Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.10.07. 00:10:51

Tomix354 írta:Valverde: "Dembélé's red card? It's very difficult for Dembélé to say sentences in Spanish."
Vajon Barath is ezert kapott pirosat a szlovakok ellen?:)

Ma Dembele hozta azt amit mindenki tud rola, egy klasszis megoldas fuszerezve rengeteg hibaval.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.10.07. 00:01:44

Tomix354 írta:Valverde: "Dembélé's red card? It's very difficult for Dembélé to say sentences in Spanish."

Lassan illene megtanulni rendesen
Szerintem cimizmus.Másrészt legalább láttam, hogy érdekli.
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.10.06. 23:59:52

Óriási tehetség, szinte repül a szúnyoglábain, de gyermekded lélek. Valami piszológus dolgozza meg, mert nem csak a felesleges beszólás, Lahoznak!!!, hanem a sok eladott labda is arra utal, hogy nem fegyelmezett vagy nem eléggé koncentrál.
De Grizmann helyette visszalépés.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.10.06. 23:57:17

Valverde: "Dembélé's red card? It's very difficult for Dembélé to say sentences in Spanish."

Lassan illene megtanulni rendesen
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2019.10.06. 23:54:49

Fernando írta:Egy vélemény.
Pique-től rendben, Busquets már fájdalmas, Messitől elvárt, de ő aztán jól odament... Idén talán 120 percet tudott a pályán tölteni a bajnokságban, erre a nyelvzseni beszól egy baromarcú Lahoznak, amivel alsó hangon elintézte, hogy az Eibar majd a Clasico nélküle legyen, majd ezek után talán a 12.fordulóban eléri a 200 percet. Vagy addig lesérül.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.10.06. 23:41:26

Az full kreténség, hogy nekem kifejezetten tetszett ez a piroslap? Mégha ilyen áron is de végre azt láttam rajta, hogy nem egy kívülálló turista a csapatban, hanem a része. Mellesleg tetszett a játéka is ma. Gyors volt és agilis. Volt pár hibája, de nem több, mint másnak, a gólja pedig szép volt. Egy vélemény.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2019.10.06. 23:32:24

Agyatlan, továbbra sem értem hogy lehetett egy ilyen kevés neuronnal bíró emberre 100 millió euró felett fizetni... Ez a mókus, vicc... Balotellivel nem rokonok véletlenül?
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.10.04. 12:45:17

csababarca írta:azért nálunk a 20 méteres labdák sem repkednek.
Griezman-al kell hasonlítgatni most lényegében, nála meg jobban mozgott tegnap.

totál meccshiányos ez látszik rajta, sérülések ugye, reméljük most egy darabig szolgálatkész lesz.

én személy szerint senkire nem tudok haragudni, aki úgy adja el a labdát, hogy építő szándékból.
azt is érdemes megjegyezni, hogy egy ilyen bugyuta labdaeladás után nem áll meg, és mutogat, meg csapkod a trsak felé, hanem fut vissza, zár és fogja a területet. ugye vannak az ellentétére is példáink.
Csak elég bosszantó, amikor megver két embert szépen, majd a következő pillanatban mintha egy 3 szinttel alacsonyabban focizó játékos lenne, belepasszolja erőtlenül a 3 méterre álló ellenfélbe. Na az ilyen labdavesztések szerintem ezen a szinten elfogadhatatlanok, és sajnos sok van belőlük nála.
Én is szívesebben nézem a baloson, mint Griezmannt, de leginkább Fatit nézném.. Ami valahol vicces, hogy 250(?) millió elment, és egy 16éves gyerek lejátsza mindkettőt.

u.i: csapkodással Suarezre gondolsz? Azt engem is nagyon dühít, de majd ha Dembele is vert 100 gólt a Camp Nou-ba, neki is bele fog férni egy-két ilyen.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.10.03. 19:59:52

Amit én látok, hogy Griezi érkezésével, Ernő eljátsza ugyan azt mint Coutinhoval.... mivel nem mer a Messi Suarez kettős által preferált szerkezetbe belenyúlni... mi marad inkább? A Neymar után üresen maradt hely pótolgatásra. Csak most egy pár millával olcsóbb játékossal kombózik Dembelével és ez nem más Mint Grizes
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.10.03. 14:59:27

davi10 írta:Mondjuk az nem jó statisztika, ha 25 perc alatt elszór annyi labdát, mint Arthur vagy De Jong 90 alatt, akik jóvel többet passzolnak is.
A konkrét számokat nem néztem meg, de tény, hogy feltűnően sok labdát ad el.

Az viszont pozitívum (de ez Messi-n és Suarez-en kívül mindenkire igaz), hogy ha eladja a labdát, akkor tényleg nem sétálgat, hanem sprintel vissza.

Persze meccshiány meg minden, amíg Fati-nak "növekedési fájdalmai" vannak, addig remélem bizonyít a srác, de legalábbis nem sérül le.
Mivel De Jongnak meg Arthurnak pont az a dolga hogy tegyék-vegyék a labdát és a biztosabbat válasszák így nem csoda. Statot nem néztem, de Messinek ugyanennyi idő alatt minimum hasonló stámú vesztett labdája volt, amiből indult az ellenfél. Griezmannak valószínűleg jóval kevesebb, de mit értünk vele. Inkább kezdjen valaki nekimenni a vlédelemnek, vagy a támadóharmadba labdákat betenni, mint folyamatosan visszapasszolgatni.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.03. 11:27:43

Nekem már herotom van attól, mikor laposan beteszi kozepre a labdát tok vakon a vedok köze, aztán jön is a kontra. Persze Griezmannal jobb volt, de nem volt nehéz dolga. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 10:49:21

Mondjuk az nem jó statisztika, ha 25 perc alatt elszór annyi labdát, mint Arthur vagy De Jong 90 alatt, akik jóvel többet passzolnak is.
A konkrét számokat nem néztem meg, de tény, hogy feltűnően sok labdát ad el.

Az viszont pozitívum (de ez Messi-n és Suarez-en kívül mindenkire igaz), hogy ha eladja a labdát, akkor tényleg nem sétálgat, hanem sprintel vissza.

Persze meccshiány meg minden, amíg Fati-nak "növekedési fájdalmai" vannak, addig remélem bizonyít a srác, de legalábbis nem sérül le.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.03. 10:19:41

azért nálunk a 20 méteres labdák sem repkednek.
Griezman-al kell hasonlítgatni most lényegében, nála meg jobban mozgott tegnap.

totál meccshiányos ez látszik rajta, sérülések ugye, reméljük most egy darabig szolgálatkész lesz.

én személy szerint senkire nem tudok haragudni, aki úgy adja el a labdát, hogy építő szándékból.
azt is érdemes megjegyezni, hogy egy ilyen bugyuta labdaeladás után nem áll meg, és mutogat, meg csapkod a trsak felé, hanem fut vissza, zár és fogja a területet. ugye vannak az ellentétére is példáink.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.03. 09:20:50

Mas, ha akarsz adni egy 20meteres labdat, nem sikerul vagy egy testcsel utan siman belepasszolod az elotted allo lababa. Ez utobbit Demi megcsinalta 4szer.
ugyan az a mozdulat kb ugyan ott
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2019.10.03. 08:11:36

MatyiG írta:Jó lenne, de sajnos megint megmutatta azt, hogy mi a bajunk vele a pályán. Buta labdaeladások, amikből jöttek a kontrák. Ezeket levetkőzhetné.
De evidens, hogy ha próbál cselezni, akkor többet fog hibázik, vagy ad el labdát, nem?!
Vagy neki is az alibizni kellene ?
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.10.03. 07:01:59

MatyiG írta:Jó lenne, de sajnos megint megmutatta azt, hogy mi a bajunk vele a pályán. Buta labdaeladások, amikből jöttek a kontrák. Ezeket levetkőzhetné.
De ez másnál miért nem kritika? De Jong, Arthur, Grízes is elszórt bőven annyi labdát mint ő amiből jöttek is a kontrák szépen, de még Messi is idevehető.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.10.03. 06:42:13

Nagyon görcsös volt,látszik hogy nem sokat játszott, mintha félne a labdától néha. Ennek ellenére így is többet csinált mint a francia.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.02. 23:40:34

Jó lenne, de sajnos megint megmutatta azt, hogy mi a bajunk vele a pályán. Buta labdaeladások, amikből jöttek a kontrák. Ezeket levetkőzhetné.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.02. 23:38:49

A Fifás kissrác megmutatta ma, hogy miért hiányzik egy Neymar-féle ember a játékunkból, és miért vakvágány a jelenlegi felállásban Griezmann.

Grizi középre húzott(miközben volt már 2 olyan játékos mellette, aki középen szeret lenni), és maximum olyan volt mint egy bója, ha rárúgtad a labdát, ment is tovább tőle, ezzel szemben Dembelével rögtön felpezsdült a széljáték, és lendületet adott, emellett a cseleket is be merte vállalni.
Mindezt úgy, hogy amúgy alapból neki is a jobb oldal a terepe.

Nagyon jó lenne, ha helyre jönne a srác, sokat nyernénk vele.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.10.01. 22:42:37

crixus írta:Dembele serülekenysegeröl eppugy tehet a jatekos mint ahogy a szakmai stab. Nem erdemes külön mutogatni senkire. Szerintem ami igazan fontos, hogy a francia akkor sem az igazi amikor egeszseges. Gyenge passzpontossag, sok labdavesztes es gyenge helyezkedes jellemzik. Nyilvan az pozitivum hogy gyors es jol cselez, de ez manapsag nem eleg. A 16 eves sajat nevelesü jatekosunk jobban illik a gepezetbe mint Dembele. Az pedig összessegeben elmondhato a franciarol hogy az utobbi 2 szezonban - a serüleseinek is köszönhetöen - nem fejlödött szinte semmit. En örülnek ha befutna mert összessegeben egy balhektol mentes szimpatikus alaknak tünik, de jelenleg nem sok eselyt latok erre. Ha nem törtenik semmilyen pozitiv iranyu valtozas en megprobalnam ertekesiteni a nyaron. Volt nem egy jatekosunk aki negyed ennyi lehetöseget nem kapott mint Dembele.
Én megnézném itt őt és az egész csapatot egy normális, támadó focit játszó edző alatt. Olyan csapatban, amely képes igazi veszélyes támadásokat építeni, gyorsan játszani. Mert ez nem foci, ami itt évek óta megy, köze nincs a játékhoz, sokszor csak azért nyerünk, mert egyénileg képes egy-két játékos főleg Messi valami csodát véghezvinni.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.10.01. 20:04:24

Dembele serülekenysegeröl eppugy tehet a jatekos mint ahogy a szakmai stab. Nem erdemes külön mutogatni senkire. Szerintem ami igazan fontos, hogy a francia akkor sem az igazi amikor egeszseges. Gyenge passzpontossag, sok labdavesztes es gyenge helyezkedes jellemzik. Nyilvan az pozitivum hogy gyors es jol cselez, de ez manapsag nem eleg. A 16 eves sajat nevelesü jatekosunk jobban illik a gepezetbe mint Dembele. Az pedig összessegeben elmondhato a franciarol hogy az utobbi 2 szezonban - a serüleseinek is köszönhetöen - nem fejlödött szinte semmit. En örülnek ha befutna mert összessegeben egy balhektol mentes szimpatikus alaknak tünik, de jelenleg nem sok eselyt latok erre. Ha nem törtenik semmilyen pozitiv iranyu valtozas en megprobalnam ertekesiteni a nyaron. Volt nem egy jatekosunk aki negyed ennyi lehetöseget nem kapott mint Dembele.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.10.01. 07:53:01

Én csak a kihagyott helyzetére reagálnék. Semmi köze nem volt a kiesésünknek ahhoz. Mert amíg az ellenfél úgy megy ki a visszavágóra,hogy ez egy új meccs, és nyílt minden, addig mi úgy megyünk ki ,hogy van x gól előny,csak végig kell pörgetni az órát, meg majd csak csorog 1-2 helyzet. Na,pont ezért raktak meg minket kétszer is egymás után,nem azért mert 4-0 helyett,csak 3-0 lett. Meg lehet nézni azt a poolt a visszavágón,meg minket.Ne legyen kétsége senkinek hogy 5-t is rúgtak volna,ha annyi kell. Csak jól mutat,hogy ezt is a nyakába lehet varrni. Én inkább a Spurs elleni gólját hoznám fel,bár az nem akkora durranás nyilván, bárki csinál olyat a keretből.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.10.01. 07:51:59

csababarca írta: de akkor Rennes-ben meg Dortmundban nem evett hamburgert? vagy lehet hogy odafigyeltek esetleg rá? Nem tudom, kérdezem.
Ugyan, ne legyünk már nevetségesek..
Komolyan azt várnátok el, hogy egy 20 éves ember, aki milliókat keres a sporttal amit űz, fejben nem illene legalább annyira odafigyelnie, hogy mit eszik? Nem, még erre is a klub figyeljen... Ha folyik, töröljük meg az orrocskáját is.. :lol: Ugyan már, itt van 2 éve, látja mi van itt, tudja mit várnak el tőle - mégis sz*rik bele... A többi résszel hozzávetőleg egyet is értek, de ezektől a hülyeségektől behalok, bocsi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.30. 19:09:28

Chino írta:
Az, hogy ennyit sérült szerinted nincs köze a szakmai stábnak!? Sose volt előtte sérült se a Dortmundban se a Rennes-ben, erre hirtelen elkezd videojátékozni és ezért sérülékeny lesz? Mellesleg folyamatosan dőlnek ki a játékosok. Suarez is esett ki combhajlító izom probléma miatt, Messi hónapok óta egyik sérülésből a másikba esik. Alba se volt híres arról, hogy hetekre kiesik. Fati térdsérülésre panaszkodik, de ki tudja mi a kiváltó ok. Umtiti ki tudja mikor volt már a pályán.
A túlterheltség miatti sérülés pedig számomra nem úgy tűnik hogy a játékos hibája.
Mellesleg Piqué lenyilatkozta, hogy Dembélé az egyik, aki legjobban hajt edzésen.

Szinte mindenre érkezett cáfolat, ami miatt itt butanégerezve van, de az már nem szalagcím, nem lehet vele eladni az újságokat, az ilyen The Sun stb. meg... Inkább nem mondok semmit.

Suarez példájáról pedig annyit, hogy ha nem úgy hívnák és nem abban a helyzetben lenne a keretbe se kerülne be vagy 10 millióért adnák el egy másik csapatnak. Mégsincsenek szalagcímek amin annyira kikezdik, mint Dembélét pedig bőven rászolgált, ráadásul iszonyatos összeget akaszt le ezért a teljesítményért. Van egy múltja meg kapcsolatai, ezért szent tehén.
Biztos nagyon sok összetevője van a sérüléseinek, de ezek között szerintem elég sokat nyom a latba a hozzáállása. Rossz belegondolni, hogy mi lett volna, ha szól az edzés után, mert azóta is azt a szakadást nyögi...
Gondolom kicsit magasabb a tempó, mint Rennes-ben, valószínűleg a Dortmundinál is. Sok helyen olvasni, hogy az se tett jót neki, hogy 2 évvel a leigazolása előtt még a francia 3ad osztályban bohóckodott. Talán Fati is emiatt van kicsit túlterhelve, Ő is átugrott egy korosztályt és egyből bedobták a mélyvízbe, ráadásul már nem csak 1 meccsre. Ehhez nem értek, de ebben is lehet valami.

Umtiti-t és Lajost nem emlegetném egy lapon velük. Umtiti valószínűleg sokkal hamarabb felépült volna, ha a műtétet választja, Suarez meg hosszú ideig küzdött a térdével, amit nem műtöttek meg. Azt hiszem Aguero mellett Ő is mondott valami olyasmit, hogy folyamatos fájdalommal játszott, ki tudja hogy alkalmazkodik ehhez a szervezete, és a teste melyik részét terheli jobban, hogy tehermentesítse a fájó részt.

Alba sérülése simán lehet csak egy balszerencse, reméljük nem lesz belőle rendszer, ha neadjisten mégis, akkor lehet aggódni. Messi pedig ha jól tudom nem arra sérült rá, ami miatt kihagyta a haknitúrát, hanem kicsit megtaposták.
csababarca írta:viszont hatalmas önbecsapás továbbra is, ha azt a kihagyott ziccert állítjuk be a kiesésünk fő okának, vagy egyáltalán okának.
3-0 volt a végeredmény.
Szerintem ha berúgja, akkor továbbmegyünk, és sokan károgtunk már akkor is a rossz Római emlék miatt, hogy csak ne ezen múljon...
De nyilván nem lehet az Ő nyakába varrni a kiesést, hátra volt még egy teljes meccs.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.09.30. 14:56:30

MatyiG írta:
Ezért is mondtam ezt a bemelegítés ellógást, szerintem nagyrészt ezért volt már többször is olyan, hogy sérülésének felépülése után bejött a pályára, aztán újra meghúzódott. Lyoni eset, most is, plusz egyszer egy hazai kupameccsen.
ez nem így megy ahogy mi gondoljuk ezen a szinten már.
minimális szinten van befolyással erre.

régen is szakadtak az izmok Rijkaard idejében, kezdőjátékosoknál, 30-40.percben szakadtak meg.
akkor ők meg meccsen nem mozogtak eleget?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése