Arthur Melo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.08. 19:54:38

csababarca írta:Kezdjük el Busit isteníteni itt is...:D

Zseniális.

De jah tényleg volt 1-2 kiívelt labdája Alba felé,
nagy előny lett belőle.
Senki sem istenítette, de egyáltalán nincs megtiltva a hosszú labda. Például Messi lőhetett volna egy gólt az egyik ilyenből, amit mellel vett át a második félidőben, majd jobbal nem talált kapuba. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.08. 17:00:40

Kezdjük el Busit isteníteni itt is...:D

Zseniális.

De jah tényleg volt 1-2 kiívelt labdája Alba felé,
nagy előny lett belőle.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.08. 16:52:27

De amúgy hosszú labdák.. olyan, mintha ez a műfaj megint le lenne tiltva a csapatnál.
Mondjuk Businak tegnap több hosszú labdája ment célba, mint amennyivel próbálkozott az Arthur-Rakitic kettős összesen.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2018.10.08. 16:32:58

csababarca írta:Biztató, de jó lenne ha tavasszal legkésőbb már bátrabb lenne, és nem csak az alibizés menne tőle. Elég arra Busi, hogy folyamatosan oldalra meg visszapasszoljon.

Egyértelműen látszik rajta, hogy nem mer vállalkozni hosszabb labdákkal, indtásokkal. Lehozza a tuti, ne bántsa senki, aztán jónapot.
Nem egy szituáció volt, amikor Semedo, Messi, vagy Rakitic beindult tegnap, ARthur emg inkább visszapasszolta a félpályára a bogyót, mert megijedt.

Szerintem képes lenne előrefelé játszani, mert van szeme hozzá, a mozgásán látszik. De most még nagyon a tutira megy.
A nagyobb baj, hogy gyakorlatilag az egész csapat ezt csinálja. Arthurnak legalább van alibije, hogy friss hús. Busi + Raki sem alibizett kevesebbet, sőt. De amúgy hosszú labdák.. olyan, mintha ez a műfaj megint le lenne tiltva a csapatnál.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.08. 15:21:58

kanty írta: Adom.
Valahol azért érthető is, hogy a tutira megy, most jött, úgy tűnik, úgy van vele, inkább hozza a tutit, mint hogy benne legyen a hiba.
Tegnap nem igazán tetszett, de eddig elégedett vagyok vele, ha kicsit több önbizalma lesz, bátrabban mer futballozni, akkor van benne potenciál hosszútávon is.
persze nekem nincs is ezzel egyelőre bajom.
majd ha tavasszal is ez lesz, akkor morgolódom.

mnost csak megjegyeztem, hogy ezen a területen várok fejlődést.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.08. 14:03:54

Fecooo írta:Arthur fantasztikus játékos lesz, a középpályások közül egyértelműen a leggyorsabb és egyre inkább törekszik az előretörésre, nah meg azok a forgolódások... Zseniális, komolyan! Csak így tovább! =D> =D> =D>
Még nagyon korai ezt így kijelenteni, de a lelkem mélyén ugyanez a véleményem... :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.10.08. 12:23:24

csababarca írta:Biztató, de jó lenne ha tavasszal legkésőbb már bátrabb lenne, és nem csak az alibizés menne tőle. Elég arra Busi, hogy folyamatosan oldalra meg visszapasszoljon.

Egyértelműen látszik rajta, hogy nem mer vállalkozni hosszabb labdákkal, indtásokkal. Lehozza a tuti, ne bántsa senki, aztán jónapot.
Nem egy szituáció volt, amikor Semedo, Messi, vagy Rakitic beindult tegnap, ARthur emg inkább visszapasszolta a félpályára a bogyót, mert megijedt.

Szerintem képes lenne előrefelé játszani, mert van szeme hozzá, a mozgásán látszik. De most még nagyon a tutira megy.
Adom.
Valahol azért érthető is, hogy a tutira megy, most jött, úgy tűnik, úgy van vele, inkább hozza a tutit, mint hogy benne legyen a hiba.
Tegnap nem igazán tetszett, de eddig elégedett vagyok vele, ha kicsit több önbizalma lesz, bátrabban mer futballozni, akkor van benne potenciál hosszútávon is.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.08. 11:37:07

Köszi hajnesz, igen erre gondoltam, hogy ebben majd lépnie kell, mert meg tudja szerintem csinálni, csak még inkább tutira ment.

Nem hiszem hogy bántottam volna ezzel. Roberto is levetkőzte ezt.

De Samper benned nem csalódtam. Lásd is a meccseket, ne csak nézd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 11:04:25

Ha valakit nem kell bántani, az szerintem Arthur. Pár perccel a lábában lehozott két nagyon nehéz idegenbeli meccset, komolyabb hiba nélkül. Ne tőle várjuk még a csodát, valóban látszik rajta, hogy néha nem meri meglépni a felpasszt, de majd ez jön akkor ha már beilleszkedett és otthon érzi magát. Most okosan a tutira megy, mert ha nagyokat hibázna, kikerülne egy életre a kezdőből. Apránként építi fel magát, nincs ezzel baj. Xavi ennyi idősen ugyanitt tartott, volt aki eltanácsolta volna a klubtól.
Atrhur játéka passzol hozzánk, sokszor segít a labda kihozatalokban a higgadtságával és a labda biztonságával.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.08. 10:39:21

Volt pár szituáció, amikor Alba-Rakitic-Semedo beindult a szélen, ő meg nem merte bevállalni a passzt, inkább megfordult Messi felé, és odaadta neki a labdát. Szerintem a kolléga erre gondolt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.08. 10:03:45

csababarca írta:Biztató, de jó lenne ha tavasszal legkésőbb már bátrabb lenne, és nem csak az alibizés menne tőle. Elég arra Busi, hogy folyamatosan oldalra meg visszapasszoljon.

Egyértelműen látszik rajta, hogy nem mer vállalkozni hosszabb labdákkal, indtásokkal. Lehozza a tuti, ne bántsa senki, aztán jónapot.
Nem egy szituáció volt, amikor Semedo, Messi, vagy Rakitic beindult tegnap, ARthur emg inkább visszapasszolta a félpályára a bogyót, mert megijedt.

Szerintem képes lenne előrefelé játszani, mert van szeme hozzá, a mozgásán látszik. De most még nagyon a tutira megy.
Kérdezem én, ki a túró felé játszana előre? Suarez van elöl egyedül, de általában úgy helyezkedik, hogy nem megjátszható. Messit pedig - tartózkodási helye miatt - csak oldalpasszal lehet megtalálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.08. 09:25:27

Biztató, de jó lenne ha tavasszal legkésőbb már bátrabb lenne, és nem csak az alibizés menne tőle. Elég arra Busi, hogy folyamatosan oldalra meg visszapasszoljon.

Egyértelműen látszik rajta, hogy nem mer vállalkozni hosszabb labdákkal, indtásokkal. Lehozza a tuti, ne bántsa senki, aztán jónapot.
Nem egy szituáció volt, amikor Semedo, Messi, vagy Rakitic beindult tegnap, ARthur emg inkább visszapasszolta a félpályára a bogyót, mert megijedt.

Szerintem képes lenne előrefelé játszani, mert van szeme hozzá, a mozgásán látszik. De most még nagyon a tutira megy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.10.08. 09:02:52

Én is az ő játékát figyeltem amíg pályán volt. Végig dolgozott, nagyon aktív volt és a labdabiztossága megnyugtató. Ráadásul úgy láttam Messi bizalmát is elnyerte, ami ebben a csapatban azért elég fontos... Tényleg olyan alapnak tűnik a srác, akire lehet majd építeni. Kedvenc a nyári igazolások közül nálam. Így tovább. =D>
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.10.08. 08:46:19

Van még bőven hova fejlődnie, de tényleg nagyon bíztató a játéka. Én tegnap szinte végig az ő mozgását figyeltem és labda nélkül szinte mindig jó helyre mozgott. Rendre megjátszható, akárkinél is van a labda és többnyire jól is osztja el.

Egyelőre még kicsit óvatos a játéka, de szerintem csak idő kérdése, hogy egyre inkább kihozza azt magából, ami szerintem benne rejlik.

Még csak most érkezett és a bíztató kezdés miatt rögtön megugrottak az elvárások vele szemben. Remélem ez nem fogja összenyomni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.07. 22:24:10

Arthur fantasztikus játékos lesz, a középpályások közül egyértelműen a leggyorsabb és egyre inkább törekszik az előretörésre, nah meg azok a forgolódások... Zseniális, komolyan! Csak így tovább! =D> =D> =D>
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.04. 10:17:58

Stoichkov írta:Hihetetlen, hogy par meccs utan ilyen teljesitmenyt le tud hozni ott a kozeppalya kozepen. Elmorzsoltam 1-2 konnycseppet, mert tenyleg Xavira emlekeztetett a srac.
Videók alapján ígéretes volt, de idén nem vártam el tőle semmit, mert úgy voltam vele hogy Brazíliából nehéz átklimatizálódni egy csúcsközegbe, Neymarnak is kellett egy év, szóval már annak is örültem volna ha a szezonban 1-2 értelmesebbet rúg a labdába, és szokja a környezetet.

Ehhez képest hatalmas pozitív meglepetés, nem csak valami kényszeres bebeszélés hogy Xavira hajaz a srác, nagyon jól fedezi a labdát, labdabiztos, és már tegnap is mert előrefele indítani is, és remek labdái voltak. Kedvencem az volt, amikor a jobboldalon feltűnt Messi mellett, és csak néztem hogy ki a fene az akinek Messi odaadta a labdát, és úgy zsebrevágta hogy 4 ember mellett vitte el. :D =D>

Emellett a mentalitásával is minden rendben van a hírek szerint, nem lehet véletlen hogy már az első hetekben ódákat zengtek róla, csak így tovább =D>
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.04. 09:23:33

Stoichkov írta:Hihetetlen, hogy par meccs utan ilyen teljesitmenyt le tud hozni ott a kozeppalya kozepen. Elmorzsoltam 1-2 konnycseppet, mert tenyleg Xavira emlekeztetett a srac.
Abszolút adom! És volt mit csinálnia, ment az ütközéskeresés az ellentől rendesen, az iram sem volt piskóta, ezért óriási pacsi jár neki! Olyan volt odaadni neki a labdát, mintha hazaért volna a bogyó! =D>
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2018.10.04. 09:10:16

Hihetetlen, hogy par meccs utan ilyen teljesitmenyt le tud hozni ott a kozeppalya kozepen. Elmorzsoltam 1-2 konnycseppet, mert tenyleg Xavira emlekeztetett a srac.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.04. 06:29:12

És még valami, ami nagyon tetszik! Egyelőre még talán van valami a "jóllakott napközis" formából, de nekem fizikumban erősebbnek tűnik a Maestronál...
Remélem ez meg is marad, a darálót is be merte vállalni a mai meccsen, nem tojik be, ha hozzá érnek...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Gaba
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2006.09.25. 20:14:07

2018.10.03. 23:17:14

Tetszik ez a gyerek, nagyon jól mutat a középpályán! Remélem így tolja továbbra is, aztán szezon végére bebizonyítja, hogy megérdemli a legendás 8-as mezt! :wink:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.03. 22:59:49

Nagyon kemény hogy még csak most jött Brazíliából, de úgy tapadt hozzá a labda, mintha be lenne kenve ragasztóval a cipője. =D>

Ma meg már az előrepasszokat is be merte vállalni, Wembley-ben tényleg megszállta a 2011-es Xavi szelleme.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.03. 22:03:51

Kisgyerek remélem, bejátssza magát a kezdőbe év végére. :)
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.03. 21:54:20

Arthur eddig brutális!!!
Ha kell tartja, ha kell továbbteszi..
Nem akarom elkiabálni, de ragad hozzá és gyorsan dönt..
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.24. 19:54:13

Nyilván a Xavihoz való hasonlítgatások miatt talán nagyobb elvárásaink vannak vele szemben, de ne feledjük, hogy az ennyi idős Xavit itt sokan el akarták küldeni melegebb éghajlatra.. Nyilván az én véleményem is csak egy a sok közül, de szerintem meg van benne a potenciál, hogy méltó utódja legyen a 6-osunknak. Talán éppen a labda nélküli szituációkban van még hova fejlődnie, hogy jóval előbb körbe nézzen ki van ott és ki nincs, a labdával ügyesen bánik.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.09.24. 12:58:16

Nekem is tetszett,hogy sokat kéri a labdát,de kissé még bátortalannak érzem mindig. De lehet én látom rosszul.
Válasz küldése