Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.02.09. 00:12:55

fun fact(remelem igaz, angol streamen mondta a kommentar): Majdnem napra pontosan 5 eve(febr. 13) szerezte elso goljat a Liverpoolban es a golpasszt nem mastol, mint Suareztol kapta.:)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.08. 23:41:59

a gólja nagyon hasonlít Gudjohnsen Betis elleni góljára, egyből az ugrott be, pedig nem most volt :D
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.08. 23:08:31

Azt hiszem, a mai gólja után nem téma az árcédulája.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.05. 22:33:11

Nero. írta: Azt viszont ne felejtsük el, hogy ő is 160 millió volt. Ha Dembelénél felhozzuk az árcédulát, akkor nála is fel kell.
Szerintem azért vagyunk hajlamosak nála ezt a témát elengedni, mert az árak miatt már kihisztiztük magunkat Dembelénél, és Coutinho azért nem akkora kockázat. Brazil válogatott srác aki évek óta a csapata legjobbja az angol bajnokságban, ezzel szemben Dembelé hiába óriási tehetség, mégiscsak volt egy jó szezonja és így lett az akkori legdrágább játékosunk
Illetve sokan kezdtek el hőbörögni az ára miatt, miután megsérült, ami abszolút nem fair.

Amúgy tényleg bíztató, hogy máris mennyire együtt van a csapattal, az egyből külivel pöckölései nagyon komolyak voltak, a lövése meg gólt érdemelt volna.
Nekem úgy jön le, hogy kényelmesebb neki a balos, de jobboldalt sincs teljesen elveszve.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire hamar felveszi a ritmust és kezdő lesz, egyre inkább sajnálom, hogy a BL-ben nem játszhat. Reméljük addigra Dembelé is megszokja a közeget.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.05. 21:29:58

Samper írta:Kár, hogy a kapufája nem ment be. Más lett volna a meccs és a vele kapcsolatos hőbörgésre hajlamos beírókat is lecsöndesítette volna. Nagy nyereség a csapatnak- ha nem is ilyen irreális pályán.
Énis Coutinho-párti vagyok, de ennyire biztosra még ezt sem tudhatjuk, mégha valószínű is, csak meg kell találni a posztját.
Azt viszont ne felejtsük el, hogy ő is 160 millió volt. Ha Dembelénél felhozzuk az árcédulát, akkor nála is fel kell.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.02.05. 21:24:27

Otthagyta az angol esőt, rossz időt, a favágókat, erre játszott 3 Espanyol elleni meccset, az uccsót egy vízilabda pályán :lol:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.04. 21:19:59

Kár, hogy a kapufája nem ment be. Más lett volna a meccs és a vele kapcsolatos hőbörgésre hajlamos beírókat is lecsöndesítette volna. Nagy nyereség a csapatnak- ha nem is ilyen irreális pályán.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.02. 14:12:56

Tetszett nekem a tegnapi játéka. A posztja viszont érdekes volt amíg Ini is fent volt. Kb mindenhol játszott akkor. Jobboson kezdett, aztán középen, majd a balon is feltűnt. Ini cseréjét követően viszont egyértelműen a baloson, de inkább támadót mint KP-t. Lehet annak volt köszönhető, hogy ennyire visszaállt a Vale.

Ha Messi és Suárez nem akarnak kényszeresen egymással gólt rúgatni, akkor Cou is többször kerülhetett volna jobb helyzetbe.

Az tetszik nagyon rajta eddig, hogy mindig keresi, hogy hol lehetne támadni, nem úgy mint Deu,Denis pl.

Úgy érzem én is, hogy a Cou-Busi-Raki-Dembuz KP-t tervezi Valverde. És tetszene is az ötlet. Ha visszazár alázatosan mind a két szélső, akkor simán működhet is.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.02. 12:30:45

Inkább Messire hajaz a játéka, mint Iniestára. Mindenesetre én nagyon bírom, és örülök, hogy végre itt van nálunk. Első körben 4-4-2-t és Coutinho-Busquets-Rakitics-Dembélé gálaközéppályát képzelek el, de kíváncsi leszek, hogy Valverde be tudja-e illeszteni a két nagy igazolást ebbe az elképzelésbe apróbb taktikai finomhangolásokkal, vagy teljesen úgy felállást, rendszert kell kitalálnia.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.02. 12:19:09

thiagoalcantara írta:Néhányszor rátekeredett a labdára, az nem tetszett.
Viszont a keresztlabdái nagyon ültek, meg az átlövése is jó volt, kellenek majd az ilyenek tőle.
Kicsit érződik még rajta, hogy új, de hétvégén hátha kezd a neki megfelelő poszton aztán jó lesz ez :)
Meglepődnék, ha az Espanyol ellen idegenben kezdene, szerintem megint Iniesta fog a baloson, a jobboson meg Paulinho, aztán majd egyikük helyett jön a 60. perc körül.
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2018.02.02. 12:10:54

Néhányszor rátekeredett a labdára, az nem tetszett.
Viszont a keresztlabdái nagyon ültek, meg az átlövése is jó volt, kellenek majd az ilyenek tőle.
Kicsit érződik még rajta, hogy új, de hétvégén hátha kezd a neki megfelelő poszton aztán jó lesz ez :)
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.01.30. 15:45:16

palesz77 írta: Ez nem igaz, nagy gólt is akasztott már ballal, kiugratni is szokott vele néha, egyáltalán nem egylábas játékos. A válogatottban rendre a jobboson is játszik amúgy.
Ez így igaz, csak a válogatottban nincs mögött, vagy épp előtte egy Messi.. Nem neki való ez az oldal. Mindenképp a baloldalon van a helye, ha nem a kp-n, akkor inkább tegye be baloldali támadónak, mint hogy még egyszer a jobb oldalon kelljen neki 'szenvednie'....( meg nekünk is)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.30. 14:57:52

Volt mezégetés? Pool bunkói megmutatkoztak?
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.30. 10:25:42

A klub engedélyével, ma elutazott Liverpoolba, hogy rendesen elbúcsúzzon a volt csapatától. Mivel ma szabadnapot kapott mindenki, ezért gondolom (remélem) holnap ugyanúgy edzésbe áll és simán játszik csütörtökön, akár kezdőként, mert kétlem, hogy a végigtolt meccs után Ini kezdene.

Amúgy ez egy szép gesztus, mind a játékos, mind a klub részéről. Gondolom a szívére vette, hogy a mezét égették meg minden. A klubnak se jön rosszul, gondolom nem maradt fényes a viszony a transzfer után a Liverpoollal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.29. 21:24:33

Szerintem nem lesz vele gond. Kell még, neki idő és kisebb sérülése is volt.
Szerintem is jó lesz, viszont Iniesta helyén kell játszatni hogy azt szokja mert oda vettük, ott lesz rá szükség jövő évtől. Szerintem az se lesz neki egyszerű, mert inkább balszélső vagy baloldali középpályás mint irányitó, de itt a jobboldalt, pláne Messi mögött csak elpocsékoljuk a gyereket.

Az eddigiek alapján teljesen megbízom Valverdében, de szerintem tegnap sok hibát követett el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.01.29. 21:22:07

Coutinho jó lesz, egyszerűen illik a csapatba. A jobb oldal viszont nem az ő helye. Az én problémám csak annyi, hogy a keretet nem érzem elég mélynek. Mennyiségben megvagyunk, minőségben nem. Talán itt lenne az ideje Cucurellat is kipróbálni, de ezt nyilván csak Valverde tudhatja.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.29. 20:11:06

Enrique írta:
LG írta:Coutinho viszont most van a csúcson. Persze ettől még igaz amit írtok, nem elvárható tőle, hogy egyből csúcson pörögjön. Eddig igy is nagyon bíztató, tegnap nem játszott akkorát, mint az első meccsén, de így is volt 1-2 olyan megmozdulása, amivel mutatta, hogy nagyon szép jövője lehet nálunk.
Ahhoz, hogy meg lehessen ítélni rendesen, kell 4-5 meccs, az pedig nem kérdés szerintem, hogy idővel alapembere lesz, ha idén még nem is. Reméljük ő is így gondolkodik és nem akarja elsietni a dolgokat. És abban is biztos vagyok, hogy nem a jobboldalon kell őt játszatni, mert oda járogat ki Messi is, középen, baloldalon sokkal jobb helye lenne.
Az első félidőben, nem jött be a csel, ott átmegy akkor jó meccse van. Amúgy nem volt ez tőle rossz. Nem akart semmi se bemenni. Van ilyen. Szerintem nem lesz vele gond. Kell még, neki idő és kisebb sérülése is volt.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.29. 19:18:17

LG írta:Coutinho viszont most van a csúcson. Persze ettől még igaz amit írtok, nem elvárható tőle, hogy egyből csúcson pörögjön. Eddig igy is nagyon bíztató, tegnap nem játszott akkorát, mint az első meccsén, de így is volt 1-2 olyan megmozdulása, amivel mutatta, hogy nagyon szép jövője lehet nálunk.
Ahhoz, hogy meg lehessen ítélni rendesen, kell 4-5 meccs, az pedig nem kérdés szerintem, hogy idővel alapembere lesz, ha idén még nem is. Reméljük ő is így gondolkodik és nem akarja elsietni a dolgokat. És abban is biztos vagyok, hogy nem a jobboldalon kell őt játszatni, mert oda járogat ki Messi is, középen, baloldalon sokkal jobb helye lenne.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.29. 19:10:44

tb12 írta:
barca0417 írta:Tegnap sok hibával játszott Coutinho, de annyi jó meg mozdulása is volt azért. Inkább próbálkozzon, legyen bevállalós, és hibázzon is adott esetben, minthogy csak alibizzen. Tegnap se lógott ki a csapatból szerintem, ez most így sikerült, de az egész csapat tompa volt azért rendesen. Persze vele szemben hatalmasak az elvárások, ezen nem segített a múltkori jó bemutatkozás sem, de azért nem sokan tudnak egyből a Barca húzóemberévé válni egy két meccs alatt. Ha 160 millió, ha nem.
Teljes mértékben egyetértek. Gondoljunk csak Henry-ra, pedig ő sem volt akármilyen játékos, sőt! Talán az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező csatár akit vala játszani láttam. Adjunk neki is időt, sőt Semedoval is így gondolom. Valverdet pedig nem érheti kritika azért sem, mert Dignet és Semedot játszatta. Muszáj rotálni , mert a "tavasz" még hátra van és azt se felejtsük, hogy január, de inkább február volt, amikor korábban visszaestünk. Ha pedig nálunk ez még mindig (igaz kínkeserves) győzelmekkel párosul, azzal én kiegyezek. Emlékszem két éve pont a legrosszabbkor jött a hullámvölgy, szerintem inkább tudjuk le most, mint tavasszal a Bl-ben.
Mondjuk Henry már akkor túl volt a csúcson, mikor idejött, még mindig komoly játékos volt, de 2006-os tavasz után megindult a lejtőn szép lassan lefelé, a triplázós évben hozott még egy másodvirágzást, de ott is inkább csak megközelítette a csúcsformában lévő régi önmagát.

Coutinho viszont most van a csúcson. Persze ettől még igaz amit írtok, nem elvárható tőle, hogy egyből csúcson pörögjön. Eddig igy is nagyon bíztató, tegnap nem játszott akkorát, mint az első meccsén, de így is volt 1-2 olyan megmozdulása, amivel mutatta, hogy nagyon szép jövője lehet nálunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.29. 17:35:34

Samper írta:Szereti őt igazán Messi? Vagy elég az, hogy Messi Lajoshoz ragaszkodik, Lajos meg Coutinhohoz?
Samper, tudod jól, hogy én nem tartozom az ellentáborod közé, szerintem sokszor is kötekednek veled jogtalanul, de azért van egy határ.. Nem vagy te hülye, te is érzed szerintem miről beszélek, ezeket a blogszerű bejegyzéseket tartalom nélkül, szimpla költői kérdésekkel innentől hanyagold. Ha valami hasonlót írsz, akkor vagy fejtsd is ki érvekkel alátámasztva, hogy miért is gondolod így - csak mert tegnap Messi Ini után Coutinhonak passzolt a legtöbbször, szó szerint, pedig le is jött csereként -, vagy inkább ne is kezdj pötyögésbe. Tudsz te ha akarsz, megmutattad már sokszor, innentől csak tartalmat írj.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.29. 17:04:46

Samper írta:Szereti őt igazán Messi? Vagy elég az, hogy Messi Lajoshoz ragaszkodik, Lajos meg Coutinhohoz?
hát ezek a szerelmi háromszögek elég kuszák tudnak lenni, de remélem a srácok azért egymásközt megoldják! :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.29. 16:20:30

Szereti őt igazán Messi? Vagy elég az, hogy Messi Lajoshoz ragaszkodik, Lajos meg Coutinhohoz?
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.01.29. 16:18:47

barca0417 írta:Tegnap sok hibával játszott Coutinho, de annyi jó meg mozdulása is volt azért. Inkább próbálkozzon, legyen bevállalós, és hibázzon is adott esetben, minthogy csak alibizzen. Tegnap se lógott ki a csapatból szerintem, ez most így sikerült, de az egész csapat tompa volt azért rendesen. Persze vele szemben hatalmasak az elvárások, ezen nem segített a múltkori jó bemutatkozás sem, de azért nem sokan tudnak egyből a Barca húzóemberévé válni egy két meccs alatt. Ha 160 millió, ha nem.
Teljes mértékben egyetértek. Gondoljunk csak Henry-ra, pedig ő sem volt akármilyen játékos, sőt! Talán az egyik legnagyobb játékintelligenciával rendelkező csatár akit vala játszani láttam. Adjunk neki is időt, sőt Semedoval is így gondolom. Valverdet pedig nem érheti kritika azért sem, mert Dignet és Semedot játszatta. Muszáj rotálni , mert a "tavasz" még hátra van és azt se felejtsük, hogy január, de inkább február volt, amikor korábban visszaestünk. Ha pedig nálunk ez még mindig (igaz kínkeserves) győzelmekkel párosul, azzal én kiegyezek. Emlékszem két éve pont a legrosszabbkor jött a hullámvölgy, szerintem inkább tudjuk le most, mint tavasszal a Bl-ben.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.01.29. 12:37:12

Tegnap sok hibával játszott Coutinho, de annyi jó meg mozdulása is volt azért. Inkább próbálkozzon, legyen bevállalós, és hibázzon is adott esetben, minthogy csak alibizzen. Tegnap se lógott ki a csapatból szerintem, ez most így sikerült, de az egész csapat tompa volt azért rendesen. Persze vele szemben hatalmasak az elvárások, ezen nem segített a múltkori jó bemutatkozás sem, de azért nem sokan tudnak egyből a Barca húzóemberévé válni egy két meccs alatt. Ha 160 millió, ha nem.
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.01.29. 12:09:46

üdv. én se értem hogy miért kellett jobboson kezdetni amikor nem az az ő posztja, nagyon látszott a játékán hogy nem érzi jól magát azon a poszton. néha bejött középre meg át a bal oldalra akkor egyből jobb volt, de azt azért nem értem hogy Messi miért nem cserélt vele posztot a meccs folyamán, mert ő is mindent középen erőltetett ahova behúz magával még plusz 2 játékost. amikor lecserélték a brazilt érdekes mód akkor ki bírt menni jobbosra, az utolsó 10 percben már inkább ott volt mint középen és egyből több helye volt a befelé induláshoz. kérdem én amíg Cou a pályán volt addig mi a fenének nem tudta ezt megcsinálni?
mvik
Válasz küldése