Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
kiszi777
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.24. 15:57:04

2018.11.01. 10:32:57

Emlékezzetek André Gomesre. Mennyi mennyi lehetőséget kapott és milyen teljesítményt biggyesztett a játékpercek mellé - volt neki 20 jó összesen szegénynek. Ehhez képest itt van ez a 21 éves kis suhanc akiben tényleg van fantázia - aki 2 rossz meccs és 4 eladott labda után padra kerül hetekre :?
Sokkal sokkal több van benne!!! Ha már ennyi pénzt kiadtunk érte akkor próbáljuk meg "nevelgetni" de ehhez percekre és bizalomra valamint egy jó tanárra van szüksége ( a jó csapat az adott).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 09:58:50

Cestus írta:
Samper írta:Mindenki túl nagy terhet pakol rá és nem hagyja, hogy nyugodtan beépüljön a csapatba.
Inkább csak a szurkolók az interneten. A klub abszolút a helyén kezeli őt a hírek alapján, és szerintem Valverdétől is kap elég játékpercet 21 évesen. Mindezek mellett a stadion közönsége is mindig biztatja. Szerintem ez utóbbiak többet nyomnak a latban.
Én sem hiszem, hogy túl nagy lenne rajta a nyomás, de a bizalom és a játéklehetőség igazán lehetne több. Megmutatta, hogy képes döntő faktor lenni Chelsea, Real Madrid csapatok ellen. Akkor meg miről beszélünk? Vannak hibái, ezért kell játszatni, játszatni, játszatni, hogy ezeket kiküszöböljük a játékából. De ha egy hiba vagy egy gyengébb meccs után padra vágjuk, úgy nem lesz semmi belőle, és ez nem az ő hibája.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.01. 09:46:08

Samper írta:Mindenki túl nagy terhet pakol rá és nem hagyja, hogy nyugodtan beépüljön a csapatba.
Inkább csak a szurkolók az interneten. A klub abszolút a helyén kezeli őt a hírek alapján, és szerintem Valverdétől is kap elég játékpercet 21 évesen. Mindezek mellett a stadion közönsége is mindig biztatja. Szerintem ez utóbbiak többet nyomnak a latban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.11.01. 09:38:18

Mindenki túl nagy terhet pakol rá és nem hagyja, hogy nyugodtan beépüljön a csapatba. Nem a jó, hanem a rossz mozzanatait gyüjtik csokorba. Mitől jó az edzőnek, egyes játékostársaknak és a közönség egy részének, ha belehajszolják a kudarcba, csakhogy igazuk legyen?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 09:19:21

Nem csodálom EV-t, hogy nem teszi be a kezdőbe fontosabb meccseken, egyszerűen nem képes konstans jó teljesítményre még meccsen belül sem. Veszélyes az ellenfélre, de sajnos a saját csapatra is a labdavesztések miatt.
Ahogy alattam is írták, ezen logika alapján sokan másoknak is padra kellett volna már kerülnie. De feléjük mindig is töretlen volt a bizalom.
Fiatal játékos, fejlődnie kell, de alig játszik, úgy nehéz lesz. Pedig valószínűleg megérné csiszolni.


Ja és csak döntő faktor volt a tegnapi meccsen is. De nem volt szép a gólpassza, ahogy itt vki megmagyarázta. Akkor az már nem is ér. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.11.01. 09:40:18-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.01. 08:49:30

Szegény Oszmán folyamatosan elő van véve...
Ernővel az a baj, hogy iszonyatosan érződik a kettős mérce... Lalyos végigbénázik 2 hónapot, mégse kerül padra, aztán tol egy mesterhármast, ez rendben is van...
Nem várom el, hogy ugyanannyi esélyt kapjon, mint Luisito, de ne az legyen már, hogy 2 rosszabb meccs, aztán 2 hét alatt játszik 10 percet... Így soha az életben nem lesz önbizalma...
Ha Lalyost elbírja a csapat hónapokon keresztül, nehogymár egy csiszolatlan gyémánt ne érdemelhesse meg, hogy legalább esélye legyen 2-3-4 rosszabb meccs után is korrigálni...
Ernő túlságosan elfogult és ez egy fiatal játékosnál az egész karrierjét befolyásolhatja!
Nyomatni, nyomatni, nyomatni kell, esetleg ha béna, akkor 1-2 meccsen nem kap perceket, de akkor le kell ülni vele, hogy "szedd össze magad kölyök, számítok rád!", aztán legyen kezdő a következő meccsen!
Az a lényeg, hogy egy önbizalomhiányos, szeleburdi, de iszonyatosan tehetséges játékost NEVELNI kell, a pszichológia sokkal fontosabb, mint a szakma(foci) az ilyeneknél...
Én személy szerint kétség nélkül bízom benne, hiába látom, hogy mostanában bénázott, de kapott negyed órát a Clásicón és mutatott vmit, amire nem sokan képesek, és erre kell építeni!
A SWOT-analízis lehet, hogy sokak számára humbugnak tűnik, de nem lehet a gyengeségei miatt elítélni, inkább a erősségeit kell kihangsúlyozni, hogy fejlődhessen!

(Elnézést, ha kicsit zagyvaságnak, összecsapottnak tűnik, amit leírtam, de kijött belőlem...)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.01. 08:33:41

Jók ezek az érvek, kb nincs játékos akinek ne lenne hullámzó a teljesítménye.
Ott van Lajos, nevetséges megmozdulásokat csinált hétvégén aztán vert 3 gólt, amiből kettő zseni volt.
mindenki hullámzik, miért csak nála van ez elővéve?
De tök mindegy, arra kell használni amire jelenleg való, az pedig az EC-s szerepköre volt, 20 percre behozni és kivégzi az ellenfelet egymaga.

Az meg megint csak méltatlan, hogy egy ilyen meccs után már jöttök károgni, aminél egy barcás edzés egymás elleni játéka mérvadóbb, és magasabb szintű.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.01. 00:35:25

soadroli írta:
MatyiG írta: Sajnos egy hónapja ezt láthatjuk tőle.
nem is játszott semmit egy hónapig, csak a real ellen kb :mrgreen: ott meg elég jól szállt be.
A Sevilla ellen is hullámzóan teljesített meccsen belül, előtte szintén, azért került ki a kezdőből.

Nem csodálom EV-t, hogy nem teszi be a kezdőbe fontosabb meccseken, egyszerűen nem képes konstans jó teljesítményre még meccsen belül sem. Veszélyes az ellenfélre, de sajnos a saját csapatra is a labdavesztések miatt.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.11.01. 00:20:38

MatyiG írta: Sajnos egy hónapja ezt láthatjuk tőle.
nem is játszott semmit egy hónapig, csak a real ellen kb :mrgreen: ott meg elég jól szállt be.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.01. 00:18:46

Én sem értem, hogy egy ilyen meccs után miért kell elővenni. Nekem sokkal többet ér, hogy a Real ellen jól szállt be és döntő faktor volt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.01. 00:16:28

westerngom írta:
MatyiG írta:Ha így folytatja, sosem lesz belőle klasszis játékos... :roll:
Nem tudom miért gondoltátok, hogy ez ellen a kőbunkó, bunkerfocit játszó mészáros csapat ellen fogja a hátára venni a csapatot. Sokat volt pontatlan és labdát is vesztett, de ez már röhej, hogy mindenki az ő topikjába jön fröcsögni egy sz@r meccs után. Ettől függetlenül behúzhatunk a neve mellé egy szép gólpasszt.
Nem írtam volna ide, ha ez lett volt az első rossz meccse a szezonban. Sajnos egy hónapja ezt láthatjuk tőle.

Az meg ellenféltől független, hogy pontosan passzol-e a meccsen.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.11.01. 00:14:25

westerngom írta:
MatyiG írta:Ha így folytatja, sosem lesz belőle klasszis játékos... :roll:
Nem tudom miért gondoltátok, hogy ez ellen a kőbunkó, bunkerfocit játszó mészáros csapat ellen fogja a hátára venni a csapatot. Sokat volt pontatlan és labdát is vesztett, de ez már röhej, hogy mindenki az ő topikjába jön fröcsögni egy sz@r meccs után. Ettől függetlenül behúzhatunk a neve mellé egy szép gólpasszt.
Vegyük úgy, hogy gólpassz oké, szépnek mi szép egy sima beadásba? Figyi, én nem bántani akarom Dembelet, és nem is belédkötni, de Teis láthatod, hogy nemidevaló. Az elmúlt 10 meccsén, hol többet hol kevesebbet játszott, de egy biztos nagyob kevés értékelhető megmozdulása volt. Az előző meccsen adott egy golpasszt Vidalnak, de ez egy sima szabadrúgás volt, amit nyílván nem lő rá, mert az előtte lévő szabadnál, ellőtte a labdát Barcelonaig. Számomra ez egy sima szabadrúgás volt, amire ráment Lenglet és befejelte. Igazad van abban, hogy jóval több van bennt, de az eddig látottak alapján nem Barcelonába fogja megmutatni. Sosem fog szerintem semmilyen csapatot a hátára venni, nem véletlenül az ő topikjába ír mindenki, egyszerű az oka, mindenki többet várt tőle, nem csak most, hanem úgy mindig. Kinek a topikjába írjanak? Rajta kívül csak Semedo, Vidal, Lenglet, Arthur volt ott akiknek van topikja, de rajta kívül ők hozták a kötelező minimumot vagy még többet, Dembele egy 10 skálán nálam 3as. Dortmunda 8as volt. Szemmel láthatóan nem megy itt neki.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.01. 00:12:39

Majd pont egy tököm tudja hányad osztályú csapat ellen fog felpörögni, hagyjuk már, nem lehet.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.10.31. 23:40:50

MatyiG írta:Ha így folytatja, sosem lesz belőle klasszis játékos... :roll:
Nem tudom miért gondoltátok, hogy ez ellen a kőbunkó, bunkerfocit játszó mészáros csapat ellen fogja a hátára venni a csapatot. Sokat volt pontatlan és labdát is vesztett, de ez már röhej, hogy mindenki az ő topikjába jön fröcsögni egy sz@r meccs után. Ettől függetlenül behúzhatunk a neve mellé egy szép gólpasszt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.31. 23:30:09

Ha így folytatja, sosem lesz belőle klasszis játékos... :roll:
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.31. 23:27:59

Nagyon érik egy legalább kölcsönadás. Bíztam benne, hogy a mai meccsen láthatunk szép egyéni megoldásokat és villanásokat. Az ellenfél adott volt, de bántóan sok labdát szór el. Lehet teknikás, de ez nem nagyon látszik. Cselei kis százalékban jönnek be. Nem tudom, hogy fejben lassú-e vagy túl nagy teher neki ez az egész. Nagyon bízom még benne, hogy előbb-utóbb valami átszakad benne, de a türelem is véges
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.28. 19:45:30

Most már lehet párhuzamot vonni Roni és közte. Úgy vitte át a butus Nachon, hogy hozzá sem ért a labdához. :D
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.28. 10:40:10

Dembélé meg Malcom valószínűleg nem Valverde kérésére jöttek, de a klub szerintem jól teszi, hogy az edző igazolásai mellett hosszabb távra is hoz jó játékosokat. Valverde nem lesz itt örökké (max még 1-2 szezont szerintem), ha a saját képére formálná a keretet, és az utódának gyökeresen más elképzelései lennének, az probléma lenne.

Dembélé nem játszik sokat, de annyi játékperce van szerintem, amennyi egy 21 éves, baromi fiatal tehetségnek kijár egy eredmény centrikus top csapatban. Malcomnak viszont semmi nem jut, így neki szerintem kölcsönbe kellene mennie.

A francia meg szerintem majd Messi kiválásával tudna szárnyalni igazán (és még akkor is elég fiatal lenne), ha megkapná a pályán azt a szabadságot, ami jelenleg csak Messinek jár. Most Messi mellett kell játszania, és a védekezés terhe eléggé lekorlátozza, nem is túl jó benne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.28. 10:20:38

recrea írta: Ha valakit leigazolunk 160-ért, legyen már elképzelés, h mi a malac farkát akarunk vele, lehetőleg olyan játékost vegyünk ennyiért, aki köré pl a csapatot/támadásokat építhetjük, az se baj, ha megkérdezzük az edzőt. Egyébként lassan csak ő tudja, amit Messi, esetleg Cou...gólt lőni.
Na igen, ez is egy érdekes dolog.

Ez lesz, ha nem Valverde szája íze szerint igazolunk, lásd Malcom, illetve most Dembele, hogy nem tudja / akarja használni őket (igen, tudom, hogy Dembele volt itt előbb).

Másrészről viszont ha hozunk valakit, akit kifejezetten az Ő kérésére igazol a klub (Vidal), akkor azzal is csak a padot melegítteti.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.10.28. 10:10:11

Szerintem csak szimplán arra kell használni a srácot, amihez ért, amit tud, a posztján játszatni. A probléma, h EV elképzeléseiben ez a szerepkör nem létezik. Jogosan mondhatjátok, h a csapat alkalmazkodjon hozzá, mit képzel a kölyök, hiszen elhitte, h tuti kezdő lesz itt (ne vicceljünk már :D ), erre meg azt mondom, h 160 millió ok van alkalmazkodni hozzá. Nem azért, mert letett valamit az asztalra, hanem mert (nagyon remélem) koncepció volt a megvételében :roll:

Ha valakit leigazolunk 160-ért, legyen már elképzelés, h mi a malac farkát akarunk vele, lehetőleg olyan játékost vegyünk ennyiért, aki köré pl a csapatot/támadásokat építhetjük, az se baj, ha megkérdezzük az edzőt. Egyébként lassan csak ő tudja, amit Messi, esetleg Cou...gólt lőni.

Egyébként bármennyire próbálunk felkészülni a Messi nélküli időszakra, szinte lehetetlen addig, amíg játszik, akkora dominanciája van ennek az ürgének a pályán, mindent és mindenkit elnyom, hihetetlen amúgy, ilyet én előtte sosem láttam :shock:

Az különösen megmosolyogtató volt így reggel, h Ronaldo noname játékosok között játszott anno :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 09:12:39

Cestus írta:Dembélé hosszútávú befektetés lett szerintem végleg azzal, hogy Coutinho felkerült a csatársorba Arthur miatt. Suárezben még 1-2 szezon van max, de ha hihetünk a pletykáknak, keresünk helyére új centert, így Dembélé marad a padon. Pár év alatt megbízható klasszis játékossá érhet, ha hajlandó erre, valamint a klub hajlandó egy rahedli összeget invesztálni a folyamatba.
Egyet értek. Hosszútávon még simán beválhat. Ter Stegen karrierje is nehezen indult, ma meg nyugodtan sorolhatjuk napjaink legjobb kapusai közé.

Nem látjuk át a helyzetet, de a véleményem így is az, hogy nemcsak a játékos hibás abban, hogy itt tartunk. Még ha tényleg vannak is problémák hozzáállásával és magatartásával, akkor is, nem biztos, hogy az a megoldás, hogy hagyom tönkremenni a legtehetségesebb játékosunkat, hanem megróbálom motiválni, rendbe szedni. Lehet, hogy ez meg is történik a háttérben, de nekem nem úgy tűnik. Nekem az jön át, hogy Valverde nem szívleli a srácot, ezért elég egy gyengébb meccs, és máris megy a padra. Míg másoknál ez jóval hosszabb gyenge forma esetében sem történik meg :!:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.27. 22:59:14

Dembélé hosszútávú befektetés lett szerintem végleg azzal, hogy Coutinho felkerült a csatársorba Arthur miatt. Suárezben még 1-2 szezon van max, de ha hihetünk a pletykáknak, keresünk helyére új centert, így Dembélé marad a padon. Pár év alatt megbízható klasszis játékossá érhet, ha hajlandó erre, valamint a klub hajlandó egy rahedli összeget invesztálni a folyamatba.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.27. 22:42:29

Nero. írta:
MatyiG írta:
Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.
Azért a ló túloldalára se essünk át... :)
Mert? 8 szezon a Unitedbe, 100+ válogatott meccs, egy rakat trófea, nemzetközileg ismert, ügyes-látványos játékos.

De nem a felső elit szint. És jelenleg semmi okom nincs rá hogy azt hogy azt higyjem hogy ez a gyerek mondjuk lesz olyan kaliber mint egy Henry.
Azért, mert vannak akik szentül hisznek bennt és vannak akik nem. Jójátékosnak tartom, Nanit is annak tartottam(Nani is képes egy jelenlegi Dembele szintre), csak, hogy Nani már bőven tett le az asztalra, Dembele még semmit és úgytudni, vannak motivációs problémák. 20 éves játékos 105+40 vagy valami hasonló összegért érkezett és sokan, meg ő maga is elhitte, hogy ő lesz az új Neymar,stabil kezdő, bármit megtehet stb. Ha jól emlékszem még Ronaldinho is idő előtt távozott a viselkedése miatt, de ő az alatt az idő alatt is megmutatta miért igazolták. Dembele ennek az ellentéte, a pályán nem villog, tavaly az étkezési problémák, család ki hol lakik stb. Én szurkolok neki, követtem a Dortmundos szezonját, de azért ne legyen védve ha már egyszer nem jó. Bezzeg Ardat mennyien nem szerették, hogy nem jó, meg ezt csinál azt csinál stb, nem volt Neymar megoldotta a feladatát. Dembele mien feladatot old meg? (jelenlegi helyzetelről beszélünk, légyszi ne jöjjön azzal senki, hogy mien jó volt az első 3 meccsen)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.27. 20:47:42

MatyiG írta:
Nem rossz játékos, látványos, robbanékony de max. egy ilyen Nani-szint.
Azért a ló túloldalára se essünk át... :)
Mert? 8 szezon a Unitedbe, 100+ válogatott meccs, egy rakat trófea, nemzetközileg ismert, ügyes-látványos játékos.

De nem a felső elit szint. És jelenleg semmi okom nincs rá hogy azt hogy azt higyjem hogy ez a gyerek mondjuk lesz olyan kaliber mint egy Henry.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.10.27. 19:40:24

Barracuda831 írta:
Baltazar írta:Volt egy Ronaldo Luís Nazário de Lima nevű játékosa a csapatnak több mint 20 évvel ezelőtt. Valamiért sokaknak nem is rémlik, hogy játszott itt is.
Lehet, hogy Dembélé is ilyen lesz?
El nem tudom képzelni ,hogy a két játékost mi alapján sikerült összekapcsolni.

Ronaldo (az igazi) egy olyan szezont nyomott le , mai szemmel noname játékosok mellett amelyet talán csak a jóisten Lionel Messi tudott volna.Volt akkor egy b.f.sz elnökünk Nunez és sikerült 1 év után 20m dollárért eladni az Internek,pedig a srác maradt volna.

Dembele Ronaldohoz képest az égvilágon seholsemmi.Tehetséges és itt el mondtam minden pozítivumot.
Hogy, mi alapján lehet összekapcsolni, talán azért mert mindkettő focista.

Viccet félretéve akár írhattam volna Alfredo Di Stéfano-t is, mert bár érvényes szerződése volt a klubnak mégis lemondtak róla, eladták.

Személy szerint nekem is csalódás, nem vagyok elégedett vele, sokat hibázik, sokba került, lehetne sokáig sorolni, összefoglalva eddigi itteni játéka és a jelenlegi kialakult összkép nem igazolja a jogosultságait hosszú távon.
Viszont látok benne olyan ösztönös mozdulatokat, megoldásokat, kezdő sebességet és egyéb talán leírhatatlan tulajdonságokat, melyek jelenleg vissza vannak fogva, háttérbe vannak szorítva és ezeket nem tudom az Ő számlájára tenni.

Lehet, hogy máshol sem lesz sikeres ez is elképzelhető.
Rövidre fogva: szerintem jelenleg egy kihasználatlan fejleszthető lehetőség a személye.
Válasz küldése