Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.28. 07:37:11

davi10 írta:
2022.01.26. 19:17:36
Lekapták az ügynök urat a repülőtéren, a kezében egy Iphone-nal, amin épp "Leonardo PSG" hívta.
Nem lennék meglepődve, ha valami haverját mentette volna így le, és szólt neki, hogy délben landol a gépem, légyszi hívogassál már akkor :D
Ma reggel engem is hívott, de nem tudtam felvenni. :D
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 13:48:50

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.27. 11:12:56
Ez amúgy tényleg igaz vagy Photoshop a kép? :lol: Nem tudom elhinni hogy igazi.

Ha igaz, akkor már jóhogy nem úgy mentette el hogy" Leonardo PSG, €40M" , csakhogy mégjobban tudassa hogy mennyire kelendő Dembele :lol: :lol:

Legközelebb mi lesz, FIFÁzik a gyerek és becsatlakozik a Chelsea állítólagos elnöke és ott hívja meg rekordszerződésre? :D


Amúgy simán lehet hogy a klubtól is egy blöffjátszma ez az egész: Ha annyira kelendő vagy mint amilyen bért kérsz, akkor hajrá vigyenek már most télen, ha meg nem visznek és mégse vagy kelendő akkor nesze itt az előtte felajánlott fizu 70%-a fogadd el.

El tudom képzelni hogy Tuchel mennyire rajonghat a hírek szerint, miután pont ő nem számíthatott rá amikor bedurcázott a Dortmundnál :lol:
Ne felejtsük el, hogy egy ügynöknek több ügyfele is van, tehát nem csak Dembi az egyetlen. Ergo akár igaz is lehet a kép és valóban a PSG-től keresték, de lehet más játékos ügyében. Ki tudja? Mindenki azt lát bele amit akar.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 13:11:10

Femeni írta:
2022.01.27. 11:24:42
Amúgy mennyire lehet ezt elhúzni? Úgy értem, hogy 31-én éjfélkor bezár a piac, és ő 23.59-kor benyögi, hogy OK, adjátok ide azt a szerződést, aláírom, akkor mi van? Van egy Dembelénk, meg marad egy adag elkölthető pénzünk, csak épp nincs már kire költeni?.
Ez nem így megy. Nem úgy szoktak szerződést kötni/hosszabbítani, hogy egyszer fogja magát az ügynök és bekopog a papírokkal vagy telefonál. Van egy utolsó tárgyalás, adnak neki X határidőt, (vagy ott várják a döntést) ha addig elutasítják akkor marad minden, ha elfogadják akkor pedig aláírják a papírokat. Ennek hivatalos menete van.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 12:04:48

Femeni írta:
2022.01.27. 11:24:42
Amúgy mennyire lehet ezt elhúzni? Úgy értem, hogy 31-én éjfélkor bezár a piac, és ő 23.59-kor benyögi, hogy OK, adjátok ide azt a szerződést, aláírom, akkor mi van? Van egy Dembelénk, meg marad egy adag elkölthető pénzünk, csak épp nincs már kire költeni?.
Én Dembelé helyében ezt csinálnám. Mármint ha tényleg úgy érzi, hogy nyáron még lehet esélye jobb fizetésre máshol, viszont tényleg inkább preferálná a maradást, akkor szerintem Február közepéig várni kéne.
Ha tényleg egy pókermeccs megy most éppen, akkor feltételezném Dembelé helyében, hogy a Barca blöfföl azzal, hogy kirak a csapatból. Nyomásgyakorlás, amíg tart az átigazolási ablak. Utána megvárnám, hogy ha már nem tudnak vásárolni, akkor is ültetnek-e tényleg. És akkor még mindig lehet azt mondani, hogy oké, aláírom, mert jó eséllyel a Barcának bele kell kényszerülnie a játszatásomba, pláne ha hosszabbítok is. Nem fogják még úgy is a sértődöttet játszani.
Szóval nem kockáztat nagyot.

Ha viszont nem reális egy jobb ajánlat nyáron, mint amit most kapott a Barcától, akkor már a napokban be kell dobnia a törölközőt. És akkor még maradhat is esetleg 1-2 nap.

Egyébként meg ha marad, akkor szerintem nem kellene ragaszkodni ahhoz, hogy most hozzunk valakit még erre a fél évre. Ha lesz is felszabaduló pénzünk, nem muszáj most elherdálni. Illetve lehet muszáj, de akkor az Araujo és Gavi szerződése lesz, nem más.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Femeni
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.01.20. 21:08:08

2022.01.27. 11:24:42

Amúgy mennyire lehet ezt elhúzni? Úgy értem, hogy 31-én éjfélkor bezár a piac, és ő 23.59-kor benyögi, hogy OK, adjátok ide azt a szerződést, aláírom, akkor mi van? Van egy Dembelénk, meg marad egy adag elkölthető pénzünk, csak épp nincs már kire költeni?.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 11:12:56

Ez amúgy tényleg igaz vagy Photoshop a kép? :lol: Nem tudom elhinni hogy igazi.

Ha igaz, akkor már jóhogy nem úgy mentette el hogy" Leonardo PSG, €40M" , csakhogy mégjobban tudassa hogy mennyire kelendő Dembele :lol: :lol:

Legközelebb mi lesz, FIFÁzik a gyerek és becsatlakozik a Chelsea állítólagos elnöke és ott hívja meg rekordszerződésre? :D


Amúgy simán lehet hogy a klubtól is egy blöffjátszma ez az egész: Ha annyira kelendő vagy mint amilyen bért kérsz, akkor hajrá vigyenek már most télen, ha meg nem visznek és mégse vagy kelendő akkor nesze itt az előtte felajánlott fizu 70%-a fogadd el.

El tudom képzelni hogy Tuchel mennyire rajonghat a hírek szerint, miután pont ő nem számíthatott rá amikor bedurcázott a Dortmundnál :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.27. 09:24:58

davi10 írta:
2022.01.26. 19:17:36
Lekapták az ügynök urat a repülőtéren, a kezében egy Iphone-nal, amin épp "Leonardo PSG" hívta.
Nem lennék meglepődve, ha valami haverját mentette volna így le, és szólt neki, hogy délben landol a gépem, légyszi hívogassál már akkor :D
Ugyanez ugrott be nekem is, annyira feltünő volt a telefontartás is… :D Mintha bárkit is meghatna…

El tudom képzelni Dembele milyen minőségben tudja emelni az öltözői hangulatot is, ránézésre is egy totál bomlasztó ember lehet, a spanyol tudására is kíváncsi lennék. :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 19:54:22

davi10 írta:
2022.01.26. 19:17:36
Lekapták az ügynök urat a repülőtéren, a kezében egy Iphone-nal, amin épp "Leonardo PSG" hívta.
Nem lennék meglepődve, ha valami haverját mentette volna így le, és szólt neki, hogy délben landol a gépem, légyszi hívogassál már akkor :D
Tényleg kezd bohózat lenni az egész. :D Nekem úgy tűnik, hogy Dembelé nem választott jól ügynököt, mert Sissoko sem a legélesebb kés a fiókban. Nekem arról, ahogy most Dembelének ki akarja harcolni a megbecsülést meg a nagy pénzt, az a South Park jut eszembe, ahol Canada küzdött ugyanezért. Nem lepődnék meg, ha vége is valami olyasmi lenne. :lol:
Femeni
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.01.20. 21:08:08

2022.01.26. 19:26:04

davi10 írta:
2022.01.26. 19:17:36
Lekapták az ügynök urat a repülőtéren, a kezében egy Iphone-nal, amin épp "Leonardo PSG" hívta.
Nem lennék meglepődve, ha valami haverját mentette volna így le, és szólt neki, hogy délben landol a gépem, légyszi hívogassál már akkor :D
Annál is inkább, mert beül a kocsiba, de még akkor sem emeli a füléhez a telefont. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 19:17:36

Lekapták az ügynök urat a repülőtéren, a kezében egy Iphone-nal, amin épp "Leonardo PSG" hívta.
Nem lennék meglepődve, ha valami haverját mentette volna így le, és szólt neki, hogy délben landol a gépem, légyszi hívogassál már akkor :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.26. 18:13:04

A Marcatól idézem. Mai hír:
"11:00. A Chelsea ajánlatot készít Dembelének

A Mirror brit lap megerősíti, hogy a Chelsea lehet a megoldás a még mindig nem megújuló, a Barcában „elzárkózó” francia szélső, Ousmane Dembelé szappanoperájára . Ügynöke Londonban van egy döntő fontosságú megbeszélésen, amely összehozhatja a támadót Thomas Tuchellel , a dortmundi menedzserével . Egy ötlet, ami nagyon tetszik a játékosnak."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 17:42:05

Andris írta:
2022.01.26. 15:24:30

Hát ez az, hogy Alemany adott egy ajánlatot, ami be volt rögzítve maxra, aztán ez így ennyiben marad, elfogadják, vagy nem.
De ha valahol valaki át akar lépni bizonyos lefektetett kereteket, és valahogy mindenképp kell megoldást találni, akkor adott esetben az ügyet intéző személy nem tud tovább menni, döntéshozóhoz kell fordulni. Nem tudom, hogy Alemanyt felülbírálhatja-e Laporta. Elvileg nem, ha jól emlékszem arra, hogy hogyan kéne működnie a klubvezetésnek, az igazgatósági tanácsnak azok alapján a reformok alapján, amit Laporta hozott el első megválasztásakor. Gyakorlatilag meg szerintem minden további nélkül felülbírálhatja, és biztos volt meg lesz is rá példa. Így viszont szerintem fontos és kényes ügyekben igeni Laportának kell ott lenni. Egyszerűen egyedül neki van maximális döntéshozói flexibilitása.
Közben utánaolvastam és néhány gondolatom az egészről:
1. Alemany kvázi felsővezető teljes döntési jogkörrel. Szerintem nem fogja Laporta felülbírálni, mert szerintem nem ez a téma, ahol akár a saját sportszakmai téren jóval nagyobb tudású beosztottjaival is összeugrik. (az majd Haaland lesz)
2. Nekem még mindig ciki, mert azt olvastam, hogy a srác ügynökei akarnának Laportához menni (sport) aki nem fogadja őket. Tehát ez a jómadár még mindig nem tesz arrébb egy ceruzát sem.
3. Az meg ami szintén a cikkben van, hogy Xavinál is kuncsorognak egyet jelent: nincs sehonnan jó ajánlat, a Barca dobjon rá 10-20%-ot a pénzre és fű alatt aláíratják a sráccal. Különben minek kilincselnének az edzőnél, akinek semmi ráhatása erre. Kb ugyanez a cél a "lesifotóval" a telefonjáról a fickónak, hogy épp Leonardo keresi a PSG-től. Piti trükk, elmentem a fodrászomat ilyen névvel és voilá.

Szerintem mostmár nem szabadna Alemany-éknak változtatni az ajánlaton.
Ha eddig tökösek voltak, mostmár hülyén néz ki, ha elpuhulnak.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.26. 16:30:12

Andris írta:
2022.01.26. 16:18:22
Én is figyelem, és egyelőre semmi nem utal arra, hogy bármilyen előzetes egyeztetés lett volna nekik bármilyen csapattal. Ettől függetlenül ez lehet így, de kíváncsi lennék hogy pontosan mikre alapozod azt, hogy erről lehet szó "inkább".

Én rohadtul meg lennék lepődve, ha bárki fix és nagy összegeket lenne hajlandó kifizetni neki, egy héttel ezelőtt már vagy 10 pontban összeszedtem ide, hogy miért is. Semmilyen szinten nem csábító szerintem ez a srác egy nagy klub számára. Max akik ugyanígy nyakig benne vannak az anyagban, mint mi. Ez kb a Unitedre igaz, és ennyi.
Általában szoktam linkelni a hozzászólásaimban, ha hivatkozok valamire, de itt annyi apróságot kéne összeszednem, hogy engedelmeddel eltekintek tőle. Az általam olvasott spanyol és angol cikkek mind arra hivatkoztak, hogy Dembélének vannak konkrét ajánlatai (általában a Manchester United, a Newcastle, illetve a Chelsea merült fel). Ezt az infót szerintem fenntartásokkal kell kezelni - de azt nem, hogy egy normális ügynök ezen a ponton már elkezd egyezkedni más csapatokkal arról, mégis érdekelné-e a kliense őket és mennyit lennének hajlandóak ráfordítani. Abban igazad van, hogy aligha fizetnek neki fix és nagy összegeket, de még mindig nem az a kérdés, hogy valaki fizet-e neki sok pénzt, hanem hogy valaki hajlandó-e többet fizetni, mint a Barcelona (és nem tudjuk, hogy Alemany mégis mennyi pénzt akarna erre fordítani, ezt valahogy nem kötötték a nyilvánosság orrára - valószínűleg azért, mert nem valami sokat).

A Barcelona álláspontja az elmúlt két hónapban merev volt: az "utolsó" szerződéstervezetük van az asztalon, az megmásíthatatlan, nem hajlandóak egyezkedni. Ha Dembélé egyszerűen csak alá akarna írni, ahhoz semmilyen soron kívüli tárgyalásra nincs szükség, csak jeleznie kell, hogy rendben van a tervezet. Ezt a két információt összerakva szerintem meglehetősen egyértelmű, hogy itt egy újabb - ezúttal a legfelsőbb szinteken folytatott - alkudozós kört akarna beiktatni Sissoko, aztán hogy sikerül-e neki bármilyen előrelépést elérnie és ezek után mit tanácsol Dembélének, jó kérdés (1., "blöfföltünk, nem jött be, írj alá a Barcelonával, még így is jól jársz", esetleg 2., "garantálni tudom, hogy ennyit és többet szerzünk máshol is a piacon", netán 3., "fogalmam sincs, mi lesz, azt javaslom, tarts ki nyárig és a lehető legjobb opciót választjuk, de ez nehéz fél év lesz, ne vegyél tartós tejet").
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 16:18:22

jclayton írta:
2022.01.26. 16:11:06
Andris írta:
2022.01.26. 15:24:30
Egyébként az ügynök jelenléte nekem is leginkább azt súgja, hogy lesz valami kiegyezés. Az is lehet, hogy mint Messinél, itt se tudjuk majd meg az igazságot. Pl hogy ki kerekedett felül, és ki az akinek cska az arcvesztést spórolja meg a közös kommüniké.
Valamennyire figyelem a történéseket és itt inkább arról van szó, hogy Dembélé és az ügynöke a többi csapattal folytatott előzetes egyeztetés után belőtte a piaci árát (vagy esetleg felszorozták kettővel, ki tudja) és ennek a tudatában mennek tárgyalni - vagy megadja ugyanazt a Barcelona és marad, vagy továbbra is mereven ellenzi, hogy emeljen az ajánlaton, akkor pedig megy. Az évi húszmilliós ködösítést felejtsük el, Dembélé a saját, szubjektív szempontjából már azzal is jobban jár, ha itt mondjuk "csak" ötmilliót hajlandóak neki adni, máshol meg akár hatot is, így igazol el.
Én is figyelem, és egyelőre semmi nem utal arra, hogy bármilyen előzetes egyeztetés lett volna nekik bármilyen csapattal. Ettől függetlenül ez lehet így, de kíváncsi lennék hogy pontosan mikre alapozod azt, hogy erről lehet szó "inkább".

Én rohadtul meg lennék lepődve, ha bárki fix és nagy összegeket lenne hajlandó kifizetni neki, egy héttel ezelőtt már vagy 10 pontban összeszedtem ide, hogy miért is. Semmilyen szinten nem csábító szerintem ez a srác egy nagy klub számára. Max akik ugyanígy nyakig benne vannak az anyagban, mint mi. Ez kb a Unitedre igaz, és ennyi.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.26. 16:11:06

Andris írta:
2022.01.26. 15:24:30
Egyébként az ügynök jelenléte nekem is leginkább azt súgja, hogy lesz valami kiegyezés. Az is lehet, hogy mint Messinél, itt se tudjuk majd meg az igazságot. Pl hogy ki kerekedett felül, és ki az akinek cska az arcvesztést spórolja meg a közös kommüniké.
Valamennyire figyelem a történéseket és itt inkább arról van szó, hogy Dembélé és az ügynöke a többi csapattal folytatott előzetes egyeztetés után belőtte a piaci árát (vagy esetleg felszorozták kettővel, ki tudja) és ennek a tudatában mennek tárgyalni - vagy megadja ugyanazt a Barcelona és marad, vagy továbbra is mereven ellenzi, hogy emeljen az ajánlaton, akkor pedig megy. Az évi húszmilliós ködösítést felejtsük el, Dembélé a saját, szubjektív szempontjából már azzal is jobban jár, ha itt mondjuk "csak" ötmilliót hajlandóak neki adni, máshol meg akár hatot is, így igazol el.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 15:24:30

Troym írta:
2022.01.26. 11:39:42
Andris írta:
2022.01.26. 11:22:57

Tegnap repult Barcelonaba az ugynoke, lencsevegre is kaptak. Elvileg targyalni jott, nem is tudom mi masert jonne.

Dembele a Sport szerint szemelyesen szeretne talalkozni Laportaval, amire eddig nem kerult sor. De Umtiti eseteben pl ez volt elvileg az ellentetek feloldasanak a kulcsa. Fura szamomra, hogy hetek ota megy elvileg ez az egesz ugy, megis eddig a jatekos nem talalkozott az elnokkel. Tul hangos ez az ugy sztem ahhoz, hogy a klubelnok igy kivonja magat belole. Persze, normal esetben nem feladata, de most messze vagyunk a normaltol.
Az ügynökről még hallottam, csak arról nem, hogy tényleg fognak-e találkozni.
Az elnököt nem korholnám, mert nem találkozik velük, más "vállalatoknál" sem az elnök tárgyal, ha egy munkavállalóval ilyesmi van. A Barcelona meg egy tényleg nagy egyesület, több ezer alkalmazottal. Nyilván, az ügynök és a sportigazgató között feszült lehet a kapcsolat, így akár közvetíthet Laporta, de ha nem teszi, szerintem az sem gáz. Gondolom az ő asztalán a fő téma a mezszponzor és az espai barcelona lehet, valószínű kitöltik ezek is a napjait. Plusz ez nem olyan mint az Umtiti ügy. Ott ő nem akart elmenni, el akarták küldeni, volt érvényes szerződése még évekig és odament panaszkodni, hogy adjanak neki esélyt. Itt nem ez a helyzet. 2 megoldás van, ezt mindenki megerősítette: Aláír és marad, nem ír alá és megy. Ezen mit oldjon meg Laporta? Nyilván Alemany a logikusan legmagasabb ajánlatot adta, ezt az elnök milyen alapon és főleg miből tudná javítani? Vagy szóljon bele Xavi munkájába kit küld pályára? Nem látom mit várhatnak tőle.
Hát ez az, hogy Alemany adott egy ajánlatot, ami be volt rögzítve maxra, aztán ez így ennyiben marad, elfogadják, vagy nem.
De a személyes ügyintézés, különösen döntési helyzetben lévő emberekkel mindig tud javítani a helyzeten. Mint írtam, Umtitivel is így tudott elvileg megszületni a deal.
Én pl nem foglalkozok minden egyes vevővel vagy beszállítóval vállalatvezetőként, ha megvannak erre az emberek. De ha valahol valaki át akar lépni bizonyos lefektetett kereteket, és valahogy mindenképp kell megoldást találni, akkor adott esetben az ügyet intéző személy nem tud tovább menni, döntéshozóhoz kell fordulni. Nem tudom, hogy Alemanyt felülbírálhatja-e Laporta. Elvileg nem, ha jól emlékszem arra, hogy hogyan kéne működnie a klubvezetésnek, az igazgatósági tanácsnak azok alapján a reformok alapján, amit Laporta hozott el első megválasztásakor. Gyakorlatilag meg szerintem minden további nélkül felülbírálhatja, és biztos volt meg lesz is rá példa. Így viszont szerintem fontos és kényes ügyekben igeni Laportának kell ott lenni. Egyszerűen egyedül neki van maximális döntéshozói flexibilitása.

Emellett nem csak Laportán van a hangsúly, hanem a személyes, ÉS személyes hangvételű találkozón is, szerintem. Az hogy Alemany meg egy ügynök egymásnak faxolgatnak ultimátumokat, nem éppen az ideális tárgyalási forma. Nem tudom, voltak-e rendes, személyes beszélgetések. Nem emlékszem ilyenről infora, de ettől még lehetett.

Egyébként az ügynök jelenléte nekem is leginkább azt súgja, hogy lesz valami kiegyezés. Az is lehet, hogy mint Messinél, itt se tudjuk majd meg az igazságot. Pl hogy ki kerekedett felül, és ki az akinek cska az arcvesztést spórolja meg a közös kommüniké.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.26. 12:47:49

Andris írta:
2022.01.26. 11:22:57
Tegnap repult Barcelonaba az ugynoke, lencsevegre is kaptak. Elvileg targyalni jott, nem is tudom mi masert jonne.

Dembele a Sport szerint szemelyesen szeretne talalkozni Laportaval, amire eddig nem kerult sor. De Umtiti eseteben pl ez volt elvileg az ellentetek feloldasanak a kulcsa. Fura szamomra, hogy hetek ota megy elvileg ez az egesz ugy, megis eddig a jatekos nem talalkozott az elnokkel. Tul hangos ez az ugy sztem ahhoz, hogy a klubelnok igy kivonja magat belole. Persze, normal esetben nem feladata, de most messze vagyunk a normaltol.
Valami azt súgja sikerül majd dűlőre jutni vele. Egy egészséges Dembelére nagyon nagy szükségünk van, vagy engedhetjük el az EL-t és a BL-t érő helyeket,,
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 11:39:42

Andris írta:
2022.01.26. 11:22:57

Tegnap repult Barcelonaba az ugynoke, lencsevegre is kaptak. Elvileg targyalni jott, nem is tudom mi masert jonne.

Dembele a Sport szerint szemelyesen szeretne talalkozni Laportaval, amire eddig nem kerult sor. De Umtiti eseteben pl ez volt elvileg az ellentetek feloldasanak a kulcsa. Fura szamomra, hogy hetek ota megy elvileg ez az egesz ugy, megis eddig a jatekos nem talalkozott az elnokkel. Tul hangos ez az ugy sztem ahhoz, hogy a klubelnok igy kivonja magat belole. Persze, normal esetben nem feladata, de most messze vagyunk a normaltol.
Az ügynökről még hallottam, csak arról nem, hogy tényleg fognak-e találkozni.
Az elnököt nem korholnám, mert nem találkozik velük, más "vállalatoknál" sem az elnök tárgyal, ha egy munkavállalóval ilyesmi van. A Barcelona meg egy tényleg nagy egyesület, több ezer alkalmazottal. Nyilván, az ügynök és a sportigazgató között feszült lehet a kapcsolat, így akár közvetíthet Laporta, de ha nem teszi, szerintem az sem gáz. Gondolom az ő asztalán a fő téma a mezszponzor és az espai barcelona lehet, valószínű kitöltik ezek is a napjait. Plusz ez nem olyan mint az Umtiti ügy. Ott ő nem akart elmenni, el akarták küldeni, volt érvényes szerződése még évekig és odament panaszkodni, hogy adjanak neki esélyt. Itt nem ez a helyzet. 2 megoldás van, ezt mindenki megerősítette: Aláír és marad, nem ír alá és megy. Ezen mit oldjon meg Laporta? Nyilván Alemany a logikusan legmagasabb ajánlatot adta, ezt az elnök milyen alapon és főleg miből tudná javítani? Vagy szóljon bele Xavi munkájába kit küld pályára? Nem látom mit várhatnak tőle.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.26. 11:34:42

Andris írta:
2022.01.26. 11:22:57
Troym írta:
2022.01.26. 11:06:09
Ma hol tart a szappanopera? Fejlemény van?
Tegnap repult Barcelonaba az ugynoke, lencsevegre is kaptak. Elvileg targyalni jott, nem is tudom mi masert jonne.

Dembele a Sport szerint szemelyesen szeretne talalkozni Laportaval, amire eddig nem kerult sor. De Umtiti eseteben pl ez volt elvileg az ellentetek feloldasanak a kulcsa. Fura szamomra, hogy hetek ota megy elvileg ez az egesz ugy, megis eddig a jatekos nem talalkozott az elnokkel. Tul hangos ez az ugy sztem ahhoz, hogy a klubelnok igy kivonja magat belole. Persze, normal esetben nem feladata, de most messze vagyunk a normaltol.
Az is lehet, hogy eddig Dembélé azt kommunikálta, hogy kizárólag az ügynökével egyeztessenek a hosszabbítás kapcsán.
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 11:22:57

Troym írta:
2022.01.26. 11:06:09
Ma hol tart a szappanopera? Fejlemény van?
Tegnap repult Barcelonaba az ugynoke, lencsevegre is kaptak. Elvileg targyalni jott, nem is tudom mi masert jonne.

Dembele a Sport szerint szemelyesen szeretne talalkozni Laportaval, amire eddig nem kerult sor. De Umtiti eseteben pl ez volt elvileg az ellentetek feloldasanak a kulcsa. Fura szamomra, hogy hetek ota megy elvileg ez az egesz ugy, megis eddig a jatekos nem talalkozott az elnokkel. Tul hangos ez az ugy sztem ahhoz, hogy a klubelnok igy kivonja magat belole. Persze, normal esetben nem feladata, de most messze vagyunk a normaltol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 11:06:09

Ma hol tart a szappanopera? Fejlemény van?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.25. 20:39:51

Titinho írta:
2022.01.25. 19:02:33
Andris írta:
2022.01.25. 15:27:06
Soha, semelyikőtök nem fog tudni semmi olyat írni, ami változtat azon a tényen, hogy ő volt a legveszélyesebb támadónk az utóbbi hónapokban, még hozzá toronymagasan.

Én se szeretem őt, de ennek nem sok köze van az objektív valósághoz.
Eskü nem akarok én már senkit meggyőzni, távol álljon tőlem, de ezt objektív valóságnak nevezni az már, hogy is mondjam...beteges. :? Olvastam már 2x 3x hasonlót, de eddig ez mindent visz, pedig szinte minden nap leírod Te is, vagy más valaki.

De akkor legyünk objektívek tényleg:
- Dembelé 11 meccsen játszott, amiből kb 4 vagy 5 volt jó meccse, a többi az ugyanaz mint amit Adbe lehoz. Azt az egy gólját, inkább köszönheti a harmadosztályú kapusnak, mintsem a zsenialitásának, az egy hugyozó labda volt focista nyelven. Arra verni a teljesítményét, hogy 1x kiugratta szépen Jutglát, meg de Jongot, egy-egy meccsen, nem játék megváltó, és a legjobb támadónak kijáró titulus toronymagasan, minimum vicc kategória. Tény.

- Objektíven a legjobb támadónk egy bizonyos Memphis Depay, a csapat jelenlegi házi gólkirálya, 8 góllal a bajnokságban és a támadók között a legtöbb kialakított helyzettel, szám szerint 35-el!!! (Opta) TORONYMAGASAN a legtöbb! Igaz 7 vagy 8 meccsel többet is játszott. Tény.

- Ansu Fati is hasonló meccs számmal büszkélkedhet, csak eggyel kevesebb, 10 meccse van de 5 gólja és 1 gólpassza. A fontos gólokat is ő szerezte, akkor is amikor pl. együtt voltak a pályán, pl. Dinamo elleni idegenbeli BL meccs, vagy a Real elleni közeli Szuperkupa meccs. Toronymagasan veszélyesebb, jobb támadó minden tekintetben. Tény.

- És nem hittem hogy ezt egyszer leírom, de JELENLEG Luuk de Jong is hasznosabb és jobb támadó mint a francia, 4 vagy 5 gólt rúgott ő is, nagyon szép helyzetekkel, KAPURA rúgásokkal, az elmúlt 1 hónap inkább róla szól. Tény.

Szubjektív dolgokkal próbáljátok ( nem csak te, rajtad kívül még egy két "szerelmetes") olyan szinten a piedesztára emelni a gyereket, hogy az már tényleg beteges. Ne állítsuk be ezt a gyökeret olyan alaknak, mint a Barca megváltóját vagy a legjobb támadójának, mert semmi értelme.

Senkit nem akarok meggyőzni, de amikor már objektíven nevezzük a legjobb támadónak hónapok óta toronymagasan, ott azért már vannak bajok. Nem csak itt, másnál is. Tény. :wink:
Végülis elfogadom a kiemelt részek miatt, hogy nem teljesen állja meg a helyét a hozzászólásom. Bár van a gólján kívül szerintem még pár stat, úgy mint xG, meg sikeres cselek, meg kulcspasszok, egyáltalán a megpróbált sikeres vagy sikertelen cselek, és még mit tudom én mik.. és ezek valószínűleg mutatnák is azt, amit kell.
De azért írom, hogy elfogadom, mert nem feltétlen az objektív valóságról van szó. Alapvetően a szememnek szoktam hinni, nem bármilyen statisztikának. És ez végülis szubjektív. Szerk: bár itt megjegyezném, hogy a statisztikák messze nem egyenlők az objektív valósággal, sőt sokkal inkább annak torzítására alkalmasak csak (nem csak Dembelé esetében, általánosságban). És szerintem az objektivitást sokkal inkább befolyásolja az elvakult gyűlölet vagy legalább ellenszenv, mint bizonyos mutatók figyelmen kívül hagyása, vagy másként súlyozása.
Amit én láttam, tapasztaltam folyamatosan: Dembelének volt annyi olyan meccse, és meccsenként annyi olyan megmozdulása, hogy egy idő után amikor megkapta a labdát, már vártam hogy mi történik, mert tudtam, hogy valami fog. Úgy mint Messinél, csak lényegesen kisebb sikermutatókkal. Fogtam is a fejem, de attól még megvolt ez az egész várakozó érzés. Ilyet se Depaynál (első pár meccsét szeptemberben kivéve), se senki másnál nem éreztem soha. Fatinál volt ilyen, nem is hiába, csak sajnos összesen kb 50 percig tartott.

Egy szó, mint száz, tényleg szubjektív dolog végülis, de összehasonlíthatatlan idén a támadójátékunk vele, és nélküle. Sajnos az eredmények nem feltétlen, de a támadójáték igen.

Nem hiszem, hogy bármelyikünk kedvelné őt, én kifejezetten nem. De attól még ő az egyetlen playmaker játékosunk, aki elérhető ( lenne).
Nem világmegváltó, nem isteni tehetség, még csak nem is egy jó futbalista (elsősorban a hozzáállása miatt).
De egyszerűen vele százszor több veszély teremtődik, illetve sokkal több az esély, hogy bármi érdekes történik elől.

Hangsúlyozom, tényleg nem veri a gólokat kettessével, tényleg nagyon sok labdát elveszít, és tényleg nagyon nagyon nem kedvelem. De azt gondolom, végtelen elfogultság bárki részéről nem bevallani, amiket fent leírtam róla. És leírom én akárhányszor, amíg mindíg van egy új(!!) ember, aki leírja itt a véleményét annak figyelembevétele nélkül, hogy most a játékosoknak csak a relatív értékéről szabadna beszélnünk. Sajnos csak arról. (ugyanaz a szitu, mint az öregek vs. harmadrangú/tapasztalatlan cseréik témánál, csak Dembelénél van még egy extra ellenszenv is, ami szerintem tovább torzítja egyesek objektivitását)
Nem Dembelének akarok jót, a csapatnak, és magamnak. Nem jövőre, a következő pár hónapra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.25. 19:42:22

Akkor csak a véletlennek köszönhető, hogy vele jobb a támadójátékunk, mint nélküle? Azt az 1 gólt pedig lehet mondogatni, de többen működött közre.

Depay szezon elején szerezte a góljai többségét, aztán nagyon visszaesett.

Fati valóban a legveszélyesebb, amikor játszik, de egy darabig megint nem lehet vele számolni.

Jó lenne, ha tényleg olyan jól állnánk, hogy tényleg jó néhány veszélyesebb játékosunk lenne, de pl. az Alaves elleni bűn rossz játék nem ezt mutatja.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.01.25. 19:02:33

Andris írta:
2022.01.25. 15:27:06
Soha, semelyikőtök nem fog tudni semmi olyat írni, ami változtat azon a tényen, hogy ő volt a legveszélyesebb támadónk az utóbbi hónapokban, még hozzá toronymagasan.

Én se szeretem őt, de ennek nem sok köze van az objektív valósághoz.
Eskü nem akarok én már senkit meggyőzni, távol álljon tőlem, de ezt objektív valóságnak nevezni az már, hogy is mondjam...beteges. :? Olvastam már 2x 3x hasonlót, de eddig ez mindent visz, pedig szinte minden nap leírod Te is, vagy más valaki.

De akkor legyünk objektívek tényleg:
- Dembelé 11 meccsen játszott, amiből kb 4 vagy 5 volt jó meccse, a többi az ugyanaz mint amit Adbe lehoz. Azt az egy gólját, inkább köszönheti a harmadosztályú kapusnak, mintsem a zsenialitásának, az egy hugyozó labda volt focista nyelven. Arra verni a teljesítményét, hogy 1x kiugratta szépen Jutglát, meg de Jongot, egy-egy meccsen, nem játék megváltó, és a legjobb támadónak kijáró titulus toronymagasan, minimum vicc kategória. Tény.

- Objektíven a legjobb támadónk egy bizonyos Memphis Depay, a csapat jelenlegi házi gólkirálya, 8 góllal a bajnokságban és a támadók között a legtöbb kialakított helyzettel, szám szerint 35-el!!! (Opta) TORONYMAGASAN a legtöbb! Igaz 7 vagy 8 meccsel többet is játszott. Tény.

- Ansu Fati is hasonló meccs számmal büszkélkedhet, csak eggyel kevesebb, 10 meccse van de 5 gólja és 1 gólpassza. A fontos gólokat is ő szerezte, akkor is amikor pl. együtt voltak a pályán, pl. Dinamo elleni idegenbeli BL meccs, vagy a Real elleni közeli Szuperkupa meccs. Toronymagasan veszélyesebb, jobb támadó minden tekintetben. Tény.

- És nem hittem hogy ezt egyszer leírom, de JELENLEG Luuk de Jong is hasznosabb és jobb támadó mint a francia, 4 vagy 5 gólt rúgott ő is, nagyon szép helyzetekkel, KAPURA rúgásokkal, az elmúlt 1 hónap inkább róla szól. Tény.

Szubjektív dolgokkal próbáljátok ( nem csak te, rajtad kívül még egy két "szerelmetes") olyan szinten a piedesztára emelni a gyereket, hogy az már tényleg beteges. Ne állítsuk be ezt a gyökeret olyan alaknak, mint a Barca megváltóját vagy a legjobb támadójának, mert semmi értelme.

Senkit nem akarok meggyőzni, de amikor már objektíven nevezzük a legjobb támadónak hónapok óta toronymagasan, ott azért már vannak bajok. Nem csak itt, másnál is. Tény. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.25. 18:52:33

sansz írta:
2022.01.25. 17:50:57

Azért az picit vicces, hogy Te voltál az egyik leghangosabb Messi-támadó - amivel nagyjából egyet is értettem és pont azt mondtad, hogy Messit nem csak a góljai alapján kell megítélni, hanem azt is figyelembe kell venni, hogy közben milyen hatással van a csapatra.

Dembele ilyen szempontból az ellentétje Torresnak, ő eddig több helyzetből kevés gólt lőtt, viszont látványosan lendített a csapat veszélyességén és ehhez gólpassz sem kellett.
Ferran beindulásai jók, sok van neki, és gyors, amikor odakerült belőtte, egyszer ért is, egyszer eltette lesről is, + a gólpassz előtti mozgása kiemelhető. És fut is rendesen, nem csak sétálgat, szóval nem mondhatnám rá hogy lazsál, és labdákat se veszít azzal hogy belevezeti az emberbe.
Nem mondanám hogy remekül játszik, de van még ideje fejlődni. Ha jövő ilyenkor is gyenge a mezőnyben, de eltesz egy-két gólt akkor majd lehet téma hogy na mi van ezzel a gyerekkel mért gyenge a passzjátéka és miért nem mennek a cselek. Róla eddig erről ennyit.

Dembelé egy playmaker, de nem jó. Szerintem is veszélyesebbek vagyunk vele, de nincs rá szükség olyan áron amit követel. A helyzet gyorsan változik, ami nyáron így volt, az ősszel már úgy, aztán télen már megint így. Közben több változás történt mint előtte 10 évig.
Xavinak szerintem szüksége lenne rá, ő is látja hogy Abdéval nem vagyunk elég jók. Ha tehetné, megtartaná Dembelét, de ehhez az kellene hogy Dembelé maradni akarjon. Szerintem világosabb ez a napnál is.

Mivel pénzügyi kérdés, ezért nem számít hogy hányan vagyunk elől vagy hányan nem.

Ha Dembelé bagóért hosszabbít, akkor mindenki happy.
Ha elviszi valaki, hát mit mondjak? Mindenki happy?
Ha marad ki lesz happy? A társak tuti nem. Ő sem. Xavi sem. A helyzet nem lesz megoldva, csak odázzuk a problémát és veszítjük a pénzt.

Pl többször jelezték hogy még akarnak igazolni. Hogy ez sikerüljön, Dembelének ahhoz is lépnie kell. Vagy hosszabbít bagóért, vagy lép, vagy különben nem lehet regisztrálni új játékost. Nem maradhat, nem is fog maradni kitölteni a szerződését. Nem engedheti meg magának a klub és kész, pont.
Válasz küldése