Malcom

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz tőle a jövőben?

Idővel kezdő lesz
19
51%
Csere szintnél több sose lesz, de sokáig nálunk marad
7
19%
Pár évig csere lesz, aztán eligazol
9
24%
Teljes flop lesz
2
5%
 
Szavazatok száma: 37
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.21. 09:53:36

Messi helyén valszeg Demb fog játszani, de ha hozza ezt a semmi produkciót, mint tegnap is, akkor Malc 2-3 meccs után ott fogja találni magát a pályán, legalábbis remélem. Jó lenne, ha tudna bizonyítani, pl. hogy van ő is olyan jó, mint Dembelé, csak kb negyed annyiba került...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.21. 05:50:03

Ha Messi sérülése révén se kerül Malcom a csapatba, akkor Valverde nem edző, hanem bosszúálló magánember.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.21. 01:40:49

geridoss írta:Én megértem, hogy nem ő kérte, ezért nem bízik benne. De egyszerűen kizártnak tartom, hogy edzéseken egy nagy nulla lenne Malcom.

Az meg végképp nem fér az agyamba, hogy miért nem nevezi soha a meccskeretbe, mikor már állítólag makk egészséges. Meccsek végén bedobhatná 3 percre, ahhoz úgyis nagyon ért, és talán kiderülne, hogy nem egy szerencsétlen botlábú és még a hasznát is vehetnénk.

De így teljesen derékbevágja egy tehetséges 21 éves srác karrierjét. Nem azt mondom, hogy legyen kezdő, még csak elsőszámú csere se. De ez tényleg nevetséges, amit ez a töketlen EV leművel a cserékkel. Nem érdekel, ha minden kupát megnyerne sem akarom itt látni őt következő szezonban. Már ott tartok vele szemben, hogy ha meglátom a tekintetét, már az idegesít...
Ebben az lesz a legszomorúbb, hogy most igaz jön egy Real, Inter Messi nemlessz, igazság szerint abból a szempontból mindegy is, hogy Blbe jóállunk bőven elég egy x Real ellen szintén, ezt csak letudja hozni a csapat. Figyeld meg, pl Leonesa ellen kezdőnek kéne lennie Malcomnak, Vidalnak mindimum a Leonese ellen de betobhatná máskor is cserének, de megmondom milesz, Semedot lassan padra teszi holott a jövő jobbhátvédje lehet és ügyes, Vidal, Malcom a 2ejük játékideje összeadva kb 30 perc lesz, Rakitic, Busqets márciusra már új szivet kell nekik szerezni. Még azt is kinézem belőle, hogy nincs Messi lesz 442, ha Busqets vagy Rakitic lesérül ami nem lenne meglepő ennyi játékpercel, talán akkor lehet Vidalnak keresni valója, de szerintem akkor Cillessen lesz a védekező középpályásunk. Valamiért Malcom, Vidal pakkot azért vettük, hogy a zsebükbe tegyük a pénzt és csak lazuljanak. Gomest tavaly eröltette, Dembelet elkezte eröltetni sajnos nem sok sikerrel. Miért nem játszhat Malcom, Vidal minden 2. vagy 3. meccsen 10 percet? Senki nem mondhatja rájuk, hogy nem jók. Vidal más stílus igen, de bizonyított nem kis csapatokba, Malcom egy tehetséges játékos aki bizonyított a Bordeauxba, itt esélyjük sincs bizonyítani, mert Valverde épp úgygondolja. Milesz a 2 kis hollandal ha jönnek? Valverdenel akkor van esély bekerülni ha valaki lesérül. Legalább Semedo bizonyíthatott, mert tuti vissza teszi a padra, pedig nálam ő lenne a number1 jobbhátvéd.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.21. 00:13:12

Én megértem, hogy nem ő kérte, ezért nem bízik benne. De egyszerűen kizártnak tartom, hogy edzéseken egy nagy nulla lenne Malcom.

Az meg végképp nem fér az agyamba, hogy miért nem nevezi soha a meccskeretbe, mikor már állítólag makk egészséges. Meccsek végén bedobhatná 3 percre, ahhoz úgyis nagyon ért, és talán kiderülne, hogy nem egy szerencsétlen botlábú és még a hasznát is vehetnénk.

De így teljesen derékbevágja egy tehetséges 21 éves srác karrierjét. Nem azt mondom, hogy legyen kezdő, még csak elsőszámú csere se. De ez tényleg nevetséges, amit ez a töketlen EV leművel a cserékkel. Nem érdekel, ha minden kupát megnyerne sem akarom itt látni őt következő szezonban. Már ott tartok vele szemben, hogy ha meglátom a tekintetét, már az idegesít...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.10.20. 23:52:47

2 hónap alatt játszott 25 percet. Igazából azt nem értem, hogy egyáltalán Willian-re mi szükség lett volna, nem hogy egy helyettesére, akit még Valverde sem kért. Nagyon ígéretes játékos Malcom, de ha ránéz az ember a keretre, az égadta világon semmi szükség nincs egy ilyen poszton játszó játékosra. Dembélé se fér be a kezdőbe, akkor nem értem minek mögé még egy Willian/Malcom/akárki.

Tényleg az lenne neki is a legjobb, ha a Tottenham elvinné 50-ért télen, ott legalább bíznának benne. Itt valamiért Valverdének nagyon nem szimpatikus és így nem fog sok sót megenni. A racionális okok közül csak azt tudom elképzelni, hogy edzéseken nem elég jó a hozzáállása és/vagy védőmunkája, de bárhogy is nézem, abszurd, hogy egy 40 milliós játékos összesen 25 percet kapjon október végéig.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.20. 23:24:17

Ma is remekül játszott, minden jel arra mutat, hogy az edző bízik benne, és tudja használni. Remek kiegészítő ember lehet tavaszra, ha ennyit játszik, és formába lendül.

Ja bocsi, rossz topik. Vidalhoz akartam...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.11. 09:58:45

[quote="Subinho" Sajnos Demb ügyes, meg gyors, de nincs sok esze a focihoz, nem lesz itt kezdő sztem sose. Malcom sem, de ő nem is ezért és nem is ennyiért érkezett![/quote]

Azért ezt így nem mondanám. Van még miben fejlődnie, de hogy ne lenne esze a focihoz az nem igaz. Plusz még tejfölösszájú 20-21 évesen nem sok játékosunk állt még ilyen közel a kezdőhöz.
Csak annyi a bibi, hogy a francia elsődleges posztja a szélen van, de Valverde nem igazán híve ennek, inkább átdob a balosra mindenkit, hadd tömörüljenek ott, a jobb oldal pedig teljesen üres, így még Dembouz-nak sincs nagyon hely, pedig szezon elején megmutatta, hogy mit is ér ott. Főleg Semedoval egy oldalon. Ha pedig még ő sem tud igazán bekerülni, akkor Malcomtól mit várunk?! Ezért sem értettem, hogy miért kell egy ilyen stílusú játékos, ha elsődlegesen a franciát kell beépíteni, mert amit ő tud, azt nagyon kevesen.
Valószínűleg Bartonak kattant el az agya megint. A legvalószínűbb, hogy megy majd kölcsönbe egy, aztán még egy évre, utána meg egy zacskó szotyiért vagy ingyen megy majd máshová. Legalábbis Valverde alatt sok sót nem fog megenni, ezt szint biztosra veszem. Arthur teljesen más stílus, így neki sokkal könnyebb dolga van.
Forca Barca!!!!
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.10. 23:56:44

Subinho írta:Ez a Malcom nem egy ügyetlen gyerek, meg kéne kapnia az időt bizonyításra. Legalább annyit, mint tavaly Deu. Alapvetően ő cserének jött, így nála nincs meg az a helyzet, mint Dembnél, hogy baromi sokba került és erőltetni kell, mert drága cserének. Sajnos Demb ügyes, meg gyors, de nincs sok esze a focihoz, nem lesz itt kezdő sztem sose. Malcom sem, de ő nem is ezért és nem is ennyiért érkezett!
Ha támadó focit játszanánk, akkor szerintem Dembele, Malcom, Coutinho 3as sebességével és ügyességével nagyon gólos meccseket láthatnánk, plusz szélen Alva, Semedo. De ez az okos passzolgatós focink tényleg nincs Dembele ínyére, de lehet Malcoméra se lenne, ez kuderülne ha játszana, én is úgygondolom, hogy ügyes és tehetséges. Rémélem bejátsza magát és nem bánja meg, hogy idejött. Láttuk szegény Paco, Digne se kaptak annyi időt amennyit talán járt volna nekik. De legalább bejött a váltás számukra. U.I.remélem Gomesnek is bejön és többet nem kell itt nézegetnem.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.10. 17:37:56

Ez a Malcom nem egy ügyetlen gyerek, meg kéne kapnia az időt bizonyításra. Legalább annyit, mint tavaly Deu. Alapvetően ő cserének jött, így nála nincs meg az a helyzet, mint Dembnél, hogy baromi sokba került és erőltetni kell, mert drága cserének. Sajnos Demb ügyes, meg gyors, de nincs sok esze a focihoz, nem lesz itt kezdő sztem sose. Malcom sem, de ő nem is ezért és nem is ennyiért érkezett!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.10.10. 15:17:10

Lassan be kellene építeni őt is. Azt vettem észre, hogy ez nem Valverde erőssége, lásd Dembele, vagy Vidal, bár Arthur üdítő kivételnek látszik.

A válogatott szünet után Dembelének jöhet egy kis pihenő, plusz Suarez is késik valszeg :D
"And my heart will leave you never."
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 11:39:40

Csak bólogatni tudok sajnos...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.10.08. 11:17:57

lesliejr12 írta:Ki ez a Malcom és mióta van nálunk? :D
Kb így vagyunk vele jelenleg.
Ne aggódj, majd januárban beáll egy kupameccsre, ott nem fog neki menni a játék, és mindenki habzó szájjal káromolja a vezetőséget, hogy rosszul igazolnak.

Mi a bánatnak igazolunk padra, ha nem merünk cserélni?

A régebbi eresztésnél is mit csodálkozunk, hogy nem megy neki a játék? Persze, hogy Paco is jobban teljesít rendszeres játéklehetőség mellett. Mi meg csodálkozunk, hogy 30 perc játék mellett, amit 4-5 meccsen szed össze egy játékos, romlik a teljesítménye.

Téboly amit művelünk a cseréinkkel! Nem csak vele: Munir, Vidal, Rafinha...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 11:06:39

Ki ez a Malcom és mióta van nálunk? :D
Kb így vagyunk vele jelenleg.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.07. 21:08:49

Tomix354 írta:Egyre több helyen írják, hogy nem EV kérésére jött ezért nem játszik. Lehet kacsa, de inkább ezt igazolja a mellőzése. Nem tudom melyik a leginkább a gáz, az, hogy mivel nem ő kérte ezért még a padra sem teszi, vagy pedig a vezetőség aki kidobott az ablakon 40 millát. Lehetett volna költeni egy értelmes jobbhátvédre
Számomra itt megbukik Valverde, nem tud és nem is akar rotálni. Képtelen belátni, hogy néha kéne sebesség a kpra, ami nem Busqets és Rakitic.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.07. 20:37:34

Egyre több helyen írják, hogy nem EV kérésére jött ezért nem játszik. Lehet kacsa, de inkább ezt igazolja a mellőzése. Nem tudom melyik a leginkább a gáz, az, hogy mivel nem ő kérte ezért még a padra sem teszi, vagy pedig a vezetőség aki kidobott az ablakon 40 millát. Lehetett volna költeni egy értelmes jobbhátvédre
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.09.29. 02:33:05

Yokozuna írta:Valverde képtelen új embereket beépíteni a csapatba. Malcom végre felépült, most játszhatna, bizonyíthatna a vérszegény csatársorban. De nem, még a keretbe sem kerül!
Számomra érthetetlen.
Nemvagyok bennt biztos, de azthiszem inkább támadóközepet szokott játszani. Ahogy tavaly láttam kb max5 meccsen, azokat szépen végig robotolta, ment labdátszerezni, góllövés sem áll tőle messz. Számomra is érthetlen, hogy mi áll a háttérbe, de annyi szent, hogy Malcomot, Vidalt végigjátszattam volna a Leganes ellen. Dembele elmúlt 2 meccses szintjét tudná hozni, plusz még vissza is menne labdát szerezni. De nem én vagyok az edző, csak egy szurkoló, de szerintem Valverde 442je az Atletibe nagyon jó lenne, de a támadó focit amit játszottunk Enrique alatt teljesen képtelennek tűnik a feladatra.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.09.28. 22:40:28

Valverde képtelen új embereket beépíteni a csapatba. Malcom végre felépült, most játszhatna, bizonyíthatna a vérszegény csatársorban. De nem, még a keretbe sem kerül!
Számomra érthetetlen.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.09.28. 19:29:50

Még a nyári pletykák szerint Valverde Williant szerette volna. Ő nem jött össze, és hirtelen jött Malcom.

Nem hiszem, hogy azért nem játszik sokat, mert nem az edző kérte. Mondjuk az meglepett, hogy most a keretbe se fért bele.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2018.09.28. 17:47:32

Malcom is a player that Valverde did not ask for. He is a bet of the club but NOT of the coach. It may be one of the reasons for his low amount of minutes.

Remek húzás, 40m-ért a nyár trollkodása...
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2018.09.03. 14:42:48

Edzésen megsérült a jobb bokája Malcomnak, kb. 1 hétig harcképtelen.

https://www.fcbarcelona.com/football/fi ... 03-09-2018" target="_blank
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.01. 22:56:44

Sinya22 írta: Igen,akiket felsoroltál mellélövések voltak,és még mindig itt vannak páran. De azért mégis csak az edző készíti fel a csapatot a meccsekre,ő dolgozza ki a taktikát,aztán elég fura mikor kér egy Willian-t aztán igazolunk egy 21 éves játékost helyette(nem vagyok Malcom ellen). Ha rosszul sikerül a szezon,akkor az első ember akit elővesznek/kirúgnak az EV lesz,nem Abidal vagy más. Szóval akkor vagy edzőt választottunk rosszul,mert ő totál más stílust és ehhez mérten más játékosokat akar,mint a vezetőség és a szurkolók(én is szívesebben nézek a pályán egy gyors brazilt,franciát mint egy Parejot pl),vagy lehet nem ártana hallgatni rá,mert annak nem lesz értelme hogy Dembelé és Malcom a meccsek felén padozni fog,és helyettük játszik Gomes,vagy Roberto,mert védekezőbb játékot tolunk megint. Persze ez az én véleményem,de az szerintem sokkal valószínűbb hogy marad a védekezőbb 4-4-2,mint hogy majd hirtelen a Coutinho-Messi-Dembelé/Malcom-Suarez négyessel állunk fel,mint alap taktika.
Ezt már többször írtam, hogy EV 4-3-3-al próbálkozott először, aztán deulofeu nem vált be, dembelé meg sérült volt, más meg egyáltalán nem volt vállalható játékerő 4-3-3-ban a csatársorba. Kényszerből átálltunk amolyan 4-4-2-re (ami nem is igazán az volt), ami bevált, idény közben meg érthető módon nem próbálkozott visszaállni a másikra egy középszerű dembelével.

Ha malcom jól játszik, minden esélye megvan arra, hogy a posztján vessék be, akár kezdőként. Az írás nagyon biztató róla, főleg az a része, hogy nyomás alatt jól teljesít. Ide ez kell, attól fejlődik sokat.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.01. 20:08:25

Cestus írta:Eddig tetszik, amit láttam a sráctól. Meg van benne az a vagányság, ami pl. Neymarban, Ronaldinhoban, Ronaldoban is ott volt, ellenben Dembélében ezt nem látom. Önmagában ez nem biztos, hogy gond, hiszen Messi és Coutinho sem azok a tökös csávók, mégis a legjobbak között vannak. Emellett védekezik is rendesen, ahogy néztem.

Itt egy hosszabb írás egy Bordeaux-rajongótól angolul róla, ha valakit érdekel. Sok jót ír róla az illető.

Forrás: barcaforum.com, Bulgroz user

Bordeaux fan here. I think I might have missed 2 or 3 of his games with Bordeaux, so I think I can say quite a lot about him.

His style:

Great pace with the ball, great control, very nice shot. And good on set pieces. But one think that's barely been mentioned here is the fact that he's a really clever player. That's something that became very obvious in very little time for most Bordeaux fans. Yes, last season he sometimes tried to overdo it, keeping the ball a bit too much, dribbling instead of passing. But keep in mind that our season was utterly awful (we went more than 10 games without a win, with something like 9 defeats in a row), and Malcom was our only talented offensive player. The team played really bad, and that probably lead him to play alone. I highly doubt he'd do the same with great players around him, especially in a team in which he's not the main attraction. So besides those few months, he overall played really smart, linking well with everyone else. He can be a playmaker if needs be (though he's a better winger), and that's one of the main difference between him and Dembele. By the way, I couldn't disagree more with Maxim4 when he says Malcom creates less chances than Dembouz. Statistics prove him wrong, as somebody already mentioned, but apart from that, Malcom created TONS of opportunities for our strikers throughout the season. But our strikers suck. He could have ended last season with 10 or 15 more assists easily, had we signed a decent 9 in august 2017. And even though he's less likely to dribble 4 players in a row, he's also more likely to deliver a perfect cross, or to find a key pass.
When it comes to defending, he can definitely do is part. He used to do it more with Bordeaux when he was a bit younger, but as he started to be our best offensive player, he began doing less. From what I heard though, it's mainly due to his coaches (Gourvennec and then Poyet), who thought it'd be better to let him stick to attacking. Can't be sure, but I'd say it's possible.

His potential:

Whoever tried to compare him to Mbappe is out of his mind: Mbappe was only 17 yo when he brought Monaco to a semi-final in CL the previous season, almost single handedly eliminating Man City. And then he was one of the best player with a national team that won the world cup (being probably the main difference with the team that lost a Euro final in 2016). Malcom is 21, and he isn't even playing for Brazil (yet). Mbappe is something else.
I'd say Dembele also has a bigger potential than Malcom. They're very different players, as I already mentioned, but yeah, Dembele was already very impressive when he started playing for Rennes, he's already playing for France national team (he's not a starter though, agreed), he can become a monster.
Malcom is way more mature than Dembele on the pitch. If the latter end up getting smarter, he'll be in another dimension. But that might also never happen.
To me Malcom will probably never win the Ballon d'Or, while the two frenchies might one day (it's very likely for Mbappe, less for Dembele but the potential is here). That doesn't mean he won't become an impressive offensive weapon. I'm actually pretty sure he will be.

His mentality:

He's been criticized here a couple time. The most notable "incident" was after a 6-2 loss against Paris. At the end of the game, he went to see Neymar (still on the pitch), and the two of them took a selfie, Malcom was smiling and laughing, which annoyed our fans A LOT. I didn't really mind, honestly. Saw this as a kid meeting one of his idols. Plus, he was (as often) one of the only Bordeaux played who played decently during that game. He scored the week after that, and celebrated by faking a selfie (that's my avatar). I thought it was actually pretty fun. Anyway, I highly doubt he'd do something like that in Barcelona. Once again, he's a smart kid. And as I mentionned, even though I can definitely see him becoming one of the best wingers in the world, I doubt he'll even be as good as Messi for example. So he's unlikely to ever think he's too good for Barca. He might have think he was too good for Bordeaux at some point, but I really can't blame him.
Another thing we heard a lot is that his games were uneven. True. Might be, once again, because he outgrew Bordeaux (I can see how he could end up being tired of playing with Gaetan Laborde and François Kamano). Might also simply be because he's... young. Not many 21 year old kids playing awesome games every week.
One important thing to keep in mind here is that he often played very well against good teams. He scored against Paris (away), had a really good game against them a few months ago too even though he didn't score, and scored 3 goals in 2 games against Lyon. He also played very well against Marseille. Honestly, I think the only top 5 team against which he had a bad game was Monaco (he only played them once, was suspended when we played them at home). To me, it means that he performs well under pressure. And he'll have way more pressure in Barcelona than in Bordeaux, which can probably lead to good surprises.
Finally, it's already been said, but the guy has a lot of charisma, and he's a leader. Which is always a plus.
As far as I can remember, he never played as a LW with Bordeaux. He was RW most of the time, and played a few games as a playmaker (or more precisely a trequartista). He probably CAN play on the left, but I'd say we'll more likely see Dembele than him on the left flank.

For your second question, I honestly don't have a clue. To me, Malcom is right now a slightly safer bet, because he's smarter than Dembele and he defends more (Messi already hardly defends, two players in that case can be dangerous against some teams). It'll probably depends on the opponent, and on the rest of the lineup. So I really can't say, sorry.
Tetszik az írás, és nem csak azért, mert Oszmánban többet lát, hanem korrekten leírta a két srác közti különbséget, amit amúgy én is így látok : Malcom érettebb, viszont a franciában nagyobb a potenciál :)
De nekem megfelel az is, ha mindkettő a Barcában nő fel :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.01. 19:02:15

Eddig tetszik, amit láttam a sráctól. Meg van benne az a vagányság, ami pl. Neymarban, Ronaldinhoban, Ronaldoban is ott volt, ellenben Dembélében ezt nem látom. Önmagában ez nem biztos, hogy gond, hiszen Messi és Coutinho sem azok a tökös csávók, mégis a legjobbak között vannak. Emellett védekezik is rendesen, ahogy néztem.

Itt egy hosszabb írás egy Bordeaux-rajongótól angolul róla, ha valakit érdekel. Sok jót ír róla az illető.

Forrás: barcaforum.com, Bulgroz user

Bordeaux fan here. I think I might have missed 2 or 3 of his games with Bordeaux, so I think I can say quite a lot about him.

His style:

Great pace with the ball, great control, very nice shot. And good on set pieces. But one think that's barely been mentioned here is the fact that he's a really clever player. That's something that became very obvious in very little time for most Bordeaux fans. Yes, last season he sometimes tried to overdo it, keeping the ball a bit too much, dribbling instead of passing. But keep in mind that our season was utterly awful (we went more than 10 games without a win, with something like 9 defeats in a row), and Malcom was our only talented offensive player. The team played really bad, and that probably lead him to play alone. I highly doubt he'd do the same with great players around him, especially in a team in which he's not the main attraction. So besides those few months, he overall played really smart, linking well with everyone else. He can be a playmaker if needs be (though he's a better winger), and that's one of the main difference between him and Dembele. By the way, I couldn't disagree more with Maxim4 when he says Malcom creates less chances than Dembouz. Statistics prove him wrong, as somebody already mentioned, but apart from that, Malcom created TONS of opportunities for our strikers throughout the season. But our strikers suck. He could have ended last season with 10 or 15 more assists easily, had we signed a decent 9 in august 2017. And even though he's less likely to dribble 4 players in a row, he's also more likely to deliver a perfect cross, or to find a key pass.
When it comes to defending, he can definitely do is part. He used to do it more with Bordeaux when he was a bit younger, but as he started to be our best offensive player, he began doing less. From what I heard though, it's mainly due to his coaches (Gourvennec and then Poyet), who thought it'd be better to let him stick to attacking. Can't be sure, but I'd say it's possible.

His potential:

Whoever tried to compare him to Mbappe is out of his mind: Mbappe was only 17 yo when he brought Monaco to a semi-final in CL the previous season, almost single handedly eliminating Man City. And then he was one of the best player with a national team that won the world cup (being probably the main difference with the team that lost a Euro final in 2016). Malcom is 21, and he isn't even playing for Brazil (yet). Mbappe is something else.
I'd say Dembele also has a bigger potential than Malcom. They're very different players, as I already mentioned, but yeah, Dembele was already very impressive when he started playing for Rennes, he's already playing for France national team (he's not a starter though, agreed), he can become a monster.
Malcom is way more mature than Dembele on the pitch. If the latter end up getting smarter, he'll be in another dimension. But that might also never happen.
To me Malcom will probably never win the Ballon d'Or, while the two frenchies might one day (it's very likely for Mbappe, less for Dembele but the potential is here). That doesn't mean he won't become an impressive offensive weapon. I'm actually pretty sure he will be.

His mentality:

He's been criticized here a couple time. The most notable "incident" was after a 6-2 loss against Paris. At the end of the game, he went to see Neymar (still on the pitch), and the two of them took a selfie, Malcom was smiling and laughing, which annoyed our fans A LOT. I didn't really mind, honestly. Saw this as a kid meeting one of his idols. Plus, he was (as often) one of the only Bordeaux played who played decently during that game. He scored the week after that, and celebrated by faking a selfie (that's my avatar). I thought it was actually pretty fun. Anyway, I highly doubt he'd do something like that in Barcelona. Once again, he's a smart kid. And as I mentionned, even though I can definitely see him becoming one of the best wingers in the world, I doubt he'll even be as good as Messi for example. So he's unlikely to ever think he's too good for Barca. He might have think he was too good for Bordeaux at some point, but I really can't blame him.
Another thing we heard a lot is that his games were uneven. True. Might be, once again, because he outgrew Bordeaux (I can see how he could end up being tired of playing with Gaetan Laborde and François Kamano). Might also simply be because he's... young. Not many 21 year old kids playing awesome games every week.
One important thing to keep in mind here is that he often played very well against good teams. He scored against Paris (away), had a really good game against them a few months ago too even though he didn't score, and scored 3 goals in 2 games against Lyon. He also played very well against Marseille. Honestly, I think the only top 5 team against which he had a bad game was Monaco (he only played them once, was suspended when we played them at home). To me, it means that he performs well under pressure. And he'll have way more pressure in Barcelona than in Bordeaux, which can probably lead to good surprises.
Finally, it's already been said, but the guy has a lot of charisma, and he's a leader. Which is always a plus.
As far as I can remember, he never played as a LW with Bordeaux. He was RW most of the time, and played a few games as a playmaker (or more precisely a trequartista). He probably CAN play on the left, but I'd say we'll more likely see Dembele than him on the left flank.

For your second question, I honestly don't have a clue. To me, Malcom is right now a slightly safer bet, because he's smarter than Dembele and he defends more (Messi already hardly defends, two players in that case can be dangerous against some teams). It'll probably depends on the opponent, and on the rest of the lineup. So I really can't say, sorry.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.28. 17:31:28

Azért a selejtek mellé(azért lennék én is olyan "selejt" :D) hozott egy Mats-Bravo-Rakitic-Suarez-Umtiti-(Vermaelen) sort is.

De amúgy részben igaz, nem feltétlen az edzőnek kell igazolnia, viszont ha konkrét tervei vannak, és megmondja hogy neki kellene az elképzeléséhez egy rutinos csatár/középpályás, akkor nem biztos hogy jó ötlet egy kisfiút hozni.

Malcomnak viszont örülök, remélem beválik.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.28. 17:17:41

Stalkyard írta: Ez azért nehéz kérdés, mert az sem feltétlenül jó, amikor az edző igazol. Vegyük LE példáját, idehozott egy rakat ide nem illő, full középszer játékost, Arda, Vidal, Paco, Mathieu csak, hogy párat említsek. Plusz annak sincs értelme, ha egy edző feltölti a saját embereivel a keretet, aztán másfél év múlva már rég másik edző van, de azok a játékosok még mindig ott vannak a bivaly szerződéseikkel... Most is van erre példa ugye, nem kell messzire menni.
Igen,akiket felsoroltál mellélövések voltak,és még mindig itt vannak páran. De azért mégis csak az edző készíti fel a csapatot a meccsekre,ő dolgozza ki a taktikát,aztán elég fura mikor kér egy Willian-t aztán igazolunk egy 21 éves játékost helyette(nem vagyok Malcom ellen). Ha rosszul sikerül a szezon,akkor az első ember akit elővesznek/kirúgnak az EV lesz,nem Abidal vagy más. Szóval akkor vagy edzőt választottunk rosszul,mert ő totál más stílust és ehhez mérten más játékosokat akar,mint a vezetőség és a szurkolók(én is szívesebben nézek a pályán egy gyors brazilt,franciát mint egy Parejot pl),vagy lehet nem ártana hallgatni rá,mert annak nem lesz értelme hogy Dembelé és Malcom a meccsek felén padozni fog,és helyettük játszik Gomes,vagy Roberto,mert védekezőbb játékot tolunk megint. Persze ez az én véleményem,de az szerintem sokkal valószínűbb hogy marad a védekezőbb 4-4-2,mint hogy majd hirtelen a Coutinho-Messi-Dembelé/Malcom-Suarez négyessel állunk fel,mint alap taktika.
Lezárt