Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.28. 10:08:45

Ronaldinho&Barca írta:
2022.02.28. 08:13:15
Kevesen voltunk itt, akik kiálltak mellette a téli átigazolás alatt, és látták bent azt a potenciált, amiért eleve hoztuk és amit talán kitud hozni Xavi személye, jelleme és tanítása. Tegnap visszaigazolt, hogy miért is hittem benne és amikor itt írtam, hogy miért egyik kedvencem a keretben, nem egy pár pohár bor utáni bódult állapotom és képzeletem szülte.
Amikor hozzá kerül a labda, valami váratlan történik, tudom, hogy "valami" lesz. Ez legutóbb Messi esetében éreztem. Hatalmas potenciál rejlik bent, és a gól után, hogy Xavihoz futott egy ölelésért, nekem mindent létező kérdésre választ adott. Végre van egy rendszer ebben a csapatban, végre van egy Barca szív Xavi személyében, és ha látják, hogy az edző szerelmes a klubba, akkor ebből a mentalitásból a játékosok is kapnak. Oszmán sem kapott 17 óta ilyen edzőt, piszok kíváncsi vagyok a tavaszára.
Örülök, hogy itt maradt, a tegnapi produktuma pedig mom. Minden meccsen a téli igazolás óta, mikor játszik, hozzá tesz a 3 ponthoz. Így tovább Oszmán.
Xavi személye szerintem nagy lökést adott neki. Az, hogy szembement a vezetéssel és foggal-körömmel harcolt érte, lehetőséget adott neki, mentálisan biztos nagyon sokat számított. Nem véletlen, hogy a góljánál Xavihoz ment ki és ölelték meg egymást.
Lehet, hogy túlkombinálom, de jelenleg el tudom képzelni, hogy végül maradni fog és ezért áldozatot is fog hozni. Legalábbis, ha a Haaland projekt nem sikerül látok esélyt arra, hogy itt folytassa. Plusz a legjobb barátja is itt van.
Egy Fati-Auba-Dembélé-Torres kvartett kiegészülve egy LDJ, Brait duóval már alakulhat, ugyanakkor még eléggé az elején tartunk, lehet ez az utóbbi pár meccs inkább csak olyan fellángolás, egy klasszis csatár azért hiányzik innen, főleg ha a francia mégis dobbant, amire szerintem még így is nagy esély van.
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.28. 08:13:15

Kevesen voltunk itt, akik kiálltak mellette a téli átigazolás alatt, és látták bent azt a potenciált, amiért eleve hoztuk és amit talán kitud hozni Xavi személye, jelleme és tanítása. Tegnap visszaigazolt, hogy miért is hittem benne és amikor itt írtam, hogy miért egyik kedvencem a keretben, nem egy pár pohár bor utáni bódult állapotom és képzeletem szülte.
Amikor hozzá kerül a labda, valami váratlan történik, tudom, hogy "valami" lesz. Ez legutóbb Messi esetében éreztem. Hatalmas potenciál rejlik bent, és a gól után, hogy Xavihoz futott egy ölelésért, nekem mindent létező kérdésre választ adott. Végre van egy rendszer ebben a csapatban, végre van egy Barca szív Xavi személyében, és ha látják, hogy az edző szerelmes a klubba, akkor ebből a mentalitásból a játékosok is kapnak. Oszmán sem kapott 17 óta ilyen edzőt, piszok kíváncsi vagyok a tavaszára.
Örülök, hogy itt maradt, a tegnapi produktuma pedig mom. Minden meccsen a téli igazolás óta, mikor játszik, hozzá tesz a 3 ponthoz. Így tovább Oszmán.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.28. 06:32:44

hát tegnap szépen beintett nekem, pedig nem is tud róla :) tényleg nagyon elegem volt belőle, de úgy tűnik, hogy szerencsére még mindig ki lehet belőle hozni valami olyasmit, amiért megvettük. még nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz nekünk, ha marad, de ha viszonylag konstans tud hozni egy magas átlagos teljesítményt nyárig, és nem sérül meg, akkor lenne fantázia a maradásában. meglátjuk, hajrá, ez a tegnapi nagyon szép volt!
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2022.02.27. 23:10:58

Korábban szidtam rendesen, de a mai teljesítménye előtt le a kalappal!

Csak így tovább, és akkor negbocsát az "ezerfejű Cézár" is! :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.27. 23:01:42

Élőből:
Vakmacska írta:
2022.02.27. 22:54:09
Dembelét fogják még fütyülni?

Reméljük igen, mert azóta jól játszik :D 8)

Nem tudom vele is mi történt, egész szezonban lövöldözte kifele a stadionból a labdákat, ha meg passzolni kellett akkor elrontotta, erre mostmár kezd villantani is valamit
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 22:57:25

Én szorítok, hogy Auba meggyőzze a maradásról. Voltak meccsei, ahol tényleg irritáló hibákat vétett, de Xavi kezei alatt nagyon sokat csiszolódott a játéka.
Ha eligazol, akkor bizonytalan mi lesz vele, de Xavival minden adott, hogy végre ne csak ígéret legyen. Remélem belátja ő is.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.02.19. 10:24:09

Andris írta:
2022.02.18. 16:07:38
ők meg továbbra is titkolóznak, joggal mehet feléjük a kirtika.
Ez most komoly? Mert viccnek elég durva lenne, hogy a Barca vezetése minden információt adjon ki. Terített lapokkal nem lehet sikeresen pókerezni. A játékossal szembeni kötelezettségek és a jövőbeli szerződések miatt sem lehet a szurkolók, az ellenfelek vezetése és a különböző érdekeltségű jogászokkal megosztani a tárgyalások menetét képező ajánlatokat és az igényekre adott reakciókat.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.18. 20:32:01

Troym írta:
2022.02.18. 15:50:16
Az a kedvencem már előre, hogy objektíven nézve mondjuk 80%, hogy lelép és biztos vagyok benne, hogy a 22/23 szezon összes döntetlenje és veresége esetén majd jön a szöveg, hogy ha itt lenne 5 góllal nyertünk volna és a vezetés (Alemany, Laporta, stb) ennél nagyobb hibát még Messi távozásakor sem tett, plusz hasonlók.
Ezeket miből szűröd le, ki írt ilyeneket? Úgy fórumozol, hogy el se olvasod pl Andris miket írt. Így aztán tényleg full fölösleges bármiről is vitázni. Tanulj meg elfogultság nélkül hozzászólni valamihez.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 16:32:08

Andris írta:
2022.02.18. 16:07:38
Troym írta:
2022.02.18. 15:50:16
Az a kedvencem már előre, hogy objektíven nézve mondjuk 80%, hogy lelép és biztos vagyok benne, hogy a 22/23 szezon összes döntetlenje és veresége esetén majd jön a szöveg, hogy ha itt lenne 5 góllal nyertünk volna és a vezetés (Alemany, Laporta, stb) ennél nagyobb hibát még Messi távozásakor sem tett, plusz hasonlók.
Mivel nem hajlandóak megosztani az információkat arról, hogy mi volt az a (idézem Laportát) "nagyon jó" ajánlat, ami már az utolsó utáni netovább ultimátum ajánlat volt...
Jelenleg nem tudjuk, h a klub mit ajánlott ,se azt h Dembelé mit kért, csak azt, hogy a klub a téli pókerjátszmát elveszítette, csúnyán. Szerencse, hogy Xavi típusú karakter az edzőnk, ő tudta mérsékelni azt a veszteséget, amit a klub számára ez a fajta ügyintézés kiosztott.

Legalábbis nálam a "nagyon jó" ajánlat nem minősül elégséges információnak. :D De amint Dembelé off, ők meg továbbra is titkolóznak, joggal mehet feléjük a kirtika.
Egy ajánlat: Majd keressük vissza ősszel a kommenteknél, hányszor sírjátok őt vissza minden gyengébb meccs után.
Bármit írtak bárhol a sajtóban a szerződési ügyéről, azt szoktad rá válaszolni, hogy tuti nem is úgy van.
Azt nyilatkozták, hogy prémiumokkal együtt ugyan, de az új ajánlat nagyságrendileg olyan mint a jelenlegi. Küldjenek soronkénti szerződéstervezetet a sajtónak? Ez semmivel nem nagyobb titkolózás, mint egy átlag munkahely.
Plusz szerintem pont megnyerték a pókerjátszmát és nem fizetnek még évekig egy örök-ígéret, sérülékeny játékosnak hatalmas pénzeket, de ebben nem értünk egyet, ezen kár rugózni. (nálam max az eddigi pénze 30-50%át kaphatná prémiumokkal együtt, pont annyit mint Fati vagy Pedri)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 16:07:38

Troym írta:
2022.02.18. 15:50:16
Az a kedvencem már előre, hogy objektíven nézve mondjuk 80%, hogy lelép és biztos vagyok benne, hogy a 22/23 szezon összes döntetlenje és veresége esetén majd jön a szöveg, hogy ha itt lenne 5 góllal nyertünk volna és a vezetés (Alemany, Laporta, stb) ennél nagyobb hibát még Messi távozásakor sem tett, plusz hasonlók.
Amit írsz, az nyilvánvaló túlzás, nem is kicsit. Viszont:
Mivel nem hajlandóak megosztani az információkat arról, hogy mi volt az a (idézem Laportát) "nagyon jó" ajánlat, ami már az utolsó utáni netovább ultimátum ajánlat volt, szerintem aligha lehet azt sérelmezni, hogy ha Dembelé elvesztése rajtuk csattan. De csak akkor fog, ha a srác továbbra is ilyen remekül játszik (játszhat), és nyáron meg itthagy minket.
Jelenleg nem tudjuk, h a klub mit ajánlott ,se azt h Dembelé mit kért, csak azt, hogy a klub a téli pókerjátszmát elveszítette, csúnyán. Szerencse, hogy Xavi típusú karakter az edzőnk, ő tudta mérsékelni azt a veszteséget, amit a klub számára ez a fajta ügyintézés kiosztott.

Jelenleg az egyetlen, amit fel lehet róni az elnökségnek, hogy túltolták a blöfföt (nem jött be, és a játékára meg szükség van). Meg még azt talán, hogy nincs transzparencia. Legalábbis nálam a "nagyon jó" ajánlat nem minősül elégséges információnak. :D De amint Dembelé off, ők meg továbbra is titkolóznak, joggal mehet feléjük a kirtika.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 15:50:16

Az a kedvencem már előre, hogy objektíven nézve mondjuk 80%, hogy lelép és biztos vagyok benne, hogy a 22/23 szezon összes döntetlenje és veresége esetén majd jön a szöveg, hogy ha itt lenne 5 góllal nyertünk volna és a vezetés (Alemany, Laporta, stb) ennél nagyobb hibát még Messi távozásakor sem tett, plusz hasonlók.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.18. 14:17:35

Andris írta:
2022.02.18. 09:20:55
Remek összefoglalás, mintha csak a saját gondolataimat vetetted volna írott formában. Kevesen vagyunk ezzel a véleménnyel, de abszolút osztom ezeket a gondolatokat. Vele sokkal több ez a csapat, olyant tud mint akit kevesen a foci világában. Xavi szerintem remek hatással lehetne rá, Alemany egy zseni, de a Dembele féle ügyet túltolták. Viszont látjuk, hogy vele egy totálisan más Barca a Barca. Én drukkolok neki, kedvelem a játékát, azt a sebességet és labdakezelést, helyezkedésben sokat javult, de láthattunk mindezt tegnap, mit hozott, és ennél ő még többre képes.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.18. 13:48:18

Andris írta:
2022.02.18. 12:10:08
... Nekem élmény nézni a pali játékát (jelenleg), és örülnék ha a kedvenc csapatom rendelkezne ezzel az ütőkártyával. Nem minden áron, de ezt már kifejtettem.
Pont így vagyok én is ezzel. Sajnos rengeteg szurkolóból ellenséges érzéseket vált ki. Ez van, nem hiszem, hogy mi ez ellen bármit tehetnénk. Legfeljebb Dembélé tehet ellene, ha kimagaslóan játszik. Nem lesz könnyű.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.18. 13:41:43

Andris írta:
2022.02.18. 12:10:08
Veb, nem tudom, hogy ez így lesz-e. Mármint most itt volt Ferran, Auba, Adama, mind újak, mindegyiküket próbálgatni kell, szerintem még rövidtávon is simán kilyukadhatunk majd oda, hogy igenis Dembelé lesz a kezdő Xavinál. Kétségtelen, hogy egyelőre 3 meccsen padozott, és csak kettőn szívtuk meg és kellett őt felhozni az eredmény miatt, és így is túl későn (bár tegnap elég kellett volna legyen, ha nincs Ferran, elég is). Kérdés, hogy ezt meddig lehet így csinálni.
Nagyjából egyetértek és én azok közé tartozom, akinek nem kell magyarázni, hogy Dembelé konstans veszélyt jelent még akkor is, amikor ez nem mutatkozik meg konkrét statiszitikai adatokban és tegnap is veszélyesen játszott, de azért azt is jegyezzük meg, hogy ő sem jeleskedik a helyzetkihasználásban, márpedig nekünk jelenleg ez a legnagyobb gondunk, hogy senki nem lövi be a "ziccereket". Tegnap a cseréje előtt is voltak nagy helyzetek és alapvetően Dembi is inkább kiszolgál, mint a góllövésben hasznos. Viszont nála is megvolt mindig ez a limit, hogy jó jó, de sosem tud klasszis szinten játszani, max 10 percekre, meg a döntő pillanatokban mindig elbénázza a lehetőségeit, mint eddig Torres, viszont pl. Torresben ez még alakulhat, fiatal is, új is, azért ennél többet mutatott eddig máshol. Dembiről már nehezen tudom elképzelni, hogy szintet lépjen, elsősorban mentális okokból.
De amúgy ja, érdekes helyzet lehet, ha valahogy Xavival mégis egymásra találnak. A játékát én is tudom élvezni és mindenképp jó fegyver lehet, amíg itt van, meg örömteli, hogy most a fél csapatot lehet rotálni is végre alig érezhető minőségi romlással is akár.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.02.18. 13:26:08

El kell ezt engedni, nem kell feszegetnünk, elérik-e a passzai... izé, Messi szintjét, vagy micsoda. Szerintem az egyszeri szurkoló abszolút örülhet annak, hogy:
- Dembélé nincs kitiltva, hanem játszik
- Nem csak hogy játszik, de úgy tűnik, még valamennyire motivált is maradt
- Xavi véleménye nem lett semmibe véve és hagyták dolgozni
- Dembélé nem csak azért játszik, mert nincs más, akit be lehetne állítani, hanem hasznos is

Nyáron elmegy, óriási-óriási szerencsével összejöhet egy hosszabbítás, ami a Barcelonának és neki is jó, de valószínűleg nem fog. Amíg le nem telik a szerződése, addig viszont segítse a csapatot - ez neki is a kötelessége lenne, a Barcának meg az érdeke.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.02.18. 12:44:32

LG írta:
2022.02.18. 11:12:18
Milyen cikruszt csinált meg velünk? Nem fogadta el az ajánlatot a hosszabbításra. Konkrét számokat nem tudunk, mégis sokan tényként kezelik, hogy jó ajánlatot kapott, csak ő egy pénzhes szemét, aki évi 40 milliót akart kicsikarni. :roll:
Nem csinált amúgy semmilyen cirkuszt. Ha a hozzáállásával gondok lennének, akkor gondoljátok, hogy Xavi Laportával is szembe ment volna miatta? Nem. Pont, hogy elégedett a hozzáállásával. Csendben dolgozik, a közutálat ellenére is hajt a csapatért.
A Dortmundnál tényleg kiverte a balhét, ők sokkal jogosabban haragudhatnak rá. De abban a klub vastagon benne volt, hiszen ők buzdították erre.
Az semmiképp nem volt korrekt tőle, hogy megkérték, hogy legalább akkor januárban húzzon el, hogy az igazolásokat nyugodtan be lehessen nevezni, esetleg még egy játékost szerződtetni. De erre se volt hajlandó.
És igen, kifizettünk érte nem 1, hanem 3 zsák pénzt, majd ezért tulajdonképpen semmi maradandót nem alkotott 3,5 szezonon keresztül, leszámítva a kórházi számláit és a semmire kapott hatalmas fizetését. Annyira lehetett volna korrekt, hogy látja milyen helyzetben van a klub, akkor ha nem hosszabbít, akkor januárban távozik. Nem tette, innentől kezdve vállalni kell a tettei következményét...

Az meg, hogy jelenleg az Ő játékában van a legtöbb veszély a csapatunkban, az nem az Ő érdeme, hanem a többiek kritikája...Mert ez a "veszély" bármelyik TOP csapatban az utolsó 10 percekre lenne elegendő, minden harmadik meccsen.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 12:10:08

Igazatok van, a szerződéses részeket nem szabadott volna leírnom. :D Így már nem is reagálok az arra érkezett kommentekre, mert nem fontos. Én megtartanám, ha még meg lehet.

Ami a teljesítményét, képességeit illeti, tényleg nem akartam újranyitni a vitát, sőt inkább azt próbáltam jelezni, hogy most mindenki a saját szemével láthatja, hogy kinek volt igaza (illetve hogy miről is beszéltem, beszéltünk). Szóval nem újranyitni, csak az orrotok alá dörgölni :D tisztelet a kivételnek.

Veb, nem tudom, hogy ez így lesz-e. Mármint most itt volt Ferran, Auba, Adama, mind újak, mindegyiküket próbálgatni kell, szerintem még rövidtávon is simán kilyukadhatunk majd oda, hogy igenis Dembelé lesz a kezdő Xavinál. Kétségtelen, hogy egyelőre 3 meccsen padozott, és csak kettőn szívtuk meg és kellett őt felhozni az eredmény miatt, és így is túl későn (bár tegnap elég kellett volna legyen, ha nincs Ferran, elég is). Kérdés, hogy ezt meddig lehet így csinálni.

És amúgy meg tényleg elnézést mindenkitől, de eszem ágában sincs elengedni a témát. Nekem élmény nézni a pali játékát (jelenleg), és örülnék ha a kedvenc csapatom rendelkezne ezzel az ütőkártyával. Nem minden áron, de ezt már kifejtettem.

Érdekes volt hallgatni tegnap a stadiont. A kezdeti füttyszó után is fütyülték minden mozdulatát, viszont ezeknél már erős taps is volt párhuzamosan. Szerintem hasonló arányú megosztottság lehet Dembelé játszatása (és játszani hagyása) kapcsán a stadionban is, mint itt a fórumon. Aztán a teljesítményével az utsó 15 percre szerintem el is hallgattatta a szurkolókat, úgy emlékszem szinte megszűnt a fütty, ami eleinte minden mozdulatát kísérte.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 11:24:48

Nem mindegy mennyit akart?
Pont nem érdekel. Nincs annyi amennyit kért. Ha 100 fityinget kér és 90 van a zsebedben, akkor nem tudod kifizetni.
Minden más mellékes.
Kért valamennyit, egész ősszel azt mondta csak maradni szeretne, aztán ajánlottak valamennyit és úgy döntött végül annyiért nem marad.
Amúgy ő maga nem nyilatkozott és csinált hülyeségeket, de a beosztottja igen. Az sem érdekel milyen a kapcsolata az ügynökével, tőlem lehet akár ő is az ügynökének beosztottja, de Sissi nekitámadt a vezetőknek és még Xavinak is. Aztán kérték őket, ha már úgyis menni szeretne a fél PL-be, PSG-be, Juvéba, Kistarcsára, menjen most télen, de nem tette.
Mindezek után is játszhat itt tavasszal, nyáron meg megy. (és menjen is)
El kéne engedni a sztorit.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 11:20:26

De amúgy szerintem ha lenne annyi esze, hogy kijelenti, hogy az év végén lelép, mert új kihívásokra vágyik, mindjárt pozitívabb lenne a megítélése.
De ez a folyamatos suskus meg az üzengetés az ügynökkel nevetséges.
Nyilván akkor se lenne szimpatikusabb sokaknak, abszolút megértem aki úgy gondolja, hogy a 4 év kórházasdi után ideje lenne valamit visszaadni a klubnak, de a többség szerintem lezártnak tekintené, ha ki lenne mondva, hogy elmegy valami hülye szöveggel (új kihivások kellenek, ideje új fejezetet nyitni az életemben, hazamegyek a PSG-be, hogy közelebb legyek a családhoz, stb.)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.18. 11:12:18

Mihu írta:
2022.02.18. 10:25:12
Andris írta:
2022.02.18. 09:20:55

Pedig ha így játszik, szerintem Araujo és GAvi szerződése mellett az övé lehetne a legfontosabb nyári erősítés.
Eljátszotta a Dortmunddal, hogy azonnal otthagyta a keretet, megtagadta az edzésre járást, stb. stb.... (ez már akkor se volt szimpi és már akkor mondtam, hogy ezt velünk is simán megcsinálja majd ha úgy alakul...) Majd most januárban megcsinálta velünk is a cirkuszt...Innentől kezdve ezt az embert nem lehet komolyan venni, profiként kezelni, márpedig nekünk a jövőben erre van a legnagyobb szükségünk. Profikra, komolyan vehető emberekre. Pep időszakában is akinek a hozzáállása nem volt profi, azonnal repült. Vagy a keretből, vagy a kezdőből...

Innentől kezdve számomra nincs jövője és maradása...Xaviban is csalódtam, hogy egy ilyen cirkusz után még hajlandó 1 percet is játszatni....
Milyen cikruszt csinált meg velünk? Nem fogadta el az ajánlatot a hosszabbításra. Konkrét számokat nem tudunk, mégis sokan tényként kezelik, hogy jó ajánlatot kapott, csak ő egy pénzhes szemét, aki évi 40 milliót akart kicsikarni. :roll:
Nem csinált amúgy semmilyen cirkuszt. Ha a hozzáállásával gondok lennének, akkor gondoljátok, hogy Xavi Laportával is szembe ment volna miatta? Nem. Pont, hogy elégedett a hozzáállásával. Csendben dolgozik, a közutálat ellenére is hajt a csapatért.
A Dortmundnál tényleg kiverte a balhét, ők sokkal jogosabban haragudhatnak rá. De abban a klub vastagon benne volt, hiszen ők buzdították erre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.18. 10:28:08

Andris,

engedd el a temat. Szupersztarnak kepzeli magat (legalabbis az ugynoke elhitette vele h az), erre alapozva evi 20-40 millio nettot ker, amit akarhogy teljesit tavasszal, itt nem fog megkapni. Mondjuk mashol se, de ha csurran neki meg az ugynoknek egy vaskos alairasi bonusz, biztos h megy. Teljesitmenye alapjan siman lehetne kezdo, de ha nem lesz nagy seruleshullam, akkor depay, adama, ferran, auba, fati mind elotte lesz. Xavi lathatoan csak cserekent szamol vele.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.02.18. 10:25:12

Andris írta:
2022.02.18. 09:20:55

Pedig ha így játszik, szerintem Araujo és GAvi szerződése mellett az övé lehetne a legfontosabb nyári erősítés.
Eljátszotta a Dortmunddal, hogy azonnal otthagyta a keretet, megtagadta az edzésre járást, stb. stb.... (ez már akkor se volt szimpi és már akkor mondtam, hogy ezt velünk is simán megcsinálja majd ha úgy alakul...) Majd most januárban megcsinálta velünk is a cirkuszt...Innentől kezdve ezt az embert nem lehet komolyan venni, profiként kezelni, márpedig nekünk a jövőben erre van a legnagyobb szükségünk. Profikra, komolyan vehető emberekre. Pep időszakában is akinek a hozzáállása nem volt profi, azonnal repült. Vagy a keretből, vagy a kezdőből...

Innentől kezdve számomra nincs jövője és maradása...Xaviban is csalódtam, hogy egy ilyen cirkusz után még hajlandó 1 percet is játszatni....
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.18. 10:00:45

Andris írta:
2022.02.18. 09:20:55
Nyilván nem akarom újranyitni a vitát
Pont ez volt a célod. Ugyanmár.
1. Cselezni tud, ez oké.
2. Ütempasszokat ad Gavi, Pedri de még Busi is, Alves is. Iniestához és Messihez hasonlítani meg egyenesen nevetséges.
3 Beadásai semmivel sem különbek, mint Traore beadásai.
4 Csak 0 eredménye, mert 3-ból 2szer rosszul dönt.

Szépen távozzon nyáron, ő ezt szeretné, ezen végképp nem értem minek rugózni újra és újra.
Döntött ő is, a klub is, még sokak kérésére tavaszra a csapatba is visszakerült, end of story.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.18. 09:20:55

Nyilván nem akarom újranyitni a vitát, és amúgy sem 1-2 meccs alapján szokás új konklúziókat levonni. De végülis nem 1-2 meccs alapján írtuk korábban sem, csak nem volt egyetértés.

Lényeg a lényeg, szerintem az Espanyol ellen is, és tegnap meg végképp jól látható volt, hogy mire gondoltunk itt, egész Januárban ment az érvelés.
Két meccs, mindkettőn csak csere volt, és egyiken se volt se gólja, se gólpassza. Mégis nagyon szépen látszódott minden, amiket írtunk:
1. 1v1 ellen egészen kiemelkedő a srác, de 2-3 embernek is jobb eséllyel megy neki, mint bárki a csapatból az elmúlt pár évben (Messit kivéve)
2. olyan ütempasszokat tud adni, olyan passzsávokat tud megtalálni, amilyeneket rendszeresen(!!) CSAK Messi és Iniesta tudott szerintem
3. a lövőcselei, a beadásai is abszolút felső szint
4. és ez a legfontosabb, ezt is sokszor említettük páran: ahányszor csak hozzá kerül a labda, lehet tudni, hogy most előrefele fogunk indulni, és történni fog valami.
Ez utóbbi tegnap kiemelkedő hatékonyságú volt ,ezért volt annyira jó meccse. De amikor rossz meccse van, és belecselez /elad 20 labdát, akkor is van másik 10-15 megnyert párharc, beadás, kulcspassz vagy épp lövőhelyzet. És ezzel is még jobb, mint bárki a csapatban.

Szerintem Laporta és Alemany stratégiája a lehető legcsúnyábban sült el visszafelé. Értem a szándékot, értem a nehéz helyzetet, és értem a csalódottságot is, de szerintem túltolták a blöfföt, és ezzel a klub rosszul járt. Bár Dembelé most játszhat, de a hosszabbításra már lényegesen rosszabbak az esélyek.
Pedig ha így játszik, szerintem Araujo és GAvi szerződése mellett az övé lehetne a legfontosabb nyári erősítés. Továbbra se adnék neki csillagászati fizetést (szerintem nem is kért, továbbra se hiszem el), viszont a korábbi fizetését lehet hogy közelítőleg megadnám neki. És szerintem a valósághoz sokkal közelebb állhat az, hogy ő a mostanihoz hasonló fizetést kért (vagy inkább fogalmazzunk úgy: nem szeretett volna fizetéscsökkentést most, hogy végre játszik, és jól játszik), nem pedig ilyen 40+20akat, amikről a sajtó kacsázott.
Természetesen mindezt CSAK akkor, ha:
a.) a sérülése ellen védve vagyunk (tehát ha sérült, nem kap sok pénzt, csak valami alacsony alapfizut)
b.) legalább 3 évre ír alá
c.) nem sérül meg szezon végéig
d.) hasonló formában játszik, mint Október óta folyamatosan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.08. 18:17:10

Kalapos írta:
2022.02.08. 18:03:02

Dembiről annyit hogy ez a győzelem most jót tett neki is. Mindenki megnyugodhat hogy talán megvagyunk nélküle, de ha kell, csereként beállhat, legalább is Xavi szavai alapján mert hogy ő számít rá. Számít, csak nem alapemberként.

Ezzel én is ki tudok békülni. Ha ég a ház, inkább ő, mint senki (Dest támadóban...).

Remélem ezután se lesz kezdő, és ez nem egy kivétel volt, hanem ez lesz a rend, hogy sorrend szerint Torres, Adama, Auba, Depay... ?Fati?... LDJ, BW... Dembelé/Abde.
Igen, Xavi úgy tűnik helyén fogja kezelni a franciát, 4.5.6 számú támadóként, attól függően, ki hadra fogható épp. Most talán 4. És játéka jogán nem kezdő, nem pedig utálatból, ami a csapatra nézve nagy öröm! Traoré tényleg ki fogja váltani minőségben is.
Hatalmas respekt neki amúgy, hogy külön megkérte a szurkolókat, hogy hagyják békén a játékosát. Látszik, hogy elképesztően törődik egyénenként is az emberekkel, és azért ezzel a csapatmorálnak, meg úgy egyáltalán a közhangulatnak is csak jót tehet, szerintem a csapatnak sem jó, ha fütyülik a játékosukat. Dembélé szerintem ebben az esetben olyan nagyon nem érdekli, inkább csak nem szeretné, hogy ez az egész kihatással legyen a csapatra, plusz a játszatásakor Dembélére is, aki mégiscsak minél jobban játszik, annál jobb nekünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése