Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.01.16. 09:37:53

Na aki még nem olvasta volna, Gerard Romero szerint ezek az igényei Dembelének továbbra is a klub felé:
- 200 millió euró bruttó fizetés 5 évre. 40/év.
- 20 millió aláírási pénz Dembelének
- 20 millió bónusz pénz az úgynökének.

VILÁGKALSSZIS játékosnak tartja magát, ezért szeretné ha ez a fizetésében is megmutatkozna. :lol: =D> Januárban nem szeretne, hanem júliusban ingyen távozni.

Ha csak a fele igaz ennek én nem tudom, hogy hol él ez a gyerek. Világklasszis öcsém, persze az. :lol: A Barca állítólag gyorsan akar reagálni, ezért visszavonják a hosszabbítási ajánlatát és a továbbiakban nem számolnak vele.

BÁRCSAK ÍGY LENNE!!! [-o<
Eddig se nagy jövője és jelene volt a klubnál, de Fati és Torres érkezésével, pláne nem akarom újra pályán látni.
Azokon még mindig visítva röhögök, akik a legnagyobb fegyverünknek tartják a támadósorban meg milyen jól játszik 1 hónapja. :lol: Na persze, vakok között a félszemű is király alapon igen. Jutgla, meg Abde meg de Jong között nem nehéz villogni, csak úgy van beállítva mintha aranylabdás szinten focizna a pali. :lol:

Fati és Torres sokkal többet fog adni nekünk már ezalatt a fél év alatt, mint ez a kókler 4,5 éve alatt. Játszott több mint 120 meccset, kb 100-at volt sérült, de abból kb 5 meccse ha van amin világklasszis szinten játszott.

Én remélem a büdös életben nem látom a pályán, mindig is utáltam a palit, 4,5!!!! év alatt nem fejlődött semmit, ugyanaz a játékos aki 2017-ben bemutatkozott. Ilyenekkel viccelünk, hogy de legalább próbálkozik, meg kapura lő. Na persze 10-12 labdavesztés mellett meg 8 méterre a kaputól eltalált lövésekkel.

Ha egy fiatal játékosunk így játszana 4,5 éve, úgy el lenne küldve az anyjába, hogy alig várná hogy induljon, de Dembiben bízni kell persze.

Utoljára írom le, remélem igazak ezek a számok, sehol a világon nem fog kapni ilyen összegeket, a világ vicce a csávó és remélem a lelátón nézi végig a szezont innentől fogva. És nem, nincs szükségünk rá, mint ahogy itt be van állítva. Nagyon jól megvagyunk innentől nélküle is, a fiatalok kenterbe verik fél év alatt. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.16. 09:34:44

soadroli írta:
2022.01.16. 01:24:33
Na elvileg nem akar maradni, nem elég a fizu neki. Nyáron ingyen lépne. Ez esetben többet nem látjuk Barca mezben, a lelátóra lesz száműzve. (Gerard Romero)
Nice.
Nem lenne értelme egy 10-ért elpasszolni a jövő héten? Vagy nem lehet? Ha úgyse játszik és úgysem marad,mindenkinek jobb.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.01.16. 08:17:58

Szerintem Xavi szép szavai ellenére is eladtuk volna a hosszabbítását követően. Ő az előző vezetőség egyik sztár igazolása, a korábbi elnökünk szerint jobb, mint Neymar.Laporta egoja nem hiszem, hogy elviselné hosszú távon, hogy a korábbi elnök kirakat embere legyen a csapat egyik húzó ereje. Mondjuk ettől messze vagyunk, de az esélye adott. És sajnos ugyanez a helyzet De Joggal is középen.
Azért örültem volna, ha marad, mert így 2 szélre az ő két lábassága miatt meg is lennénk: Fati/ Dembelé/Abde, Torres/Dembelé. Így egy klasszis csatár elég lett volna, cserélnek még a sok felmegoldásbol maradhatott volna valaki. Így viszont kell majd szélső is, lehetőleg olyan, aki elvan a bal oldalon is, mert Fati térde azért kérdőjeles, Abde még azért nem kezdő szint még.
Amúgy nem hiszem, hogy el fogjuk tudni adni most télen, mert így elesne a nagy aláírás pénztől. Szóval nyárig marad, aztán ingyen lelép. Én játszatnám, mert kell nekünk, ha még megsérül, akkor ugrik a nagy szerződése is...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.16. 08:01:08

Érdekes lesz, hogy még januárban kiderül merre megy, vagy kufárkodnak június végéig. Én utóbbira tippelek és a Chelsea, Man utd egyikére.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.01.16. 01:24:33

Na elvileg nem akar maradni, nem elég a fizu neki. Nyáron ingyen lépne. Ez esetben többet nem látjuk Barca mezben, a lelátóra lesz száműzve. (Gerard Romero)
Nice.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.15. 11:30:23

Mascherano14 írta:
2022.01.14. 11:57:41
Egyetértek az előbbiekkel, hogy Xavi alatt jobb a hozzáállása, például erőszakosan védekezik, de ő csatár és ebbn nagyon zöldfülűen játszik továbbra is. Fog-e jobban lőni, helyezkedni?
Hát ezt kéne meglátnunk majd, nem? :D Xavi pont most jött ide, még mindig hetekben mérjük a munkásságát. Szembetűnő a változás, hétről hétre, eddig. És még sok van hátra.
Folyamatosan játszik majd, nyilván, amíg meg nem sérül. Aztán meg meglátjuk Júniusra. Ha javul, akkor lehet hogy majd nagyobb forrásokat próbálunk meg felszabadítani a hosszabbítására, ha meg nem, és lesz 500 kaput el nem talált lövése, 3 gólja, 50 sikeres csele és 800 labdavesztése, akkor úgyis mindegy, mehet isten hírével. Detto ez, ha megsérül.
Anyagi kényszerünk már nincs, legalábbis ezen a rövid féléves távon. Sportszakmai kényszerünk viszont egyelőre van, hogy Dembelé folyamatosan kezdő legyen. Így meg Júniusra meg tudjuk ítélni, hogy mennyire is kell ő nekünk. Addig meg szerintem NEM.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.01.14. 11:57:41

Egyetértek az előbbiekkel, hogy Xavi alatt jobb a hozzáállása, például erőszakosan védekezik, de ő csatár és ebbn nagyon zöldfülűen játszik továbbra is. Fog-e jobban lőni, helyezkedni?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.14. 11:49:25

PGK írta:
2022.01.14. 11:14:04
...
Ezt a hozzászólást én is írhattam volna! Megkíméltél tőle :) Minden szavával egyetértek!

Az ilyen hsz-eket, amik nem viszik tovább a beszélgetést, csak az egyetértést fejezik ki, annyira nem szeretjük.
Illetve mindenkit megkérnék, hogy csak annyit idézzünk, amennyit muszáj, hogy ne húzzuk nagyon szét a fórumot, ezt most szerkesztettem.
davi10
PGK
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.09.20. 09:47:21

2022.01.14. 11:14:04

Én meg tudom érteni, hogy sokan ki vannak tőle, mert örök sérült volt eddig, "nem tett le sokat" az asztalra, mizéria van a fizujával, az ügynökével, a hosszabbításról nem is beszélve, stb...
De néhány dolgot azért nézzünk kicsit más oldalról is, ne a fotelból, meg a Messi és az álom Pep éra szivárványszínű unikornis hátáról!

Láttátok játszani anno Franciaországban, majd a Dortmundban? Nem véletlen akartuk és majd a focivilág fele megszerezni. Nekünk sikerült, az hogy mennyiért és milyen fizuval stb, más tészta ...
Korábban nem sokat tudott mutatni, mert sokat volt sérült. Csinált butaságokat meccsen is, mikor pl nem szólt, hogy már érezte a sérülést és tovább játszott, vagy a magánéletben, playstation meg késések edzésről, közös kajálásról, stb. Már amennyi és ahogy igaz ebből is, mert egy idő után túl volt tolva ez is körülötte.
És itt jön a DE
Baromira változott! Edzés hozzáállásban, táplálkozásban, magánéletben, és lám-lám a társak is sokkal jobban elfogadják, és kedvelik a csapaton belül jelenleg! Nézzétek meg az edzés videókat régebbről és most. Vagy hallgassátok meg a csapat körüli emberek véleményét is.
Nem a francia klikkel van már csak, sőt ...

Vagy nézzük a játékát: évekkel ezelőtt beszállt és akkor is láttuk, hogy megy egy az egybe, meri és csinálja a cselt, stb. Sokszor talán feleslegesnek tűnően, vagy bután, a védekezéséről nem is beszélve , bár nem feltétlenül erről kell megítélni egy támadó játékost, mert akkor Suarez meg Messi elbírálása is más lenne kicsit. De nem is velük akartam összehasonlítani.
Inkább csak arra felhívni a figyelmet, hogy jelenleg minden ellenfél tudja, ha kimegy a csapat a pályára akkor a többi támadónk ellen elég a területvédekezés, míg Dembele az egyetlen ketyegő bombánk. ezért is van, hogy állandóan leduplázzák, stb.
Mégis megcsinálja a helyzeteket. Egyedül és saját magának! Lehet rosszul fejezi be? Vagy nem tűnik elég hatékonynak? Lehet ebben is fejlődni. De legalább ott tartunk, hogy helyzetünk van! És általa a legtöbbször, ha pályán van. És ez elég feltűnő az elmúlt másfél év impotens támadójátékunk után. Előbb utóbb belövi majd a helyzeteit, és majd ebben is jobb lesz. főleg, ha lesznek végre értelmes társak még a pályán, akik lekötik majd az ellenfél védelmét is jobban, és nem csak rá fognak koncentrálni.
Mert aki focizott már, az talán tudja milyen egy az egybe kiugrani és gólt lőni (Jutgla), vagy túlugrani az emberem és gólt fejelni (Luuk), vagy két-három emberrel szemben megcsinálnia cselt, szélről befelé jönni, területet nyerni, betörni tizenhatoson belülre, vagy épp távolról lőve gólt szerezni, mint ahogy Dembelének kell próbálkoznia, melyik mivel jár egyénileg és melyiket nehezebb kivitelezni.

A védekezése meg ... régen konkrétan nem létezett ilyen tevékenysége, most meg Xavi úgy megnevelte ennyi idő alatt is, hogy pl.a Madrid ellen is sokszor baloldali középpályásnak tűnt, nem pedig szélső támadónak, annyira fegyelmezetten visszazárt minden labdavesztés után! Ahányszor labdát vesztettünk, már a felezővonalnál volt a bal szélen egyből, arról nem beszélve hányszor lépett közbe jól a saját tizenhatosunk környékén is.

Szóval nem véletlen szerintem, hogy Xavi is miért preferálná. Sok van a srácban, és végre kezdik is kihozni belőle megint ...
És nem vagyok Dembele fan, a kardomba sem fogok dőlni, ha távozik, de úgy érzem nem igazán jogos ez a gerjeszett közutálat vagy szimplán divatos köpködés felé.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.14. 09:30:42

LG írta:
2022.01.13. 21:22:03
bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput. Erő pedig van bőven, szóval ha eltalálná, abból tuti, hogy lenne gól bőven. Tegnap a végén az az éles szögből leadott lövőse volt tán az első meccsek óta, amivel kaput talált, de persze lehet, hogy volt még 1, vagy 2, csak nem emlékszem rá..

Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
Igen, és láttuk már korábban a Dortmundban és 18 őszén a Barcában is, hogy tud ő azért gólokat lőni, sőt, még nagyon sok lehetőség sem kell hozzá. Vinicius jó példa, de még lehetne felhozni másokat is, akiknek volt olyan időszakok, amikor egyáltalán nem jöttek a gólok, aztán átszakadt egy gát, és elkezdtek szépen potyogni.

Szerintem nem vitás, hogy Dembelé (nagyon) keveset adott nekünk, ahhoz képest, hogy mennyit áldoztunk érte. De a lehetőség még mindig benne van a nagy a dolgokra, csak fejben össze kellene szednia magát. Lehet, hogy ez sosem sikerül majd neki. Benne van, hogy örök ígéret marad, már csak a sérülései miatt is. De benne van az, hogy eljön neki az az időszak, ahol minden klappolni fog, és akkor nagyon erős szintet hozhat. Azt pedig rossz lenne látni, ha ezt másik csapatban tenné meg.
Bennem is bennem van a GÉNIUS, csak az istennek nem jön ki! :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.13. 21:22:03

bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput. Erő pedig van bőven, szóval ha eltalálná, abból tuti, hogy lenne gól bőven. Tegnap a végén az az éles szögből leadott lövőse volt tán az első meccsek óta, amivel kaput talált, de persze lehet, hogy volt még 1, vagy 2, csak nem emlékszem rá..

Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
Igen, és láttuk már korábban a Dortmundban és 18 őszén a Barcában is, hogy tud ő azért gólokat lőni, sőt, még nagyon sok lehetőség sem kell hozzá. Vinicius jó példa, de még lehetne felhozni másokat is, akiknek volt olyan időszakok, amikor egyáltalán nem jöttek a gólok, aztán átszakadt egy gát, és elkezdtek szépen potyogni.

Szerintem nem vitás, hogy Dembelé (nagyon) keveset adott nekünk, ahhoz képest, hogy mennyit áldoztunk érte. De a lehetőség még mindig benne van a nagy a dolgokra, csak fejben össze kellene szednia magát. Lehet, hogy ez sosem sikerül majd neki. Benne van, hogy örök ígéret marad, már csak a sérülései miatt is. De benne van az, hogy eljön neki az az időszak, ahol minden klappolni fog, és akkor nagyon erős szintet hozhat. Azt pedig rossz lenne látni, ha ezt másik csapatban tenné meg.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.13. 16:54:57

Troym írta:
2022.01.13. 16:40:20
Még a kaput sem találja el. (17/1) Gólja sincs egy darab se. Gólpassza is azért, mert beadott egy szögletet (oké van még 1 akcióból). De nyilván ő a legveszélyesebb. Még Braithwaite is előtte jár eredményességben. Az a fickó, akit igazolási időszakon kívül hoztak és senki nem értette mit keres itt. De még Dest is több gólpasszt összehozott jobb hátvédként és rengetegen elküldenék. Ha azon vitáznánk, hogy Depay, vagy Fati a veszélyesebb azt mondom bármilyen vélemény alátámasztható, na de ő? Ne már.
Ne legyél ennyire elvakult. Tényleg ő legveszélyesebb, abban a tekintetben amit állítanak a többiek.
Én is elküldeném Dembelét, és szerintem is gyenge volt.

De igazuk van. Dembelé playmaker. Már írtam hogy ő volt a Messink. Ha megkapta, csinált valamit. Ilyen játékosok nélkül BW soha az életbe nem rúg gólt, mert nincs ki helyzetet alakítson ki, amit a BW bekotorhat, lásd most is LDJ gólja.

Dembelé ezért tényleg fontos, csak szerintem is, annyira gyenge a mutatója és olyan arányban nem jönnek be a dolgai, hogy ezért marasztalni felesleges.

De tény, hogy ő legveszélyesebb. Ez egy amolyan paradox. Elküldjük miközben ő csinál mindent? Igen.
Majd Xavi kitalálja ki hogy mit vesz át, Ferrannal Fatival és Depayyal jók lehetünk Dembelé playmakingje nélkül is.

Playmaking:
cselezéssel emberek kimozdítása, terület generálás, olyan passz ami vonalakat tör fel, labda cipelése A-ból B-be, úgy hogy az lendületet, dinamikát ad a csapatnak stb.
Ezt tényleg kb csak Dembelé csinálta, főleg az 1. félidőben. Utána már Pedri is, Depay is, szóval menni fog ez nélküle is, de igazat kell adni, hogy jelenleg ő a legaktívabb emberünk a pályán. Ő tényleg csinálni akar valamit.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.13. 16:52:32

Troym írta:
2022.01.13. 16:03:19



Még a kaput sem találja el. (17/1) Gólja sincs egy darab se. Gólpassza is azért, mert beadott egy szögletet (oké van még 1 akcióból). De nyilván ő a legveszélyesebb. Még Braithwaite is előtte jár eredményességben. Az a fickó, akit igazolási időszakon kívül hoztak és senki nem értette mit keres itt. De még Dest is több gólpasszt összehozott jobb hátvédként és rengetegen elküldenék. Ha azon vitáznánk, hogy Depay, vagy Fati a veszélyesebb azt mondom bármilyen vélemény alátámasztható, na de ő? Ne már.
Ne haragudj, de csak a fejem tudom fogni. Egyrészt ez a minden szám ami szerinted alátámasztja, hogy közepes ? :D Másrészt meg a foci nem csak gólból és gólpasszokból áll, ennyiből senkiről se állapítható meg semmi. A fantasztikus logikád alapján reszketve várhatjuk, hogy visszatérjen SR, hisz gól/perc átlaga messze neki a legjobb a középpályán, biztos ő lesz akkor a megoldás...

Azt meg nem állítottam sehol, hogy ő a legveszélyesebb, de hogy az egyik legveszélyesebb azt statok nélkül szimplán, ha nézi az ember is láthatja, nem véletlen játszik bármelyik oldalon folyamat őt keresik a társak.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.13. 16:40:20

Grimaldo írta:
2022.01.13. 16:31:51
Troym írta:
2022.01.13. 16:03:19

Biztos én személy szerint jóval gyengébbnek látom szubjektívan, de a túloldalon meg azt érzem miután minden szám azt mutatja, hogy közepes az a válasz, hogy de ö a legveszélyesebb mert csak.
Milyen számok mutatják, hogy közepes? Nem hoztál erre semmit, csak egy teljesen értelmetlen statisztikát, hogy hányszor lőnek a csatáraink kapura.
Még a kaput sem találja el. (17/1) Gólja sincs egy darab se. Gólpassza is azért, mert beadott egy szögletet (oké van még 1 akcióból). De nyilván ő a legveszélyesebb. Még Braithwaite is előtte jár eredményességben. Az a fickó, akit igazolási időszakon kívül hoztak és senki nem értette mit keres itt. De még Dest is több gólpasszt összehozott jobb hátvédként és rengetegen elküldenék. Ha azon vitáznánk, hogy Depay, vagy Fati a veszélyesebb azt mondom bármilyen vélemény alátámasztható, na de ő? Ne már.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.13. 16:31:51

Troym írta:
2022.01.13. 16:03:19

Biztos én személy szerint jóval gyengébbnek látom szubjektívan, de a túloldalon meg azt érzem miután minden szám azt mutatja, hogy közepes az a válasz, hogy de ö a legveszélyesebb mert csak.
Milyen számok mutatják, hogy közepes? Nem hoztál erre semmit, csak egy teljesen értelmetlen statisztikát, hogy hányszor lőnek a csatáraink kapura.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.13. 16:25:26

Troym írta:
2022.01.13. 16:03:19
A gól előtti beadás 5 méterről pontatlan volt. A védő tisztázása pattant Luukra. Biztos így akarta.

Biztos én személy szerint jóval gyengébbnek látom szubjektívan, de a túloldalon meg azt érzem miután minden szám azt mutatja, hogy közepes az a válasz, hogy de ö a legveszélyesebb mert csak.
Nézd, vegyes a kép, mindenkinek igaza van kicsit. Dembelé a helyzeteinek egy jó részét elbénázza, nem talál kaput, belevezeti a védőbe a labdát stb. a másik részéből viszont egyértelműen veszély keletkezik. "Vakok között félszemű". Lőni mindenki tud (gondolnánk, nálunk persze nem igaz ez sem), de ha nézzük a meccseket, általában ő teremti meg magát a lövőhelyzetet, ő cselez majdnem mindig, amikor nála van a labda ezért őt is erőltetik. Kettőzni kell, mert benne van a veszély, már ezzel is bontja a védelmeket. Ha Alba van a szélen mindenki tudja, hogy csak passzol esetleg bead, abból pedig 10-ből 1-2 ami ember felé száll.
Dembelé egy lottószelvény, egy sorsjegy, ami elég ritkán nyer, de benne van esély. Ezzel nem dicsérni akarom, mert már nálam is nagyjából eljátszotta az esélyeit, de ez a tehetsége és a támadószelleme tény, és sajnos hiánycikk a csapatban. Nincs más játékos, aki mer cselezni, 1v.1- ezik (Abde igen, de láthatjuk pl. tegnap, mennyire ment neki), aki lefut egy embert. A többiek "csak" passzból, bemozgásokból tudnak túljutni az ellenfél játékosán, míg Dembelénél úgy 60%, hogy lazán lefutja, lecselezi a védőjét. A többiek a játék ezen elemében csak "alibiznek".
Ez az a faktor, ami miatt fontos ő, csak mellé ugye ott van a bénázása/dekoncentráltsága, különben már rég klasszis lenne. Szerintem Xavi is ezért értékeli őt, én magam mondjuk remélem, hogy Torres érkezésével és Fati egészségével végre más játékosok is képesek lesznek hozni ezt a váratlan faktort a támadásainkba.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.13. 16:22:53

Andris írta:
2022.01.13. 15:25:02
Szerintem halal mindegy, milyen statot hoztok, golokat vagy kapura tarto loveseket vagy kulcspasszokat vag xgt vagy akarmit. Aki erti, erzi is ezt a jatekot, es nezte az elmult ket honapban a csapat meccseit, az tudja, hogy Dembele adja az egyetlen igazan veszelyes pontot a tamadosorunkban. Ahanyszor hozza kerul a labda, 1v1, kulcspassz, beadas, lovocsel vagy loves a vege. Megkapja, es tudhatjuk h tortenni fog valami. Fele esetben semmi emlitesre melto, de megprobalja. Es sztem Messi kiserleteinek is a fele igy vegzodott. Talan valamivel jobb volt.
Engem is idegesit a sok ostoba dontese, a katasztrofalis lovesei, de ezek mellett is benne van a legnagyobb potencial, o az elso szamu veszelyforras elol.
A lenyeg, h jo a srac, es most egeszseges is.
A klubnak van egy anyagi helyzete ami korlatokat szab, es Be kell biztositani magunkat a serulekenysege miatt is szokasosnal joval nagyobb fuggo reszekkel, de egyebkent meg amit lehet ezek figyelembevetelevel meg kene tenni a maradasaert.

Azt meg elfelejteni, hogy majd 11 kezdo jatekosunk lesz, akikkel ujra top10es bl csapat leszunk, es mellesleg mind a 11 granatvoroskek vérű diszmellenyes katalan aki ha kell nem is ker fizetest, csak legyen ujra dicso elete klubja. Ilyen nem lesz tobbet. Az volt a csoda, hogy volt.
Nem banom, ha nem akar mindenaron Barcas lenni valaki, es azt se ha megkeri az arat a piaci viszonyoknak megfeleloen (!)… ettol meg jatszhat nalunk, ha osszejon, nem lesz semmivel kisebb a szememben. Ezekez inkabb altalanossagban irom. Dembele ugynoke altal kivant szamok egyreszt irrealisak, masreszt el se hiszem igazabol a sajtonak (a szamokat). 10bol 9szer kamu amit irnak, mindegy h atigazolasrol, fizetesrol vagy barmirol is van szo.
Olvasgatom a kommenteket, s tiszteletben tartva mindenkinek a véleményét, az enyém is meg van. Sajnos, az élettől kapott foci adottságához nem kapott elég leleményességet. Sőt!
Ami itt szemet szúrt, az a Messivel való összevetés. Szerintem ilyet még véletlenül sem szabad!
Nem is akarom feszegetni a dolgot, csupán egy megjegyzés: Messi ilyen idős korában még gyorsulásban is fölötte volt.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2022.01.13. 16:20:09

Ahogy Andris is fogalmazott, Dembi jelenleg az a játékosunk elől, akihez ha hozzákerül a labda, biztosak lehetünk benne, hogy történni fog valami csel/rálövés/beívelés/akármi. Ő nem passzolja felezővonalig vissza a labdát, ha összezárnak előtte. Ő jelenleg a legfélelmetesebb támadónk a többi csapat szemében. Még akkor is, ha szökőévente talál gólt. Nagyon buta döntéseket hoz, ezt már kielemeztétek kismilliószor. De még így is... Szerintem csak jó minőségű játszótársak kellenének mellé és akkor már nem csak őt akarná mindenki 2v1-ben fogni, máris több helye lenne. Szeretném, ha maradna megfelelő fizuval, vagy nagyon drágán el tudnánk adni. Ha ingyen itt hagy minket, akkor az nagyobb csapás lesz, mint hogy itt van, de nem lövi a gólokat.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.13. 16:03:19

A gól előtti beadás 5 méterről pontatlan volt. A védő tisztázása pattant Luukra. Biztos így akarta.

Biztos én személy szerint jóval gyengébbnek látom szubjektívan, de a túloldalon meg azt érzem miután minden szám azt mutatja, hogy közepes az a válasz, hogy de ö a legveszélyesebb mert csak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.13. 15:38:27

Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
Az első félidőben neki köszönhettük a helyzeteket, a gól előtti beadás is az övé. A többiektől semmi extra nem jött, előre rugdosták meg elvesztették. Ahogy Andris is írja, ha hozzá kerül a labda, benne van a veszély, hogy történik valami az ellenfél kapuja előtt. Szép dolog a statisztika, nagyon jó nézegetni de nem minden.

Mielőtt bárki belém áll, hogy mennyibe kerül meg itt van 4 éve, nekem mindegy, hogy megy vagy marad, ha nem tudnak megegyezni isten áldja, de tegnap is jó meccset játszott, amíg Fatiék nem jöttek a pályára ő vitte a hátán a csapatot, kb 80-20 arányban mentünk a bal oldalt, nem véletlenül. Az hogy kapura lövés nem nagyon megy neki az tény, de mióta játszik majdnem minden gólban benne van.

Ami pedig pluszban tetszett, hogy védekezésben besegített, én korábbi években nem láttam túl sokat hátul szerelni, szóval ebben meg úgy néz ki fejlődik.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.13. 15:37:09

Mivel csatár, én is elsősorban a helyzetei és a góljai alapján szoktam megítélni, és ebből a szempontból siralmas a kép. Én elfogadom, hogy a többiekhez képest még mindig benne van meg leginkább a gólveszély, de egy csatár a tiszta lövőhelyzeteknél legyen olyan kedves és találja már el a kaput.
Tegnap akkor is felszisszentem, amikor az oldalvonalnál egy lapos passzt nem tudott levenni, és a talpa alatt kicsúszott a labda. Viszont örültem, hogy néha vissza-visszajött védekezni is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 15:25:02

Szerintem halal mindegy, milyen statot hoztok, golokat vagy kapura tarto loveseket vagy kulcspasszokat vag xgt vagy akarmit. Aki erti, erzi is ezt a jatekot, es nezte az elmult ket honapban a csapat meccseit, az tudja, hogy Dembele adja az egyetlen igazan veszelyes pontot a tamadosorunkban. Ahanyszor hozza kerul a labda, 1v1, kulcspassz, beadas, lovocsel vagy loves a vege. Megkapja, es tudhatjuk h tortenni fog valami. Fele esetben semmi emlitesre melto, de megprobalja. Es sztem Messi kiserleteinek is a fele igy vegzodott. Talan valamivel jobb volt.
Engem is idegesit a sok ostoba dontese, a katasztrofalis lovesei, de ezek mellett is benne van a legnagyobb potencial, o az elso szamu veszelyforras elol.
A lenyeg, h jo a srac, es most egeszseges is.
A klubnak van egy anyagi helyzete ami korlatokat szab, es Be kell biztositani magunkat a serulekenysege miatt is szokasosnal joval nagyobb fuggo reszekkel, de egyebkent meg amit lehet ezek figyelembevetelevel meg kene tenni a maradasaert.

Azt meg elfelejteni, hogy majd 11 kezdo jatekosunk lesz, akikkel ujra top10es bl csapat leszunk, es mellesleg mind a 11 granatvoroskek vérű diszmellenyes katalan aki ha kell nem is ker fizetest, csak legyen ujra dicso elete klubja. Ilyen nem lesz tobbet. Az volt a csoda, hogy volt.
Nem banom, ha nem akar mindenaron Barcas lenni valaki, es azt se ha megkeri az arat a piaci viszonyoknak megfeleloen (!)… ettol meg jatszhat nalunk, ha osszejon, nem lesz semmivel kisebb a szememben. Ezekez inkabb altalanossagban irom. Dembele ugynoke altal kivant szamok egyreszt irrealisak, masreszt el se hiszem igazabol a sajtonak (a szamokat). 10bol 9szer kamu amit irnak, mindegy h atigazolasrol, fizetesrol vagy barmirol is van szo.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.13. 13:10:22

bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput. Erő pedig van bőven, szóval ha eltalálná, abból tuti, hogy lenne gól bőven. Tegnap a végén az az éles szögből leadott lövőse volt tán az első meccsek óta, amivel kaput talált, de persze lehet, hogy volt még 1, vagy 2, csak nem emlékszem rá..

Képzeljük el, ha ebből a 4-5-6 lövésből csak 1 beakadna meccsenként. Nagyon máshogy tekintenénk rá. Csak nem tudom, ez ideiglenes téma, vagy egyszerűen csak nem tudja kontrollálni a lövéseit.
Nem igazán, a szomorú az, hogy van egy 130 millió euros játékosunk és lassan 3 éve talán azon drukkolunk, hogy találja el a kaput vagy hogy ne vezesse 2 védőbe a labdát. Egy 30 milliós játékostól még csakcsak elmegy, de így totális katasztrófa az ember, felesleges ezeket az apró pozitívumokat keresgélni benni, mert a srác így vagy úgy 3 Ferran Torres árába került vagy lehetne még néhány durva összehasonlítást keresni. Ennek tükrében gyors és olyan jól húzza vissza a labdát mint Perisic….
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 12:42:01

davi10 írta:
2022.01.13. 10:07:57
bence0330 írta:
2022.01.13. 09:26:01
Az a szomorú, hogy jelenleg szerintem egyetlen dolgon múlik a megítélése (ha csak szakmai szemmel nézem, és hagyom a mostani szappanoperájukat). A lövésein. Az elmúlt 6-7 meccse úgy nézett ki, hogy megcsinálja magának a helyzetet, meccsenként akár 4-5-ször is, megveri 1v1-ben a védőjét, el is tudja lőni, de én nem tudom láttam-e ilyet, hogy valaki hosszú meccseken át egyszerűen ilyen szinten képtelen eltalálni a kaput.
Engem Vinicius-ra emlékeztet. De úgy az egész csapatra jellenző, hogy 10+ méterről képtelenek eltalálni a kaput, ez szerintem az egyik leggázabb része a csapatnak.
Végre eljutunk lövőhelyzetekig, merünk is lőni a 16-oson kívülről, de kb. senki nem képes eltalálni a kaput.

Majd talán Fati vagy Torres...
Suareznek is voltak itt időszakai, amikor meccseken keresztül nem tudta belőni, még 5 méterről sem. Marcus Rashford a Unitedben hasonló cipőben jár jelenleg, bár Ő még mezőnyben is bénázik.
Meglepően gyakori a támadóknál, hogy fejben leblokkolnak kifejezetten a befejezéseknél/góllövésnél és rossz döntéseket hoznak. Dembelé esetében csak látványosabbak a kihagyott helyzetek, mert szinte csak távolról vagy kiszorított(oldalról) helyzetből lő, és túlságosan nagy erővel. Egyértelműen fejben van valami gát, stressz ami miatt rágörcsöl a végén és elrontja. Jó lenne ha az ügynöke a nagy tárgyalásosdi mellett segítene például egy megfelelő szakember találni mellé, akivel le tudja ezt a problémát küzdeni.
Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
https://understat.com/player/3226 Dembele
https://understat.com/player/7887 de Jong
https://understat.com/player/3211 Braithwaite

Igen, jobbak a befejező csatáraink kaput eltaláló lövései. Hiszen nekik igazából ez az elsődleges feladatuk, ráadásul ha megnézed a linkelt oldalakon, akkor Ők szinte csak a 16oson belülről lőnek. (90-95%)
Dembele lövései ezzel szemben nagyrészt messzebből vagy oldalról érkeznek, nem a kapuval szemben. Így értelemszerűen nagyobb a hibalehetőség, ráadásul több ellenfél is van útban, hogy blokkolja. Ettől függetlenül természetesen ennél jobb pontossági egyértelműen elvárható lenne egy ilyen szinten játszó embertől. Csak az ilyen összehasonlítások rendkívül csalókák tudnak lenni.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.13. 12:34:11

Troym írta:
2022.01.13. 11:05:30
A statisztikák kemény dolgok, szóval úgy néz ki, hogy eddig 17 lövése volt pl a bajnokságban, 16 nem talált kaput és 0 gól, ez 6 meccsen. Braithwaite 3 meccsen, 7 lövés, 3 talált kaput 2 gól. Fati 5 meccsen 13 lövés, 6 talált kaput 3 gól. Luuk 11 meccsen 14 lövés, 5 talált kaput 3 gól. Jutgla 5 meccsen 10 lövés, 4 talált kaput 1 gól. Abde 9 meccsen 15 lövés, 4 ment kapura 1 gól. Memphist nem tettem ide, mert sokkal több meccset játszott, nehezebb az összehasonlítás.
Nekem úgy néz ki jelenleg ő a leggyengébb támadó kapu előtt. (összpontosítás és gyors döntések kellenek ott, plusz nem ártana a munkára figyelni a milliók helyett) Tavalyi szezonban pl. Dembelének 30 meccsen volt 55 lövése, 21 ment kapura és 6 gólt rúgott.
Ez így pont csak arra jó, hogy hergelje a népet, ez így kb semmitmindó statisztika... Dembele össz xg-je 0.59 és ez kb mindent elmond milyen helyzetkben is kell próbálkoznia... 17 lövéséből amúgy 12 volt boxon kívülről, ezeknek az átlag xg-je 0.02, míg az 5 lövésének ami boxon belül volt az átlaga 0,03 xg. :D
Itt inkább az a kérdés, hogy miért nem tud normális minőségű helyzetkbe kerülni, mert ezekből senkitől se elvárható, hogy szállítsa a gólokat..

A többieket lusta vagyok leírni, de röviden mindenkinek sokkal jobb minőségű helyzetei vannak és Fatin kívül (még BR9 is, de nála nagyon kicsi a minta) mindenki alúl rúgja az xg-jét..
Válasz küldése