Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.03. 11:15:40

Ezen kívül Busquetsnek és Iniestának is viszonylag sok eladott labdája volt, nem volt megfelelő szélsőjáték, és Suárez is indiszponált volt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.03. 09:50:54

Mondjuk az alatt a 15 perc alatt többet csinált, mint Vidal úgy en block, pedig akkor már tömörült a Las Palmas. Volt is gyakorlatilag 2 gólpassz értékű labdája, az egyiket pl. Suarez nagyon elcseszte pedig csak a fejét kellett volna beletenni.
Így van nem is vele volt a gond a Palmas ellen.
Pl Busquets nem merte ellőni kb 10-12 méterrel,
Digne nem tudta beadta a labdát.

Szerintem kezdeni fog az Atletico ellen, pont rá van szükségünk, aki elmegy ott szélen és még be is tudja adni.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.02. 22:51:46

Tegnap én is meglepődtem, hogy nem kezdett, tényleg egy olyan meccs volt ahol meg lehetett volna kezdeni a felépítését. Pláne, hogy az Atleti ellen biztosan nem kezd...
Nekem amúgy nagyon biztató a mozgása, látványos technikai és sebességkülönbsége volt eddig a vedőjével szemben amikor pályán volt. A társakat viszont nagyon nem érzi, ennek is tulajdonítom a sok egyéni vállalást, mert nincs más ötlete. De ez az amin játékkal villámgyorsan javítani lehet, pláne ilyen társakkal. Legyen meg az Atletico és a Chelsea aztán jöhet a színes ceruzával Dembele (és Coutinho).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.03.02. 12:51:58

Varatrix írta: Amúgy erőltetném én is picit többet Dembouzt, mert csak meccsekkel és pontos utasításokkal tud belendülni. Viszont könyörgöm felejtse már e hogy, a Dortmunba hogyan kell játszani, mert engem halálra idegesít hogy meghúzza a szélen, és bevágja középre. Nem csinálja rosszul, csak nálunk nem ez a foci, ez elmegy a besztlígbe, ahol ezt már kreatív játékosnak hívják.

Mert amúgy benne van a francia lábába a jó foci is, ezt a Girona ellen megmutatta, de fejben is fejlődnie kell még.
Mondjuk az alatt a 15 perc alatt többet csinált, mint Vidal úgy en block, pedig akkor már tömörült a Las Palmas. Volt is gyakorlatilag 2 gólpassz értékű labdája, az egyiket pl. Suarez nagyon elcseszte pedig csak a fejét kellett volna beletenni.

Igazából legfőképp Valverde számlájára írnám a pontvesztést. Vidal egy nagy nulla volt, semmit nem tudott hozzátenni a játékhoz és ereménykényszerben voltunk, már a 60. perc körül hozni kellett volna helyette Dembelét, a kanárik addig nem is tömörültek annyira, még helye is lett volna, ahogy Paulinho is rejtély, hogy miért maradt fent addig, Cou ahogy beállt nem egy kulcspasszt osztott ki.
Eddig pont az egyik nagy erénye volt Valverdenek, hogy jól cserélt, ráadásul nem a 70. percben kezdte el, ha nehéz helyzetben volt a csapat, főleg, ha igazi minőség ült a padon, akivel egyértelmű hogy előrébb lettünk volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.02. 09:20:48

Szerintem a tegnapi második félidő tipikusan olyan volt, ahol a védelmet Dembelé elfutásaival és beadásaival lehetett volna feltörni. Nemcsak az utolsó tizenöt percre, hanem már a félidő elején be kellett volna cserélni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.03.02. 09:03:16

mess2009 írta:állandóan visszatérő mondat:....felejtse el hogy a Dortmundban......stb. és mi van, ha ő csak ezt (azt) tudja?! mi van ha a lassú, tilitoli passzolgatás neki csak szenvedés?! mi van ha arra képezték ki, abban klasszis, hogy szélsebesen kapura tör?!
Akkor imádkozunk hogy, jön valaki aki legalább a felét kifizetni annak amit mi... :cry:

De nem hiszem hogy, ennyire egydimenziós játékosról lenne szó.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.02. 08:53:09

állandóan visszatérő mondat:....felejtse el hogy a Dortmundban......stb. és mi van, ha ő csak ezt (azt) tudja?! mi van ha a lassú, tilitoli passzolgatás neki csak szenvedés?! mi van ha arra képezték ki, abban klasszis, hogy szélsebesen kapura tör?! ja! akkor olyasmit kéne játszani...természetesen nem állítom, hogy nálunk ez nem fordul elő, de azt igen, hogy ha egy játékosból kiölik a képességeit, ha olyasmit erőltetnek rá amiben ....majd lassan középszerűvé válik, nos az maga a tragédia.
ne legyen igazam.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.03.02. 08:28:14

visca el barca írta:15 perc alatt nagy csodát nem lehetett várni tőle... nekem tipikusan olyannak tűnik, aki akkor érzi jól magát, ha kezdő és van ideje játékba lendülni. amugy tegnap se csinált kb semmit... labdavesztések ezerrel, belevezette az előtte állóba stb stb :? állandó kezdő tagság kellene neki a jobbszélre, talán 2-3 folyamatos kezdetés után el tudná kapni a fonalat. de hát EV csak azért se játszatja, atleti ellen megy majd megint az ini-busi-rakéta-pauza 4-es. 1000000%
1000000%???
Kép
Amúgy erőltetném én is picit többet Dembouzt, mert csak meccsekkel és pontos utasításokkal tud belendülni. Viszont könyörgöm felejtse már e hogy, a Dortmunba hogyan kell játszani, mert engem halálra idegesít hogy meghúzza a szélen, és bevágja középre. Nem csinálja rosszul, csak nálunk nem ez a foci, ez elmegy a besztlígbe, ahol ezt már kreatív játékosnak hívják.

Mert amúgy benne van a francia lábába a jó foci is, ezt a Girona ellen megmutatta, de fejben is fejlődnie kell még.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.02. 08:12:00

15 perc alatt nagy csodát nem lehetett várni tőle... nekem tipikusan olyannak tűnik, aki akkor érzi jól magát, ha kezdő és van ideje játékba lendülni. amugy tegnap se csinált kb semmit... labdavesztések ezerrel, belevezette az előtte állóba stb stb :? állandó kezdő tagság kellene neki a jobbszélre, talán 2-3 folyamatos kezdetés után el tudná kapni a fonalat. de hát EV csak azért se játszatja, atleti ellen megy majd megint az ini-busi-rakéta-pauza 4-es. 1000000%
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.02. 07:35:12

A tegnap kezdő EV sara. Ki fognak az alapembereink pukkanni, mert állandóan játszatva vavvak. Inire bl-ben nagy szükség lesz, erre játszatja, Busi hetek öta nem pihent, gyenge is mostanság. Messi és Suarez szintén padozhattak volna, vagy legalább az egyik.
Dembelé ficánkolt volna ellenük, addig míg volt kedvük támadni. Egy betömörülő védelemmel szemben ő hasztalan. Bár nekem már az kellemes volt, hogy próbált előre haladni, nem az alibi hátra passzokat verette.
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2018.03.01. 23:56:13

Még a végén meccshiány miatt még a VB-je is veszélybe kerül. Neki duplán nem jó, hogy nem játszik ezért még duplán frusztrált is lehet! Hát nincs könnyű helyztben, minden esetre drukkolok neki!
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.01. 23:24:54

Be kellett volna rakni a kezdőbe simán.

Szétfuthatta volna őket egész meccsen, ehelyett kapott 15 percet és játszhatott a betömörült védelem ellen hatalmas eredménykényszerben.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.03.01. 23:19:49

Coutinhoval együtt legalább majd kipihenten mehetnek nyaralni.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.01. 23:13:25

Ide irok, mert jatekosok kozul ot erinti leginkabb a hsz-em. Ha nem idevalonak gondoljatok majd torlitek.

Nincs mentseg erre a kezdőre, amit ma felkuldott Valverde!! Nem tudom felfogni, Iniesta, aki mar nem tud vegigjatszani egy meccset es oriasi szuksegunk van ra a blben kezd. Dembele, akinek egyfolytaban jatszania kene, h jatekban legyen es felvegye a ritmust padon ul, Coutinho, akivel nem kockaztattunk volna, hiszen hasznosan jatszik erkezese ota es nem kell pihentetni, hiszen heti egy meccsnel, ha akar se tud tobbet jatszani szinten pad. Megis miert?? Dignet rossz volt nezni, vidal egyszeruen nem jo, mi a francert kell eroltetni, ha jatszhatna helyette dembele. En baromira sajnalom amugy a franciat, Valverde mintha direkt ki akarna bas*ni vele. Utolso 15 percre berakja megint? Komolyan mondom felhaborito. A srac osszes letezo onbizalmat elveszi ezzel, bedobja tuzet oltani, de egyelore nem o az, aki ezt kepes megtenni,ettol csak frusztralt lesz es a szurkolok is kikezdik majd. Ha kezd lehet vag 2 golt es gala a vege.

A vicc persze az h az elso felido alapjan ennek a meccsnek 6-0al kellett volna veget ernie nagyjabol, elcseszett kezdo ide vagy oda.

Rakiticet behozza, vajon miert, Iniestat leveszi, nem is voltak onnantol szervezett tamadasaink, csak ment a kapkodas. De a dembele ugy, komolyan, mintha direkt arra jatszana az edzőnk, hogy megbuktassa a gyereket barcelonaban.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.27. 14:06:30

És ha csak gúnyból tapsoltak? :D

De amúgy igen, a Girona elleni meccs, főleg a második félidő kifejezetten bíztató volt, a csokijobbos is jól működött, nagy kár Semedoért, jól jöhetett volna az Atma meg a Chelsea ellen.

Az meg, hogy pikkelnek rá persze, hogy óriási kamu, ezek nem óvodások, ha valami nézeteltérés van, akkor rendezik. Max nyelvi akadályokat tudok elképzelni, abba meg segít egy tolmács vagy egy francia csapattárs.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.27. 13:50:17

https://www.youtube.com/watch?v=KNg35MhZozE" target="_blank

Ahogy elnézem, nem sok igazság volt (szerencsére) a sajtó teóriájának, miszerint pikkel rá a csapat :D

Jó lesz ez, még egy kis meccsrutin, és egy zsáknyi önbizalom és öröm lesz nézni a játékát.
Semedoval gyilkos csokiduót hozhatnak létre a jobboson, ha pedig Robi játszik Dembele oldalán, akkor meg a stabilitást növelhetjük.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 19:31:50

palesz77 írta:
recrea írta: Csak viccelődni próbált Palesz, de nem az erőssége, mindenkinek jobb, ha meghagyja azt nekünk :)
Az csak részegen megy, de hiányzik a söröm hozzá. Köhmköhm.. :mrgreen:
Mégis megy neki :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.25. 16:20:27

Eszerint meg 4-2-4.
De mindegy, nekem egész meccsen úgy tűnt hogy ez egy tipik 4-4-2, csak nem az alibi semmirekellő chelsea elleni felfogással, hanem két támadószellemű szélsővel.

De ez is ellenfelen is múlik, nyilván egy Girona ellen nem kellett nagyon védekezni, így ez a része nem derült ki annyira.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.25. 16:13:15

csababarca írta:
Samper írta:Azt megértem, hogy ha 4-4-2-t játszunk, akkor nem kezdő. De akkor is kéne kapnia perceket, hogy folyamatosan játékban legyen.
Tegnap mit játszottunk? Homályosíts fel kérlek!
hát nem azt a 4-4-2-t amit mondjuk a cselzi ellen. inkább volt ez 4-2-2-2. coutiho meg dembele is jóval fentebb játszott mint szokott mondjuk inesta meg paulinho/vidal/akárki. legalábbis én így láttam.

sőt, a a whoscored is

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.25. 15:56:22

Samper írta:Azt megértem, hogy ha 4-4-2-t játszunk, akkor nem kezdő. De akkor is kéne kapnia perceket, hogy folyamatosan játékban legyen.
Tegnap mit játszottunk? Homályosíts fel kérlek!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.25. 15:20:16

Azt megértem, hogy ha 4-4-2-t játszunk, akkor nem kezdő. De akkor is kéne kapnia perceket, hogy folyamatosan játékban legyen.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.25. 15:04:30

recrea írta: Csak viccelődni próbált Palesz, de nem az erőssége, mindenkinek jobb, ha meghagyja azt nekünk :)
Az csak részegen megy, de hiányzik a söröm hozzá. Köhmköhm.. :mrgreen:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.02.25. 14:37:29

Marha kíváncsi voltam és vagyok is rá, hogy valójában mit tud ez a srác, egy kis ízelítőt azért adott abból ki is ő valójában. Első félidőben látszott rajta hogy eléggé rá van görcsölve hogy bizonyítson, ez a görcsösség talán a második játékrészre enyhült, gyorsan tegyük hozzá nem volt már eredménykényszer sem. Az igazi zsugára még várni kell, de nagyon tetszenek a megindulásai, ezek mellett majdnem 2 gólpasszt jegyez ha Suarez lövését nem a kapufa hárítja, illetve volt egy pazar lövése amit a kapus épphogy kisegített. Megtudja bontani a védelmeket amire nagy szükségünk van, végre volt széljátékunk. A társakat még nem érzi, de hát mit vártunk ennyi meccs távlatában. Egy szó is száz, jó lesz ez, tetszik az a habitus és játék amit ő képviselhet és egyben várom is hogy még jobban érezze ezt a játékot és megmutassa. Semedoval nagy páros lehetnek, igazi futóbolondok és baromi fiatalok.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 14:07:59

zeli39 írta:
palesz77 írta:Nekem mondjuk az se tetszik, hogy még erősebbik lába sincs, szerencsétlenkedik csak mindkettővel bármiféle rendszer nélkül. Meg kéne tanítani legalább az egyikkel focizni lassan, mert ez így nagyon tré.
Tőled azért elég erős ilyeneket olvasni eddig nem ehhez voltam szokva :-)A tegnapi játékával mi volt a gond ?
Csak viccelődni próbált Palesz, de nem az erőssége, mindenkinek jobb, ha meghagyja azt nekünk :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.25. 14:06:43

zeli39 írta:
palesz77 írta:Nekem mondjuk az se tetszik, hogy még erősebbik lába sincs, szerencsétlenkedik csak mindkettővel bármiféle rendszer nélkül. Meg kéne tanítani legalább az egyikkel focizni lassan, mert ez így nagyon tré.

Tőled azért elég erős ilyeneket olvasni eddig nem ehhez voltam szokva :-)A tegnapi játékával mi volt a gond ?
Szarkazmus pls.
Válasz küldése