Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.05. 05:31:28

davi10 írta:Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy sem szeptemberben, sem ma nem voltak "dühkitörései".
Ma is beintették nála (jogtalanul) a lest, leszegte a fejét és ment tovább, se dühöngés, se egy legyintés, se semmi. Suarez ilyenkor már menne megharapni a partjelzőt :D
Remélem hogy elmagyarázták neki hogy nem 1-2 meccsen kell bizonyítani hogy ér 100 milliót és tényleg szimpatikus hogy nem hisztizik mint Rinyáldó vagy nem dobaj utána a cipőjét mint a Turáni átok.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.05. 02:15:57

Ő gyenge volt sokáig, ő is ügyetlenül mozgott,
Ezt sokadjára olvasom itt és mindannyian tudjuk hogy nem igaz. Első meccsén az ő góljával nyertük a szuperkupát, harmadik fordulóban már kezdő volt a Mestállában és adott két gólpasszt, októberben gól+gólpassz a Real ellen, mesterhármas a Celtic ellen , a selecaot már ő húzta stb. stb.
Az összes szezonja közül az volt a "leggyengébb", de azért mert folyamatosan fejlődik még mindig nem látjuk a legjobb Neymart. Első szezonban is húzóemberünk volt a brazil.

Teljesen felesleges összehasonlítani a két gyereket, Dembele nagyon messze van/lesz a braziltól, azt még én se várom hogy olyat vagy valami hasonlót hozzon mint Neymar.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.05. 01:04:32

Neymar se volt sokkal olcsóbb, az aláírási pénzekkel meg pláne. Ő gyenge volt sokáig, ő is ügyetlenül mozgott, ráadásul Braziliából jött, nem egy Dortmundból, szóval kapja már meg a gyerek a bizalmat. Neymar sose volt az ára miatt megtalálva, meg rámondva, hogy az ára garantálja a helyét a kezdőben. Amúgy meg pont Neymar távazása miatt került ennyibe..

Nem a játékosok tehetnek az árukról, meg a fizetésükről. Vonatkoztassunk el attól, hogy mennyibe került. Látjuk sajnos, hogy merre tartanak az árak.

Fokozatosan be lesz építve a csapatba és majd meglátjuk mire képes. Szerintem jó lesz ide, de nem várom tőle, hogy ő jelenti majd a különbséget tavasszal, az már extra lenne, ha nagy meccseken tudna egyből robbantani. Minden apró dolognak örülni fogok amit hozzátesz, mint bármelyik új igazolásnál szoktam.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.05. 00:44:36

Nero. írta: :lol: :lol: Ezért nehogy mar megdicserjuk
Ezen kivul nem sok minden, de várjunk még nyilván.
Azért hagy lehessen már pozitívat írni a gyerekről, ha valakinek épp valami miatt ilyen véleménye van róla.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.04. 23:01:11

Nem ő tehet arról, hogy ennyiért vették meg, ettől nem fog jobban teljesíteni. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.04. 22:57:26

S.Agüero írta:Nero, alig vártalak, hogy írj ide valami negatívat. :D
Semmilyen negatívat nem írtam, csak leírtam hogy ma se volt sok pontos megmozdulása, de azt is hozzá tettem hogy még nekem is korai ítélkeznem. Azzal viszont nem értek egyet, hogy idén felesleges értékelni a gyereket. Már most kapott több mint 50 millió eurót a klubtól fizetés gyanánt, nincs mese teljesíteni kell.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.04. 22:41:54

Az ára biztosíték, hogy sok lehetőséget fog kapni. Egyelőre ügyetlenül mozog.
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2018.01.04. 22:27:22

Százmillió feletti vételár ide vagy oda, ő egyenlőre egy igen fiatal tehetség, aki vagy beválik, vagy nem... Túl sokat ebben a szezonban még nem várhatunk tőle...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.04. 21:59:23

Nero, alig vártalak, hogy írj ide valami negatívat. :D

Kíváncsi leszek, kezd-e a Levante ellen, kétlem, majd talán jövőhéten a visszavágón.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.04. 21:47:00

Azért se dicsérünk meg senkit, ha felsegíti az ellenfelet, mégis lehet szimpatikus.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.04. 21:15:03

davi10 írta:Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy sem szeptemberben, sem ma nem voltak "dühkitörései".
Ma is beintették nála (jogtalanul) a lest, leszegte a fejét és ment tovább, se dühöngés, se egy legyintés, se semmi. Suarez ilyenkor már menne megharapni a partjelzőt :D
:lol: :lol: Ezért nehogy mar megdicserjuk
Ezen kivul nem sok minden, de várjunk még nyilván.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.04. 21:02:12

Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy sem szeptemberben, sem ma nem voltak "dühkitörései".
Ma is beintették nála (jogtalanul) a lest, leszegte a fejét és ment tovább, se dühöngés, se egy legyintés, se semmi. Suarez ilyenkor már menne megharapni a partjelzőt :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.30. 21:13:35

Villánál lehet, hogy igazad van, bevallom nem úgy emlékeztem, hogy a 2. szezonjában volt a lábtörése, de a többi továbbra is áll. Mindenkinél volt legalább egy ''tanulóév''
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.30. 18:48:59

mit láttál eddig tőle? 3 best of videot? vagy tavaly néztél minden dortmund meccset? amugy meg pont az a profil ami ide kell, csak te vmiért folyamatosan fújod rá az orrod :D gondolom az első labdavesztésénél jössz majd habzó szájjal :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.30. 18:31:34

P.U.Y.O.L. írta:. Lásd: Villa, Henry, Neymar, Suárez, Sánchez.... egyiknek se volt igazán jó az első szezonja.
Villa: Elso szezonja volt a legjobb, alapkezdo volt szinte azonnal, utana tört el a lába a második szezonjaban azzal lett vege neki.
Henry: Az a 2008as év az egész csapatnak nehéz volt de Messi után ő volt a legjobbunk
Neymar: Kb. ugyanazt tudom elmondani rola mint Henryról, de pl. a szuperkupát rögtön az o góljával nyertük meg, az elso klasszikusán gol+golpassz. Később csak jobb lett de ez nyilvánvaló volt a kora és a tehetsége miatt.
Suarez: Az eltiltása miatt alapbol később kezdett, de februárba már egyedul kivégezte a Cityt az Etihadban vagy még januárban ő “mentette meg” két gólpasszal Enriquet valamelyik bajnokin.
Sanchez: Neki nagyjabol minden szezonja egyforma volt, se ilyen se olyan de pl. ő is góllal kezdett az elso klasszikusán.

Saját stílusa van a Barcának az tény, de nem egy atomfizika ide beilleszkedni. Akiből lesz valami az hamar meglátszik, persze vannak kivételes esetek mint mondjuk SR

Most itt nem irtam Dembelerol, de mielott megint a tarkómhoz szegeznétek a fegyvert hogy megint miért szidom, őszintén elmondom, hogy tényleg egy nagyon tehetséges kölyöknek tartom, nagyon jo adottságokkal, tudnék mondani 4-5 olyan európai topcsapatot ahol alapkezdo lenne ha leigazolnák, még lehet a frakciáknál is az lesz, de egyszerűen nem illik a mi kirakósunkba az alapján amit eddig lattam tole.
Ez olyan hogy a 2008as CR hiába volt a világ legjobbja, pl. a 2010es Barcába soha nem kellett volna még féláron se mivel nem illett volna oda.

Az ára, meg ahogy amilyen körülmények kozt elhoztuk nekem azt sugallja hogy Bartomeuék beakarták fogni az akkor már igen kritikus culék száját.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.30. 17:44:44

recrea írta:Nemhogy megszaladt, 8/7 napot ittam az elmúlt héten, mára lemerült az akksi.
Az szolid! :D
Mi lesz szilveszterkor? :lol:

On: Ha tényleg hozunk egy szélső támadót a télen, az talán neki is jót tenne, hisz sajnos jelenleg még csak konkurenciája se nagyon akad. Igaz, hogy még nem játszott szinte semmit nálunk, de gyanítom, hogy így is hasznosabb lesz, mint a többi lehetőség a padról.

Bár én továbbra is úgy gondolom, hogy a következő szezontól lehet igazán jó. Ezt a leigazolásakor is így gondoltam, de a több hónapos kihagyás is inkább ezt erősíti meg. Nálunk a támadószekcióba nem épülnek csak úgy be emberek. Lásd: Villa, Henry, Neymar, Suárez, Sánchez.... egyiknek se volt igazán jó az első szezonja.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.30. 12:41:02

P.U.Y.O.L. írta:
recrea írta: Mióta az eszemet tudom 443-at játszunk,
Vészkapussal? Megszaladt karácsonykor egy kicsit a rum mi? :D
Már kezdem bánni, hogy legutóbb rád szavaztam, mint Év fórumozója. (Csak vicc, már rég megbántam :D )
Hülyegyerek :D de legalább ízlésed az van :)

Nemhogy megszaladt, 8/7 napot ittam az elmúlt héten, mára lemerült az akksi.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2017.12.29. 03:47:26

recrea írta: megnézném, h ma ki venné el a labdát a csúcsközeli xavi-ini-busi-messi-henry ötöstől.
Ennél szebb ötöst nem igazán írhattál volna. Személy szerint még Ronaldinho mosolyát is odaszorítanám valahogy és akkor csak 4 védő meg 1 kapus kell az álomcsapathoz.

Azt hiszem az ára miatt mindenki csodákat vár Dembelétől, jót tenne neki, ha jönne egy még drágább Coutinho :)
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.28. 17:43:10

recrea írta: Mióta az eszemet tudom 443-at játszunk,
Vészkapussal? Megszaladt karácsonykor egy kicsit a rum mi? :D
Már kezdem bánni, hogy legutóbb rád szavaztam, mint Év fórumozója. (Csak vicc, már rég megbántam :D )

Mindennel egyetértek! Szezon elején végig 433 volt. Folyamatosan próbálgatott mindenkit EV, de senki se vált be igazán. Vidal, Paco, Denis, Deu, de talán még Gomes is volt szélső csatár Dembele sérülése után.

Egy valami van, amit talán kihagytál, mikor Dembele visszatéréséről és ennek Suárezre való hatásáról írtál, ami szerintem az, hogy ha beválik Demb, akkor az urura kevesebb ember jut majd. Legalábbis szerintem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.28. 11:19:18

Akik jót akarnak Dembelének (edző, játékostársak) ki kell verjék a fejéből, hogy nyomás alatt áll. Mindig éppen annyi feladatot kell megoldania, amennyit az edzője rábíz. Ha mással is törődik, az csak árt. Ne sérüljön meg újra.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.28. 07:15:07

Nem a stabilitás miatt állt át EV a 442-re, hanem kényszerből, mert se Deu, se DS nem tudott értelmezhető teljesítményt nyújtani a széleken. Mióta az eszemet tudom 443-at játszunk, ez most sem fog változni, játszani fog a francia, egyrészt mert drága volt, másrészt meg rohadt ügyes.

A védekezés pedig még mindig tanítható egyéni és csapatszinten is, és nem a személyek számítanak benne, hanem a csapat. Védekezni sok mozgással, egymás segítésével, gyorsasággal, akarattal, a passzsávok lezárásával, tolódással lehet. A bajnokság elején is 443-at játszottunk és akkor sem kaptunk gólokat, ez nem felállás-függő. Pont a történelem legszebb fociját játszó csapatban nem volt egy darab brusztolós, védekezni tudó ember sem, nekem lehet mondani, h azóta változott a foci, ami részben igaz is, de megnézném, h ma ki venné el a labdát a csúcsközeli xavi-ini-busi-messi-henry ötöstől.

Suareznek is jobb lesz, ha játszik Dembele, lesz kiszolgálója, meg verekedhet középen, amit szeret. Sztem főleg Paula kárára fog kezdeni a kisgyerek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.25. 22:48:04

hajnesz írta:Azért ez nem teljesen igy müködik, hogy majd védekezésnél visszazár és kész. Ő egyszerüen nem olyan felépitésü, és nem azokban jó, mint aki helyett valószinüleg játszani fog (Rakitic-Paulinho).
Igen, ezt azért én is tudom, a hsz-em arra szólt, hogy:
Cestus írta:Én annyira nem hiszem, hogy visszaáll Dembelével a 4-3-3, mert - bár nem látok a fejébe - Messi szerintem attól még nem akar majd visszamenni futkározni a szélre. Meg kell tanítania Valverdének védekeznie a srácot, ha a 33 éves Iniestának megy, neki is fog. Onnantól meg mehet a lapos 4-4-2-ben a balszélső kp.-ra. Nem tett le annyit Dembélé az asztalra, hogy neki ne kelljen visszazárnia és védekezésben elöl sétálgathasson a "nagyágyúkkal".
Attól még, hogy adott esetben 433 lesz támadásban, neki nem kell elől maradnia Messiékkel, jöhet majd vissza gürizni ugyanúgy ahogy Paco vagy Deu teszik ha játszanak, vagy ahogy Neymar is tette amikor itt volt.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.25. 21:17:39

Szerintem Valverde nem fogja egyből mélyvízbe dobni. 15-30 percek az elején. Ha vezetésnél jön be, akkor a gyorsaságát kitudjuk használni, ha meg hátránynál, akkor meg szükség lesz egy gyors, jól cselező emberre.
Szerintem sokat nem fogunk vele veszíteni, legalábbis remélem. Egy biztos, nagyon várom vissza a kölyköt !
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.12.25. 20:50:18

palesz77 írta:Támadásban attól még lehet 433, hogy aztán védekezésnél ő visszazár jobban, és 442-ben fogadjuk az ellent. Az MSN fénykorában is így volt.
Azért ez nem teljesen igy müködik, hogy majd védekezésnél visszazár és kész. Ő egyszerüen nem olyan felépitésü, és nem azokban jó, mint aki helyett valószinüleg játszani fog (Rakitic-Paulinho).
Szerintem is gyengülni fog ez a stabil, brusztolós játékunk, szerintem a védelmünk se fog ilyen stabil lábakon állni, mint most, viszont támadásban nyerhetünk vele.
Tény, hogy nagy nyomás lesz az edzőn, mert nyomatni kell a 150millát, nagy nyomás lesz rajta, mert nélküle ment a szekér, ha most jön a szokásos januári forma,stb. az neki nem lesz valami túl jó. Sehogy se jó a szitu, de én már megemésztettem, hogy játszania kell ha jó a csapatnak, ha nem. Viszont nálam nincs ideje a szezon végéig bizonyitania, Deulofeunak se volt, se Paconak, se Denisnek. Ha folyamatosan játékban lesz, 1hónap után már jó lenne ha nem lenne nettó emberhátrány.
Aztán meg lehet, hogy beválik, és tarolunk, jobban tarolunk mint eddig :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.24. 22:26:55

Támadásban attól még lehet 433, hogy aztán védekezésnél ő visszazár jobban, és 442-ben fogadjuk az ellent. Az MSN fénykorában is így volt.
Válasz küldése
cron