Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.27. 07:22:10

Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.27. 01:46:01

Deluigi írta:
2024.02.26. 17:50:23
brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
mivel Mbappe belement a fizetescsokkentesbe, FDJ lesz Europa legjobban fizetett jatekosa a legszegenyebb csapatban

meg ha egy Messi lenne...
Mbappénak az alapfizetése lett kevesebb, komoly bónuszokat kap, amivel a legjobban fizetett játékos lesz a csapatban. Legalábbis a lapok ezt hozták le, amikor a fizetéséről volt szó. Nem is hiszem, hogy elviselné az egoja, hogy több játékos is jobban keressen a csapatban.

Ez, hogy de Jong Európa legjobban kereső játékosa honnan van? Szerintem a top 5-ben sincs, de van valami hivatalos info erről?
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.26. 23:29:25

bence0330 írta:
2024.02.26. 23:17:21
Nem tudom, milyen megközelítés működhet, az erőszak nem szabadna (padoztatás, vagy akár nem regisztrálni), könyörögni lehet kb, hogy figyu, szeretünk meg minden, de ez most lehetetlen a helyzetünkben.
Laportáék egyetlen eszköze, hogy sajtón keresztül gyakorolnak nyomást, hogy ha nem jó a fele fizetés, akkor nem is a csapatot nézi és menjen el (ld Umtiti, Lenglet, Fati, ...) Ugyanerre számítok most is. Azt fogják elkezdeni nyomni, hogy ha De Jong akart volna segíteni azzal a csapaton, hogy csökkenti a fizetését, már 3 éve lett volna megtenni és most kell eladni, mert egy év múlva már kevesebbet fog érni, ha csak 1 év van hátra a szerződéséből. A nem-regisztrálás kétélű fegyver, nem hiszem, hogy arra sor kerülne, a padozás meg nem érdekelné.
Egyébként meg azzal nem értek egyet, hogy követeljük tőle, hogy elmenjen, vagy fizetést csökkentsen, de másik oldalon, ha akkora szurkolója lenne a csapatnak és vágyna valóban a sikerekre, mint ahogy ő maga igyekszik önmagát beállítani, akkor már megtette volna. (Ahogy a katalán játékosok, Stegen, stb) Úgy könnyű a csapat nagy szurkolójának lenni, ha európai top5 fizetést kapsz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.26. 23:17:21

Troym írta:
2024.02.26. 22:35:32
Fernando írta:
2024.02.26. 20:37:52
Ez nem az ő hibája továbbra sem, hanem az akkori vezetőségé. Vettünk egy Ferrarit, de drága a szervíz. Nem a Ferrari a hibás. Nyilván azzal egyet tudok érteni, hogy nem csak ő, de senki nem szolgálta meg az ekkora fizetést, de a tényeken ez nem változtat.
Az ő szempontjából logikus a viselkedése és vélekedhet úgy, hogy jogosult ekkora fizetést kapni, mert a korábbi vezetőség nem reálisan mérte fel a piaci értékét gyakorlatilag senkinek, de a jelenlegi menedzsmentnek meg igenis feladata a fenntartható működés megteremtése, amibe ha nem fér bele egy Ferrari szervíze, akkor el kell adni a Ferrarit.
Egyetlen vállalkozás / egyesület / stb sem kötelezhető arra, hogy a világ végtelenségéig olyan irracionálisan magas kiadásokat szó nélkül hagyjon, ami akár a fennmaradását veszélyezteti, vagy simán károsítja.
Ez korrekt elméletben, a probléma ott van, hogy ez a Ferrari önálló akarattal rendelkezik, és itt lép be a gond, mert közben nyilván az egyén sem kötelezhető egy megkötött szerződéssel arra, hogy távozzon. Bizonyos esetekben emberileg is korrekt lenne, ilyen Bale féle szituban, de Frenkie látszatra mindig a maximumát nyújtja, biztos, hogy teljesíti a szerződésben foglaltak rá eső részét. Ez csak Frenkien fog múlni, mert ha nem tudunk belépni az 1:1-be nyáron, akkor 100%, hogy megpróbáljuk eladni, és itt a szintjéről folytatott vita még csak szóba sem kerülhet. Lehet, hogy Mbappét is el akarnánk adni ekkora fizuval, ha 3 játékost tudunk a helyére hozni. De nem rajtunk fog állni a dolog. Nem tudom, milyen megközelítés működhet, az erőszak nem szabadna (padoztatás, vagy akár nem regisztrálni), könyörögni lehet kb, hogy figyu, szeretünk meg minden, de ez most lehetetlen a helyzetünkben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.26. 22:35:32

Fernando írta:
2024.02.26. 20:37:52
Ez nem az ő hibája továbbra sem, hanem az akkori vezetőségé. Vettünk egy Ferrarit, de drága a szervíz. Nem a Ferrari a hibás. Nyilván azzal egyet tudok érteni, hogy nem csak ő, de senki nem szolgálta meg az ekkora fizetést, de a tényeken ez nem változtat.
Az ő szempontjából logikus a viselkedése és vélekedhet úgy, hogy jogosult ekkora fizetést kapni, mert a korábbi vezetőség nem reálisan mérte fel a piaci értékét gyakorlatilag senkinek, de a jelenlegi menedzsmentnek meg igenis feladata a fenntartható működés megteremtése, amibe ha nem fér bele egy Ferrari szervíze, akkor el kell adni a Ferrarit.
Egyetlen vállalkozás / egyesület / stb sem kötelezhető arra, hogy a világ végtelenségéig olyan irracionálisan magas kiadásokat szó nélkül hagyjon, ami akár a fennmaradását veszélyezteti, vagy simán károsítja.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.26. 20:37:52

Deluigi írta:
2024.02.26. 17:50:23
brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
mivel Mbappe belement a fizetescsokkentesbe, FDJ lesz Europa legjobban fizetett jatekosa a legszegenyebb csapatban

meg ha egy Messi lenne...
Ez nem az ő hibája továbbra sem, hanem az akkori vezetőségé. Vettünk egy Ferrarit, de drága a szervíz. Nem a Ferrari a hibás. Nyilván azzal egyet tudok érteni, hogy nem csak ő, de senki nem szolgálta meg az ekkora fizetést, de a tényeken ez nem változtat.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.26. 19:25:55

brazilfan írta:
2024.02.26. 18:35:13
Néhány nappal ezelőtt hazugságnak nevezte a fizetéséről szóló pletykákat, újságírói találgatásokat, nincs rá okom, hogy ne higgyek neki.
gondolom, o azt nevezi fizetesnek, amit kezbe kap, mig a csapatnal az a fizetes, amit kifizetnek neki adostol mindenestol, ami eppen a duplaja annak, amit kezbe kap

37 millanak a fele 18.5, o pedig talan 16-rol meselt, ami elenyeszo volna, ha TENYLEG annyit fizetne a klub, nem pedig 20 millaval tobbet
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.26. 18:53:07

dingdong írta:
2024.02.26. 18:13:24
Privát véleményem az, hogy európa legjobb fizetését semmilyen szempontbol nem érdemli meg. Évek alatt sem lett vezére a középpályának. A lassú statikus játékunk egyik okozoja. Ezen persze segíthet az uj edző de komoly túlzás azt gondolni, hogy ezt a szintet lehetetlen megoldani más játékossal.
Abszolút egyetértek.

Mivel fizetési sapkák vannak bevezetve, kell hogy érdekeljen minket a fizetése. Ma ezt már nem lehet függetleníteni a játékosok teljesítményétől (kivéve azokban a csapatokban, amelyek minden limitet átléphetnek és akiknek mindent szabad).

Én minden eszközzel kikényszerítem a távozását, és rámennék Kimmich-re. Mivel már csak 1 év lesz hátra a szerződéséből, olcsóbb lenne, mint egy de Paul vagy más top játékos a poszton.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.26. 18:35:13

Néhány nappal ezelőtt hazugságnak nevezte a fizetéséről szóló pletykákat, újságírói találgatásokat, nincs rá okom, hogy ne higgyek neki.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.26. 18:13:24

brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
Itt azért nem arról van szó, hogy szúrja a szemünket mert nem én vagy te keresem azt a pénzt hanem arról, hogy drasztikusan csökkenteni kell a fizetéseket. Bartomeuk idejében mindenki nagylelkű volt. Csillagászati fizetése volt Junior Firponak meg Lengletnak meg Mathieunak meg a takarítónak is aztán látjuk hova kerültünk. Jelenleg a legjobb játékosaink fizetése is kérdéses. Ez nem személyes, ez a valóság.

Privát véleményem az, hogy európa legjobb fizetését semmilyen szempontbol nem érdemli meg. Évek alatt sem lett vezére a középpályának. A lassú statikus játékunk egyik okozoja. Ezen persze segíthet az uj edző de komoly túlzás azt gondolni, hogy ezt a szintet lehetetlen megoldani más játékossal. Az igazolásoknál nem abból kell kiindulni, hogy Romeu aki kis csapatból jött egy kudarc mert azok akik követték őt a korábbi csapatainál nagyjából boritékolhatták, hogy nem válik be itt se max sokadik opcionak. Értelmes, hozzáértő stáb megláthatja a jövőt spanyol középcsapatok játékosaiban is.

Per pillanat nem tudjuk kifizetni a világ klasszist hanem megcsinálnunk kell. Ebben szerepe van annak pénznek amit belőle kapnánk/szabadítanánk fel.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.26. 17:50:23

brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
mivel Mbappe belement a fizetescsokkentesbe, FDJ lesz Europa legjobban fizetett jatekosa a legszegenyebb csapatban

meg ha egy Messi lenne...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.26. 17:05:42

LG írta:
2024.02.26. 16:37:32
Pedig, ha valóban csökken a fizetési keretünk a következő szezontól, akkor lehet, hogy sok embert fog izgatni a keresete. Meg csapaton belül is okozhat feszültségek, hogy mások beérik kevéssel a klub anyagi helyzetét figyelembe véve, ő pedig Európai szinten is kiemelkedő fizetést kap. Engem mondjuk ez biztos zavarna.
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.26. 16:37:32

brazilfan írta:
2024.02.26. 15:53:49
Kb. kéthetente röppen fel valamilyen, az átigazolásával vagy a közérzetével foglalkozó cikk, amelyeknek semmilyen aktualitása nincsen, hiszen sem a távozása, sem a rosszkedve vagy csalódottsága nem téma, nem igaz, ezt ő maga is többször elmondta már, legutóbb elég indulatosan.
Az is eléggé egyértelmű, hogy Araujo, Pedri és Yamal mellett ő is érinthetetlen, nagyon helyesen.
A keresete meg nem izgat, nem turkálok a zsebében, amikor kihozza a labdát a sűrűből, és megindul előre.
Pedig, ha valóban csökken a fizetési keretünk a következő szezontól, akkor lehet, hogy sok embert fog izgatni a keresete. Meg csapaton belül is okozhat feszültségek, hogy mások beérik kevéssel a klub anyagi helyzetét figyelembe véve, ő pedig Európai szinten is kiemelkedő fizetést kap. Engem mondjuk ez biztos zavarna.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.26. 15:53:49

Kb. kéthetente röppen fel valamilyen, az átigazolásával vagy a közérzetével foglalkozó cikk, amelyeknek semmilyen aktualitása nincsen, hiszen sem a távozása, sem a rosszkedve vagy csalódottsága nem téma, nem igaz, ezt ő maga is többször elmondta már, legutóbb elég indulatosan.
Az is eléggé egyértelmű, hogy Araujo, Pedri és Yamal mellett ő is érinthetetlen, nagyon helyesen.
A keresete meg nem izgat, nem turkálok a zsebében, amikor kihozza a labdát a sűrűből, és megindul előre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.26. 12:59:18

gránit írta:
2024.02.26. 11:12:09
bunga írta:
2024.02.04. 21:47:05
Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
2026-ig szól a szerződése. Miért akarna most Frenkie hosszabbítani? Deco nyilván megpróbálná azt, hogy hosszabbít vele, de csökkenti a fizetését már mostantól. De ebbe Frenkie nem valószínű, hogy bele fog menni, eddig sem ment. Deco csak olyan konstrukcióval győzné meg, ami nekünk lenne rossz. Például felezzük már mostantól a fizetését, de ezt 2026 után is kapni fogja. Ez még jó is lenne de Jongnak, hiszen 18,5 milliós fizetést sem kap ő máshol, így bár 2 évig lemondana egy csomó pénzről, de ezt 2026 után visszanyerné, így még tovább biztosítja magának a tutit. Csakhogy ez meg nekünk nem lenne jó, mert a 18,5 millió is őrült sok, és még tovább blokkolnánk egy csomó összeget a keretünkből, a jövőt adnánk el, és ez még a legkedvezőbb eshetőség lenne az 50%-os csökkentéssel.

A meccs elején hozta a formáját, megint olyan körülményes volt, hogy többször elvették tőle a labdát a mi térfelünkön, amíg szöszmötölt és megaludt a tej a szájában. Aztán a gól az gól, dicséretes. A játékunkat a lassúsága, körülményessége régóta hátráltatja.
Gondolom el akarják nyújtani a fizetését, ahogy tették azt Umtitivel, így a könyvelésben kedvezőbb lesz.
A franciának sem azért hosszabbították meg a szerződését mert annyira szükség volt rá, sőt akkor már nem is játszott nálunk, pénzügyileg érte meg.
Nem szabadna elveszteni őt, benne van abban a 3-4 játékosban, akiket meg kell tartani, hogy minőségileg építkezhessünk.
Ha eladjuk és hozunk helyette 2 alsóbb kategóriájú játékost a jövőt inkább romboljuk mint építjük. Nyilván gazdasági oldalról is kell nézni a dolgokat, mert szabadulnánk egy nagyon magas bértől (bár hogy pontosan mennyi azt sem tudjuk) és 80-90 milliót gond nélkül kaphatnánk érte. És az esetleges érkezők pedig ki tudja mennyire válnának be. Ő jelenleg talán a legpótolhatatlanabb játékosunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.26. 11:12:09

bunga írta:
2024.02.04. 21:47:05
Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
2026-ig szól a szerződése. Miért akarna most Frenkie hosszabbítani? Deco nyilván megpróbálná azt, hogy hosszabbít vele, de csökkenti a fizetését már mostantól. De ebbe Frenkie nem valószínű, hogy bele fog menni, eddig sem ment. Deco csak olyan konstrukcióval győzné meg, ami nekünk lenne rossz. Például felezzük már mostantól a fizetését, de ezt 2026 után is kapni fogja. Ez még jó is lenne de Jongnak, hiszen 18,5 milliós fizetést sem kap ő máshol, így bár 2 évig lemondana egy csomó pénzről, de ezt 2026 után visszanyerné, így még tovább biztosítja magának a tutit. Csakhogy ez meg nekünk nem lenne jó, mert a 18,5 millió is őrült sok, és még tovább blokkolnánk egy csomó összeget a keretünkből, a jövőt adnánk el, és ez még a legkedvezőbb eshetőség lenne az 50%-os csökkentéssel.

A meccs elején hozta a formáját, megint olyan körülményes volt, hogy többször elvették tőle a labdát a mi térfelünkön, amíg szöszmötölt és megaludt a tej a szájában. Aztán a gól az gól, dicséretes. A játékunkat a lassúsága, körülményessége régóta hátráltatja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 21:55:27

Azt mondta, hogy nem volt jó a passzjátéka annyira, mint szokott. Ez igaz, de nekem mégis jobban tetszett ezen a kötetlenebb poszton, ami jobban hajazott arra, amit Koeman alatt játszott. Többet ment előre, többet érkezett, nyilván ebben több pontatlanság is van. Amíg Chris vkp, addig remélem továbbra is ezt a box to box feladatkört kapja. :) Sokat mutatott abból, amit hiányoltam belőle. Nyilván az első 10-15 perc bizonytalansága után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.05. 18:54:57

„A terv az, hogy NEM adunk el egyetlen játékost sem, és egy vagy két játékost igazolunk. Abban az esetben, ha el kell adnunk, megpróbáljuk úgy megvalósítani, hogy ne érintsük a kulcsfontosságú játékosainkat” – szögezte le Deco. … NSO

Ez alapján nem fogjuk a minőséget mennyiségre cserélni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.04. 21:47:05

Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 18:01:52

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 15:36:29
Ki a top középpályás, ha nem Frenkie de Jong?
Kerestem kb hasonló profilú játékosokat és hozzá értékelést a Whoscored.comról. Íme:
Rodri - 7.50
Aleix García - 7.20
Kimmich - 7.19
De Jong - 7.12
Palhinha - 7.12
Camavinga - 7.09
Tchouameni - 7.09
Rice - 7.06
Bruno G - 7.00
Enzo F - 6.91
Zubimendi - 6.88
Barella - 6.82

Azért elég magasan van a teljesítménye.
Nem tudlak követni.
Ez a listád forma alapján osztályoz (gondolom, bár senki nem tudja elmagyarázni ezek a számok hogy jönnek ki. Más bajnokságok, más profilú középpályásainak más a dolga, nekem ez Football Manager játék szagú. Gondolom egy olasz csapatnál játszó középpályás sokkal kötötebben játszik, sokkal több védekező feladattal, egy Rodri meg a City ereje miatt még támadni is tud.)

Az meg, hogy ki a top középpályás, az meg képességek, fizikális-, mentális erő, technika, gyorsaság stb értékelése. Nálam ő nem top. Ez nem azt jelenti, hogy tucatjával járkálnak top középpályások, de ha így lenne, akkor a Konferencia Ligában lennénk, nem a BL 16 között. Van szerintem nála 8-10 jobb játékos, mindegy kit írok le, mert azon menne a vita, hogy más a dolga XY-nak, nem tudna adaptálódni, meg 6-os, 8-as , tudomisén a szerepe stb. Én elcserélném kapásból Kimmichre, de akár Szoboszlaira is és hoznék egy valós szűrő középpályást mögé.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 15:36:29

Troym írta:
2024.02.04. 10:22:15
LG írta:
2024.02.04. 10:08:35
A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Nagyon jól összegzed, nekem is kb ugyanez a véleményem.
Nem feltétlen adnám el, de egy percig nem dőlnék a kardomba, ha távozna. Egyszerűen túl sok a korlátja, viszont értem én a kevés "jó korban" lévő játékos egyike, de akkor is nagyon erős túlzás őt mindenféle top középpályásnak titulálni. Egy top20 európai csapatban kb rotációban lenne használva, ezért nem akarja senki elvinni a csillagászati fizujával együtt.
Mondjuk nekem ez a kategória a csapat nagy része, én ugyanúgy pl Cancelo kapcsán se hullatnék könnycseppeket, ha nem maradna, rengeteget romlott vele a védekezésünk, annyit nem ad támadásban.
Ki a top középpályás, ha nem Frenkie de Jong?
Kerestem kb hasonló profilú játékosokat és hozzá értékelést a Whoscored.comról. Íme:
Rodri - 7.50
Aleix García - 7.20
Kimmich - 7.19
De Jong - 7.12
Palhinha - 7.12
Camavinga - 7.09
Tchouameni - 7.09
Rice - 7.06
Bruno G - 7.00
Enzo F - 6.91
Zubimendi - 6.88
Barella - 6.82

Azért elég magasan van a teljesítménye.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.04. 15:15:30

de Jong képes lenne (Ajaxban,holland válogatottban képes is ) gyors játékra, de a Barcában nem ezt kérik. Amiben viszont tényleg gyenge, az a védekezése, legfőképp pedig a bántó egylábassága! Óriási hátránya ez, és nem látni benne javulást, mintha nem is dolgozna rajta. Rossz látni, amint jobbra jobb lábbal körbe forgolódik, mint anno Arthur a "brazil".
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 10:29:49

Frenkie szerződése 2026 ig szól.. Azaz szerintem nyáron terítékre kerül a szerződés hosszabbítás és vele együtt a fizetésének csökkentése. Abban egyetértek, hogy a fizujából másik X embert belehetne regisztrálni, meg hozni, de a másik szempontból a pályára akkor is csak 11 játékost lehet kirakni.. Lehet hozni helyette másokat, de azzal egy ideig biztos tovább gyengülünk.. Plusz amíg ő 26 éves, Gündogan 33.. Pedri nem tudjuk, hogy fogja bírni.. Szóval szerintem a szerződés hosszabbítással lefog mondani bizonyos fizuról, aminek következtében regisztrálni is tudunk majd játékost. Legalább is én ebben reménykedek 😅
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 10:22:15

LG írta:
2024.02.04. 10:08:35
A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Nagyon jól összegzed, nekem is kb ugyanez a véleményem.
Nem feltétlen adnám el, de egy percig nem dőlnék a kardomba, ha távozna. Egyszerűen túl sok a korlátja, viszont értem én a kevés "jó korban" lévő játékos egyike, de akkor is nagyon erős túlzás őt mindenféle top középpályásnak titulálni. Egy top20 európai csapatban kb rotációban lenne használva, ezért nem akarja senki elvinni a csillagászati fizujával együtt.
Mondjuk nekem ez a kategória a csapat nagy része, én ugyanúgy pl Cancelo kapcsán se hullatnék könnycseppeket, ha nem maradna, rengeteget romlott vele a védekezésünk, annyit nem ad támadásban.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 10:08:35

A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Válasz küldése