Clément Lenglet

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.02.03. 14:29:45

AS szerint 5 hétre off. Én hiszem azt, hogy benne sokkal több van, mint amit mutat. Valami nála nagyon eltört az elmúlt 1,5 évben és azóta folyamatosan csúszik lejjebb. Lehetett olvasni régebben, hogy elvileg ő az egyik leggyorsabb védőnk/játékosunk és mennyire keményen edz, de valahogy ezt a pályán sosem lehet látni. Jobb lenne neki is lépni innen Umtitivel együtt.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.12.06. 13:47:39

Peter írta:
2021.12.06. 13:09:13
Azért, mert valakivel előfordul, hogy időnként elfogadhatóan, normálisan teszi a dolgát, dícséret járna?
Nem kell ezt túldimenzionálni, nem ajnározta senki, csak megjegyeztük, hogy most jó volt. Értékeljük a meccsek után a játékosokat, függetlenül attól, hogy amúgy mi a véleményünk róluk. Mondom, én sem bízok benne, már rég elküldtem volna a francba, de mivel itt van a nyakunkon, kénytelen lesz Xavi néha betenni, ha akar rotálni v. valaki megsérül. Szerencsére jó sokáig van szerződése. :D

Szerintem ez ennyi.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.06. 13:27:59

Nem az a baj vele, hogy minden meccsen rosszul játszik, hanem hogy nem képes egymás után 2 meccsen korrekt teljesítményt hozni. Ha van egy jó meccse, a következőn tuti ismét szerencsétlen fogalmatlanként fog játszani.
Tavaly is azt hiszem Atletico ellen tanárian játszott, kövi meccsen meg gyenge csapat ellen úgy játszott, mint egy megye I-es védő.
Rotációban szerintem felesleges megtartani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.06. 13:26:41

Szerintem ő tipikusan az a játékos, akinek a képességeivel semmi baj, jól kezeli a labdát - szerintem sokkal jobban, mint pl Araujo - jól passzol, akár előre is jó indításai vannak, szóval a lábával és az ütemérzékével, szem-láb koordinációjával semmi baj. De egyszerűen annyira lassú fejben, annyira rossz döntéseket hoz stresszesebb szitukban, és annyira tutyimutyi sokszor, hogy mindezek semmit nem érnek... tényleg jól játszott most, és csereként lehet, hogy több jobb meccset is tudna hozni kisebb teher mellett, ki tudja. De én sem bízom már benne, ha 8 jó meccset hozna le zsinórban, tán még akkor sem. Ő az aki egy classico 90. percében bele fog ütni a labdába jó meccsek után is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.06. 13:09:13

Azért, mert valakivel előfordul, hogy időnként elfogadhatóan, normálisan teszi a dolgát, dícséret járna?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.06. 11:42:12

Hiába tartozott ez a jobb meccsei közé, nálam már bőven eljátszotta az esélyét. Időzített bomba a csávó, tud jó meccseket lehozni, de mindig benne van egy teljesen fölösleges hülyeség. És ezeket nem sikerült kinőnie, én talán Umtiti-t is előbb próbálnám meg felépíteni, minthogy ezzel a gyerekkel számoljak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.12.06. 09:59:29

ao írta:
2021.12.06. 09:37:19
Nem tudom, mi van velem, szinte soha nem szoktam hozzászólást írni, de most éreztem valami kisebb nyomást.

Mostanra sikerült megnéznem a Betis meccset. Eddig folyamatosan kapta a savat Clèment (többnyire jogosan), de ezen a meccsen, le a kalappal előtte. Rotációnak köszönheti, hogy játszott, de a teljesítményén egyáltalán nem látszott, hogy sokadikként számítanak rá, a középső védők között.
Nekem a meccs kellemes meglepetése volt, hogy milyen jól és magabiztosan játszott.
Valóban illik megjegyezni a nagy (szerintem jogos) fikaáradat után, hogy most abszolút korrekt teljesítményt rakott le az asztalra. A rotációban szerintem lehetne helye, - bár én tényleg nem csípem azok után, amit az elmúlt évben rendszeresen alkotott -, ha viszont érkezne érte korrekt ajánlat, továbbra is gondolkodás nélkül engedném el.
Avatar
ao
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:30:15

2021.12.06. 09:37:19

Nem tudom, mi van velem, szinte soha nem szoktam hozzászólást írni, de most éreztem valami kisebb nyomást.

Mostanra sikerült megnéznem a Betis meccset. Eddig folyamatosan kapta a savat Clèment (többnyire jogosan), de ezen a meccsen, le a kalappal előtte. Rotációnak köszönheti, hogy játszott, de a teljesítményén egyáltalán nem látszott, hogy sokadikként számítanak rá, a középső védők között.
Nekem a meccs kellemes meglepetése volt, hogy milyen jól és magabiztosan játszott.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 10:04:12

Rezisto95 írta:
2021.08.06. 08:21:02
"Ha felbontja a szerződését a klub ki kell fizetni a teljes fizetését. "Nyilván majd egyszerre kifizetnek 50 milliót két játékosnak amikor a klubok között átigazolási összegek is csak évek alatt érnek át a klubokhoz (főleg covid ideje alatt #-o )... 2. Azt vágod hogy a fizetést így is úgy is ki kell fizetnie a klubnak? Most akkor döntsd el mi a jobb? 5 évig még boldogít minket és konkrétan elmegy rajta a bajnokság, vagy útilaput kötsz a lábára és adios. Mellesleg Laporta is ezt akarja végső soron, csak Koeman nem akarja elengedni Lengletet.
Most tényleg az a kérdés, hogy egy csődközelben lévő klub miért nem fizeti ki egy összegben az 5 éves fizuját egy játékosnak?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.06. 08:21:02

"Ha felbontja a szerződését a klub ki kell fizetni a teljes fizetését. "Nyilván majd egyszerre kifizetnek 50 milliót két játékosnak amikor a klubok között átigazolási összegek is csak évek alatt érnek át a klubokhoz (főleg covid ideje alatt #-o )... 2. Azt vágod hogy a fizetést így is úgy is ki kell fizetnie a klubnak? Most akkor döntsd el mi a jobb? 5 évig még boldogít minket és konkrétan elmegy rajta a bajnokság, vagy útilaput kötsz a lábára és adios. Mellesleg Laporta is ezt akarja végső soron, csak Koeman nem akarja elengedni Lengletet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 14:40:50

Feast4 írta:
2021.08.05. 13:06:23
Lenglet nem volt anno rossz gondolat. Cserének. Aztán valahogy a kezdőbe került és onnantól tudjuk mi lett.
A teljeség igénye tekintetében igazad van.
Csak annyi és annyi ilyen anno nem volt rossz gondolat nehezedik a klubra, illetve az onnantól tudjuk mi lett, hogy itt már csak műtét, amputálás képes segíteni.
Eközben bevillant a tegnapi meccs is. Oké, hogy felkészülés, meg nincs még teljes keret, meg kutyafülefarka, de a Salzburg is már súlycsoportnak tűnik.
Ezekből az eredendően nem volt rossz gondolatokból ahová és ahogyan eljutottunk, sajnos tisztán látszik a megfelelő szakmai háttér teljes hiánya.
Ja, és ez ellen még ma sem teszünk semmi érdemlegeset.... #-o
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.05. 13:06:23

Peter írta:
2021.08.05. 11:57:27
A legkomolyabb vakvágány Lenglet-vel kapcsolatban, hogy a vezetés szakmailag sem képes belátni az alkalmatlanságát. Ez a szakmai hozzáállás - pontosabban hozzá nem értés - Lenglet-én kívül persze több játékossal kapcsolatban is érvényes.
Szakmailag nem lehet kíbúvó, mentség a klub számára a szerződés, hiszen ahogy előttem írtátok Turan "fizikai eltávolítása" élő szerződése ellenére megtörtént. Tehát akit akar a klub, azt így vagy úgy, de lapátra tudja tenni. Az anyagi buktát semmilyen megoldással sem lehet elkerülni, de ez nem lehet mentség arra, hogy Lenglet szökőévente egy esetleges jó megmozdulása után a feltámadására gondolnak.
Amíg vele egyetemben így áll hozzá a klub a többi, minimum féltucat hasonlóan alkalmatlan játékoshoz, addig semmi esély arra, hogy jó csapatunk legyen.
Nem Lenglet hibája ez, ő teszi azt amit tud. Itt csak az lehet a hibás, akitől folyton megkapja a lehetőséget.
Az a baj, hogy Turan is csak fizikailag távolodott el. A fizúja jelentős részét mi álltuk a szerződés lejártáig. Egyébként Lenglet esetében nem olyan eget verő a fizúja. Bár mondjuk, mivel max peremembernek lenne jó mondjuk ahhoz mérten sok.

Igazából, a Lenglet, Braithwaite, vonallal nem az a baj, hogy sokat keresnek hanem az, hogy max peremembernek jók. Cserének pl. Lenglet tökéletes lenne. De kezdőbe... Fuuuu!

A gondunk igazából a Dembélé, Griezmann​, Coutinho, Pjanic, Umtiti, Piqué, SR vonalon van. 7 emberből, négy kis túlzással használhatatlan és a világ összes pénzét is megkeresik.

Lenglet nem volt anno rossz gondolat. Cserének. Aztán valahogy a kezdőbe került és onnantól tudjuk mi lett.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 11:57:27

A legkomolyabb vakvágány Lenglet-vel kapcsolatban, hogy a vezetés szakmailag sem képes belátni az alkalmatlanságát. Ez a szakmai hozzáállás - pontosabban hozzá nem értés - Lenglet-én kívül persze több játékossal kapcsolatban is érvényes.
Szakmailag nem lehet kíbúvó, mentség a klub számára a szerződés, hiszen ahogy előttem írtátok Turan "fizikai eltávolítása" élő szerződése ellenére megtörtént. Tehát akit akar a klub, azt így vagy úgy, de lapátra tudja tenni. Az anyagi buktát semmilyen megoldással sem lehet elkerülni, de ez nem lehet mentség arra, hogy Lenglet szökőévente egy esetleges jó megmozdulása után a feltámadására gondolnak.
Amíg vele egyetemben így áll hozzá a klub a többi, minimum féltucat hasonlóan alkalmatlan játékoshoz, addig semmi esély arra, hogy jó csapatunk legyen.
Nem Lenglet hibája ez, ő teszi azt amit tud. Itt csak az lehet a hibás, akitől folyton megkapja a lehetőséget.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.05. 09:31:28

Rezisto95 írta:
2021.08.05. 08:03:01
Umtiti meg Lenglet szerződését azonnal felbontani, és hozni helyettük Laporte-ot. Most kapott a barca 50 milliót átigazolásra, csak belső védőre szabad költeni.
Most ne vedd magadra de szerintem 100x letisztáztuk miért nem lehet, ne kezdjünk már bele 101x.

Umtiti tizen plusz milliót keres 3 év van a szerződéséből, azt ki kell neki fizetni, plusz bánatpénz.

Lenglet szintén zenész 5 éves szerződéssel. Konkrétan az "50 millió" nem is elég, hogy kifizessük őket! Vagy nem fizetjük ki őket és jövő ilyenkor ha dönt a bíróság a javukra akkor kell majd kifizetni őket csak akkor már kamatokkal.

Vagy eladjuk őket, vagy maradnak. Nincs más út!

Annó nem volt véletlen, hogy Turan a mi játékosunk volt, holott már vagy három éve a Basaksehir-ben játszott. Tavaly nyáron tudtunk megszabadulni tőle freeben. Sok mindenkivel így fogunk járni a mostani keretből is.
Kép
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.05. 08:03:01

Umtiti meg Lenglet szerződését azonnal felbontani, és hozni helyettük Laporte-ot. Most kapott a barca 50 milliót átigazolásra, csak belső védőre szabad költeni.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.14. 14:24:02

visca el barca írta:
2021.07.14. 14:08:35
Chino írta:
2021.07.14. 13:14:58
Egyre több forrás hozza le, hogy Benitez nagyon szeretné az Evertonba, 15-20 milliót sem sajnálnának érte, Lenglet viszont kijelentette, hogy nem akar menni, még 5 év van a szerződéséből.
Remélem Koeman elmagyarázza neki, hogy itt nem fog szerephez jutni és ha játszani akar akkor jobb ha lelép.
Umtiti 2.0

itt fog rohadni még 5 évig.
Könnyen lehet, de Laporta ezt meg tudja oldani. Ha az a cél hogy kidobjuk, és valaki tesz ajánlatot, meg kell egyezni hogy oké, kevesebb átigazolási díj, de adjanak neki több fizut. Így a klub rosszabbul jár, és konkrétan mi tejelünk a játékosnak, de más pénzéből, és így sikerülhet kitenni és felszabadítani a fizut és a helyet a keretben. Az se baj ha alig kapunk érte pénzt csak tegyük ki végre a bukottakat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.14. 14:08:35

Chino írta:
2021.07.14. 13:14:58
Egyre több forrás hozza le, hogy Benitez nagyon szeretné az Evertonba, 15-20 milliót sem sajnálnának érte, Lenglet viszont kijelentette, hogy nem akar menni, még 5 év van a szerződéséből.
Remélem Koeman elmagyarázza neki, hogy itt nem fog szerephez jutni és ha játszani akar akkor jobb ha lelép.
Umtiti 2.0

itt fog rohadni még 5 évig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.14. 13:14:58

Egyre több forrás hozza le, hogy Benitez nagyon szeretné az Evertonba, 15-20 milliót sem sajnálnának érte, Lenglet viszont kijelentette, hogy nem akar menni, még 5 év van a szerződéséből.
Remélem Koeman elmagyarázza neki, hogy itt nem fog szerephez jutni és ha játszani akar akkor jobb ha lelép.
Forca Barca!!!!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.29. 07:32:23

Barcaforever írta:
2021.06.28. 21:18:43
Emberünk hozza a barcelonai formáját. :lol: Hova nézett, miért nem ugrott fel? :lol: Kegyetlen a pasi.
Ilyen mozgást amit elötte leművelt! Oké, hogy volt egy kis test a test ellen elötte, de konkrétan mikor Seferovic fején volt a labda azt sem tudta merre áll. A hangzavarból tudhatta meg kb, hogy gólt fejeltek róla. Ő egy tipikus balfék khv és még van egy 5 éves szerződésünk vele. Rossi be sem hívja az ilyen málészájú, teszetosza embereket ez meg kezdő itt….
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.06.28. 21:18:43

Emberünk hozza a barcelonai formáját. :lol: Hova nézett, miért nem ugrott fel? :lol: Kegyetlen a pasi.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.11. 10:53:48

Barcaforever írta:
2021.03.11. 07:03:23
Jó ez a VAR, csak én azt látom, hogy nincsennek felkészítve rá helyesen, magabiztosan se a VAR szobában, se a bírók.

Ha Lenglet nem szándékos szabálytalansága (konkrétan máshova nézett :D ) miért ér sárgát, ha Kursawa Griezmann lábát kirúgó szabálytalansága pedig nem? A 2. lett volna neki, én nem mondom, hogy sárgát adnék, de ha Lenglet kapott.

Ezzel a kapus maradjon a gólvonalon, de még azt is nézzük vissza akciókkal olyan szinten szétszabdalják az egészet.

A másik, ami hiányzik az a következetesség, most a technikának köszönhetően látják a kezezéseket, cipősarokra lépéseket... de komolyan mindenki másképp értelmezi. Az egyik bírónál, VAR csapatnál ha valakinek a keze a tizenhatoson belül a labdához ér, miközben a beadás jobbról jön ő meg balra néz büntető, addig a másik bírói gárda meg se nézi. Nincs következetesség és ennek az egésznek az lett volna a célja.

Tegnap Lenglet nagyon jól játszott.
Én sem ítélném el annyira Lenglet az eset vissza. Egy vétlen szituáció, ráadásul Icardinak, ha egy méterrel hosszabb a lába sem érte volna el a labdát. Viszont, ha ennyire pontról-pontra veszik a szabályokat egyértelműen újra kellett volna rúgatni. Dest esete pl. sokkal kérdésesebb volt, ott viszont nem volt szankció.
Nem azt mondom, hogy a bírón ment el a meccs, de ha 1-2 gólos vezetéssel megyünk szünetre könnyen lehet, hogy másképp alakul a meccs.
Plusz Lenglet hibája olyan hatással nem volt a mérkőzésre. A 4 gólnak így is-úgy is meg kellett volna lennie.
Forca Barca!!!!
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.03.11. 09:24:00

1. Én nem szeretem Lenglet-t. Nem a személyét, hanem őt látni a Barcelona védelmében.
2. A tegnap ellene ítélt 11-es egy vicc.(Rossz vicc, mert a Barcát meg szeretem.) Futott vissza a támadással, a labdát nézte oldalt, Icardi meg befutott elé, egy teljesen semleges szituációban. Ez nálam nem tizenegyes, ez a játék szellemiségével teljesen ellentétes döntés.
3. A Barca játékrendszere magában hordozza az ellenfél kontráinak lehetőségét. Nem a Barcelona védőinek a helyzete a legkönnyebb. Még az is lehet, hogy erre a a posztra a világ egyik legjobb védője kell. De neki most ezt a feladatot kell ellátnia.
4. Tegnap is Lenglet-vel volt a hiba. legutóbbi meccsünkön is miatta VAR-oztak,... Száz szónak is egy a vége : gondok vannak a játékával, akkor is az lenne, ha tegnap nem itélnek büntetőt. (Érdekes módon DeJong sokkal megnyugtatóbban játszott védőt tegnap este, de az értékeink elherdálása lenne, ha mindig védő lenne.)
5. Ezt a szezont vele kell végig csinálni, aztán meg kell köszönni az erőfeszítéseit. Egy francia középcsapatban akár a szurkolók kedvence is lehet...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 09:04:40

sansz írta:
2021.03.11. 08:33:07
A védelemben amúgy csak Araujonak szabad rontania, de lehet neki se sokat.
Végülis ki is mondtad a lényeget. Mindenkinek szabad hibáznia, de nem sokat.
Lenglet bőven kimerítette már a "hibakeretét".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.11. 09:04:25

Lenglet karrierjét tönkretette a VAR :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 08:43:15

Barcaforever írta:
2021.03.11. 07:03:23
Jó ez a VAR, csak én azt látom, hogy nincsennek felkészítve rá helyesen, magabiztosan se a VAR szobában, se a bírók.

Ha Lenglet nem szándékos szabálytalansága (konkrétan máshova nézett :D ) miért ér sárgát, ha Kursawa Griezmann lábát kirúgó szabálytalansága pedig nem? A 2. lett volna neki, én nem mondom, hogy sárgát adnék, de ha Lenglet kapott.

Ezzel a kapus maradjon a gólvonalon, de még azt is nézzük vissza akciókkal olyan szinten szétszabdalják az egészet.

A másik, ami hiányzik az a következetesség, most a technikának köszönhetően látják a kezezéseket, cipősarokra lépéseket... de komolyan mindenki másképp értelmezi. Az egyik bírónál, VAR csapatnál ha valakinek a keze a tizenhatoson belül a labdához ér, miközben a beadás jobbról jön ő meg balra néz büntető, addig a másik bírói gárda meg se nézi. Nincs következetesség és ennek az egésznek az lett volna a célja.

Tegnap Lenglet nagyon jól játszott.
Nagyon egyszerű a dolog:
Szimplán meg se nézi a bíró mert akkor azzal kell elszámolnia hogy látta az egyértelmű bizonyítékot és mégis így vagy úgy döntött.
Kabaré hogy a VAR-szobában nem kötelezhetik arra hogy visszanézze ha úgy ítélik meg hogy rossz döntés született a pályán.

Komolyan hihetetlen hogy szét trollkodják a meccseket és azóta sincs karóba húzás, legalább néznék vissza és úgy döntenének, de nem, ők [auto_cenzúra], ő nekik nem kell a modern technika segítsége mert a radar szemükkel mindent látnak, LASSÍTVA IS! Minek ide több szögből lassított felvétel?

Amíg nincs szabályszerű módosítás addig a VAR csak egy ad-hoc "használom ha épp eszembe jut és használni akarom" eszköz, cserébe mégbosszantóbb a szurkolók számára mert ott a kézzel fogható lehetőség a megfelelő ítéletre de inkább önként vakon vannak.
Válasz küldése