Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.26. 10:17:30

Res írta:én azért megnéznék egy olyan középpályát, ahol mindketten játszanak Inivel.
Szerintem fogunk ilyet látni eleget. Coutinho 25, ebben a korban a játékosok végig szokták tolni a 90 perceket általában. Iniesta szerintem Dembélé helyére lesz majd becserélve a 60. percben, amíg meg sérült, még nagyobb eséllyel lesz Ini és Cou egyszerre a pályán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.26. 09:59:34

visca el barca írta:én is csak jót tudok róla mondani, abszolút jól szállt be a játékba. vhogy érzem vele kapcsolatban azt amit tromort írt, hogy neki dembelével ellentétben nem kell fél/1 év mire beleszokik a játékba, egyszerűen érezni/látni rajta h ideszületett. remélem a sérülések elkerülik és menni fog mint a gép.
Sztem a francia is játékban lenne már régen, ha játszhatott volna, az lejön, h Cou okosabb focista, bár van 5 év előnye, abszolút érett játékos. Dembeleben még mindig sokkal jobban benne van a váratlan, remélem ki is jön.

Lejjebb írta valaki, ami nekem is feltűnt, h bejött és szinte rögtön irányítani akart, de tényleg, sztem érdekes volt :) abban biztos vagyok, h többet vállal majd, mint Iniesta, vélhetően több gólt is lő, mondjuk az nem nagy kihívás, persze “kicsiben” sosem lesz olyan jó. Hangos szava is nagyjából ugyanannyi lesz :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.26. 09:52:50

Res írta:Ez igazán biztató volt valóban. Értem én, hogy amolyan Iniesta-örökösnek jött, de ha már 4-4-2-t játszunk én azért megnéznék egy olyan középpályát, ahol mindketten játszanak Inivel. Nekem úgy tűnik mostanában Valverde elkötelezte magát a Busi-Rakéta szűrő páros mellett, amivel nem is tudnék vitába szállni. Ha viszont lenne két ilyen kreatív klasszis még előttük, akkor egy Messi-Suarez csatár kettőssel kiegészülve már-már félelmetes játékerőt képviselnénk.... :mrgreen:
Nekem is baromira tetszett és ennyi időt kapva bemutatkozó meccsén, egy sérülés után csak még figyelemre méltóbbá teszi a teljesítményét, de ahogy fordított irányban sem vonhatunk le komoly következtetést, úgy jelen esetben sem. Mindenesetre több, mint biztató, de az igazi megítélésével várnék még 2-3 90 percet. Kell még egy kis idő, hogy lássuk mennyire fogja érezni a társakat, mert véleményem szerint ez a kulcs. Iniesta egyik legnagyobb erénye most, nem az hogy átmegy 2 emberen is egy vetöréssel, hanem nagyon érzi mikor és hogyan kell a védők mögé betenni a labdákat, milyen ütemben kell Suarezt, Messit vagy Albat indítani vagy a kis területen való kényszerítők. Utóbbival nem hiszem hogy akkora gond lesz, de az előbbi kettőre még nagyon rá kell éreznie. A képességei, játékintelligenciája mindenesetre adott, ezt bizonyította már, de én még túlságosan nem szállnék el, nehogy csalódjak.
Ebben e 4-4-2-ben Dembelével elég ütős kvartettet alkothatnak. Szerintem nem lesz büdös neki a védekezés, bőven lehozhatja azt, amit mondjuk egy két-három évvel ezelőtti Ini, ami simán elég lehet.
Mindesetre sikerült találni egy olyan embert, aki átveheti a stafétát Initől és ez kulcskérdés volt évek óta. Ini pedig, ha a jövőben vállalja, amit Xavi az utolsó egy (két) évében nagyon jól járhatunk. A padon is lehet egy olyan ember, aki képes lendületet adni, változtatni az egész játék képén, mert valljuk be ezt egy Gomestől hiába várjuk.
Ha mondanom kellene valakit aki jobb választás lehetne, az talán Thiago, esetleg Verratti, bár előbbi sérülékenysége elég negatív tényező.

Normandia írta:Nagyon vártam, amióta itt van. Nos, lesznek szép perceink vele az biztos. Tipikus brazil, nem fél semmitől adja Önmagát, az pedig nem lesz kevés. Majd ha érzi is a társak mozgását, nem kevés örömöt fog adni.
Azért a kiemelt rész remélem nem lesz teljesen igaz. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.26. 09:52:02

én is csak jót tudok róla mondani, abszolút jól szállt be a játékba. vhogy érzem vele kapcsolatban azt amit tromort írt, hogy neki dembelével ellentétben nem kell fél/1 év mire beleszokik a játékba, egyszerűen érezni/látni rajta h ideszületett. remélem a sérülések elkerülik és menni fog mint a gép.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2018.01.26. 09:47:42

Hatalmas debütálás volt a sráctól, minden mozdulatán látszik, hogy teljesen ideillik.
A hétvégén pedig remélem kezdeni fog.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.01.26. 08:03:14

Ez igazán biztató volt valóban. Értem én, hogy amolyan Iniesta-örökösnek jött, de ha már 4-4-2-t játszunk én azért megnéznék egy olyan középpályát, ahol mindketten játszanak Inivel. Nekem úgy tűnik mostanában Valverde elkötelezte magát a Busi-Rakéta szűrő páros mellett, amivel nem is tudnék vitába szállni. Ha viszont lenne két ilyen kreatív klasszis még előttük, akkor egy Messi-Suarez csatár kettőssel kiegészülve már-már félelmetes játékerőt képviselnénk.... :mrgreen:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.26. 07:57:48

Nem sokat láttam játszani a Poolban. Tudtam nagyrészt mik az erősségei, de a tegnapi cameo-ja több mint biztató. Ugyan még kissé félénk volt és néha még nem volt 100%ig tisztában a társak mozgásával (pl látványosan nem akart hosszan indítani senkit, mert még nincs megszokva senki futósebességével), de kiválóan szállt be.
Külön tetszett, hogy minden alkalommal lerázta az emberét, amikor labdát kapott, csinált magának helyet és kereste, hogy kinek passzoljon. Xavi volt ebben a mester.

A játéka nagyon emlékeztetett Iniestára fénykorában. Nem érdemes semmit előre leszögezni, de remekül száállt be Iniesta posztjára. Lehet, hogy végre megtaláltuk Iniesta méltó utódját és ez fontosabb volt, mint bármi jelenleg! Hajrá!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.26. 06:55:41

Nagyon vártam, amióta itt van. Nos, lesznek szép perceink vele az biztos. Tipikus brazil, nem fél semmitől adja Önmagát, az pedig nem lesz kevés. Majd ha érzi is a társak mozgását, nem kevés örömöt fog adni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.26. 00:55:32

Beáll, rá fél percre kioszt egy kötényt, kommentátor aszongya " Köténnyú" :lol:


https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AD9BCE0

Elég megnézni a fejét, mint egy kisgyerek aki épp beszabadult az édességboltba és rájön hogy senki sem figyeli :lol:


Statja mára:
Minutes played: 22
Passes (Acc.): 25 (86%)
Key passes: 2
Chances created: 1
Dribbles (completed): 2 (2)
Duels won: 3

Tény ami tény, ha már össze keveri a kommentátor Messivel, rossz mozgása nem lehet :D
Ha minden jól megy szinte minden más lesz...
Ott lesz Don és Coutinho is. Tény hogy Coutinho BL-ben idén nem játszhat, de már az hatalmas fejlődés lesz, hogy Iniestát pihentethetjük BL meccs előtt úgy, hogy közben a bajnokin is klasszis ember lesz a pozíción. =D>
Már pedig egy pihent Iniesta még mindig rengeteget tud adni a csapatnak, és kell is, a Clasico második félidejét is tanárian hozta.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.26. 00:36:22

A sok megérdemelt dícserethez tegyük hozzá, hogy rendesen esett eső is. Mi lesz ha már nem fog esni? :shock:
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.26. 00:23:20

A fű zöldebb volt és selymesebb, a labda szebben beszélt a lábainál, istenem, mit adhat ez a srác a csapatnak, ha ezek a pillanatok kibontakoznak a későbbiekben...
Élmény volt minden egyes labdaérintése...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.26. 00:13:08

recrea írta:Valszeg kezdeni fog hétvégén, mivel Iniesta - szokásához híven - izomprobléma miatt kihagyja a következő 2 meccset :mrgreen:

Nem sokat hibázott a gyerek, az fix :)
Ejj de kár hogy a BLbe nem lehet a gyerek...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.26. 00:08:50

Valszeg kezdeni fog hétvégén, mivel Iniesta - szokásához híven - izomprobléma miatt kihagyja a következő 2 meccset :mrgreen:

Nem sokat hibázott a gyerek, az fix :)
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2018.01.26. 00:03:59

Több hosszú, veszélyes passzt adott, mint Denis egész Barcás karrierje alatt. Ennyi idő alatt is látszott rajta, hogy klasszis a srác, mindnyájan remélhetjük a legjobbakat.

Rengeteget mozgott 20 perc alatt és oké, hogy frissen állt be egy fáradt Espanyol ellen, de remélem a jövőben sem fog kevesebbet mozogni. A legelső dolog, ami feltűnt vele kapcsolatban, hogy próbál aktív lenni. Sikerült neki hosszú labdákat adnia, mert kockázatos passzokat adni, nem alibizte le ezt a kis időt és volt, hogy merte cipelni a labdát, nem azonnal továbbadni.

Nem biztos hogy ezek nagy dolgok, de az ez elmúlt években ehhez abszolút nem voltunk hozzászokva. Gomes, Denis Suárez, vagy bárki, aki nem évek óta kerettagja a nagy csapatnak _nem mert_ ilyeneket csinálni.

Nagyon remélem, hogy kezdeni fog az Alaves ellen, egyértelműen jól kezdett!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 23:48:38

68. percben jött be...És nem csinált semmit,nem lőtt gólt, nem adott gólpasszot.

Komolyan elpocsékoltunk 22+3 percet, és 150 milliót ezért a gyerekért?! Legnagyobb flop ever ez már most látszik, Arda hozzá képest egyenesen Umtiti-igazolás.


Nade komolyan:
Örülök hogy már most játszhatott, kicsit a sors iróniája volt, hogy pont az Espanyol ellen debütált, úgy hogy egyetlen meccsén épp Espanyolosként hagyta el a Camp Nout.

1 hónapot kihagyott, új közeg, új csapat, mégis annyira könnyedén játszott, mintha már itt lenne 5 éve, öröm volt nézni a megmozdulásait. Kicsivel nagyobb szerencsével(és persze Suarez ügyességével) rögtön gólpasszt is jegyezhetett volna.

Nehéz elhinni hogy most jött, lesült a mozgásán, hogy kb erre született, élményszámba ment néhány labdaérintése, és ahogy szivatta az espanyolosokat. :D
Nagyon nagy fegyver lesz ha sikerül beilleszkednie, a Dont is pihentethetjük, és neki is sőkat taníthat még, hogy hogyan kell irányítani a Barca gépezetét. =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 23:41:32

Parádés csávó, nyár óta erre vártam.

Kicsit sajnálom, hogy a gólpassza nem jött össze, de azalatt a kis idő alatt amíg a pályán volt megmutatta mindenkinek, hogy miért került annyiba, amennyibe.

A többieket is, főleg Messit felrázta a beállása.
Tényleg arra született a srác, hogy Ini utódjaként nálunk játsszon!

Eddig is vártam a meccseinket, de ezek után ez hatványozottan igaz lesz!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 23:38:48

Ez igy korrekt bemutatkozás volt. Érdemes azt is figyelni, Messinek milyen kedve lett, mikor bejött. Mondjuk az arcán neki sem látszik semmi. :D. Plusz átment rengeteget az ő oldalára, Cou pedig sokat jött vissza, középre is, majd onnan csapatta ki szélre.

Rengeteg mozgás lesz itt, öröm lesz meccseket nézni.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.01.25. 23:38:08

A második félidőt már azért érdemes volt megnézni, hogy csodáljuk ezt az embert. Nem csinált nagy dolgot, de azt úgy tette, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Egyszerü, gyors, látványos, nem szinészkedik, mi kell még? Soha rosszabb bemutatkozást... :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.25. 23:36:06

Rendesen bemutatkozott a problémás brazilunk, szerintem nem sok idő kell neki, hogy kezdő legyen. :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.25. 23:32:32

Tényleg nagyon jól mozgott. Szerintem azért nem kapta meg egyik szabit sem Messitől,mert oldalról jött,be lehet onnan is rúgni,de adta magát a beadás úgy,hogy Paula is a pályán volt már. Ezzel nem hiszem hogy gond lesz,Neymar és Suarez is rúgott pár szabadot.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.25. 23:32:01

Petr írta:Hogy ne csak átvitt értelemben beszéljek: ahogy a labdának orgazmusa volt minden érintésétől, úgy nekem is.
Mintha két Messi lett volna a pályán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.25. 23:28:54

Nem szeretek fél óra játék után ilyen súlyú szavakat használni, de szeretlek. Már Liverpoolban tudtam, hogy csak te kellesz.

Be fogsz robbanni itt is, mi pedig élvezni fogjuk.

Hogy ne csak átvitt értelemben beszéljek: ahogy a labdának orgazmusa volt minden érintésétől, úgy nekem is.
Phil07
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.01.06. 19:10:51

2018.01.25. 23:27:24

Áll a földön..paradés bemutatkozás..és ez csak jobb lesz.
Remélem Leo nehány jobblábas szabit átenged neki idővel.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.01.25. 23:26:58

Mennyire hiányzott már egy ilyen játékos innen. Mindegyik labdaérintése élmény volt számomra. =D>
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.25. 23:26:06

Csatlakozom, ezt nevezem debütálásnak! Csak így tovább! =D> =D> =D>
Válasz küldése