Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.19. 13:21:52

csababarca írta:
2021.02.17. 19:43:27
Subinho írta:
2021.02.17. 19:01:27
No comment!
Mbappé 100 millió volt, Dembelé már 135-nél jár...
180 volt MBappé, plusz az apró, nem 100 millió.

Én mondtam már amikor Monacos volt, hogy rá kellene menni, akkor 10ből 9en leoltottak, hogy minek, Lajos mögött csak padozna, mert az uru jobb. Ami lehet, de látjuk Lajossal mi lett, most lenne egy MBappénk aki elég magas szinten focizik, és még lehet is venne bőven kraft.

Most van Braitwait, meg elvertünk 400at 3 játékosra, akik nehezen tesznek ki 1 használhatót.
Nemrég volt a Marca-n, hogy most fizetett még 5-öt a Barca, így járunk 125-nél, a további 10 millió Bl győzelemhez kötött, szóval az nem lesz esedékes.

A Mbappé-Dembélé kérdésben pedig szerintem pont nem hibázott a klub, legalábbis az akkori helyzetben logikusnak tűnt. Elment Neymar, egy szélsőre volt szükségünk, Suarezben voltak még évek, a két francia pedig hasonló tehetség volt. Az, hogy beköltözött az orvosi szobába senki nem láthatta előre. Sem a Lyonban, sem a Dortmundban nem volt sérülékeny, ahogy visszakerestem nem is hagyott ki meccset sérülés miatt. Az más kérdés, hogy mennyibe került, az már a klub sara, de Neymar árának kb. feléért hozták el. Ennyit nyilván nem ért akkor se, és most se. Véletlenül se védeném a vezetést, mert hozzájuk képest Gaspart is egy aranyember volt, gazdaságilag és erkölcsileg egyaránt földbe döngölték a klubot, de a Dembélé-ügyet nem rajtuk verném el.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 20:22:07

Kétlem, hogy elfelejtett focizni, a Dortmundban ügyes, bátor volt és a nagy terüreleteken jól érvényesült, pedig csak 19 éves volt.
Gríz és Cou is hasonló cipőben jár. Mindhárman meghatározók voltak korábbi csapataikban, talán nem feltétlen bennük kell keresni az okát, hogy itt miért olyanok, amilyenek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 20:04:21

csababarca írta:
2021.02.17. 19:43:27
Subinho írta:
2021.02.17. 19:01:27
No comment!
Mbappé 100 millió volt, Dembelé már 135-nél jár...
180 volt MBappé, plusz az apró, nem 100 millió.

Én mondtam már amikor Monacos volt, hogy rá kellene menni, akkor 10ből 9en leoltottak, hogy minek, Lajos mögött csak padozna, mert az uru jobb. Ami lehet, de látjuk Lajossal mi lett, most lenne egy MBappénk aki elég magas szinten focizik, és még lehet is venne bőven kraft.

Most van Braitwait, meg elvertünk 400at 3 játékosra, akik nehezen tesznek ki 1 használhatót.
Így van, és az a baj hogy ezt minden poszton eljátszottuk, hogy megvártuk míg végelgyengülésben kihal a posztról az illető és utána kapkodtuk a fejünket és hoztunk valami posztba bekényszerített illetőt túlárazva. Griziről is előre lehetett tudni hogy nem Lajos profil de azért elhoztuk eszméletlen nagy fizuval 120millióért hogy "jólesz az Lajos vagy Neymar pótlására majd elven", igaz hogy nem olyan erőcsatár mint Suarez és nem olyan cselgép mint Neymar de azért kell.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 19:56:01

csababarca írta:
2021.02.17. 19:43:27
Subinho írta:
2021.02.17. 19:01:27
No comment!
Mbappé 100 millió volt, Dembelé már 135-nél jár...
180 volt MBappé, plusz az apró, nem 100 millió.

Én mondtam már amikor Monacos volt, hogy rá kellene menni, akkor 10ből 9en leoltottak, hogy minek, Lajos mögött csak padozna, mert az uru jobb. Ami lehet, de látjuk Lajossal mi lett, most lenne egy MBappénk aki elég magas szinten focizik, és még lehet is venne bőven kraft.

Most van Braitwait, meg elvertünk 400at 3 játékosra, akik nehezen tesznek ki 1 használhatót.
Igaz, így van. Elírtam! Viszont a 180 vs 135-höz a 2 játékost összehasonlítani olyan, mint mondjuk egy Messi vs. Ballotelli :)
(Bocs...:D)
Ezzel csak azt akartam, hogy ha Mbappé 180 (ami nagyon sok), akkor Dembelé érhet 20-at :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.17. 19:43:27

Subinho írta:
2021.02.17. 19:01:27
No comment!
Mbappé 100 millió volt, Dembelé már 135-nél jár...
180 volt MBappé, plusz az apró, nem 100 millió.

Én mondtam már amikor Monacos volt, hogy rá kellene menni, akkor 10ből 9en leoltottak, hogy minek, Lajos mögött csak padozna, mert az uru jobb. Ami lehet, de látjuk Lajossal mi lett, most lenne egy MBappénk aki elég magas szinten focizik, és még lehet is venne bőven kraft.

Most van Braitwait, meg elvertünk 400at 3 játékosra, akik nehezen tesznek ki 1 használhatót.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 19:01:27

"A labdával nem mindig tudott mit kezdeni, amikor nehezen helyzetbe került (kétszer is jó helyzetből lőhetett), vagy erőtlen volt, vagy kaput sem talált, rendre rossz megoldásokat hozott, amikor passzolni kellett (volna) – egy kulcspassza lett végül, ráadásul egyetlen árva sikeres csele sem volt. Itt azért érdemes megállni egy pillanatra: a csereként beálló, már minden-mindegy alapon támadó Trincaónak lett 4 sikeres csele, Messinek-Pedrinek 2-2, Dembélének viszont egy sem, pedig talán nem támasztunk túlzó elvárásokat vele szemben azzal, ha azt mondjuk, az egyik legfontosabb feladata lett volna egyszer-egyszer a védelem mögé kerülni. És hogy az összehasonlítás teljes legyen: Mbappé a 3 gólja mellé még felmutatott 10 cselt és 4 kulcspasszt is."
No comment!
Mbappé 100 millió volt, Dembelé már 135-nél jár...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.02.17. 18:37:23

Sokkal golerosebb jatek kellene tole, lasd tegnap 1-0-nal volt azt hiszem amikor ele kerult egy labda Messitol, es szemben a kapuval(kapussal) 15rol kb. hazaguritotta neki.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 14:59:17

Subinho írta:
2021.02.17. 14:21:34
crixus írta:
2021.02.17. 11:21:28
Dembi piszok gyors és jól cselez, a baj csak annyi hogy agya nincsen a játékhoz. Ez tegnap is szépen kijött. Hiába megy át 2 emberen a harmadikba bele viszi ész nélkül vagy simán eladja, rosszul passzol, rosszul/nem találja el a kaput. Mert lövötechnika az nulla a srácnál, ahogy az összjátékra is kb megye 1es szinten képes.
Persze mindez nem tegnap derült ki, csak éppen tegnap is újfent megmutatkozott.
Maximálisan egyetértek.
Dembelé nem Einstein. Kíváncsi lennék annak mennyi agya van, aki egy szabadrúgásnál, szögletnél nem az ellenfelet fogja, hanem a saját csapattársát és az ötösről fejelnek gólt úgy, hogy méterekre!!!! nincs ember körülötte?
Annak mennyi agya van aki hátra két sérült játékost tesz, az egyik 3 hónapja nem játszott a másik mind fizikailag mind játékban mérföldekre van MBappetól.
Annak mennyi agya van aki anyázik a szögletnél és nem arra figyel, hogy honnan hogyan jön a labda( Liverpool 4. gól csak megemlítem) éás a saját csapattársának kell az embereket békíteni. Dembelé uot. Világos, irány a bánya! Cou is, Griez is, Suarez is. Csak maradjanak az okos Pique, Busi,Alba vezéregyéniségek, akik aztán majd megoldják. Ahogy tegnap is.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 14:21:34

crixus írta:
2021.02.17. 11:21:28
Dembi piszok gyors és jól cselez, a baj csak annyi hogy agya nincsen a játékhoz. Ez tegnap is szépen kijött. Hiába megy át 2 emberen a harmadikba bele viszi ész nélkül vagy simán eladja, rosszul passzol, rosszul/nem találja el a kaput. Mert lövötechnika az nulla a srácnál, ahogy az összjátékra is kb megye 1es szinten képes.
Persze mindez nem tegnap derült ki, csak éppen tegnap is újfent megmutatkozott.
Maximálisan egyetértek.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.02.17. 12:35:39

Szerintem ha elkerülik a sérülések nála tényleg csak a hozzáállással lehet baj, azon meg lehet változtatni.
Nem igaz, hogy nincs esze a focihoz és az sem, hogy nem tud lőni. Egyedül nem lehet megbontani semmilyen védelmet. Egy szélsőnek kell kockáztatnia, különben nincs eredmény. A baj akkor van, ha megcsinál két cselt és még mindig nincs kinek passzolnia a labdát. Azért csinálja meg a harmadikat... Bizonyos meccseken lelkesebb, máskor eltűnik, de a képességei megvannak, szóval nehogy már őt akarjuk kikukázni egy ilyen középszerű csapatból! Kevés játékosunkban van meg az a bizonyos "X". Ő az egyik ilyen.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.02.17. 11:21:28

Dembi piszok gyors és jól cselez, a baj csak annyi hogy agya nincsen a játékhoz. Ez tegnap is szépen kijött. Hiába megy át 2 emberen a harmadikba bele viszi ész nélkül vagy simán eladja, rosszul passzol, rosszul/nem találja el a kaput. Mert lövötechnika az nulla a srácnál, ahogy az összjátékra is kb megye 1es szinten képes.
Persze mindez nem tegnap derült ki, csak éppen tegnap is újfent megmutatkozott.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2021.02.17. 09:47:22

Arthur8 írta:
2021.02.13. 19:25:25
Egyébként nem értem , hogy Dembele most miért van kipécézve hétről hétre
Nem tudom ki van-e pécézve hétről hétre, de aki még most sem látja, hogy nem ez a szint (mármint nem egy normál Barca szint, mert most kb. pont ezen a szinten van a csapat), és nem is lesz belőle soha egy elit szintű játékos, az nem tudom mit néz. Annyiból próbál megélni, hogy meghúzza, és ha még van a pályából 20 méter, talán megveri az ellenfelet és lő egyet.
De az, hogy egyérintőt, mozgásokat stb. képtelen végrehajtani, a passzait 5 másodperccel előre megmondja bármelyik felső középkategóriás védő, az baromi kiábrándító egy 150 milliós játékostól, főleg hogy már itt játszik 4-ik(?) éve és 100 meccs van a lábában.

Én nála azt látom, hogy Sergi Robertonal.. Néha nagy bajban eldurran a lába, és akkor abból az egy gólból megél egy fél évig. Tegnap is 1:0nal eljátszotta ugyanazt, mint a Pool ellen 4:0-nál. Ziccerben megkapja a labdát, majd hazaadja az ellenfél kapusának. Ráadásul védekezni meg nem tud, olyan mint egy ingatag teke bábu ami billeg jobbra, balra. Teszem hozzá valósznű nem azon a kihagyott zicceren ment e a meccs, és nem csak vele van probléma/problémám, de nagyon remélem hogy nem kell őt itt sokáig nézni már.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.14. 09:24:05

Arthur8 írta:
2021.02.13. 19:25:25
Egyébként nem értem , hogy Dembele most miért van kipécézve hétről hétre
Mások nevében nem tudok nyilatkozni, nekem nem csak Dembelevel van problémám. És amikor azt írtam, hogy a fél csapatot el adnám, akkor megkérdezték, hogy akkor ki játszana? Amikor Samuel Eto'o ideigazolt, akkor azt nyilatkozta, hogy azért jöttem ide, hogy úgy dolgozzak mint egy néger és úgy éljek mint egy fehér ember. Ne a rasszista felhangokat keressük most ebben a kijelentésben, de ezt várnám el Dembelétől Coutinhotól és Griezmantól is. Igazából mindig is azt szerettem volna, ha olyan játékosok játszanak a Barcelonában, akik itt lettek világsztárok.
Dembele (és Griezman és Coutinho is) balszerencséjére Neymar helyett érkezett, tehát természetes, hogy hozzá mérem.
A Dembeleért kifizetett pénz (és Griezmanért és Coutinhoért is) nem csak Barca viszonylatban csillagászati, tehát természetes, hogy elvárom a világ legjobb teljesítményei közé tartozzon amit nyújtanak. Persze a bérek is számítanak az ilyen fajta összehasonlításnál, de azt sokkal nagyobb munka nyomon követni, nem is mindig valós adatokat kapunk. (pl Beckham - PSG)
A különböző jogcímeken felvett irgalmatlan pénzek közvetlenül (belépő, bérlet, tagdíj, ...) vagy közvetve (reklám bevétel) a szurkolóktól származnak, ezért illene tiszteletben tartani őket, a vágyaikat és az álmaikat. Az én fogalmaim szerint már az is tiszteletlenség, hogy Umtiti anno a műtét helyett a másfél év pihenőt választotta.
Beszéljünk még külön Dembeléről! Engem az nem zavar milyen egykedvűen (érzelemmentesnek tűnően) játszik. Ez az ő dolga. Az viszont zavar, hogy hiába gyors és lefut labdával bárkit, utána képes a legegyszerűbb módon eladni a labdát, így a labdák 80%-át elveszti. Zavar még, hogy védekezésnél nem egyszer a piros lap határát súroló durvaságokat követ el. És múlt időben fogalmazva zavartak az izomsérülései, ami valószínűleg az edzés és a táplálkozás módosításával befolyásolhatóak.
Lehet statisztikákat hozni, La liga 16 meccs 2 gól 2 assziszt...
Hány mérkőzést döntött el a játékával, a góljaival?
Tényleg olyan jó játékos?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.14. 08:14:50

LG írta:
2021.02.13. 19:57:01
Arthur8 írta:
2021.02.13. 19:25:25
Érdekes itt ebben a csapatban mindig mindenki gyenge és mindig az a jobb, aki más csapatban van és az életben nem látjuk focizni. Egyébként, ha Adama lenne itt, akkor meg őt látnánk hétről hétre és ő lenne a buta , ügyetlen , mert ő sem Neymar. Amúgy szó volt itt Rashfordról , na őt véletlenül látom sokszor játszani, mert nézem a MU-t is néha és szerintem egy igazi sótlan játékos , aki nagyon nem hoz kiegyensúlyozottan jó meccseket. Szerintem egyáltalán nem nagy szám játékos, ahogy Sterling sem akkora szám, hanem Pep rendszerében jó. Szerintem egyik sem lenne megváltó itt. Egyébként nem értem , hogy Dembele most miért van kipécézve hétről hétre , nagyon bőven nem vele van itt a legnagyobb baj és végre játszik. Tény nincs akkora formában , ahogy a csapatból másik 8 ember sem, de szerintem még a támadósorunk a legerősebb, ha mindenki egészséges.
Egyetértek! A Dortmundban Dembelé is sokkal jobbnak tűnt, de ez a Barca, ahol sokkal nehezebb a játékosok dolga. A sérülések sem könnyítették meg a dolgát. Nagyon is eltudom képzelni, hogy ha ő máshova igazol, akkor most utána ábrándoznánk, és aki jött volna helyette a lentebb felsorolt játékosok közül, most ő miatta fognánk a fejünket.
Sokszor látványosak a hibái, ezért elő van véve, pedig még így is többet csinál, mint akik alibiznek egész meccsen.
Mit lehet ehhez még hozzátenni? Teljesen egyetértek.Abban a stílusban, amit ő játszik, gyorsaság, cselezés, bőven benne van a hiba, de a lehetőség is. Abban kevésbé ha odébb tolod 3 méterrel...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.13. 19:57:01

Arthur8 írta:
2021.02.13. 19:25:25
Érdekes itt ebben a csapatban mindig mindenki gyenge és mindig az a jobb, aki más csapatban van és az életben nem látjuk focizni. Egyébként, ha Adama lenne itt, akkor meg őt látnánk hétről hétre és ő lenne a buta , ügyetlen , mert ő sem Neymar. Amúgy szó volt itt Rashfordról , na őt véletlenül látom sokszor játszani, mert nézem a MU-t is néha és szerintem egy igazi sótlan játékos , aki nagyon nem hoz kiegyensúlyozottan jó meccseket. Szerintem egyáltalán nem nagy szám játékos, ahogy Sterling sem akkora szám, hanem Pep rendszerében jó. Szerintem egyik sem lenne megváltó itt. Egyébként nem értem , hogy Dembele most miért van kipécézve hétről hétre , nagyon bőven nem vele van itt a legnagyobb baj és végre játszik. Tény nincs akkora formában , ahogy a csapatból másik 8 ember sem, de szerintem még a támadósorunk a legerősebb, ha mindenki egészséges.
Egyetértek! A Dortmundban Dembelé is sokkal jobbnak tűnt, de ez a Barca, ahol sokkal nehezebb a játékosok dolga. A sérülések sem könnyítették meg a dolgát. Nagyon is eltudom képzelni, hogy ha ő máshova igazol, akkor most utána ábrándoznánk, és aki jött volna helyette a lentebb felsorolt játékosok közül, most ő miatta fognánk a fejünket.
Sokszor látványosak a hibái, ezért elő van véve, pedig még így is többet csinál, mint akik alibiznek egész meccsen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.13. 19:52:01

CSAPAT....koncepció, rendszer, legyenek összerakva, összegyúrva, tudják, hogy mit akarnak vagy mit kell játszani, ez a lényeg....az összes egyéb csak azután lenne érdekes
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.02.13. 19:25:25

Érdekes itt ebben a csapatban mindig mindenki gyenge és mindig az a jobb, aki más csapatban van és az életben nem látjuk focizni. Egyébként, ha Adama lenne itt, akkor meg őt látnánk hétről hétre és ő lenne a buta , ügyetlen , mert ő sem Neymar. Amúgy szó volt itt Rashfordról , na őt véletlenül látom sokszor játszani, mert nézem a MU-t is néha és szerintem egy igazi sótlan játékos , aki nagyon nem hoz kiegyensúlyozottan jó meccseket. Szerintem egyáltalán nem nagy szám játékos, ahogy Sterling sem akkora szám, hanem Pep rendszerében jó. Szerintem egyik sem lenne megváltó itt. Egyébként nem értem , hogy Dembele most miért van kipécézve hétről hétre , nagyon bőven nem vele van itt a legnagyobb baj és végre játszik. Tény nincs akkora formában , ahogy a csapatból másik 8 ember sem, de szerintem még a támadósorunk a legerősebb, ha mindenki egészséges.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.13. 18:35:18

De minek más játékosokkal hasonlítgatni?
Egy Adama Traore-nak is nagyobb a füstje mint a lángja, egy wolves-ból sem tud kiemelkedni, 25 évesen nem véletlen van ott ahol.

Dembelé a miénk, itt van, amíg itt van használni kell.
Miért?
Mert nincs rá jobb opció a keretben, főleg, hogy Fati is sérült ugye, és ki tudja mikor jön vissza.
Nyilván gyenge, de ebből a szezonjából is lehetne olyan highlight videót összerakni, hogy ha nem itt lenne, akkor utána sírnánk.

Az meg evidens, hogy a nagy pénzt nem kellett volna érte letenni, ez akkor is egyértelmű volt.
Utólag persze még okosabbak lettünk.

Volt egy felsorolás alul, azoknak egyik részénél jobb játékos gyengébb napjain is, másik része meg nem elérhető, harmadik része meg ugyanolyan lutri, hogy itt is azt hozná, amit ott ahol. (Sterling mondjuk nem elérhető, és kétlem, hogy feküdne neki a spanyol foci)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.13. 18:21:56

Neroval többnyire egyetértek, de h Adama Traorenak megy a dribli szerintem erős túlzás
Nem nézem a Wolves meccseket csak azt láttam hogy statisztika alapján top 3 sikeres csel/kísérlet azért mondtam a nevét.
Mondjuk a vicc (bár én kibírom nevetés nélkül) hogy valószínűleg Traoré is lehozná azt amit amit a mi kis Oszmánunk.

A magasság, a fizimiska, a labdára való tekeredés, a gyorsaság (amiben tényleg jó egyébként) sokakat megtéveszt. Első blikkre azt gondolná az ember hogy egy igazi rémálom a védőknek, közben meg gyerekjáték elvenni tőle a labdát.

Közben olvasom hogy ma újra fizetünk egy ötöst a Borussiának :lol: A mai napig az asztalon táncolnak odaát akik ránk sózták ennyiért csórit.

Nem rá haragszom (bàr lehet hogy nagyon sok minden más lenne most ha a Liverpool ellen nem szórakozza el a ziccerét), hanem azokra akik akik 2017 nyarán nem gondolkodtak és a nagy kapkodásban kifizettek érte 2 euro jackpotot.

És igen, voltak itt emberek akik már akkor mondták hogy ez nagyon nem jó ötlet. Di Maria elérhető volt 40ért.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.02.13. 14:48:03

grgly50 írta:
2021.02.13. 13:48:16
Aaron3991 írta:
2021.02.13. 11:13:33
Sziasztok!



A beadásai szerintem pont h jó százalékban veszélyes területre érkeznek, csak nincsen vérbeli csatárunk aki képes ezeket támadni, esetleg egy fejpárbajt megnyerni.(Fati felépülésével ez javulhat ő pont ebben nagyon erős szerintem.) Lőni se hiszem h meg kell tanítani, az ő igazi gyengéje az a döntéshozatal amiben pedig fejlődni fog, ha folyamatosan játszik.

Bocs, ha kicsit habzószájúra sikerült :twisted: :lol: , de úgy gondolom, hogy abszolút nem ő a legnagyobb problémája ennek a csapatnak, sőt inkább üde színfoltja még a rengeteg "buta" hibája ellenére is.

Köszi peace :mrgreen:

Bocs, most egy kicsit poénkodok. :)
"A beadásai szerintem pont h jó százalékban veszélyes területre érkeznek"
A szöglet is egyfajta beadás. Ha lennének nézők, lennének fotoriporterek is. Egy párat már kilőtt volna. :D
S, most komolyan: Ha sikerül jól beadni labdát!, mit ér vele, ha nincs vérbeli csatárunk.
Lövései? Valóban volt már olyan kemény lövése, hogy bevitte a kapus kezét. Sajnos ritkán sül el a lába.
Én egyébként kedvelem, de kiakadok, amikor két-három jó csel után egyszerűen beleviszi a falba
[/quote]

A szögleteket hagyjuk, egyszer nem volt még belőle veszély, rúgja azt Dembélé, Pedri, Messi stb. Nem
mellesleg kb. 75 %-ban kisszögleteink vannak.
Lövőtechnikáját én nem szólnám le, jobbal és ballal is vannak bőven jó löketei. Amellett ki az aki be mer vállalni átlövést, Messin és rajta kívül?! Pjanic is híres volt erről, Coutinhonak olyan bombái voltak a Pool-ban, hogy az embernek leesett az álla, most semmi. Nem véletlenül blokkolták az összeset.Elég volt beállni Messi elé, most a franciától is lehet valamit várni.
Van hogy beleviszi a falba, Messi 60-70 %-ban szintén, de rajta kívül ő az egyetlen akitől bármi váratlant, veszélyt lehet várni.
Fejben még fejlődni kell, hogy kevesebb rossz döntést hozzon, de a technikája és a képességei megvannak hozzá, hogy top legyen a posztján.
Forca Barca!!!!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.02.13. 14:35:52

@mess2009, a bal oldalon jobban tolja, mindig is jobb volt ott, Alba érti és érzi hogyan kell játszani, a jobboson most van egy mingéza, kesőbb lesz egy oldalpassz, Dest valamiért parkolópályán van, ilyen kóklerekkel Messi is nehezen érti meg magát, nem véletlen hogy Alves távozása óta inkább Albával akar összejátszani.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.13. 13:48:16

Aaron3991 írta:
2021.02.13. 11:13:33
Sziasztok!



A beadásai szerintem pont h jó százalékban veszélyes területre érkeznek, csak nincsen vérbeli csatárunk aki képes ezeket támadni, esetleg egy fejpárbajt megnyerni.(Fati felépülésével ez javulhat ő pont ebben nagyon erős szerintem.) Lőni se hiszem h meg kell tanítani, az ő igazi gyengéje az a döntéshozatal amiben pedig fejlődni fog, ha folyamatosan játszik.

Bocs, ha kicsit habzószájúra sikerült :twisted: :lol: , de úgy gondolom, hogy abszolút nem ő a legnagyobb problémája ennek a csapatnak, sőt inkább üde színfoltja még a rengeteg "buta" hibája ellenére is.

Köszi peace :mrgreen:
[/quote]


Bocs, most egy kicsit poénkodok. :)
"A beadásai szerintem pont h jó százalékban veszélyes területre érkeznek"
A szöglet is egyfajta beadás. Ha lennének nézők, lennének fotoriporterek is. Egy párat már kilőtt volna. :D
S, most komolyan: Ha sikerül jól beadni labdát!, mit ér vele, ha nincs vérbeli csatárunk.
Lövései? Valóban volt már olyan kemény lövése, hogy bevitte a kapus kezét. Sajnos ritkán sül el a lába.
Én egyébként kedvelem, de kiakadok, amikor két-három jó csel után egyszerűen beleviszi a falba
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2021.02.13. 11:13:33

Sziasztok!
Nero. írta:
2021.02.13. 01:34:46
Szerintem meg olyan játékosok erőltessék a driblit akiknek megy is. Pl. Neymar, Sterling, Traoré stb.
Neroval többnyire egyetértek, de h Adama Traorenak megy a dribli szerintem erős túlzás. Ő egy "buta" futóbolond, mint Dembouz csak gyengébb kiadásban.(nem a fizikumára gondolok, mert az az egyetlen dolog ami miatt fel van hypeolva, h úgy néz ki mint egy amcsifocista. A számai sehol sincsenek a flop folyton sérült Dembeléhez képest sem.)


Bence névsoránál meg egyenesen lefordultam a székről, egy-egy név láttán :D
Arról nem beszélek h a felének nem is az a posztja mint Dembinek, de azért ilyen Rafael Leao, Toko Ekambi, Thauvin féle másod/harmadvonalas emberkékkel mit szeretnél?

Én úgy gondolom, hogy Sancho, Rashford, Mbappe hármason kívül nincs olyan akire egyértelműen értelme lenne elcserélni.
mess2009 írta:
2021.02.13. 09:21:42

mivel a beadásai zöme értéktelen, meg kellene tanítani a második hullámra vissza-játszani és nem utolsó sorban meg kellene tanítani kapura lőni.
A beadásai szerintem pont h jó százalékban veszélyes területre érkeznek, csak nincsen vérbeli csatárunk aki képes ezeket támadni, esetleg egy fejpárbajt megnyerni.(Fati felépülésével ez javulhat ő pont ebben nagyon erős szerintem.) Lőni se hiszem h meg kell tanítani, az ő igazi gyengéje az a döntéshozatal amiben pedig fejlődni fog, ha folyamatosan játszik.

Bocs, ha kicsit habzószájúra sikerült :twisted: :lol: , de úgy gondolom, hogy abszolút nem ő a legnagyobb problémája ennek a csapatnak, sőt inkább üde színfoltja még a rengeteg "buta" hibája ellenére is.

Köszi peace :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.02.13. 09:21:42

Peter írta:
2021.02.11. 15:10:17
Kell mellé egy olyan edző, aki képes javítani a hibáin, aki foglalkozik vele, ha kell ezerszer szájába rágja, gyakoroltatja vele amit kell. Szembesíti a butaságaival, elmegyarázza mi nem oké, megtalálni az ehhez való leghatékonyabb kommunikációs formát, stílust....majd gyakoroltatja vele ezeket, és számon is kéri tőle....edzői stáb ezért van
ezzel nagyon egyetértek és hozzá tenném: meg kellene találni a stabil párját a támadások során (értelemszerűen a szélső védőjét) továbbá mivel a beadásai zöme értéktelen, meg kellene tanítani a második hullámra vissza-játszani és nem utolsó sorban meg kellene tanítani kapura lőni.
a többi már jönne magától.... :idea:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7245
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.13. 01:45:29

Nero. írta:
2021.02.13. 01:34:46
Szerintem meg olyan játékosok erőltessék a driblit akiknek megy is. Pl. Neymar, Sterling, Traoré stb.

Mostanra már a legnagyobb reménykedőnek is illett volna felébredniük, és rájönni arra hogy ezzel a gyerekkel rendesen át lettünk verve.

Bár a jelenlegi keret és a jelenlegi helyzet katasztrófa, de normális esetben sokkal inkább játszatnék helyette egy Pedro féle játékost aki sokkal labda biztosabb, fegyelmezettebb, többet védekezik

Alapvetően én is azokat a játékosokat szeretem akik előre játszanak, csak ez a gyerek nem tud.
Értem, amit mondasz, ő nem egy klasszikus labdazsonglőr. De 2018 őszén még az volt a játéka, hogy elhúzott mindenki mellett és bevágta, szóval ez benne van, benne kell, hogy legyen még. Mintha az önbizalma ment volna el, ez a toporgás a szlalomjai végén nagyon rossz.

Nyilván nem az ár-érték arányára gondolok, hogy jó, hanem a jelenlegi keretben szükséges, hogy a pályán legyen. Nyilván jobban örülnék vagy 20-25 játékosnak helyette (Pl: Sterling, Mahrez, Jesus, Foden, Ferran Torres, Rashford, Greenwood, Salah, Ziyech, Neymar, Mbappé, Thovain, Ekambi, Ben Yedder, Dybala, Papu Gomez, Ilicic, Raphael Leao, Chiesa, Gnabri, Müller, Haaland, Sancho....), de ő van itt, és szerintem nagyon kell jelenleg, a jelenlegi kereeteink között a pályára.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése