Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.13. 13:10:22

bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput. Erő pedig van bőven, szóval ha eltalálná, abból tuti, hogy lenne gól bőven. Tegnap a végén az az éles szögből leadott lövőse volt tán az első meccsek óta, amivel kaput talált, de persze lehet, hogy volt még 1, vagy 2, csak nem emlékszem rá..

Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
Nem igazán, a szomorú az, hogy van egy 130 millió euros játékosunk és lassan 3 éve talán azon drukkolunk, hogy találja el a kaput vagy hogy ne vezesse 2 védőbe a labdát. Egy 30 milliós játékostól még csakcsak elmegy, de így totális katasztrófa az ember, felesleges ezeket az apró pozitívumokat keresgélni benni, mert a srác így vagy úgy 3 Ferran Torres árába került vagy lehetne még néhány durva összehasonlítást keresni. Ennek tükrében gyors és olyan jól húzza vissza a labdát mint Perisic….
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 12:42:01

davi10 írta:
2022.01.13. 10:07:57
bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput.
Engem Vinicius-ra emlékeztet. De úgy az egész csapatra jellenző, hogy 10+ méterről képtelenek eltalálni a kaput, ez szerintem az egyik leggázabb része a csapatnak.
Végre eljutunk lövőhelyzetekig, merünk is lőni a 16-oson kívülről, de kb. senki nem képes eltalálni a kaput.

Majd talán Fati vagy Torres...
Suareznek is voltak itt időszakai, amikor meccseken keresztül nem tudta belőni, még 5 méterről sem. Marcus Rashford a Unitedben hasonló cipőben jár jelenleg, bár Ő még mezőnyben is bénázik.
Meglepően gyakori a támadóknál, hogy fejben leblokkolnak kifejezetten a befejezéseknél/góllövésnél és rossz döntéseket hoznak. Dembelé esetében csak látványosabbak a kihagyott helyzetek, mert szinte csak távolról vagy kiszorított(oldalról) helyzetből lő, és túlságosan nagy erővel. Egyértelműen fejben van valami gát, stressz ami miatt rágörcsöl a végén és elrontja. Jó lenne ha az ügynöke a nagy tárgyalásosdi mellett segítene például egy megfelelő szakember találni mellé, akivel le tudja ezt a problémát küzdeni.
Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
https://understat.com/player/3226 Dembele
https://understat.com/player/7887 de Jong
https://understat.com/player/3211 Braithwaite

Igen, jobbak a befejező csatáraink kaput eltaláló lövései. Hiszen nekik igazából ez az elsődleges feladatuk, ráadásul ha megnézed a linkelt oldalakon, akkor Ők szinte csak a 16oson belülről lőnek. (90-95%)
Dembele lövései ezzel szemben nagyrészt messzebből vagy oldalról érkeznek, nem a kapuval szemben. Így értelemszerűen nagyobb a hibalehetőség, ráadásul több ellenfél is van útban, hogy blokkolja. Ettől függetlenül természetesen ennél jobb pontossági egyértelműen elvárható lenne egy ilyen szinten játszó embertől. Csak az ilyen összehasonlítások rendkívül csalókák tudnak lenni.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.13. 12:34:11

Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
Ez így pont csak arra jó, hogy hergelje a népet, ez így kb semmitmindó statisztika... Dembele össz xg-je 0.59 és ez kb mindent elmond milyen helyzetkben is kell próbálkoznia... 17 lövéséből amúgy 12 volt boxon kívülről, ezeknek az átlag xg-je 0.02, míg az 5 lövésének ami boxon belül volt az átlaga 0,03 xg. :D
Itt inkább az a kérdés, hogy miért nem tud normális minőségű helyzetkbe kerülni, mert ezekből senkitől se elvárható, hogy szállítsa a gólokat..

A többieket lusta vagyok leírni, de röviden mindenkinek sokkal jobb minőségű helyzetei vannak és Fatin kívül (még BR9 is, de nála nagyon kicsi a minta) mindenki alúl rúgja az xg-jét..
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.13. 11:22:06

Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott)
Ez jó kimutatás.
Viszont tuti hogy Dembelé lőtt a legtávolabbról összességében. Ebben is nagy lenne a különbség, szerintem a távoli lövéseink 70% dembelé. (20m+)
És ez az idióta nem ismeri a kis gól fogalmát. Mindent pókhálósra akar rúgni, azért megy fölé.
Laposan általában esélye sincs lőni, mert 1-2 csel után még mindig állnak előtte páran, ezért emeli.
Szóval érthető miért ilyen a stattja. Mert távolról vakon bombáz hátha beakad. És ezt magának csinálja meg.

szép és jó, becsületes támadó munka, csak kevés ha nem akad be semmi.

Hozzáteszem még, hogy közelről meg mindent elbénáz. Volt hogy utolérték, volt hogy félrekezelte, vagy átívélte a hosszúra, volt lőtt passz is.. áh, ostoba.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.13. 11:05:30

A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 10:28:36

davi10 írta:
2022.01.13. 10:07:57
bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput.
Engem Vinicius-ra emlékeztet. De úgy az egész csapatra jellenző, hogy 10+ méterről képtelenek eltalálni a kaput, ez szerintem az egyik leggázabb része a csapatnak.
Végre eljutunk lövőhelyzetekig, merünk is lőni a 16-oson kívülről, de kb. senki nem képes eltalálni a kaput.
Igen, kicsit olyan, mint Vini 2 évvel ezelőtt, csak ellentétes okokból. Vini Ancelotti elmondása szerint túlgondolta a dolgokat, és azóta ontja a gólokat, amióta nem teszi. Dembélénél biztos vagyok benne, hogy nem gondolja túl, teli rüszttel lő ösztönösen, de valami sosem stimmel, lehet, hogy belőle pont egy kis figyelem és visszafogottság hiányzik, tudja a fene.

Valóban nem nagyon tudunk lőni, de Dembélénél ez szembetűnőbb, mert tényleg rengeteg helyzetet kreál magának, tök egyedül is. Az, hogy Nico kétmeccsenként lő egyet és nem gól, oké, de Dembélének szerintem van 25 normális helyzetből leadott lövése 6 meccsen. Nem akarom Messihez hasonlítani, de szerintem ennél több lövőhelyzetet ő sem nagyon teremtett magának, a különbség az, hogy ő sorra tette el őket 16-20-ról is.

Az a baj, hogy volt mostanság többször baloson is, mert eddig arra gondoltam, hogy talán mégiscsak a bal lába a rosszabb, de mindkét oldalról pont ugyanúgy megy fölé-mellé minden.

Fatiban nem kételkedem. Nem 25-ről lő majd bombákat, de szerintem a 16-os vonala körül továbbra is bevág majd 2-3 lehetőségből 1-et. Tegnap játékban nem volt még annyira ott, bár centert is játszott, lesz ő még sokkal jobb. Torres is, ő sajna első meccsén rettenetesen izgult szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 10:07:57

bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput.
Engem Vinicius-ra emlékeztet. De úgy az egész csapatra jellenző, hogy 10+ méterről képtelenek eltalálni a kaput, ez szerintem az egyik leggázabb része a csapatnak.
Végre eljutunk lövőhelyzetekig, merünk is lőni a 16-oson kívülről, de kb. senki nem képes eltalálni a kaput.

Majd talán Fati vagy Torres...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.01.13. 09:30:42

bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
Már mikor idejött, akkor is voltak gondjai- lásd pl a Pool elleni ziccert.
De nem, ez folyamat probléma mostanában nála, hogy képtelen eltalálni a kaput.
Én Xavival gyakoroltatnám vele a kapuralövéseket edzések után egy órán át.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 09:26:01

Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput. Erő pedig van bőven, szóval ha eltalálná, abból tuti, hogy lenne gól bőven. Tegnap a végén az az éles szögből leadott lövőse volt tán az első meccsek óta, amivel kaput talált, de persze lehet, hogy volt még 1, vagy 2, csak nem emlékszem rá..

Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.12. 10:23:29

drobika írta:
2022.01.12. 09:35:23

A kérdés csak az, ha ennyira balf... és egy bites, akkor miért a MU. Bayern meg ilyen kluboknak akarjuk eladni, onnan helyette ahogy olvasom noname játékososkat hozni, miért ők akarnák maguknak a gondot?
Máshol is vannak azért oda nem illő alakok a sportvezetésben. Oda kell eladni, ahol még elhiszik, hogy a srác mekkora spíler és van pénz dögivel. Mondjuk a Bayern nem a legjobb példa, ott szerintem csak Coman hosszabbítása miatt merült fel a neve és így hatottak Comanra, hogy ne bénázzon már. A Chelsea, ManUtd, Newcastle, Paris meg gyakorlatilag igazolásokban hasonlóan béna, mint mi voltunk. A Newcastlenek ember kell sürgősen, hogy ki ne essenek, de százmilliók ellenére se tudnak egyenlőre kit odavinni, így szerintem túlárazva kell venniük. A Man Utd százmilliókat dobál ki évente és még a dobogó sem elérhető számukra. De mindkét csapatnak ASAP kellenek eredmények, ezért lehetne megpróbálni. A Chelseaben szintén, bár ott pár évente legalább jönnek eredmények (mint most a BL) Ott azért lehetne próbálkozni, mert az egész védelem ingyen fog távozni nyáron és valami cserét hátha össze lehetne hozni. A Paris meg gyakorlatilag a marketingesek álma, mindenki olyat megszereznek, aki ismertebb a foci világában. Tippem szerint amúgy a 4 csapatból 3 helyen a cserepadon ülne. Ezt írtam is, hogy számai alapján is egy 15-20 perces cserének kiváló a srác, csak arra meg szerintem drága nálunk. Én annak meg nem látom őt, mint akire felépítesz egy csapatot.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.12. 08:27:52

Troym írta:
2022.01.12. 08:05:37
Ebből úgy lehetne még némi pénzt csinálni, ha pl 5 millióért kölcsönbe odaadni fél évre Newcastlebe. Nekik azonnal kell a segítség nehogy kiessenek, ő már erre a fél évre is kaphat még több pénzt, nyáron ha nem esett ki a csapat ottmarad, ha kiesett továbbáll, nekünk meg lenne bérkeret plusz az 5 millió.
Ha Téged Tanganyikába akarnának küldeni egy bambuszkosár fonó céghez műszakvezetőnek, elmennél?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.12. 08:05:37

Ebből úgy lehetne még némi pénzt csinálni, ha pl 5 millióért kölcsönbe odaadni fél évre Newcastlebe. Nekik azonnal kell a segítség nehogy kiessenek, ő már erre a fél évre is kaphat még több pénzt, nyáron ha nem esett ki a csapat ottmarad, ha kiesett továbbáll, nekünk meg lenne bérkeret plusz az 5 millió.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.01.12. 01:35:42

Lényeg a lényeg, mehet amerre lát. Most már több a gond vele, mint amennyit ad a csapatnak. Pedig jó képességű játékos, de én még a télen megszabadulnék tőle, akár játékos cserével, akár egy pár milláért, de neki lefőtt a kávé.
Eddig amikor igazán szükség lett volna rá a nehezebb időszakokban, sose volt elérhető.
Voltak jó meccsei, fontos góljai, de most már ne foglalja a helyet a keretben, meg a költségvetésben.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 23:29:29

Troym írta:
2022.01.11. 17:41:18
Az ügynöke kvázi egy alkalmazottja. Ő fizeti az ügynököt és nem fordítva. Szerintem nem nyilatkozhat olyat egyetlen ügynök sem, amivel nem ért egyet maga a játékos.
A játékosügynök megbízott/meghatalmazott képviselő. Nem alkalmazott, vagy rabszolga, aki meg se szólalhat a Te engedélyed nélkül. Épp az a feladata, hogy a játékosok érdekét képviselje és annak hangot adjon. Lehet Te megmondod az ügyvédednek, hogy pontosan mit mondjon a bíróságon, vagy a villanyszerelőnek is Te mondod meg melyik kábeleket kösse össze, de általánosságban ez nem így megy. :D
Ráadásul az idézet alapján az ügynöke sem Xaviba szállt bele konkrétan, hanem szakmai döntéseket és a napi menedzsmentet kritizálta, szándékosan nagyvonalakban. Ez elég sok mindent és mindenkit takarhat. Valószínűleg szándékosan így fogalmazott, mert nincs valódi, mögöttes tartalom. Szimplán tárgyalási pozíciót próbál csinálni magának.

Amúgy pedig ha kicsit is követed a sporthíreket, akkor ilyen nyilatkozatokat játékosügynököktől napi szinten olvashatsz. Nekik az a feladatuk, hogy tárgyaljanak és az ügyfelüknek és maguknak (a bónuszok, aláírási pénzek, stb. által) is jobb ajánlatokat szerezzenek. Ilyenkor szándékosan próbálják a saját játékosukat a nyílvánosság előtt jobb színben feltüntetni, vagy épp a klubokra hárítani a felelősséget ha nem történik megegyezés. A játékosok pedig sokszor szinte teljesen szabad kezet adnak az ügynökeiknek, vagy hát legyünk őszinték az élsportolók egy része nem éppen atomifizikus, ezért könnyen befolyásolhatóak.
Esetünkben például az elmúlt évek cikkei miatt elég biztosak lehetünk benne, hogy Dembelé sem a legélesebb kés. Még ha nem is ért egyet az ügynöke minden kijelentésével, és elsősorban tényleg maradni szeretne, valószínűleg vakon megbízik abban, hogy az ügynöke a legjobbat akarja neki, és hagyja dolgozni. Nem fog keresztbe tenni neki nyilatkozattal amiben cáfolja az ügynökét. (Ha esetleg követtek a Barcát régebben, akkor például ugyanezt a huzavonát láthattad Messiékkel is évente, és Ő is kb. az aláírás után tett csak nyilatkozatot a tárgyalásokkal kapcsolatban.)

A szerződés aláírásról meg annyit, hogy ilyen esetekben biztos vagyok benne, hogy a játékosok nem olvassák végig szóról szóra a szerződéseket és értelmezik, tudják mi van benne. Elméletileg ezért is van mellette az ügynöke, aki tudja mi van benne, értelmezi és összefoglalja neki, aki ezeket intézi, hogy a játékosnak kvázi aláírnia kelljen tényleg.
Az átlag emberek a legtöbbször nem olvassák végig szórol szóra amit aláírnak (albérlet,munkaszerződés,banki papírok, stb.), hát még az akinek elvileg erre van egy túlfizetett embere/csapata hogy megcsinálja helyette.:D

A lényeg: Dembelét sok minden miatt elő lehet venni. A profizmus hiánya és a szétszórtság az ittléte elején. A tartós jó teljesítmény hiánya a pályán, vagy hogy egy pénzéhes ügynököt választott. Viszont a srác kapja így is az ívet eleget, sokszor bőven túlzásokba esve. Olyasmiért ne vegyük már elő, amit még csak nem is Ő mondott vagy tett.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.01.11. 22:17:53

Troym írta:
2022.01.11. 21:28:31
A világ vs. a jólelkű Ousmane "Forrest" Dembelé. A csúnya rossz ügynök, aki helyette nyilatkozik, pedig ő imádja a klubbot. Az edző, aki játszatni merte így úgy amúgy. A klub, amelyik nem akar egy vagyont kifizetni egy hadirokkantnak. Kelleni fog Kubala mellé még egy szobor a camp nou elé.

Kicsit kisarkítod. Ilyen a foci.Ha nem akarnak itt maradni akkor mehetnek amerre látnak. Akkor nagy kár sajnos nem ér minket. Jó lett volna ha... De a fociba ha nincs. Senki nem arra fog emlékezni, hogy a Realnak nem kellett volna BL döntőig jutni 3-ból egyszer sem hanem 3x Bl-t nyert. Ő is jobb lett volna, ha kezelhetőbb, elhivatottabb, profibb, kevésbé törékeny stb. Már mindegy.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.11. 21:36:37

Az ügynöki szerepről: Én csak ingatlan ügynökkel kerültem kapcsolatba, ahol szinte fillérekről volt szó, nem milliárdokról (forintban). Nos, a szerződés talán egyértelmű. Na, de ott vannak a kitételek! Gyakorlatilag az aláírás után már Te nem árulhatod az ingatlanodat. Illetve árulhatod, de a jutalékot fizetned kell akkor is, ha te adod el.
S ez csak egy kis ingatlan ügynök akció.
A sportban, fociban ügyvédek csapata dolgozik az ügynök mellett. Így csak szócséplés a vélemény nyílvánítás a látatlan szerződésről.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.11. 21:28:31

A világ vs. a jólelkű Ousmane "Forrest" Dembelé. A csúnya rossz ügynök, aki helyette nyilatkozik, pedig ő imádja a klubbot. Az edző, aki játszatni merte így úgy amúgy. A klub, amelyik nem akar egy vagyont kifizetni egy hadirokkantnak. Kelleni fog Kubala mellé még egy szobor a camp nou elé.

A teljesítményre meg egy mondat: Luuk 3 gólos, Dest 3 gólpassz, Fati 3+2 kb. Alba 4 gólpassz. Memphis 8 gól és ö lenne a legjobb támadó? 0+2 a bajnokságban. Fura egy következtetés. Nálam ez egy 15 perces csere szintje ránézésre.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.01.11. 20:48:22

Troym írta:
2022.01.11. 19:54:50
A végén a szerződés aláírása a játékos dolga. Ott azért nem akármit ír alá. Sok milliós bér és ugyanúgy buntetésekről beszélúnk. Na ne már, hogy nem ö dönt, hogy hova ír alá. Egyébként erről az ügynökröl én nem is hallottam ezelőtt. De ha ekkora spíler adjuk el az ügynöknek a játékjogát.

Plusz még valami: ha nem ért egyet az ügynök véleményével kiállhat nyilatkozni, és 100% Xavi mellett áll. Nem hallottam ilyet tőle, tehát egyetért.
Nem teheti meg. Az ilyen szerződések szerint, az ügynök jár el a szerződéskötéskor, az ő ügynök egyezteti le a díjakat a szerződés részleteket stb. Nem tehet nyilatkozatot sem ilyen téren ami nincs leegyeztetve. Ha megnézed soha senki nem is tett. Abban az esetben pl. ha utolsó pillanatban nem ír alá, az ügynöki díj jár. Raiola kb. 30 millát keresett a Pogba Juventus ügyleten. Szerinted ezt ki fizeti ki akkor ha nem írja alá. Sőt ha megszeg egy ilyen ügynöki szerződést a játékjogába kerülhet akár.
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.11. 19:54:50

A végén a szerződés aláírása a játékos dolga. Ott azért nem akármit ír alá. Sok milliós bér és ugyanúgy buntetésekről beszélúnk. Na ne már, hogy nem ö dönt, hogy hova ír alá. Egyébként erről az ügynökröl én nem is hallottam ezelőtt. De ha ekkora spíler adjuk el az ügynöknek a játékjogát.

Plusz még valami: ha nem ért egyet az ügynök véleményével kiállhat nyilatkozni, és 100% Xavi mellett áll. Nem hallottam ilyet tőle, tehát egyetért.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2022.01.11. 19:22:06

Feast4 írta:
2022.01.11. 19:15:36
Troym írta:
2022.01.11. 17:41:18

Az ügynöke kvázi egy alkalmazottja. Ő fizeti az ügynököt és nem fordítva. Szerintem nem nyilatkozhat olyat egyetlen ügynök sem, amivel nem ért egyet maga a játékos.
Ha úgy vesszük igen, de egy komoly ügynöknél nagyon nem. Nem tudod mi van az ügynöki szerződésében. Raiola, vagy Mendes esetében az ügyfelének pl. annyi beleszólása van abba hogy hol játszik, mint nekem a pápaválasztásba.

Olyan szerződési kitételt képzelj el, hogy pl. x időszakonként új szerződést kell kötnie, x összegű ügynöki jutalék fejében. Ha nem akkor ilyen és ilyen ügynöki díjakat kell az ügyfélnek fizetnie, x időszakon keresztül. Tulajdonképp belekényszerítik az ügyfelet, hogy minél nagyobb jobb, szerződést kössön különben egy idő után az ügynöke leeszi a bevételét. Na most, Dembélé nekem nem tűnik okosnak. A fene tudja, hogy mit írt alá.

Másrészt gyanítom befolyásolni is elég könnyű lehet, már csak a két bites tevékenységeit nézve.
Szóval akkor ő a hülye, hogy aláírt egy ilyet, már persze ha aláírt.
De igazából lényegtelen, neki semmi, de tényleg az ég világon SEMMI joga nincs arra, hogy bármit is követeljen!!!
Soha nem volt és soha nem is lesz sehol Ő a húzóember, mert 1 megoldására jut 5 óriási blama (labdaelpattanás, láb alatt elcsúszás rólad beszélek).
Viszlát, nincs rád szükség!
Forca Barca
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.01.11. 19:15:36

Troym írta:
2022.01.11. 17:41:18

Az ügynöke kvázi egy alkalmazottja. Ő fizeti az ügynököt és nem fordítva. Szerintem nem nyilatkozhat olyat egyetlen ügynök sem, amivel nem ért egyet maga a játékos.
Ha úgy vesszük igen, de egy komoly ügynöknél nagyon nem. Nem tudod mi van az ügynöki szerződésében. Raiola, vagy Mendes esetében az ügyfelének pl. annyi beleszólása van abba hogy hol játszik, mint nekem a pápaválasztásba.

Olyan szerződési kitételt képzelj el, hogy pl. x időszakonként új szerződést kell kötnie, x összegű ügynöki jutalék fejében. Ha nem akkor ilyen és ilyen ügynöki díjakat kell az ügyfélnek fizetnie, x időszakon keresztül. Tulajdonképp belekényszerítik az ügyfelet, hogy minél nagyobb jobb, szerződést kössön különben egy idő után az ügynöke leeszi a bevételét. Na most, Dembélé nekem nem tűnik okosnak. A fene tudja, hogy mit írt alá.

Másrészt gyanítom befolyásolni is elég könnyű lehet, már csak a két bites tevékenységeit nézve.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.11. 18:23:16

Troym írta:
2022.01.11. 12:05:18

Maradjunk annyuban, hogy nagyon másképp latjuk, hogy mit kéne nyújtania, ha elvileg ő a csapat szupersztárja. 1 db gól harmadosztályú csapatnak, 2 gólpassz, ebből 1 szöglet. Dest idén adott 3 gólpasszt és sokan az egyik leggyengébbnek tartják.
Szerintem, ha még Koeman lenne az edző mindig, akkor Dembelé okosabban tenné ha lelép, viszont Xavi képes lehet belőle kihozni a maximumot és ezt kellene megértenie. Nem sok ilyen emberséges edző van, mint Xavi. Másrészt nekünk is szükségünk van Dembelére, ha van rá mód megtartani, akkor meg kell tartani.

Az egy gól és két gólpassz alapján megítélni egy játékost, nem jó hozzáállás.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.11. 17:41:18

Atlantis írta:
2022.01.11. 17:28:55
Értem én, hogy divat őt gyűlölni meg szidni, de azért ne keverjük már össze mi az amit az ügynöke mondott, és mi az amit Ő. Olyanért szapuljátok amit nem is mondott vagy tett.
Az ügynöke kvázi egy alkalmazottja. Ő fizeti az ügynököt és nem fordítva. Szerintem nem nyilatkozhat olyat egyetlen ügynök sem, amivel nem ért egyet maga a játékos.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 17:28:55

Értem én, hogy divat őt gyűlölni meg szidni, de azért ne keverjük már össze mi az amit az ügynöke mondott, és mi az amit Ő. Olyanért szapuljátok amit nem is mondott vagy tett.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.11. 15:47:14

ocsike83 írta:
2022.01.11. 15:44:48

Most kellene egy City-vel, MU-val, Bayern-nel elcserélni 2 fiatal noname játékosra.
Nekem megfelel egy Xavi Simmons - Dembele csere is. Bayern esetén meg Süle, Chelsea esetén Azpilicuetára, vagy Christensenre cserélni.
Válasz küldése