Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.12.24. 22:23:23

palesz77 írta:
Nero. írta: Mert már előre látom hogy az elején rengeteg labdavesztés és pontatlanság lesz a játéka miatt, és menni fog a szerecsenmosdatás azzal, hogy "hát még fiatal, első éve, most jött vissza sérülésből, várjunk még, stb."
Mondjuk ez most merész lesz, de lehet azért, mert ez mind igaz? :D Emlékszem Suáreznél is januárban már sokak Alexist sírták vissza, megmondták, hogy 12 gólt se fog rúgni, és hogy felesleges volt elhozni. Pedig ő akkor klasszisként jött..

Mindegy, én már popcornnal készülök a topicjára, hasonló lesz mint MAtS-nál anno gondolom, jön a hiba, már meccs közben itt lesz, hogy "ennyit nem ért", "felesleges igazolás" és a többi. :D
Nekem nem is hosszútávon vannak félelmeim vele kapcsolatban, ter Stegen jó példa, hosszú távra nagy fogának tűnik, sőt, talán a legjobb megszerezhető kapust szereztük meg a csapat számára, de eleinte azért hibázgatott, és teljesen jogosan volt Bravo a kezdő.

Én türelmes leszek a franciával, inkább most arról van szó, hogy reméljük Valverde sem fogja minden áron a kezdőbe erőltetni, beáldozva a mostani stabilitást.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.24. 22:20:41

Én annyira nem hiszem, hogy visszaáll Dembelével a 4-3-3, mert - bár nem látok a fejébe - Messi szerintem attól még nem akar majd visszamenni futkározni a szélre. Meg kell tanítania Valverdének védekeznie a srácot, ha a 33 éves Iniestának megy, neki is fog. Onnantól meg mehet a lapos 4-4-2-ben a balszélső kp.-ra. Nem tett le annyit Dembélé az asztalra, hogy neki ne kelljen visszazárnia és védekezésben elöl sétálgathasson a "nagyágyúkkal". A Valverde által nagyra értékelt - és az eredményekért nagyban felelős - stabilitáshoz pedig 8 embernek védekeznie kell, ehhez Dembélének alkalmazkodnia kell majd, ha kezdő akar lenni. Amúgy nagyon várom, hogy visszajöjjön. Remélem ad annyi pluszt a csapatnak, hogy tavasszal ne legyenek nagy hullámvölgyeink.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.24. 22:06:04

Nero. írta: Mert már előre látom hogy az elején rengeteg labdavesztés és pontatlanság lesz a játéka miatt, és menni fog a szerecsenmosdatás azzal, hogy "hát még fiatal, első éve, most jött vissza sérülésből, várjunk még, stb."
Mondjuk ez most merész lesz, de lehet azért, mert ez mind igaz? :D Emlékszem Suáreznél is januárban már sokak Alexist sírták vissza, megmondták, hogy 12 gólt se fog rúgni, és hogy felesleges volt elhozni. Pedig ő akkor klasszisként jött..

Mindegy, én már popcornnal készülök a topicjára, hasonló lesz mint MAtS-nál anno gondolom, jön a hiba, már meccs közben itt lesz, hogy "ennyit nem ért", "felesleges igazolás" és a többi. :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.24. 20:50:50

Tuti,hogy nem lesz stabil kezdő rögtön,szerintem a Celta ellen is max egy 20 percet fog kapni. Alapból keveset volt még a csapattal is,kb 2-3 hetet a szezon elején(válogatott szünet is volt) meg most egy ideje. Azért tegnap is látszott,hogy a kontráknál nagyon hiányzik 1 gyors támadó,szerintem az ő beállása ezt is hatékonyabbá teszi majd. Remélem mire a BL elstartol sikerül megtalálni a helyét ,és a formáját is aztán megint lesz egy jó kis támadósorunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.24. 19:45:47

Nero. írta:
Te figyelj. amióta itt van ez a szerencsétlen gyerek még egy meccset nem játszott de Te folyamatosan fikázod.
Nem fikázom, csak 150 milliórt ilyen gigászi fizetéssel én teljesítményt várok.
akkor előbb várd meg h játsszon, majd utána ráérsz fikázni meg mbappé után bömbölni (meg nézzél meccseket, mert idén kb mindegyikhez leírtad h nem láttad, meg nem érdekel, szóval nem tudom mi alapján formálsz véleményeket :D )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.24. 19:32:05

Te figyelj. amióta itt van ez a szerencsétlen gyerek még egy meccset nem játszott de Te folyamatosan fikázod.
Nem fikázom, csak 150 milliórt ilyen gigászi fizetéssel én teljesítményt várok. Mert már előre látom hogy az elején rengeteg labdavesztés és pontatlanság lesz a játéka miatt, és menni fog a szerecsenmosdatás azzal, hogy "hát még fiatal, első éve, most jött vissza sérülésből, várjunk még, stb."
Ne legyen igazam, engem csak az érdekel hogy előre evezzen a hajó, mindegy hogy kikkel, de az ő leigazolása ennyiért ugyanolyan fekete nap volt nálam, mint amikor Neymar távozott.
Reméljük tévedek, és hasznos lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.24. 18:58:12

A 4-4-2 csak azóta látszik fixnek, amióta Dulifuli kegyvesztett lett. Képtelenség, hogy egy jó edzőnél egy jó Dembelé tehertétel lenne. Az más kérdés, hogy mennyire értik meg egymást a csapattársakkal. De ezen az alapon ne akarjunk igazolni soha senkit. Pedig nagyonis szeretnénk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.12.24. 18:39:24

Szerintem is indokolatlanul sokat fikázza Nero a srácot, de most nekem is vannak hasonló félelmeim. Egy ilyen fiatal sráctól aligha várható egyből olyan fegyelmezett, érett játék, mint amelyet a mostani rendszer megkövetel. Sőt, én azt mondom, hogy ha Neymar maradt volna, vele sem lennénk ilyen eredményesek! Hiába a sok gólpassz, rengeteg hibával játszott, ami most nem férne bele.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.24. 11:51:52

visca el barca írta:sztem is visszatérünk a 4-3-3-ra, remélhetőleg a celta ellen már kezdő lesz. azt meg főleg remélem h baloldalon lesz és nem a jobboson messi hátán
Egyetértek, örülök hogy nem csak én látom így. Azért az remélem egy elég jó jel, hogy a legutolsó meccsén ott játszott már a baloson.

A jobboson Messi mellett esélye sem lesz a kapura veszélyt jelenteni, max beadófiú lesz, míg tegnap is egy Gomesra 2-szer jött ki Neymar helyén olyan helyzet amikor full ziccer lett belőle.

Ráadásul tegnap is Messi sokszor felbukkant teljesen baloldalt, Neymar helyén, ami azért jelzi azt is hogy oda sem ártana még egy kis kreativitás és veszély.

Én bízom Valverdében hogy megoldja, én arra is tippelnék hogy az ellenféltől függően fogja a jobboson és baloson játszatni, illetve ettől függően kezdőként vagy beugróként szerkezetváltással cserélni meccs közben.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.24. 11:47:11

Initom írta:
recrea írta:És mit áldozunk fel/be Dembele jó játékával? :D

Alapvetően én erre a masszív és stabil védekezésre/játékra gondoltam.
Dembelé csapatba rakásával Paulinho vagy Rakitic kikerül, ami kicsit destabilizálhatja véleményem szerint a középpályát. Természetesen rengeteg előnye is lehet annak ha Ő kerül a kezdőcsapatba, csak én személy szerint picit sajnálnám ezt a jelenleg működő rendszert beáldozni.
Persze simám elképzelhető, hogy ez csak az én agyszüleményem és még ennél is jobb lesz a csapat...
Értem, és spec biztos vagyok az utóbbiban. :) hacsak annyit védekezuik, mint Neymar, sztem nagy bajok nem lesznek, főleg,ha kevesebbet feltűnősködik a brazilnál.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.12.24. 11:39:59

Szerintem ez majd ellenféltől is meg meccs alakulástól is függhet hogy a stabil 4-4-2, vagy az előtte használt alap 4-3-3 lesz. Az csak jó ha mind a kettőt tudjuk magas szinten alkalmazni, ettől csak kiszámíthatatlanok leszünk.
Ezért remélem ha visszatér Dembelé, lesz hogy kezdő lesz, lesz hogy csereként jön lendületet adni, és nem pl Gomestől kell várni (még leírni is rossz #-o ).
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.12.24. 11:23:50

recrea írta:És mit áldozunk fel/be Dembele jó játékával? :D

Alapvetően én erre a masszív és stabil védekezésre/játékra gondoltam.
Dembelé csapatba rakásával Paulinho vagy Rakitic kikerül, ami kicsit destabilizálhatja véleményem szerint a középpályát. Természetesen rengeteg előnye is lehet annak ha Ő kerül a kezdőcsapatba, csak én személy szerint picit sajnálnám ezt a jelenleg működő rendszert beáldozni.
Persze simám elképzelhető, hogy ez csak az én agyszüleményem és még ennél is jobb lesz a csapat...
Abi & Tito
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.24. 11:16:42

És mit áldozunk fel/be Dembele jó játékával? :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.24. 11:12:35

Initom írta:Egyébként szerintetek megéri ezt a működő rendszert "feláldozni" ? Basszus veretlenek vagyunk teljesen működik a taktika. Ha visszatér Dembele akkor, csak én érzem úgy, hogy picit kockáztatunk a váltással?

Az is lehet egyébként, hogy ebben a 4-4-2 ben is elfér, csak védekezésben nem tudom hogy mire képes.
a működő rendszerben csomószor játszottunk 4-3-3at szóval semmit nem kell feláldozni. csak az utolsó 3-4 meccsen játszottunk masszívan 4-4-2-t
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.12.24. 11:11:09

Egyébként szerintetek megéri ezt a működő rendszert "feláldozni" ? Basszus veretlenek vagyunk teljesen működik a taktika. Ha visszatér Dembele akkor, csak én érzem úgy, hogy picit kockáztatunk a váltással?

Az is lehet egyébként, hogy ebben a 4-4-2 ben is elfér, csak védekezésben nem tudom hogy mire képes.
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.24. 11:06:39

sztem is visszatérünk a 4-3-3-ra, remélhetőleg a celta ellen már kezdő lesz. azt meg főleg remélem h baloldalon lesz és nem a jobboson messi hátán
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.12.24. 10:56:45

visca el barca írta:
Nero. írta:Ebben a fegyelmezett, erősen védekezős, labdatartó, labdaszerző felállásában nem nagyon látom a helyét a kezdőben. Ahogy már a másik topicban is írtam, nagyon remélem hogy csak az ára meg a hype miatt nem fogjuk megbontani azt ami működik.
Te figyelj. amióta itt van ez a szerencsétlen gyerek még egy meccset nem játszott de Te folyamatosan fikázod. mit ártott neked? amúgy meg tök egyértelmű, hogy valverde 4-3-3at akar játszatnii, csak rájött hogy előre egy ember hiányzik, mert se pákó, de dölöfiú, se vidal nem alkalmas kezdőnek, ezért tért át kényszerből a 4-4-2-re.
2 embernek van vele folyamatosan baja, és azért mert nem Mbappe van a hátára írva. Nero totál ki van akadva hogy kifizettunk 140 millát egy másfél szezonos gyerekre, és mindeközben idiótának tartja a vezetőséget hogy nem fizettek ki 180at egy félszezonos gyerekre, és adtak neki Lajos kaliberű fizut.

A srác egy éven keresztül szivatta a bundás védőit a Dortmundban, Mbappe a francia liga szupercsapatában ad egy kötényt a gingamp Juhász Roli szintű közép hátvédjének és máris ő az isten, ellentétben Demebelevel aki tavaly ősszel Ramost forgatta.

Szerintem visszatérünk egy féloldalas 4-3-3ra ahol a Rakéta, Pál,Ini hármas rotalja egymást a perceket kb ugyanolyan arányban elosztva.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.24. 10:07:37

Nero. írta:Ebben a fegyelmezett, erősen védekezős, labdatartó, labdaszerző felállásában nem nagyon látom a helyét a kezdőben. Ahogy már a másik topicban is írtam, nagyon remélem hogy csak az ára meg a hype miatt nem fogjuk megbontani azt ami működik.
Te figyelj. amióta itt van ez a szerencsétlen gyerek még egy meccset nem játszott de Te folyamatosan fikázod. mit ártott neked? amúgy meg tök egyértelmű, hogy valverde 4-3-3at akar játszatnii, csak rájött hogy előre egy ember hiányzik, mert se pákó, de dölöfiú, se vidal nem alkalmas kezdőnek, ezért tért át kényszerből a 4-4-2-re.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 22:28:38

Várom már hogy vissza jöjjön, már csak azért is mert vele a taktikai repertoár is tovább fog nőni. Vagy úgy hogy kezdő, és jön Paulinho cserének a helyére, vagy fordítva.

Még azt is el tudom képzelni hogy Valverde ellenféltől függően fogja eldönteni hogy épp a jobboson vagy a baloson fog játszani Dembouz.

Mellesleg szezon elején is megmutatta Valverde, hogy következetesebb annál, nem fogja csak az árcédula miatt instant kezdővé tenni.
Idejött hatalmas hírrel, és nem lett rögtön kezdő, sőt relatíve keveset játszott.

Most is berakhatta volna, papíron nyilván jól mutatott volna, de gyakorlatban nem tett volna hozzá sokat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.23. 22:08:31

Nero. írta:Ebben a fegyelmezett, erősen védekezős, labdatartó, labdaszerző felállásában nem nagyon látom a helyét a kezdőben. Ahogy már a másik topicban is írtam, nagyon remélem hogy csak az ára meg a hype miatt nem fogjuk megbontani azt ami működik.
EV racionális edzőnek tűnik, biztos, hogy fog neki bizalmat szavazni, de nem fogja megbontani a rendszert.
Viszont fokozatos játéklehetőséget biztosítani kell neki, főleg a kis-közép csapatok ellen, had szokja, aztán tavasszal a nagy rangadókon beszállva is nagy segítség lehet.

Vidal most lőtt gólt, és nincs is vele baj, de ha egy olyan Dembele száll be egy ilyen meccsbe, mint akit Dortmundban láttunk, akkor bizony felköthetik az ellenfelek a gatyájukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.23. 21:59:51

Ebben a fegyelmezett, erősen védekezős, labdatartó, labdaszerző felállásában nem nagyon látom a helyét a kezdőben. Ahogy már a másik topicban is írtam, nagyon remélem hogy csak az ára meg a hype miatt nem fogjuk megbontani azt ami működik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.18. 20:56:53

Adná magát a helyzet, főleg hogy Paco is sérült, de amúgy érdemi haszna nem valószínű hogy lenne.

Nem illeszkedett még be rendesen a csapat játékába, és nem is éri megkockáztatni hogy Ramosék lehenteljék.

Sokkal fontosabb a Clasiconál az hogy felépüljön és februárra hasznos tagja legyen a csapatnak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.18. 20:27:08

S.Agüero írta:Nincs bent a keretben, de szerintem a Clásicón ott lesz a padon, és kap majd 20 percet a végén, ha esetleg hátrányban leszünk addigra.
Meglepődnék, h nullkilométeresen Valverde bedobná, eg világon semmi értelme nincs sztem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.17. 12:04:11

Nincs bent a keretben, de szerintem a Clásicón ott lesz a padon, és kap majd 20 percet a végén, ha esetleg hátrányban leszünk addigra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.14. 15:19:19

Dembélé finished his first training with the group today.


8)
Válasz küldése