Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.25. 19:40:39

És Suárez mellett akkor Coutinho volt a másik csatár, vagy mi? :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.25. 19:20:16

rikko írta:Nem tudom melyik meccset nézed/nézted
:D Egyből neki kell esni a másiknak, ha valamiben nem értetek egyet?

Itt egy passztérkép, ez 4-3-3. De ezeknek a felállásoknak a jelentősége eléggé el van túlozva, inkább szerepkörökben kellene gondolkodni.

Ha már passztérkép: a legtöbb passztérképünkön Busquets-é a legnagyobb kör, mivel ő irányít mindent a középpályán. Itt most jó látni, hogy Arthur és Rakitic jóval többet tudott vállalni, így a terhelés jól eloszlik a három játékos között.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.25. 19:11:39

Nem tudom melyik meccset nézed/nézted de nekem a tegnapi valahogy nem volt 433... Rafinha visszavontabb volt.


@ edzésekről való késés: no comment... komolyan gondolja a srác, hogy itt ebből megél.... egy Dortmundban lehet bohóckodni, de még ott se nagyon... Nem értem mi a gondja a srácnak. Jól bekezdett, aztán kimaradt és most ezért durcizik ?
:roll: :roll: :roll:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.10.25. 19:10:24

Kár érte, mert nagyon jól kezdte a szezont. Az előzőhöz képest egyenesen álomszerűen. Alázat nélkül nem megy.

Nem tudjuk, hogy igaz-e, de kívülről csak az edző kapja az ívet, mert nem játszik xy, közben meg ki tudja mi van a háttérben. Ha valóban késeget edzésről akkor meg is érdemli, hogy üljön a padon.
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.10.25. 18:54:33

rikko írta:Szerintem csak 4-4-2-ben nem látja a helyét az öreg.
4-3-3-ban meg már tudjuk, hogy ott van a kezdőben.
Hosszú még a szezon , Rafinha Ernőbát igazolta.

Dembinek le kell nyelnie a békát és törni előre.
Milyen 442? 433ban játszunk folyamatosan csak annyi változás történt hogy coutinho támadó lett és Arthur bekerült a középpályára hogy stabilabb legyen a csapat. Dembele amúgy sem illik csapatba, neki és klubnak is az lenne a legjobb ha nyáron távozna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.25. 17:50:32

keres heti 50 millió forintot, kb ez az egy dolga lenne, hogy pontosan megjelenjen ahol meg kell :lol: állítólag valverde ezért is orrol rá...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.25. 17:38:07

Sokat kell még érnie fejben... :roll:
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.25. 17:32:04

The team was supposed to meet yesterday at 7:00 to be ready in the dressing room, but Dembélé arrived 25 minutes late. [cuatro]

A sport szerint edzésekről is gyakran késik. Így nehezen fog bekerülni a kezdőbe
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.24. 23:15:00

Szerintem csak 4-4-2-ben nem látja a helyét az öreg.
4-3-3-ban meg már tudjuk, hogy ott van a kezdőben.
Hosszú még a szezon , Rafinha Ernőbát igazolta.

Dembinek le kell nyelnie a békát és törni előre.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.24. 22:58:46

bojankrkic27 írta:A tehetsége alapján lenne, de sajnos nem lehet mindenki egyszerre a pályán és én személy szerint is inkább Arthurt preferálom...
Full nem egy poszt, nem egy profil.

Szerintem amúgy már nem fog visszakerülni kezdőnek... Az hogy ma Rafhina volt helyette és időhúzó csere sem volt szerintem eléggé jelzés értékü.

De a franc de tudja mit variál sz öreg...
Kép
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2018.10.21. 15:23:50

Nekem nagyon tetszett a szezon eleji formája, de mostanra sajnos nagyon visszaesett, ami nyilván azzal van összefüggésben, hogy már nem kezdő. Egyébként a kezdőből való kikerülését abszolút Arthur kiemelkedő játékának tudom be, amit abszolút kiérdemelt. Az is egyértelmű volt, hogy a Cou Dembele kettősből ki fogja a rövidebbet húzni. Ez sajnos azzal járt, hogy Dembele barátunk elvesztette a motivációját, mivel egyertelművé vált, hogy a legerősebb kezdőben nincs helye. A tehetsége alapján lenne, de sajnos nem lehet mindenki egyszerre a pályán és én személy szerint is inkább Arthurt preferálom... elképesztő a pali!
Na de bízzunk benne, hogy Messi kiesésével újra szerephez jut es bebizonyitja, hogy lenne helye a kezdőben, ezzel feladva a leckét Ernő bának a szezon hátralevő részére.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.21. 14:53:48

Chino írta:Nem igazán értettem tegnap mi volt vele.
Baromi jól szállt be, nehezen tudták tartani, benne volt a veszély, meg adott is két gólpassz értékű labdát.
A második félidőre kijött és mintha elfelejtett volna focizni. Lehet, hogy történt valami a szünetben mert hatalmas kontraszt volt a két játékrész között.
Össze kell szednie magát, mert Messi kidőlésével elő kell lépnie. Reemélem a szezon eleji formáját át tudja menteni és így hogy szabadabban játszhat feljavul a teljesítménye.
Nemtartozom a sztároljuk Dembelet táborba, ügyes kétségtelen, de Barcelonaba eddig nem nagyon tudja kamatoztatni a tehetségét. Viszont annyiban megvédeném, hogy ugyanúgy ahogy Semedo, ő sem kapott túl sok labdát, volt 2-3szitu amikor nemis értettem, hogy Suarez miért balra passzolt Coutinhonak, amikor ottvolt jobbon Dembele és egy hosszabb passzal letudta volna futni az emberét. Ebben az évben szerintem a szerencsétlenkedésünkben közre játszik azis, hogy 100ból 85ször Coutinho-Messi-Alba-majd Suarez átlépése és-Messi lövése, néha Coutinho 20 méteres bombája, de kb ennyi a játékunk. Hátrébb meg Pique megindítja Semedot aki fut, majd senki nem megy vele és visszapaszolja Rakiticnek aki vissza Semedonak aki vissza Rakiticnek és Rakitic Busqetsnek aki Messinek, Leghátul meg Ter Stegen Piqunek vagy Busqetsnek. Akármennyi Barca meccset nézek, mindig ezvan, megvan ki kinek passzol és semmi meglepetés, de ami a legrosszabb, hogy ezáltal kb mindenki erre készül és ebből már voltak gondok ebben az évben, de lehet csak én látom így.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.21. 13:57:42

Nem igazán értettem tegnap mi volt vele.
Baromi jól szállt be, nehezen tudták tartani, benne volt a veszély, meg adott is két gólpassz értékű labdát.
A második félidőre kijött és mintha elfelejtett volna focizni. Lehet, hogy történt valami a szünetben mert hatalmas kontraszt volt a két játékrész között.
Össze kell szednie magát, mert Messi kidőlésével elő kell lépnie. Reemélem a szezon eleji formáját át tudja menteni és így hogy szabadabban játszhat feljavul a teljesítménye.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.21. 12:25:26

A pont odaértek az volt, mikor két lövőcselt csinált, de mindkettőnél másfél méterre rúgta magától a labdát? :D Szerencsére az elsőnél még volt területe befutni. Második már az ötösön bel volt.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.21. 10:45:56

P.U.Y.O.L. írta:Mint írtam az Élő topikban, az első félidőben nagyon jól játszott. Tetszett a játéka.

A második félidőben azonban nem emlékszem értékelhető megmozdulásra tőle. Rengeteg hibára azonban igen. Így nem nagyon lesz kezdő a közeljövőben... :?
Mert nincs meg az összjáték, Semedoval, majdhogynem ütköztek, nemhogy egymást megtalálják a labdával. Amúgy nem temetném, mer nagyon okos játékos, tegnap is ügyesen erősen laposan beadta a labdát, csak nem érkezett senki.
Egyénileg megoldása is szép volt az elején, csak pont oda értek a lövése pillanatában, amúgy meg a többiek is elég gyengék voltak, felé lőtték, meg oldalhálóba, pedig igencsak nagy ziccerek adottak a második félidőben.

Viszont tényleg nem hatékony és nem nem az ő hibája. Egyszerűen nem áll össze a csapat. Pl Suarez is nagyon gyenge, Semedo nem tud védekezni, a gólnál majdnem a pálya másik oldalán volt, annyira üresen hagyta az emberét.
Legbosszantóbb, hogy most kellene sok-sok pontot szerezni, mikor az ellenfelek hullatják. (ha hétvége nyertesei mi vagyunk)
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.10.21. 10:15:15

Ronaldinho&Barca írta:De mit is várunk? Kis szerencsével tegnap is kapott volna jobb esetben max 10 percet. EV szépen elkezdte mellőzni az utóbbi időben, jó kérdés miért..
Mert rájött valverde arra hogy coutinho jobb ha támadót játszik és ez miatt nincs helye dembelenek.
+Dembelevel a védekezés és dembele nélkül:

Dembele,coutinho,busquets,rakitic

Coutinho,Arthur,busquets,rakitic

A négyes vonal ugyebár azért van mert Messi a másik oldalát nem zár vissza ha ezt megtenné akkor nyilván dembele is simán ott lehetne a kezdőben coutinho mellett.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.10.21. 10:03:21

De mit is várunk? Kis szerencsével tegnap is kapott volna jobb esetben max 10 percet. EV szépen elkezdte mellőzni az utóbbi időben, jó kérdés miért..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.21. 09:46:44

Tomix354 írta:Az első félidőt nem láttam, de amit a másodikban csinált az értékelhetetlen. A szurkolók már fütyülik, Valverde arcán is látni lehetet, hogy nem fog sokat játszani. Számomra eddig még nem volt egy olyan meccs sem, ahol azt tudtam volna mondani jól játszott, pedig most az elején kapott bőven lehetőséget. Persze lőtt 1-2 szép gólt, amik között akad pár fontos is, meg lehet mondani a játékára, hogy bíztató, de egy jó ideje csak ez megy. Egyszerűen nem illik a jelenlegi csapatba, szerintem mindenki jobban járna, ha kölcsönbe eldobnák valahova, vagy ha van rá vevő nagyon jó áron, akkor elgondolkodnék az eladásán is
Ha el is adnánk az itteni teljesítménye alapján elmenne vagy 50ért közben 100+ volt.
Csak is Puyol
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.20. 22:59:57

Az első félidőt nem láttam, de amit a másodikban csinált az értékelhetetlen. A szurkolók már fütyülik, Valverde arcán is látni lehetet, hogy nem fog sokat játszani. Számomra eddig még nem volt egy olyan meccs sem, ahol azt tudtam volna mondani jól játszott, pedig most az elején kapott bőven lehetőséget. Persze lőtt 1-2 szép gólt, amik között akad pár fontos is, meg lehet mondani a játékára, hogy bíztató, de egy jó ideje csak ez megy. Egyszerűen nem illik a jelenlegi csapatba, szerintem mindenki jobban járna, ha kölcsönbe eldobnák valahova, vagy ha van rá vevő nagyon jó áron, akkor elgondolkodnék az eladásán is
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.10.20. 22:49:59

Mint írtam az Élő topikban, az első félidőben nagyon jól játszott. Tetszett a játéka.

A második félidőben azonban nem emlékszem értékelhető megmozdulásra tőle. Rengeteg hibára azonban igen. Így nem nagyon lesz kezdő a közeljövőben... :?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.09.20. 09:36:51

én valamiért inkább mindig Mbappéval hasonlítom nem Neymarral. eddig egyértelműen a PSG-s a nyertes de az idei szezonban ahogy mások is említik elég szépen jön fel a mi srácunk is.
legfeljebb nekem az a ragadvány nem tetszik hogy - "istenadta tehetség" az látszik - mert az olyan sejtelmes semmitmondás.
nézzük az adottságait: fiatal, gyors,cselezőképes,jó a rúgótechnikája, úgy tűnik kétoldalas.
nem ismételgetem, amit leírtatok inkább azt hogy a csapatba történő beépítése rendben van e? ami a játékperceket illeti igen. a posztja a bal oldal igen (Messi miatt) az hogy rengeteg időt a 16-os magasságában ácsorog már szerintem kifejezetten nem! ő a sebességéből a lendületes ráfutásokból tud igazán profitálni a statikus cselezgetésekben többnyire elakad.az külön erénye szerintem, hogy futtában is jól lát és jól is passzol ha van kinek!!
én azt gondolom, hogy az igazi az lenne, ha Coutinho indíthatná őt és nem fordítva, vagy nem egymást kerülgetve kellene a védők gyűrűjében kis területen kínlódniuk. (az utolsó és legszebb gólja itt most csak véletlen aláfestés!)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.20. 09:01:39

18Barca99 írta:
LG írta: Szerintem is egyértelmű, hogy a brazil jóval előrébb tart. De Neymar nagy gyengesége, hogy döntő pillanatokban meginog, nem lövi be a ziccert, passzol, mikor lőnie kéne, lő, mikor passzolnia kéne, van csinál még egy felesleges cselt. Dembelé viszont pont ebben tűnik erősnek, hogy beveri a meccseket eldöntő gólokat. Lehet, hogy összjátékban sosem éri el a brazil szintjét, de nem is kell, amíg gólokkal, gólpasszokkal, megindulásokkal döntő faktor a meccseinken. Végre lehet Messin kívül másban is bízni.
Jó, azért attól függetlenül, hogy én hoztam fel, hogy Neymar semmivel nem volt jobb (szigorúan!) az eheti Bl meccseket összevetve Dembelenel, még nem esnék át a ló túl oldalára sem. Ha minden áron össze akarjuk hasonlítani őket, akkor Neymarnak is a Barcás karrierjét nézzük. Lehet csak nekem jön le így, de azért akárhogy is nézzük kettejük közül Neymar lőtt sokkal fontosabb gólokat itt (eddig). Amikor meneteltünk LE első évében, nem ingott meg annyit fejben, mint a Psgben azóta. Dembouznak meg komolyabb meccsek közül van egy bombája a Chelsea ellen, meg talán még idevehetem a Sevilla elleni szuperkupa döntőt.

Remélem tartja a formáját és tavasszal is lesz lehetősége megmutatni magát igazán éles szitukban. Az fogja igazán beárazni.
Nem "szégyen" kimondani, hogy Neymar jelenleg jobb játékos, mert objektíven nézve így is van. Viszont van köztük 5 év korkülönbség és kb. ennyi európai top klubban/top bajnokságban eltöltött idő. Én nagyyon bíztam a srácban, alapvetően olyan képességei vannak, amik nagyon keveseknek. A tavalyi évet én nem venném alapul, nem lehet objektív következtetést levonni belőle. Sanszosnak tartom, hogy az is hozzájárult a teljesítményéhez, hogy Valverde elkezdett komolyan számolni vele és ez sok mindent megkönnyített. Nem is görcsös és az adódó játékhelyzeteket is jól ismeri fel, amiben ráadásul még sokat fejlődhet. Remélem ez utóbbi még sok aspektusban is előjön, de a legfontosabb, hogy fejben mennyit fog érni, a többi jön majd magától.
Forca Barca!!!!
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.20. 07:22:55

LG írta: Szerintem is egyértelmű, hogy a brazil jóval előrébb tart. De Neymar nagy gyengesége, hogy döntő pillanatokban meginog, nem lövi be a ziccert, passzol, mikor lőnie kéne, lő, mikor passzolnia kéne, van csinál még egy felesleges cselt. Dembelé viszont pont ebben tűnik erősnek, hogy beveri a meccseket eldöntő gólokat. Lehet, hogy összjátékban sosem éri el a brazil szintjét, de nem is kell, amíg gólokkal, gólpasszokkal, megindulásokkal döntő faktor a meccseinken. Végre lehet Messin kívül másban is bízni.
Jó, azért attól függetlenül, hogy én hoztam fel, hogy Neymar semmivel nem volt jobb (szigorúan!) az eheti Bl meccseket összevetve Dembelenel, még nem esnék át a ló túl oldalára sem. Ha minden áron össze akarjuk hasonlítani őket, akkor Neymarnak is a Barcás karrierjét nézzük. Lehet csak nekem jön le így, de azért akárhogy is nézzük kettejük közül Neymar lőtt sokkal fontosabb gólokat itt (eddig). Amikor meneteltünk LE első évében, nem ingott meg annyit fejben, mint a Psgben azóta. Dembouznak meg komolyabb meccsek közül van egy bombája a Chelsea ellen, meg talán még idevehetem a Sevilla elleni szuperkupa döntőt.

Remélem tartja a formáját és tavasszal is lesz lehetősége megmutatni magát igazán éles szitukban. Az fogja igazán beárazni.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.09.19. 22:19:24

LG írta:
Persze, meg láttam is, de összességében még a brazil a jobb játékos. Hangsúlyozom, MÉG !
Szerintem is egyértelmű, hogy a brazil jóval előrébb tart. De Neymar nagy gyengesége, hogy döntő pillanatokban meginog, nem lövi be a ziccert, passzol, mikor lőnie kéne, lő, mikor passzolnia kéne, van csinál még egy felesleges cselt. Dembelé viszont pont ebben tűnik erősnek, hogy beveri a meccseket eldöntő gólokat. Lehet, hogy összjátékban sosem éri el a brazil szintjét, de nem is kell, amíg gólokkal, gólpasszokkal, megindulásokkal döntő faktor a meccseinken. Végre lehet Messin kívül másban is bízni.
Plusz a hype, Neymar jelenkorában szerintem döntő faktor ami megnyomja a teljesítményét is elég szépen. Én kezdetben imádtam a játékát, zabolátlan könnyed brazilos tánc, mára ebből a nemzetisége maradt meg, számomra.

Dembele kapcsán előttem szólóak leírták tökéletesen a helyzetet, megérte türelemmel lenni felé és bizalmat adni. Bevallom őszintén féltem kicsit, de egyben nagyon bíztam is benne, hogy áttöri azt a képzeletbeli gátat. Összjátékban és sok mindenben van hová fejlődni, de hát piszok fiatal, ami pedig erénye, az hatalmas fegyver. Szóval így tovább Demb!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.09.19. 19:59:11

Ha nyár elején Griezmann "neymarozik" egyet és ide jön, akkor valószínűleg az eddigi Dembélé-ből nem sokat láttunk volna.
Válasz küldése
cron