Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ukjent140
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.12.14. 09:48:43

2023.07.31. 14:14:30

Az itt töltött ideje alatt 119 :!: meccset hagyott ki sérülések miatt, átlagosan 23-at szezononként. Hiába fejlődött sokat Xavi alatt, egyszerűen egy ennyire sérülékeny játékosra nem lehet alapozni, arról már nem is beszélve, hogy mind láttuk, hogy az igazán fontos meccseken sosem nyújtott semmit.

Egy kudarc volt a leigazolása, mind sportszakmai, mind morális szempontból. Nagyon remélem, hogy legalább nem ezt a nevetséges 50 milliót köhögik ki érte.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.07.31. 14:14:17

Deluigi írta:
2023.07.31. 14:05:08
szerintem Raphinha egy szezon alatt tobb meccset eldontott, mint Dembele 6 szezon alatt

egy orok remenyseg maradt, nem nott fel a feladatahoz Ousmane
Köszönöm! Valaki más is úgy látja mint én végre
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.31. 14:05:08

szerintem Raphinha egy szezon alatt tobb meccset eldontott, mint Dembele 6 szezon alatt

egy orok remenyseg maradt, nem nott fel a feladatahoz Ousmane
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2023.07.31. 13:56:35

Azért csak ne legyenek illúzióink. Ha elmegy, az csak anyagilag lesz jó a csapatnak, más okból nem. Ahogy itt valaki írta korábban ő egy "playmaker", aki a különbséget jelenti a fontos meccseken. Nincs hasonló képességű szélső a keretben. Elveszíteni egyértelmű visszalépés, amit csak az anyagi megfontolások indokolhatnak. Utóbbi viszont nekünk szurkolóknak nem sok jót jelent, már ami a következő szezont illeti…
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.07.31. 13:43:08

Soha nem kellett volna megvenni főleg nem annyiért. Folyton sérült volt. Rendszeresen késett. Nem nagyon érdekelte az egész. Sokszor buktunk rajta pontokat. Mindig egy igéret maradt. Amennyibe került és amennyi lehetőséget kapott nagyon nem vált be. Persze csalóka lehet az elmúlt 2 szezon de 6 éve van itt. Én nagy reményeket fűztem hozzá de legalább olyan stilusos a búcsúja mint az egész 6 év amit itt töltött. Az bánt hogy ha olcsón megí és hát mi vagyunk a Barca. Tuti olcsón megy.
Csak is Puyol
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.07.31. 13:11:03

bence0330 írta:
2023.07.31. 11:57:32
No offense, de FT jobbszélsőként folyamat tud(na) extrát hozni? Ha ő a mi megmentőnk, akkor ismét kegyetlen szezonok elé nézünk.... A pali egyenest nem tud a labdába rúgni, párharcot meg igazán megnézném mikor nyert jó százalékkal, e mellett pedig lélektanilag is nulla, nem bírja ő el egy ekkora csapat sikerorientált súlyát. Illetve a 16 éves Yamal lesz a megmentő, aki pár büfé meccsen kapott lehetőséget futkosni a nou camp gyepén? Ez minden, csak nem egy sikeres szezon és egy nemzetközi szinten versenyképes Barca védjegye. :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 13:07:04

Szubjektív dolog két játékos összehasonlítása, a mateknak meg nincs értelme. Ki hány perc/gól, meg assziszt/krumpli...
A helyzet az, hogy a csapatnak lendülete, támadásbeli lehetőségei sokkal jobbak vele, mint nélküle.
Aki nem látja, az nem akarja látni valamilyen okból. Ez pedig nem Raphinha kritizálása, hanem tény.
Ami pedig az eladásából befolyó összeget illeti a kiadási összeggel összevetve valakinek 5 év szigorított lenne egy normális helyen.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 12:19:01

A távozásának a körülményei szerintem tiszták,ha valójában így kötötték a szerződést,akkor nincs itt semmi látnivaló. Sportszakmailag nézve, tud olyat,amit a jelenleg keretből senki,vagy csak nagyon kevesen,ezért érdekes,hogy amikor maródi volt,az nem vetette vissza a csapatot,jöttek a pontok is. Ez bizakodásra adhat okot,hogy házon belül megoldható a pótlása. Szerencsére olyan posztról távozik,amelyre nem létszükséglet még így sem igazolni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 11:57:32

Ronaldinho&Barca írta:
2023.07.31. 11:41:05
Az összeget hasonlítottam, Dembele mint szélső top 5 a posztján, azért valljuk be azt amit ő tud igazán kevesen tudják. Persze ehhez el kell vonatkoztatni a rosszmájú megjegyzésektől és objektíven kellene szemlélni a látottakat, ha Dembouz-t kiveszed az utóbbi két szezon egyenletéből, mióta Xavi keze alatt dolgoznak a srácok, akkor itt lófütty lett volna csak nem egy második és egy bajnoki arany összesítésben. Messze a legjobb előkészítő a csapatban, legtöbb asszisztot sem a szél fújta össze. Vele kapcsolatban meg alapból rengeteg barom pletyka terjeng a neten, aminek zéró valóság alapja van. Xavi keze alatt pedig egyszer volt sérült, de ehhez hozzá lehet adni a plusz extra terhelést a vb által ami a fél csapatot utána ledöntötte. De sebaj, elmegy az egyetlen játékos aki szélvész gyors egy igazi szélső, 3-4 embert letud kötni támadásoknál, és benne mindig ott van a váratlan faktor, én spec Messi óta nem láttam - éreztem egy játékoson sem ezt a faktort, hogy ha hozzá kerül a labda bármire képes. Jó lesz majd a balga FT aki 50/1 párharcot ha megnyer, Lewa tehermentesítése nem történt meg, Raphinha pedig még mindig erős közepes, Fatira pedig kár is szót pazarolni. Pazar kilátások.
Igen de az az összeg - most elvonatkoztatva a szerződés hosszától, ami azért alapvető kérdés - 100 dologtól függ. Védekezés, elérhetőség, unkamorál, hozzáállás, stabilitás, ezekben Dembélé 0, Szoboszlai meg csillagos ötös. Egy topklub nem vesz azért játékost, mert néha villan, és van benne potenciál, és amúgy ha top klub akarunk lenni, akkor szerintem ezt nekünk sem szabad "eltűrni", kivéve, ha Messi szintű játékosról van szó. Ez annyira lehúzta az árát, hogy tavaly ingyen sem kellett senkinek, idén is csak egy kapkodó PSG-nek, aki top támadókat vesztett el. Ez nem véletlen. Dembélé jól, de baromi öncélúan cselez. Ha utána jó döntene, a világ legjobbja is lehetne, de amikor lecselez 3 játékost és aztán belevezeti a negyedikbe, az azon túl, hogy egyszer felhördülhettünk, nem vezet sehová. Nem véletlen, hogy Raphinha jóval több várható assziszt számmal rendelkezik, amúgy a csel arányaik is hasonlóak, csak Raphinhánál ez félig a görcsösség, félig az alacsonyabb képességek miatt ez abban merül ki, hogy egy embert kibillent egy gyors boka motdulattal, vagy egy emberről ésszel lefordul, és így lesz lehetősége arra, amiben a legjobb, valami kreatív passzt, ívelést adni. Az egész céltudatos, van értelme, akkor is, ha nem szólózik végig mindenkin. Plusz ő is rengeteg váratlant húz, néha túl kreatív is. Csak nem cselekkel, hanem 5 ember közt átszúrt passzokkal. De ő mindig addig próbálkozik minden meccsen, hogy szinte mindig összejön neki valami. Dembélé meg pármeccsenként a császár, tényleg világlegjobbja, de rendre kiscsapatok ellen, és akkor, amikor van helye, pl egy Soci ellen.
FT kb egy meccset játszott idén a posztján, ott meg MOM volt. Szerintem jobbszélsőként simán tud extra szintet hozni, szétcselezett ott mindenkit, és nem is tudom hány gólhelyzetet teremtett. Meg nem mondom már, melyik meccs volt, valaki biztos emlékszik. Dembélvel együtt 3 jobbszélsőnk volt plusz a feltörekvő Yamal. Ha megy, lesz 2 jó kis jobbszélsőnk, és Yamal is többet feljátszhat talán.
Az ilyen PS-témákat én sem keverném bele, tuti van alapja, mert nem zörög a haraszt, de nem érdekelne amúgy, az a bajom, hogy a pályán nem látom tőle azt, amire a képességei predesztinálnák, de még annak a felét sem. 12/20-as játékosnak kéne minimum lennie szezononként. A végeredmény meg az, hogy nem hoz jobb számokat a gyengébb képességű brazilnál még percarányosan sem, aki viszont védekezésben még sokkal jobb is mellette, ami sok mínusz kapott gólt jelent. Ő meg a félpályánál álldogál, mint Messi a végén, csak neki joggal szabadott. De állítom, hogy Ferrán simán lehozza ezeket a számokat, ha végre a posztján játszhat. Már az első félévében, poszton kívül is lehozta őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.07.31. 11:49:59

Cáfoljon rám Raphina, de szerintem ha nem lesznek egymás nyakán Dembelével, sokkal többet fog nyújtani. Remélem, hogy az önbizalomhiány, amiből tavaly akadt neki bőven, az mostanra teljesen elapad.
A franciának meg sok sikert kívánok otthon.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.07.31. 11:41:05

bence0330 írta:
2023.07.31. 11:04:27
Azért ne hasonlítsuk Szoboszlait Dembéléhez. Előbbi az egyik legjobb már konzisztensen a posztján, felfelé ívelő karrierrel, Dembélé meg néhány meccsen évente az egyik legjobb a posztján, akkor tényleg, de sokra megyünk vele 10 meccsenként, főleg, hogy a nagyokon mindig teljesen észrevehetetlen. És sérülékeny, és nincs munkamorálja, ami miatt soha nem igazolná le egy PL klub, pláne olyan, mint a Pool. Plusz mégiscsak a piac diktálja a feltételeket, Dembélének rövidtávú szerződése volt velünk. Így is többet kaptunk érte, mint a tavalyi 0 lett volna.

HA tényleg csúsztatni akarja a dolgot augusztusig, az kedves tőle, de akkor nem tudom, megvenné-e már a PSG, lehet, hogy az nekik is túl nagy rizikó lenne. Vagy valami köztes megoldás, hogy megbeszéli ak ét klub, hogy csúsztatva és akkor legyen mindjuk 76-80, amiből mi kapunk 38-40-et.

Szerintem ha Dembélé legalább igyekszik ezt a gesztust megadni, az egyfelől becsülendő, másfelől szerintem nem a klub váltja ki belőle, hanem Xavi, akinél jobban soha senki nem fogja megbecsülni, szerintem őt nagyon szereti Dembouz, a 3 legjobb félévéből 2-t nála produkált.
Az összeget hasonlítottam, Dembele mint szélső top 5 a posztján, azért valljuk be azt amit ő tud igazán kevesen tudják. Persze ehhez el kell vonatkoztatni a rosszmájú megjegyzésektől és objektíven kellene szemlélni a látottakat, ha Dembouz-t kiveszed az utóbbi két szezon egyenletéből, mióta Xavi keze alatt dolgoznak a srácok, akkor itt lófütty lett volna csak nem egy második és egy bajnoki arany összesítésben. Messze a legjobb előkészítő a csapatban, legtöbb asszisztot sem a szél fújta össze. Vele kapcsolatban meg alapból rengeteg barom pletyka terjeng a neten, aminek zéró valóság alapja van. Xavi keze alatt pedig egyszer volt sérült, de ehhez hozzá lehet adni a plusz extra terhelést a vb által ami a fél csapatot utána ledöntötte. De sebaj, elmegy az egyetlen játékos aki szélvész gyors egy igazi szélső, 3-4 embert letud kötni támadásoknál, és benne mindig ott van a váratlan faktor, én spec Messi óta nem láttam - éreztem egy játékoson sem ezt a faktort, hogy ha hozzá kerül a labda bármire képes. Jó lesz majd a balga FT aki 50/1 párharcot ha megnyer, Lewa tehermentesítése nem történt meg, Raphinha pedig még mindig erős közepes, Fatira pedig kár is szót pazarolni. Pazar kilátások.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 11:38:40

Andris írta:
2023.07.31. 11:33:59
Hatalmas veszteseg lenne sportszakmailag es anyagilag is, ennyit tudok hozzafuzni. De ha menne, menjen. Nem kell a folyamatos feszko.
Ha viszont marad, adjunk vegre neki egy tisztesseges kivasarlasi arat, es egy flexekkel teletuzdelt, de azokkal egyutt mar kellokeppen magas fizetest.

Szerintem boven a legjobb tamadonk, kb az egyetlen aki 1v1ben kepes dolgokra, es nem sok eselyunk van a piacon barki hasonlo szintut szerezni.
Bizony, minden szóval egyetértek.
Szomorú volnék, ha elmenne, mert minden ,, botladozása ,, ellenére messze benne van a legtöbb lendület, egy-egy elleni játékában a meglepetés, passzai is sokszor forintosak.
Nagy veszteség volna, de hát megint az a fránya pénz mindent visz mint a piros ász?!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.31. 11:33:59

Hatalmas veszteseg lenne sportszakmailag es anyagilag is, ennyit tudok hozzafuzni. De ha menne, menjen. Nem kell a folyamatos feszko.
Ha viszont marad, adjunk vegre neki egy tisztesseges kivasarlasi arat, es egy flexekkel teletuzdelt, de azokkal egyutt mar kellokeppen magas fizetest.

Szerintem boven a legjobb tamadonk, kb az egyetlen aki 1v1ben kepes dolgokra, es nem sok eselyunk van a piacon barki hasonlo szintut szerezni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2023.07.31. 11:30:56

Guille írta:
2023.07.31. 11:14:26
Ez itt elég off, de nem irigylem azt, aki csak ilyen szélsőségekben tud gondolkodni. Aki tényleg azt gondolta, hogy itt Haaland féle nevek fognak repkedni, az nagyon álomvilágban él. Megváltó? Nem megváltó kell, hanem nyugodt konszolidáció.
Merem remélni, hogy a többség józan és hosszútávú csapatépítést vár, nem pedig 1-2 sztárjátékost, aki majd megmenti a csapatot, hiszen láttuk az elmúlt évek mélyrepüléseit, mennyire jó irány volt 1-2 ilyen játékosra elverni az összes pénzt.
Laportáékkal kapcsolatban kicsit korainak érzem amúgy az ítélethirdetést.
Pedig sajnos ez így van, elég visszagondolni azokra az időkre, amikor a választás volt. Amit írsz, az jó dolog lenne, ha tényleg így történne (ez lenne a normális irány), de nem így van. Nem akarok sokkal jobban az off irányába elmenni, de ez olyan, mint a magyar választások és a krumpli esete.

Én nem feltétlen Dembélét sajnálom, hanem azt, hogy egyetlen játékos volt, aki képes volt ebben a keretben váratlan dolgokra, jelenleg pedig a piacon nincs olyan, akivel pótolni lehetne. Szóval bízzunk benne, hogy házon belül megoldódik, esetleg valaki szintet lép és zseni lesz.
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.07.31. 11:24:37

Raphinha sajnos nem tud egy-egyezni. Lehet, korábban tudott, de az elmúlt szezonban nem is próbálkozik.
FT ugyanez, csak még gyengébb hatásfokkal. Dembele elmenetele tovább csökkenti a támadójátékunk hatékonyságát, ráadásul már semmi esély hasonló minőségű játékost szerződtetni nem csak anyagi okok miatt, egyszerűen ritka az ilyen karakter...)
A múltt szezon is arról szólt, hogy muszáj nullára védekezni, mert elől lévőkben nincs több mint egy gól...
Eddig sem kedveltem a PSG-t, és most hogy már Messi sincs ott ez az érzés tovább romlik...
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.31. 11:14:26

Melcior Mauri írta:
2023.07.31. 10:52:47
Ez valószínűleg olyan helyzet lesz - ha nem érkezik Dembélé helyére megfelelő pótlás -, mint anno Laporta megválasztása. A fórum egy kis része azt mondta, nem jó megoldás, mert hazudik, megvezeti az embereket (végül nekik lett igazuk), míg a nagyobb többség Megváltóként tekintett rá, úgyis megold mindent, jön Haaland, Messi marad (majd tuti visszatér stb.). Adott egy érdekes jelenség, hiszen az oldal jelentős része nem elégedett a csapat jelenlegi játékával, látványosabb focit akarnak, dinamikusabb támadásokat, olyan játékosokkal, akik megbontják a védelmeket.
Ez itt elég off, de nem irigylem azt, aki csak ilyen szélsőségekben tud gondolkodni. Aki tényleg azt gondolta, hogy itt Haaland féle nevek fognak repkedni, az nagyon álomvilágban él. Megváltó? Nem megváltó kell, hanem nyugodt konszolidáció.
Merem remélni, hogy a többség józan és hosszútávú csapatépítést vár, nem pedig 1-2 sztárjátékost, aki majd megmenti a csapatot, hiszen láttuk az elmúlt évek mélyrepüléseit, mennyire jó irány volt 1-2 ilyen játékosra elverni az összes pénzt.
Laportáékkal kapcsolatban kicsit korainak érzem amúgy az ítélethirdetést.

A Dembélé ügyéhez: Azért ez a Neymaros párhuzam elég meredek és komolytalan. Dembi sosem volt itt annyira meghatározó játékos, pláne annyira penge nem, mint Neymar. Neymar eligazolása tényleg egy derült égből villámcsapás volt, Dembit azért már évek óta elüldözte volna a fél szurkolótábor, mindig is a levegőben lógott a távozása. Pláne így, hogy nem egy nagy összeg, amit le kell rakni érte.
De mit mondjon akkor pl. egy Sevilla, akiknek évente leraboljuk a legjobb játékosait? :D

Én személy szerint kicsit sajnálom, ha megy, de azért nagyon nem is dőlök a kardomba. A tehetsége/sebessége tényleg pazar, élmény nézni, mikor elkapja a fonalat, de nagyon inkonzisztens, amit nyújt, ráadásul a sérüléseket figyelembe véve, már végképp felemás a mérleg.
De ha menni akar, menjen. Sosem tűnt a legelkötelezettebb Barcás arcnak.
Nem mondom, hogy 100%-osan nyugodt lennék a Raphi/Ferran sorral, de tavaly is bírtuk nélküle, balra van egy + Abdénk, Torresünk meg ha most nem tesz le valamit az asztalra a jobboson, akkor soha.
Én egy erős cserecsatárba invesztálnám a felszabaduló pénzt/keretet, akár kölcsön formájában is, amíg nem jön a brazil csodafiú.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 11:04:27

Ronaldinho&Barca írta:
2023.07.31. 10:17:43
Lehet köpködni, de az utóbbi 2 szezonban abszolút törlesztett Dembouz, egy ezüst érem és egy bajnoki cím, elnyűhetetlen érdeme van mind a kettőben. Szezonkezdetre elveszítenénk a legfontosabb játékosunkat, Xavi egyik alap emberét, onnan ahova amúgy is erősíteni kellett volna. Igazi hidegzuhany.. 50 misi.. holott még Szoboszlaiért is többet fizettek.. jó kis szezon lesz ez, nézhetjük a veterán Lewat és Ft bukdácsolását, és még Leoról álmodoztunk..
Azért ne hasonlítsuk Szoboszlait Dembéléhez. Előbbi az egyik legjobb már konzisztensen a posztján, felfelé ívelő karrierrel, Dembélé meg néhány meccsen évente az egyik legjobb a posztján, akkor tényleg, de sokra megyünk vele 10 meccsenként, főleg, hogy a nagyokon mindig teljesen észrevehetetlen. És sérülékeny, és nincs munkamorálja, ami miatt soha nem igazolná le egy PL klub, pláne olyan, mint a Pool. Plusz mégiscsak a piac diktálja a feltételeket, Dembélének rövidtávú szerződése volt velünk. Így is többet kaptunk érte, mint a tavalyi 0 lett volna.

HA tényleg csúsztatni akarja a dolgot augusztusig, az kedves tőle, de akkor nem tudom, megvenné-e már a PSG, lehet, hogy az nekik is túl nagy rizikó lenne. Vagy valami köztes megoldás, hogy megbeszéli ak ét klub, hogy csúsztatva és akkor legyen mindjuk 76-80, amiből mi kapunk 38-40-et.

Szerintem ha Dembélé legalább igyekszik ezt a gesztust megadni, az egyfelől becsülendő, másfelől szerintem nem a klub váltja ki belőle, hanem Xavi, akinél jobban soha senki nem fogja megbecsülni, szerintem őt nagyon szereti Dembouz, a 3 legjobb félévéből 2-t nála produkált.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2023.07.31. 10:52:47

Ez valószínűleg olyan helyzet lesz - ha nem érkezik Dembélé helyére megfelelő pótlás -, mint anno Laporta megválasztása. A fórum egy kis része azt mondta, nem jó megoldás, mert hazudik, megvezeti az embereket (végül nekik lett igazuk), míg a nagyobb többség Megváltóként tekintett rá, úgyis megold mindent, jön Haaland, Messi marad (majd tuti visszatér stb.). Adott egy érdekes jelenség, hiszen az oldal jelentős része nem elégedett a csapat jelenlegi játékával, látványosabb focit akarnak, dinamikusabb támadásokat, olyan játékosokkal, akik megbontják a védelmeket.

Eladjuk a szinte egyetlen olyan játékost, aki képes megbontani az ellenfelek védelmét (bár borzasztóan sérülékeny és azért hozzáállásban is voltak gondok), de mi az indok, miért jó, hogy elment? Azért, mert Raphinha ha nem is olyan jó támadásban, de legalább jobban védekezik. Szóval, jobb támadófocit akarunk, de az a jó, ha a szélsőnk inkább jobban tud védekezni, mintsem megbontani az ellenfelek védelmét. Sarkítva ennyi lenne az egész sztori, majd ugyanezek az emberek néhány hónap múlva kritizálják Raphinhát, valami olyan játékos után vágyakoznak, aki képes kihúzni a csapat támadófociját a gödörből (mert nem tetszik, amit látnak).

Szóval Laporta, húzz bele, mert nem Cancelo kell ide, hanem minimum Dembélé szint, amiből lássuk be, nagyon kevés van. Tényleg bízni kell abban, hogy majd itt az utánpótlás megoldja, mert az átigazolási piacon Laportáék nem a legélesebb kések a fiókban. Dembélével és ügynökével rengeteg gond volt, jogos a kritika, hogy a nagyobb meccsekre eltűnt, viszont ennek a csapatnak még a kisebb találkozók is gondot okoztak, hiszen sok volt az erőlködős 1-0-ra megnyert meccsünk. Lehet, hogy nem Dembélé fogja eldönteni a következő BL-nyolcaddöntőnket, de lehet nem is jutunk el addig, ha kis- és középcsapatokat nem tudunk legyőzni, amihez viszont a francia is kell...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.07.31. 10:27:18

Ronaldinho&Barca írta:
2023.07.31. 10:17:43
Lehet köpködni, de az utóbbi 2 szezonban abszolút törlesztett Dembouz, egy ezüst érem és egy bajnoki cím, elnyűhetetlen érdeme van mind a kettőben. Szezonkezdetre elveszítenénk a legfontosabb játékosunkat, Xavi egyik alap emberét, onnan ahova amúgy is erősíteni kellett volna. Igazi hidegzuhany.. 50 misi.. holott még Szoboszlaiért is többet fizettek.. jó kis szezon lesz ez, nézhetjük a veterán Lewat és Ft bukdácsolását, és még Leoról álmodoztunk..
Én is így érzem. Lewa egyre rosszabb, Raphi számomra nem szint, Fati-FT meg ketten érnek egy felet. Komoly szezon lesz.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.07.31. 10:17:43

Lehet köpködni, de az utóbbi 2 szezonban abszolút törlesztett Dembouz, egy ezüst érem és egy bajnoki cím, elnyűhetetlen érdeme van mind a kettőben. Szezonkezdetre elveszítenénk a legfontosabb játékosunkat, Xavi egyik alap emberét, onnan ahova amúgy is erősíteni kellett volna. Igazi hidegzuhany.. 50 misi.. holott még Szoboszlaiért is többet fizettek.. jó kis szezon lesz ez, nézhetjük a veterán Lewat és Ft bukdácsolását, és még Leoról álmodoztunk..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.07.31. 10:12:08

Valahogy Dembélé-t sosem éreztem akkora Barca szurkolónak...
Azt pedig, aki 3-4 hete azt mondja biztosan marad, majd lép - el kell engedni!

Meg is van a "sztár"eladás, bár csak 25m jön be belőle (mondjuk Kessie-ért se várna többet a vezetőség...)!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.07.31. 10:02:51

Egyetlenegy könnycseppet sem tudok érte elmorzsolni. Max annyit, hogy mennyi-mennyi fölös játékpercet elvett Raphina-tól...
A 17-es igazolását se nagyon értettem, pláne nem annyiért amennyiért. De ez a múlt, egy letűnt kor, utolsó lovasa...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.31. 09:53:57

Ha valóban távozik nem hoznek a helyére senkit. Oldja meg akkor a brazil és Torres. Inkább hozzunk egy tamadoszellemu jobbhatvedet. Nagyobb variációs lehetőséget biztosítana akár egy 3-4-3-hoz, akár egy 5-2-3-hoz. Ha van rá lehetőség hozzuk el akkor most Roquet.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.31. 09:51:18

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.31. 08:43:13
A tuskó, béna, blöffölő ügynökét már a hosszabbításnál ki kellett volna tessékelni, erre most meg a fele pénzt ő kapná? Borítékolva volt hogy mindent megfog tenni egy átigazolásért #-o #-o


Dembele menjen ha szeretne, de ha van benne gerinc(ami 1-2 hírforrás szerint akad és megegyezést akar) akkor csak augusztusban lép le hogy értelmes összeget kapjon belőle a klub.
Az viszont kifejezetten érdekes lenne ha az eladásával(+ felszabadult fizuval) valahogy sikerülne beilleszteni az 1:1-es arányba, ég és föld lenne a különbség FFP-ben, plusz sikerülne már most regisztrálni Roque-t aki amúgy a baloson is tud játszani.

Amúgy hiányozni fog nagyon a váratlan a csapatból nélküle, de sajnos sosem tudott igazán konzisztensen teljesíteni, vagy formában maradt el, vagy megsérült hónapokra, az mondjuk ironikus hogy Neymar utódja is a PSG-ben köt ki.
Komoly fizuemelést nem hiszem, hogy kapna, Laporta ebben a tekintetben elég hajlíthatatlan, nem dobál olyan béreket, mint az elődei és nem véletlen, hogy a távozók is a legmagasabb bérűek voltak. De Jong se ennyit keresne, ha nem Bartomeu regnálása alatt érkezett volna.
Én nagyon szeretném, ha maradna, és nem kell feltétlenül Raphinha helyett játszatni, simán elférnek egymás mellett a három támadós rendszerben, sokat játszottak így együtt, max. egy 20-30 percre cserélték meg az oldalt meccs közben.
Szimpi Raphinha, de ha megáll egy ember előtte elfogy a tudomány, a lövései pedig kb. Dembélé szintjén vannak, a sebességük pedig ég és föld. A Real ellen is vezettünk több kontrát, ami rendre a franciára jött ki. Nem az erősségünk, de nélküle ez teljesen kuka lenne. Plusz 2-3 embert is elvisz, amivel sokkal nagyobb teret biztosít a támadásokhoz.
Raphinha jobban védekezik, ez tény és kevésbé sérülékeny, de számomra egy szélsőnél sokkal többet nyom a latba, ha a támadáshoz tesz többet hozzá. Főleg, ha 4 középpályással játszunk, de a három támadós rendszerben is bőven elférnek, szóval nem is kell igazán választani, hogy melyikük hol játsszon. Az mondjuk tény, hogy a jobboson komfortosabban érzi magát, de annyira nem kötött a pozíciója.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.07.31. 09:56:01-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
sempreculers
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022.08.05. 09:25:55

2023.07.31. 09:39:46

A Diario Sport lehozta azon játékosok névsorát, akik helyettesíthetik a szúnyogot. Kicsit eltérve a tárgytól számomra érdekes, hogy Serge Gnabry neve fel sem merült sosem.
„Élvezetesen futballozni céltalan, ha nem kíséri siker. Ha sikeres vagy, de nem élvezetes a játékod, az meg unalmas.”
Válasz küldése