Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.27. 07:32:57

Keres 4 misit, ami lássuk be nem kevés. Meghatározó játékos, de azért nem tett le még annyit az asztalra, mint Piqué, Iniesta, stb. így ezt a 8-9 milliós igényt soknak tartom. Masch 5,5 misi körül kapott asszem. A 6 millió sztem egy reális emelés lenne, de akkor ott maradna a tüske, hogy a csapat egyik legjobbja, mégis másfélszer többet keresnek nála a meghatározó játékosok... Nehéz ügy, mert teljesítmény van, de mégis, másfél éve van csak itt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.27. 05:04:43

Szögezzünk le azért egy-két dolgot.

1., A szerződéshosszabbítást a Barca kezdeményezte és Umtiti a szezon közben hárítani próbálta.
2., A játékosok zömét nagyonis érdekli, hogy hányadikak a csapat fizetési listáján és gyakran sokkal kevésbé, hogy mekkora is az az összeg.
3.,Egy csillagászati kivásárlási árral a játékos a szabadságát bocsájtja áruba, ami akkor is köti, ha megromlana körülötte a levegő. Világos, hogy ezt meg kell neki fizetni.
4., Zsarolásról nem akkor beszélhetünk, ha valaki egy alkufolyamatban magasról indít, hanem akkor, ha kimond egy összeget azzal, hogy vagy megkapja, vagy jónapot!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.27. 00:32:05

Kovbal88 írta: Amúgy kegyetlen magas szinten tolja a futballt, vicc a klub részéről a 4 millió, ha a többiek jóval többet kapnak.

Neymar távozása, után bármi megtörténhet a futballban, de szerintem maradni fog. Folyamatosan kezdő, Spanyolország második legjobb csapatában játszik.
Ha úgy nézzük, hogy egy senkiként jött ide, akkor nem vicc a 4 misi. Gondolom a klubnak sem úgy állt szándékában hosszabbítani vele, hogy a fizuján nem emelnek, csak a kivásárlási áron, de gondolom kukacoskodnak egy sort az ügynökkel.

Szerintem is marad, de igen, Neymar távozása után nem lepődnék meg, pedig így a pályán tanusított magatartásuk alapján ég és föld a két játékos.

De ha már lelép, akkor én is beruháznék a de Light kölyökre.
Ilyen stabil, de mozdítható játékost nem tudnék mondani senkit a piacról, és a Pique-Verma-Mina(-Marlon?) névsor talán minőségbe nem, de mennyiségben mindenképp kevés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.27. 00:20:23

brazilfan írta:Zozzy 5

Igen, én is úgy sejtem, hogy talán nem is annyira neki hiányzik a magasabb bér, hanem az ügynöke próbálja feljebb tornászni.
Neymarnál pedig valószínűleg a papa is belép a csoportképbe.

Csak nehogy az legyen, mint Makelelénél, hogy nem kapta meg a kért emelést, és a távozásával a Real is meggyengült, de Makelele sem lehetett maradéktalanul boldog az új csapatainál.
Azért nyilván többet ér, mint szeretne kapni, hogy a végén kijöjjön az az összeg, ami neki is szimpi. Amúgy kegyetlen magas szinten tolja a futballt, vicc a klub részéről a 4 millió, ha a többiek jóval többet kapnak.

Neymar távozása, után már bármi megtörténhet a futballban, de szerintem maradni fog. Folyamatosan kezdő, Spanyolország második legjobb csapatában játszik.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.26. 23:11:42

Zozzy 5

Igen, én is úgy sejtem, hogy talán nem is annyira neki hiányzik a magasabb bér, hanem az ügynöke próbálja feljebb tornászni.
Neymarnál pedig valószínűleg a papa is belép a csoportképbe.

Csak nehogy az legyen, mint Makelelénél, hogy nem kapta meg a kért emelést, és a távozásával a Real is meggyengült, de Makelele sem lehetett maradéktalanul boldog az új csapatainál.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.26. 23:05:41

Nero. írta:
brazilfan írta:Én nem nagyon értem ezt a profi világot. Ha nekem másfél év munkaviszony után azt mondják, hogy nagyon meg vannak velem elégedve, és szeretnék, ha hosszú ideig maradnék, akkor nem fogom azt mondani, hogy rendben, de akkor fizessenek annyit, mint az öreg szakiknak, máskülönben átmegyek a konkurens céghez.
Csak itt a "konkurens ceg" mar joparszor megkornyekezte valoszinuleg, sot lehet hogy nem csak egy.
Amugy az lesz a tortenet vege hogy valahol megallapodnak feluton.
Igen, de szerintem nincs rendben, hogy idény közben, a nagy hajrá előtt ilyenek miatt kell idegeskedni, hogy marad-e Umtiti vagy nem.
Majd figyelni fogom a jeleket, és ha gólt lő, és csókolgatja a mezén a címert, az azt jelenti, hogy a kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.03.26. 23:03:38

brazilfan írta:Én nem nagyon értem ezt a profi világot. Ha nekem másfél év munkaviszony után azt mondják, hogy nagyon meg vannak velem elégedve, és szeretnék, ha hosszú ideig maradnék, akkor nem fogom azt mondani, hogy rendben, de akkor fizessenek annyit, mint az öreg szakiknak, máskülönben átmegyek a konkurens céghez.
sok minden befolyásolhatja őt abban, hogy aztán mit kér a vezetőségtől. pl. neki van egy ügynöke is, aki biztosan afelé tolja, hogy minél többet kérjen. aztán ott van az is, hogy a profi labdarúgó karrier nem tart sokáig, így amíg tart, a a többség a lehető legtöbbet akarja kivenni belőle, főleg, ha van is rá reális esélye valakinek, hogy eleget tegyenek a követelésének (mint most Umtiti esetében). másrészt ez a pénz kérdés ezen a szinten már nem a jobb megélhetésről szól elsősorban, hanem az egokról - azon mérik le a játékosok, hogy mennyit érnek a klubnak, hogy mennyit perkálnak nekik, és most Umtiti éppen azt tapogatja, vajon a vezetőség is annyira elájult-e tőle az utóbbi időben, mint ő magától.

nehéz helyzet, mert Umtiti követelése sem totálisan elszállt (csak egy kicsit, talán) és nem engedhetjük meg magunknak, hogy elkótyavetyéljük a világ egyik legjobb kh-ját. viszont kérdéses, hogy milyen üzenete lenne annak a csapatmorálra, ha neki a semmiből felviszik a pénzét a legmagasabb szintre, míg közben egy Roberto, Rakitic, Alba ugyanúgy kulcsemberek, mégsem keresnek annyit, pedig jóval több ideje vannak itt. mert utána aztán tök jogosan hisztizhetnének ők is. ezt is biztosan mérlegelik a vezetők, és többek között emiatt is próbálnak kicsit visszafogni a francia igényeiből. ellenben az is tök jogos, hogy vajon jó ötlet-e beáldozni Griezmannra egy csomó fizut, ha a mostani kulcsembereinknek meg stop tábla van.

szóval nagy dilemma. Pique nem tudom, hogy mennyit keres, de én azt csinálnám, hogy kb. az ő bérét ajánlanám meg, mert az tök védhető lenne szerintem, hogy a másik alap kezdő kh bérét kapja meg ő is. bár ez csak egy kósza ötlet különösebb utánanézés nélkül, lehet tökre nem lenne jó megoldás.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.03.26. 23:00:13

szerintem ha nem lesz megegyezés, akkor arra fél Európa meg fog mozdulni, de a City kopasz edzője és a PSG Arabja biztos az első sorból fog licitálni az MU-ra. Azt meg nem hiszem hogy a csoki szörny ne mozdulna be a dupla lekvárra. :cry:

Gyalázatosan röhejes a klub játékos igazolás "politikája", úgy kb. minden tekintetben, elmehetnének a habfehérekhez egy kis tanulmányi körútra, mert lenne mit tanulni átigazolási politika terén az utóbbi időben.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.26. 22:21:00

S.Agüero írta:Az a baj, hogy szerintem körülbelül annyit keres, mint Gomes. Amúgy 9 milliót én sem adnék neki, 6-ot adjanak neki, annyit kereshet Rakitic vagy SR is nagyjából.
Valdes négy-öt éve keresett négyet és talán hatot akart.
Coutinho meg Dembelé meg nyilván többet kap, szóval lehet, hogy reális a követelése. Messi is, azért irreálisan magas pénzt kap. Elvannak nagyon szállva az árak, de erről nem Umtiti tehet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.26. 22:20:31

brazilfan írta:Én nem nagyon értem ezt a profi világot. Ha nekem másfél év munkaviszony után azt mondják, hogy nagyon meg vannak velem elégedve, és szeretnék, ha hosszú ideig maradnék, akkor nem fogom azt mondani, hogy rendben, de akkor fizessenek annyit, mint az öreg szakiknak, máskülönben átmegyek a konkurens céghez.
Csak itt a "konkurens ceg" mar joparszor megkornyekezte valoszinuleg, sot lehet hogy nem csak egy.
Amugy az lesz a tortenet vege hogy valahol megallapodnak feluton.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.26. 22:20:16

S.Agüero írta:Az a baj, hogy szerintem körülbelül annyit keres, mint Gomes. Amúgy 9 milliót én sem adnék neki, 6-ot adjanak neki, annyit kereshet Rakitic vagy SR is nagyjából.
Mindannyian tudjuk, h meg fogja kapni amit kér. Nekem édes mindegy mennyit keres, amíg ilyen produktumot tesz le az asztalra.

Nem úgy tűnik, mint akire nem tart igényt EV, ha egészséges, folyamat 90 percet játszik.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.26. 22:11:10

Az a baj, hogy szerintem körülbelül annyit keres, mint Gomes. Amúgy 9 milliót én sem adnék neki, 6-ot adjanak neki, annyit kereshet Rakitic vagy SR is nagyjából.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.26. 21:46:48

lics írta:Ernesto Valverde nem ragaszkodik a francia játékoshoz.
Akkor mégis kit akar belső védőnek? Valamelyik baszk csapatból egy tök átlag játékost vagy mégis kit?

Amúgy meg a töltelékek leküldésével felszabaduló pénzt simán megkaphatná, mert nem hinném, hogy Vidal Denis meg Gomes ne keresne összesen 5-6 milliót. Szakmailag meg visszalépés egy olyan MU-ba elmenni amilyen most van.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.26. 21:44:37

brazilfan írta:Én nem nagyon értem ezt a profi világot. Ha nekem másfél év munkaviszony után azt mondják, hogy nagyon meg vannak velem elégedve, és szeretnék, ha hosszú ideig maradnék, akkor nem fogom azt mondani, hogy rendben, de akkor fizessenek annyit, mint az öreg szakiknak, máskülönben átmegyek a konkurens céghez.
Dehogynem :D

Mondjuk abba az antifocit “játszó” csapatba se mennék meg az iparvárosba sem, Barcelona után sírva fakadós.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.26. 21:28:49

Én nem nagyon értem ezt a profi világot. Ha nekem másfél év munkaviszony után azt mondják, hogy nagyon meg vannak velem elégedve, és szeretnék, ha hosszú ideig maradnék, akkor nem fogom azt mondani, hogy rendben, de akkor fizessenek annyit, mint az öreg szakiknak, máskülönben átmegyek a konkurens céghez.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.03.26. 21:24:54

Egy ilyet találtam, de nem vagyok bennt biztos, hogy 100%-ig igaz. Habár azt elhiszem, hogy nem feletétlenül ragaszkodik hozzá. Lehetne bennt annyi ha távozik, hogy meg emelhetjük a kivásárlási árát 80ra mondjuk. Erősnek tartom, hogy egy Ini fizetés körüli összeget akar... Egybehangzó nemzetközi sajtóhírek szerint Samuel Umtiti hamarosan távozhat a Barcelonától, mivel a klub vezetőedzője, Ernesto Valverde nem ragaszkodik a francia játékoshoz. A spanyol Sport információi szerint a katalánok hosszabbítottak volna vele, de Umtiti négymillió euró helyett kilencmillió eurós fizetést szeretne, és ezt nem garantálják neki. A 24 éves belsővédőre így a Manchester United csapna le. (Sport)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.26. 21:12:29

Kezdőjátékos, alacsony a kivásárlási ára, ezért módosítani kell a szerződését, persze, hogy több pénzt kér.
Amit meg is érdemel. Alba, Rakitic, Pique, de igazából bárki fizetését. Kiemelkedően elteljesít, teljesen normális, hogy annyit akar keresni mint a többiek.
Arról, hogy így elszálltak az árak a csapatban arról nem ő tehet. Egyébként ezzel se lenne gond, ha okosan kezelné a vezetés a gazdasági részt, olcsón igazolna és drágán adna el. Erre nem képesek, sőt. De ez se a francia hibája.

Ha valaki, akkor ő megérdemli a normális fizetést, ha Paulinhora is volt 40 millió, akkor nehogy már Umtitin sporoljon a klub. Szerintem teljesen igaza van. Jól játszik, meghatározó ember, a többiek jobban keresnek. Biztos van olyan csapat, ahol megkapná a pénzét.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.03.26. 20:47:28

Azért álljon már meg a menet.Ez is az utóbbi néhány évben lett divat,hogy 3 egyeneset belerúgok a labdába és már megyek hisztizni lovéért.vicc az egész.Van egy élő szerződése és b.meg még a kva évvégét se várja meg,nem idény közben megy kuncsorogni.Valamelyik fórumon olvastam,hogy menjen csak a Manchesterbe ott majd nem fog kupákért játszani.Az a gond ,hogy ezek már le.ják a kupákat , csak a zseton számít.Amit egyébként nem értek,,hogy ezeknek a világ összes lóvéja nem elég? És most ne gyertek azzal ,hogy jaj keresel 200.000et és ha 300at ajánlanak nem mész át? nyilván de mások az arányok.Egy évben keresnek 2-3mrd forintot,úgy hogy egy csomó ktsg le van róluk véve.Nem értem, ennyit elkölteni komoly meló.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.26. 20:19:46

messideco írta:Hiteles nincs nagyon sehol, ugye a klubok nem nagyon adják ki ezeket az információkat.
Igen, rosszul irtam. :D Egy valosagot kozelitore gondoltam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.26. 20:10:26

Petr írta:
messideco írta:Valaki amúgy be tudja linkelni, hogy kb. hogy állnak a fizetések a csapatnál?
Erről egy hiteleset én is szívesen megnéznék, így eléggé vaktában lövöldözünk.
VEB vágja ezeket nagyon, majd mindjárt belinkeli. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.03.26. 19:57:42

Hiteles nincs nagyon sehol, ugye a klubok nem nagyon adják ki ezeket az információkat.
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.26. 19:09:48

messideco írta:Valaki amúgy be tudja linkelni, hogy kb. hogy állnak a fizetések a csapatnál?
Erről egy hiteleset én is szívesen megnéznék, így eléggé vaktában lövöldözünk.
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.03.26. 19:01:44

Üdv emberek.
Első hozzászólásom megszületik ezzel :P
Én nagyon szeretem Umtitit és a játékát viszont, ha valaki átmegy pénzéhesbe as sosem jó a csapategységnek(lásd Neymar esete)Ahogy elment összetartóbb lett a csapat és jobban összekovácsolódtak. Annyira menni szeretne és ekkora fizetést akar menjen. Van a helyére 10 másik tehetség akiből 1 biztos beválik, de én személy szerint Matthijs de Ligt-nek örülnék az Ifjabb Kluivertel karöltve jöhetnek vagy akár Jonathan Tah is jöhetne vagy még akad tehetség akiket lehet használni. Persze nem biztos, hogy illenek a csapatba és beválnak vagy ilyen jók lesznek, de a nagy számok törvénye alapján biztos van rá esély. Úgyhogy, ha maradni szeretne tényleg és ez az álomcsapata akkor egy picit engednie kellene ahogy a Barcának is és egy középutat találni ami mindenkinek jó. Remélem így is lesz.

Köszi a figyelmet!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.26. 17:04:46

Ez egy kicsit hasonlít Makelele (Makélélé) esetére. Ő is a sztárokét megközelítő fizetést akart kicsikarni, de Florentino Pérez beintett neki, erre Makelele elment a Chelsea-be, a Real védekezése pedig attól kezdve szellősebb lett.
Umtiti nagyon jó védő, és sokat tett azért, hogy a Barca idén csak ennyi gólt kapott. De ha tényleg arról van szó, hogy nagyobb fizetést akar kicsikarni, azzal emberileg nagyot csökken a szememben. Pár napja láttam képeket a házáról és az autóiról, szerintem borzasztó lehangoló, hogy ezek a fiatal srácok ilyen puccparádékra izgulnak.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.03.26. 16:58:12

Valaki amúgy be tudja linkelni, hogy kb. hogy állnak a fizetések a csapatnál?
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése