Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.04.27. 15:36:52

Ez a nem volt jó meccse egy nettó baromság. Dembele-től sem várjuk el, hogy mélységi labdákra futkározzon a védelem mögé, ha nincs a védelem mögött terület. Frankie ehhez hasonlóan akkor jó, ha középen van területe futkározni. Az ellenfelek általában nem hülyék és tudják, hogy ha neki területet hagynak, akkor végük. Most akkor emiatt adjuk el? Meg a tökölős, kontra képtelen taktikánk miatt?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7334
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.26. 21:04:15

vinszentvega írta:
2022.04.25. 15:00:27
Tök jó, hogy Farkas Norbi szerint nem jó meccse volt és lecserélték, erre mindenki megint az eladólistán látja… Tegnap folyamatosan rángatták, rugdostàk, faltoltàk, ez a majom spori meg engedte. Látszott hogy frusztrált emiatt. Ne ez alapján a meccs alapján törjenek már pálcát felette, azok akik….
Detto.
Szanaszét rugdalták, a bírónak is mutatta, hogy már vagy ötödször tettek alá és semmi szankció, erre ő kapott sárgát.
Látszott, hogy teljesen frusztrált lett. Semmiképp sem szabad elengedni, ha a jövő csapatát akarjuk építeni ő az egyik oszlop. A középpálya vele, Pedrivel, Kessiével, Gavival 1-2 éven belül Európa szinten is top lehet. Persze várjuk meg, hogy az elefántcsontparti mit is tud itt (ha tényleg jön). Az egyedüli aggodalmam, hogy vkp elég hiányposzt a csapatban. Busira hosszútávon nem lehet számítani és az eddigiek alapján De Jong sokkal jobban érzi magát kkp-ként.
Szerintem sűrűbben ki lehetett volna próbálni középső védőként. Amikor ott játszott top teljesítményt hozott. Nyilván nem állandóra, de láttuk mostanában, hogy többször kellett becserélni Lenglet, EG is hullámzó teljesítményt nyújt, megnéztem volna egyszer-kétszer inkább őt ott.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.04.25. 17:05:18

Subinho írta:
2022.04.25. 14:46:23
Ha van esze a Barca vezetésének nem adja el De Jongot. Ha formában van, top a posztján. Most sajnos az egész csapat fásult, fáradt, de pár hete még baromi jól játszott. Kellene neki (is) 1-2 hét pihi és ennyi. Viszont a Ten Hag / MU páros tényleg érdekes lehet a nyáron. Csodálkoznék, ha nem mennének rá.
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... de-jongot/

Remélem, hogy nem csinálnak segget a szájukból és komolyan gondolják Frenkie megtartását. :roll:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.04.25. 15:00:27

Tök jó, hogy Farkas Norbi szerint nem jó meccse volt és lecserélték, erre mindenki megint az eladólistán látja… Tegnap folyamatosan rángatták, rugdostàk, faltoltàk, ez a majom spori meg engedte. Látszott hogy frusztrált emiatt. Ne ez alapján a meccs alapján törjenek már pálcát felette, azok akik….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 14:46:23

Ha van esze a Barca vezetésének nem adja el De Jongot. Ha formában van, top a posztján. Most sajnos az egész csapat fásult, fáradt, de pár hete még baromi jól játszott. Kellene neki (is) 1-2 hét pihi és ennyi. Viszont a Ten Hag / MU páros tényleg érdekes lehet a nyáron. Csodálkoznék, ha nem mennének rá.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.23. 19:28:45

Nem ismerem bunga fórumtárs informátorát, de a komment elolvasása közben azonnal beugrott Erik ten Hag szerepvállalása MU-nál...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.23. 13:21:06

bunga írta:
2022.04.23. 13:08:35
Úgy látszik a csapatnak rövid határidőre komoly pénz kell. Játékoseladásként Frenkie jöhet leginkább szóba. De ha távozik, akkor elnöktől szurkolóig szégyen is dukál a szükség mellé.
Szerintem dunsztunk nincs, mennyi pénz kell majd egyébként. Voltak már olyan hírek is, hogy a szezonzárás után sokkal jobb helyzetben leszünk, meg ennek az ellenkezője is megjelent már. Szerintem ez majd csak július elején derül ki, vagy még később.
De persze, ha valakiből tényleg komoly pénz kéne, és nagyon muszáj lenne vezéráldozatot hozni, akkor az DJ lenne, meg ugye Pedri és Gavi, akik 70-80 körül simán elkelnének, de ők szerintem teljesen érinthetetlenek. Ha végszükség lenne, szerintem is Frenkie menne, és számára lennének is stílusához jobban illő csapatok, annak ellenére, hogy itt is nagyon-nagyon jó. De ennek 10%-ot sem adok, nagyon kell ő ide, és még így is kevesen vagyunk, ha menne, Kessié mellett is kellene még egy új igazolás.
Xavi is lenyilatkozta most, hogy ha rajta múlik, akkor egy egész éra vezére lesz, és évekig marad, a világ egyik legjobb középpályása lehet.

De hát jön itt pénz azért majd több emberből is, pl. Cou.
Akit el tudunk adni korrekt áron, és nem is kell nekünk, az Nico, 20-30 milliót el tudok érte képzelni. Puigért szerintem már semmit nem kapunk, Lenglet meg lassan teljesen elijeszti az udvarlóit, de azért még bízom Mourinho hülyeségében.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.04.23. 13:08:35

Úgy látszik a csapatnak rövid határidőre komoly pénz kell. Játékoseladásként Frenkie jöhet leginkább szóba. De ha távozik, akkor elnöktől szurkolóig szégyen is dukál a szükség mellé.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.29. 20:27:47

messideco írta:
2022.03.29. 20:12:11
Úgy néz ki, hogy mindkét (barátságos...) válogatott meccsen szerepelni fog. Nem ártott volna kis pihenő számára :(
Hát nem. Nem is tudom, barátságosra miért kell ez, pont ilyenkor lehetne a kicsiknek játéklehetőséget adni. Ráadásul olyan barátságos, ami nem is közvetlenül a világverseny előtt van, a főpróbán még jobban megérteném, szeptember-október körül...

De Xavi szerencsére rotál, szóval nem az van, mint tavaly, hogy augusztustól májusig kezdő, és még cserét sem kap. Minden 4. meccsén kb padozik, és párszor le is van cserélve, tán nem lesz gond. Busquetsnél nagyon örülök, hogy nem kellett elmennie.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.03.29. 20:12:11

Úgy néz ki, hogy mindkét (barátságos...) válogatott meccsen szerepelni fog. Nem ártott volna kis pihenő számára :(
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 23:33:21

Barcaforever írta:
2022.02.27. 23:16:05
bunga írta:
2022.02.25. 10:11:45
A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Milyen edzői bizalom hiányzott? Sztem nem is volt olyan meccs, amikor Koeman padoztatta volna…

Hihetetlen, h Xavi annyit csinált, hogy FDJ a kp bal oldalán játszik, Pedri meg a jobboson, ha együtt vannak és végre működnek együtt. Pedri meg Gavival fixen a baloson van. Koemannak ez is meghaladta a képességeit.
Sőt, ő azon kevesek közé tartozott, aki jó is volt Koeman alatt, legalább is az előző szezonban. De most már Xavi alatt is egyre jobb, lassan nemcsak megugorja, hanem felül is múlja a tavalyi teljesítményét.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.27. 23:16:05

bunga írta:
2022.02.25. 10:11:45
A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Milyen edzői bizalom hiányzott? Sztem nem is volt olyan meccs, amikor Koeman padoztatta volna…

Hihetetlen, h Xavi annyit csinált, hogy FDJ a kp bal oldalán játszik, Pedri meg a jobboson, ha együtt vannak és végre működnek együtt. Pedri meg Gavival fixen a baloson van. Koemannak ez is meghaladta a képességeit.
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.02.25. 10:11:45

A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.25. 08:26:51

Xavi átrakta a kp bal oldali felére így Albával és Torressel játszik össze, ami jobban fekszik neki. Hatalmasat ment tegnap.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.25. 00:26:36

bence0330 írta:
2022.02.24. 23:06:53
Nem csak zseniális volt, de még vezér is.
Nálam ő az MVP.
Néhányszor már leírtam, hogy " már régen a csapatunk vezére kellene, hogy legyen".....:roll:
Ahogyan korábban is, úgy ma is az a véleményem, hogy egyáltalán nem Frenkie hibája az, hogy nem lett (nem lehetett?) vezér.....de eljöhet még az ő ideje. :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.24. 23:06:53

Koemannál ő volt talán egyértelműen a legjobb játékos Messi után (és magához képest is). De szerintem az elmúlt 1-2 meccsen már megütötte azt a szintet, ma meg szerintem jobb volt, mint a jó szezonjának bármelyik meccsén. Nem csak zseniális volt, de még vezér is. Új dimenziókat kapott a játéka, és mindenben remekel, Busquets helyén lekapcsolja a lasztikat és szervez, elöl kulcspasszok plusz gólokat lő, fáradhatatlan.
Ha ezt tartja, top3 középpályás lehet Európában.

Visszanézve a hozzászólásokat, nem kis mélységből érkezett vissza.

Nálam ő az MVP.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 23:22:03

Őszintén, a sok rossz forma közül nála van a legkevesebb kétségem, hogy Xavi kihozhat belőle valami nagyon jót.
Ma több nagy lépés is volt előre, bár elég mélyről jön a srác.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.23. 23:19:03

enzonavas írta:
2022.01.23. 23:06:02
Azért szerintem ne adjuk el. Főleg ne a ".... " Bayernnek. Ott pillanatok alatt kinyílna, és végre Ő is rúghatna nekünk gólt amikor ismét találkozunk....Ne legyünk már ennyire bénák....
Be kell, h valljam erős indoklás, vitatkozni nem lehet vele. Eddig se támogattam azt az ötletet, h eladjuk, ezután meg főleg!
Kép
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2022.01.23. 23:06:02

Azért szerintem ne adjuk el. Főleg ne a ".... " Bayernnek. Ott pillanatok alatt kinyílna, és végre Ő is rúghatna nekünk gólt amikor ismét találkozunk....Ne legyünk már ennyire bénák....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.21. 07:48:51

Látványosan szétesett lelkileg. Nem tudom ezzel Xavi mit tud kezdeni, mert a Koeman időszak vége alatti gyenge teljesítményhez képest is romlott. Tegnap több gólt kaphattunk volna a labdaeladásai miatt. Xavi talán egy sorral hátrébb kéne tegye, mert Pique meg meccsenként 3szor sérül le, a közeppályán meg jelen állapotában nem segítség.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.16. 10:56:50

Szerintem azért maradtak a kezdőben, mert 2-3 éve még az volt a gondunk, hogy elvert minket a Bayern a bl-ben, és nem volt reális esélyünk odaérni a végén.

Idénre ez odaáig süllyedt, hogy most már ki kell kaparni a győzelmeket a Rayo meg a Granada ellen, aztán néha sikerül, néha nem. A Lenglet, Umtiti kettősből nem tudom ki váltotta volna Piquét a kezdőben például, Garcia ugye idén jött, az első néhány meccse neki se volt jó, most meg pl sérült. Araujo mellé én is szeretnék egy kh-t, de a klubnál a prioritás megint szélső támadó volt(nem mondom, hogy nem kellett) nyáron pedig valszeg minden egy lapra fog menni a norvégért, tehát hátvéd igazolás az megint vagy lesz, vagy nem.

Busi szintén hasonló. Igaza van Csabának, a rangadókon kevés, a bl-ben kevés mert a kisebb csapatok is szétfutottak minket, de akkor kit raksz be? Eddig nem volt se Nico, se Gavi, ők nem régen robbantak csak be. De Jongot meg lehet el is adjuk, akkor megint ott a kérdés, hogy ugyan kivel rotáljuk.

Az hogy a kudarcok után nem vállalták a felelősséget az jogos, arról meg egyik sem tehet, hogy az előző vezetőség elköltött kb 400 milliót támadókra, akik vagy felsültek, vagy alapból posztjuk se volt itt. Most kezd rendeződni a pénzügyi helyzet, ami nyáron úgy nézett ki, hogy nem tudjuk az érkezőket se regisztrálni. Én félek megint attól, hogy rámegyünk Haalandra, elmegy rá vagy 120 millió az ügynöki pénzzel mindennel, közben akár beáldozunk 1-2 embert, aztán nekimegyünk úgy a következő szezonnak, hogy a védelemmel semmit se csináltunk, pedig gyakorlatilag az összes poszton lehetne erősíteni, főleg a kh+jobbos az, ami szerintem gázos. Nem most, hanem évek óta.

Na de ne legyen teljesen off, én még mindig adnék időt De Jongnak, meg az egész Xavi projekt jelenlegi keretének (kivéve kb Umtiti, Dembelé duót) mert igazából arról sincs fogalmunk, mi lesz az alap kezdő és felállás, eddig ugyanis kényszerhelyzet volt nagyon sokszor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.16. 09:37:21

LG írta:
2022.01.16. 08:58:31
...
Pique tényleg a jó lóra tett tipikus esete.
Nem rossz, de nem is annyira jó, mint az eredményei :D
Ha neki kellett volna kikaparnia a gesztenyét, ennek töredékét se érte volna el.
Kellett ő nekünk nagyon, de nem volt nélkülözhetetlen, neki a Barca és a társak jobban kellettek, mint fordítva.

Viszont ez az egész, hogy is merült fel?
Hogy Pique és Busi nélkül előrébb lennénk-e?

Hát Busi piszok gyenge tud lenni, szóval én őt sokkal többet pihentetném. Ha Xavi nem bírta ugyanennyi idősen a folyton kezdő alapszerepet, akkor nehogy már Busi bírja aki 20 évesen se tudott se sokat se gyorsan futni :D Sokkal többet kellene ülnie.

Pique-t tavaly én szanaszét szidtam, jogosan. Idén egyébként nincs vele baj, nem tudom miért javult de már szeptember óta jó. Lehet tavaly tényleg sérülésekkel játszott. Ettől függetlenül neki se lenne szabad már több évre terveznie..

Annyira vészes a helyzet hogy mindkettőre szükség van, de nem szabad átesni abba hogy folyton játszanak.

FDJ hogy jön ide amúgy már le vagyok maradva. Hogy Busi helyén? Hát ott kéne alkotnia mert a kreatív pozikban nem jó, mivel hogy nem kreatív. Más erényei vannak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.16. 08:58:31

És akkor ebből az következik, hogy abból a spanyol csapatból vagy Pep Barcájából mindenki klassis volt? Más csapatokban pedig, akik nem tudtak ilyen eredményeket elérni, pedig senki? Biztos, hogy nem így van. Xaviék 2008-ban nélküle is megnyerték az EB-t, sőt, az volt a legdominánsább győzelmük. Ez is mutatja, kik voltak annak a csapatnak az igazi kulcsfigurái, akik mellé nem kellettek extaklasszis társak, hanem elegek voltak olyanok, akik elvégezték a dolgukat. Ilyen volt 2008-ban pl. Senna vagy Marchena, és ilyen volt később Pique is. A nagy sikerekről valószínűleg nem is utóbbi zseniális játéka él az emberekben. Sokkal inkább előtérbe került a nezebb időkben, amikor nagyobb nyomás nehezedett a védelmünkre, hibázgatott is rendesen. A nagy vereségeknél, pl. a Bayern ellen többször, a 14-es VB-n, tavaly a PSG ellen stb. pedig nem is nagyon tudta, milyen rendezvényen van.

Ennek ellenére viszont úgy adja el magát a fickó, mintha ő is Xavival, Iniestával egy szinten járult volna a sikerekhez, pedig ez nem így van, de még Busquetsnek is jóval nagyobb szerepe volt. Mondom, úgy gondolom, hogy fénykorában jó védő volt, de azért mindig volt vagy 5 olyan ember a posztját, akire ki lehetett volna cserélni, és szvsz nem gyengült volna a csapat. Ezt egy Messiről, Xaviról, Iniestáról, Alvesről, Busuqetsről nem mondhatjuk el.

És azt sem mondhatjuk, hogy a posztja miatt van kevésbé megbecsülve, mert egy Puyol vagy most Arujo (jogosan) nagyon is értékelve volt/van, mert ők tényleg kulcsemberek (előbbi csak volt nyilván) a csapatban. Ahogy FdJ is az volt Koeman alatt, konrétan szerintem Messi után a 2. legfontosabb ember volt. Szóval sokakl inkább alkalmas erre a szerepre a holland. Valószínűleg csapatszinten nem tud majd akkora sikereket elérni, mint Pique, de játéktudásban, fontosságban könnyen fölé nőhet. Csak ugye nem katalán, és nem tudja úgy eladni magát, nem Shakira a felesége, szóval nem tudja úgy megetetni a közvéleményt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.16. 06:46:28

LG írta:
2022.01.15. 22:52:34
Gaillard írta:
2022.01.15. 22:13:42


Nem hiszem, hogy egy Piquének vagy Busquetsnek magyarázni kell majd a pályafutását.

Egy Frenkie de Jong egyelőre nem is említhető velük egy lapon, de reméljük az lesz és az itteni sikereinek köszönhetően.
Mondjuk én Piquet sem említeném egy lapon Busquets-szel. Szerint előbbi az a játékos, aki jókor volt jó helyen, és ügyes sportdiplomáciával el tudta érni, hogy őt is a Barca-legendák között emlegessék.
102 válogatott mérkőzést játszott a spanyol nemzeti tizenegyben. Világ-és Európa bajnok. Ne akarjál már meggyőzni arról itt senkit, hogy "csak jókor volt jó helyen" Ügyes sportdiplomáciával nem szoktak ilyen eredménysort felmutatni!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.15. 22:52:34

Gaillard írta:
2022.01.15. 22:13:42


Nem hiszem, hogy egy Piquének vagy Busquetsnek magyarázni kell majd a pályafutását.

Egy Frenkie de Jong egyelőre nem is említhető velük egy lapon, de reméljük az lesz és az itteni sikereinek köszönhetően.
Mondjuk én Piquet sem említeném egy lapon Busquets-szel. Szerint előbbi az a játékos, aki jókor volt jó helyen, és ügyes sportdiplomáciával el tudta érni, hogy őt is a Barca-legendák között emlegessék. Nem azt mondom, hogy Oleguer-szint, de nem is top Puyol. Az ő szintjét, ha csak szigorúan a teljesítményt nézzük, akkor FdJ simán megurhatja. Hogy itt, vagy máshol, azt majd meglátjuk.
Válasz küldése