Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.01.30. 22:44:33

Nem megy ő innen sehova!

Hajrá töki!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.30. 19:09:08

Szerintem ha szezon vegeig nem mutat valamit, akkor logikus, ha ot kuldjuk el. Tobbet er addig eladni, amig penzt latunk belole. Hangsulyozom, ha szezon vegeig nem mutat semmit.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.01.30. 17:11:48

MQuCsabi írta:Oldalakon keresztül ment a vita, hogy miért támadót játszik és miért nem kp-t. Akkor miért őt adnák el azért, hogy elférjen a holland ? :/
Mert érte lehetne a legtöbb pénzt kapni - az elnöki gondolatmenet szerint, mint azt csak feltételezem természetesen.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.30. 16:44:54

Oldalakon keresztül ment a vita, hogy miért támadót játszik és miért nem kp-t. Akkor miért őt adnák el azért, hogy elférjen a holland ? :/
Kép
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.01.30. 15:29:34

Nem azért írom, hogy így legyen, de a klub jelenlegi elnökétől kitelik, hogy őt (is) eladja, hogy a fiatal érkező középpályásnak adott ígérete teljesüljön. Volt rá példa, hogy az edzők pedig játszatták azokat, akiket a klub el akar adni (nem sorolom, szerintem közismert). Ha ezt tudja Cou, vagy csak tart ettől, a gyengébb teljesítmény oka ez is lehet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.30. 14:14:24

Szerintem a legtöbben sajnálják Coutinho-t,az érkezésekor nem nagyon olvastam negatív dolgokat itt,ellenben Dembelénél sokkal többen voltak,akik ellenezték,sőt még utána is nagyon sokáig ment a "nem ide való" komment áradat.
A brazilnak sokkal nagyobb a problémája annál,minthogy Dembelé jól teljesít,meg hogy most bal szélső vagy 15 méterrel hátrébb játszik. Megkapja a labdát,és minden mozdulatán látszik,hogy görcsös,a lövések se jönnek be,mint tavasszal pl,most is 15-ről fölé lőtte szemben a kapuval. 1-2 jó megmozdulását sok hiba követi. Lehet hogy fogunk játszani olyan felállásban,ahol neki is helye van,meg Dembelének is,de amíg így játszik addig mindegy hova rakod a pályán. Igen is nagyon sok múlik rajta is,nem csak az edzőn.Profi focista,nem egy kezdő kisgyerek,akinek ez az első szezonja egy nagy csapatban,a Poolnál is volt elvárás bőven,abszolút tőle várták a szurkolók,hogy vezér legyen. Remélem komoly családi gondjai nincsenek,meg hogy tavaszra azért ha nem is lesz csúcsformában,de a mostaninál azért többet fog tudni nyújtani.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.01.30. 13:17:25

Subinho írta:Így van, gondolom nem azért igazoltak 2 játékost 100+ milláért, hogy egyik a másik cseréje legyen. Azért ez elég hihetetlen lenne. Mindenképp meg kell találni mindkettő helyét a kezdőben. Lehet De Jong leigazolásával átalakul a középpálya és akkor lehet más lesz a felállás is, ami mindkettejüknek kedvező lehet... Meglátjuk.
Én nagyon sajnálom Coutinhot. Arról, hogy a Barca mennyit fizetett érte, csak közvetve tehet. Számára inkább rossz, mint jó. Túl sok vele szemben az elvárás, s ez nagyban közrejátszhat pszichikailag az életében. Biztosan kezelik is ezt, de egyenlőre eredménytelenül.
A másik ami zavar, az a De Jong-al kapcsolatos előre való elvárások. Őt is lebéníthatja ez. Biztos vagyok benne, hogy nagyon eltúlzottak. Egy egészen más közösségben -Barcelona - lehet, hogy nagy csalódás lesz. Csak Messi estére gondolok. A Barcelonában a világ legjobbja címet érte el. Hazája válogatottjában sajnos már közel sem olyan jó. Igen, az egy kevésbé összeszokott csapat
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.30. 11:02:34

Pár hete szó volt itt arról, hogy a klasszikus tízesek egyre kevésbé találják a helyüket a mai fociban. Most itt egy cikk is erről, érdemes lehet elolvasni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.29. 20:03:04

Bizony, mindkettő a kezdőbe.
4231 felàllás, és ez üdvözítő volna.
Cou és Dembi nem lehet egymás cseréje.Ha ezt a vezetés így gondolta, akkor arra nincs válaszom :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.29. 19:27:27

drobika írta:Ezt nem is értem.Mindkettőnek egyszerre a pályán a helye.
Meg kell találni.
Coutinhonak kell pár szinttel feljebb lépni védekezésben, ahogy a nála sokkal nagyobb Iniesta is tette például amikor rá volt kényszerítve, és meg is van oldva a probléma. Mondjuk még így se teljesen, de komoly lépést tenne előrébb.

LG-vel értek én egyet ebben a kérdésben amúgy, nagyjából lefedte a véleményem a jelenlegi helyzetéről.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.29. 19:25:47

Így van, gondolom nem azért igazoltak 2 játékost 100+ milláért, hogy egyik a másik cseréje legyen. Azért ez elég hihetetlen lenne. Mindenképp meg kell találni mindkettő helyét a kezdőben. Lehet De Jong leigazolásával átalakul a középpálya és akkor lehet más lesz a felállás is, ami mindkettejüknek kedvező lehet... Meglátjuk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.29. 19:18:37

Miért kellene Counak Dembit kiszorítani?
Ezt nem is értem.Mindkettőnek egyszerre a pályán a helye.
Meg kell találni.
Vagy a vezetés azért igazolta őket százmilliókért,hogy a padon ücsörögjön mindig az egyik?
Mert akkor komolyan felvetődik bennem,hogy itt komoly a baj.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.29. 17:45:12

Kicsit az az érzéswm vele, hogy akkor tudna tündkölni, miután Messi visszavonul vagy eligazol.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.29. 16:50:14

Subinho írta:Coutinho egy remek játékos, tavalyi fél évében bizonyította, remekül játszott, a csapat egyik legjobbja volt, mindenki el volt ájulva, mekkora vétel volt. Most hatalmas gödörben van, de emlékezzünk rá, hogy volt ilyenben Messi, Ronaldinho, vagy Rivaldo is. De nem kell ilyen messzire mennünk, nem is olyan rég Luís Suarez is. Nem kell rögtön hajtani az eladását!
Hát, szerintem azért az első fél éve sem annyira fantasztikus. A bombagóljai húzták fel erősen a teljesítményét, de játékban már akkor sem volt az igazi, főleg, ha Iniesta a mérce. Valóban voltak gödörben az általad felsorolt játékosok is, de nekik nem csapaton belül nem volt igazi konkurenciájuk. Neki meg Dembelét kéne kiszorítania, aki egyre jobb (reméljük ez a kis kihagyás sem töri meg), így nehéz lesz. Hosszútávon én a franciában többet látok, tehát még akkor is mellette voksolnék, ha a brazil magára találna. Szóval, ha nem sikerül oyan működöképes formációt találni szezon végéig, ahol mindketten kezdők, akkor én elköszönnék tőle.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.29. 11:17:18

Annyit beszéltetek róla, gondoltam bedobok egy ilyet. Coutinho heat-map-ek az elmúlt szezonjaiból, felső sor a Pool, alsó a Barca, jobb alsó meg Ini utolsó éve, összevetésképp.
drobika írta:Valóban, másnak lehet századszor is az a csattanója, hogy Cou a hibás. No comment.
Mondjuk szerintem a többség nem azt mondja, hogy csak Coutinho a hibás, de teljesen EV-re fogni az egészet ami vele történik se hiszem, hogy jó hozzáállás. Alapvető hibákat vét a játékában, amiknek az edzőhöz nincs köze.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.29. 08:58:12

Subinho írta:Coutinho egy remek játékos, tavalyi fél évében bizonyította, remekül játszott, a csapat egyik legjobbja volt, mindenki el volt ájulva, mekkora vétel volt. Most hatalmas gödörben van, de emlékezzünk rá, hogy volt ilyenben Messi, Ronaldinho, vagy Rivaldo is. De nem kell ilyen messzire mennünk, nem is olyan rég Luís Suarez is. Nem kell rögtön hajtani az eladását!

Detto ugyanez a véleményem. Persze jó lenne az okokat minél előbb feltárni. Nem tudom Cou milyen emberi nyitottsággal rendelkezik, de az arcá látni, hogy valami nagyon nincs rendben.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.29. 07:25:24

Coutinho egy remek játékos, tavalyi fél évében bizonyította, remekül játszott, a csapat egyik legjobbja volt, mindenki el volt ájulva, mekkora vétel volt. Most hatalmas gödörben van, de emlékezzünk rá, hogy volt ilyenben Messi, Ronaldinho, vagy Rivaldo is. De nem kell ilyen messzire mennünk, nem is olyan rég Luís Suarez is. Nem kell rögtön hajtani az eladását!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.29. 06:46:35

hajnesz írta:Nem lenne baj mas velemenyevel, ha nem ugyanaz lenne szazadszor is a "csattanoja". Valverde a hibas, szegeny Coutinho.

Valóban, másnak lehet századszor is az a csattanója, hogy Cou a hibás. No comment.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.28. 22:51:48

Nem lenne baj mas velemenyevel, ha nem ugyanaz lenne szazadszor is a "csattanoja". Valverde a hibas, szegeny Coutinho.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.28. 20:03:55

Cestus írta:
drobika írta:Nagyon Jó ez a kép. Tényleg köszönet érte. Én bátorkodom azt Mondani,hogy AM azaz Attacking Midfield pozícióban játszott már az utóbbi időben a Poolban. Ennek is utána lehet nézni:) mert ez ment neki a legjobban.
Azt nem írtam, hogy ne játszott volna ott. Azt is írtam, hogy a Poolban már megkezdte a tanulási folyamatot abban a pozícióban, ahova vártuk őt. Ha a flegmázás helyett a hozzászólás tartalmára koncentrálnál, ez nem kerülte volna el a figyelmedet. Itt elengedem a témát.
Chino írta:Ezek a képek is eléggé sánítanak, elég megnézni Ini pozícióját hová teszi. Az a balszélső amit írnak nálunk gyakorlatilag nem is létezik. Akkoriban amolyan 4-2-3-1-et játszott a Pool ahol a center mögött szinte egyvonalban volt a 3 játékos. Ez a balszélső poszt egészen más, mint a mi játékrendszerünkben.

Nálunk is sokszor írták Messit középcsatárnak, pedig köze nem volt hozzá.
Nyilván centire nem lehet meghatározni, ki pontosan hol játszik, meg a játékrendszert sem veszi figyelembe az összehasonlítás. A TM-n meg a belső középpályásokat mindig egy helyre teszi attól függetlenül, hogy a pálya közepétől számítva inkább balra, jobbra, picit előrébb vagy hátrébb helyezkednek el pontosan. Viszont ha felmegyek a Whoscoredra, vagy bármelyik másik statos oldalra, hasonló kép rajzolódik ki akkor is. Egy támadóbb szellemű játékosból próbálunk közép középpályást faragni, és ez nem utólagos okoskodás, mert már a leigazolását megelőző pletykákat látva is sokan vakartuk a fejünket, hogy miért pont ő. Még ha örültünk is az ide hozatalának, mert amúgy fantasztikus játékos.
Elképesztő hogy mered valaki hozzászólását flegmázásnak nevezni.
Gondolom ennyire érdekel mások véleménye.Ez egy fórum ahol mindenki elmondhatja a véleményét.
Remélem hogy a staff figyeli az ilyen mást lekezelő hozzászólásokat.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.28. 15:46:15

MatyiG írta:Egyébként a hírek szerint a napokban leül EV beszélgetni vele, hogy mitől gyengébb mostanában a teljesítménye.
Hát ezt nem kapkodta el... :D

De nyilván bízunk benne, hogy eredményes beszélgetés lesz. Nagy játékos, bízom benne, hogy végül beváltja a hozzá fűzött reményeket és sokáig a csapat hasznára lesz. De ahhoz valamin nagyon át kéne lendülnie.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.28. 14:01:59

Egyébként a hírek szerint a napokban leül EV beszélgetni vele, hogy mitől gyengébb mostanában a teljesítménye.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.28. 13:47:39

Az AM poszt nálunk nem létezik, de ha mégis, akkor Messi játssza be, aki a balszélső és a vkp kivételével kb. az összes többi középpályás posztot bejátssza (be tudja játszani), nagyjából egyszerre :D Ennek az oka, h eszméletlenül kiemelkedik a mezőnyből és kb. mindig ott van, ahol a labda kívánja, h legyen, szerintem elképesztő ez a vele született tehetsége.

Counak ehhez kellene alkalmazkodnia, ami láthatóan egyelőre nem megy, míg Iniestának ment, egyrészt azért, mert x éve együtt játszottak, másrészt meg Iniesta jobb focista, mint a brazil.

Úgy vélem ennek megoldása közös feladat, én valamiért nem tartok tőle, h ez a rossz forma hosszútávon fenn fog állni Counál.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.28. 13:45:54

drobika írta:Nagyon Jó ez a kép. Tényleg köszönet érte. Én bátorkodom azt Mondani,hogy AM azaz Attacking Midfield pozícióban játszott már az utóbbi időben a Poolban. Ennek is utána lehet nézni:) mert ez ment neki a legjobban.
Azt nem írtam, hogy ne játszott volna ott. Azt is írtam, hogy a Poolban már megkezdte a tanulási folyamatot abban a pozícióban, ahova vártuk őt. Ha a flegmázás helyett a hozzászólás tartalmára koncentrálnál, ez nem kerülte volna el a figyelmedet. Itt elengedem a témát.
Chino írta:Ezek a képek is eléggé sánítanak, elég megnézni Ini pozícióját hová teszi. Az a balszélső amit írnak nálunk gyakorlatilag nem is létezik. Akkoriban amolyan 4-2-3-1-et játszott a Pool ahol a center mögött szinte egyvonalban volt a 3 játékos. Ez a balszélső poszt egészen más, mint a mi játékrendszerünkben.

Nálunk is sokszor írták Messit középcsatárnak, pedig köze nem volt hozzá.
Nyilván centire nem lehet meghatározni, ki pontosan hol játszik, meg a játékrendszert sem veszi figyelembe az összehasonlítás. A TM-n meg a belső középpályásokat mindig egy helyre teszi attól függetlenül, hogy a pálya közepétől számítva inkább balra, jobbra, picit előrébb vagy hátrébb helyezkednek el pontosan. Viszont ha felmegyek a Whoscoredra, vagy bármelyik másik statos oldalra, hasonló kép rajzolódik ki akkor is. Egy támadóbb szellemű játékosból próbálunk közép középpályást faragni, és ez nem utólagos okoskodás, mert már a leigazolását megelőző pletykákat látva is sokan vakartuk a fejünket, hogy miért pont ő. Még ha örültünk is az ide hozatalának, mert amúgy fantasztikus játékos.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.01.28. 13:50:43-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.28. 13:42:33

Atyaég, ahogy megnéztem Iniesta profiljánál a balszélsőt, rögtön eszembe jutott amikor 2014 tavaszán a 3-4-es Clasicon ott játszott, és már az első percekben lőtt egy bődületesen nagy kapufásgólt az uraknak :lol: :lol: (https://youtu.be/trDxcI-Brlk?t=87" target="_blank 1:27-nél az eset, utána pedig oldalnézetből mégjobb :D )

Igen, szerintem is azért hozták, mert a képességei, stílusa alapján benne volt az egyik legnagyobb remény, hogy átvegye a Don helyét, de sajnos nem úgy néz ki jelenleg hogy ez sikerül.
Ettől függetlenül még nem szabad lemondani róla, emlékezzünk pár hónapja mi volt Dembelével, szóval Coutinhot el kell küldeni agyturkászhoz vagy pihenni, és remélni hogy helyrejön.
Válasz küldése