Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.07.13. 07:05:54

Nem ment át az orvosin a Rennes-nél, marad Barcelonában. Sírjunk vagy nevessünk? Komolyan sajnálom a gyereket, top védő kellene már hogy legyen :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.19. 21:32:33

Mondjuk a kissrác folyamatosan kopogtat az ablakon, ha jól látom, holott látja ő is, hogy èpp aláír egy mezt.

Ha csak nem szellemi fogyatèkos szegèny, akkor nem sok èrtelme van annak, amit csinál, megèrtem, hogy elhajtott Sam.

Bele lehet kapaszkodni minden mozdulatába, de azt ne gondolja már senki, hogy 4-5 órákat ácsorog majd a bejáratnál, hogy aláírásokat osztogasson.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.19. 08:33:59

Ezt a gyökeret! :D Örüljön, h nem tojással dobálják meg... :D

https://sportposzt.com/szines/a-kisfiu- ... ban-video/
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.02.03. 10:07:01

Alfremartinezz : "Amikor Umtiti a Barcelonával tárgyalt a megújításáról, erősen fogadott a teljesítményére, mert mindig is kezdőnek tartotta magát. Szerződésének javadalmazásának nagy része változók formájában van, például a lejátszott mérkőzések száma.Ezt a kockázatot egyedül vállalta, és most megsérült. Ha nem játszik sokat, alig kap fizetést. A Barça akár 14 millió eurót is megtakaríthat a fizetésén. "

Így azért már más egy kicsit a sztori ha ez igaz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.18. 19:31:17

Úgy tűnik, hogy épp a legjobb franciáról, Laporte-ról maradtunk le, pedig állítólag a Bilbaoban Ernesto nagy büszkesége volt.... #-o

Utólag persze minden más, bár Umtiti jól indult, viszont Lenglet leigazolását sosem értettem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.18. 13:08:52

Franciákból is vannak jók(Laporte, Mbappé,Benzema, Kanté, Varane,stb), kár hogy mi Wish-ről rendeltük őket ezért ezt kaptuk :mrgreen: :mrgreen:

Troym írta:
2022.01.18. 12:50:54
Az ő "ügye" ugyanott lett elrontva, mint több más játékosé. A Neymar ügy.
Sokkal mélyebben zúzta szét a klubbot, mint Dembele és Coutinho érkezése. Akkor jöttek rá Bartoék, hogy nem jók maguk a szerződések. Volt pl. Umtitinek is 60m kivásárlási záradéka és el akarta vinni a MU. Ekkor írta alá a csillagászati szerződést, ami a fő probléma azóta is. (maga az első sérülés véletlenszerű, és annak a kezelése orvosi tanácsok alapján történt) Kit érdekelne egy sérült cserehátvéd 3 milliós éves bérrel?
Amúgy ugyanez történt Messinél, vele is ugyanakkor hosszabbítottak szintén csillagászati pénzért, mert lejáróban volt a szerződése és volt 250m záradéka. Most ezért üres a kassza. Bartoék csak aranyáron tudtak bárkit szerződtetni, vagy itt tartani már akkor is, a BL-ben már akkor is folyamatosan kizúgtak és látszódtak a gondok, így szakmai koncepció hiányában a játékosokat csak a pénzzel tudtak kompenzálni.
Pont a napokban nyilatkozott az "előző Umtiti" Song is:
"When Barcelona offered me a contract, and I saw how much I would earn, I didn't think twice. I felt my wife and children should have comfortable lives once my career is over. I met Barca's sporting director, and he told me I would not get to play many games, but I didn't give a f*** – I knew that now I would become a millionaire."
Bocs, hogy angol a vége.


Jó a hasonlat, Song is kb hasonló felfogással rendelkezett, meg is lett az eredménye, pontosabban az annak hiánya.
Bartomeuék alatt hihetetlen elszálltak a fizuk, nem csak a "szupersztárok" fizujai hanem a takarítónak is csillagászati fizukat dobáltak, Neymar-saga után pedig már szinte rettegtek hogy megint kivásárolnak valakit ezért mindenkinek ment a rekordfizu.
Ott ahol Robertok keresnek 10milliót erősen van baj, de elég megnézni Umtiti fizuját is ami majdnem a duplája az aktuális csúcs Ruben Dias fizujának, mindezt úgy hogy a PL-ben mégnagyobb tőke van.
De a pénzéhesnek beállított Marquinhos is lényegesen kevesebbet tesz zsebre.

https://www.eurobarca.hu/wp-content/upl ... -21-22.jpg


Umtitiből tanulság: Ha valakinek így is hatalmas fizuja van és nem akar maradni akkor el kell engedni, utólag könnyű okosnak lenni de az Umtitiért kapott 60 millió+megspórolt extra fizujából akkor is jobban kijöhettünk volna ha azóta is törzsgyökeres tagja lenne az Unitednek.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.18. 12:50:54

Az ő "ügye" ugyanott lett elrontva, mint több más játékosé. A Neymar ügy.
Sokkal mélyebben zúzta szét a klubbot, mint Dembele és Coutinho érkezése. Akkor jöttek rá Bartoék, hogy nem jók maguk a szerződések. Volt pl. Umtitinek is 60m kivásárlási záradéka és el akarta vinni a MU. Ekkor írta alá a csillagászati szerződést, ami a fő probléma azóta is. (maga az első sérülés véletlenszerű, és annak a kezelése orvosi tanácsok alapján történt) Kit érdekelne egy sérült cserehátvéd 3 milliós éves bérrel?
Amúgy ugyanez történt Messinél, vele is ugyanakkor hosszabbítottak szintén csillagászati pénzért, mert lejáróban volt a szerződése és volt 250m záradéka. Most ezért üres a kassza. Bartoék csak aranyáron tudtak bárkit szerződtetni, vagy itt tartani már akkor is, a BL-ben már akkor is folyamatosan kizúgtak és látszódtak a gondok, így szakmai koncepció hiányában a játékosokat csak a pénzzel tudtak kompenzálni.
Pont a napokban nyilatkozott az "előző Umtiti" Song is:
"When Barcelona offered me a contract, and I saw how much I would earn, I didn't think twice. I felt my wife and children should have comfortable lives once my career is over. I met Barca's sporting director, and he told me I would not get to play many games, but I didn't give a f*** – I knew that now I would become a millionaire."
Bocs, hogy angol a vége.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.18. 12:35:44

Nekem a franciákból elegem van, azt hagyom is, de Fatit véletlenül se keverjük ide.
A poénon tudtam röhögni, de össze se hasonlítsuk tényleg a franciákkal.

Umtiti ott rontotta el hogy amikor a klub azt mondja hogy nem, akkor menni kell.
Puiggal lehet összehasonlítani.. az már korábban meg is történt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.18. 12:12:57

sansz írta:
2022.01.18. 11:15:36
Kalapos írta:
2022.01.18. 08:08:49



Umtiti meg egyszer kidőlt és azóta se képes lábra állni és még egy elfogadható szintű teljesítményt se lerakni. Mindemellé távozni se akar, hányinger a csávó.
Dembelé megérthető, de szintén nem szimpatikus. Az egyik távozni akar, a másik maradni, minden áron.

Fati meg ahányszor jön, letesz valami extrát. Büszke a 10es mezre és itt akarja húzni a csapatot a hátán, amit meg is tesz, akárhányszor játszik.
Az a baj, hogy olyan emberi kvalitásokat kevertek(kevernek) bele sokan, amire nem látunk rá. Dembele semmivel nem tűnik butábbnak, mint az átlag buta focista, Umtiti pedig egy ingyenélő, teljesítmény nélküli rohadék - pedig ez nincs így. Arról meg nem veszünk tudomást, hogy az Umtiti-Barca kapcsolatban mennyi gáncsot kapott a játékos. Nyilván egy megromlott viszonyt lehet szakítással rendezni, de én azt is megértem, mikor mindezek után megmakacsolja már magát a játékos.
Sérülései ide vagy oda, ha nem lett volna fontos, hogy kiszúrjanak vele, akkor játszathatták volna. Biztosan elmérgesedett a viszony, de ez két félről szól és Umtiti, amiket nyilatkozott sok dologban volt igaza.
Egyik fél úgy próbálja meg ellehetetleníteni, hogy lejáratja(nem védi meg) a hazugságoktól és padra kényszeríti, akkor is, ha egészséges. A másik pedig úgy, hogy oké, akkor fizessetek karrierem végéig olyan áron, mintha alapember lennék.
Pont ezt mondom, hogy a gyűlöletből, indulatból hozott döntések előbb-utóbb valamilyen formában visszaütnek. Az egész sértődés Umtitire ott kezdődött, hogy mikor megsérült, egy külső orvosi csapatra hallgatott inkább és nem a Barca köreire. Kb szerintem itt döntötték el, hogy akkor elkergetik, aztán lehet később volt, de valami történt az biztos, ami jól fordítva sült el.


Én megértem Dembelét és Umtitit is, könnyen lehet, hogy az Ő helyükben a fórumozók többsége is ugyanígy döntene, beleszámítva, hogy mennyi mindenről nem tudunk.
Azért kicsit más ez a helyzet. Dembélét senki nem akarta elüldözni, sőt mindenki úgy beszélt róla, hogy a jövő Barcájának alappillére és egyik legfontosabb játékosa lehet. Xavi is folyamatosan kiállt érte és minden nyilatkozatában istenítette, többször leült vele személyesen beszélgetett vele, ahogy még Laportáék is.
Meg volt becsülve mind a szakmai oldalról, mind a szurkolók felől. Emlékszem, amikor ősszel az első meccsét játszotta a becserélésénél hatalmas ováció fogadta. Mindezt úgy, hogy mióta itt van elég keveset (és akkor még finom voltam) tett le az asztalra. Amikor pedig arra került a sor, hogy hosszabbítson olyan igényeket, emeléseket, bónuszokat követelt ami egy befutott sztárfocistának is sok lett volna. Főleg, hogy tisztában volt vele milyen helyzetben van a klub. Csökkenteni, átütemezni kellett a fizetéseket, ő a csapat legjobban fizetett játékosaként kért emelést. Ebben inkább Sissoko-nak van szerepe, ő így szakíthatja a legnagyobbat, de gondolom, ha Dembélé ténylegesen maradni akart volna meg tudnak egyezni.
Én mindig mellette álltam és szurkoltam neki, hogy sikerüljön itt karriert csinálni, de valami nálam is megtört vele kapcsolatban.

Umtiti valamennyire más káposzta, de Koeman és Xavi is közölte vele, hogy nem számítanak rá. Nyilván örül a pénzének, ami rendben is van, de az hogy nem vállal be egy kölcsönt, inkább lelátózik azt nem veszi be a gyomrom, mert érdeklődtek iránta. Gondolom állta volna a klub, a fizetésének egy részét, de ennyi kihagyás és sérülés után egy top klub nem fogja még kölcsön sem venni. Pjanic 30 évesen elment Törökországba játszani, pedig ő se filléreket keresett, Coutinho elment egy Aston Villaba kevesebb pénzért, hogy a válogatottba bekerülhessen. Umtiti is bőven megpróbálhatta volna. Benfica többször is kereste, akiknek nagyon kellett volna. Egy tökéletes klub arra, hogy felépítse/szintre hozza magát, ahonnan ha tényleg olyan formában van, olyan jó védő könnyedén feljebb léphetett volna, akár a válogatottság is elérhető. Még hat év könnyedén benne van. Tényleg példát vehetne Coutinhoról, akinek nem volt büdös egy PL 12-13. helyezett csapathoz menni kisebb bérért játéklehetőség miatt.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.18. 11:15:36

Kalapos írta:
2022.01.18. 08:08:49



Umtiti meg egyszer kidőlt és azóta se képes lábra állni és még egy elfogadható szintű teljesítményt se lerakni. Mindemellé távozni se akar, hányinger a csávó.
Dembelé megérthető, de szintén nem szimpatikus. Az egyik távozni akar, a másik maradni, minden áron.

Fati meg ahányszor jön, letesz valami extrát. Büszke a 10es mezre és itt akarja húzni a csapatot a hátán, amit meg is tesz, akárhányszor játszik.
Az a baj, hogy olyan emberi kvalitásokat kevertek(kevernek) bele sokan, amire nem látunk rá. Dembele semmivel nem tűnik butábbnak, mint az átlag buta focista, Umtiti pedig egy ingyenélő, teljesítmény nélküli rohadék - pedig ez nincs így. Arról meg nem veszünk tudomást, hogy az Umtiti-Barca kapcsolatban mennyi gáncsot kapott a játékos. Nyilván egy megromlott viszonyt lehet szakítással rendezni, de én azt is megértem, mikor mindezek után megmakacsolja már magát a játékos.
Sérülései ide vagy oda, ha nem lett volna fontos, hogy kiszúrjanak vele, akkor játszathatták volna. Biztosan elmérgesedett a viszony, de ez két félről szól és Umtiti, amiket nyilatkozott sok dologban volt igaza.
Egyik fél úgy próbálja meg ellehetetleníteni, hogy lejáratja(nem védi meg) a hazugságoktól és padra kényszeríti, akkor is, ha egészséges. A másik pedig úgy, hogy oké, akkor fizessetek karrierem végéig olyan áron, mintha alapember lennék.
Pont ezt mondom, hogy a gyűlöletből, indulatból hozott döntések előbb-utóbb valamilyen formában visszaütnek. Az egész sértődés Umtitire ott kezdődött, hogy mikor megsérült, egy külső orvosi csapatra hallgatott inkább és nem a Barca köreire. Kb szerintem itt döntötték el, hogy akkor elkergetik, aztán lehet később volt, de valami történt az biztos, ami jól fordítva sült el.


Én megértem Dembelét és Umtitit is, könnyen lehet, hogy az Ő helyükben a fórumozók többsége is ugyanígy döntene, beleszámítva, hogy mennyi mindenről nem tudunk.

Ha objektíven akarjuk megítélni őket, akkor félre kell tenni a "rohadék" és "buta" előítéleteket, amiknek nincs is sok alapja. Ilyen formában Fati, Dembele és Umtiti azért sokmindenben hasonlít.

Fatival igenis gond, hogy most nem lehet mondani rá, hogy nem sérülékeny. Milyen fiatal és már hány tér/izom műtétje volt? 3-4? Szurkolok neki, de sokkal nagyobb esély van rá, hogy el fog süllyedni. Dembele a sérülései alatt nagyon komolyan vette az edzéseket, ez látszik rajta, de a sérülései neki inkább az erősségeiből fakadnak. Mint egy rakéta, ami gyorsul és megy ezerrel, csak épp a szerkezete nem bírja. Szerintem nagyobb esély van rá, hogy ebből igazán tartósan nem tud visszajönni. Umtitit pedig elsősorban dacból annyit volt jegeltetve, hogy hiába végzett nagyon korrekt edzésmunkát és váltott életmódot is, ennyi kihagyás után nehéz elhinni, hogy érdemben visszatérhet. Az ő helyében én két esélyt látnék. Az egyik, hogy csak beverekedem magamat a Barca kezdő közelébe, azért Eric Garcia mellett ez talán nem lehetetlen. Vagy egy jó csapatba mennék, ahol van valami garancia, hogy játszani fogok, ha nem vagyok sérült.

Szerintem Dembelét itt kéne tartani nyárig, annyit hozzunk ki belőle, amit csak lehet, Umtitivel megvan az új szerződés, nyugodtan lehetne rotációban használni és felépíteni, fizikailag olyan, mint rég. Fatit meg bizony egy jó ajánlat miatt el lehetne adni, ha hinnék benne, hogy a Barca tud vásárolni értelmesen játékost. De nem tud, mintha valami szabály lenne, hogy csak TOP csapatból igazolhatunk.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.18. 08:08:49

visca el barca írta:
2022.01.17. 20:35:11
Majd mindjart jon vmelyik forumozo es megmagyarazza mint fatinal h dehat most mashol serult meg :D
Tudtam ezen is röhögni :D

De szerintem te is pontosan érted a különbséget Umtiti és Fati között.

Fati és Dembelé között is van különbség.

Az hogy "sérülés", nem egy általánosítható dolog.

Meg hát Fatit elég megnézni hogy csak idén, visszatérésből hány gólt rakott el. És tavaly is.
Inter, Valencia, Real, Dinamo, Levante.. jön és gólt lő.

Umtiti meg egyszer kidőlt és azóta se képes lábra állni és még egy elfogadható szintű teljesítményt se lerakni. Mindemellé távozni se akar, hányinger a csávó.
Dembelé megérthető, de szintén nem szimpatikus. Az egyik távozni akar, a másik maradni, minden áron.

Fati meg ahányszor jön, letesz valami extrát. Büszke a 10es mezre és itt akarja húzni a csapatot a hátán, amit meg is tesz, akárhányszor játszik. Az a kis csávó különleges, és bízok benne hogy innentől többnyire töretlen lesz a fejlődése. Minden Barca szurkolónak örülnie kellene, hogy van egy Fatink.

Ezek teljesen eltérő esetek.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.17. 23:37:03

Eddig csak az autóknál volt olyan, hogy "csak franciát ne". Asszem egy Umtiti, Dembele, Griezmann, Langlet után ez már nálunk is így lesz. Meggyőződésem, hogy ha idejönne (nyilván esélytelen) Mbappe, akkor ő is hirtelen erre a sorsra jutna itt nálunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.17. 20:35:11

NovaProspekt írta:
2022.01.17. 16:35:47
1 hete írtam ebben a topikban, h ez a pali tutira totálkáros, különben már rápróbalt volna vmelyik edző. Itt is az újabb műtét...
Majd mindjart jon vmelyik forumozo es megmagyarazza mint fatinal h dehat most mashol serult meg :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.17. 20:34:53

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.17. 19:13:35
A hírek szerint a sérülése miatt a Barca legálisan visszavonhatja a nevezését a szezon fennmaradó részére. (MD - RamonFuentes)

Ez vajon azt jelentené hogy a fizetése se számítana bele a bérkeretbe?
Ez lesz eurobarcás pályafutásom legértelmetlenebb hozzászólása, de ez az egész story eljutott arra a szintre, hogy amikor megláttam csak sóhajtottam egyet és el se olvastam már a cikket róla. #-o
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.17. 19:13:35

A hírek szerint a sérülése miatt a Barca legálisan visszavonhatja a nevezését a szezon fennmaradó részére. (MD - RamonFuentes)

Ez vajon azt jelentené hogy a fizetése se számítana bele a bérkeretbe?
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.17. 18:48:39

Talán 2-3 év múlva lesz annyi pénz a kasszában, hogy nyudíjba küldik.
De lehet, hogy csak nincs szerencséje. Gondolj bele! Egy jól teljesítő labdarúgó volt a sérüléséig. Azóta - számunkra ismeretlen körülmények között való rehabilitációval - sem épült fel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.17. 18:22:38

Ez tényleg már "mesébe illő"....frankón a nyakunkon marad és mivel Lenglet lepasszolása önmagában kevés lenne, így már esélytelennek tűnik, hogy legyen egy normális ballábas belső védőnk.... :mrgreen:

Már, ha egyáltalán gondolkodott volna ilyesmiben bárki is a csapat körül....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.17. 16:35:47

1 hete írtam ebben a topikban, h ez a pali tutira totálkáros, különben már rápróbalt volna vmelyik edző. Itt is az újabb műtét...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.01.17. 15:38:51

bence0330 írta:
2022.01.17. 15:37:19
Troym írta:
2022.01.17. 15:18:33
Ma edzésen lábközépcsonttörés és úgy tűnik műtét =D> #-o 3 hónap kihagyás. A fickó képes lenne megsérülni egy sakkmeccsen is lassan.
Nem tudom, van-e ennek a hírnek bármilyen gyakorlati hatása is a csapatra. :D Max hogy még kevésbé keresett emberke lett sajnos.
Esélytelen, hogy kölcsönbe menjen januárban, úgy tudom, h ez volt a cél.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.17. 15:37:19

Troym írta:
2022.01.17. 15:18:33
Ma edzésen lábközépcsonttörés és úgy tűnik műtét =D> #-o 3 hónap kihagyás. A fickó képes lenne megsérülni egy sakkmeccsen is lassan.
Nem tudom, van-e ennek a hírnek bármilyen gyakorlati hatása is a csapatra. :D Max hogy még kevésbé keresett emberke lett sajnos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.17. 15:18:33

Ma edzésen lábközépcsonttörés és úgy tűnik műtét =D> #-o 3 hónap kihagyás. A fickó képes lenne megsérülni egy sakkmeccsen is lassan.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.13. 09:56:21

Barcaforever írta:
2022.01.12. 13:44:44
Egyébként a kérdésedre a válasz:

Van 100 Ft bevételed, amivel 130 Ft kiadást kell fedezned minden hónapban, aztán a bevételed visszaesik 60 Ft-ra, plusz a kertész lenyúl, te magad is raksz el a családi kasszából stb de ugyanúgy 130 Ft a fix kiadásod, plusz közben már a barátok is megjelennek, akiknek vissza kéne adni a kölcsönöket. Az asszonyt elküldöd a háztól így, a fix kiadások visszaesnek 58 Ft-ra. Ezért.
Ez oké is. Erre mondtam, hogy akkor megint ment a kamuzás, mert nem az 50%-os szabály miatt ment Messi, hanem mert nem bírta a klub a fizetését. Bármennyi kért Leo, azt nem tudta kigazdálkodni a klub.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.12. 13:44:44

Kassandra írta:
2022.01.11. 11:49:21
Chino írta:
2022.01.11. 10:55:39
Senki nem kamuzik, ez egy bevett lépés, amivel legálisan megkerülik a szabályt. Kb. olyan mint Torres esetében az ára. Papíron 55 millió, de ezt négy részletben fizetjük.
Rengeteg kiskapu van, amit Laporta rendre megtalál. Ugyanakkor vékony a határ ezek és az illegális manőverek között.
Oké, de akkor mi a különbség ez, és Messi esete között? Ott miért nem lehetett 50% alá csökkenteni a fizetését?
Ezt a na de Messi miért nem maradt esetet, már eljutottam arra a szintre, hogy pl az eurobarca facebook oldalán, a kommenteket rendesen élvezem. :lol:

Egyébként a kérdésedre a válasz:

Van 100 Ft bevételed, amivel 130 Ft kiadást kell fedezned minden hónapban, aztán a bevételed visszaesik 60 Ft-ra, plusz a kertész lenyúl, te magad is raksz el a családi kasszából stb de ugyanúgy 130 Ft a fix kiadásod, plusz közben már a barátok is megjelennek, akiknek vissza kéne adni a kölcsönöket. Az asszonyt elküldöd a háztól így, a fix kiadások visszaesnek 58 Ft-ra. Ezért.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.01.11. 18:14:55

Pár napja azt álmodtam, hogy Umtiti a Newcastle-be igazolt kölcsönbe. Kíváncsiságból megnéztem a meccset, és kb az 5. percben Umtiti mentett egy nagyot hátul, közben nekicsúszott a kapufának, és megsérült. Mondtam is magamban, hogy basszus akkor így a rehabon kiüli szerződése végét jó pénzért. :-) Ehhez képest elég pozitív volt a tegnapi szerződéshosszabbítás, bár ezt a 10%-os csökkentést én továbbra sem értem. Ezt az összeget több csapat is ki tudja neki fizetni, ha kölcsönbe adjuk. Mondjuk lehet hülye vagyok, de én adnék neki pár meccset, hátha mutat valamit ....
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.11. 12:51:20

Kassandra írta:
2022.01.11. 11:49:21
Chino írta:
2022.01.11. 10:55:39
Senki nem kamuzik, ez egy bevett lépés, amivel legálisan megkerülik a szabályt. Kb. olyan mint Torres esetében az ára. Papíron 55 millió, de ezt négy részletben fizetjük.
Rengeteg kiskapu van, amit Laporta rendre megtalál. Ugyanakkor vékony a határ ezek és az illegális manőverek között.
Oké, de akkor mi a különbség ez, és Messi esete között? Ott miért nem lehetett 50% alá csökkenteni a fizetését?
[/quot

Óvatosan megkérdezem: ezzel mit akartál tulajdonképpen? Alcantara
Válasz küldése