Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.12.11. 12:58:33

Dembélé késései csak következmények. Egy pofi sportolónál - amennyiben többször megtörténik - persze ez sem megengedhető. Véleményem szerint azonban ez a kisebbik baj, ahogy Ernő bá is fogalmazta, vele is előfordult. A nagyobb probléma - ha igaz - az a video játék függőség.
Nekem vannak olyan ismerőseim, akiket alaposan a bűvkörébe vont ez az iparág. Ezek a fiatal fiúk szinte teljesen ebben a virtuális világban élnek. Amikor lehetséges, azonnal fellépnek a netre és egyedül, vagy online módon csapatban, képesek valóban akár 15-20 órán keresztül is "gamer" üzemmódban maradni. Ilyenkor nem számít semmi, felborul a napi életritmus, megszűnik a külvilág, a játékosok csak reggel "veszik észre", hogy nem aludtak, nem ettek és amikor végre kiszállnak, valójában jó ideig azt sem tudják hol vannak.
Az eddigi információk szerint Dembi egyedül él, ha valóban játékfüggő, akkor ne csodálkozzunk az enyhén szólva furcsa viselkedésén, a dekoncentráltságán, mentális és esetenként fizikális problémáin. A megnyugtató megoldás pedig kialakult függőség esetén szinte a lehetetlen kategória.
Bízni csak abban lehet, hogy még nincs ebben a stádiumban.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.11. 12:24:24

Grimaldo írta:Amíg vannak emberek akik egy cikk vagy egy pár másodperces felvétel alapján leszűrnek mindent ami a csapat berkein belül történik ,addig nem is kell csodálkozni :D
Ugyan már, az embereknek 442 okuk van rá, hogy utálják!
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.12.11. 12:19:10

MatyiG írta:Nem hiszem el, hogy minden topikban EV szidását kell olvasni... :roll:
Amíg vannak emberek akik egy cikk vagy egy pár másodperces felvétel alapján leszűrnek mindent ami a csapat berkein belül történik ,addig nem is kell csodálkozni :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.12.11. 12:18:45

Írtam tegnap is, lassan nem csak Dembèlè kèsèse miatt az edző a hibàs, odáig jutunk, hogy valószínűleg a stabilitàs meg Rakitic miatt tört ki a parasztlàzadàs Franciaországban, ezèrt is Ernesto a felelős :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.11. 12:14:42

Nem hiszem el, hogy minden topikban EV szidását kell olvasni... :roll:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.11. 11:16:17

Cestus írta:
drobika írta:És újból ajánlom mindenkinek elérhető Messi Valverdével való kis barátságos gesztusváltása az Atletico elleni meccs szünetében.
Hát igen, képzelem mi történt ott.

Leo: Ernő, akkor kimegyünk a második félidőre, és rúgok vagy 5 gólt, oké?

Valverde: eszedbe ne jusson!

Leo: de miért???

Valverde: mert én 1-0-ra akarok nyerni, hogy folytathassam a tiki-taka meggyilkolását és Cruyff hagyatékának sárba tiprását!

Leo: ...
Írónikus, de a lényeg pont ez.:)
Gyakoroljuk a stabilitást, miközben a kigában mi kapjuk néhány csapattól eltekintve a legtöbb gólt, a játék színvonala néhány meccset kivéve két év alatt nagyon visszaesett.Ezek tények.

Dembele,Vidal,Malcom 200 millióba fájt,és hol van Valverde keze nyoma? A tartalékban...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.11. 09:19:27

drobika írta:És újból ajánlom mindenkinek elérhető Messi Valverdével való kis barátságos gesztusváltása az Atletico elleni meccs szünetében.
Hát igen, képzelem mi történt ott.

Leo: Ernő, akkor kimegyünk a második félidőre, és rúgok vagy 5 gólt, oké?

Valverde: eszedbe ne jusson!

Leo: de miért???

Valverde: mert én 1-0-ra akarok nyerni, hogy folytathassam a tiki-taka meggyilkolását és Cruyff hagyatékának sárba tiprását!

Leo: ...
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.11. 09:13:30

Számomra nagyon furcsa, hogy Ney megtehette, nem is tudtuk, Dembi nem teheti meg, és mindent tudunk öt perc múlva.
Azért itt a klub felelőssége is vastagon felmerül,amit nem tudunk,csak találgatjuk,hogy miért tesznek így.
Mindenesetre van itt az oldalon egy cikk,amiben maguk a játékosok is kettős mércével mérésről beszélnek nem teljesen indokolatlanul.
És újból ajánlom mindenkinek elérhető Messi Valverdével való kis barátságos gesztusváltása az Atletico elleni meccs szünetében.

Mindenki Dembelével van elfoglalva, nagyon jó,mert így legalább a teljesen nyilvánvaló játékbeli visszaesés,öltözön belüli hangulat, a játékosok be nem építettsége,Valverde alkalmatlansága kevésbé van napirenden...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.12.11. 07:27:10

davi10 írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Pont ez a furcsa, hogy maga a klub is szivárogtatni Dembeléről, míg Neymart a lehető legdiszkrétebben kezelték, mi lehet ennek az oka?
Így akarják eladni?
Az is lehet, hogy talán pont így akarják elijeszteni a komolyabb érdeklődőket.
Szerintem az a probléma, hogy kb. senki nem tudja mi van a srác fejében. Akar-e a Barcában maradni vagy nem. Ha igen, akkor egy komolyabb érdeklődőt is vissza tud utasítani anélkül, hogy lejáratnák. Ha nem, akkor pedig el fogják adni és emiatt kár kiszivárogtatni bármilyen negatívumot.
Alapvetően úgy gondolom, ha egy klubnak van egy játékosa, akkor nem éri meg a nyilvánosság előtt lefelé mozgatni az értékét, még akkor sem, ha tényleg problémás a játékos.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.10. 23:23:20

MessiNeymarSuarez írta:
Pont ez a furcsa, hogy maga a klub is szivárogtatni Dembeléről, míg Neymart a lehető legdiszkrétebben kezelték, mi lehet ennek az oka?
Így akarják eladni?
Az is lehet, hogy talán pont így akarják elijeszteni a komolyabb érdeklődőket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.10. 21:59:58

Kovbal88 írta:Neymarral nem volt ilyen gond? Mert valahogy belőle jobban kinézem a lazaságot mint Dembeléből.
Nekem nagyon szimpatikus amit a pályán művel, nincs nagy arca, mint Neymarnak, Rooneynek, Ronaldonak stb.
De, a cikkben is benne van, hogy Neymar volt amikor 1-1 buli után meg sem tudott jelenni az edzéseken, csak az nem szivárgott ki.

Pont ez a furcsa, hogy maga a klub is szivárogtatni Dembeléről, míg Neymart a lehető legdiszkrétebben kezelték, mi lehet ennek az oka?
Így akarják eladni? Vagy arra jutottak, hogy nem jó ha a klub mindentől megóvja, és titokban rendezi a dolgait, és inkább kitárja a világ szeme elé, hátha okul belőle?

Mert ahogy elnézem, az ilyen híreken inkább röhög, és lájkolja, mintha a csúnya gonosz világ összeesküdött volna ellene, és minden kis apróságba belekötne, közben ez egy elég súlyos kihágás.

A srácot sem értem, hatalmas nyomás volt rajta, kikezdte már a sajtó is, mellőzött volt és most végre fontos tagja a csapatnak, erre egy jó meccs után másnap már be se megy edzésre, mintha úgy gondolná hogy ő már eleget bizonyított, ezért edzenie se kell.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.12.10. 20:53:56

Neymarral nem volt ilyen gond? Mert valahogy belőle jobban kinézem a lazaságot mint Dembeléből.
Nekem nagyon szimpatikus amit a pályán művel, nincs nagy arca, mint Neymarnak, Rooneynek, Ronaldonak stb.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.12.10. 19:04:21

Van ez a Gerard Romero nevű muki, aki tegnap kiirta twiterre hogy “ismèt” ezzel a cimmel irt a 2 órás késésről. Nos én követem Dembelet is, meg ezt az újságiró mukit is, mivel képben van a klub ügyeivel, és azt látom hogy Dembele kedveli ezt a tweetet ami az ő késéséről szól!! :D ez normális?
1. Személy szerint azt nem értem, hogy ennek a taknyos gyereknek nincsen apja anyja testvere ébresztőórája szomszédja csaja vagy bárki aki szólna neki hogy kell felj paraszt mert megint elkésel. Asszem Ronaldinhotól is könnyes búcsút vettünk mert nem a focira koncentrált 100%-ban. Én idáig védtem, de ha valaki bolond és nem fogja fel hol van az mehet. Lásd Neymar.

2. A klubbot végképp nem értem, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Viszont ha gond van vele, a hozzáállással magatartással, azt jobb lenne nem kiteregetni, mert igy csak az árát verjük lefelé, ha eladás mellett döntenénk a nyáron. Miert nem lehet ezt szépen csendben intézni, és az újságirok pedig csak a pályán mutatott teljesitményével lennének kénytelenek foglalkozni. De igy marad a bulvár meg a pletykarovat.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.12.10. 18:46:58

drobika írta:Nem azt mondtam,hogy tolerálható és helyes,ami tesz.
Csak valahogy sem a szurkoloktól,sem a vezetőségtől akkor a dortmundi időben nem kapott kritikát,hanem kihasználtuk.Szerinted ez helyes?
És feltenném a kérdést,hogy több minrvegy lv utén miért nincs a csapatba épitve,miért nincs helye,ha jól játszik miért hozza le akkor is a kedves mester?
Mennyire motivál ez egy fiatal játékost?
Többen is megválaszolták a kérdéseidet, akikkel egyébként teljes mértékben egyetértek. Dembélé viselkedése nem egy profi sportolóhoz méltó, ez az oldala a dolognak védhetetlen. Amennyiben továbbra is a kis virtuális világában érzi inkább otthon magát, akkor nincs helye a Barcelonában, bármennyire tehetséges.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.12.10. 18:28:15

drobika írta:Én csupán arra hivtam fel a figyelmet,és ezt tudjuk,Dortmundbsn támogattuk ezt.
Most ne játszuk a szentet már.
Akkor leírom még egyszer. Nem EZT támogattuk Dortmundban. Illetve kérdéses, hogy kifejezetten támogattuk-e azt, amit támogattunk, vagy csak csendben maradtunk, mert ez állt az érdekünkben akkor.
drobika írta:Vaéverde legalább olyan felelős ezért mint Dembelé.
Az egész csapat menedzselése katasztrófális.
Nézzük meg Messit,mi a véleménye a mesterről :)
Valverdének meg semmi köze ahhoz, hogy Dembélé mennyire profi, de még ahhoz se, hogy a leigazolásakor Bartomeuék esetleg milyen trükköket vetettek be...
drobika írta:Nos Cou nem Dembi cseréje...
Malcom sem.
Igen,rakjuk ki a csapatból,játszassunk mást helyette,büntessük az egész csapatot.Ez a jó.
Nagyszerű ötletek,bár mint vélemény ezt is illik tiszteletben tartani.
Vitatkozhatunk, hogy ki kinek a cseréje, de mind a három játékos támadót játszik nálunk ebben a szezonban. Abban pedig remélem egyetértünk, hogy egyikőjük sem Messivel és Suárezzel versenyzik a percekért, hanem leginkább egymással...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.12.10. 17:53:42

drobika írta:Nos Cou nem Dembi cseréje...
Malcom sem.
Igen,rakjuk ki a csapatból,játszassunk mást helyette,büntessük az egész csapatot.Ez a jó.
Nagyszerű ötletek,bár mint vélemény ezt is illik tiszteletben tartani.
Coutinho kinek a cseréje? Valverde rendszerében szélső. Ahogy Malcom is.

Valahogy fegyelmezni kell, 10k eurós pénzbüntetéseket zsebből kifizetik. Másik opció, ha megágyaznak neki az öltözőben, akkor nem fog elkésni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.10. 17:36:03

Nos Cou nem Dembi cseréje...
Malcom sem.
Igen,rakjuk ki a csapatból,játszassunk mást helyette,büntessük az egész csapatot.Ez a jó.
Nagyszerű ötletek,bár mint vélemény ezt is illik tiszteletben tartani.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.10. 17:29:51

Szerintem ez történhetett:

Dembélé: Ernő bá, igaz, hogy az éjszakába húzódóan játszottunk ma, de akkor be van állítva az ébresztő, holnap reggel már megyek is be edzeni, jó?
Valverde: Kérlek, ne tedd. Elég lesz délután egykor megjelenned, mivel addig úgyis a stabilitást gyakoroljuk az edzésen. Emellett pedig a vezetőségünkhöz közel álló katalán lapok így meg tudnának pár pletykát jelentetni rólad, amely eurómilliókban kifejezhető bevételt jelentene mind nekik, mind közvetve a klub számára. Egyébként pedig utállak, mint a kakit, és úgy is Rakiticset/a tolószékes Rafinhát fogom helyetted játszatni.
Dembélé: :(
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.12.10. 17:15:49

drobika írta:Sok dologban egyetértek veled.
Ez nem helyes út.
Én csupán arra hivtam fel a figyelmet,és ezt tudjuk,Dortmundbsn támogattuk ezt.
Most ne játszuk a szentet már.
Vaéverde legalább olyan felelős ezért mint Dembelé.
Az egész csapat menedzselése katasztrófális.
Nézzük meg Messit,mi a véleménye a mesterről :)
:lol: Ha egy percet se játszana a francia, akkor se lenne megengedhető a késés edzésről. Profi sportoló, aki ebből él, könyörgöm... Viszont erről szó sincs, rendszeresen játszik, erre van pofája még így is elaludni. Nem csalódtam benne, hogy szépen fogalmazzak.
Bármennyire is nem a csapat érdekeit szolgálja, én kiraknám megint a meccskeretből, és ezt annyiszor eljátszanám, ahányszor nem ér oda időben.

Meg parental controlt telepíteni a ps-ére :mrgreen:
Az edzőt meg hogy lehet ide keverni? Lassan oda jutunk, hogy itt egyeseknek a 400óra túlóráról is Valverde fog eszébe jutni. Természetes, hogy őt fogja lecserélni, mert lehetőséget akar adni Coutinhonak is, Malcomnak is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.10. 16:59:58

Sok dologban egyetértek veled.
Ez nem helyes út.
Én csupán arra hivtam fel a figyelmet,és ezt tudjuk,Dortmundbsn támogattuk ezt.
Most ne játszuk a szentet már.
Vaéverde legalább olyan felelős ezért mint Dembelé.
Az egész csapat menedzselése katasztrófális.
Nézzük meg Messit,mi a véleménye a mesterről :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.12.10. 15:52:06

drobika írta:Nem azt mondtam,hogy tolerálható és helyes,ami tesz.
Csak valahogy sem a szurkoloktól,sem a vezetőségtől akkor a dortmundi időben nem kapott kritikát,hanem kihasználtuk.Szerinted ez helyes?
És feltenném a kérdést,hogy több minrvegy lv utén miért nincs a csapatba épitve,miért nincs helye,ha jól játszik miért hozza le akkor is a kedves mester?
Mennyire motivál ez egy fiatal játékost?
1) Nem tudjuk, hogy a vezetőség hogyan vélekedett erről tavaly nyáron, de valószínű, hogy vagy csendben szemet hunytak felette, vagy rosszabb esetben (erről nem tudunk semmit) még biztatták is erre. A szurkolókat nem tudom hogyan definiálod, mint csoportot, de még itt ezen a fórumon is több olyan hozzászólás érkezett, amelyik ezt a viselkedést nem tartotta elfogadhatónak már akkor sem.

2) Ahogy lentebb is írták már, fals az analógiád. Akkor valamilyen céllal késett edzésről, mert úgy gondolta, hogy ez egy megfelelő módja annak, hogy kierőszakolja az átigazolást. Mindenki döntse el maga, hogy ez etikus út-e vagy sem, de az egyértelmű, hogy szándékosan az akkori klubja kárára akart tenni. Akkor most szerinted mit akar elérni az állandó késésekkel? Ha arra célzol, hogy megint a távozását akarja kierőszakolni, akkor értem. De szerintem ha konkrét átigazolást sürgetne, akkor nem folyamatosan késne, hanem amikor átigazolási szezon van, egyszer csak kijelentené, hogy ő most megy, és nem is menne edzeni.

Sokadjára olvasom itt ezt az analógiát, hogy mit csodálkozunk, hiszen a Dortmundban is ezt csinálta, csak éppen a két eset alma és körte... :)

Egyébként én nagyon szeretem a játékát és remélem összekapja magát, de ha igazak az állandó késésekről szóló hírek, akkor nagyon hadilábon áll sajnos a profizmussal...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.10. 15:45:15

Még azt elfelejtettem,hogy természetes hogy ki kell tenni a csapatból,de lehetőleg tartósan,aztán harmadáron gyorsan eladni.
Ernő bácsinak meg megköszönni,hogy milyen jól bánik a kerettel.
Vidallal,Malcommal,Semedóval.
Messi is elküldte a ....ba az Atletico elleni meccs szünetében.
Beszédes kép volt.
Ernő bécsi jó volt Bilbaoban,de itt egy erőtlen,elképzelés nélküli edző.Semmi tekintélye pont ezért.
Miért be vsn épitve?Hol a helye?Egyik meccsen bal oldalon,másik meccsen jobb oldalon.Legtöbbször pedig sehol,mivel ugyis lecserélik.
Játszhat akárhogy.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.10. 15:42:19

Még azt elfelejtettem,hogy természetes hogy ki kell tenni a csapatból,de lehetőleg tartósan,aztán harmadáron gyorsan eladni.
Ernő bácsinak meg megköszönni,hogy milyen jól bánik a kerettel.
Vidallal,Malcommal,Semedóval.
Messi is elküldte a ....ba az Atletico elleni meccs szünetében.
Beszédes kép volt.
Ernő bécsi jó volt Bilbaoban,de itt egy erőtlen,elképzelés nélküli edző.Semmi tekintélye pont ezért.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.10. 15:37:37

És feltenném a kérdést,hogy több minrvegy lv utén miért nincs a csapatba épitve,miért nincs helye,ha jól játszik miért hozza le akkor is a kedves mester?
Mennyire motivál ez egy fiatal játékost?
Miért ne lenne helye, és miért ne lenne beépítve a csapatba?
Egyébként ha fix kezdő lenne, az mivel motiválná jobban?
Azért ne hozzuk már ki Dembélét ebből bárányként.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.10. 15:32:15

Nem azt mondtam,hogy tolerálható és helyes,ami tesz.
Csak valahogy sem a szurkoloktól,sem a vezetőségtől akkor a dortmundi időben nem kapott kritikát,hanem kihasználtuk.Szerinted ez helyes?
És feltenném a kérdést,hogy több minrvegy lv utén miért nincs a csapatba épitve,miért nincs helye,ha jól játszik miért hozza le akkor is a kedves mester?
Mennyire motivál ez egy fiatal játékost?
Válasz küldése