Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szezonértékelő:

1
14
17%
2
15
18%
3
29
35%
4
19
23%
5
6
7%

Szavazatok száma: 83
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.01.29. 14:14:03

Egyébként az izmot nem most szedhette föl,nekem úgy rémlik a sérülése előtti meccseken is látszódott,hogy nagyobb lett kicsivel. Remélem,hogy tényleg véget ér már ez a sérülés sorozata,legyen már egy egészséges tavasza legalább.
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.01.29. 14:09:33

Vakmacska írta:
drobika írta:Neki kell a terület, a tempo, nem tili-toli játékos.
Ez a ,, gond ,, Fatival is. Ilyen srácokkal atraktív futó focit lehetne játszani! Na de hol van ehhez a középpálya, az akarat?
Nagyon szurkolok neki, hogy végre hozza magát, de vannak kétségeim.
LE idejében sok kontrát toltunk, átíveltük a kp-t. Erre Fati-Dembi-Grízes hármas remek lenne.
Grízesnek is ez a kontrázás fekszik
Egyrészt szerintem is kellene kontráznunk, de ahhoz az egész játékunkon kellene alakítani.
Másrészt, ha viszont ugyanez lesz a meccsek képe, akkor is hasznos lehet Dembelé. Bár tényleg akkor él igazán, ha van területe, de szerintem a felállt védelemmel szemben is sokkal hasznosabb, mint pl. Fati vagy Griezmann, mivel robbanékony, kis területen is meg tudja csinálni a cseleket, képest betörni a 16-osra. Ezt már láttuk tőle nálunk is. Igaz, sokat hibázik, de ha 10 megindulásából 7-et elront, 2-ből gólhelyzet lesz, egyből gól, már többet tett szvsz, mint azok, akik tökéltesen passzolnak hátra és oldalra, csak épp helyzet közelébe nem kerülünk. Persze a labdavesztéseiből kontrázhat az ellenfél, de ha normálisan működne a védekezésünk és a letámadásunk, akkor nem kellene egy támadóharmadban elvesztett labdának ekkora veszéllyel lenni ránk. A csapat fénykorában ilyenkor letámadtunk, és pillanatok alatt ismét nálunk volt a labda!

Én is úgy látom, hogy ha teljesen egészséges tudna maradni, akkor sokat adhatna a csapatnak, akár a szezonunk sikerességét is döntően befolyásolhatná. Kérdés, hogy tud-e egészséges maradni, illetve hogy ez a sok sérülés meg felszedett izom nem rontott-e a robbanékonyságán, nyilván ez majd hosszabb távon mutatkozik meg, rögtön a visszatérése után valószínűleg óvatosabb lesz egy darabig, bár pont nála ezt nem vehetjük biztosra.
A másik kérdés, hogy Setién hogy fogja használni, mit enged neki. Mert ha az ő játékát is teljesen a labdatartásra és a passzolgatásra korlátozza, akkor inkább ne is játsszon, mert abból csúfos kudarc lesz.
Vakmacska
Llegenda del Barça

2020.01.29. 13:18:22

drobika írta:Neki kell a terület, a tempo, nem tili-toli játékos.
Ez a ,, gond ,, Fatival is. Ilyen srácokkal atraktív futó focit lehetne játszani! Na de hol van ehhez a középpálya, az akarat?
LE idejében sok kontrát toltunk, átíveltük a kp-t. Erre Fati-Dembi-Grízes hármas remek lenne.
Grízesnek is ez a kontrázás fekszik
drobika
Capitá del Barça

2020.01.29. 10:58:56

Mindíg Dembelé ,, védő ,, voltam, már a Dortmundban is figyeltem és szerettem a játékát.
Szerintem inkább jobb oldalon szert játszani, mint bal oldalon, nem Lajos posztú játékos ő.
Azon a területen nem tud segíteni.
Nagyon örülnék, ha egy ilyen fiatal és tehetséges játékos karrierje nem fuccsolna be és be tudna futni.Pláne nálunk.
Ennek két akadályát látom. Az egyik, hogy a combizomsérülések, főleg a szakadás, ami volt már náluk nehezen gyógyuló és sajnos gyakran kiújuló problémák, főleg élsport területén. Hegesedett combizom extrém terhelésre bizony könnyen sérül.0-35-0 km/h sebességek,hirtelen megállások ami Dembinél azért elég gyakoriak, elég nagy veszélyforrások lehetnek a jövőben.
Kettő: Az oldalpasszos statikus játékstílusunk. Neki kell a terület, a tempo, nem tili-toli játékos.
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.01.29. 10:30:28

palesz77 írta:LG említette az igazolások topicban OD-t, rá nagyon kíváncsi leszek most. Mondjuk benne van hogy megbotlik a kezdőkörben és lesérül 6 hónapra megint sajnos.. De tegyük fel, hogy valami csoda folytán egészséges marad innentől. Engem baromira érdekel, hogy mit tud kihozni magából ebben az új környezetben. A képek alapján a rehabilitációt nem lazulta el, úgy tűnik mint aki felszedett némi izmot magára, ez jó előjel azért. Ebben a rendszerben - már ha tartjuk ezt a 352 féle dolgot - gondolom Ansu helyén játszana, ami nem tűnik rossz megoldásnak. Ha hajlandó lesz valamilyen szinten védekezni is, akkor neki sok haszna lehet, mert támadásban most a széleken mindig több a terület, csak se Alba se Ansu nem képesek megverni a védőiket. OD-t nem féltem ilyen szempontból, benne benne van, hogy feldobja kicsit a támadásokat, és meghúzza a váratlant. Nekünk meg jelenleg ez hiányzik legjobban.

Mondjuk az kérdés, hogy ki a fenének fogja beadni a lasztit miután a védő mellett elment, meg hogy mit fog szólni Setién, amikor elront egymás után 8 sima oldalpasszt.. De azért én várom már, hogy visszatérjen szép lassan, kíváncsian várom, hogy mi lesz a reakció részéről a változásokra.
Egyetértek.
Szemmel láthatóan megtestesedett, elég sok helyen meg is említette a sajtó, reméljük hogy gatyába rázza az új edzői stáb és nem fog megint fél hónap múlva lesérülni.
Most jobban kell nekünk mint valaha, mert Suarez kidőlésével egyedül Messiben van a váratlan, ráadásul a Lajostól felmentett védők most mehetnek Messi nyakába, mert tudják hogy nem Griezmann az aki szét fogja cselezni a fél csapatot.

Nagyon remélem hogy Setiennek sokkal több van a tarsolyába mint ami amúgy a nagyon kevés idő alatt látható volt, az előző csapatai hirtelen ritmusváltással vezetett gyors támadásépítéséhez tökéletes alany lenne Dembele.
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015

2020.01.29. 10:14:26

LG említette az igazolások topicban OD-t, rá nagyon kíváncsi leszek most. Mondjuk benne van hogy megbotlik a kezdőkörben és lesérül 6 hónapra megint sajnos.. De tegyük fel, hogy valami csoda folytán egészséges marad innentől. Engem baromira érdekel, hogy mit tud kihozni magából ebben az új környezetben. A képek alapján a rehabilitációt nem lazulta el, úgy tűnik mint aki felszedett némi izmot magára, ez jó előjel azért. Ebben a rendszerben - már ha tartjuk ezt a 352 féle dolgot - gondolom Ansu helyén játszana, ami nem tűnik rossz megoldásnak. Ha hajlandó lesz valamilyen szinten védekezni is, akkor neki sok haszna lehet, mert támadásban most a széleken mindig több a terület, csak se Alba se Ansu nem képesek megverni a védőiket. OD-t nem féltem ilyen szempontból, benne benne van, hogy feldobja kicsit a támadásokat, és meghúzza a váratlant. Nekünk meg jelenleg ez hiányzik legjobban.

Mondjuk az kérdés, hogy ki a fenének fogja beadni a lasztit miután a védő mellett elment, meg hogy mit fog szólni Setién, amikor elront egymás után 8 sima oldalpasszt.. De azért én várom már, hogy visszatérjen szép lassan, kíváncsian várom, hogy mi lesz a reakció részéről a változásokra.
MatyiG
Adminisztrátor

2020.01.08. 17:06:55

Jó esetben a BL nyolcaddöntore felépül.
westerngom
Entrenador del Barça

2020.01.08. 15:53:45

NovaProspekt írta:lehetséges, csak nem a Barcában.
hmm, ezek az építő hozzászólások, tele jóindulattal.

barcelonaforever írta:Rola lehet tudni valamit? Van ra esely, hogy palyara lep 2020 ban ? :| :?
Sehol nem lehet olvasni konkrétumot, de még óvatos becslést sem a visszatéréséről.
Gondolom végképp nem siettetik a felépülését, látva az elmúlt év folyamán történt combizom problémákat.
NovaProspekt
Capitá del Barça

2020.01.08. 15:35:42

lehetséges, csak nem a Barcában.
barcelonaforever
Jugador del Barça

2020.01.08. 14:23:40

Rola lehet tudni valamit? Van ra esely, hogy palyara lep 2020 ban ? :| :?
NovaProspekt
Capitá del Barça

2019.11.30. 15:11:23

Leon írta:Sajnálom a gyereket de neki itt már lefőtt a kávé. Nyáron mindenképp el kell passzolni.
Azt már le se merem írni hogy a Neymar bizniszbe be kéne vonni mert a Psg sírva röhögne rajtunk...
Talán valakitől kapunk érte 2 zacskó szotyit. :?
nem megy ő már sehova, majd ingyen, ha a szerződés lepörgött
Tomix354
Capitá del Barça

2019.11.30. 12:05:02

Így, hogy jó esetben februárra térhet vissza ez a szezonja is kuka lényegében. Az elmúlt években láthattuk sérülés után egy bő hónap mindig kellett neki, hogy valamennyire formába lendüljön.

Nem hiszem, hogy a fontos tavaszi meccsekre Ernő berakja így. Sajnos vagy nem sajnos hozni kell valakit akire lehet számítani a szezon során, mert az a bal szél évek óta lényegében nem létezik bárkit rak oda EV. Azt meg, hogy belefér hogy egy 120-as játékos padozik/sérült állandóan és ez a jövőben nem biztos, hogy változik azt majd a vezetőség eldönti.
Leon
Entrenador del Barça

2019.11.30. 09:47:11

Sajnálom a gyereket de neki itt már lefőtt a kávé. Nyáron mindenképp el kell passzolni.
Azt már le se merem írni hogy a Neymar bizniszbe be kéne vonni mert a Psg sírva röhögne rajtunk...
Talán valakitől kapunk érte 2 zacskó szotyit. :?
Ter Stegen-Alba-Sergi Roberto-Busi-Rakitic-Messi-Suarez-Griezmann
Tito per sempre etern.

Infinite Iniesta

Messi -Liga- 400
- BL - 106
Grácies Xavi!
ikajli
Barça B

2019.11.29. 20:25:00

OK, igaz. Én amúgy tényleg nagyon drukkolok neki, és rossz látni a negatív kommenteket, de reálisan nézve már nagyon nehéz pozitívan látni a jövőjét a csapatban. És azért mégis csak a csapat a fontos. Reménykedjünk a csodában! :)
MatyiG írta:Nem gyűlöletet vált ki, hanem csalódást, idegességet.

Közben hivatalos, hogy 10 hétre esett ki... Jó esetben a BL-nyolcaddöntő odavágójára felépül. :roll:
NovaProspekt
Capitá del Barça

2019.11.29. 18:56:17

ikajli írta:Igazából szerintem itt mindenki csak érzelmi alapon találgat. Nekem fura, hogy ennyi gyűlöletet vált ki Dembelé.
Azért fikázza mindenki, mert tőle sokat várnánk, azt, hogy meccseket eldönteni képes játékossá váljon, amihez a képességei meg lennének. Ha egy huszadrangú Denis Suárez lenne, nem bátaná senki, mert senkit se izgatna, mi van vele.
MatyiG
Adminisztrátor

2019.11.29. 18:41:32

Nem gyűlöletet vált ki, hanem csalódást, idegességet.

Közben hivatalos, hogy 10 hétre esett ki... Jó esetben a BL-nyolcaddöntő odavágójára felépül. :roll:
ikajli
Barça B

2019.11.29. 18:20:35

Igazából szerintem itt mindenki csak érzelmi alapon találgat. Nekem fura, hogy ennyi gyűlöletet vált ki Dembelé. Én valamiért kedvelem, és szeretném, ha nagyon sokat adna a klubnak. Minden esetre egy ilyen kaliberű klubtól, és ekkora vételárat figyelembe véve elvárható (lenne) a legprofibb kezelése a helyzetnek.
johdepp
Jugador del Barça

2019.11.29. 14:34:51

Régen volt már, lehet, rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy kábé 21 éves koráig Messi is rengeteget volt sérült. Neki is a combizmával voltak gondok, asszem. Tőle is rémlik sírva pályáról levonulós jelenet. Aztán jött Pep, meg a komplett új edzői stábja, és azóta Messi gyakorlatilag kétszer volt sérült komolyabban. Most szezon elején, meg egyszer rémlik valami térdszalag, de ott rúgást kapott.
Szóval én csak remélem, hogy normális körülmények között, normális szakmai stábbal a háta mögött még lehet belőle focista. Ez, ami a csapat körül folyik, semmilyen szinten nem tűnik normálisnak jelenleg. Meg talán még "elnőheti". Még csak 22 éves. Messi 21 éves korában "nőtte el" a sérüléseket.
Akárhogyan is, azért ha Dembélét nem nézzük, akkor sem túl rózsás a helyzet szerintem a sérülések terén. És ez nem feltétlenül a szerencse kérdése már, úgy gondolom, az edzővel/edzőkkel (orvosokkal?) lehet a legnagyobb gond. Bár nem értek hozzá, csak gyanús, hogy olyanok, akik korábban nem voltak sérülésre hajlamosak, most azért elég sokat sérültek.
Umtiti, Suárez térde, Semedo is sokat küszködik, Alba is tavalyról is rémlik már, meg idén is, Piqué sérülten játszatása, Arthur állóképességével adódó gondok, satöbbi. Eléggé amatőrnek tűnik kintről a "meló", amit végez a szakmai stáb.
MQuCsabi
Llegenda del Barça

2019.11.29. 14:28:54

Ha igaz a cikk, hogy De Jong nagyon meglepte a társakat és a stábot, mert egy igazi atléta, akkor talán nem Dembi munkája volt a gond ott, hanem csak lenyomaták ;)

Egyébként van már hír róla?
Kép
Chino
Llegenda del Barça

2019.11.29. 12:53:30

Nem hiszem, hogy az edzésekhez való hozzáállásával lenne probléma. Todiboval együtt ő kezdte el először, plusz rendre korábban is érkezik, hogy külön edzéseket végezzen. Csak ezeket nem szokás felemlegetni, inkább azt, hogy videojáték, meg nyelvi problémák stb. Az divatosabb.

Ha ilyen típusú gond lehet az inkább az edzések intenzitása, amit több játékos is kritizál.
Forca Barca!!!!
recrea
Llegenda del Barça

2019.11.29. 12:42:51

Sanama írta: Mondjuk a múltkori videó után, ahol De Jonggal futott versenyt (és csúnyán kikapott), megfordul a fejemben, hogy mennyire teszi oda magát edzéseken, terhelés szempontjából. Nem lennék meglepve, ha ott féltené magát, ezért hiába edz, nem kap normális terhelést, majd meccsen megkapja és heló.
Egyetértek.

Simán el lehet lógni az edzést, talán ez a mellényszerű cucc ad róluk adatokat, nem tudom abban edzenek-e.
Rinku
Entrenador del Barça

2019.11.29. 12:01:02

Sosem voltam élsportoló, de érdekelne, hogy van olyan ember, aki tényleg ekkora szerencsétlen, hogy folyamatosan lesérül, vagy ez bőven hanyag magatartás eredménye (is)? Mert ha utóbbi, felelősségre vonnám, a bérét behúznám, és még a biztosítónál is csengetnék a kiesett bevétel miatt. Csak gondolkodom, hogy valójában lehet-e tenni valamit, mert már régóta szrok az egészre, hogy a gyerekkel mi van, kipaterolnám innen a francba, Sámánnal együtt.
Football, bloody hell. /SAF/
Sanama
Llegenda del Barça

2019.11.29. 11:46:34

recrea írta:
MatyiG írta:Izomhúzódást, szakadást nem tudom, hogy meg lehet e műteni, nekem is eléggé kacsának hangzik.
Teljes szakadást szoktak csak műteni, de szerintem azt is csak végső esetben, mert általában meggyógyítja “magától” a szervezet.

Képtelen vagyok elhinni, hogy ezeket a sérüléseket nem lehet kiküszöbölni, 25 éve nézek focit, de nem emlékszem olyanra, akinek ennyi izomsérülése volt egész pályafutása során. Csak olyanra, akinek a súlyosak miatt volt sok kihagyás.
Mondjuk a múltkori videó után, ahol De Jonggal futott versenyt (és csúnyán kikapott), megfordul a fejemben, hogy mennyire teszi oda magát edzéseken, terhelés szempontjából. Nem lennék meglepve, ha ott féltené magát, ezért hiába edz, nem kap normális terhelést, majd meccsen megkapja és heló.
recrea
Llegenda del Barça

2019.11.29. 07:54:58

MatyiG írta:Izomhúzódást, szakadást nem tudom, hogy meg lehet e műteni, nekem is eléggé kacsának hangzik.
Teljes szakadást szoktak csak műteni, de szerintem azt is csak végső esetben, mert általában meggyógyítja “magától” a szervezet.

Képtelen vagyok elhinni, hogy ezeket a sérüléseket nem lehet kiküszöbölni, 25 éve nézek focit, de nem emlékszem olyanra, akinek ennyi izomsérülése volt egész pályafutása során. Csak olyanra, akinek a súlyosak miatt volt sok kihagyás.
MesQueUnClub
Capitá del Barça

2019.11.29. 00:51:42

Mondjuk ez teljesen jogos és néztem én is egyet amikor láttam, ésszerűbb az hogy a hírt megosztó forrás twitteren félrefordított valamit aztán a műtét a sérülése miatt kellene és majd ő maga tesz meg mindent hogy ne sérüljön meg újra vagy valami ilyesmi, mondjuk spanyol újságírásból minden kitelik. :D
Válasz küldése