Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.01.29. 11:54:35

Nero. írta:Jo gyenge meccs volt tőle, de szerintem azért mert teljesen rossz helyen és teljesen rossz szerepkörben volt foglalkoztatva. A válogatottban még nem láttam, viszont a Liverpoolban elég gyakran, neki LW vagy LM a posztja, szerintem ott ma is jó lett volna, ahogy jó volt az Espanyol ellen is.
Remélem Valverde tobbet nem szivatja a jobboson.
Teljesen egyetértek az okokkal...kivéve hogy gyenge meccse volt.
Gyenge meccse Messinek volt, könnyedén szerelték, rengetek rossz labdaátvétel,labdavesztés, pontatlan passzok stb....persze a meccset így is megnyerte, de csak mert világklasszis :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.29. 10:41:24

visca el barca írta:
pedig nekem is nagyon úgy tűnt hogy totál egylábas, ballal egy kis pöcire emlékszem tőle, amugy mindent próbált kényszeresen a jobbossal megoldani, amiből volt is neki baja, mivel mindig jobbról befele akart húzni. lehet a válogatottban ott játszik, de szemmel láthatóan teljesen nem az ő terepe a jobb oldal. valverde nagyon nem talál oda embert, bepróbálta, oké, de nem ment, remélem elfelejti h egy világklasszissal olyan posztot erőltet ahova nem való, mert abból semmi jó nem lesz. tegnap amugy a két szélső bekk mellett ő volt a leggyengébb kb egy jó megmozdulásra nem emlékszem tőle.
Pedig voltak jó megmozdulásai bőven. Semedot is többször iszonyatosan jól indította. Az még látszik, hogy fel kell venni a ritmust és szokni a társakat, de nem találtam jó húzásnak, hogy Valverde már aaz első meccsén egy látszólag idegen poszton szerepeltette, ráadásul egy olyan játékrendszerben, amit a regnálása alatt, még nem is próbáltunk. Lehet, hogy a válogatottban is játszott már ott, elhiszem azoknak akik többet látták, de lerítt, hogy nem nem az ő terepe. Az mondjuk tényleg feltűnő volt, hogy szinte csak jobbal ért labdába, látszott, hogy sokkal otthonosabban érezte magát, amikor néha átment a másik szélre, Ini pedig kicsit előrébb Alba hiányában.

Nem félek tőle, hogy nem fog beilleszkedni és nem lesz komoly fegyver, de Valverdenek egyelőre meg kell találni, hol a leghasznosabb és neki is szokni kell a társakat. Jó lenne tavasszal egy Cou-Busi-Rakitic-Dembelé kp-t látni. Nem hiszem, hogy borulna a stabilitás, kreativitásban és támadásban pedig iszonyatosan üthetne. Plusz olyan cserék lennének a padon a kp-ra, mint Ini vagy Paula, akik bőven tudnak változtatni a játék képén.
Arra azért kíváncsi leszek, hogy védekezésben mennyit tud hozzátenni, ez még Dembelénél is kérdés, bár az ő sebességével és munkabírásával nem hiszem, hogy akkora gond lenne. A Dortmunban is inkább a kp-n játszott, szóval nem idegen neki az a poszt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.29. 10:11:31

Inkább Init kellett volna jobb oldalt, és Cou-t bal oldalt játszatni. Ini tolta már a jobboson egyszer ebben a szezonban, korrekt volt ott is. Cou ráadásul most illeszkedik csak be, amit megkönnyít, ha a posztján játszatják, Ini meg régi motorosként sokkal könnyebben adaptálódik a másik oldalhoz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2018.01.29. 09:59:53

Pedig nem játszott rosszul, voltak jo zsugai, nem lógott ki és labdabiztos volt. A csapatnak nem ment, Messi se csinált sokat, több labdát szórt el. És ne feledjük, hogy összesen nem játszott még 90 percet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.29. 09:48:40

palesz77 írta:
vinszentvega írta:Annyi, hogy ö pont annyira szigoruan egylàbas jàtèkos, amilyen messi is volt...csak jobbos
Ez nem igaz, nagy gólt is akasztott már ballal, kiugratni is szokott vele néha, egyáltalán nem egylábas játékos. A válogatottban rendre a jobboson is játszik amúgy.
pedig nekem is nagyon úgy tűnt hogy totál egylábas, ballal egy kis pöcire emlékszem tőle, amugy mindent próbált kényszeresen a jobbossal megoldani, amiből volt is neki baja, mivel mindig jobbról befele akart húzni. lehet a válogatottban ott játszik, de szemmel láthatóan teljesen nem az ő terepe a jobb oldal. valverde nagyon nem talál oda embert, bepróbálta, oké, de nem ment, remélem elfelejti h egy világklasszissal olyan posztot erőltet ahova nem való, mert abból semmi jó nem lesz. tegnap amugy a két szélső bekk mellett ő volt a leggyengébb kb egy jó megmozdulásra nem emlékszem tőle.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.29. 05:36:20

Nincs itt gond, egész egyszerűen neki Ini pozíciója fekszik, ráadásul akármennyire is passzol ide, csak szoknia kell még a többiek mozgását is még. De aggódni nem kell, jó lesz itt, nagyon is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.29. 00:12:25

Jo gyenge meccs volt tőle, de szerintem azért mert teljesen rossz helyen és teljesen rossz szerepkörben volt foglalkoztatva. A válogatottban még nem láttam, viszont a Liverpoolban elég gyakran, neki LW vagy LM a posztja, szerintem ott ma is jó lett volna, ahogy jó volt az Espanyol ellen is.
Remélem Valverde tobbet nem szivatja a jobboson.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.28. 23:23:41

vinszentvega írta:Annyi, hogy ö pont annyira szigoruan egylàbas jàtèkos, amilyen messi is volt...csak jobbos
Ez nem igaz, nagy gólt is akasztott már ballal, kiugratni is szokott vele néha, egyáltalán nem egylábas játékos. A válogatottban rendre a jobboson is játszik amúgy.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.01.28. 23:16:59

Annyi, hogy ö pont annyira szigoruan egylàbas jàtèkos, amilyen messi is volt...csak jobbos, remènykedtem hogy a màsodik felidöben àttud menni Ini helyère, ahol igazan jòl tud ficànkolni... de nem ezt a kombinàciòt vàlasztotta a mester
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.01.28. 23:07:25

Eszméletlen jó játékos, elég sokszor láttam játszani. Nagyon ne legyen igazam,de A.Sanchez jutott eszembe akinek nem volt elég tere és nem tudott eleget futni, csak topogott jobb szélen.
Eleve Cutinhó baloldali spiler és az egész pályát bejátszotta, sok, gyors futással. Most hogyan lesz ez a lehetősége. Ugy láttam az angoloknál Rakitic szerüen játszott baloldalt, jóval magasabb szinten. Ma nagyon elöl ragadt egy lassu, pontatlan játékban.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.01.28. 21:46:10

Samper írta:Nem értem, hogy Coutinho bemutatkozásához mi a fenének kellett az egész csapatot felforgatni.
Gondolom pihentetni akart, nem azért nem játszik Alba, Busi, SR mert Coutinho igen..kicsit túl rotálta most a csapatot Valverde, de még van egy félidő javítani, ami általában sikerül.
Amúgy meg mikor pihentessen, ha nem egy Alaves ellen otthon?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.28. 21:34:41

Nem értem, hogy Coutinho bemutatkozásához mi a fenének kellett az egész csapatot felforgatni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.28. 20:56:33

Nagyon furcsa látni, hogy a 14-es mezt viselő játékos nem hátul, hanem elől van. :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.27. 06:01:27

Yokozuna írta:Sokan úgy csodálkoznak rá, mintha nem látták volna játszani a Liverpoolban. Kész játékos, brilliáns technika, gólerő. Megvolt az ehhez mért ára.
Ellenpélda Dembelé, akinek magas árát mai napig nem tudom elfogadni. A fenti jellemzők egyikével sem rendelkezik jelenleg.
Kivéve azt a bagatell, elhanyagolható apróságot, h 25 éve nézek focit, de ilyen kétlábas játékost még nem láttam. A góljai meg nem is voltak gólok, amiket tavaly lőtt.
Remélem majd lestek ki a fejetekből később vele kapcsolatban, ahogy most Suareznél.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.27. 00:29:03

Yokozuna írta:Sokan úgy csodálkoznak rá, mintha nem látták volna játszani a Liverpoolban.
Talán ez azért lehet, mert nem látták? :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.26. 23:50:38

Én is csatlakozom, nagyon jó kis bemutatkozás volt. Eszméletlen lelkes volt, talán túlságosan is, annyira támadott és támadott végig, hogy mögötte hatalmas lyuk maradt néha már akkor is, ha labdát kellett volna még csak kihozni. :D De nincs ezzel semmi, ha év végére is ilyen "szertelen" lesz helyezkedésben, max akkor kell kisebb mértékben félni szerintem, de ezt meg kétlem. Jó volt látni nagyon, az egyszer biztos, azt sajnáltam viszont, hogy nem volt lövőhelyzete, egy dugó az első meccsén jót tett volna a szívemnek. :D Leírta igazából mindenki a lényeget, epekedve várom a folytatást!
El Pistolero írta:Több hosszú, veszélyes passzt adott, mint Denis egész Barcás karrierje alatt.
Ezen viszont azért jót mosolyogtam, remélem ez nem volt teljesen komoly, és csak a lelkesedés szülte a hsz-t. :D
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.26. 23:26:31

Sokan úgy csodálkoznak rá, mintha nem látták volna játszani a Liverpoolban. Kész játékos, brilliáns technika, gólerő. Megvolt az ehhez mért ára.
Ellenpélda Dembelé, akinek magas árát mai napig nem tudom elfogadni. A fenti jellemzők egyikével sem rendelkezik jelenleg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.26. 22:59:07

Tegnap nem tudtam nézni, úgyhogy ma visszanéztem a meccset.
Elképesztően jól szállt be a meccsbe, mintha itt lenne évek óta.
Neki tényleg nem kell majd nagyon idő beilleszkedni, kész-érett játékos, nagyon nagy hasznunkra lesz az biztos.
Nagyon hiányzott nekem egy ilyen játékos a kp-ról, vagy a támadásokból, Messi mellett újra van olyanunk, aki bárkit bármikor megver 1v1-be csellel.

Remélem majd Albaval jó kapcsolata lesz, és akkor a baloldalunk brutális lesz, Messi meg intézi a többit. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.01.26. 16:23:01

Nekem is tetszett a játéka, lesznek még jó és rossz megmozdulásai, de egyből lerítt róla hogy mit adhat majd ő a csapatnak. Remélem Denis és Gomes megpróbál példát venni róla hogyan kéne beszállni egy meccsbe nálunk.
Amúgy ami még fontos lesz nála, hogy Messivel megtalálja az összhangot, a pályán és azon kívül is. Nem gondolnám hogy Messi nehéz eset ebből a szempontból de remélem semmi féltékenység vagy viszály nem lesz köztük, mert ha ők összeszoknak az nagyon csudaszép lesz. Bízom benne hogy az amúgy nehezebb természetű Neymarral jól meg volt Leo akkor Coutinhoval is meglesz.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.26. 15:26:48

herlius írta:
Varatrix írta:Persze nincs kizárva hogy visszaállunk a korábbi felállásunkra, de az egyértelműen kijelenthető hogy Válverde nem ragaszkodik a 4-3-3-hoz és inkább, a kerethez igazította a felállást, és felfogást, mintsem fordítva.
A játékfelfogásunk nem változott. Attól, hogy szerkezetet váltunk, még minden marad a régiben. Tökig feltolt védővonal, folyamatos letámadás, sokpasszos, gólratörő foci. Az aktuális játékosállomány vagy az ellenfél felállása miatt akár meccs közben is lehet szerkezetet váltani, de játékfelfogást bajosan.
Nem mondom hogy, gyökeresen változott, de én úgy gondolom hogy változott. Pep, és Enrique is olyan típusú edző volt hogy, inkább beleszalad egy vereségbe, de egy percig nem enged a stílusból. Ezzel szemben Valverde választ védekezőbb felállást, és taktikát ezzel elérve egy "taktikai döntetlent."

Ez a számolgatás, és taktikázás inkább a BL-re volt jellemző ősszel. De más meccseken is érezhető hogy nem feltétlen posztra cserél. Hogy csak a tegnapit említsem Vidal helyett feljött Paulinho, ami egyértelműen egy lassabb, biztosabb középpályát eredményezett. Ezzel nem volt további terve mint megtartani az eredményt, még ha Paulinho gólerősebb játékos is mint Vidal.

A Juventus ellen is mélyen játszottunk, negyed annyi letámadással, több védekező típusú játékossal. Több sárgalap, több fault, kevés kapura lövés.

Egy szóval annyiban érzem a felfogásunk változását hogy, nyert helyzetben nem kockáztatunk a stílusért, a tiki-takáért.

Ezt persze mindenki döntse el magában hogy, neki ez szimpatikus e, de én akkor is érzek változásokat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.01.26. 14:01:30

Varatrix írta:Persze nincs kizárva hogy visszaállunk a korábbi felállásunkra, de az egyértelműen kijelenthető hogy Válverde nem ragaszkodik a 4-3-3-hoz és inkább, a kerethez igazította a felállást, és felfogást, mintsem fordítva.
A játékfelfogásunk nem változott. Attól, hogy szerkezetet váltunk, még minden marad a régiben. Tökig feltolt védővonal, folyamatos letámadás, sokpasszos, gólratörő foci. Az aktuális játékosállomány vagy az ellenfél felállása miatt akár meccs közben is lehet szerkezetet váltani, de játékfelfogást bajosan.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.26. 13:52:20

Samper írta:Nem felhánytorgatni akarom, csak emlékeztetni rá, hogy sokan Coutinho helyett inkább más klasszis irányító igazolását szerették volna. Most viszont már ő van itt és természetes, hogy a mi fiúnk a legjobb.
Ezt remekül látod!
Ugyanakkor a szezon elején mindenki a 4-3-3-ban kereste a helyét, és arról írtak hogy, itt nem látják feltétlen célravezetőnek. A többség Verrattit szívesebben látta volna a keretben, feltételezem hogy, van olyan aki még mindig mellette voksolna, ahogyan én is, de ettől függetlenül őszintén tud örülni egy nagyszerű játékos érkezésének, aki immáron egy 4-4-2-es felállásba érkezett.

Persze nincs kizárva hogy visszaállunk a korábbi felállásunkra, de az egyértelműen kijelenthető hogy Válverde nem ragaszkodik a 4-3-3-hoz és inkább, a kerethez igazította a felállást, és felfogást, mintsem fordítva.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.26. 13:04:04

Nem felhánytorgatni akarom, csak emlékeztetni rá, hogy sokan Coutinho helyett inkább más klasszis irányító igazolását szerették volna. Most viszont már ő van itt és természetes, hogy a mi fiúnk a legjobb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.26. 11:02:02

csabimo írta:Amugy tegnap jó volt! Akkor most jön 3 rossz meccs tőle??
Igen, és 30 jó. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.01.26. 10:52:35

Nagyon jó volt látni hogy az 1v1 az menni fog, bárkit körbefut a jelenlegi középpályánkon végre lesz lendület orditott már ide egy ilyen tipusú lendültes player..az árát visszahozta már mezekből meg aprócikkekből Perec megmondta hogy megy ez! :)

Amugy tegnap jó volt! Akkor most jön 3 rossz meccs tőle??
Válasz küldése