Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.29. 20:25:00

OK, igaz. Én amúgy tényleg nagyon drukkolok neki, és rossz látni a negatív kommenteket, de reálisan nézve már nagyon nehéz pozitívan látni a jövőjét a csapatban. És azért mégis csak a csapat a fontos. Reménykedjünk a csodában! :)
MatyiG írta:Nem gyűlöletet vált ki, hanem csalódást, idegességet.

Közben hivatalos, hogy 10 hétre esett ki... Jó esetben a BL-nyolcaddöntő odavágójára felépül. :roll:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2019.11.29. 18:56:17

ikajli írta:Igazából szerintem itt mindenki csak érzelmi alapon találgat. Nekem fura, hogy ennyi gyűlöletet vált ki Dembelé.
Azért fikázza mindenki, mert tőle sokat várnánk, azt, hogy meccseket eldönteni képes játékossá váljon, amihez a képességei meg lennének. Ha egy huszadrangú Denis Suárez lenne, nem bátaná senki, mert senkit se izgatna, mi van vele.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.29. 18:41:32

Nem gyűlöletet vált ki, hanem csalódást, idegességet.

Közben hivatalos, hogy 10 hétre esett ki... Jó esetben a BL-nyolcaddöntő odavágójára felépül. :roll:
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.29. 18:20:35

Igazából szerintem itt mindenki csak érzelmi alapon találgat. Nekem fura, hogy ennyi gyűlöletet vált ki Dembelé. Én valamiért kedvelem, és szeretném, ha nagyon sokat adna a klubnak. Minden esetre egy ilyen kaliberű klubtól, és ekkora vételárat figyelembe véve elvárható (lenne) a legprofibb kezelése a helyzetnek.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.11.29. 14:34:51

Régen volt már, lehet, rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy kábé 21 éves koráig Messi is rengeteget volt sérült. Neki is a combizmával voltak gondok, asszem. Tőle is rémlik sírva pályáról levonulós jelenet. Aztán jött Pep, meg a komplett új edzői stábja, és azóta Messi gyakorlatilag kétszer volt sérült komolyabban. Most szezon elején, meg egyszer rémlik valami térdszalag, de ott rúgást kapott.
Szóval én csak remélem, hogy normális körülmények között, normális szakmai stábbal a háta mögött még lehet belőle focista. Ez, ami a csapat körül folyik, semmilyen szinten nem tűnik normálisnak jelenleg. Meg talán még "elnőheti". Még csak 22 éves. Messi 21 éves korában "nőtte el" a sérüléseket.
Akárhogyan is, azért ha Dembélét nem nézzük, akkor sem túl rózsás a helyzet szerintem a sérülések terén. És ez nem feltétlenül a szerencse kérdése már, úgy gondolom, az edzővel/edzőkkel (orvosokkal?) lehet a legnagyobb gond. Bár nem értek hozzá, csak gyanús, hogy olyanok, akik korábban nem voltak sérülésre hajlamosak, most azért elég sokat sérültek.
Umtiti, Suárez térde, Semedo is sokat küszködik, Alba is tavalyról is rémlik már, meg idén is, Piqué sérülten játszatása, Arthur állóképességével adódó gondok, satöbbi. Eléggé amatőrnek tűnik kintről a "meló", amit végez a szakmai stáb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.29. 14:28:54

Ha igaz a cikk, hogy De Jong nagyon meglepte a társakat és a stábot, mert egy igazi atléta, akkor talán nem Dembi munkája volt a gond ott, hanem csak lenyomaták ;)

Egyébként van már hír róla?
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.11.29. 12:53:30

Nem hiszem, hogy az edzésekhez való hozzáállásával lenne probléma. Todiboval együtt ő kezdte el először, plusz rendre korábban is érkezik, hogy külön edzéseket végezzen. Csak ezeket nem szokás felemlegetni, inkább azt, hogy videojáték, meg nyelvi problémák stb. Az divatosabb.

Ha ilyen típusú gond lehet az inkább az edzések intenzitása, amit több játékos is kritizál.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.11.29. 12:42:51

Sanama írta: Mondjuk a múltkori videó után, ahol De Jonggal futott versenyt (és csúnyán kikapott), megfordul a fejemben, hogy mennyire teszi oda magát edzéseken, terhelés szempontjából. Nem lennék meglepve, ha ott féltené magát, ezért hiába edz, nem kap normális terhelést, majd meccsen megkapja és heló.
Egyetértek.

Simán el lehet lógni az edzést, talán ez a mellényszerű cucc ad róluk adatokat, nem tudom abban edzenek-e.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.11.29. 12:01:02

Sosem voltam élsportoló, de érdekelne, hogy van olyan ember, aki tényleg ekkora szerencsétlen, hogy folyamatosan lesérül, vagy ez bőven hanyag magatartás eredménye (is)? Mert ha utóbbi, felelősségre vonnám, a bérét behúznám, és még a biztosítónál is csengetnék a kiesett bevétel miatt. Csak gondolkodom, hogy valójában lehet-e tenni valamit, mert már régóta szrok az egészre, hogy a gyerekkel mi van, kipaterolnám innen a francba, Sámánnal együtt.
Football, bloody hell. /SAF/
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.11.29. 11:46:34

recrea írta:
MatyiG írta:Izomhúzódást, szakadást nem tudom, hogy meg lehet e műteni, nekem is eléggé kacsának hangzik.
Teljes szakadást szoktak csak műteni, de szerintem azt is csak végső esetben, mert általában meggyógyítja “magától” a szervezet.

Képtelen vagyok elhinni, hogy ezeket a sérüléseket nem lehet kiküszöbölni, 25 éve nézek focit, de nem emlékszem olyanra, akinek ennyi izomsérülése volt egész pályafutása során. Csak olyanra, akinek a súlyosak miatt volt sok kihagyás.
Mondjuk a múltkori videó után, ahol De Jonggal futott versenyt (és csúnyán kikapott), megfordul a fejemben, hogy mennyire teszi oda magát edzéseken, terhelés szempontjából. Nem lennék meglepve, ha ott féltené magát, ezért hiába edz, nem kap normális terhelést, majd meccsen megkapja és heló.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.11.29. 07:54:58

MatyiG írta:Izomhúzódást, szakadást nem tudom, hogy meg lehet e műteni, nekem is eléggé kacsának hangzik.
Teljes szakadást szoktak csak műteni, de szerintem azt is csak végső esetben, mert általában meggyógyítja “magától” a szervezet.

Képtelen vagyok elhinni, hogy ezeket a sérüléseket nem lehet kiküszöbölni, 25 éve nézek focit, de nem emlékszem olyanra, akinek ennyi izomsérülése volt egész pályafutása során. Csak olyanra, akinek a súlyosak miatt volt sok kihagyás.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.11.29. 00:51:42

Mondjuk ez teljesen jogos és néztem én is egyet amikor láttam, ésszerűbb az hogy a hírt megosztó forrás twitteren félrefordított valamit aztán a műtét a sérülése miatt kellene és majd ő maga tesz meg mindent hogy ne sérüljön meg újra vagy valami ilyesmi, mondjuk spanyol újságírásból minden kitelik. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.28. 21:51:03

Izomhúzódást, szakadást nem tudom, hogy meg lehet e műteni, nekem is eléggé kacsának hangzik.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.28. 21:42:56

Hát jó lenne, ha lenne ilyen műtét tényleg. Mondjuk orvos sem vagyok, ezért nem tudom, hogy létezik-e ilyen, de picit meseszerűen hangzik.
MesQueUnClub írta:Az AS lehozta ma hogy az ügynöke és a klubvezetés között volt egy találkozó, amely során arról beszéltek hogy szeretnének egy műtétet a franciánál amivel remélhetőleg megoldhatnák a visszatérő sérülések ügyét, ha minden igaz 3 hónapot kellene kihagynia és Dembele vállalná az operációt.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.11.28. 21:38:40

Az AS lehozta ma hogy az ügynöke és a klubvezetés között volt egy találkozó, amely során arról beszéltek hogy szeretnének egy műtétet a franciánál amivel remélhetőleg megoldhatnák a visszatérő sérülések ügyét, ha minden igaz 3 hónapot kellene kihagynia és Dembele vállalná az operációt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.28. 19:49:46

Olvasgass vissza ebben a topikban, hátha még nem voltak moderálva.
De írtak ilyeneket, nem te, mások.

Mindkét oldalról elítélem a rasszizmust. Ha erre vonatkozott a kérdést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.28. 19:45:44

Senki nem mondta azt, hogy azért sérült meg mert buta fekete vagy agyatlan mert fekete. Csak egy tényt írtam le, ezen kár felkapni a vizet.

egyébként ha a feketék azt mondják a fehérre hogy “white shit” arra is ennyire érzékeny lennél vagy az rendben van mert 300 éve láncon voltak tartva?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.11.28. 19:13:25

A rasszistáknak mennyire tré lehet, hogy fekete az árnyékuk... Katasztrófa, ami a sráccal történik, komolyan veszélyezteti a karrierjét a sok sérülés. Rafinha érzésem van vele kapcsolatban
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.11.28. 18:00:46

Vakmacska írta:Nem értem, hogy mi benne a rasszista, ha a feketét feketének, vagy négernek, esetleg niggernek nevezzük? Hát azok, nem?
nem ez a rasszista. (mondjuk az utolsóért amcsiban még a fehérek is elásnak kb)
hanem ha emellé pejoratív kifejezéseket használsz, általánosítva.
mutatom: buta mert fekete.
megsérül mert buta fekete.
agyatlan, mert fekete.

én érzékeny vagyok ilyenekre, mert van jópár fekete barátom, haverom, ismerősöm, emiatt nehezebben tűröm az ilyeneket.
elég apámmal hadakozni, aki gyűlöli őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.11.28. 17:55:06

Nem értem, hogy mi benne a rasszista, ha a feketét feketének, vagy négernek, esetleg niggernek nevezzük? Hát azok, nem?
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.11.28. 16:12:53

Egyszer használtam rá az “n” betűs szót ha így jobban tetszik, egyébként vissza lehet nézni, végig mellette kardoskodtam, szeretem a játékát. Egy rendes edző kéne neki, ha Pep tudott focistát csinálni Sterlingből akkor belőle is lehet bármi.

Off: a feketék sokkal rasszistábbak mifelénk mint mi feléjük.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.11.28. 14:25:00

Bosszantó ez a sok sérülés vele kapcsolatban, ahogy lehetett is látni, lelkileg is kezdi kicsinálni a srácot. Csak remélni lehet, hogy egyszer tényleg túl lesz ezen az időszakon.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.28. 13:49:33

Varatrix írta:
MatyiG írta:Már nem azért, de ahogy olvasom már a moderátorokat szidjátok, hogy sok a niggerezés és a rasszizmus a fórumon.
Fel vannak sorolva a moderátorok...Ez az ő felelősségük.
Ezt azért ne vedd magadra, nekem nem tűnt szidásnak.
Volt még egy ilyen is: "Az a baj, hogy ezt is hagyják ezen a fórumon, hogy niggerezzünk."
Úgy, hogy senki nem niggerezett senkit.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.11.28. 13:47:45

MatyiG írta:Már nem azért, de ahogy olvasom már a moderátorokat szidjátok, hogy sok a niggerezés és a rasszizmus a fórumon.
Fel vannak sorolva a moderátorok...Ez az ő felelősségük.
Ezt azért ne vedd magadra, nekem nem tűnt szidásnak.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.11.28. 13:11:18

Egyedül Barca_10 írta ezt: "Az izomzata meg érdekes téma, no racism meg ilyesmi, de ez a faj jobban bírja a gyűrődést, mégis szívunk ezzel a két feketével."

Ez nálam belefér. Az, hogy leírja valaki, hogy feketék, nem rasszizmus, tény. De lehet, hogy én nem vagyok elég szőrösszívű.

Hozzászólás törlés nem volt, azt látnám. Egy volt, amit szerkesztettek.

Na mindegy, csak úgy lett beállítva, mintha minden második hozzászólás arról szólt volna, hogy azért szidjuk, mert buta néger. Személy szerint pont letojom, milyen színű a bőre. Az zavar, hogy nem lehet rá számítani a sérülései miatt, mellette még egyébként sem sok hasznát látjuk a pályán. És nyilván nem örülök a sérülésének, mert egy jó Dembélé elkélne, de legalább Fati így lehetőséget kaphat.
Válasz küldése