Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.15. 11:03:26

csababarca írta:
2022.07.15. 10:03:46
visca el barca írta:
2022.07.15. 09:48:18

De Jongtol mit lattal eddig ami predesztinalja az evi 20-25 millios fizetesre? Elarulom neked, semmit. Volt az itt levo x éve alatt 5 jo meccse.
Tőlem eladhatjuk, csak ne játszuk el a hattyúk halálát, miközben őrült pénzekért igazolgatunk.
Nyilván az én szememben senki nem érdemel ekkora fizetést, úgyhogy rossz embernek írod:D
Továbbra is a problémám úgymond, hogy neki akarunk menni egy pehelysúlyú kp-val a szezonnak.
Mert ne legyenek illúzióink, Kessié epizodista lesz, az is inkább Gavi posztján, csak hogy Busquets még véletlenül se üljön a padon.

Szóval még egyszer, engem nem Frenkie személye érdekel a kérdésben, hanem a fals kommunikáció, a hazugságok, amik ezt is körüllengik. Meg az áldozat szerepben tetszelgése a klubnak ami nem tetszik.
Ezzel részben egyetértek. Mármint amit a kp-ról mondtál. Így képtelenség nekimenni egy szezonnak és Kessié sem tudom mit mutatna azon a poszton. Az hogy Busi mennyit lesz a padon és mennyit nem azt nem tudjuk, nekem nem igazán tetszik ezek a jósolgatások, mert inkább rossz szándék van benne.
Ugyanakkor azt hiszem Xaviék vannak annyira hozzáértőek, hogy ha De Jongot "távozásra tudják bírni", valaki érkezni fog a kp-ra szerintem Xavi sem azért lengette mr be Bernardo Silvát és kéri a játékos is, hogy engedjék el ide.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.15. 10:03:46

visca el barca írta:
2022.07.15. 09:48:18

De Jongtol mit lattal eddig ami predesztinalja az evi 20-25 millios fizetesre? Elarulom neked, semmit. Volt az itt levo x éve alatt 5 jo meccse.
Tőlem eladhatjuk, csak ne játszuk el a hattyúk halálát, miközben őrült pénzekért igazolgatunk.
Nyilván az én szememben senki nem érdemel ekkora fizetést, úgyhogy rossz embernek írod:D
Továbbra is a problémám úgymond, hogy neki akarunk menni egy pehelysúlyú kp-val a szezonnak.
Mert ne legyenek illúzióink, Kessié epizodista lesz, az is inkább Gavi posztján, csak hogy Busquets még véletlenül se üljön a padon.

Szóval még egyszer, engem nem Frenkie személye érdekel a kérdésben, hanem a fals kommunikáció, a hazugságok, amik ezt is körüllengik. Meg az áldozat szerepben tetszelgése a klubnak ami nem tetszik.

Andris írta:
2022.07.15. 09:58:23


csababarca, szerintem Gavihoz fel kéne tenned a szemüveget :D amellett, hogy a srác 17 évesen Kantét, Makelelét, Vidalt, Puyolt megszégyenítő egészmeccses hajtásokra képes, hihetetlen amire a labdával képes. Nagyon újra kéne nézned a meccseit, mert olyan tempói, labdaérintései, cselei, passzai vannak, amikkel ezt a hypeot több mint kiérdemelte. Ez egy bődületes kombó, jelen(!!) állás szerint ők ketten Pedrivel szerintem kis szerencsével nagyobbat robbanthatnak, mint Xavi-Iniesta.
Majd szeptembertől jobban figyelek, semmit nem láttam ezekből, csak a hajtást, tempót.
Passzok, cselek elvétve, konkrétan Ferrantól több emlékezetes megmozdulásra emlékszem, pedig ő még jobban a bögyömben van:D

És ugye megint gondolom nem sikerült végigolvasni amit írtam, mert azt írtam, hogy szükség van ilyen játékosra.
Csak szerintem így hárman kevesek, ezt tartom. Hogy ki miatt azok, az is egyértelmű szerintem, és az nem Gavi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 10:00:54

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.15. 09:37:15
Dembelének sem adtuk meg a követeléseit azért mert most pár hónapig jól teljesített, örülnünk kell ha ilyen bértömeggel ennyit adna érte a MU és nem Coutinho 2.0 lesz a srác.
De Jong-nak aláírt szerződése van. Itt Laporta az, aki követelőzik.

Amúgy szerintem úgyis fizucsökkentés és maradás lesz a vége.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 09:58:23

visca el barca írta:
2022.07.15. 09:48:18
csababarca írta:
2022.07.15. 09:42:45
Kicsit túl van fújva ez a Gavi gyerek is, értem hogy aranyos, hogy nem tud cipőt kötni, de azért na. Iszonyat fiatal, de eddig semmit nem láttam tőle, amire csettintettem volna. Egy jó iparosnak tűnik, amire hozzátenném, szükség van.
De Jongtol mit lattal eddig ami predesztinalja az evi 20-25 millios fizetesre? Elarulom neked, semmit. Volt az itt levo x éve alatt 5 jo meccse.
Szerintem senki nem a fizetéséhez méri, de megint ugyanoda lyukadtunk ki, mint kb mindenki mással is: őket hibáztatják, hogy ha egy szerződésben évekkel ezelőtt rögzített igen komoly vagyonról nem mondanak le önként és dalolva. Majd valahogy rendeződik, mindenki tudja, hogy a még tovább növő fizuja jelenleg nem annyira jön ki a klubnak.

A fizetésétől független teljesítményéről, meg hogy mit láttunk eddig tőle, írtam egyel lejebb egy bekezdést (alsó bekezdés, előző hsz-em).

csababarca, szerintem Gavihoz fel kéne tenned a szemüveget :D amellett, hogy a srác 17 évesen Kantét, Makelelét, Vidalt, Puyolt megszégyenítő egészmeccses hajtásokra képes, hihetetlen amire a labdával képes. Nagyon újra kéne nézned a meccseit, mert olyan tempói, labdaérintései, cselei, passzai vannak, amikkel ezt a hypeot több mint kiérdemelte. Ez egy bődületes kombó, jelen(!!) állás szerint ők ketten Pedrivel szerintem kis szerencsével nagyobbat robbanthatnak, mint Xavi-Iniesta. Ha a korukat figyelembevesszük, akkor semmi hozzájuk foghatót SOHA nem látott a világ. Ha a korukat nem, akkor is nálunk van szerintem a világ egyik legjobb kp duója.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.15. 09:48:18

csababarca írta:
2022.07.15. 09:42:45
Kicsit túl van fújva ez a Gavi gyerek is, értem hogy aranyos, hogy nem tud cipőt kötni, de azért na. Iszonyat fiatal, de eddig semmit nem láttam tőle, amire csettintettem volna. Egy jó iparosnak tűnik, amire hozzátenném, szükség van.
De Jongtol mit lattal eddig ami predesztinalja az evi 20-25 millios fizetesre? Elarulom neked, semmit. Volt az itt levo x éve alatt 5 jo meccse.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 09:43:10

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.15. 09:37:15
A most érkező szezontól valami 18 millió eurót keresne alapból, valami 2.88millió euro hűségbónusszal és az jövőre mégfeljebb menne 18+9.7 millióra.

Ez összeegyeztethetetlen a mostani bérrendszerrel, szóval vagy a fizetést kell átbeszélni(talán ez lenne a legcélszerűbb) vagy mennie kell.

Hozzáteszem szerintem messze nem olyan nélkülönözhetetlen mint amennyit kapnánk érte+ jelenlegi fizetése, volt most pár jobb hónapja de előtte csak szenvedett, Dembelének sem adtuk meg a követeléseit azért mert most pár hónapig jól teljesített, örülnünk kell ha ilyen bértömeggel ennyit adna érte a MU és nem Coutinho 2.0 lesz a srác.

Ha helyette érkezne egy Bernardo Silva normálisabb fizuval(amire a hírek szerint esély is van), aki Xavi elképzeléseibe jobban is beleillene akkor én nem siratnám, eleve a szokásos Pedri-Nico-Gavi mellé még bejelentkezett Torre is, és Kessié is jött.
Ha tisztességesen bánnak vele, akkor szerintem le lehet ülni, és megbeszélni vele, hogy a pénzeiből kicsit lejebb kell adni, és részben áttérni teljesítményalapúra is.
Ha viszont nem úgy bánnak vele, akkor szerintem simán beinthet majd nekik, én is azt tenném. Nekem is, mint gondolom a legtöbbeteknek, ez életem klubja. Nem fog változni. De ha ott játszanék, és ezt csinálnák velem (feltéve hogy hiszünk a híreknek, ebben én nem vagyok biztos), tuti beintenék. Kitölteném a szerződésem, felvenném a nagy pénzeket. És közben kiadnék mindent a csövön. Frenkie hűsége a klubhoz, az edzőhöz, a szurkolókhoz kell kötődjön, nem pedig ehhez a vezetőséghez. Ők nem egyenlők a klubbal. Ha valami módosítást akarnak, akkor a kölcsönös tisztelet, az egyenrangú partneri kapcsolat alap. Enélkül semmi. Nekem is van egy kis vállalatom, néhány alkalmazottam. Én vagyok a főnök, de ahogy nekem vannak kimondott és kimondatlan elvárásaim feléjük, úgy nekik is felém, és ezt így tartom normálisnak. Máskülönben nem működik a dolog, hosszabb távon egészen biztosan nem. Érdekes módon ha ez megvan, akkor nincsenek is igazán problémák.

kicsit más: úgy látom, hogy a fórumozó társaság előszeretettel elfelejti, hogy az itt töltött ideje alatt nem egyszer volt, hogy a csapat abszolút húzóembere volt hónapokon keresztül. Rendkívül kiegyensúlyozatlan volt a teljesítménye, de csak annyira, mint a csapaté is. Ne feledkezzünk meg róla, hogy mennyiszer tett le egészen kiváló egyéni teljesítményt, és hogy igen sokszor volt kifejezetten vezéregyéniség a pályán, sorsdöntő megoldásokkal.
Pont ugyanazt érzékelem, amit pl Dembelénél is néha, vagy épp Niconál!!!!, hogy ha vannak rosszabb periódusai egy játékosunknak, akkor sokan úgy viselkednek, mint ha a középtávú memóriájukat kristálytisztára törölték volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.15. 09:42:45

Szóval akkor egy Busi-Pedri-Gavi kezdő kp-val fogunk nekimenni a BL-nek, meg úgy a szezonnak.
Good luck.
Nekem nem tetszik ez, boldog boldogtalant idehozunk, majd gazdasági helyzetre hivatkozva elküldjük FDJ-t. Okos.

Mindegy, meglátjuk, én sok reményt nem fűzök ehhez a kp-sorhoz, egy Kessié-DeJong-Pedri sokkal versenyképesebb lenne hosszútávon, melléjük rotációs tagként Gavi, és mehetne a bugi.
Kicsit túl van fújva ez a Gavi gyerek is, értem hogy aranyos, hogy nem tud cipőt kötni, de azért na. Iszonyat fiatal, de eddig semmit nem láttam tőle, amire csettintettem volna. Egy jó iparosnak tűnik, amire hozzátenném, szükség van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 09:37:15

A most érkező szezontól valami 18 millió eurót keresne alapból, valami 2.88millió euro hűségbónusszal és az jövőre mégfeljebb menne 18+9.7 millióra.

Ez összeegyeztethetetlen a mostani bérrendszerrel, szóval vagy a fizetést kell átbeszélni(talán ez lenne a legcélszerűbb) vagy mennie kell.

Hozzáteszem szerintem messze nem olyan nélkülönözhetetlen mint amennyit kapnánk érte+ jelenlegi fizetése, volt most pár jobb hónapja de előtte csak szenvedett, Dembelének sem adtuk meg a követeléseit azért mert most pár hónapig jól teljesített, örülnünk kell ha ilyen bértömeggel ennyit adna érte a MU és nem Coutinho 2.0 lesz a srác.

Ha helyette érkezne egy Bernardo Silva normálisabb fizuval(amire a hírek szerint esély is van), aki Xavi elképzeléseibe jobban is beleillene akkor én nem siratnám, eleve a szokásos Pedri-Nico-Gavi mellé még bejelentkezett Torre is, és Kessié is jött.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 09:35:45

Nekem az a gondom, hogy van egy koncepciónk, egy tervünk egy játékossal, leül vele a vezetés, az edző, meggyőzi, hogy ide igazoljon, fontos szerepet akarnak neki adni.
Idejön, szeret itt lenni, nem csak beletesz mindent, de elkötelezett is a projekt iránt, amit azok vázoltak fel neki, akik most pusztán anyagi okok miatt már mást akarnak, mint amit két éve mondtak. (És hiába változott a vezetés, ők is fontos játékosnak, a jövő alapemberének nevezték FDJ-t.)
Ez nem csak szakmaiatlan, de erkölcstelen is. Tudom, ez nem számít ma már, de ha a klub játékosokkal szemben joggal várja el a lojalitást a klub felé, akkor nem kellene valami ilyesmit a játékos felé is mutatni?

Nem tudom, miben lennénk több mint egy klub, ha semmi más nem számít, csak a kétségtelenül fontos anyagi stabilitás.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 09:35:14

Varatrix írta:
2022.07.15. 09:02:49
vidra írta:
2022.07.15. 03:56:49
Andris, teljesen egyetértek. Bayern-es ismerősömmel vitatkoztam, mennyire rideg módon kezelik már Lewa-t, az utóbbi évek kb. legjobb játékosát a csapatban, erre ugyanazt, vagy még rosszabbat tolunk egy olyan játékossal, aki jó, szerethető, mindig mindent belead és egyáltalán nem biztos, hogy lenne valós pótlása.
Bartomeu elcseszett egy arc volt, de a jó, közönség kedvenc játékosoknak kb. mindig tövig nyalt. Nyilván ez az oka a klub jelenlegi gazdasági helyzetének is. Laporta viszont teljesen ezt a személytelen, agresszív, tárgyaló menedzsert hozza, aztán meg ölelkezik velük, amikor fél év után kisajtolnak egy szerződést. Valahogy a kettő között kéne, szerintem.
Nem gondolom, hogy ne lenne igazad, vagy nekem igen... viszont érdemes azt a megközelítést is nézni most, hogy Laporta feladata stabilizálni a klubbot anyagilag, mindezt úgy, hogy nem juthatunk a Valencia sorsára, tehát nem sérülhet a klub status quoja. Továbbra is vonzónak kell maradni a legjobb futballisták számára.

Nagyon vékony jég ez az egész, így sajnos nem biztos, hogy szamon kérhető, ha nem kezeli Culénak De Jongot, bármennyire is egy szerethető karakter.

Nagyon nem vagyok egy sport közgazdász, így nem is értem, hogy hogyan lehet az, hogy Ferranra és Raphira el tudunk költeni 100 millió pluszt, majd azért akarunk megválni hasonló áron egy játékostól, mert nincs pénzünk? Minél többször zongorázom le ezt a kérdést magamban, annyiszor jutok arra a következtetésre, hogy a középpálya az a csapatrész jelenleg, amiben megbízunk még a holland nélkül is. Itt gondolok Nicora, Pedrire és Gavira elsősorban. Kessie szerintem amolyan "piac kínálta lehetőség", amire szoktak hivatkozni. A támadósorban és a védelemben nem bízunk, ezért oda toljuk át a lovét még ha vezéráldozattal is jár.

De ez is csak elmélet. Kedvelem Frenkie-t, de még azért nincs meg ez a kozmikus kötődés, ami az elődeivel meg volt.

piciOff. de nekem még Rakiticet is furább jelenleg más csapat mezében látni, mint De Jongot lenne.
Én sem kötődök annyira Frenkiehez, bár azt gondolom hogy (más stílusa ellenére) képességeiben, szorgalmában, magatartásában, személyes szimpátiában abszolút Xavi-Iniesta-Busquets kategória. Hogy olyan magasságokba ér-e, az nem csak ezeken múlik majd, de ezek az alapok adottak. A stílus más.
Szigorúan objektív dolgok miatt írom azt, amit írok, fel nem foghatom miért akarnánk eladni. A top5 legkeresettebb, legnagyobb jövő előtt álló középpályás egyike. Ez a véleményem is, de pontosan látjuk a kérőkből és az árszintből, hogy ez így van. Ha eladnánk, az jó eséllyel a piac legnagyobb bombája lenne idén.
Csak azért, mert egy béka segge alá züllesztett okádék Barcában a formája nem volt kiegyensúlyozott, eszembe nem jutna azt mondani, hogy nem alkotott itt nagyot ezért nyugodt szívvel el lehet engedni. Ahogy írtam, szinte bárkit előbb lehet elengedni nyugodt szívvel, ha objektív szempontok alapján tippelni akarjuk a jövőbeli értékét (nem pénzbeni) a játékosoknak.

De amúgy is mindegy ez az egész, lehetne ennél sokkal kisebb potenciál is benne, még akkor is jobb mint a keret fele. A fizetése akkor már magas lenne, de még mindig ott tartanánk, hogy nem tudom értelmezni az eladási kényszert. Mégegyszer: Ha Raphinnát meg tudjuk venni ennyiért, ha Kessiének akár csak a fizetését meg tudjuk adni, miközben olyan a középpályás keretünk, amilyen, akkor a világon semmi kényszer nincs anyagilag, hogy eladjuk Frenkiet.

Vagy Laportáék még annál is inkompetensebbek, és annál is kevésbé nézik a klub érdekeit (a sajátjukkal szemben), mint azt most gondolom. Pedig most se vagyok valami nagy véleménnyel róluk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 09:08:40

davi10 írta:
2022.07.15. 07:43:13
Ez oké, de ebben az esetben egy stabil kezdőjátékosról van szó, akire a hírek szerint az edző is számítana. Teljesen más a sztori, mint egy Umtiti-nél.
Persze, hogy nem ugyanaz. DJ-ot nem azért akarjuk meneszteni, mert egy kalap kaki, hanem mert a rendszerünkben egyszerűen sokkal többet érne az érte kapott 85 misi. Kevesebb a hozzáadott értéke, mint a piaci, legalábbis ebben a rendszerben. A top3 játékot meg 3 éve várjuk, és Xavi alatt is csak akkor hozott komoly szintet, amikor az ellenfél kitámadott, és volt hely (Napoli visszavágó vezetés után pl.). Ezzel szemben Gavi azonnal a korának megfelelő 110%-ot hozta, Pedri első szezonban szerintem nem, bár ez inkább rendszerhiba volt, nem az övé, második szezonban már álomjáték volt. És ez csak két játékos, akik pont a posztján vannak, akikre nem kell 3 évet várni, pedig sokkal fiatalabbak is.

De ha pusztán a végeredményt nézzük, akkor mégiscsak olyan, mint Umtiti. Végeredményt alatt azt értem, hogy a klub a távozását szeretné, ő meg dacol (mondom, az ő oldala ez esetben érthető, szimpatizálok vele, de a klub szempontjából...). A klub érdekei meg mindig nagyobbak.

Ez az edző számítana rá ügy kicsit azért szerintem inog. Nem mondom, hogy nem igaz, hanem hogy a két tinire az edző szerintem jobban számítana.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.07.15. 09:02:49

vidra írta:
2022.07.15. 03:56:49
Andris, teljesen egyetértek. Bayern-es ismerősömmel vitatkoztam, mennyire rideg módon kezelik már Lewa-t, az utóbbi évek kb. legjobb játékosát a csapatban, erre ugyanazt, vagy még rosszabbat tolunk egy olyan játékossal, aki jó, szerethető, mindig mindent belead és egyáltalán nem biztos, hogy lenne valós pótlása.
Bartomeu elcseszett egy arc volt, de a jó, közönség kedvenc játékosoknak kb. mindig tövig nyalt. Nyilván ez az oka a klub jelenlegi gazdasági helyzetének is. Laporta viszont teljesen ezt a személytelen, agresszív, tárgyaló menedzsert hozza, aztán meg ölelkezik velük, amikor fél év után kisajtolnak egy szerződést. Valahogy a kettő között kéne, szerintem.
Nem gondolom, hogy ne lenne igazad, vagy nekem igen... viszont érdemes azt a megközelítést is nézni most, hogy Laporta feladata stabilizálni a klubbot anyagilag, mindezt úgy, hogy nem juthatunk a Valencia sorsára, tehát nem sérülhet a klub status quoja. Továbbra is vonzónak kell maradni a legjobb futballisták számára.

Nagyon vékony jég ez az egész, így sajnos nem biztos, hogy szamon kérhető, ha nem kezeli Culénak De Jongot, bármennyire is egy szerethető karakter.

Nagyon nem vagyok egy sport közgazdász, így nem is értem, hogy hogyan lehet az, hogy Ferranra és Raphira el tudunk költeni 100 millió pluszt, majd azért akarunk megválni hasonló áron egy játékostól, mert nincs pénzünk? Minél többször zongorázom le ezt a kérdést magamban, annyiszor jutok arra a következtetésre, hogy a középpálya az a csapatrész jelenleg, amiben megbízunk még a holland nélkül is. Itt gondolok Nicora, Pedrire és Gavira elsősorban. Kessie szerintem amolyan "piac kínálta lehetőség", amire szoktak hivatkozni. A támadósorban és a védelemben nem bízunk, ezért oda toljuk át a lovét még ha vezéráldozattal is jár.

De ez is csak elmélet. Kedvelem Frenkie-t, de még azért nincs meg ez a kozmikus kötődés, ami az elődeivel meg volt.

piciOff. de nekem még Rakiticet is furább jelenleg más csapat mezében látni, mint De Jongot lenne.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 07:43:13

bence0330 írta:
2022.07.14. 23:01:25
Ez elég kétoldalú dolog, mindkét felet megértem. Ha egy csapat azt szeretné, hogy a játékos menjen, a játékos meg nem megy, akkor abból mindig háború lesz, még ha visszafogott és indirekt is. A játékos szempontjából is érthető, mert jól játszott, elhivatott, és nehéz neki azt megértenie, hogy az érte kapott 85 misi többet ér, mint ő maga, mert alighanem a mi játékrendszerünkben ő nem ér ennyit. A klub szempontjából meg akkor is a sportprojektnek kell az elsőnek lennie, és a klub mindig nagyobb lesz, mint a játékos.

Szomorú ez a rendszer, és még szomorúbb, ha emiatt nem méltó távon távozik egy játékos, de hát ez van.
Ez oké, de ebben az esetben egy stabil kezdőjátékosról van szó, akire a hírek szerint az edző is számítana. Teljesen más a sztori, mint egy Umtiti-nél.

Közben olyan pletykákat lehet olvasni valami noname twitteres arc hozta le, hogy ha nem lép le, akkor nem viszik el a US-turnéra.
Ezt mondjuk én nem hiszem el, főleg azok után, hogy Dembele-ért is mennyire kiállt Xavi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.07.15. 03:56:49

Andris, teljesen egyetértek. Bayern-es ismerősömmel vitatkoztam, mennyire rideg módon kezelik már Lewa-t, az utóbbi évek kb. legjobb játékosát a csapatban, erre ugyanazt, vagy még rosszabbat tolunk egy olyan játékossal, aki jó, szerethető, mindig mindent belead és egyáltalán nem biztos, hogy lenne valós pótlása.
Bartomeu elcseszett egy arc volt, de a jó, közönség kedvenc játékosoknak kb. mindig tövig nyalt. Nyilván ez az oka a klub jelenlegi gazdasági helyzetének is. Laporta viszont teljesen ezt a személytelen, agresszív, tárgyaló menedzsert hozza, aztán meg ölelkezik velük, amikor fél év után kisajtolnak egy szerződést. Valahogy a kettő között kéne, szerintem.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.15. 00:36:37

Semmi keresnivaloja itt Silvanak, Kessienek, Raphinnanak, Pjanicnak, es meg sorolhatnam, amig az o maradasa nem fix. Nevetseges hogy egyaltalan szobakerulhet a tavozasa, minden korulmenyt figyelembe veve.
En amugy tovabbra is ugy gondolom, hogy marad. Szerintem a negyede sem igaz a hireknek, ami az utobbi napokban es hetekben felroppentek. Ha megis, akkor a klubnak van szegyellnivaloja, nem Frenkienek. A helyeben maradnek, Es dolgoznek. Xavi ugyis be fogja tenni, ha jol megy neki. Es semmi okunk azt gondolni, hogy nem megy majd jol.

Pedri, Gavi, Araujo es ter Stegen utan az o jatekat illetoen van a legkevesebb ketsegem. Sose lehet tudni, de mindenki massal kapcsolatban kevesbe vagyok bizakodo. A kepessegei, es mentalitasa 110%ban adottak, nem veletlen venné meg bárki, egy nagy rakás pénzért. Ha Raphinhara volt penz Dembele mellett, meg Kessienek is jut hely egy fullosan toltott kozeppalyan, akkor nehogy mar eladasi kenyszerrol beszeljunk.

Alapvetoen en nem hiszek az ujsagiroknak, es kesz. Ha meg megis eladjuk, az szerintem a vezetoseg totalis sportszakmai es gazdasagi kudarca egyszerre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.07.15. 00:26:51

Úgy bánunk vele mint egy kutyával, és kiebrudaljuk, közben Alba, Busquets, Roberto, Pique továbbra is szent tehenek.

Hat gratulálok. Évek óta ezt érzem, de egyre erősebb a meggyőződésem, hogy ez a klub megérdemli a sorsát.

De milyen jó lesz, lesz helyette Pjanic meg Kessie, meg persze muszáj volt elverni a csődközelben 70 milliót valami Raphinhara. :D De egy top 3 kp alapanyag (bárki bármit mond, ez benne van, csak végre talán most kapna normális edzőt is, aki kihozta belőle újra) FDJ-re nincs pénz, túl sokat keres :D

Csak gratulálni lehet ehhez. Így tovább.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.14. 23:01:25

Ez elég kétoldalú dolog, mindkét felet megértem. Ha egy csapat azt szeretné, hogy a játékos menjen, a játékos meg nem megy, akkor abból mindig háború lesz, még ha visszafogott és indirekt is. A játékos szempontjából is érthető, mert jól játszott, elhivatott, és nehéz neki azt megértenie, hogy az érte kapott 85 misi többet ér, mint ő maga, mert alighanem a mi játékrendszerünkben ő nem ér ennyit. A klub szempontjából meg akkor is a sportprojektnek kell az elsőnek lennie, és a klub mindig nagyobb lesz, mint a játékos.

Szomorú ez a rendszer, és még szomorúbb, ha emiatt nem méltó távon távozik egy játékos, de hát ez van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.14. 22:53:13

Örülnék neki ha belátná, hogy nem kívánatos személy, és szép csendben elmenne. Mindenkinek jobb lenne igy. Annyit nem ad a csapatnak, hogy elessünk egy 85 millios uzlettol, meg kifizessunk neki tizen x millios fizetest.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.07.14. 22:16:55

csababarca írta:
2022.07.14. 16:50:12
Rinku írta:
2022.07.14. 16:35:35
Nálam a Moneyball című film mindig egy referencia, hogy hogyan is lehet csinálni a dolgokat, effektíven és profin. A Barca kezében van de Jong játékjoga - ez nem tartalmazza azt, hogy kedve szerint adhatja-veheti a játékost, annak belegyezése nélkül? Megint eszembe jutott, amikor Jonah Hill leülteti a srácot az irodában, hogy "Carlos, eladtunk a Tigersnek." És ennyi volt, nem volt sz.rakodást, hiszti, durci, hanem a srác elment, az élet meg vele ment tovább. Mi ez a nyűglődés megint? De tényleg kérdezem most, valaki ismerni ennek az európai hátterét, hogy hogy és mint mennek az átigazolások? Amúgy ezek az ügynöki bónuszok is mi a sz.rok? Sok mindenben tanulhatna a vén kontinens a suttyó amerikaiaktól, azok legalább tudják, hogy hogy kell szabályozni a ligát, és hogy biznisz a biznisz, sallangok és tökölés nélkül.
USA-ban szerződéseket adnak-vesznek gyakorlatilag. Ott a játékosnak nagyon nincs beleszólása a dolgokba. (ez sem így van, mert rengeteg szabály van amik a játékosokat is tudják védeni)
Itt hiába adja el a Barca DeJongot, ha ő nem ír alá az új csapatába, akkor az új csapata bebukta a dolgot.
Ilyen az NBA-ben nincs.
Mert ott egy élő szerződést adnak át, csak átírják a csapat nevét benne lényegében.

Értsd van XY játékos, van egy 5 éves 100 millás szerződése. Ebből már kettőt letolt, maradt hátra 3 év és 60 milla. Az új csapata ezt futtatja ki, veszi át, nem köt új szerződést.


Na mindegy ez bonyolult, de Európában teljesen máshogy van.
(dupla idézés, de kell, bár igazából csak kiegészítem csababarcát)

Az amerikai profiligákban a játékosok játékjoga az érintett ligáé, a csapatok közvetítők, amelyek pontosan meghatározott szabályok alapján adhatják-vehetik őket. Például egy élő szerződéssel rendelkező baseballosnak ki kell töltenie (vagy felbontania) a szerződését és minimális beleszólása van abba, hogy ezt a pénzt pontosan melyik csapattól is kapja, ugyanis a játékjogát kompenzációért cserébe, pontos szabályok alapján továbbpasszolhatják. Fontos dolog, hogy mindkét félnek kapnia kell értéket, nem lehet csak úgy cserélgetni a szerződéseket.

A fociban ezzel szemben úgy kell nézni a játékosokat, mint az önálló munkavállalókat. Határozott idejű szerződést kapnak a saját csapatuktól, aminek van hossza és kifutása. A csapatok a saját hatáskörükben dönthetnek arról, hogy mennyiért adják tovább a játékosaikat, azaz hasznot húznak a sikeres munkavállalókból, de semmi beleszólásuk nincs a játékos döntésébe. Egy játékos itt sem írhat alá egy új szerződést egy csapattal, ha érvényes szerződése van máshol, de minden joga megvan ahhoz, hogy nemet mondjon bármiféle átigazolásra - mivel technikailag amint csapatot vált, megszűnik az érvényes szerződése és újat köt az új munkaadójával.

Jó lenne a Barcelonának az amerikai rendszer? Attól függ, hogy milyen formában valósulna meg. Ha úgy, mint a baseballban, ahol nincs fizetési sapka, igen. Az NBA-NHL-NFL modellt követve ha a spanyol bajnokságban vezetnék be (de rengeteg gyakorlati probléma lenne egy ilyen átállással) nagyon nem, hiszen rögtön kiegyenlítődnének a bérkülönbségek és sokkal kisebb lenne a szakadék a top kettő és a többiek között. A draftrendszer bevezetése szintén nagyot ütne a csapaton, hiszen a La Masia sokkal több ígéretes fiatalt produkál, mint amennyire a Barcelona egy hasonló rendszerben igényt tarthatna.

Érdekesség, hogy az európai szuperliga egy lépés lett volna az amerikai rendszer átvétele felé, de pontos részleteket nem tudhattunk meg arról, hogy működne a fizetési sapka, a játékosok átigazolása meg a külsős játékjogok lefoglalása, nem is jutottak el eddig a tárgyaló felek.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.07.14. 22:00:42

Nem FdJ-ot kell eladni hanem a sok selejtet, persze tudom hogy nem egyszerű de azért amit művel a vezetőség vele az kész vicc. Kész tények elé állítják: Menned kell. Ilyen nincs hogy mennie kell akarata ellenére,ha fejre állnak se tudnak vele mit kezdeni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.14. 21:52:35

A Frenkie de Jong "összeesküvés elmélet"

Olvasgatva a híreket, érdekes elméletet olvastam, amit továbbgondolva - bele is illik is a folyamatokba...
Mégpedig, hogy a FdJ "maradni szeretnék" kijelentése nem szól másról,  csak hogy minél több pénzt kapjon meg a csúsztatott béréből, prémiumából...

Laportáék, gondolom, úgy állnak hozzá, hogy ami bér még nem esedékes, a távozással el is évül - van ebben igazság... FdJ-ék meg úgy, hogy ami korábbi bér/prémium járt volna neki, de halasztva lett, szeretné megkapni - ebben is van ráció, sőt, a mostani hangulatában nagyon is érthető, ha csavarni akar egyet a Barca-n...

Azt eddig nem igazán értettem, ha egy játékos ennyire maradni akar, akkor a MU hova hajt ennyire, hogy megállapodjon a Barca-val?!? Rég le kellett volna állniuk...
Ehelyett fejesek jönnek, hajtják tovább az üzletet, stb.

Szóval esélyes, hogy Frenkie lélekben már nincs Barcelonában, akármit is nyilatkozik...

Hírekbe bekerült ügynökének egy nyilatkozata, hogy fizessék ki a halasztott bérét, ez a Barca-nak csak 18m-ba fájna, amúgy meg 80m a fizetendő, amiből nem hajlandóak engedni... Ha esetleg nem is az ügynök nyilatkozta, attól még van igazságtartalma...

Ha azt is hozzáadjuk, hogy FdJ a legelején még azt nyilatkozta, hogy akár bért is csökkentene, ha ez kell a maradáshoz - ez megváltozott álláspontra utal...

Összefoglalva: megy a "ki pislog később", ott a MU határidő, FdJ kivár, hogy mennyit hajlandó a Barca fizetni a "lelépéséért" - Barca húzza az időt, hogy Frenkie mennyiről hajlandó lemondani vagy MU mennyivel száll be fizuba az átigazolási díjon felül?!?

De, a háttérben az már eldőlt, hogy nagy eséllyel Frenkie menni fog, csak egy kicsit kell megolajozni a fogaskerekeket... Hogy ez az olajozás mennyi pénzt jelent majd vmelyik csapat részéről, majd kiderül! 😎
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.14. 19:53:54

SzaSa13 írta:
2022.07.14. 15:29:51

Pont az a lényeg, hogy a szűk vezetésen kívül mindenki más szívesen látja és Ő is maradni szeretne...
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de én nem tartom lényegesnek, hogy maradjon. Nem rossz képességű, de sem azt nem érzem rajta, hogy valaha hátára venné a csapatot, sem azt, hogy a legjobb teljesítményt itt elérheti. Nem láttam olyan meccset, ahol nem ment a csapatnak és hirtelen elkezdte volna a csapatot húzni a győzelembe. Abszolút pótolhatónak érzem és valamiért jobban hiszek Nicoban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.07.14. 16:50:12

Rinku írta:
2022.07.14. 16:35:35
Nálam a Moneyball című film mindig egy referencia, hogy hogyan is lehet csinálni a dolgokat, effektíven és profin. A Barca kezében van de Jong játékjoga - ez nem tartalmazza azt, hogy kedve szerint adhatja-veheti a játékost, annak belegyezése nélkül? Megint eszembe jutott, amikor Jonah Hill leülteti a srácot az irodában, hogy "Carlos, eladtunk a Tigersnek." És ennyi volt, nem volt sz.rakodást, hiszti, durci, hanem a srác elment, az élet meg vele ment tovább. Mi ez a nyűglődés megint? De tényleg kérdezem most, valaki ismerni ennek az európai hátterét, hogy hogy és mint mennek az átigazolások? Amúgy ezek az ügynöki bónuszok is mi a sz.rok? Sok mindenben tanulhatna a vén kontinens a suttyó amerikaiaktól, azok legalább tudják, hogy hogy kell szabályozni a ligát, és hogy biznisz a biznisz, sallangok és tökölés nélkül.
USA-ban szerződéseket adnak-vesznek gyakorlatilag. Ott a játékosnak nagyon nincs beleszólása a dolgokba. (ez sem így van, mert rengeteg szabály van amik a játékosokat is tudják védeni)
Itt hiába adja el a Barca DeJongot, ha ő nem ír alá az új csapatába, akkor az új csapata bebukta a dolgot.
Ilyen az NBA-ben nincs.
Mert ott egy élő szerződést adnak át, csak átírják a csapat nevét benne lényegében.

Értsd van XY játékos, van egy 5 éves 100 millás szerződése. Ebből már kettőt letolt, maradt hátra 3 év és 60 milla. Az új csapata ezt futtatja ki, veszi át, nem köt új szerződést.


Na mindegy ez bonyolult, de Európában teljesen máshogy van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.07.14. 16:35:35

Nálam a Moneyball című film mindig egy referencia, hogy hogyan is lehet csinálni a dolgokat, effektíven és profin. A Barca kezében van de Jong játékjoga - ez nem tartalmazza azt, hogy kedve szerint adhatja-veheti a játékost, annak belegyezése nélkül? Megint eszembe jutott, amikor Jonah Hill leülteti a srácot az irodában, hogy "Carlos, eladtunk a Tigersnek." És ennyi volt, nem volt sz.rakodást, hiszti, durci, hanem a srác elment, az élet meg vele ment tovább. Mi ez a nyűglődés megint? De tényleg kérdezem most, valaki ismerni ennek az európai hátterét, hogy hogy és mint mennek az átigazolások? Amúgy ezek az ügynöki bónuszok is mi a sz.rok? Sok mindenben tanulhatna a vén kontinens a suttyó amerikaiaktól, azok legalább tudják, hogy hogy kell szabályozni a ligát, és hogy biznisz a biznisz, sallangok és tökölés nélkül.
Football, bloody hell. /SAF/
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.07.14. 15:34:50

SzaSa13 írta:
2022.07.14. 15:29:51

Pont az a lényeg, hogy a szűk vezetésen kívül mindenki más szívesen látja és Ő is maradni szeretne...

Szerintem maradni is fog még egy évig legalább. Vállal egy fizetéscsökkentést, hogy bizonyíthasson.
Aztán, ha nem kap elég lehetőséget, akkor majd jövőre elmegy.
Hátha addigra a ManU is beér Bajnokok Ligája helyre...
Válasz küldése