Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.03. 17:06:42

Varatrix írta:
2023.08.03. 17:01:47
Fabrizio szerint here we go. 50 millió.
Aminek "kicsivel több, mint az 50%-a" a miénk, nincs pontos összeg.
Menjen is, az egyik legmegosztóbb figura volt amióta követem a csapatot, nagyon sokan védték, szerintem olyat is beleláttak, ami soha nem volt benne.

Francia Ligában kiskirály lesz, ha nem sérül meg. Plusz reméljük legalább Mbappe haverját meggyőzi a maradásról :D

Lucho meg bújjon el...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2023.08.03. 17:01:47

mes írta:
2023.08.03. 12:37:17
Semmi ujdonsag vele kapcsolatban?
Valahogy ugy erzem, olyan lesz ez is, mint a tavalyi mese. Itt fog maradni , aztan jovore elhuz ingyen...

Bedobtak ezt a "jaj ajanlatunk van Parizsbol, megyunk haza", hatha jobb fizut tud igy kialkudni, aztan annyi...
Fabrizio szerint here we go. 50 millió.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.03. 15:26:47

mes írta:
2023.08.03. 12:37:17
Semmi ujdonsag vele kapcsolatban?
Valahogy ugy erzem, olyan lesz ez is, mint a tavalyi mese. Itt fog maradni , aztan jovore elhuz ingyen...

Bedobtak ezt a "jaj ajanlatunk van Parizsbol, megyunk haza", hatha jobb fizut tud igy kialkudni, aztan annyi...
Pont ezért én már tavaly se adtam volna neki új szerződést, lehet ő maga sz Atyaúristen is, szórakozzon mással, menjen csak a fenébe. Szerencsére tavaly kapott szerződést, így lesz belőle némi pénz, de kb ennyi, nem fogok egy ilyen ember után könnyeket hullatni.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2023.08.03. 12:37:17

Semmi ujdonsag vele kapcsolatban?
Valahogy ugy erzem, olyan lesz ez is, mint a tavalyi mese. Itt fog maradni , aztan jovore elhuz ingyen...

Bedobtak ezt a "jaj ajanlatunk van Parizsbol, megyunk haza", hatha jobb fizut tud igy kialkudni, aztan annyi...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.03. 10:48:04

Chino írta:
2023.08.03. 09:34:42

Amúgy ez nekem Laportával/Alemanyval/en bloc a vezetőséggel kapcsolatban nagyon pozitív volt, hogy tartotta magát egy bizonyos összeghez és nem emelte addig, ahogy ezt Sissokoék akarták. Moribánál ugyanez volt. Ez a korábbi vezetőségre nagyon nem volt jellemző, kb. példátlan. Többek között azért tartunk most ott ahol és nyögjük az FFP-t.
Teljes mértékben egyetértek. Pontosan ma reggel gondoltam rá, hogy Neymar távozásával kezdődött minden. 220 millióèrt kivásárolta magát. Hol volt az igazság bajnoka Tebas, vagy az UEFA FFP-je? Volt hasraütve 400 milliós èves bevètelük. Ès ment Mbappe is kölcsönbe.

Azután jöttek a játèkosaink megnövekedett igènyei, az emelt fizetèsek, hűsègbónuszok, elfuserált igazolások a pènzből, az új igazolások magas fizetèse az ittlèvökèhez alakítva.

Hogy ne legyen off, elengedtük Pedrot Neymar miatt, majd Neymar is távozott egy èvre rá. Pedro ingyen volt 15+6 legjobb bajnoki gól+gólpasszal legjobb szezonjában. 36 èvesen is lehet hozná ezt a Dembele fèle 5+8 számokat, megspórolunk 250 milliót Demelen ès Coutinhon ès a fizetèsükkel mèg nem is számoltam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.03. 09:34:42

Peter írta:
2023.08.02. 20:18:20
torrestoni írta:
2023.08.02. 19:54:05
Azt is megkockáztatom, hogy Alemany innen érzékelhető gyakorlatiasságát és karizmatikusságát ismerve, egyáltalán nem támogatta volna velük a hosszabbítást.
Ezt már a szappanopera kezdetén is leírtam ugyanebbe a topicba,, ahogyan a lenti szövegbe is.
Nekem úgy áll ez össze - normális keretek között -, hogy akartuk, hogy vigyék.
Néhány hozzászólással lejjebb Andrisnak ugynezt írtam
Nem azt mondom, hogy erről felesleges beszélni, de annyi különböző hír jelent már meg, amire támaszkodhatunk, annyira kusza lett, hogy legfeljebb elméleteket lehet gyártani. Ezt a szóbanforgó két fél tudja, akiktől semmi hivatalos kommunikáció nem érkezett, így kb. csak teóriák vannak.
Amit tudunk, hogy tavaly Laporta nem ment bele semmilyen "zsarolásba" Sissokoék részéről ami a fizetésemelést illeti. Tartotta magát egy bizonyos összeghez és azt mondta, hogy ha nem fogadják el kívül tágasabb. Szerintem itt az ügynök azt gondolta, hogy akkor majd kapkodni fognak érte a klubok, de nem így lett , emiatt visszajöhetett csökkentett fizuval. Ez logikus volt, Xavi alatt nagyon hasznos játékos volt és jó teljesítményt hozott. Hogy itt pontosan milyen szerződést kötöttek az viszont szerintem homály, max. teóriák vannak. Lehet úgyis felfogni, hogy "ingyen igazoltuk", alacsonyabb bérrel játszott még egy évet és kereshetünk rajta. Most az, hogy ez 25-50-100 és ebből mennyit kapunk már követhetetlen, sőt még ezek a dátumok is. Addig nem hiszem, hogy igazán okosabbak leszünk, ha nem kapunk valami hivatalos közleményt.

Amúgy ez nekem Laportával/Alemanyval/en bloc a vezetőséggel kapcsolatban nagyon pozitív volt, hogy tartotta magát egy bizonyos összeghez és nem emelte addig, ahogy ezt Sissokoék akarták. Moribánál ugyanez volt. Ez a korábbi vezetőségre nagyon nem volt jellemző, kb. példátlan. Többek között azért tartunk most ott ahol és nyögjük az FFP-t.
Forca Barca!!!!
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.08.03. 07:41:02

Tetszik Xavi nyilatkozata.
Őt -elsősorban- nem az anyagi viszonyok, a szerződéses lehetőségek vagy az ügynök gerinctelensége zavarja, hanem az a nyilvánvaló tény, hogy se jobb se bal oldalon nincs olyan játékos aki képes egy az egyben megbontani az ellenfél védelmét (talán egyedül Balde, de Ő poszt szerint védő...).Persze nem ezt nyilatkozta, de a szomorúság, és az, hogy mennyire vigyázott D-re korábban illetve az, hogy mindez nem volt elég, hogy itt tartsa, az átjön a válaszokból.
És nekem még ez is érződik belőle :
  • Tudja, hogy nem tudjuk senkivel pótolni, jó ha bejövő összeg a jelenlegi játékosok regisztrációjára elegendő
  • Nyakunkon van legalább 3-4 olyan játékos, akit jobb szívvel elengedett volna, mert nem tesznek hozzá a célokhoz
  • Felesleges BL-ről beszélni ütőképes támadósor nélkül. Lewa bebizonyította az előszezonba, hogy tud gyengébben játszani mint tavaly, főleg ha nincs ki kiszolgálja. Fati és FT összesen 6 gólpasszt adott tavaly
Xavi szomorú, és ha Ő -aki nálunk jobban informált- szomorú, akkor én is az vagyok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.02. 20:18:20

torrestoni írta:
2023.08.02. 19:54:05
Azt is megkockáztatom, hogy Alemany innen érzékelhető gyakorlatiasságát és karizmatikusságát ismerve, egyáltalán nem támogatta volna velük a hosszabbítást.
Ezt már a szappanopera kezdetén is leírtam ugyanebbe a topicba,, ahogyan a lenti szövegbe is.
Nekem úgy áll ez össze - normális keretek között -, hogy akartuk, hogy vigyék.
Néhány hozzászólással lejjebb Andrisnak ugynezt írtam
Peter írta:
2023.08.02. 19:21:12
de még azt is lehet feltélezeni, hogy akár a klub is akarhatta, hogy vigyék mielőbb, ha vinni akarják.
Egyébként a másik szerződésről (vagy ugyanannak a szerződésnek egy másik záradéka) csak annyit tudni, hogy a kivásárlási érték 2023.augusztus 31.-ig 100 millió.
Tehát ott is van egy zárás, ahogyan júl.31. is záró volt.
De szerintem semmi jelentősége már.

Ha már Alemany.....érdeklődve várom a fejleményeket, én azért kivárok még a minősítéssel....mindenesetre bízzunk a legjobbakban.... :wink:
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.02. 19:54:05

Peter írta:
2023.08.02. 19:21:12

Normális esetben úgy lehet ezt megelőzni, hogy
vagy - nem köttetik eleve két szerződés
vagy - ha már kötöttek kettőt, akkor a klub számára kedvezőtlen variációt év közben jóval a lejárat előtt megpróbálni módosítani valami épkézláb alkuval.

Normális esetekben ilyen szerződések nem köttetnek, ez bűzlik valahol, de nagyon. Szidva van Dembi meg az éhes ügynök, de ezeket a szerződéseket a klub is aláírta.

Szerintem a valóságban egyébként azért nem lehetett volna kijönni jobban, mert tuti, hogy valamit a klub is bűvészkedik ezekkel a számokkal, amikről fogalmunk sem lehet.
Ha fogalmunk lenne, akkor sem tudnánk a miértjét.
Egyrészt én nem gondolnám, hogy két önálló szerződésről lenne szó. Sokkal inkább arról, hogy a most igazán kérdéses elemek (kivásárlási ár + érvényesség) a tavaly tető alá hozott új szerződés kiegészítéseinek egy-egy részei. Magát a komplex szerződést is hasonló felépítésben lehet elképzelni, beleértve pl. az alapfizetést: összesen 2 év időtartamú, szezonális intervallumokra bontva, ergo bizonyos elemeiben 1+1 év. Így léphetett bármi is Augusztus elsején érvénybe anélkül, hogy új kontraktust készítettek volna.

Másrészt a július végéig érvényes alacsonyabb kivásárlási ár - legyen a pontos összeg, illetve a felek részesedés hányada bármennyi is a sajtóban megjelentek magasságában - pedig nyilvánvaló, hogy egy közös alku terméke, amit elsősorban ők (értsd Dembelé es Sissoko) szabtak meg, vagy csúnyán szólva erőltettek a klubra. Logikus csak így lehet, főleg, ha figyelembe veszed, anno honnan indult a tárgyalás, mi volt az alaphelyzet, továbbá azt, hogy egyébként milyen kivásárlási árakról hallani a klubnál "normális" hosszabbítások, vagy új szerződések esetén.

Végül pedig, evidens, hogy egy új szerződéssel ezt felül lehetett volna írni, de ennek semmilyen realitása, megvalósíthatósága nem volt eddig az évben, főképp nem a játékosnak is kedvező feltételekkel. Ahogy mondtam, a prioritás is nagyon alacsony lehetett a klub részéről, azaz a sokadik probléma volt ez a rangsorban.

Azt is megkockáztatom - Alemany innen érzékelhető gyakorlatiasságát és karizmatikusságát ismerve -, hogy Alemany egyáltalán nem támogatta vele/velük a tárgyalást sem, nemhogy a tényleges szerződés-hosszabbítást. Amennyiben az anyagi helyzet esetleg konszolidálódott volna később, talán akkor legkorábban ősszel kezdtek volna tárgyalni róla. Addig pedig ők is pontosan tudták, milyen feltételek adottak, s számíthattak erre a végkifejletre is. Az még nyilván nem a klub által jutott a PSG tudomására, hogy a szerződésben rögzített kivásárlási záradékok pontosan milyen összegeket és milyen érvényességi idővel tartalmaznak. Ezt nyilván az ügynöke kommunikálta feléjük. Etikusnak nem mondhatni. Bár ebben a kérdésben kíváncsi vagyok, mi az eljárás: vajon a kluboknak kötelező adatszolgáltatás van, legalább a liga felé erre vonatkozóan, melyet akár a klub, akár a Liga köteles kifelé kommunikálni, vagy ez tulajdonképpen üzleti titoknak minősül? Bárhogy is, a PSG tudta, aztán nyilván a sajtó is
Ez pedig más kérdés, mintha a klub jelenti be pl. Gaviról, hogy 1 Mrd € a záradék.

Ebben az esetben bűvészkedni sokat nem lehetett, ez klaszikus tűzoltás volt. A tavalyi hosszabbítás még ilyen feltételek mellett is pozitív volt a klubnak - a kiindulási helyzethez viszonyítva mindenképp. Volt aki azt írta ennek kapcsán, hogy bravúros tett volt - ezt én azért túlzónak tartom -, de objektíven és racionálisan nézve is semleges eredménye lett, a gyakorlatban pedig ez is sokkal több, mintha tavaly, vagy jövőre ingyen lépett volna le.

A lényeg így is az, hogy megszabadulunk tőle, mert ha marad, a lehetséges hosszabbítási ügyne alighanem megint oda vezetett volna, hogy jövőre ingyen távozik. Ettől minden jobb - és ez csak a gazdasági aspektusa ennek a förmedvény sztorinak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2023.08.02. 20:20:39-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.02. 19:21:12

torrestoni írta:
2023.08.02. 18:04:57
mégis hogyan lehetett volna ebből a helyzetből jobban kijönni,
Volt egy szerződése július 31.-ig 50 millió kivásárlási árral amiből állítólag 25 az övé (tartoztunk vagy nem, de a lényege, hogy a klubé 25.)
Van egy másik szerződés ami folyó év augusztus 31.ig szól és abban már 100 millió a kivásárlási ár, tehát a mai napon már ez az érvényes. Azt állítólag nem lehet tudni, hogy ebből a 100-ból ki és milyen arányban osztozkodik.
Az mindenképpen szokatlan, hogy azonos éven belül egy hónap különbséggel ilyen mértékű eltérés legyen, ráadásul minez holtidényen belül. Itt valami már eleve egy kicsit furcsa, de még azt is lehet feltélezeni, hogy akár a klub is akarhatta, hogy vigyék mielőbb, ha vinni akarják.

Normális esetben úgy lehet ezt megelőzni, hogy
vagy - nem köttetik eleve két szerződés
vagy - ha már kötöttek kettőt, akkor a klub számára kedvezőtlen variációt év közben jóval a lejárat előtt megpróbálni módosítani valami épkézláb alkuval.

Normális esetekben ilyen szerződések nem köttetnek, ez bűzlik valahol, de nagyon. Szidva van Dembi meg az éhes ügynök, de ezeket a szerződéseket a klub is aláírta.

Szerintem a valóságban egyébként azért nem lehetett volna kijönni jobban, mert tuti, hogy valamit a klub is bűvészkedik ezekkel a számokkal, amikről fogalmunk sem lehet.
Ha fogalmunk lenne, akkor sem tudnánk a miértjét.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.02. 18:04:57

Összeségében, előnyeit és számtalan gyengeségét figylemebe véve, egy elszabadult hajóágyú volt, igazi 22-es csapdája: brutális vételár, magas fizetés, számtalan egyéni probléma vs. nagy tehetség konzisztencia nélkül,. A klub játékosaként a teljes kiszámíthatatlanság non plus ultrája. Végre távozik.

Nem lehetett építeni sem a profi mentalitására, sem a sérülékenységére, sem az ügynökével együtt támasztott anyagi elképzeléseire. Maradt a játéktudása, ám szellemileg mindig is messze volt az elvárható szinttől, ez pedig igencsak korlátozza. A kvalitásai még ez az utóbbi hiányosságát sem tudták teljesen kompenzálni, nemhogy a többit.

Kimondottan szerencsések vagyunk, hogy végül nem az előző szerződése lejártakor távozott, ingyen, s azért is, hogy végre elmegy Barcelonából. Ár-érték arányban egy katasztrofális történet végére kerül pont.

Allah áldjon, Uszmán, Adeu!

Andris, azért az előző hosszabbítás körülményeit, az akkor napvilágot látott igényeit, az ügynöke mindenkori attitűdjét, a tavalyi produktumát (sérüléssel együtt), no meg a klub anyagi lehetőségeit tekintve, mégis hogyan lehetett volna ebből a helyzetből jobban kijönni, s miképp kellett volna priorizálni a június végéig való szerződés-hosszabbítást? Elméleti síkon, nyilván ezt diktálja a racionalitás, de ez sem egy egzakt problémakör volt.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.02. 17:49:38

Tavaly is lépni akart, csak nem vitte senki, pedig ingyen volt. Most kapunk.érte pénzt. Menjen. Azt a 15 meccset, amikor nem sérült és jól is játszik, megoldjuk valahogy.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.02. 14:31:44

Andris írta:
2023.08.02. 12:55:25
Ugyanakkor szvsz az o felelosseguk lenne, hogy mindenki aki hosszabbitasra var, Juniusban lezaruljon. A klub ezaltal vedve legyen, hiaba tart szept 1.ig a lehetosege masoknak, hogy atvarialjak a dolgokat.
Pontosan emiatt volt nekem olyan gondolatom, hogy nem is igazán állt szándékunkban olyan komolyan marasztalni. Mégpedig olyan alapon, hogy "bármennyi pénz is jöhet érte, csak jöjjön valamennyi és majd mi eldöntjük mit kezdünk ezzel".
Mindenesetre elmaradtak a maradását elősegítő lépések valamiért, ez a lényeg.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.02. 13:26:31

Guille írta:
2023.08.02. 11:18:07
Troym írta:
2023.08.02. 09:00:15
Mi történt egy hónap alatt? Szerintem ez most nem kizárólag pénzkérdés. Mindenki elfelejti, hogy volt egy választás kik legyenek a csapatkapitányok és annak ellenére nem lett az, hogy ő van itt 3. legrégebb óta. Elé került Frenkie és Araujo. Nem mondom, teljesen jogosan, de Dembele szempontjából igenis dühítő lehet. Gondolom az örök outsider lenne itt, ezt ő is felfogta és akár fontos is lehetett neki
Szerintem semmi nem történt, csak kb. ennyit érnek a nyilatkozatok. Kizárt, hogy ő azt hitte, itt valaha is csk lesz.

Mit mondott volna szerencsétlen? "Igen, alig várom, hogy végre hazahúzzak Párizsba, már jó ideje tárgyalunk a PSG-vel. Kő a pénz!"?


Azért ezek a mondatok nem hordoztak olyan hatalmas lelkesedést, sőt, elég visszafogottan tolta:

Hosszabbítasz?

“Boldog vagyok a csapatban és a városban, majd meglátjuk, mi lesz.”

Tárgyalsz a hosszabbításodról, az az elképzelésed, hogy maradsz?

“Nagyon jól haladunk. A Barcelona szeretné, ha 2027-ig hosszabbítanék, az ügynököm tárgyal velük. Boldog vagyok a csapatban. Meglátjuk, mi fog történni.
Ezek totális sablonszövegek, amiket mondani kell. Amikor Baldéval készítettek interjút valamikor tavasszal és amikor a jövőjéről kérdezték, folyamatosan azt mondta: "boldog vagyok itt és szeretnék maradni, de meglátjuk mit hoz a jövő". Ezeket kell mondani.

Nem akarom Dembélét védeni, de hatalmas befolyással van rá az ügynöke, aki egy minden hájjal megkent, pénzéhes ember. Dembélé nem az a típus aki a kezébe veszi a dolgokat és érvényesíti az akaratát, gondolom az USA-ból sem Teams-ezett a vezetőségel, hogy mi legyen.
Nyilván nem akarom felmenteni, ha minden áron maradni akart volna, meg tudta volna volna tenni, de az nagy részben Sissoko érdeme.
És ez a "hálátlan, nem hűséges stb." szlogeneket meg hagyjuk. Persze, Barca-szurkolóként úgy látja az ember hogy kötelessége lett volna ebben a klubban, akkor is ha szotyit kap stb. Legalább annyi érv szól a távozása mellett, mint ellen, talán több is. Maximum annyit lehet a szemére vetni, hogy későn szólt, de itt is bármi történhetett.
Az lenne a lényeg, hogy ne állítsuk már be elsőszámú közellenségnek, hanem próbáljuk objektíven nézni.
Luchot meg pláne ne feszítsük már keresztre.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.02. 12:55:25

Magy csalodas nekem, azt hittem ennel egyel halasabb Xavinak, ha a vezetosegnek nem is.

Amugy tovabbra is all az, amit irtam: nem alap, hogy a jatekosok husegesek egy klubhoz.. sot, szerintem az ellenkezoje az alap, a termeszetes.

Mas kerdes h a tavozasa erzekenyen erint most minket, elsosorban az idozites miatt, mar augusztus van.
Ez azt gondolom, hogy inkabb viszont a vezetoseg “hibaja”, nem Dembie vagy a PSGe. Azert idezojelben hiba, mert nyilvan abszolut mindenre nem lehet megoldast talalni. Ugyanakkor szvsz az o felelosseguk lenne, hogy mindenki aki hosszabbitasra var, Juniusban lezaruljon. A klub ezaltal vedve legyen, hiaba tart szept 1.ig a lehetosege masoknak, hogy atvarialjak a dolgokat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.08.02. 12:19:05

Nekem a legszebb emlékem az marad róla, hogy a VB döntőben összehozott egy tizit az argentínoknak. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.02. 11:58:59

Guille írta:
2023.08.02. 11:18:07
Azért ezek a mondatok nem hordoztak olyan hatalmas lelkesedést, sőt, elég visszafogottan tolta:

Hosszabbítasz?

“Boldog vagyok a csapatban és a városban, majd meglátjuk, mi lesz.”

Tárgyalsz a hosszabbításodról, az az elképzelésed, hogy maradsz?

“Nagyon jól haladunk. A Barcelona szeretné, ha 2027-ig hosszabbítanék, az ügynököm tárgyal velük. Boldog vagyok a csapatban. Meglátjuk, mi fog történni.
Pontosan, ezek a szokásos PR nyilatkozatok, vagy semmi nem derül ki belőle, vagy az, hogylóg a levegőben a jövője.

Nekem is vegyes érzéseim vannak a távozásával kapcsolatban, ahogy sokan írták, benne volt a legnagyobb veszély az ellenfélre nézve, de közben ránk nézve is. Annyi ostobaságot művelt a pályán, egy időzített bomba volt, csak nem lehetett tudni, kire robban. Bayern ellen amint lehoztuk, stabilizálódott a csapat és a percenkénti kontra is elmaradt. Amikor ő volt jobboson, muszáj volt védekezőbb jobb hátvéddel játszani, különben átszaladtak rajtunk. Mindezzel együtt ő verte meg a védőit a legtöbbször, ő adott olyan kulcspasszokat, amiket öröm volt nézni.

Egy kicsit örülök, hogy vége ennek a mizériának és talán azzal, hogy ő kiesik, más köré felhúzott taktikával talán kicsit koherensebbek és konzisztensebbek is leszünk hosszú távon.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.02. 11:48:26

Messias2 írta:
2023.08.02. 11:17:25
bence0330 írta:
2023.08.01. 22:48:20
Amúgy van Dembélének évente 1-2 olyan meccse, amikor magához képest úgy megy, mint a mérgezett egér, kapar is, védekezik. A Madrid elleni is olyan volt, és nem tudtam megjtélni, hogy azért, hogy ellentmondjon a pletykáknak és bizonyítson, vagy azért, mert ez a búcsúmeccse. úgy tűnik ez az extra motiváció az utóbbiból fakadt.
óriási túlzás ez az "1-2 olyan meccs". előző szezonban az egyik legjobb játékosunk volt, amikor bevethető volt.
Nem arról beszéltem, mikor jó, és mikor nem, tavaly sokkal többször volt jó arányaiban, mint korábban. De csak 1-2 olyan meccse van, amikor küzd-hajt-kapar, és nem a féllpályánál álldogál egész meccsen, mikor nincs nála a laszti. Na pont egy ilyenbe sérült bele tavaly.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.08.02. 11:40:13

Én aztán tényleg védtem akkor is, amikor már senki... eddig. Hittem benne, amikor már senki...eddig. Mostmár húzzon a f.-ba.
Aki ennyire kretén, hogy a tavalyi átb.ás után nem ba.ta ki a pénzéhes ügynökét, mint macskát sz.rni, azon nincs mit védeni. Az avatarom is eltüntetem holnapra...
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.02. 11:18:07

Troym írta:
2023.08.02. 09:00:15
Mi történt egy hónap alatt? Szerintem ez most nem kizárólag pénzkérdés. Mindenki elfelejti, hogy volt egy választás kik legyenek a csapatkapitányok és annak ellenére nem lett az, hogy ő van itt 3. legrégebb óta. Elé került Frenkie és Araujo. Nem mondom, teljesen jogosan, de Dembele szempontjából igenis dühítő lehet. Gondolom az örök outsider lenne itt, ezt ő is felfogta és akár fontos is lehetett neki
Szerintem semmi nem történt, csak kb. ennyit érnek a nyilatkozatok. Kizárt, hogy ő azt hitte, itt valaha is csk lesz.

Mit mondott volna szerencsétlen? "Igen, alig várom, hogy végre hazahúzzak Párizsba, már jó ideje tárgyalunk a PSG-vel. Kő a pénz!"?


Azért ezek a mondatok nem hordoztak olyan hatalmas lelkesedést, sőt, elég visszafogottan tolta:

Hosszabbítasz?

“Boldog vagyok a csapatban és a városban, majd meglátjuk, mi lesz.”

Tárgyalsz a hosszabbításodról, az az elképzelésed, hogy maradsz?

“Nagyon jól haladunk. A Barcelona szeretné, ha 2027-ig hosszabbítanék, az ügynököm tárgyal velük. Boldog vagyok a csapatban. Meglátjuk, mi fog történni.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2023.08.02. 11:17:42

Nagyon vegyes érzéseim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban. Alapvetően sajnálom, hogy távozni fog, mert azért az elmúlt időszakban, ha játszott, tudott lendületet és dinamikát vinni a csapatjátékba még akkor is, ha azért hajlamos volt 2-3 csel után még egy feleslegesre, ahol már belevezette az emberbe a labdát. Az elején nagyon örültem az érkezésének, de ez a lelkesedésem elég hamar eltűnt, ahogy látszott mennyire nem viselkedik profin és mennyire nem veszi komolyan hogy ide került. Most azt éreztem, hogy a következő szezonban talán robbanthat nálunk, Xavi bízik benne, egyértelmű lett volna a pozíciója a csapaton belül és talán fel is nőtt végre a feladathoz.
Ez az egész PSG-s sztori viszont engem meglepett, kicsit bíztam benne, hogy nem komoly. Kíváncsi leszek hogy ott hogy fog teljesíteni.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.08.02. 11:17:25

bence0330 írta:
2023.08.01. 22:48:20
Vicces amúgy a főoldalra nézni. Két részletben az interjú, ami röviden összefoglalva: Á, mi??? Én sosem. Mi az a PSG? Ja, biztos csak mert francia vagyok. 1-2 nappal később: Ja, mégis.

Ez azért így nagyon hülyén jött ki, még akkor is, ha értem, hogy nem nagyon nyilatkozhat mást.

Az eurobarca fórum látogatottsága mindenképp veszít vele, az ő topikja azért mindig pörgött, nagyon ellentmondásos és nagyon megosztó figura, aki pár nap alatt képés a világklasszis teljesítményből lemenni a belebotlik a labdába szintre, aztán megint vissza. Mindig van miről beszélni itt.

Amúgy van Dembélének évente 1-2 olyan meccse, amikor magához képest úgy megy, mint a mérgezett egér, kapar is, védekezik. A Madrid elleni is olyan volt, és nem tudtam megjtélni, hogy azért, hogy ellentmondjon a pletykáknak és bizonyítson, vagy azért, mert ez a búcsúmeccse. úgy tűnik ez az extra motiváció az utóbbiból fakadt.
óriási túlzás ez az "1-2 olyan meccs". előző szezonban az egyik legjobb játékosunk volt, amikor bevethető volt.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.08.02. 10:40:57

Troym írta:
2023.08.02. 09:00:15
Mi történt egy hónap alatt? Szerintem ez most nem kizárólag pénzkérdés. Mindenki elfelejti, hogy volt egy választás kik legyenek a csapatkapitányok és annak ellenére nem lett az, hogy ő van itt 3. legrégebb óta. Elé került Frenkie és Araujo. Nem mondom, teljesen jogosan, de Dembele szempontjából igenis dühítő lehet. Gondolom az örök outsider lenne itt, ezt ő is felfogta és akár fontos is lehetett neki
Őt? CSK-nak? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ő aztán hatalmas nagy példakép. Egy irányítható bohóc, nem más......
Ha fontos lett volna neki, akkor mondjuk úgy kellett volna neki viselkedni az elmúlt években....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.02. 09:00:15

Mi történt egy hónap alatt? Szerintem ez most nem kizárólag pénzkérdés. Mindenki elfelejti, hogy volt egy választás kik legyenek a csapatkapitányok és annak ellenére nem lett az, hogy ő van itt 3. legrégebb óta. Elé került Frenkie és Araujo. Nem mondom, teljesen jogosan, de Dembele szempontjából igenis dühítő lehet. Gondolom az örök outsider lenne itt, ezt ő is felfogta és akár fontos is lehetett neki
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.02. 08:48:32

Xavi mostani nyilatkozata azért elég egyértelmű volt. Számomra most már biztos, hogy menni akar. Ennek tükrében Dembélé korábbi nyilatkozatai (hogy itt akar maradni, itt akar sikereket elérni) kicsit viccesek. A kérdés, hogy az anyagiak hogy alakulnak. Én személyesen sajnálom, hogy elmegy.
Válasz küldése