Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.05. 18:57:36

Troym írta:
2022.01.05. 17:11:35
Volt ma egy szavazás a sport-on, mi legyen vele. 52% még télen elsózná, 25% a lelátóra küldené, 13% szerződést bontana, 10% játszatná. (kb. 25.000 szavazat) Hát nem fog népszerűségi versenyt nyerni. Ebből már nem lesz visszaút, mennie kell mindenképp.
A 8-2 után egy hasonló szavazáson a szurkolók Messit leszámítva a kapitányokkal kezdték volna nagytakarítást, aztán látjuk, hogy még mindig itt vannak.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 17:11:35

Volt ma egy szavazás a sport-on, mi legyen vele. 52% még télen elsózná, 25% a lelátóra küldené, 13% szerződést bontana, 10% játszatná. (kb. 25.000 szavazat) Hát nem fog népszerűségi versenyt nyerni. Ebből már nem lesz visszaút, mennie kell mindenképp.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.05. 16:43:28

Chino írta:
2022.01.05. 16:27:18
A Barca tett egy végső ajánlatot, Alemany is megerősítette, ami most (elég régóta) Sissokoéknál van. Többször is adott a vezetőség ultimátumot, hogy válaszoljanak és döntsenek. (Torres sajtótájékoztatóján is beszélt erről) Ez máig nem történt meg.
Ez nem megegyezés kérdése. Már most is sokkal tovább húzták mint kellene. Már 5 hónapja ezzel sz..kodnak és az sem véletlen, hogy Xavi is máshogy nyilatkozik és szintén felszólítja Dembélét, hogy tegyen erőfeszítéseket.
Még egyszer: lehet, hogy a Barcelona-menedzsment kommunikációja az, hogy Dembélé nem válaszol az ajánlatra, de ha egymás mellé rakod a történéseket, kijön belőle a Spiderman-mém (képet lehet linkelni a fórumba? mindegy, itt egy link, senki se csinál hasonlót, ne töröljék inkább... https://i.kym-cdn.com/entries/icons/ori ... Ao3ovC.jpg)

Dembélé kapott egy Barcelona-ajánlatot, az ügynöke azt mondta, hogy ők helyette egy jobbat szeretnének, mire a Barcelona azt mondja nem, nem kapjátok meg. Ez az ajánlat, amit kaptatok a legvégső ajánlat - mire az ügynöke megerősíti, ők valami mást szeretnének. Szóval ez szimplán azt jelenti, hogy a játékos nem fogadta el a szerződést, csak szeretnék, ha nála lenne a fekete péter a Ferrán Torres-regisztráció csúszása miatt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.05. 16:27:18

jclayton írta:
2022.01.05. 14:48:13
Chino írta:
2022.01.05. 12:31:44
Azért az se túl korrekt, amit most csinálnak Sissokoék. Alemanyék megtették a végső ajánlatukat és Dembéléék azóta is rajta ülnek. Ezért is nyilatkozta, hogy jjó lenne dönteni, mert ezzel sakkban tartják a klubot.
Ezt miből gondolod, hogy rajta ülnek? A Barcelona tett egy ajánlatot, ami elfogadhatatlan a játékos számára, miközben Dembélé ügynöke egy másik ajánlatot, ami érthető okokból elfogadhatatlan a klub számára. Ez nem várakoztatás és a klubb sakkban tartása, hanem úgy hívják, hogy nincs megegyezés.
A Barca tett egy végső ajánlatot, Alemany is megerősítette, ami most (elég régóta) Sissokoéknál van. Többször is adott a vezetőség ultimátumot, hogy válaszoljanak és döntsenek. (Torres sajtótájékoztatóján is beszélt erről) Ez máig nem történt meg.
Ez nem megegyezés kérdése. Már most is sokkal tovább húzták mint kellene. Már 5 hónapja ezzel sz..kodnak és az sem véletlen, hogy Xavi is máshogy nyilatkozik és szintén felszólítja Dembélét, hogy tegyen erőfeszítéseket.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.05. 14:48:13

Chino írta:
2022.01.05. 12:31:44
Azért az se túl korrekt, amit most csinálnak Sissokoék. Alemanyék megtették a végső ajánlatukat és Dembéléék azóta is rajta ülnek. Ezért is nyilatkozta, hogy jjó lenne dönteni, mert ezzel sakkban tartják a klubot.
Ezt miből gondolod, hogy rajta ülnek? A Barcelona tett egy ajánlatot, ami elfogadhatatlan a játékos számára, miközben Dembélé ügynöke egy másik ajánlatot, ami érthető okokból elfogadhatatlan a klub számára. Ez nem várakoztatás és a klubb sakkban tartása, hanem úgy hívják, hogy nincs megegyezés.

Aztán vagy az történik, hogy Dembélé hirtelen aláír valahová egy előszerződést, vagy semmi nem történik nyárig, esetleg a klub/játékos jön egy új javaslattal, ha megunják a dolgot. Nagyon elméleti esetben (mondjuk ha már megint megsérül) Dembélé szól a Barcelonának, hogy áll-e még a téli javaslat, mire visszaszólnak neki valami olyasmit, hogy bocsánat, azóta feleződött az összeg.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.05. 13:53:57

Guille írta:
2022.01.05. 13:28:25
NovaProspekt írta:
2022.01.05. 12:59:19
Itt kis túlzással nem a fizuemelésről-csökkentésről kellene vitatkozni, hanem a gyereknek fülét-farkát be kellene húznia és azt lesnie, hogyan tudja viszonozni a klubnak azt, h ÖT ÉVEN KERESZTÜL tűrték ezt a helyzetet. Persze, a piac az piac, ajánlatok-ellenajánlatok blablabla, de nekem a bőr sülne le a képemről, ha ilyen öt év után még követelőzni kezdenék, függetlenül attól, ki hibás itt, meg ki nem. És nem kenyérre kell neki a pénz. Ha csak az eddig itt felvett fizuját betette alacsony kockázatú befektetésekbe, azok is hoznak neki annyit már, h soha ne legyen anyagi gondja.
Amúgy ezen gondolkodtam én is tegnap, bár inkább Umtiti kapcsán. Mert értem én, hogy más szinten nyomorognak és 35 éves korukig kell pénzt keresniük (bár ez is kamu, mert miért ne dolgzhatnának utána is, mint az emberek?), de könyörgöm, addig megvehetnek 20 ingatlant, amit kiadnak, csinálhatnak vállalkozásokat, van egy brandjük csak a hírnevük miatt, reklámértékük van, ingyen kapnak meg akármit, végtelen kapcsolati tőkéjük van, úgy fektetik be a pénzt, ahogy csak akarják. Olyan előnyben vannak nemcsak egy átlagemberrel, de még egy dúsgazdag vezetővel szemben is, amit mi felfogni sem tudunk. Szóval nem tudok részvétet érezni anyagilag a focisták iránt, hiába imádom a sportot. Olyan szinten túl vannak fizetve, nincs még egy ilyen "szakma" a bolygón gyakorlatilag.
Hát ennyi. Még André Gomesnél számolgattam régebben, hogy ha a gyerek a Barcás évei után soha többet nem focizik sehol, és nem fekteti be a pénzét, csak a malacperselybe beteszi azt, amit itt megkeresett, akkor is élete végéig havonta 5-10 misi forint között költhet belőle (a pontos számra már nem emlékszem, de a nagyságrend ekörül volt. Azzal nem számolva persze, h a forint mennyit inflálódik az euróhoz képest), pedig ő nem is keresett valami jól.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 13:49:28

5 hónapig ülnek és gondolkodnak, majd képesek a végén arra hivatkozni, hogy ugyan ők nagyon alá akarták írni a szerződést, de Torres jövetele mindent megváltoztatott. (kb. dec 28.-án lett hivatalos) Ezt tényleg elhiszi bárki?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.05. 13:29:20

culinho írta:
2022.01.05. 13:07:02
Lőtt amúgy idén akárcsak egy gólt is? Mert végtére támadó és szép, hogy gyorsan futkározik, de nála a teljesítményt leginkább gólban mérik.
Nem, de azért csak 8-szor lépett pályára össz-vissz, és abból 4-szer kezdőként. Bő 400 perccel nem ciki még az a 2 gólpassz 0 gól, lőtt emlékeim szerint két kapufát is, a gól inkább pech, hogy nem jött össze. Meg eddig mintha inkább az lenne a szerepe, hogy oké, lőjön, ha úgy van, de inkább szélesítsen, rázzon le pár embert, és adja be. Ezeket nem csinálta rosszul, sok veszélyt teremtett. De ezt megcsinálná más is, tán akár még egy zöldfülő Akhomach is, max kicsit gyengébben, és kb ingyen. No meg egy ilyen Ilias féle legalább letámad és védekezik is.

Nyilván szerintem is húzzon már el innen a fenébe, Trincaót vagy Colladot is szívesebben nézném, Torresről nem is beszélve. Csak gondoltam ennyiben megvédem kicsit. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.05. 13:28:25

NovaProspekt írta:
2022.01.05. 12:59:19
Itt kis túlzással nem a fizuemelésről-csökkentésről kellene vitatkozni, hanem a gyereknek fülét-farkát be kellene húznia és azt lesnie, hogyan tudja viszonozni a klubnak azt, h ÖT ÉVEN KERESZTÜL tűrték ezt a helyzetet. Persze, a piac az piac, ajánlatok-ellenajánlatok blablabla, de nekem a bőr sülne le a képemről, ha ilyen öt év után még követelőzni kezdenék, függetlenül attól, ki hibás itt, meg ki nem. És nem kenyérre kell neki a pénz. Ha csak az eddig itt felvett fizuját betette alacsony kockázatú befektetésekbe, azok is hoznak neki annyit már, h soha ne legyen anyagi gondja.
Amúgy ezen gondolkodtam én is tegnap, bár inkább Umtiti kapcsán. Mert értem én, hogy más szinten nyomorognak és 35 éves korukig kell pénzt keresniük (bár ez is kamu, mert miért ne dolgzhatnának utána is, mint az emberek?), de könyörgöm, addig megvehetnek 20 ingatlant, amit kiadnak, csinálhatnak vállalkozásokat, van egy brandjük csak a hírnevük miatt, reklámértékük van, ingyen kapnak meg akármit, végtelen kapcsolati tőkéjük van, úgy fektetik be a pénzt, ahogy csak akarják. Olyan előnyben vannak nemcsak egy átlagemberrel, de még egy dúsgazdag vezetővel szemben is, amit mi felfogni sem tudunk. Szóval nem tudok részvétet érezni anyagilag a focisták iránt, hiába imádom a sportot. Olyan szinten túl vannak fizetve, nincs még egy ilyen "szakma" a bolygón gyakorlatilag.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2022.01.05. 13:07:02

Lőtt amúgy idén akárcsak egy gólt is? Mert végtére támadó és szép, hogy gyorsan futkározik, de nála a teljesítményt leginkább gólban mérik.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1976
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.05. 12:59:19

Sztem is nagyon gáz amit csinálnak Dembiék. Ha ez nem gáz, akkor mi az? A gyerek kb. 250 misijébe van a klubnak eddig (és gondolom a kezeléseit is kiperkálta neki a klub) úgy, h 5 év alatt semmit nem adott a csapatnak. Itt kis túlzással nem a fizuemelésről-csökkentésről kellene vitatkozni, hanem a gyereknek fülét-farkát be kellene húznia és azt lesnie, hogyan tudja viszonozni a klubnak azt, h ÖT ÉVEN KERESZTÜL tűrték ezt a helyzetet. Persze, a piac az piac, ajánlatok-ellenajánlatok blablabla, de nekem a bőr sülne le a képemről, ha ilyen öt év után még követelőzni kezdenék, függetlenül attól, ki hibás itt, meg ki nem. És nem kenyérre kell neki a pénz. Ha csak az eddig itt felvett fizuját betette alacsony kockázatú befektetésekbe, azok is hoznak neki annyit már, h soha ne legyen anyagi gondja.

Amúgy én már sok-sok hónappal ezelőtt itt Dembi ellen írtam, amikor felmerült a kérdés, h ő a szimpatikus jóindulatú hülyegyerek-e vajon, vagy a léhűtő semmirekellő hülyegyerek. Nekem inkább az utóbbi opció volt a vesszőparipám, de már akkor is leszögeztem, h nagyon kíváncsi leszek majd arra, h a lejáró szerződése meghosszabbítása kapcsán hogyan fog viselkedni a gyerek. Nos ha hihetünk a pletykáknak, sajnos eddig pontosan úgy viselkedik, mint amit már akkor kinéztem belőle...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.05. 12:55:16

Chino írta:
2022.01.05. 12:31:44
Mondom mindezt azzal együtt, hogy én sem értem és hibának tartom, hogy Laportáék ilyen korán leigazolták FT-t. Elég elkapkodott és nem túl megfontolt döntésnek tűnik.
Szerintem ez az igazolás majd utólag kapja meg az értelmét. Kell legyen valaki, akiről mi még nem tudjuk, de biztosan megy.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.05. 12:31:44

Guille írta:
2022.01.05. 11:05:11
sansz írta:
2022.01.04. 23:17:09

Szerintem ez jogos álláspont, Dembelével kapcsolatban pedig lehetett volna dönteni érzelmi kilengések nélkül és nem szivárogtatni mindenféle félinformációt. Fél éve elküldtük kb az összes egészséges támadót ingyen, oldja meg az edző, most meg Cityből igazolgatunk? Ha Dembele nem teszi meg,amit akarunk,akkor egy szemét és megy a lelátóra? Élmény lesz majd csodálni a Morata, Torres párost. Biztos nem kell félteni az ügynököket, de Laportáék kavarják legjobban ezt a szutykot.
Őszintén nem tudom, ezekben mennyire van igazad vagy nincs, mert nem nagyon követem, mi megy más kluboknál, de magamtól nem azt gondolnám, hogy mindent csak a klub szivárogtat, hogy keverje a sz*rt. Biztos megy a nyomásgyakorlás mindkét részről, meg a sajtó is remek ezeknek a gerjesztésében, de amilyen nyilatkozatokat olvastam mostanság (pl. Alemany), nekem korrektnek tűntek.
Azért az se túl korrekt, amit most csinálnak Sissokoék. Alemanyék megtették a végső ajánlatukat és Dembéléék azóta is rajta ülnek. Ezért is nyilatkozta, hogy jjó lenne dönteni, mert ezzel sakkban tartják a klubot. Mivel ebben a patthelyzetben a klub nem tudja nevezni Torrest (vagy nem tudjuk elsózni Cout/Umtitit). Ez már nem nyomásgyakorlás, mert már szerintem mindkét fél elengedte, de amíg akár így, akár úgy nem döntenek a klubbal b@sznak ki. Nem tudom, hogy ez szándékos-e, ha igen akkor kézen fogva rugdosnám végig őket a La Rambla-n. Bár van egy gyanúm, hogy ez már Sissoko "bosszúja". Alemany is ezért fakadt ki. Már 5 hónapja szerencsétlenkednek, gondolom a többi hosszabbítást is befolyásolja.
Ha meg besértődnek Torresen nyitva az ajtó. Mit érdekli őket, hogy a klub kit igazol, sok közük nincs hozzá. Nem mellesleg távolról sem tett még le annyit az asztalra Dembélé, hogy akkora igényei legyenek, és akkor még szépen fogalmaztam. Xavi is kezd most már kicsit máshogy fogalmazni Dembélé sorsával kapcsolatban.
Én nagyon sokáig védtem a franciát és próbáltam az ő szemszögéből nézni a dolgokat, de már én is úgy vagyok, hogy inkább menjen ahova akar. Még lehet, hogy jobban is járunk, mert ha kapna egy zsíros 5 éves szerződést aztán folytatja az eddigi sormintát még nagyobb befürdés lenne.

Mondom mindezt azzal együtt, hogy én sem értem és hibának tartom, hogy Laportáék ilyen korán leigazolták FT-t. Elég elkapkodott és nem túl megfontolt döntésnek tűnik.

Ramosnak több szempontból is más volt a helyzete, mivel ő "álmai klubjában" volt, és 15 évet lehúzott ott, de ezalatt bizonyított, mind klub, mind válogatott szinten rengeteg tett le az asztalra míg ezt a francia meg sem közelíti. Ráadásul a két klub gazdasági helyzetét sem lehet összehasonlítani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.05. 11:05:11

sansz írta:
2022.01.04. 23:17:09
Én nem azt mondom,hogy ne igazoljunk, csak baromira nem tetszik Laportáéktól ez a sunyi, sértődött,manipulatív kommunikáció.
Szivárogtatás és érzelmi játszmák mennek. Miközben látszik,hogy folyamatosan megy a kavarás.
Mellesleg Piquén kívül nem tudom végül valójában bárki belement-e fizu csökkentésben, de az utolsó info még az volt,hogy csak halasztásba mentek bele.
A Realban Ramos, aki emberileg finoman szólva nem egy mintapéldány, de totál egyetertettem vele,mikor azt nyilatkozta,hogy ő nem megy bele fizucsökkentésbe a válságra hivatkozva,mikor épp 150 milliót akarnak Mbappeért fizetni. Tiszta sor. Mindkét felet lehet érteni.

Szerintem ez jogos álláspont, Dembelével kapcsolatban pedig lehetett volna dönteni érzelmi kilengések nélkül és nem szivárogtatni mindenféle félinformációt. Fél éve elküldtük kb az összes egészséges támadót ingyen, oldja meg az edző, most meg Cityből igazolgatunk? Ha Dembele nem teszi meg,amit akarunk,akkor egy szemét és megy a lelátóra? Élmény lesz majd csodálni a Morata, Torres párost. Biztos nem kell félteni az ügynököket, de Laportáék kavarják legjobban ezt a szutykot.
Őszintén nem tudom, ezekben mennyire van igazad vagy nincs, mert nem nagyon követem, mi megy más kluboknál, de magamtól nem azt gondolnám, hogy mindent csak a klub szivárogtat, hogy keverje a sz*rt. Biztos megy a nyomásgyakorlás mindkét részről, meg a sajtó is remek ezeknek a gerjesztésében, de amilyen nyilatkozatokat olvastam mostanság (pl. Alemany), nekem korrektnek tűntek.

Ramos jó példa, látjuk, mi lett belőle. Pénzszivattyú. Nyilván neki is lehet arca sok mindenre, de én akkor sem szívatnám életem klubját, ha még akarnék játszani komolyabb szinten. Persze nála szerintem ez mindkét félnek jó volt így, ezért más a helyzet. Kidobni nem lehetett, de már nem is adott sokat a csapatnak.

Szóval én nem látom ezeket az érzelmi kilengéseket, amiket írsz, arról meg nem tehetnek Laportáék, amit az előző vezetőség összebalf*aszkodott, ezt Dembele is beláthatja. Most tűzoltás folyik, meg a jövő lassú építgetése. Torresszel szerintem nem lesz baj, Moratat én sem szívesen látnám itt, de sajnos ott vagyunk, hogy jelenleg még ő is erősítés lenne a pályán.
Én sosem írtam, hogy Dembi szemét lenne, csak érdemes lenne reálisan látnia a helyzetet és nem csak kapni akarni. Nem adott ő annyit, hogy ennyit elvárhasson. Szóval abban egyetértek, hogy nem kell ítélkezni meg mocskolódni a játékosokra, főleg, hogy részinformációkból spekulálunk.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.04. 23:17:09

Guille írta:
2022.01.04. 11:08:32
. Csak közben nem árt tisztában lenni, a múltaddal, az egészségeddel, a teljesítményeddel, amivel hozzá tudsz járulni a klub sikereihez. Dembelé ezekben nem jeleskedik és ezt nem muszáj belátnia, de ettől még nem lesz igaza. A csapat többi tagja mégis miért volt képes belemenni mégis?
Nekünk is lehetnek irracionális elvárásaink fizetésben, de ha évente fél évet munkaképtelen vagyok és amúgy is látványosan belesz*rok a dolgokba, nem kéne meglepődnöm, hogy a munkáltatóm nem boldogan tolja nekem a legnagyobb fizetést az egész csapatban.
Szóval értjük: Dembi és a klub is nyilván a legjobb dealt akarja magának kicsikarni, de amíg mi eddig kb. csak buktunk rajta (ami persze főleg a klubezetés hibája), addig ő nagyon keveset tett bele a közösbe (igen, a sérülések nyilván neki sem jók, tudom).

A pénzügyi résszel meg nagyon nem értek egyet, de ezt Chino már kifejtette lent. Tényleg többet nem kéne igazolnunk (évek alatt hitelből fizetve), nehogy megbántsuk a lelkét? Igen, rizikós ezeket bevállalni, de mindenki tudja, hogy erősítésekre van szükség. Majd, ha Dembi meglövi az évi 20 gólt, nem fog kelleni támadókat venni...
Azt meg, hogy mi megy a klub is közte az elmúlt hónapokban szerződésügyileg, nem nagyon tudjuk, spekuláció a nagy része. De mondom, én nem akarom bántani, ha neki ez kevés, menjen el. Én kedveltem sokáig a tagot, de, ha nem tudja félretenni az egoját úgy, hogy eddig nagyon sokat nyúltunk zsebbe miatta, akkor menjen el és kész. De azért nehogy már őt sajnáljuk :D

Én nem sajnálom Dembelét és azt se sajnálnám, ha elmenne. Csak az a véleményem,hogy nagyon egyoldalúan szivárognak ki az infók. Umtiti esetében is ez volt, terjedt róla egy csomó pofátlan hazugság, a klub nemhogy védte volna,még táplálta is ezeket.
Most valakik írják,hogy nem is csökkenne Dembele fizuja, de régebben meg arról szólt,hogy papíron nem csökkenne, de azok bónuszként jelennének meg, amiknek feltétele az x játékperc, y gól meg a fene tudja mi. Szerintem ez hihető, de tény,hogy nem tudhatjuk miről van szó,mert Dembele nem fecseg, a Barca meg csak annyit szivárogtat ki,amivel csak indulatot szít.

Amúgy Dembelére mindent lehet mondani,de a hozzáállása nem volt rossz. A leghosszabb sérülése után is szálkásabban tért vissza és ő inkább az a fajta,aki félsérülten is vállalja a játékot.

Én nem azt mondom,hogy ne igazoljunk, csak baromira nem tetszik Laportáéktól ez a sunyi, sértődött,manipulatív kommunikáció.
Szivárogtatás és érzelmi játszmák mennek. Miközben látszik,hogy folyamatosan megy a kavarás.
Mellesleg Piquén kívül nem tudom végül valójában bárki belement-e fizu csökkentésben, de az utolsó info még az volt,hogy csak halasztásba mentek bele.
A Realban Ramos, aki emberileg finoman szólva nem egy mintapéldány, de totál egyetertettem vele,mikor azt nyilatkozta,hogy ő nem megy bele fizucsökkentésbe a válságra hivatkozva,mikor épp 150 milliót akarnak Mbappeért fizetni. Tiszta sor. Mindkét felet lehet érteni.

Szerintem ez jogos álláspont, Dembelével kapcsolatban pedig lehetett volna dönteni érzelmi kilengések nélkül és nem szivárogtatni mindenféle félinformációt. Fél éve elküldtük kb az összes egészséges támadót ingyen, oldja meg az edző, most meg Cityből igazolgatunk? Ha Dembele nem teszi meg,amit akarunk,akkor egy szemét és megy a lelátóra? Élmény lesz majd csodálni a Morata, Torres párost. Biztos nem kell félteni az ügynököket, de Laportáék kavarják legjobban ezt a szutykot.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.04. 21:47:36

Szerződjön le a Barca és Sissoko / Dembele / akárki a döntéshozó, hogy az eladási ár felét odaadják. Tuti lesz ajánlat 2 napon belül és mindenki nyer. Vagy felajánlani, hogy a sleppje befizet pl. 7 milliót és másnap felbontani a szerződését, ő meg le tud szerződni 20 milliós aláírási bónusszal valahova.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.04. 14:58:38

Chino írta:
2022.01.04. 14:49:16
De itt nem fizetéscsökkentésről van szó, márpedig így veszem ki a véleményekből. Laportáék nem akarják megvágni a fizetését, sőt ha minden igaz valamit emelnének is 2+3 évre. A legnagyobb gond azokkal a bónuszokkal van, amiket az ügynök követel. Azt hiszem Romero írta, hogy Sissoko magának 30 milliót, Dembélének még 15 milliót kér.
Ezek az összegek nagyon el vannak szállva. Nem csak nálunk, hanem en bloc a futballvilágban. Ezek az ingyen transzferek is sokba kerülnek. Ott volt pl. a Realnál az "ingyen" Alaba. 30+ millióba került az aláírása. Vagy Haaland, akinek jól néz ki az a 75 millió, de ehhez még kell fizetni azt hiszem 40 vagy 45 milliót Raiolának és az apjának. (ha jól emlékszek a számokra)
Ha ez igaz, akkor végképp nem értem, miről is beszélünk.
Gondolom, az ügynök csak a pénzre megy, Dembi meg nem egy géniusz, hogy átlássa, mi a helyzet, vagy szimplán nem is érdekli. De akkor ez az egész tárgyalásosdi csak egy színház volt részükről. 45 milla csak az aláírásért? Aztán meg lesérül egy hónap múlva és megint ráfaragunk. Mondjuk én aláírási pénz nélkül sem tartanám meg az eddigi fizuért, mert, ha tényleg belőle is Umtiti lesz, végünk. Semmi garancia, hogy el tudjuk adni úgy.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.04. 14:57:35

Chino írta:
2022.01.04. 14:49:16
Elsősorban amiatt van esély rá, hogy most elvigyék és ne ingyen nyáron, hogy ezzel bebiztosítsák maguknak és ne nyáron kelljen egymásra licitálgatni. Pont emiatt próbálnak csak az olyan klubok lecsapni, akik 10-15 milliót nem éreznek meg, mint a PSG, MU, NC stb. Ráadásul már tavaszra is megkapnák.
Dembele már most januártól tárgyalhat más csapatokkal, kvázi az egymásra licitálgatás teljesen legálisan elkezdődhet már most, semmi nem gátolja meg abban, hogy akár holnap bárkivel aláírjon egy előszerződést. A PSG/MU/stb. vonalnak így az a dilemmája, hogy mennyit fizessen ki azonnal Dembeléért a bérén/egyszeri átigazolási összegen felül és kapja meg rögtön. Erre írtam, hogy a legtöbb csapatnak ilyen körülmények között megéri várnia, hacsak a Barcelona nem teljesen bagatell összeget kér érte, esetleg kvázi ingyen passzolja el. De akárhogy is alakul, ennek a "fenyegetésnek" nulla kényszerítő ereje van a játékos felé, mert minden további nélkül mondhatja azt, hogy na jó, akkor csak nyáron lépek, ugyanúgy a pénzemnél maradok.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.04. 14:49:16

LG írta:
2022.01.04. 13:55:49
jclayton írta:
2022.01.04. 13:36:28
Amit még a Dembelével kapcsolatos fenyegetésekből nem értek, mi ez a "ha a klub nem tud megegyezni Dembelével, akkor még a télen eladja" kitétel? Ezt akkor lehet megcsinálni, ha az érintett beleegyezik, azaz köt egy új szerződést az új klubjával. Az új csapatnak viszont miért éri meg ráfizetni Dembelére, ha a fél évért cserébe megspórolja az átigazolási díjat? Ehhez egyszerre kell nagyon gazdagnak és nagyon elkeseredettnek lenni, ami így kapásból egy csapatot jelent - a Newcastle-t, de oda meg tudtommal nem akar menni.
Igazad van, nehezen jöhet össze az eladása, és csak keveset remélhetünk csak belőle. Itt tényleg csak abban reménykedhetünk, hogy valakinek szüksége van annyira támadóra (mondjuk ezen múlhat a BL-helyezés), hogy pár milliót így is hajlandó kiadni érte. Vagy pedig belevonhatjuk valami csereüzletbe.

Sokat nem remélhetünk egyik esetben sem, de nekünk most minden eurómillió számít, ha 5 millió jön belőle, akkor annyi, az is több, mint a semmi. Másrészt felszabadulna fizetése. Nem látunk pontosan bele a számokba, de én úgy veszem ki, az a helyzet, hogy ha Dembelé a jelenlegi fizetésével maradna, akkor nem tudnánk regisztálni az újakat, ezért nem akarja ezt a klub semmiképp.

Itt kicsit off, de komoly hazárdírozást csinál a vezetőség, ha tényleg leigazoljuk Moratát, úgy, hogy még Torrest sem tudtuk regisztárlni. (Sőt, igazából még Alvest sem) Valószínűleg ehhez majd megszorítások kellenek és eladások. Csak akkor nem tudom mit csinálnak, ha ehhez a játékosok nem lesznek partnerek.
Elsősorban amiatt van esély rá, hogy most elvigyék és ne ingyen nyáron, hogy ezzel bebiztosítsák maguknak és ne nyáron kelljen egymásra licitálgatni. Pont emiatt próbálnak csak az olyan klubok lecsapni, akik 10-15 milliót nem éreznek meg, mint a PSG, MU, NC stb. Ráadásul már tavaszra is megkapnák.

Ha Dembélé hosszabbítana az pont jól jönne az FFP miatt, ez sem utolsó szempont.
Ezzel a Moratás résszel én is egyetértek. Talán arra játszanak, hogy Dembélé vagy hosszabbít vagy elmegy, esetleg az Umtitivel való megállapodásra játszottak vagy hogy Cout biztosan elpasszolják.
Alvest elvileg holnap már regisztrálják. Vasárnap vagy tegnap ezt nyilatkozta Alemany.
Guille írta:
2022.01.04. 11:08:32
sansz írta:
2022.01.04. 00:24:31
Köszi a részletes kitekintőt, de hidd el, értem magamtól is, amiről beszélünk. Persze van igazság abban, amit írsz, de akkor se tegyünk úgy, mint ha a luxusélet enyhe megcsappanása egyenértékű lenne egy átlagember hétköznapi túlélésért való küzdelmével. Az ő fizetésük beláthatatlan számszakilag, hiába nekik ez a normális, mert megszokták, azért akkor is vannak objektív mércék.
Meg hát vannak a realitások. Nyilván Dembi és az ügynöke nem hülye, a legjobb ajánlatot akarják maguknak. Csak közben nem árt tisztában lenni, a múltaddal, az egészségeddel, a teljesítményeddel, amivel hozzá tudsz járulni a klub sikereihez. Dembelé ezekben nem jeleskedik és ezt nem muszáj belátnia, de ettől még nem lesz igaza. A csapat többi tagja mégis miért volt képes belemenni mégis?
Nekünk is lehetnek irracionális elvárásaink fizetésben, de ha évente fél évet munkaképtelen vagyok és amúgy is látványosan belesz*rok a dolgokba, nem kéne meglepődnöm, hogy a munkáltatóm nem boldogan tolja nekem a legnagyobb fizetést az egész csapatban.
De itt nem fizetéscsökkentésről van szó, márpedig így veszem ki a véleményekből. Laportáék nem akarják megvágni a fizetését, sőt ha minden igaz valamit emelnének is 2+3 évre. A legnagyobb gond azokkal a bónuszokkal van, amiket az ügynök követel. Azt hiszem Romero írta, hogy Sissoko magának 30 milliót, Dembélének még 15 milliót kér.
Ezek az összegek nagyon el vannak szállva. Nem csak nálunk, hanem en bloc a futballvilágban. Ezek az ingyen transzferek is sokba kerülnek. Ott volt pl. a Realnál az "ingyen" Alaba. 30+ millióba került az aláírása. Vagy Haaland, akinek jól néz ki az a 75 millió, de ehhez még kell fizetni azt hiszem 40 vagy 45 milliót Raiolának és az apjának. (ha jól emlékszek a számokra)
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.04. 13:55:49

jclayton írta:
2022.01.04. 13:36:28
Amit még a Dembelével kapcsolatos fenyegetésekből nem értek, mi ez a "ha a klub nem tud megegyezni Dembelével, akkor még a télen eladja" kitétel? Ezt akkor lehet megcsinálni, ha az érintett beleegyezik, azaz köt egy új szerződést az új klubjával. Az új csapatnak viszont miért éri meg ráfizetni Dembelére, ha a fél évért cserébe megspórolja az átigazolási díjat? Ehhez egyszerre kell nagyon gazdagnak és nagyon elkeseredettnek lenni, ami így kapásból egy csapatot jelent - a Newcastle-t, de oda meg tudtommal nem akar menni.
Igazad van, nehezen jöhet össze az eladása, és csak keveset remélhetünk csak belőle. Itt tényleg csak abban reménykedhetünk, hogy valakinek szüksége van annyira támadóra (mondjuk ezen múlhat a BL-helyezés), hogy pár milliót így is hajlandó kiadni érte. Vagy pedig belevonhatjuk valami csereüzletbe.

Sokat nem remélhetünk egyik esetben sem, de nekünk most minden eurómillió számít, ha 5 millió jön belőle, akkor annyi, az is több, mint a semmi. Másrészt felszabadulna fizetése. Nem látunk pontosan bele a számokba, de én úgy veszem ki, az a helyzet, hogy ha Dembelé a jelenlegi fizetésével maradna, akkor nem tudnánk regisztálni az újakat, ezért nem akarja ezt a klub semmiképp.

Itt kicsit off, de komoly hazárdírozást csinál a vezetőség, ha tényleg leigazoljuk Moratát, úgy, hogy még Torrest sem tudtuk regisztárlni. (Sőt, igazából még Alvest sem) Valószínűleg ehhez majd megszorítások kellenek és eladások. Csak akkor nem tudom mit csinálnak, ha ehhez a játékosok nem lesznek partnerek.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.04. 13:36:28

Amit még a Dembelével kapcsolatos fenyegetésekből nem értek, mi ez a "ha a klub nem tud megegyezni Dembelével, akkor még a télen eladja" kitétel? Ezt akkor lehet megcsinálni, ha az érintett beleegyezik, azaz köt egy új szerződést az új klubjával. Az új csapatnak viszont miért éri meg ráfizetni Dembelére, ha a fél évért cserébe megspórolja az átigazolási díjat? Ehhez egyszerre kell nagyon gazdagnak és nagyon elkeseredettnek lenni, ami így kapásból egy csapatot jelent - a Newcastle-t, de oda meg tudtommal nem akar menni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.04. 11:08:32

sansz írta:
2022.01.04. 00:24:31
Köszi a részletes kitekintőt, de hidd el, értem magamtól is, amiről beszélünk. Persze van igazság abban, amit írsz, de akkor se tegyünk úgy, mint ha a luxusélet enyhe megcsappanása egyenértékű lenne egy átlagember hétköznapi túlélésért való küzdelmével. Az ő fizetésük beláthatatlan számszakilag, hiába nekik ez a normális, mert megszokták, azért akkor is vannak objektív mércék.
Meg hát vannak a realitások. Nyilván Dembi és az ügynöke nem hülye, a legjobb ajánlatot akarják maguknak. Csak közben nem árt tisztában lenni, a múltaddal, az egészségeddel, a teljesítményeddel, amivel hozzá tudsz járulni a klub sikereihez. Dembelé ezekben nem jeleskedik és ezt nem muszáj belátnia, de ettől még nem lesz igaza. A csapat többi tagja mégis miért volt képes belemenni mégis?
Nekünk is lehetnek irracionális elvárásaink fizetésben, de ha évente fél évet munkaképtelen vagyok és amúgy is látványosan belesz*rok a dolgokba, nem kéne meglepődnöm, hogy a munkáltatóm nem boldogan tolja nekem a legnagyobb fizetést az egész csapatban.
Szóval értjük: Dembi és a klub is nyilván a legjobb dealt akarja magának kicsikarni, de amíg mi eddig kb. csak buktunk rajta (ami persze főleg a klubezetés hibája), addig ő nagyon keveset tett bele a közösbe (igen, a sérülések nyilván neki sem jók, tudom).

A pénzügyi résszel meg nagyon nem értek egyet, de ezt Chino már kifejtette lent. Tényleg többet nem kéne igazolnunk (évek alatt hitelből fizetve), nehogy megbántsuk a lelkét? Igen, rizikós ezeket bevállalni, de mindenki tudja, hogy erősítésekre van szükség. Majd, ha Dembi meglövi az évi 20 gólt, nem fog kelleni támadókat venni...
Azt meg, hogy mi megy a klub is közte az elmúlt hónapokban szerződésügyileg, nem nagyon tudjuk, spekuláció a nagy része. De mondom, én nem akarom bántani, ha neki ez kevés, menjen el. Én kedveltem sokáig a tagot, de, ha nem tudja félretenni az egoját úgy, hogy eddig nagyon sokat nyúltunk zsebbe miatta, akkor menjen el és kész. De azért nehogy már őt sajnáljuk :D
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2022.01.04. 10:28:45

Szerintem ha tele lennénk pénzzel se érdemelne nagyobb fizetést, mire? Az itt töltött 4,5 évében nagyjából 3 évig sérült volt, viszont irgalmatlan pénzeket kapott. Aki szeretne itt játszani és valamit visszaadni abból amit kapott, annak szerintem az utolsó dolog lenne ilyenkor, hogy a fizetésén "balhézzon". Tényleg nagyon kedveltem a srácot, vártam mindig , hogy hozzá kerüljön a labda , mert extra potenciál van benne, de azt hiszem alapvető dolog , hogy nem sz@rsz oda ahol eszel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.04. 10:12:26

sansz írta:
2022.01.04. 00:24:31
...
Az emberekre ugyanúgy jellemző az imposztor-szindróma, ami Dembele barátunknál abszolút indokolt lenne. Szintén jellemző, hogy az emberek lemondanak a magasabb fizetésről egy érdekesebb projekt miatt. Ha már ugyanaz a faj.
Mivel Xavi többször kinyilatkoztatta, hogy kulcsemberként számít rá, illetve mégiscsak itt töltötte az elmúlt 4-5 évet, emiatt is érthető lenne, ha a maradás mellett döntene.

Hivatalosan 4 napja van átigazolási időszak, a vezetőség hónapok óta azzal volt elfoglalva, hogy hosszabbítsanak. Ha ez nem jön össze, valószínűleg el fogják adni pártíz misiért.

Azt meg el tudom fogadni, hogy Dembele nem érti, hogy hogy fér össze az üres kassza és FT leigazolása, de azért remélem te össze tudod ezt egyeztetni. Pláne úgy, hogy még a regisztrációjával is küzdünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.04. 10:03:51

Személy szerint én már nem tudnék őszintén örülni ha maradna. Egyetlen játékos sem nagyobb, mint a klub és miatta nem foglalkoznak a valóban fontos játékosok megtartásával.
Válasz küldése