Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.28. 13:41:18

Cestus írta:
drobika a Bajnoki Mérkőzések topikban írta:a Poolban is középen játszott)
Jöjjön immáron el az igazság pillanata.

Coutinho pozíciói a liverpooli karrierje alatt,
Iniesta pozíciói a teljes karrierje alatt.

Ha nincs idő megnézegetni (hát hogy is lenne), a lényeg kép formájában:

Coutinho vs. Iniesta

A lényeg összefoglalva: Coutinho 99 meccset játszott a bal szélen a Liverpoolban, és jóindulattal ugyanennyit valamelyik középpályás pozícióban. Már ha a támadó középpályát és a szélső középpályát Iniesta posztjának tekintjük (Iniesta pozícióival összehasonlítva egyből láthatjuk, mennyire lenne ez helytálló).
Ezek a képek is eléggé sánítanak, elég megnézni Ini pozícióját hová teszi. Az a balszélső amit írnak nálunk gyakorlatilag nem is létezik. Akkoriban amolyan 4-2-3-1-et játszott a Pool ahol a center mögött szinte egyvonalban volt a 3 játékos. Ez a balszélső poszt egészen más, mint a mi játékrendszerünkben.

Nálunk is sokszor írták Messit középcsatárnak, pedig köze nem volt hozzá.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.28. 13:22:38

Cestus írta:
drobika a Bajnoki Mérkőzések topikban írta:a Poolban is középen játszott)
Jöjjön immáron el az igazság pillanata.

Coutinho pozíciói a liverpooli karrierje alatt,
Iniesta pozíciói a teljes karrierje alatt.

Ha nincs idő megnézegetni (hát hogy is lenne), a lényeg kép formájában:

Coutinho vs. Iniesta

A lényeg összefoglalva: Coutinho 99 meccset játszott a bal szélen a Liverpoolban, és jóindulattal ugyanennyit valamelyik középpályás pozícióban. Már ha a támadó középpályát és a szélső középpályát Iniesta posztjának tekintjük (Iniesta pozícióival összehasonlítva egyből láthatjuk, mennyire lenne ez helytálló).

Menj fel egy Whoscoredra, és hasonló számokat látsz majd: amikor pár hete rákerestem, Coutinhonak összesen 20 ezer játékperc volt írva karriernek, abból 16 ezret Iniestánál előrébb játszott akkor.

Nem azért hoztuk őt ide, mert ő annak a posztnak a csínját-bínját tudta már a Poolban, hanem mert világklasszis képességei révén azt gondolta a klub, hogy könnyen beletanul majd Ini posztjába, amit a Poolban már elkezdett. Ez jelenleg döcög, de még sikerülhet. De azt felejtsük már el, hogy a Poolban ő mindig ott játszott.
Nagyon Jó ez a kép. Tényleg köszönet érte. Én bátorkodom azt Mondani,hogy AM azaz Attacking Midfield pozícióban játszott már az utóbbi időben a Poolban. Ennek is utána lehet nézni:) mert ez ment neki a legjobban.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.28. 12:56:22

drobika a Bajnoki Mérkőzések topikban írta:a Poolban is középen játszott)
Jöjjön immáron el az igazság pillanata.

Coutinho pozíciói a liverpooli karrierje alatt,
Iniesta pozíciói a teljes karrierje alatt.

Ha nincs idő megnézegetni (hát hogy is lenne), a lényeg kép formájában:

Coutinho vs. Iniesta

A lényeg összefoglalva: Coutinho 99 meccset játszott a bal szélen a Liverpoolban, és jóindulattal ugyanennyit valamelyik középpályás pozícióban. Már ha a támadó középpályát és a szélső középpályát Iniesta posztjának tekintjük (Iniesta pozícióival összehasonlítva egyből láthatjuk, mennyire lenne ez helytálló).

Menj fel egy Whoscoredra, és hasonló számokat látsz majd: amikor pár hete rákerestem, Coutinhonak összesen 20 ezer játékperc volt írva karriernek, abból 16 ezret Iniestánál előrébb játszott akkor.

Nem azért hoztuk őt ide, mert ő annak a posztnak a csínját-bínját tudta már a Poolban, hanem mert világklasszis képességei révén azt gondolta a klub, hogy könnyen beletanul majd Ini posztjába, amit a Poolban már elkezdett. Ez jelenleg döcög, de még sikerülhet. De azt felejtsük már el, hogy a Poolban ő mindig ott játszott.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.27. 22:28:31

Szerintem baromi unalmas már ezt a "minden EV hibája " dolgot nyomatni az összes létező topikban. Leírtad a sajátjában vagy 20x,felfogtuk.

Cou meg ma talán az egyik legrosszabb meccsét játszotta,nem tudom mi lesz vele,én nem adnám még el,de ha semmi változás nem lesz tavasszal akkor padoztatni is luxus.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.27. 21:43:52

A Camp Nouban voltak annyian, és nem először kezdődik ott meccs 20,45 kor...
Az utóbbi másfél két évben lett Cou nagy játékos.Mindig középpályán.
Nő de hagyjuk a tényeket.
Adjuk el felé pénzért.EV t pedig dicserjük a játékért amit mostanában nyújtunk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.27. 21:10:30

drobika írta: Dembi vagy Cou írják itt.
Mindkettő pályán lehetne egy nagyon ütős 4231 ben.
Coutinho akkor is kilövöldözi a stadionból a labdákat, ha ott van a másik oldalt Dembele.
drobika írta: A múltkori otthoni meccset a helyszínen 53 ezren látták...
Hétköznap 21:30-kor télen?
Vagy a vasárnap este 9-re gondolsz?
drobika írta: Unalmas,alibiző játék, ahonnan csak Messi Alba Dembi lóg ki felfelé,illetve Vidal.persze hogy őt cseréli le nem a mezőny leggyengébbjét Busit...
Talán Vidalra nagyobb szüksége lesz a Sevilla elleni visszavágon.
Nekem logikus, hogy Vidalt hozza le, aki végignyomta a hétközi meccset is, és benne jobban benne volt a második sárga, mint Busit, aki végigpihente a kupameccset.

Komolyan nevetséges, én sem értek egyet minden húzásával, de lassan Valverde lesz a fórum "Soros"-a.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 21:01:06

És ezért hagyja ki állandóan a ziccereit, veszti el a labdát.

Egyébként a 'Poolban is csak az utolsó 1-1,5 évben játszott a középpályán. Előtte szélen nyomta ott is.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.27. 20:48:28

Nem Cou az alkalmatlan, hanem EV.
Nem veszi észre hogy nem baloldali csatár???
Liverpoolban klasszis teljesítményt nyújtott ahol a helye. Középpályán.
De nálunk nem,mert itt nem azt kell játszani.
Dembi vagy Cou írják itt.
Mindkettő pályán lehetne egy nagyon ütős 4231 ben.De hát nekünk úgy jó hogy megvesszük a világ legdrágább játékosait, és nem azt keressük hogyan jatszhatnának együtt..nem,adjuk el valamelyikét.
EV az, akit nagyon sürgősen el kellene adni.
A múltkori otthoni meccset a helyszínen 53 ezren látták...
Unalmas,alibiző játék, ahonnan csak Messi Alba Dembi lóg ki felfelé,illetve Vidal.persze hogy őt cseréli le nem a mezőny leggyengébbjét Busit...
Ez EV.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.01.27. 20:06:38

Samper írta:
Ha jól emlékszem, előbb döntötte el EV, hogy ő nem Ini utóda, mint hogy elkezdett ilyen rosszul játszani. Dembelé összeszedte magát a pofozógép-szerepkör után - de Cou-nál ez nem biztos, hogy bejön.

a középpályán is rettenetes volt ahol elvileg Ini utódként játszania kéne, olyan szerepkörben amiben szinte sosem játszott amíg nem került ide.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 19:56:08

LG írta:Szóval nem vesztenénk vele nagyot, ha kapnánk érte tisztességes pénzt, azzal többre mennénk, jöhetne belőle új csatár pl.
Sajnálnám a dolgot, mert a jó napjain világklasszis megoldásokra képes, Barcás szemmel nézve meg pláne. Bukott már meg itt viszont Fábregas, Ibra, Sánchez is, nem mindig jön be a top játékosoknak az itteni világ. Azon kell elgondolkodnia a klubnak, hogy ha az angoloknál lelép Eriksen, Hazard, kiöregszik David Silva, őket mind tudná helyettesíteni Coutinho, ha tényleg felmerül az eladása.
A pénzből meg igen, jöhetne a csatár, a védelmen is lehetne erősíteni, meg akár egy rutinosabb játékos is érkezhetne cserének, aki ténylegesen szélső.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.27. 19:49:13

Cestus írta:
Zsolti írta:Nagyon nagyon orultem amikor idejott, az elso fel eve meg elment, de a mostani kritikan aluli. Nyaron komolyan fontolora kell venni az eladasat sajnos. A gala kezdobe nincs helye, egy ember miatt meg nem szabad megbontani a formaciot, padra leultetni pedig luxus ilyen fizetessel.
A világ harmadik legdrágább játékosát szerintem sem a padra szánták. Nyilván ha becseréléskor minden meccsen gólt rúgna, gólpasszt adna, el lehetne gondolkodni a dolgon, de azt meg ő nem akarná. Ha nem találjuk meg a gálakezdőben a helyét (és ez a jelenlegi formájától függetlenül is elég sanszos), szerintem is előbb-utóbb eladjuk.
Egyet értek, nem padra való játékos. Szezon végéig kell bizonyítania, hogy a kezdőben a helye, ha nem tud, el kell adni. A jelenlegi felállás alapján úgy néz ki, vagy ő, vagy Dembelé. Nos, a francia jelenleg lényegesen jobb formában van (illetve volt ugye a sérüléséig), és hosszútávon is benne látok többet. Szóval nem vesztenénk vele nagyot, ha kapnánk érte tisztességes pénzt, azzal többre mennénk, jöhetne belőle új csatár pl.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 19:45:03

Samper írta:
Ha jól emlékszem, előbb döntötte el EV, hogy ő nem Ini utóda, mint hogy elkezdett ilyen rosszul játszani. Dembelé összeszedte magát a pofozógép-szerepkör után - de Cou-nál ez nem biztos, hogy bejön.
Azt nem EV döntötte el ,hogy ő nem Iniesta utódja ,hanem az ,hogy ő tök más játékos.Amúgy része volt ő azért jó ideig az alapkezdőnek is meg lehetőséget bőven kapott 2000 perc körül van idén ami azért nem kevés.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.27. 19:33:28

MatyiG írta:
Ilyen játékkal meg ugyan miért lenne fix kezdő? Nem értem, hogy jön ide EV hozzáállása, de mindegy.
Ha jól emlékszem, előbb döntötte el EV, hogy ő nem Ini utóda, mint hogy elkezdett ilyen rosszul játszani. Dembelé összeszedte magát a pofozógép-szerepkör után - de Cou-nál ez nem biztos, hogy bejön.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 19:15:13

Zsolti írta:Nagyon nagyon orultem amikor idejott, az elso fel eve meg elment, de a mostani kritikan aluli. Nyaron komolyan fontolora kell venni az eladasat sajnos. A gala kezdobe nincs helye, egy ember miatt meg nem szabad megbontani a formaciot, padra leultetni pedig luxus ilyen fizetessel.
A világ harmadik legdrágább játékosát szerintem sem a padra szánták. Nyilván ha becseréléskor minden meccsen gólt rúgna, gólpasszt adna, el lehetne gondolkodni a dolgon, de azt meg ő nem akarná. Ha nem találjuk meg a gálakezdőben a helyét (és ez a jelenlegi formájától függetlenül is elég sanszos), szerintem is előbb-utóbb eladjuk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 19:13:28

Ha szezon végéig nem javul, nyáron mehet, ha jön egy legalább 120 milliós ajánlat.

Nem keresik egymást. :D Végül is csak két gólpassz értékű labdát osztott ki Messi neki a meccsen.
Ilyen játékkal meg ugyan miért lenne fix kezdő? Nem értem, hogy jön ide EV hozzáállása, de mindegy.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.27. 19:11:59

MatyiG írta:Magyarázd már el, miért nem jön ki velük jól? Válasz gondolom nem lesz.
Az, hogy nem fix kezdő, mutatja Valverde hozzáállását. Messivel meg a pályán feltűnően nem keresik egymást. Így ha néha mégis, az Counak meglepetés.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.01.27. 19:05:16

Nagyon nagyon orultem amikor idejott, az elso fel eve meg elment, de a mostani kritikan aluli. Nyaron komolyan fontolora kell venni az eladasat sajnos. A gala kezdobe nincs helye, egy ember miatt meg nem szabad megbontani a formaciot, padra leultetni pedig luxus ilyen fizetessel.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.27. 18:55:15

Dupla nulla. Ezt Denis is lehozza.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 18:55:04

Magyarázd már el, miért nem jön ki velük jól? Válasz gondolom nem lesz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.27. 18:45:26

Feast4 írta:Azt látom rajta mint Alexisen anno.Tiszta görcs a srác.Idehozták a világ pénzéért, nyilván azt gondolta sima kezdő lesz, viszont most Ini helyén kelleme egy az egyben megfelelni, ez nem ment.Ekkor ahelyett hogy kitalálták volna hol lesz jó kitették szélre, de ott meg nem hozza azt ami kéne.A felgyorsuló labdavezetős telibe lövős játék szerintem jobban feküdt amúgy neki a Poolban, mint a rövid passzos gyors kisterületes játék.Ha megnézitek most mit csinál marhára látszik hogy ötlete sincs mi legyen.Megkapja a labdát fut, mint a ló fel se néz, húz ki szélre és ha a 16-os sarkáig labdavesztés nélkül elér keresztbe lő.

Nem jön a gól, a kulcspassz egyre idegesebb, sokszor vét mosr már technikai hibát is pedig ez rá nem jellemző. Szerintem a görcs, az hogy sehol nincs helye igazán az önbizalma elment okozta ezt a helyzetet.Az edzőnek kell szerintem ilyenkor végiggondolni, csináljon vele, mert egyre rosszabb lesz.
Ha nem jön ki Valverdevel és Messivel, az probléma. Ha Valverde marad és jön érte jó ajánlat, akkor bizony érdemes eladni.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 18:31:43

senkialfonz40 írta:Ez nem hullámvölgy, ez már szakadék...
De még azt sem látom, hogy annyira akarna...
Engem ami kiakaszt az a heatmapje ,konkrétan az alapján kb egy 5x5 méteres területen tartózkodott végig és néha visszament a félpályáig...Ez már nem csak az ,hogy nem megy a játék ,mert az előfordult ,de ő különösebben nem is töri magát.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.27. 18:12:47

Ez nem hullámvölgy, ez már szakadék...
De még azt sem látom, hogy annyira akarna...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.24. 17:40:16

Feast4 írta:Azt látom rajta mint Alexisen anno.Tiszta görcs a srác.Idehozták a világ pénzéért, nyilván azt gondolta sima kezdő lesz, viszont most Ini helyén kelleme egy az egyben megfelelni, ez nem ment.Ekkor ahelyett hogy kitalálták volna hol lesz jó kitették szélre, de ott meg nem hozza azt ami kéne.A felgyorsuló labdavezetős telibe lövős játék szerintem jobban feküdt amúgy neki a Poolban, mint a rövid passzos gyors kisterületes játék.Ha megnézitek most mit csinál marhára látszik hogy ötlete sincs mi legyen.Megkapja a labdát fut, mint a ló fel se néz, húz ki szélre és ha a 16-os sarkáig labdavesztés nélkül elér keresztbe lő.

Nem jön a gól, a kulcspassz egyre idegesebb, sokszor vét mosr már technikai hibát is pedig ez rá nem jellemző. Szerintem a görcs, az hogy sehol nincs helye igazán az önbizalma elment okozta ezt a helyzetet.Az edzőnek kell szerintem ilyenkor végiggondolni, csináljon vele, mert egyre rosszabb lesz.
Sokszor lenne rá esélye, hogy gyorsan megjátszon egy labdát, rengetegszer Isco módjára rácsavarodik a labdára, de 2 centit nem lép vele előre.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.01.24. 17:28:23

Azt látom rajta mint Alexisen anno.Tiszta görcs a srác.Idehozták a világ pénzéért, nyilván azt gondolta sima kezdő lesz, viszont most Ini helyén kelleme egy az egyben megfelelni, ez nem ment.Ekkor ahelyett hogy kitalálták volna hol lesz jó kitették szélre, de ott meg nem hozza azt ami kéne.A felgyorsuló labdavezetős telibe lövős játék szerintem jobban feküdt amúgy neki a Poolban, mint a rövid passzos gyors kisterületes játék.Ha megnézitek most mit csinál marhára látszik hogy ötlete sincs mi legyen.Megkapja a labdát fut, mint a ló fel se néz, húz ki szélre és ha a 16-os sarkáig labdavesztés nélkül elér keresztbe lő.

Nem jön a gól, a kulcspassz egyre idegesebb, sokszor vét mosr már technikai hibát is pedig ez rá nem jellemző. Szerintem a görcs, az hogy sehol nincs helye igazán az önbizalma elment okozta ezt a helyzetet.Az edzőnek kell szerintem ilyenkor végiggondolni, csináljon vele, mert egyre rosszabb lesz.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.24. 15:35:00

MessiNeymarSuarez írta:Szegény srácot sajnálom, elég volt megnézni az arcát amikor meccs után megkérdezték hogy tudja-e hogy a Barca érdeklődik utána, az mindent elárult hogy mennyire szeretett volna itt játszani.

Ehhez képest most meg egy labdát nem tud átvenni, átbotlik rajta, kaput se tud találni, szerintem ilyet utoljára 6 éves korában csinálhatott, nagyon nincs rendben fejben.
Lehet a csalódottság van a háttérben, mert azt hitte hogy sokkal könnyebb lesz neki?
Látni a fején meccs közben, hogy semmi felszabadultság van rajta, mintha a fogát húznák.

Én hozzátenném azt is, hogy tavaly legtöbbször amikor játszott, akkor ott volt mellette Iniesta is, akinek hála kevesebbet kellett melóznia, és kevesebb terhe volt, most viszont sajnos már nincs itt a Don, és nem tud megbirkózni a feladattal Coutinho.
Magánéleti gond is lehet, nem tudjuk, csak a tüneteket látjuk. Jó lenne, ha Valverdével és/vagy az elnökkel leülnének megbeszélni, mi lehetne a megoldás, hogyan tovább, az biztosan nem ártana. Profiként a legmagasabb szinten sajnos nem fér bele ennyi gyengélkedés annak fényében, amennyi pénzért ide jött (és hogy őt sztárként hoztuk, nem fiatal ígéretként), bármi is áll a háttérben. De remélem, csak belelátjuk a dolgokat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése