja, amikor nagyon eltűnik, de persze ez csak egy feltevés.. Na mind1, full elbszott szitu mindkét fél közreműködésével, úgyhogy valóban el kell fogadni, hogy itt van és ez van. Marad az FM, ott kipaterolhatom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.20. 17:22:34

gondolkodó felek.
most mindkettő visszalépés lett volna, anyagilag is.
bevállalhatta volna persze, de nem tette, ki tudja miért. én sem tudom, te sem.
Umtiti olyan mélyen van, hogy ha innen elmegy, akkor az életben nem fog már nagy szerződést kapni, persze hogy kimaxolja, majd utána elmegy bohóckodni fele ennyiért.

Ő már a végét járja, innen baromi nehéz visszajönni, persze nem lehetetlen. De mivel az akarat is úgy tűnik gyenge lábakon áll nála, ezért kb neki az érdemi, top szinten a karrierje lezárult.

btw, én már rég felbontottam volna a szerződését, nem amellett kardoskodok, hogy de jó hogy itt van.
hanem amellett, hogy az ő szempontjából valahol meg tudom érteni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.20. 17:02:44

csababarca írta:
2021.10.20. 16:38:11
De az minket szerencsére már nem fog érdekelni hogy mi lesz vele ha kifut a szerződése, max örülünk neki.

Én azt mondom, hogy meg tudom érteni valamilyen szinten.
Azt meg még mindig nem tudjuk milyen ajánlatok jöttek érte ha jöttek egyáltalán.
És hogy neki mit ajánlottak, és milyen szintű csapat.
Azért tőlünk eligazolni egy francia középcsapathoz az kb karriervége sztori.
A Lyon és a Benfica voltak a gondolkodó felek. A Lyonnal már egy megállapodás-féle is volt amibe először Umtiti belement, aztán visszatáncolt. Lehet, hogy az ügynöke kavart be, esetleg egyéb tényező állt a dolgok mögött.
Azt pedig utána többször kijelentette, hogy ő csak akkor távozik ha top klub hívja.

Nem hiszem, hogy karriervége lenne egy középcsapat, főleg 30 éves kora alatt. Ráadásul nem 2 millió lett volna a fizetése. Az eddiginek a fele (vagy 60 %-a, már nem emlékszem pontosan), plusz amit az új klubja ad.

A karriervég pedig szerintem inkább az, hogy 2 komoly sérülés miatt kiesik 2 szezon, utána meg kettőt-hármat padozik és lesz 29-30 éves. Na akkor nem fog már a kutyának sem kelleni. Hosszútávon sem biztos, hogy anyagilag jobban jár.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.20. 16:38:11

De az minket szerencsére már nem fog érdekelni hogy mi lesz vele ha kifut a szerződése, max örülünk neki.

Én azt mondom, hogy meg tudom érteni valamilyen szinten.
Azt meg még mindig nem tudjuk milyen ajánlatok jöttek érte ha jöttek egyáltalán.
És hogy neki mit ajánlottak, és milyen szintű csapat.
Azért tőlünk eligazolni egy francia középcsapathoz az kb karriervége sztori. Lehet úgy van vele hogy lesz komolyabb érdeklődő is. Plusz ügynöke is van, ki tudja mivel tömi a fejét.
Lejáró szerződéssel meg maga a játékos lesz jobb helyzetben egy tárgyalásnál amikor a fizu téma kerül napirendre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.20. 16:29:54

csababarca írta:
2021.10.20. 15:37:53

Senki nem akar neki gyűjtést szervezni, de minek menne el negyedéért focizni, ha most megkeresi a négyszeresét:D
nem életszerű.
Intő jel a klubnak, hogy ésszel kössön szerződéseket, kihasználva a klub számára a kiskapukat, az ilyen esetekben történő automatikus fizucsökkentésekre, szerződésbontásokra.

jah igen, USA megint, a veteránok mennek el címet hajhászni általában.
miközben egy Ayton veri az asztalt mert nem kapta meg az 5 év 177 milliót, hanem kevesebbet adna neki a Suns.
Minden évben tele vannak ezekkel a hírek nba berkekben pl, hokiban is előfordul, nfl-ben pláne.

Én értelek, de hiába nem a mi szintünkön mozognak, az arányok ugyanazok. keres X-et, és te elvárnád hogy menjen el X/4ért focizni valahova, csak hogy nekünk meg a klubnak jobb érzése legyen.

van egy haverom, vezető beosztásban a wizzairnél. gyűlöli a munkáját már, váltani akar. de csak olyan helyre megy el, ahol ezt a 7 számjegyű összeget kifizetik neki. ha nem akkor nem vált, nyel egyet, és csinálja tovább.
Azért egy kicsit más a helyzet. Pjanic elment egy noname csapatba, hogy játsszon 30+ évesen. Nyilván nem csökkent annyira radikálisan a fizetése, de még így is kevesebbet keres, mint ha itt a lelátót koptatná. Pedig 31 évesen egy bosnyák válogatottal nem nagyon várhatná a sikereket. Nála aztán érthető lett volna, ha itt marad lelátómelegítőnek, felszedi a vagyonokat, aztán szögre is akaszthatja a csukát.

Umtiti fizetésének felét is állta volna a klub. És egy 27 éves védőről beszélünk. Még simán benne van a karrierjében 8 év. Ha most elmegy valahová, akár valamivel kevesebb pénzért is (nem 5-6 millióból kellene engednie) újra építhetné magát. Nem egy rossz képességű játékos, 1-2 év folyamatos játék után könnyen lehet, hogy elviszi egy komolyabb klub is, főleg, hogy szabadon igazolható, még a válogatottba is visszatérhetne. Ha ballábas védőként egy Lenglet is odafér egy jó Umtiti minden további nélkül. Ha ez nem hajtja akkor mi lenne az?
Arról nem is beszélve, hogy ha még egy évig megkapja ezt a pénzt utána mit csinál? Kinek fog kelleni egy olyan két komoly sérülésen átesett játékos aki gyakorlatilag 4 éve pályára se lépett? 28-29 évesen visszavonul? Vagy mit gondol? Lehet, hogy jelenleg jól elvan, de azután mi lesz vele?
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.20. 15:37:53

Troym írta:
2021.10.20. 13:00:03

De a mi szintünk meg az övék nem is összehasonlítható. Ő keres 12 millió eurót évente, míg pl egy átlagember 4-5 millió forintot. Kb amiről szó van, hogy a jelenlegi tudása alapján 2-3 millió eurót akarnak neki adni máshol. Eddig is egy vagyont gyűjtött és még nincs 30, ne kelljen már gyűjtést szervezni csóringernek.
Egy másik példa: USA-ban nyilvánosak a sportolói bérek és sokszor hallani hogy kevesebb pénzért (akár töredékért) megy játékos, hogy játszhasson és esélye legyen Stanley kupára, Super bowlra, akármire.
Senki nem akar neki gyűjtést szervezni, de minek menne el negyedéért focizni, ha most megkeresi a négyszeresét:D
nem életszerű.
Intő jel a klubnak, hogy ésszel kössön szerződéseket, kihasználva a klub számára a kiskapukat, az ilyen esetekben történő automatikus fizucsökkentésekre, szerződésbontásokra.

jah igen, USA megint, a veteránok mennek el címet hajhászni általában.
miközben egy Ayton veri az asztalt mert nem kapta meg az 5 év 177 milliót, hanem kevesebbet adna neki a Suns.
Minden évben tele vannak ezekkel a hírek nba berkekben pl, hokiban is előfordul, nfl-ben pláne.

Én értelek, de hiába nem a mi szintünkön mozognak, az arányok ugyanazok. keres X-et, és te elvárnád hogy menjen el X/4ért focizni valahova, csak hogy nekünk meg a klubnak jobb érzése legyen.

van egy haverom, vezető beosztásban a wizzairnél. gyűlöli a munkáját már, váltani akar. de csak olyan helyre megy el, ahol ezt a 7 számjegyű összeget kifizetik neki. ha nem akkor nem vált, nyel egyet, és csinálja tovább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.10.20. 13:00:03

dani87 írta:
2021.10.20. 09:57:33

Nem ismerjük a lehetőségeit, de simán elképzelhető, hogy máshol csak a töredékét kínálták neki (mostani fizuja negyedét, ötödét).
Te sem mennél el a mostani fizud 20%-ért máshova dolgozni, csak mert utálnak a jelenlegi helyeden.
Szerintem minden ember hozzászokik a jóhoz, ha elértél egy bizonyos anyagi szintet, nem akarod lejjebb adni (kivéve persze ha nincs már semmi más lehetőség). Pl. én is rühellek a mostani helyemen dolgozni, mert baromi unalmas, és semmi kihívás nincs, de olyan helyre azért nem mennék el dolgozni, ahol kisebb a fizu.
Sportszakmailag egyértelműen rossz döntést hoz, és én is azt mondom, valami fizucsökkentést be kellett volna vállalnia, mert ez így nem oké, de azért nem kövezném meg.

Amúgy meg egy másik kérdés: anno nem úgy volt, hogy kb. mindenki úgy vállalta be a fizucsökkentést, hogy majd idővel kárpótolva lesznek? Szóval hogy visszakapják majd azt az összeget, amiről most lemondtak?
Tök jó lenne erről is tudni az igazságot, mert ha valóban így va, akkor nem hoztak olyan nagy áldozatot a játékosok.
De a mi szintünk meg az övék nem is összehasonlítható. Ő keres 12 millió eurót évente, míg pl egy átlagember 4-5 millió forintot. Kb amiről szó van, hogy a jelenlegi tudása alapján 2-3 millió eurót akarnak neki adni máshol. Eddig is egy vagyont gyűjtött és még nincs 30, ne kelljen már gyűjtést szervezni csóringernek.
Egy másik példa: USA-ban nyilvánosak a sportolói bérek és sokszor hallani hogy kevesebb pénzért (akár töredékért) megy játékos, hogy játszhasson és esélye legyen Stanley kupára, Super bowlra, akármire.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.10.20. 09:57:33

Troym írta:
2021.10.20. 09:15:41

Puig helyében én sem maradnék, de ha nagyon hisz abban, hogy még valahogy beverekszik magát a csapatba, akkor érthetőbb a maradása. Amit akartam mondani, hogy egy 27-28 éves világbajnok játékosnak, ha megfelel több év lelátón ücsörgés a magas fizetése miatt, szerintem iszonyú ciki, mert azért nem kenyérre kell neki a fizetése, más helyen se 80.000 Ft-ot kapna és a sport szeretete (játszani akarás) ennél több kéne, hogy legyen.
Nem ismerjük a lehetőségeit, de simán elképzelhető, hogy máshol csak a töredékét kínálták neki (mostani fizuja negyedét, ötödét).
Te sem mennél el a mostani fizud 20%-ért máshova dolgozni, csak mert utálnak a jelenlegi helyeden.
Szerintem minden ember hozzászokik a jóhoz, ha elértél egy bizonyos anyagi szintet, nem akarod lejjebb adni (kivéve persze ha nincs már semmi más lehetőség). Pl. én is rühellek a mostani helyemen dolgozni, mert baromi unalmas, és semmi kihívás nincs, de olyan helyre azért nem mennék el dolgozni, ahol kisebb a fizu.
Sportszakmailag egyértelműen rossz döntést hoz, és én is azt mondom, valami fizucsökkentést be kellett volna vállalnia, mert ez így nem oké, de azért nem kövezném meg.

Amúgy meg egy másik kérdés: anno nem úgy volt, hogy kb. mindenki úgy vállalta be a fizucsökkentést, hogy majd idővel kárpótolva lesznek? Szóval hogy visszakapják majd azt az összeget, amiről most lemondtak?
Tök jó lenne erről is tudni az igazságot, mert ha valóban így va, akkor nem hoztak olyan nagy áldozatot a játékosok.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.10.20. 09:15:41

csababarca írta:
2021.10.19. 22:11:59
Troym írta:
2021.10.19. 22:04:54
A Puig-Umtiti szerintem ez egy nagyon szerencsétlen összehasonlítás. Az egyik egy néhányszoros spanyol utánpótlás válogatott játékos, aki minimál pénzt keres (nyilván az öltözőn belül) és abban bízik hogy valahogy beverekszi magát a csapatba, a másik meg egy világbajnok játékos (kb 40-50 játékos mondhatja el magáról egy időben, hogy világbajnok), akit anno a világ 5-10 legjobb középhátvédje között soroltak és most inkább ücsörög teljes szezonokat a lelátón, de megfelel neki csak a fizetés miatt.
Tehát?
Én olvasatomban Puig helyében dobbantanék inkább, mert neki fontosabb ebbena. korban a folyamatos játéklehetőség.
Puig helyében én sem maradnék, de ha nagyon hisz abban, hogy még valahogy beverekszik magát a csapatba, akkor érthetőbb a maradása. Amit akartam mondani, hogy egy 27-28 éves világbajnok játékosnak, ha megfelel több év lelátón ücsörgés a magas fizetése miatt, szerintem iszonyú ciki, mert azért nem kenyérre kell neki a fizetése, más helyen se 80.000 Ft-ot kapna és a sport szeretete (játszani akarás) ennél több kéne, hogy legyen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.19. 22:11:59

Troym írta:
2021.10.19. 22:04:54
A Puig-Umtiti szerintem ez egy nagyon szerencsétlen összehasonlítás. Az egyik egy néhányszoros spanyol utánpótlás válogatott játékos, aki minimál pénzt keres (nyilván az öltözőn belül) és abban bízik hogy valahogy beverekszi magát a csapatba, a másik meg egy világbajnok játékos (kb 40-50 játékos mondhatja el magáról egy időben, hogy világbajnok), akit anno a világ 5-10 legjobb középhátvédje között soroltak és most inkább ücsörög teljes szezonokat a lelátón, de megfelel neki csak a fizetés miatt.
Tehát?
Én olvasatomban Puig helyében dobbantanék inkább, mert neki fontosabb ebbena. korban a folyamatos játéklehetőség.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.10.19. 22:04:54

A Puig-Umtiti szerintem ez egy nagyon szerencsétlen összehasonlítás. Az egyik egy néhányszoros spanyol utánpótlás válogatott játékos, aki minimál pénzt keres (nyilván az öltözőn belül) és abban bízik hogy valahogy beverekszi magát a csapatba, a másik meg egy világbajnok játékos (kb 40-50 játékos mondhatja el magáról egy időben, hogy világbajnok), akit anno a világ 5-10 legjobb középhátvédje között soroltak és most inkább ücsörög teljes szezonokat a lelátón, de megfelel neki csak a fizetés miatt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.19. 16:34:28

csababarca írta:
2021.10.19. 16:00:51
Klubnak is meg nekünk is jobb lenne ha Umtiti nem lenne itt, ez világos.
pontosan

es allitolag MINDENKIVEL sikerult megegyezni, kiveve ezt a lo'ko:to"t, szoval akkor kb megvan, miert futyulik az emberek, ha hozzakerul a labda (a partvonalon kivul, termeszetesen :) )
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.19. 16:00:51

Igen, és nem tudjuk, hogy Messi távozása körül mi volt, nem tudjuk Roberto miért kegyelt, vagy hogy Pedrit miért hajtják csapágyasra, stb.

Nem látok különbséget, mert Puig sem ingyen focizik. Azt értem, hogy nála feltételezhetjük, hogy Xavira vár, de közben meg telnek az évek. Félreértés ne essék, én örülök, ha nem megy el, mert szerintem egyszer hasznos lehet. Csak igazából neki is meg lett mondva, hogy kalap kabát, de nem ment el. Gondolom érte is volt érdeklődés, ha már egy félrokkant Umtitért is bejelentkeztek állítólag.

Én látok párhuzamot, de lehet rosszul látom, viszont ez a véleményem.
Klubnak is meg nekünk is jobb lenne ha Umtiti nem lenne itt, ez világos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.19. 15:55:21

csababarca írta:
2021.10.19. 13:58:31

fel lehet vetni, csak mi a töredékét tudjuk annak, ami az öltözőben és az irodai megbeszéléseken zajlik.
Puig se sportember akkor, mert már második szezon óta vállalja, hogy itt töredékperceket kap, mégis itt van.

másrészt, azért azt is meg kell érteni, hogy Umtiti is pl pénzért focizik, mint hogy mindenki. szerződése van, nem kapkodnak érte, mert brutál rizikófaktor van benne. ilyen esetben nem fogja felbontatni a szerződését és várni hogy hátha valaki felszedi a szabad piacról.

helyében én is elmentem volna, de nem azért mert nem játszok, hanem mert rossz a közeg, és láthatóan szimpátia alapján van sok esetben feldobva a csapat a pályára. nekem nem kellene ez, mindig is utáltam az ilyet.
A töredékét tudjuk érv igaz, csak nem valami jó, mert akkor a klub valamennyi kérdése kapcsán nem kéne kézzelfogható véleményt formálni, mert nem vagyunk tájékozottak.

Puig párhuzamot szinte sejtettem, de itt most Umtiti kapcsán a pénzért padon ülés van felróva, mindenki tudja, hogy Puig nem ezért vár. Plusz őt nem a vezetőség akarja elkuldeni, hanem a szinte mindenki által alkalmatlannak tartott Koeman, és joggal remélheti h egy Xavinál más várna rá.

Máshol játszott volna, lehet kevesebb pénzért, de írtak jelentkezorol. Maradt a pénzért, ez van akinek kifejezetten nem szimpi, ennyi. Ráadásul ezt az antipatiat ő is gerjeszti, amikor nem bírja megállni, hogy egy mundo újságíró megkeresesre ne mondja el ötvenedjére is, hogy ő bizony felveszi a pénzét a lelátóért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2021.10.19. 16:02:07-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.19. 13:58:31

Zozzy 5 írta:
2021.10.19. 13:50:21
és hadd lehessen felvetni a sportemberi habitus kérdését, függetlenül attól, hogy a sámános narratíva szurkolói túlkapás volt.
fel lehet vetni, csak mi a töredékét tudjuk annak, ami az öltözőben és az irodai megbeszéléseken zajlik.
Puig se sportember akkor, mert már második szezon óta vállalja, hogy itt töredékperceket kap, mégis itt van.

másrészt, azért azt is meg kell érteni, hogy Umtiti is pl pénzért focizik, mint hogy mindenki. szerződése van, nem kapkodnak érte, mert brutál rizikófaktor van benne. ilyen esetben nem fogja felbontatni a szerződését és várni hogy hátha valaki felszedi a szabad piacról.

helyében én is elmentem volna, de nem azért mert nem játszok, hanem mert rossz a közeg, és láthatóan szimpátia alapján van sok esetben feldobva a csapat a pályára. nekem nem kellene ez, mindig is utáltam az ilyet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.19. 13:50:21

sansz írta:
2021.10.19. 13:42:57
Neki meg azt mondták, hogy lehetőséget fog kapni. Hagyjuk már Umtitit, annyi sarat dobáltak rá, aminek a fele sem igaz, hogy egy egész csapatnak elég lenne...
miután 500x elmondták, hogy nem számítanak rá :) aztán állítólag tényleg bemondtak kínjukban egy ígéretet a játéklehetőségre, habár ezen az alkalmon állítólag Umtiti sírt is, szóval ki tudja, mi igaz ebből. ami fix, hogy rengetegszer megmondták, hogy nem számolnak vele, ő meg ül a pénzért a padon. ez hadd ne tegye szimpatikussá és hadd lehessen felvetni a sportemberi habitus kérdését, függetlenül attól, hogy a sámános narratíva szurkolói túlkapás volt.

mindenesetre az embert még az FM-ben sem könnyű kirakni :D
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.10.19. 13:42:57

Troym írta:
2021.10.19. 08:54:27
Ez a jómadár nyilatkozott a mundonak és kijelentette, hogy ő nem megy sehova a szerződése végéig. "Igazi sportember" ül a padon még 2 évet, de megpróbálni focizni inkább "kihagyja".
Neki meg azt mondták, hogy lehetőséget fog kapni. Hagyjuk már Umtitit, annyi sarat dobáltak rá, aminek a fele sem igaz, hogy egy egész csapatnak elég lenne...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.10.19. 08:54:27

Ez a jómadár nyilatkozott a mundonak és kijelentette, hogy ő nem megy sehova a szerződése végéig. "Igazi sportember" ül a padon még 2 évet, de megpróbálni focizni inkább "kihagyja".
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
stickman
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.05.25. 13:15:16

2021.09.07. 10:26:43

hajnesz írta:
2021.09.06. 15:53:52
Hát nem tudom, nekem az rémlik, hogy mikor utoljára játszott, akkor Soldado 30 méteren vert rá 40-t, pedig ő sem a gyorsaságáról híres.
Igen, nekem is ez rémlik, szegény azt se tudta merre van arccal, csetlett botlott, olyanok hibákat vétett mint a drága jó honfitársa.
Tessék itt egy videó a piqué, lenglet, umtiti trióról milyen jól nyomták tavaly: https://www.youtube.com/watch?v=p7GxROxL08w
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.06. 15:53:52

LG írta:
2021.09.06. 14:14:43
Nem kell érte könnycseppeket morzsolni, csak lehetne egy kicsit árnyaltabban nézni a dolgokat, és nem csak az ő esetében. Nagyon sok esetben mi innen a fórumról nem látunk teljes képet, mégis nagyon szélsőséges véleményt formálunk. Ez pedig nem egészen helyénvaló.

Szerintem egyébként az utóbbi időben, amikor lehetőséget kapott a teljesítménye sem volt annyira rossz, mint írjátok. Sőt, én még most is jobban megbíznék benne, mint Piqueben vagy Lenglet-ban.
Hát nem tudom, nekem az rémlik, hogy mikor utoljára játszott, akkor Soldado 30 méteren vert rá 40-t, pedig ő sem a gyorsaságáról híres.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.06. 14:14:43

Nem kell érte könnycseppeket morzsolni, csak lehetne egy kicsit árnyaltabban nézni a dolgokat, és nem csak az ő esetében. Nagyon sok esetben mi innen a fórumról nem látunk teljes képet, mégis nagyon szélsőséges véleményt formálunk. Ez pedig nem egészen helyénvaló.

Szerintem egyébként az utóbbi időben, amikor lehetőséget kapott a teljesítménye sem volt annyira rossz, mint írjátok. Sőt, én még most is jobban megbíznék benne, mint Piqueben vagy Lenglet-ban.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.09.05. 20:45:54

Rivaldo11 írta:
2021.09.05. 18:58:36
Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet ezért az élősködő figuráért. A semmiért kapja a csillagászati fizut, lóg a klub nyakán nem kis teherként. Annyi önbecsülés nincs benne, hogy el egy onnan, ahol nem látják szívesen. Remélem Koeman nem számol vele továbbra sem, most tényleg nem fér bele, hogy pontok menjenek rajta el.
Ezen mosolyogtam én is, 2 pályán kívül volt, ha be is állt pontok mentek rajta el, most meg telesírja a sajtót, meg Laporta vállát :D :D :D Hagyjuk már, ha annyira a klub érdekeit nézte volna, akkor az első adandó alkalommal lelépett volna a búsba, és mindenki jól jár, de főleg mi.
De igen, ez is Koeman hibája, hogy semmibe nézi ezeket a töltelék játékosokat, mikor 10/11 szurkoló kirakta volna mindet. Pep is ugyanazt csinálta, akkor ezzel nem volt semmi probléma.
Válasz küldése