Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.27. 22:42:29

Nero. írta:
MatyiG írta:
Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.
Azért a ló túloldalára se essünk át... :)
Mert? 8 szezon a Unitedbe, 100+ válogatott meccs, egy rakat trófea, nemzetközileg ismert, ügyes-látványos játékos.

De nem a felső elit szint. És jelenleg semmi okom nincs rá hogy azt hogy azt higyjem hogy ez a gyerek mondjuk lesz olyan kaliber mint egy Henry.
Azért, mert vannak akik szentül hisznek bennt és vannak akik nem. Jójátékosnak tartom, Nanit is annak tartottam(Nani is képes egy jelenlegi Dembele szintre), csak, hogy Nani már bőven tett le az asztalra, Dembele még semmit és úgytudni, vannak motivációs problémák. 20 éves játékos 105+40 vagy valami hasonló összegért érkezett és sokan, meg ő maga is elhitte, hogy ő lesz az új Neymar,stabil kezdő, bármit megtehet stb. Ha jól emlékszem még Ronaldinho is idő előtt távozott a viselkedése miatt, de ő az alatt az idő alatt is megmutatta miért igazolták. Dembele ennek az ellentéte, a pályán nem villog, tavaly az étkezési problémák, család ki hol lakik stb. Én szurkolok neki, követtem a Dortmundos szezonját, de azért ne legyen védve ha már egyszer nem jó. Bezzeg Ardat mennyien nem szerették, hogy nem jó, meg ezt csinál azt csinál stb, nem volt Neymar megoldotta a feladatát. Dembele mien feladatot old meg? (jelenlegi helyzetelről beszélünk, légyszi ne jöjjön azzal senki, hogy mien jó volt az első 3 meccsen)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.27. 20:47:42

MatyiG írta:
Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.
Azért a ló túloldalára se essünk át... :)
Mert? 8 szezon a Unitedbe, 100+ válogatott meccs, egy rakat trófea, nemzetközileg ismert, ügyes-látványos játékos.

De nem a felső elit szint. És jelenleg semmi okom nincs rá hogy azt hogy azt higyjem hogy ez a gyerek mondjuk lesz olyan kaliber mint egy Henry.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.10.27. 19:40:24

Barracuda831 írta:
Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
El nem tudom képzelni ,hogy a két játékost mi alapján sikerült összekapcsolni.

Ronaldo (az igazi) egy olyan szezont nyomott le , mai szemmel noname játékosok mellett amelyet talán csak a jóisten Lionel Messi tudott volna.Volt akkor egy b.f.sz elnökünk Nunez és sikerült 1 év után 20m dollárért eladni az Internek,pedig a srác maradt volna.

Dembele Ronaldohoz képest az égvilágon seholsemmi.Tehetséges és itt el mondtam minden pozítivumot.
Hogy, mi alapján lehet összekapcsolni, talán azért mert mindkettő focista.

Viccet félretéve akár írhattam volna Alfredo Di Stéfano-t is, mert bár érvényes szerződése volt a klubnak mégis lemondtak róla, eladták.

Személy szerint nekem is csalódás, nem vagyok elégedett vele, sokat hibázik, sokba került, lehetne sokáig sorolni, összefoglalva eddigi itteni játéka és a jelenlegi kialakult összkép nem igazolja a jogosultságait hosszú távon.
Viszont látok benne olyan ösztönös mozdulatokat, megoldásokat, kezdő sebességet és egyéb talán leírhatatlan tulajdonságokat, melyek jelenleg vissza vannak fogva, háttérbe vannak szorítva és ezeket nem tudom az Ő számlájára tenni.

Lehet, hogy máshol sem lesz sikeres ez is elképzelhető.
Rövidre fogva: szerintem jelenleg egy kihasználatlan fejleszthető lehetőség a személye.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.10.27. 14:18:42

Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
El nem tudom képzelni ,hogy a két játékost mi alapján sikerült összekapcsolni.

Ronaldo (az igazi) egy olyan szezont nyomott le , mai szemmel noname játékosok mellett amelyet talán csak a jóisten Lionel Messi tudott volna.Volt akkor egy b.f.sz elnökünk Nunez és sikerült 1 év után 20m dollárért eladni az Internek,pedig a srác maradt volna.

Dembele Ronaldohoz képest az égvilágon seholsemmi.Tehetséges és itt el mondtam minden pozítivumot.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.10.27. 13:46:59

Nero. írta:
Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
És ez hogy jön ide? Ronaldo futott egy nagyszerű szezont és úgy igazolt el, ez a gyerek a fizetésének és a vételárának a harmadát se szolgálta meg a pályán, arról nem beszélve hogy úgy tűnik nagyon problémás a pályán kivul, Deschamp is megorrolt rá valamiért.

Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.

Alexis pl. jobb volt itt nálunk mint Dembelé.
Híreket hagyjuk, mert egyik állítás üti a másikat.

A tény az, hogy a keretből a legjobban kezdte a szezont Ter Stegen mellett, erre egyik meccsről a másikra a padon találja magát, mert Valverde a stabilitást erőlteti. És lehet, hogy van rá oka, de amikor játszatta sem tudott neki normális szerepet találni, a meccsek felén a jobb szélen, a meccsek felén a bal szélen játszatta.
És így vártok a sráctól egy stabil teljesítményt.

Félreértés ne essék, az utóbbi 2 meccsével én sem voltam elégedett, kicsit flegma volt, de sajnos el tudom képzelni hogy elvesztette a motivációt valamilyen szinten. (akkor is ha ez nem profi hozzáállás)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.27. 13:39:45

Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.
Azért a ló túloldalára se essünk át... :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.27. 13:10:46

Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
És ez hogy jön ide? Ronaldo futott egy nagyszerű szezont és úgy igazolt el, ez a gyerek a fizetésének és a vételárának a harmadát se szolgálta meg a pályán, arról nem beszélve hogy úgy tűnik nagyon problémás a pályán kivul, Deschamp is megorrolt rá valamiért.

Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.

Alexis pl. jobb volt itt nálunk mint Dembelé.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.27. 12:28:12

Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
Akiknek nem rémlik, hogy Ronaldo itt játszott, azok valószínűleg akkor még tervben sem voltak.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2018.10.27. 12:27:10

Jó húzásnak tartottam a megvételét/habár ennyit nem ér/de azóta többször bizonyította a Barcába való alkalmatlanságát!!!Jóvolna mielőbb jó pénzért eladni!!/de ez az én magánvéleményem/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eva 2018.10.27. 12:30:45-kor.
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.10.27. 12:17:40

Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
imike
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.12.04. 12:16:50

2018.10.27. 11:50:20

Véleményem szerint Dembele visselkedése, ha a késésről szóló hír igaz, elfogadhatatlan. Sajnálom, hogy jelenleg nincs a csapatnak olyan tekintélyű kapitánya, mint Puyol. Ő még a csúcson levő Dani Alvest is helyretette.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.27. 08:53:14

davi10 írta:Az az igazság, hogy rohadtul nem tudjuk mi van a háttérben. A pályán azt látni, hogy teszi a dolgát ahogy tudja, fülét-farkát behúzva, nem reklamál, nem mutogat, nem balhézik stb.

Viszont már tavaly is lehetett olvasni a rinyáiról, hogy nem kapott házat a klubtól az egész családjának meg az étrendjével volt valami hiszti meg ki tudja még mi minden.
Abból se tudjuk, hogy mennyi volt igaz, meg ezt a késést se tudjuk biztosra, hogy mikorra kellett volna, és mikor ért oda.

Mindenesetre a fiatalsága miatt nem lepődnék meg, ha a nyár után elment volna kicsit a kedve.
A vb-n alig játszott, az 1 évvel fiatalabb haverját, aki otthon a bohócbajnokságba nyomja, őt meg szanaszét imádják.

Malcom meg lövésem nincs miért nem tud legalább a békesség kedvéért egy 15-20 percet kapni. Majd a kupában talán...
De őt viszont tényleg el kéne passzolni télen kölcsönbe, mert ennek valóban semmi értelme.
Na de ugyanezt csinálják vagy csinálta Valverde Vermaelen-nel is. Szinte sose játszatta, Pique játszott bekötött térddel több hónapon keresztül, aztán meg amikor nem volt más beteszi a csapatba és láthattuk, hogy teljesített. Nekem nem kerek a dolog. Amikor Dembele játszik, minden meccsen akad egy-két veszélyes megmozdulása.

Artur se még akkora pluszt, ennek a középpályának, hogy kirobbanthatatlan legyen onnan.
Malcom-ot nem láttam még igazából, hogy mire képes, de a padra csak odaférne.
Vidal meg szintén többet érdemelne, mint időhúzó csere.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.27. 00:27:05

Haljak meg, de azon a tavalyi kritikus augusztusi utolso héten inkább hoztam volna Di Mariat negyed ennyiért.

Pedig FIFAba hatalmas kedvencem, de itt a való életbe még az Ibrahimovic üzletnél is nagyobb baklövés volt. És az a vicc hogy ott van a világ 20 legjobban fizetett játékosa közt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.27. 00:10:03

Samper írta:amit a vezetés a helyzet ismeretében nem lép meg.
Mert van annak realitása, hogy meglépi majd. Szerintem volt már példa arra a focitörténelemben, hogy egy végletekig mellőzött játékost kölcsönadnak valakinek. :D

Már ha erre gondolsz.

A téli átigazolási időszak még messze van, addig sok minden történhet, változhat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.26. 23:50:58

Ha tényleg igaz, amit az újságok írnak, és valóban a késés az oka a mellőzésnek, akkor egyszerű dolga van, hogy a classicón ott legyen a kezdőben. Vasárnap nem szabad elkésnie.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.26. 21:50:10

Azt értem, hogy panaszkodunk, hogy nem értjük, mi folyik a háttérben. Azt viszont nem, hogy miért akarjuk mi megoldani azt, amit a vezetés a helyzet ismeretében nem lép meg.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.26. 20:20:53

Az az igazság, hogy rohadtul nem tudjuk mi van a háttérben. A pályán azt látni, hogy teszi a dolgát ahogy tudja, fülét-farkát behúzva, nem reklamál, nem mutogat, nem balhézik stb.

Viszont már tavaly is lehetett olvasni a rinyáiról, hogy nem kapott házat a klubtól az egész családjának meg az étrendjével volt valami hiszti meg ki tudja még mi minden.
Abból se tudjuk, hogy mennyi volt igaz, meg ezt a késést se tudjuk biztosra, hogy mikorra kellett volna, és mikor ért oda.

Mindenesetre a fiatalsága miatt nem lepődnék meg, ha a nyár után elment volna kicsit a kedve.
A vb-n alig játszott, az 1 évvel fiatalabb haverját, aki otthon a bohócbajnokságba nyomja, őt meg szanaszét imádják.

Malcom meg lövésem nincs miért nem tud legalább a békesség kedvéért egy 15-20 percet kapni. Majd a kupában talán...
De őt viszont tényleg el kéne passzolni télen kölcsönbe, mert ennek valóban semmi értelme.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.26. 19:36:21

Simán tudná játszatni, őt és Malcom-ot is Varverde. De ha nem hát nem. Majd elmegy olcsón valahova, lehet hogy még nem illeszkedett be, de azért ne vicceljünk már, hogy egy Rafinhat berak, ő meg perceket se kap. Azt mondom, ha lelép megérdemeljük.

Ott van ter Stegen megveszük, megkapja az egyes mezt, aztán két évig padozott, ha nem ilyen profi lelép fél egy év után egy szavunk se lehetne. A teljesítménye, pedig magáért beszél.
Arról nem is beszélve, hogy bezzeg Gomes-t tudta játszatni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.26. 16:43:06

Malcom tényleg mehetne kölcsönbe, mert ennek így semmi értelme. Viszont ha pl. Rakitic vagy Suárez lécel a nyáron, plusz hely üresedik a kezdőben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.26. 15:35:42

Egy (fél-egy éves) téli kölcsön nem ártana neki és/vagy Malcomnak. Arthur berobbant a kezdőbe, így Coutinho "kiszorult" a középpályáról a támadósorba, emiatt előreláthatólag nagyon nem fognak játszani ők ketten.

Az Inter állítólag a mostani Camp Nouba megejtett kiruccanásakor érdeklődött, hogy Malcomot kölcsönadjuk-e. Én a két szélső közül valamelyiket simán kölcsönadnám nekik, Rafinhának úgy néz ki, jót tett fél év az olaszoknál. Játéklehetőséget kapott, és Spalletti személyében egy taktikus, komoly edző alatt pallérozódhatott. Én úgy emlékszem, Rafinha nem a védőmunkájáról és taktikai érettségéről volt híres, de ha Valverde most ezt látta meg benne, akkor valóban sikeres volt az Interes kölcsön. Az más kérdés, hogy szerintem így is lépni fog majd a brazilunk hamarosan.

Ha lepasszolnánk ideiglenesen őket (vagy az egyiküket) egy olasz csapatba, remélhetőleg megtanulnak védekezni (ami elengedhetetlen, ha Messi és Suárez mellett akarnak játszani), és egy olasz középcsapat szintjén ők olyan minőséget jelentenek, amit az edző nem hagyhat a padon még akkor sem, ha még csiszolatlan gyémántok. Szerintem amiatt ne tartsuk itt őket, mert papíron így jól néz ki a keret meg a pad.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.10.26. 14:26:38

Ha en dollarmilliokon ulnek, es elvileg szeretnek bekerulni a kezdobe, akkor lehet elmennek a csapatmeeting kezdetere hatha mondanak valami ujat ami a hasznomra valik, meg akkor is ha papiron eleg lenne feloraval kesobb megjelennem. Valoszinuleg ez plusz pont lenne a tobbiek szemeben is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.26. 10:03:30

Yokozuna írta:Szerintetek mondjuk Busquetst kihagyná Valverde, ha egyszer egyszer elkésne?
Van különbség a két eset között, mert Businak valószínűleg nem sokat követett el és Dembélének amúgy is kétszeresen kéne tepernie és nem engedhet meg ilyeneket. Viszont ha tényleg igaz hogy 19:30-ra ikellett volna csak érkeznie és ő 25-re érkezett már más a leányzó fekvése. A sajtó meg alapból szereti ezeket felnagyítani és kombinálni.
Anno ha jól emlékszem Pep alatt is voltak késések, de ő ezeket pénzbüntetésekkel "oldotta meg".
Valverdet nem akarom ebben is előszedni, de ha komoly tekintélye lenne ilyeneket nem engednének meg maguknak a játékosok. Amellett ezekben a folyamatos késésekben meg pofázásokban nem nagyon hiszek, a csapattársak biztosan helyre tennék. Messi sem egy karakán csk, de így is van olyan tekintélye az öltözőben hogy nem nagyon engednék meg mások mellette.
Ha pedig ezzel akarná megrendszabályozni Valverde még a padra sem ültetné le, vagy egyáltalán nem játszatná, de szinte minden meccsen játszott, csak folyamatosan lecserélték a végén vagy beállt 10 percre. Olyan komoly szerepe azért nincs, hogy, ha vissszapofázik az edzőnek/játékosoknak mégis játszana, csak korábban lehozzák.

Ezeket azért komolyan szokták venni. Más sportág ugyan, de például nemrég történt az NFL-ben hogy volt egy fiatal RB a Pats-ban , (Dion Lewis), hozott egy rohadt jó meccset az alapsszakaszban, a következő héten elromlott az órája, későbben érkezett az edzésre és az egész szezonra offolták. Nyilván más a két sportág és Valverde nem egy Belichik tipusú edző, de a késések rohadt kemény dolgok, pláne meccs előtt. Ha tényleg így volt, a "nevelő szándék" szerintem az lett volna, ha még a padra sem ültetik le. Ha emiatt volt, akkor egy totálisan rossz középutat választott Valverde.

Plusz azt se felejtsük el, hogy akkor van még 8-10 olyan játékos aki folyamatosan késik és azért nem játszatja őket.
Szerintem simán hatásvadászat. Lehet, hogy valami minimális valóságalapja van, csak a sajtó szándékosan bolhát csinál az elefántból, így nyilván sokkal nagyobb lesz az olvasottság és sokáig táptalajt biztosít.

Írom ezt úgy, hogy nem Dembouz akarom védeni ezzel.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.26. 09:57:42

Yokozuna írta:Szerintetek mondjuk Busquetst kihagyná Valverde, ha egyszer egyszer elkésne?
:lol: :lol: :lol:
Majd ha tizedannyit lerak az asztalra a Dembi, akkor vehetjük egy kalap alá a kettőt.
Úgy nem tudom megérteni az ilyeneket. A világ egyik legjobb csapatában van. Tehetsége adott, nem lenne más dolga, csak minden nap 2-szer meghalni az edzéseken, meg megtanulni, hogy mikor kell passzolni, és mikor mehet maga.
Itt mindenki Valverdét szidja, mert mellőzi, de ha annyira akarna meg hajtana az edzésen, biztos megkapná a lehetőséget. Sőt! Szezon elején rendre megkapta, azóta viszont eléggé homályban van az emberünk,azokon az 5-10perceken is.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.26. 08:07:14

Szerintetek mondjuk Busquetst kihagyná Valverde, ha egyszer egyszer elkésne?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.26. 07:12:22

Nem tudjuk az okokat, hogy miért marad ki, de biztos oka van. Ez a késés egy dolog, de lehet, hogy még pofázik is, meg azért az is lehet, nem túl okos ehhez a játékhoz... Nagy tehetség a srác, dehát tudjuk, Ballotelli is az volt...
Válasz küldése