Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.10. 21:38:26

noname írta:Ma gyakorlatilag jó megmozdulása még nem volt. A gól egyedül az ő hibája, utána most ez a fejes...
Nagyon nincs ott fejben. Kell egy alapos agymosás.
Amióta kirobbantak a pletykák eléggé visszaesett fejben sajnos, a lehető legrosszabbkor jött ez.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.10. 21:16:48

Ma gyakorlatilag jó megmozdulása még nem volt. A gól egyedül az ő hibája, utána most ez a fejes...
Nagyon nincs ott fejben. Kell egy alapos agymosás.
A Fifa egy szégyen
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.04. 22:54:15

zola8787 írta:Gondolom ezzel a címer mutatással felesleges tovább beszélni az eligazolásáról :)
Sajnos nem egészen, a mindig jól értesült és tuti biztos csakfoci.hu szerint már meg is van az utódja.
http://www.csakfoci.hu/kulfoldi-korkep/ ... ldi-korkep" target="_blank
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.04. 22:40:05

Szegény nagyon nincs formában, remélem gyorsan összeszedi magát, mert szükségünk van egy jó Umtitire :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.04. 21:58:09

Gondolom ezzel a címer mutatással felesleges tovább beszélni az eligazolásáról :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.29. 19:53:44

Rövid francia cikk Umtitiről a Le Parisienban.

Azt írják itt is, hogy igazából esze ágában sincs elmenni, és egy nap a kapitányi karszalagot is viselné majd itt.

Szerintem meg kell kétszerezni a fizuját, és meg van oldva a probléma.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.03.29. 09:00:01

S.Agüero írta:
Samper írta:Persze jó lenne egy gyors megállapodás. De más a tárgyalási pozíció, ha a csapatnak van alternatívája- A két holland, De Vrij és De Ligt párban is működőképes és jó lehetne.
De Vrij sosem volt/lesz Umtiti szintjén, a De Ligt gyerek viszont ígéretes, Piqué helyére 2-3 éve múlva elhoznám, ha marad addig az Ajaxban.
Sok Lazio meccset nem láttam, de akkor se és a válogatottban sem láttam túl nagy potenciált benne, főleg, hogy nem egy fiatal játékosról beszélünk. De Ligt viszont nagy fogás lehet bárkinek. A legjobb opció szerintem egy előszerződés lenne. Az Ajaxban nagyon jó helye lenne, 1-2 évig maradhatna rendszeres játéklehetőség mellett, főleg, hogy Mina-ról még semmit sem tudunk, Valverde nem is nagyon favorizálja, Vermaelen pedig lassan benne lesz a korban és az sincs olyan messze hogy Piqué utódját el kelljen kezdeni keresgélni. 1-2 év múlva stabil 3. számú kh-nak tökéletes lehet és most még talán emberi áron le lehet kötni egy üzletet. Ha ilyen iramban fejlődik 2 év múlva már iszonyatosan horror ára lesz és biztos, hogy nem egy klubbal kell majd versengeni érte. Ha most 20-25 millióért lehetne egy előszerződést kötni abban nem lenne túl nagy kockázat, de a nyereség nagyon komoly lehetne.
Az Ajax ráadásul tökéletes hely egy olyan játékosnak, aki a Barcaba jönne.
Mindent összevetve szerintem nagy fogást lehetne vele csinálni. Sajnos az utánpótlásban jelenleg nincs olyan játékos, aki komoly eséllyel pályázna a nagycsapatba. Cuenca nagyon jó és tehetséges, de nem igazán érzem azt, hogy a jövőben bármikor az A csapat meghatározó tagja legyen, arra pedig, hogy még egy Umtitit kikukázzunk nem sok esélyt látok, Marlonról valószínűleg lemondtunk, ha már Minát idehoztuk, akiben valahogy nem érzem, hogy a jövőben stabil kezdő lehetne.
Emellett Vermaelen jövője is igen kérdéses, hosszú távra biztos nem tervez fele a klubvezetés, azért közelít már a 33-hoz, már ha lesz hosszabbítás.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.29. 08:39:24

az egy dolog, hogy ez a kivásárlási ár-őrület itt ismét kényszerhelyzetet teremt, de őszintén remélem hogy a jövőben már nem kötnek olyan üzletet ahol ez közre játszhat! Umtiti és akik tolják nyilván vérszemet kaptak és verik a vasat erre csak egy jó válsz van: amit most csinálnak, belengetni azonnal 2-3 komolynak látszó nevet akik 60-ért jók lehetnek....a többi alku kérdése.
egyébként ez a VB.-n majd fel megy az ára azért kétélű.....a legutóbbi válogatott meccsein mondjuk éppenséggel csinált egy 11-est, amúgy meg Varane mellett csak az állandó hazaadásaival tűnt ki...
azt viszont nagyon nem értem, hogy megint ide hoztak egy embert tök feleslegesen??? Yerri-re gondolok, bár még nem hallottam de Iván szerint Valverde már is dobta, holott még meg sem melegedett :mrgreen: az ilyen balfogások már inkább aggasztanak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.28. 22:58:25

Samper írta:Persze jó lenne egy gyors megállapodás. De más a tárgyalási pozíció, ha a csapatnak van alternatívája- A két holland, De Vrij és De Ligt párban is működőképes és jó lehetne.
De Vrij sosem volt/lesz Umtiti szintjén, a De Ligt gyerek viszont ígéretes, Piqué helyére 2-3 éve múlva elhoznám, ha marad addig az Ajaxban.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.28. 22:49:53

Persze jó lenne egy gyors megállapodás. De más a tárgyalási pozíció, ha a csapatnak van alternatívája- A két holland, De Vrij és De Ligt párban is működőképes és jó lehetne.
pydev
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.02.28. 11:32:57

2018.03.27. 15:16:40

Nem éreztem sosem Umtiti hozzáállásán, amióta itt van, h kicsit is elkapta volna a gépszíj, és ezt most sem tudom elképzelni, ellenben a környezet, ügynöki érdekek, stb. befolyásolhatják egy keményebb álláspont kifejtésére, de semmi esetben sem szabadna túlfeszítenie a húrt, sem neki, sem nekünk nem volna hasznos.
Ezekkel a csapattársakkal nagyon elkapta a fonalat, és hosszú ideig biztonságban lehet, de semmi garancia, h máshol, ha nem ilyen gyorsan is, de ilyen szervesen beépűlhet. Egyszóval részéről nagy marhaság, a vezetőség részéről egy nagy baromság lenne az eligazolása. Remélem, csak az uborkaszezon nagyítja fel a hír értékét, a józan ész meg hallatja a szavát.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.27. 14:56:59

Mennyit kap Dembele meg Cou?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.27. 14:41:10

Nem tartom valószínűnek hogy elmenjen, bolond is lenne innen elmenni, és nem meghálálni azt hogy bízott benne a csapat és magasba emelte, de természetesen a fizetését emelni kell, mert ez a játékosok számára presztízskérdés is, mert részben ez mutatja hogy mennyire vannak megbecsülve.
Hiába nem minimálbéres, attól még ha az alap kezdő játékosokhoz képest sokkal kevesebbet kap, az elég sokat jelent, és értelemszerű hogy többet szeretne ha már ennyire jól teljesít.

Az hogy 9 milliót kér, nyilván csak vágyálom számára is, szimpla kiindulási alap, nem jelenti azt hogy mondjuk 7.5 millióra ne bólintana rá boldogan, és menne egy MU-ba csak azért mert 2 centtel többet kapna ott.
Olyan ez mint a piac csak nagyba, Umtiti 10 tyúkot akar, a klub 2-t ajánl, aztán majd megegyeznek 7 tyúkban, és mindenki örül.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2018.03.27. 14:03:24

Szerintem erre az egész történetre Puyol válasza a legjobb (igaz, hogy a Neymar sztorira reagált):
"A Barcelona és a Real Madrid hagyományosan a legerősebb klubok közé tartoznak, kétszer is érdemes meggondolni, mielőtt elhagyja ezeket a csapatokat egy játékos."
Úgyhogy Umtiti gondolkodni kéne!! #-o
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.03.27. 13:29:13

Ez a hosszabbítás el fog húzódni nyárig... Értem én mindkét álláspontot. Umtiti remekül teljesít, így meg kell emelni a fizuját, ez egyértelmű, de az se lenne reális h annyit kapjon, mint akik már évek óta jól teljesítenek. A reális az lenne h valamivel kevesebbet kapjon mint mondjuk Pique.

Umtit nem tűnik amúgy ostobának és kétlem h lelépjen az MU-ba, ami bőven nincs benne az elitben. :lol:

Amúgy kb 10 évente találunk 1 megfelelő középső védőt (ugye az utolsó, akit találtunk az Pique volt - Masch nem védőnek jött), tehát nagyon ki leszek akadva ha Umtiti elmegy és egyértelműen a vezetőség sara lenne. Annyira felment a játékosok ára h még ha nagyon nagy fizut kap is, akkor is jobban kijjövünk, mintsem ha veszünk 50-60 millióért egy fiatalt, aki vagy bejön vagy nem.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2018.03.27. 12:07:42

A sok hoborgo remelem nem felejtette el hogy nem Umtiti varte az asztalt hogy neki mindenkeppen fizu emeles kell, hanem az egesz onnan indult hogy a Barca betolj attol hogy egy ManU siman kifizetne a nevetseges kivarsarlasi arat ezert ido elott hosszabbitani akarnak es modositani a szerzodese feltetelein. Umtiti es ugynoke ezt pedig okasan ki akarja hasznalni, a magas fizu igeny csak egy kiindulasi targyalasi pont, senki sem azzal a szammal fog eloallni amivel mar nagyjabol elegedett, mert a masik fel csak lefele fogja huzni azt. Aki nem igy tesz az egy idiota.

Rakitichez hasonlo fizut fog kapni es kb mind2 fel jol jart.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.27. 10:35:09

El lesz ez rendezve hamar szerintem, a Mundo is megírta, hogy Umtiti valójában boldog a Barcában, és nem menne az ég világon sehova, mint az sejthető is volt.

A gond az, hogy Gomesékkel egyenrangú pénzt keres, míg hozzájuk képest sokkal magasabb szinten teljesít, és már az elvárásaink is sokkal nagyobbak Umtiti irányában. Gomesék esetében annyit követelünk meg, hogy ne adja el a labdát minden alkalommal, amikor hozzá kerül, Umtititől meg már azt várjuk el, hogy legyen a védelem vezére. A magasabb színvonalú játékhoz és a nagyobb elvárásokhoz pedig dukál a nagyobb fizetés is. Persze nem 9 millió, szerintem Mascherano utolsó fizetése lenne reális, ami 6 millió euró/év volt. Ekörül is fognak megegyezni végül szerintem.

Persze ha minden évben be fogja játszani ezt, akkor jobb lesz elengedni. Azért ő nem Messi.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.27. 09:38:30

Barracuda831 írta: Nem mintha sajnálnám a mestertől csak ilyenkor mindig elábrándozok.
Nekem meg mindig eszembe jut a szatyormezes afgán kisfiú.
https://4cdn.hu/kraken/image/upload/s-- ... A45fs.jpeg" target="_blank
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.03.27. 09:06:50

visca el barca írta:.
https://www.totalsportek.com/money/barc ... -salaries/" target="_blank[/quote]


Messi 500.000dirr :)
180.000.000miller hetente :) te jósiten.
Kicsit több mint 1milliós órabér a nap 24 órájában.

otthon lerendezed asszonyt (20p), mondjuk erősebb volt egy kicsit a sztori elpilledsz utána, egy erős fél órára jobbra balra fordulsz és hopp még egy millió a számlán.
óriási.

Nem mintha sajnálnám a mestertől csak ilyenkor mindig elábrándozok.

(és ez csak az alapbér mindenféle bónusz nélkül és egyéb szponzori díjak nélkül - olvastam a Hunter könyvét, hogy anno mennyit vergődtek ,hogy kifezessenek egy 2-3milliós (huf-ban) kúrát a gyereknek ahhoz képest megváltoztak a nagyságrendek ).
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.03.27. 09:01:23

Viszonylag könnyű mindkét oldal mellett érvelni, de én is azt mondom, hogy azért egy 24 éves játékosban, akit a semmiből emeltünk ki és segítettünk most már világszerte elismert játékossá, legyen már annyi hála és alázat, hogy nem kér másfél év után emelést. 5 éves szerződést kötöttünk vele, 3 vagy 4 év után le lehet ülni újratárgyalni a feltételeket, mérlegelve a csapatban betöltött szerepét és az elért sikereket, ez természetes, de most még bőven a bizonyítás fázisa van.
Azon meg, hogy a United általában az elégedetlenek ütőkártyája, nevetnem kell, az utóbbi években aki odament, Di Mariától kezdve Pogbán át Sanchezig, senki nem találta meg a számítását, csak szenvedett egy rossz filozófiával játszó, eredménytelen közegben.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.27. 08:41:24

Ezt a listát elnézve, akkor egy Jordi Alba is nyugodtan elkezdhetné verni az asztalt. Egyrészt Európa bajnok, BL győztes, többszörös spanyol bajnok. Másrészt a posztján Monóval karöltve, a világ jelenlegi legjobbjai. Az idei szezonja még sokkal jobb, mint a madridi riválisé.
Voltak gyengébb meccsei neki is, de mióta itt van hihetetlen magas szinten teljesít, nála nincs hosszú hónapokig tartó formahanyatlás.

Umtiti viszont tolt egy teljes évet itt jó formában a másfélből. Két éve jószerével még a fán csimpaszkodott, kézzel-lábbal kapálózott, hogy ide akar jönni Lyonból, nagyjából van egy spanyol kupasikere a vitrinben.
Ter-Stegennek is az idei szezonja a brutális, mégsem hallani, hogy neki kell a több pénz, pedig igencsak meghatározó játékos lett a csapatban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.27. 08:37:05

Subinho írta:Keres 4 misit, ami lássuk be nem kevés. Meghatározó játékos, de azért nem tett le még annyit az asztalra, mint Piqué, Iniesta, stb. így ezt a 8-9 milliós igényt soknak tartom. Masch 5,5 misi körül kapott asszem. A 6 millió sztem egy reális emelés lenne, de akkor ott maradna a tüske, hogy a csapat egyik legjobbja, mégis másfélszer többet keresnek nála a meghatározó játékosok... Nehéz ügy, mert teljesítmény van, de mégis, másfél éve van csak itt.
Nem az számít, hogy honnan jött és mióta van itt, hanem az, hogy jól játszik, és a többiek többet keresnek, plusz az is számít, hogy máshol mennyi pénzt ígérnek neki.

Szerintem jogos a követelése, a kivásárlási,azt mondom nem sokat számít. Mikor tőlünk aki akart, szinte ingyen ment el. Fura is, hogy Neymart nem engedték el, 30-40 millióért, Barcelonában az a normális.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.27. 08:19:11

Petr írta:
messideco írta:Valaki amúgy be tudja linkelni, hogy kb. hogy állnak a fizetések a csapatnál?
Erről egy hiteleset én is szívesen megnéznék, így eléggé vaktában lövöldözünk.
https://www.totalsportek.com/money/barc ... -salaries/" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.27. 08:09:00

Dembele 12 millás fizujáról nem is beszélve...meg a jó isten tudja, h mi pénz folyt még ott el a zsebekbe.

Azért egy ügynök sem hülye, nyilván nem a vezetőség találta ki, h legyen 60 millió a kivásárlási ár. Mondjuk azt nem értem, ha a bosman szabály az egész eu területére vonatkozik, akkor a kivásárlási ár pl miért nem?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.27. 07:39:30

csababarca írta:Kivásárlási árral egyszer szívtunk, Neymarnál, de két élű a dolog, mert ha Neymar maradni akart volna, akkor marad. Ilyen egyszerű. Ha a játékos nem akar menni, akkor lényegtelen a kivásárlási ár, nem kötelező elmennie a játékosnak.

Umtiti meg megérdemli a nagyobb fizut, azon lehet vita, hogy Iniesta-Suarez szintű fizut e, de nálam mondjuk jelenlegi szezonban Ter Stegen, Busi és Messi mellett ő tűnik a legfontosabb emberünknek. Így meg már bőven elgondolkodtató a dolog.
Másrészt meg beleugrok a Dunába betonnal a lábamon, ha idehozzuk Grízest, akinek 10 millás fizut odatolunk (ő mivel szolgált erre rá???), közben meg Umtitival garasoskodunk.
Ha választanom kellene, akkor maradjon Umtiti és ne jöjjön Griezman. Ilyen szintű védőt baromi nehéz találni, pláne olyan áron amin a franciát idehoztuk.

Remélem megoldódnak a bajok, mert más se hiányozna, mint hogy megint kezdő khv után kellene néznünk.


a cikkben írt "nagy kiadások" "stadion projekt" kifogás is bukni fog, ha jön Griezman 100ért, 10 millás fizuval. vagy arra éppenséggel van pénz, de hogy egy nálunk alapemberrel hosszabbítsunk, és megfelelő szintre rakjuk a fizetését, arra nincs? hagyjuk már. mondom mégegyszer, inkább borítsuk fel a fizetéseket Umtiti kedvéért, mint a létszámfeletti Gríz kedvéért.

Aki meg írja, hogy lehet elmenni...ez ám a hozzáállás. ha ez lenne az elnökség filozófiája, akkor már Messi, Iniesta meg még sokan nem lennének itt, vagy nem védett volna VV itt annyi éven át, stb.
gondolkodjatok már.
Ehhez semmi se tudok hozzáfűzni Csaba... tényleg ennyire kisebbségben vagyunk, akik így gondolkodnak? Tökéletes gondolatmenet volt részedről!
Válasz küldése