Jasper Cillessen

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
0
0 szavazat
2
0
0 szavazat
3
0
0 szavazat
4
7
37%
5
12
63%
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.08.25. 16:43:21

Olyan fafejű vagy Bob hogy ha TS levédene 5 szezont a bl-ben (nemzetkozi szint), akár hiba nélkül, akkor is puffogtatnád a közhelyeidet, hogy nemzetközi rutin kell, meg kommunikáció.
Tett le ez a német gyerek már eleget az asztalra, mit ad isten, egy bl is összejött vele, tragédia.

Cillessennek meg sok sikert, 2014ben jó volt, ha azt hozza amikor lehetőséget jut, nem lesz baj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.25. 16:30:08

Kizártnak tartom, h a holland megkapja a BL-t, TS lesz az első számú kapus, max kupa lesz az új gyereké.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.25. 16:07:19

S.Agüero írta:Nem tudom, miért nem tudtok 2 év után sem megbízni MAtS-ban. Oké, volt 2 csúnya kapott gólja a szezon legelején, amit félpályáról kapott, de ilyet tízévente szoktak kapni... Tavaly év végén ott volt rajta a teher az utolsó fordulókban, kapott góllal lehozta az utolsó 4-5 meccset.

Ha 30 éves és spanyol lenne, lefogadom, hogy levédetnéd vele a szezont. :D
Ha spanyol lenne nyilván előrébb lenne, mert a védelemben sokat számít a kommunikáció, de nem ezért írtam. Alvesnek jobban örültem volna egyébként pont emiatt. Egyszerűen pont, amit írtál voltak olyan góljai (nem csak az a kettő), kijövetelei amik hajmeresztőek voltak, s nem bíznám rá az egész évet, mert nem érzem olyan higgadt szintűnek mint pl volt Bravo. Én ezt láttam a meccsein, benne van a gól, ahogy benne van egy nagy bravúr is, de egy egész szezont tekintve a kiegyensúlyozottság kell és ezt meg nem látom még benne. Egész teljesítményt nézem, amit nyújtott tavaly nem egy-egy időszakra. Amit te írsz jó volt, én meg felhozhatnék másik x meccset mikor nagyon kereste a helyét. Ez ad ki egy egészet, ami engem nem nyugtatott meg a tavalyi évet látva. De nekem Lucho felől is az az üzenet, hogy ő se meri rábízni az egészet, ezért hoztunk egy nemzetközi rutinnal rendelkező jó kapust.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.25. 15:53:06

Nem tudom, miért nem tudtok 2 év után sem megbízni MAtS-ban. Oké, volt 2 csúnya kapott gólja a szezon legelején, amit félpályáról kapott, de ilyet tízévente szoktak kapni... Tavaly év végén ott volt rajta a teher az utolsó fordulókban, kapott góllal lehozta az utolsó 4-5 meccset.

Ha 30 éves és spanyol lenne, lefogadom, hogy levédetnéd vele a szezont. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.25. 15:45:33

Az árát sokallom a képességeivel nincsen gond. Én örülök, hogy ilyen szintű kapust hoztunk, mert a németre nem merném rárakni egész évre a terhet, mert labilis éve volt még a tavalyi is. Ez így pont jó, szerepek val. cserélődnek a németé a bajnokság és ezzel megint egy lépcsőt megugorhat, Cillessen pedig megkapja a kupákat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.25. 15:21:55

Tavaly fejben fáradtunk el, nem fizikailag. De ez már off.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.25. 15:13:56

Ez mondjuk igaz, de ettől függetlenül szerintem jót tesz, ha ennyire mély a keret. MErt mindenkinek lehet egy fásultabb hónapja. Igenis le kell ülni ilyenkor a padra.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.25. 15:13:01

Vidal visszaesett. Arda visszaesett. Neymar visszaesett. Messi visszaesett. Alves, Alba, a fél csapat ki volt fúlva elég rendesen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.25. 15:03:11

MQuCsabi írta:
veb írta:csak az utóbb időben umtitit leszámítva a többi játékost abszolut szükségtelennek érzem.
Térjünk erre vissza áprilisban :)
tavaly se volt semmi probléma. valaki elkezdte hajtani itt a fórumon, hogy kipukkadtunk meg elfogytunk, de szó sem volt ilyenről. belekerültünk egy bad luck szériába és ennyi. olyan marhára egy játékos sem lehetett érezni, hogy kifingott volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.25. 14:56:36

Hamar meglett a helyettes. Sajnálom Bravot, de el akart menni, ez van. Egyértelmű h TS volt szánva kezdőnek, így nem is értem miért megy a sírás Bravo után. Ha ő lett volna kezdő, akkor nem hiszem h lelép.
Cillessenről. Láttam párszor védeni. Korrekt kapus. Nem a világ legjobbja,de korrekt és ennyi elég is. Az Ajax stílusa pedig hasonlít annyiban a miénkre h ne legyenek beilleszkedési gondjai. Az ár is teljesen rendben van.

Írják páran h nehogy megint kezdődjön a kapus mizéria. Az miért is lenne baj? Bravo és TS esetében a sértődések és a rivalizálás vége az lett h volt stabilan 2 remek kapusunk, akik nagyrészt csúcsformában védtek. Ezzel most is kiegyeznék. TS is védeni akart mindenhol, hát kellett neki 2 év h kiérdemelje. Ezért is bírom LE-t. Piquet is kirakta annak idején, egyből jobb lett. Xavi is csere lett, de pl Jordi Albát is rég láttam éppen annyira hajtani, mint az utóbbi meccseken, így jött a nyakára egy rivális. Cillessennek adnám a kupát és a BL csoportkört. Annyit megérdemel, aztán kiderül mire jó. Ha nagyon jól megy neki, mi csak jól járunk.

Bravora visszatérve. Vki írt h nem mindig Buffont kell felhozni példának. Ezzel teljesen egyetértek. Ugyan egy kapus képes lehet akár 40 éves koráig jól játszani: Buffon és Van der Saar, de ez nem mindenkire érvényes. FŐleg úgy h Bravo megnyert MINDENT amit megnyerhetett, nem biztos h meglet volna benne a motiváció. Csak a példa kedvéért: Casillas, Valdes, Cech.. Pár nagy név, akik már mind mutatták a visszaesés jeleit még fiatalabban is, mint amennyi most Bravo. Az is lehet h edzésen olyat látott a stáb, ami egyértelművé tette Bravo visszaesését. Jelek voltak amúgy is. A Copa Americán rosszul védett, de nálunk is pl 2-3 nagyon rossz kijövetele volt, amiből baj lehetett volna az utóbbi meccseken.
A Fifa egy szégyen
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2016.08.25. 14:55:04

S.Agüero írta:Hát nagyon remélem, hogy nem kezdjük újból a kapus-mizériát Cillessennel...
Már csak az hiányzik, hogy megint menjen a sírás a kezdőért a kapusok között. :roll:
Mondjuk én is kíváncsi leszek a történésekre.
Lehet hogy most is ugyanaz lesz mit tavaly csak fordított szereposztásban??
Mert akkor lehet hogy 1-2 év múlva ő is elakar majd menni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.25. 14:54:50

veb írta:csak az utóbb időben umtitit leszámítva a többi játékost abszolut szükségtelennek érzem.
Térjünk erre vissza áprilisban :)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.25. 14:36:31

Hát nagyon remélem, hogy nem kezdjük újból a kapus-mizériát Cillessennel...
Már csak az hiányzik, hogy megint menjen a sírás a kezdőért a kapusok között. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.25. 14:21:04

visca el barca írta:a nyár legfeleslegesebb igazolása. bár volt egy pár, úgyhogy nem volt egyszerű neki adni ezt a díjat.

azért persze sok sikert neki. de ha azért adta fel az ajaxot, hogy itt védhessen évente 5-6 kupameccsen, akkor a világ leghülyébb embere.
Fogtok ti még nagyokat nézni amikor az első BL meccs előtt egy órával az ő nevével fog kezdődni a kezdőcsapat. Mondjuk azért ez nem annyira biztos, meg én is hülyeségnek tartanám de Lucho nagyon simán meghúzza.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.08.25. 14:01:07

visca el barca írta:és abban mi az élvezet, hogy úgy nyersz bl-t, hogy egy percet sem játszol? az ajax meg mégiscsak ajax, nem egy karancslapujtőről beszélünk.
Az Ajax is már csak a nevéből él. Én megértem ha vágyott ide. Több szempont is létezik nem csak sportszakmai. Jobb fizetést kap és egy csodálatos városban élhet, a világ legjobbjaival játszhat. Nem tudom miért baj ha valaki vállalja a 2. számú kapus szerepét? Ilyen alapon minden csapatnak lenne egy kapusa, azt napot.

Különben miért volt felesleges, Bravo megy Masipban nem bíznak itt talán az egyetlen kérdés az ő jelenléte. Hogy lenne FELESLEGES? :shock:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.25. 13:58:43

visca el barca írta: és abban mi az élvezet, hogy úgy nyersz bl-t, hogy egy percet sem játszol? az ajax meg mégiscsak ajax, nem egy karancslapujtőről beszélünk.
Ezt Douglastol kéne megkérdezni.. :mrgreen:

Mondjuk ez sajnos Bravora is igaz volt.


Amúgy érdekes lesz a helyzet, Cillessen olyanokat nyilatkozik hogy nem padozni jött ide, meg hogy harcba száll az első helyért.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.25. 13:57:44

visca el barca írta: és abban mi az élvezet, hogy úgy nyersz bl-t, hogy egy percet sem játszol? az ajax meg mégiscsak ajax, nem egy karancslapujtőről beszélünk.
Azért szerintem a fizetése a megnyert díjak mellett exponenciálisan is növekedni fog az Ajaxhoz képest.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.25. 13:53:45

MessiNeymarSuarez írta:
visca el barca írta:a nyár legfeleslegesebb igazolása. bár volt egy pár, úgyhogy nem volt egyszerű neki adni ezt a díjat.

azért persze sok sikert neki. de ha azért adta fel az ajaxot, hogy itt védhessen évente 5-6 kupameccsen, akkor a világ leghülyébb embere.
Azért ebbe sokminden benne van, például lehet szeretne BL-t nyerni, mint kb minden játékos, illetve további rakás címet. Vannak akiknek megéri, mert pl egy mostani Ajaxba nem túl sok esélye van.
és abban mi az élvezet, hogy úgy nyersz bl-t, hogy egy percet sem játszol? az ajax meg mégiscsak ajax, nem egy karancslapujtőről beszélünk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.25. 13:49:39

visca el barca írta:a nyár legfeleslegesebb igazolása. bár volt egy pár, úgyhogy nem volt egyszerű neki adni ezt a díjat.

azért persze sok sikert neki. de ha azért adta fel az ajaxot, hogy itt védhessen évente 5-6 kupameccsen, akkor a világ leghülyébb embere.
Azért ebbe sokminden benne van, például lehet szeretne BL-t nyerni, mint kb minden játékos, illetve további rakás címet. Vannak akiknek megéri, mert pl egy mostani Ajaxba nem túl sok esélye van.

Van aki minden áron játszani akar, akár gyengébb csapatban, van aki pedig úgy gondolja, hogy sokkal inkább szeretne egy topcsapatban másodember lenni, akire bármikor számíthat a csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.25. 13:40:36

Balinho írta:
TripleH a Barca igazolások topicban írta: 1. Gianluigi Buffon €40.29 2001
2. Manuel Neuer €24m 2011
3. David de Gea €22m 2011
4. Angelo Peruzzi €17.8m 2000
5. Jan Oblak €16m 2014
6. Petr Čech €13.9m 2015
7. Fraser Forster €12.5m 2014
8. Claudio Bravo €12m 2014
9. Marc-André ter Stegen €12m 2014
10. Fernando Muslera €11.75m 2011
Mondjuk azért az kemény, hogy ezzel 1) A Barca történelmének valaha volt legdrágább kapusa lett, plusz az összesített listán is 6-7. helyet foglalja el az opcióktól függően.
Ezek a számok annyira nem mérvadók. Sok közülük most már jóval magasabb lenne. Évről évre mennek fel az árak. Vagy éppen ott van MAtS, akinek lejárt a szerződése, plusz előszerződést is kötöttünk vele.
Lehet, hogy kicsit messzire megyek, de Overmars évekig a Barca legdrágább igazolása volt a maga 40 millájával, most már egy közepes transzfer. Vagy éppen Bravot megveszi a City kb. 20 milláért és mindenki háborog, hogy csak ennyit kapunk érte. Persze lehet hogy második számú lesz, de nem omlik össze a világ.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.08.25. 13:26:25

TripleH a Barca igazolások topicban írta: 1. Gianluigi Buffon €40.29 2001
2. Manuel Neuer €24m 2011
3. David de Gea €22m 2011
4. Angelo Peruzzi €17.8m 2000
5. Jan Oblak €16m 2014
6. Petr Čech €13.9m 2015
7. Fraser Forster €12.5m 2014
8. Claudio Bravo €12m 2014
9. Marc-André ter Stegen €12m 2014
10. Fernando Muslera €11.75m 2011
Mondjuk azért az kemény, hogy ezzel 1) A Barca történelmének valaha volt legdrágább kapusa lett, plusz az összesített listán is 6-7. helyet foglalja el az opcióktól függően.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.25. 13:18:21

a nyár legfeleslegesebb igazolása. bár volt egy pár, úgyhogy nem volt egyszerű neki adni ezt a díjat.

azért persze sok sikert neki. de ha azért adta fel az ajaxot, hogy itt védhessen évente 5-6 kupameccsen, akkor a világ leghülyébb embere.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.25. 13:11:50

palesz77 írta:
BFC írta:Szerk.:Egyébként publikus, hogy mennyiért vettük illetve az, hogy mennyiért adtuk el Bravot ?
OFFICIAL: Barcelona have reached an agreement with Ajax over the signing of goalkeeper Jasper Cillessen for €13M + €2M in variables. [FCB]

5 évre írt alá. Nem olcsó, szóval lehet tényleg nem csak klasszikus második számúnak jön, meglátjuk..

Én is ezen lamentáltam. Örülök is meg nem is, hogy egy ilyen kaliberű játékos érkezett második számú kapusnak. Ha csak a kupát kapja meg szerintem teljesen felesleges egy ilyen kapus, a megvédése nem ezen fog múlni, ha pedig mondjuk megkapja a BL-t, akkor ott vagyunk ahol a part szakad. Sőt, gyengülünk kapusposzton. Viszont mostmár inkább MAtS-ot kellene védetni rendszeresen, ha már Bravo elment és a németre építünk. Egy hasonló leosztás, mint eddig volt szülne jó állapotokat, max. a holland örülhetne.
Így, hogy elment a két kapusunk közül az egyik, úgy tűnt megszűnik a kapusposzt körüli balhé, nem hiányozna, hogy ez újra kiújuljon és jöjjenek az elégedetlenségek.
Cillessen kapja meg a kupát, a német pedig bizonyíthatja, hogy érdemes volt megtartani és hosszú távon számolhassunk vele.
Nem akarom bírálni Luchot, mert jobban látja a dolgokat, de sokkal szívesebben látnám MAtSot a BL-ben is.

Habár lehet, hogy azon a sémán alapszik, mint a többi posztra igazolás. Minőségi játékosokkal mélyítették a keretet. Digne, Umtiti, Denis, Gomes (Alcácer?) mind nyugodtan bevethetők, nem sokat gyengülünk a posztokon, sőt kh-pozícióban el tudom képzelni, hogy ki is szoríthatja Maschot a francia. Ebbe a vonalba pont beleillene Cillessen leigazolása. Az, hogy az ára miatt kellene védetni szerintem irreleváns. Digne sem olcsón jött, pedig egy Alba mögé igazoltuk, André Gomes is komoly pénzbe került és nem biztos, hogy első szám kp-csere lesz.

Amúgy én Masip miatt sem aggódnék annyira például a kupában. Harmadik számúnak szerintem luxus. Csodálkoztam is, hogy elfogadta ezt a szerepet, anno több első osztályú klub is meg akarta szerezni, a B-ben sok meccset köszönhettünk neki.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.08.25. 12:58:17

palesz77 írta:
BFC írta:Szerk.:Egyébként publikus, hogy mennyiért vettük illetve az, hogy mennyiért adtuk el Bravot ?
OFFICIAL: Barcelona have reached an agreement with Ajax over the signing of goalkeeper Jasper Cillessen for €13M + €2M in variables. [FCB]

5 évre írt alá. Nem olcsó, szóval lehet tényleg nem csak klasszikus második számúnak jön, meglátjuk..
Szerintem ő lesz az első számú kapus, Pep meg fullba nyomja a trollt és elviszi tS-t is, Bravoé lesz a liga, a BL/kupa/ligakupa meg MAtS-é :lol:

Amúgy én bírom a hollandust, csak valahogy úgy vagyok vele, hogy cserekapusnak túl jó/túl drága, ráadásul csórikám pont nem is abban a korban van, amikor már elüldögél a padon, egyszóval D.Alvesnek jobban örültem volna.

Ettől még a legjobbakat kívánom neki.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.25. 12:56:09

Barca oldala:
The transfer fee is a guaranteed 13 million euros plus a further two million in variables. Cillessen’s buyout clause has been set at 60 million euros.


Holnap fél 12-kor lesz bemutatva a Camp Nouban.
Lezárt