Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.05.22. 13:41:49

visca el barca írta:igen? kik azok?
Griezmann 29 gól és 15 gólpassz ~3900 perc alatt, Suarez 31 gól 18 gólpassz ~4450 perc alatt, tehát sokban nem különbözik az idei (!!!!) szezonjuk számok alapján. Mélyebben nem szeretnék belefolyni, mert Suarez úgysem lesz eladva, padra meg főleg nem lesz kirakva. Dembele fog padozgatni, aztán meglesz a támadósor.

Szerk. bár off, de én azzal is meg lennék elégedve, ha Lajos nem fetrengene meg vitatkozna állandóan, és ha mögötte/mellette lesz Messi, Coutinho, Dembele/Griezmann akkor simán meglövi a 30at jövőre is, kortól függetlenül. Bár ehhez kellene EV is, hogy ne ezzel a stabil 442-vel bohóckodjunk, mikor messze jobbra is képes lenne a tím.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.22. 13:37:32

Hát, akik nálunk szerintem meglőnék az évi 30 gólt, mellé hasznosak lennének mezőnyben is, Agüero és Griezmann mindenképp, de Dybalát is ide sorolnám. De ez itt már off.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.22. 13:19:25

S.Agüero írta:
semmi baj nincs lajossal, csak vissza kell tenni a boxba középre és ki kell szolgálni, meg ki kell hagyni a passzolgatásból. még mindig világklasszis.
Ja, csak ez elég nagy hátrány. :D Vannak olyan csatárok is, akik meglőnék a 30 gólt szezononként, mellé még használhatóak lennének a csapatjátékban is.
igen? kik azok?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.22. 12:51:14

semmi baj nincs lajossal, csak vissza kell tenni a boxba középre és ki kell szolgálni, meg ki kell hagyni a passzolgatásból. még mindig világklasszis.
Ja, csak ez elég nagy hátrány. :D Vannak olyan csatárok is, akik meglőnék a 30 gólt szezononként, mellé még használhatóak lennének a csapatjátékban is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.22. 09:17:30

Chino írta:olvasd már el az egész mondatot és utána ragadj klaviatúrát szerintem.
elolvastam. 32 éves = öreg. jövőre messit is el kelnne adnunk mert lassan ő is 32 éves lesz. newm is értem mit keres még nálunk

semmi baj nincs lajossal, csak vissza kell tenni a boxba középre és ki kell szolgálni, meg ki kell hagyni a passzolgatásból. még mindig világklasszis.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.22. 00:38:52

visca el barca írta:
Chino írta:főleg, hogy jövő szezonban már 32 éves lesz.
32??????????? te jó ég, legalább 5 éve abba kellett volna hagynia a focit :D istenem, milyen szánalmas ez az öregezős mániátok :D
olvasd már el az egész mondatot és utána ragadj klaviatúrát szerintem.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.21. 21:39:15

hajnesz írta:Dembélé idén is ott ült a padon, szóval lényegi változás "csak " annyi lesz, hogy Iniesta helyett Coutinho fog játszani, Paula-Gomes helyett meg Grizes :mrgreen:
igen, valóban a padon ült egy súlyos sérüléssel a háta mögött, kb. 0 km-el a lábában, egy új csapatban, idegen környezetben, 21 évesen.
A hatékony középpálya összetétele lesz a következő szezonban a kérdőjel, nem a négy támadó játszatása szerintem, mert az ehhez képest kellemesebb "probléma" EV. számára.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.21. 21:24:41

Dembélé idén is ott ült a padon, szóval lényegi változás "csak " annyi lesz, hogy Iniesta helyett Coutinho fog játszani, Paula-Gomes helyett meg Grizes :mrgreen:
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.21. 21:07:36

Sinya22 írta:Szerintem is Dembelé fogja kicsit meginni ennek a levét,úgy sem fogunk kiállni Messi-Griez,Suarez,Dembelé sorral.
Szerintem sem, DE! végre lesz "minőségi" mélysége a keretnek és a padra kinézve lesz kit felküldeni a pályára, ha érdemi változásokat szeretnénk eszközölni a játékunkban.
Egyébként miért gondoljátok, hogy nem fog működni a rotálás, mikor három fronton kell majd helytállni és jellemzően akad sérülés, formahanyatlás, eltiltás egy szezon folyamán.
Szóval, én személy szerint boldog és elégedett lennék (vagyok) a Messi, Griez, Suarez, Dembelé sorral.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.21. 19:10:53

Suárez mondjuk messze volt Neymar pozíciójától. 10 méterrel közelebb játszott a vonalhoz, de ettől függetlenül ott is ugyanúgy kell átvenni egy labdát, mint a pálya közepén.
Ritkán szorult azért ki a tizenhatos vonalától kijjebb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.21. 19:02:28

brazilfan írta:
Cestus írta:Ott van a Bayernben is a Robbéry, 35 évesek, de még mindig félelmetes játékosok és a támadójátékuk erősen függ tőlük.
Ez erősen meglátszott a Real elleni meccsen is, az eredményt ismerjük.
Robben lesérült már az elején, Ribéry viszont megbontotta a védelmüket nem egyezer, az odavágón az ő oldaláról jött minden helyzetük. Befejezésben persze nulla volt, és túl sokat is képzel magáról. Mindezzel alapvetően arra akartam kilyukadni, hogy egy bőven 30+-os játékos is lehet még simán jó.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.21. 18:56:04

Ahogy Chino fogalmazott, ha a jövő csapatát akarja az ember építeni, akkor nyilván öregnek számít az ha valaki mindjárt 32 éves.

Az viszont tényleg igaz, hogy vétek Suarezt úgy használni mint ahogy használtuk idén. Simán van még benne 3-4 jó év, DE ahhoz az is kéne hogy ne a baloson kelljen szenvednie Neymar helyén, mert annak semmi értelme.
Ez majdnem olyan mintha Messit hátvédnek akarnánk berakni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.21. 18:52:03

Cestus írta:Ott van a Bayernben is a Robbéry, 35 évesek, de még mindig félelmetes játékosok és a támadójátékuk erősen függ tőlük.
Ez erősen meglátszott a Real elleni meccsen is, az eredményt ismerjük.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.21. 18:50:16

OFF
Egy 32 éves csatár, aki az egész pályafutását végigverekedte, igenis öreg. Az Iniesta-típusú irányítóknál ez a kor még nem feltétlenül lenne vészes, de egy középcsatárnál az.
Idén Suárez kétszer is komoly hullámvölgybe került, ősszel és most is, én ezt is az életkorának tudom be. Arról nem beszélve, hogy agyilag kezelhetetlen.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.21. 18:44:26

visca el barca írta:
Chino írta:főleg, hogy jövő szezonban már 32 éves lesz.
32??????????? te jó ég, legalább 5 éve abba kellett volna hagynia a focit :D istenem, milyen szánalmas ez az öregezős mániátok :D
Ott van a Bayernben is a Robbéry, 35 évesek, de még mindig félelmetes játékosok és a támadójátékuk erősen függ tőlük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.21. 18:41:55

Azt én se értem hogy 30 után miért kell ennyire hangoztatni ezt. Oké,nem mondom hogy építsük Suarez köré a csapatot,de Iniesta pl 34,és még okosan használva mindig tudott volna 1 szezont hasonló szinten lehozni. De lehetne sorolni a neveket,hogy ki hogyan játszottak 30 fölött,és meddig. Szerintem is Dembelé fogja kicsit meginni ennek a levét,úgy sem fogunk kiállni Messi-Griez,Suarez,Dembelé sorral.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.21. 18:39:16

Chino írta:főleg, hogy jövő szezonban már 32 éves lesz.
32??????????? te jó ég, legalább 5 éve abba kellett volna hagynia a focit :D istenem, milyen szánalmas ez az öregezős mániátok :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.21. 18:16:31

Lehet mondogatni, hogy csak kontrákra jó, nem illik a stílusba, de idáig olyan steril volt a jobb oldalunk, főleg felállt védelem ellen, hogy rossz volt nézni. Egyszerűen nem volt, aki megidnduljon, betörjön, védelmet bontson meg, most Dembelé ezt zsigerből megteszi. Miután lement és Denis váltotta azon a szélen zongorázni lehetett a különbséget. Amikor Messi nem volt fent, egyszerűen nem lehetett kitől várni, hogy feltörje a védelmet. Ha hozzá került a labda viszont már lehetett számítani gólveszélyre. Igen, vannak még rossz megoldásai, de könyörgöm, egy épp hogy 21 éves gyerekről beszélünk, aki több, mint a fél szezonban sérült volt.
Nagyon sajnálnám, ha Griezmann érkezésének ő inná meg a levét.

Suarez bármilyen gólerős, és bármennyit köszönhetünk is neki, ha nem vérbeli 9-esként játszik már a csapat terhére van és ha a jövő csapatát akarjuk építeni, akkor abban kezdőként neki nem igazán van helye, főleg, hogy jövő szezonban már 32 éves lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.21. 14:01:57

S.Agüero írta:A döntéshozatalokban még sokat kell fejlődnie, de jó lesz ez.
Szerintem alapvetően ösztönösen cselekszik és ettől még gyorsabb, akár csak Messi, nem hezitál, meghúzza "zsigerből" és vagy bejön, vagy nem... :mrgreen:, nála még többnyire nem, de csak idő kérdése, hogy ez az arány átforduljon. Ami engem személy szerint minden alkalommal lenyűgöz, hogy brutális a kezdősebessége, de mégis olyan könnyedséggel teszi, hogy már zavarba ejtő, mert Leo-hoz képest benne van még egyfajta kecsesség, lazaság is, amit Rondaldinho megindulásaiban lehetett látni. Messi máshogy, olyan feltartóztathatatlanul, a szemnek követhetetlenül csinálja, sokszor a sokadik visszajátszás után látjuk, hogy pontosan, hogy is csinálta.
Én mentálisan jobban "féltem", a magánéletben problémásabbnak érzem, a csapaton belül jó lenne, ha Messi (valóban) felkarolná, mint ahogy lehetett már olvasni róla. A magán életben talán Umtiti - azonos vallás, rassz, étrend stb.- miatt patronálhatná, segíthetné... a gyereket.
De, aztán lehet, hogy minden rendben vele és mindenki mellette áll, már csak neki kellene élni-e a lehetőséggel, hogy a világ legjobb csapatában játszik.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.21. 13:22:26

A döntéshozatalokban még sokat kell fejlődnie, de jó lesz ez.

Jövőre szerintem "csak" 12. ember lesz még Griezmann érkezésével. Bár én már őt nyomatnám Suárez kárára, de Valverdénél úgyis kezdő lesz az uruguayi.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.21. 12:19:33

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha elkerülik a komolyabb sérülések, akkor a következő 10 év róla fog szólni. Az hagyján, hogy gyors és jól cselez, de olyan szinten ketlábas, hogy a "gyengébbik" lábával rúgja a szögleteket és szintén a gyengébbik lábával szórja a tűpontos beadásokat a jobboldalról. Én nagyon remélem, hogy Messi fixen visszalép a középpályára és onnan osztogatja majd a forintos labdákat a Coutinho, Griezmann/Suarez, Dembelé hármasnak. Hajrá Dembelé, klasszisokkal jobb leszel, mint Neymar! :)
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.21. 11:59:17

tengit írta:Messzemenőkig csatlakozom azokhoz, akik Dembelét még sokáig a Barcában akarják látni. Ne feledjük: 20 évesen jött teljesen új környezetbe, hogy azután a fél idényt kihagyja sérülések miatt ahelyett, hogy szokta volna első évében a számára teljesen új stílust. Süt róla a tehetség, gyors, kétlábas, remekül cselez, ráadásul ifjú kora ellenére egészen jól lát a pályán, ami rendre jó helyre belőtt labdáiból is leszűrhető. Arról nem beszélve, hogy Kovbal88 véleménye ellenére - ahogy azt többen is látják - hatékony, veszélyes jobb oldalt alkotnak a szintén fiatal, jól cselező, robbanékony Semedoval, ami hosszú távon több, mint ígéretes. (Ha valaki megemlítené a dolog védekezés részét, előtte gondoljon Dani Alvesre). Lehet, hogy szentségtörésnek hat, de ha jön Grizi, én komolyan elgondolkodnék azon, hogy ki legyen ennek kárvallottja, és nem biztos, hogy a kis franciára tennék Suarez ellenében - már csak a jövő miatt is.
Szerintem Dembele akkor lessz nagyon jó itt, hogy ha kontrákat kell játszani, mert abban szinte verhetetlen. Ebbe a fociba amit idén játszottunk, persze kényszer helyzet volt, mert nagyon mást nem tudtunk volna, nem feltétlen ő lenne a megoldás. De abban biztos vagyok, hogy ha Messi, Coutinho, Dembele elmennek egy kontrával, akkor nem kérdés ő a jó, csak kell mellé valaki aki bírja a futkozást, aki nem más mint Coutinho véleményem szerint. Viszont Suarez számomra a gyenge láncszem, ha van Messi akkor kiszolgálja vagy javítja vagy esetekben gólt passzt ad Suarez de ez inkább 2éve volt. Nem Suarez ellen vagyok de 70 milla és a fölött simán elengedném, tudván, hogy jön Griezmann aki szintén zseniális lehet elöl. Coutinho, Griezmann, Dembele csak számomra hangzik gyors és hatékony 3masnak?
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2018.05.21. 11:34:12

Messzemenőkig csatlakozom azokhoz, akik Dembelét még sokáig a Barcában akarják látni. Ne feledjük: 20 évesen jött teljesen új környezetbe, hogy azután a fél idényt kihagyja sérülések miatt ahelyett, hogy szokta volna első évében a számára teljesen új stílust. Süt róla a tehetség, gyors, kétlábas, remekül cselez, ráadásul ifjú kora ellenére egészen jól lát a pályán, ami rendre jó helyre belőtt labdáiból is leszűrhető. Arról nem beszélve, hogy Kovbal88 véleménye ellenére - ahogy azt többen is látják - hatékony, veszélyes jobb oldalt alkotnak a szintén fiatal, jól cselező, robbanékony Semedoval, ami hosszú távon több, mint ígéretes. (Ha valaki megemlítené a dolog védekezés részét, előtte gondoljon Dani Alvesre). Lehet, hogy szentségtörésnek hat, de ha jön Grizi, én komolyan elgondolkodnék azon, hogy ki legyen ennek kárvallottja, és nem biztos, hogy a kis franciára tennék Suarez ellenében - már csak a jövő miatt is.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.05.21. 11:07:34

Úgy tűnik, hogy szerencsére megúszta. Nagyon könnyen a VB-jébe is kerülhetett volna ez a belépő.

Nagyon felhúzott az eset, mert egy ekkora hentelés után, amikor egyértelmű, hogy szándékos, és csak az a cél, hogy megállitsa bármi áron, akkor megússzák egy sárgával. Amikor meg nem is egyértelmű, hogy Roberto keze elérte-e Marcelo arcát, de a szándékot büntetni kell és leküldik a pályáról, meg kap négy meccset. Sehogy nem logikus ez nekem.

Amúgy nekem is tetszett a kis francia amíg pályán volt. 1-2 megindulásából nagyon könnyen gól is lehetett volna, meg kiosztott pár gólpassz is, csak nem fejezték be. Az elszórt labdáiból kell csökkentenie és jó lesz majd ez. Eleinte Neymarnak is ez volt a baja. Reméljük lesz egy jó VB-je és akkor újult erővel, végigcsinálhatja az előszezont és akkor fog igazán kiderül, hogy mire is képes.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.21. 10:45:24

Kovbal88 írta:De a Semedo- Dembélé féle jobb oldal szerintem sose lesz hatékony. Nem illik össze a két játékos.
:shock:
szerintem meg már most parádés megoldásokat látunk tőlük, sebességben és technikai megoldások terén (egyben). Végre látok ismét sebességet a jobboldalunkon, kapura irányuló, ösztönös (gyilkos), váratlan megoldásokkal, még ha nem is sikerül mindegyik támadást sikeresen befejezni.
Bennük van a váratlan, amit eddig csak Messi jelentett a csapatban, a játékunk kiszámítható és unalmas volt sokszor a bajnokság folyamán (is). Evvel a két csokival akár kontrázhatunk is, ami eddig azért nem volt az erősségünk, sőt a jobb oldalról szinte nem volt az utóbbi időben, illetve csak Alba oldalán működött minden ami a sebességről, vagy váratlan megoldásról szólt.
A jobb oldalunk Alves - Messi kettős óta csak agonizált, stagnált, passzív volt, S.Robi (jó munkásember/ jolly joker) minden munkássága és szép megoldásai ellenére is.
Ezek a fiuk még nagyon fiatalok, csiszolhatók, egy idény után nem kellene pálcát törni felettük, folyamatos játékkal, bizalommal sokat segítenénk őket. Xavi-ból és Ini-ből sem egy szezon után lett az, aminek hiányáért most kisírjuk a lelkünket!
A védekező képességeikben van még mit fejleszteni, de az tanulható és nagyban hozzáállás, fegyelem kérdése is. Én nagy reményeket fűzök a két csokinyúlhoz és remélem a vezetőség/ EV is.
Válasz küldése