Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.15. 11:06:48

visca el barca írta:
2022.01.15. 10:48:15
Hagyjuk mar ezt a kiszipolyozzuk, meg tul sokat jatszik dumat. Ha nem birja a gyurodest mehet amerre lat. Maldini, robi carlos, vieira, cafu, xavi, del piero, messi, cr, modric meg 1000 masik jatekos is csapagyasra volt hajtva vilag eleteben megis hozta amit kellett.
Egyrészt van különbség aközött, ha valaki nagy terhelésben játszik, meg van aközött is, amikor már túlzásba viszik a dolgot. Ha valaki egész európában a legtöbbet játszotta kb, az jelent valamit. De a régi vízhordók sem voltak ilyen sorozatterhelésnek kitéve, mint manapság, sőt, a foci sem volt még ennyire gyors. Arról nem is beszélve, hogy Vieirák sem játszottak végig szezonokat nagy terhelésben formaingadozás nélkül....Az emberi testnek vannak korlátai... Messit meg CR-t kár emlegetni, elgé volt nekik 7-8 km-eket futni a meccseken, mert zsenik, és nem is középpályások, akiknek a meló nagy részét kellett csinálni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.15. 10:48:15

Hagyjuk mar ezt a kiszipolyozzuk, meg tul sokat jatszik dumat. Ha nem birja a gyurodest mehet amerre lat. Maldini, robi carlos, vieira, cafu, xavi, del piero, messi, cr, modric meg 1000 masik jatekos is csapagyasra volt hajtva vilag eleteben megis hozta amit kellett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.15. 10:04:14

Szerintem itt mindenki azt mondta, hogy ha valakit fel kell áldozni, akkor öt. Umtiti vagy Coutinho nem feláldozás ha nem jók a csapatnak és csak teher a jelenlétük. A feláldozása egy játékosnak nálam azt jelenti, hogy az eladása jár negatívumokkal is, de csapat szempontjából előnyös is lehet. A hátvédek közül egyedül Araujo távozása lenne ilyen. Esetleg MATS vagy a 4 fiatal (Fati, Pedri, Gavi, Nico) és ott van Frenkie. A 7 játékos közül a legnagyobb piaci értéke neki van, plusz talán könnyebben pótolható (jutna pénz Kessié, Kamara, Zakaria közül valaki fizujára) kis minőségi romlással. Az eladási ára meg Haaland, Vlahovic, egyéb klasszis közepcsatár vételárának jó részét behozná.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2022.01.15. 09:39:52

Maradnia kell. Iszonyatosan túl lett terhelve, akárcsak Pedri. Úgy emlékszem, hogy bőven vezette a pályán töltött percek statisztikáját egy időben. Kiszipolyozzuk, aztán amikor kicsit megfárad, akkor rögtön arról beszélünk, hogy mennie kell. Micsoda gusztustalan hozzáállás ez. Az meg szerintem nem vitatéma, hogy a legsokoldalúbb top játékosok között van a világon. Még mindig nagyon fiatal és már most rengeteget bizonyított. Erősíteni kellene inkább az önbizalmát, nem rombolni. Azt kell elérni/megtartani, hogy maradni akarjon és fontos szereplőnek érezze magát továbbra is. Nem tudom mennyit fordítanak top klubok pszichológusokra, de manapság ennek mindennél jobban érzem a szükségességét. Businál 9 évvel fiatalabb, simán válthatja majd Őt. Baromság lenne eladni...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.15. 09:25:42

mess2009 írta:
2022.01.15. 09:22:22
azt mondtam eddig, nem tudom mi van körülötte de valami sántít. mára azért tisztult a kép: kölcsönös bizalmatlanság. és mivel itt Xavi a kulcs tőle függ ez a játszma.
ha ide jössz valaki helyett, a kedvenceit nem fogod szeretni ez majdnem biztos. Dest esete is alátámasztja de Depay is megtorpanni látszik.
én azokkal értek egyet akik az értékén becsülik a srácot de valójában nincs is jó megoldása egyelőre ennek a helyzetnek de hogy ne legyek ismét (betegesen) pesszimista, akár jól is elsülhet a dolog. ha eladják áldozat lesz az tuti, hogy megéri e? az majd a végén derül ki.
a maradásához Xavinak kell megbékélni vele és mellé állni, ha így lenne én kevesebb kockázatot látnék benne.
Eladhatod,de akkor a helyére kell ember,plusz az az ember is kell,akiért elvileg beáldozod.
Mivel a játékosok regisztrálása is problémát jelent,így nem biztos,hogy akkora üzlet lenne eladni és 2 másikra költeni az árát.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.15. 09:22:22

azt mondtam eddig, nem tudom mi van körülötte de valami sántít. mára azért tisztult a kép: kölcsönös bizalmatlanság. és mivel itt Xavi a kulcs tőle függ ez a játszma.
ha ide jössz valaki helyett, a kedvenceit nem fogod szeretni ez majdnem biztos. Dest esete is alátámasztja de Depay is megtorpanni látszik.
én azokkal értek egyet akik az értékén becsülik a srácot de valójában nincs is jó megoldása egyelőre ennek a helyzetnek de hogy ne legyek ismét (betegesen) pesszimista, akár jól is elsülhet a dolog. ha eladják áldozat lesz az tuti, hogy megéri e? az majd a végén derül ki.
a maradásához Xavinak kell megbékélni vele és mellé állni, ha így lenne én kevesebb kockázatot látnék benne.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.14. 18:40:58

Andris írta:
2022.01.14. 16:05:05
Nekem egyelőre korai. De nagyon. Szerintem nagyon meg kell szorulnia a klubnak, hogy őt értékesíteni lehessen. Amíg ilyen igazolásokat csinálunk, mint Ferran Torres 55 misiért, meg még Haaland is szóban forog, addig nem tudom ezt értelmezni. Mármint az anyagi szükség ilyen szintjét.
A srácnak hihetetlen jó képességei vannak, és a fizikai adottságai is kőkemények. Szerintem nagyon inteligens játékos ráadásul.

Igen, mindenki látja, hogy 1-2 hónapja szenved. Lehet hogy van az 3 is. És?
Xavi továbbra is pár hétben mérhető ideje van a csapatnál, teljesen nonszensz, hogy most (vagy a következő hetekben, hónapokban) az eladásáról beszéljünk. Pláne úgy, hogy akármennyire imádom, és akármennyire jó is idén, Busquets napjai azért csak meg vannak számlálva.
Egyetértek. Frenkie azért már letett ezt-azt az asztalra nálunk is, jóval többet, minthogy az első komolyabb hullámvölgyében el kellene küldeni őt, főleg úgy, hogy tényleg szinte semmi rutin nincs a KP-n Busin kívül. Simán lehet, hogy Xavi megtalálja a helyét hamarosan, esetleg a csapágyasra járatás is benne van a gyenge formájában, nem tudhatjuk. Én nagyon bírom a fickót, ritka intelligens játékos, jóval több türelmet adnék neki.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.14. 16:05:05

Nekem egyelőre korai. De nagyon. Szerintem nagyon meg kell szorulnia a klubnak, hogy őt értékesíteni lehessen. Amíg ilyen igazolásokat csinálunk, mint Ferran Torres 55 misiért, meg még Haaland is szóban forog, addig nem tudom ezt értelmezni. Mármint az anyagi szükség ilyen szintjét.
A srácnak hihetetlen jó képességei vannak, és a fizikai adottságai is kőkemények. Szerintem nagyon inteligens játékos ráadásul.

Igen, mindenki látja, hogy 1-2 hónapja szenved. Lehet hogy van az 3 is. És?
Xavi továbbra is pár hétben mérhető ideje van a csapatnál, teljesen nonszensz, hogy most (vagy a következő hetekben, hónapokban) az eladásáról beszéljünk. Pláne úgy, hogy akármennyire imádom, és akármennyire jó is idén, Busquets napjai azért csak meg vannak számlálva.

Ugyanazt tudom írni, mint Puignál is. Nehogy már akár csak halvány fogalma is lehessen bárkinek arról, pár hét után, hogy az új játékrendszerekben és a stílusban megtalálja-e valaki a helyét. Még mire kialakul, az is jobb esetben felemészt egy fél évet. És utána szerintem még mindig lehet várni az olyan képességű játékosokra, mint pl Frenkie. Ha lehet, találjon rá a helyére, és a formájára. Nem tartunk ott semmilyen szinten, hogy eladjuk.
Ha mégis ott az anyagi kényszer annyira, akkor meg nehogy már 55 milliós játékosokat vegyünk, meg Haalandról álmodozzunk. Értem, hogy amúgy kp-n elég vastagok lettünk az ifistákkal, de akkor is, több mint túlzás ez az egész.
Egyébként, szintén ahogy Puignál leírtam, szerintem nála se fordult meg Xavi fejében, hogy megváljon tőle. Láttam én is a főoldali cikket, de ez 100% víztiszta spekuláció.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.14. 15:19:44

Pont akartam írni, hogy kellene valamit kezdeni a sráccal, mert látványosan szenved. Nincs igazán posztja, légüres térben mozog, sem támadásban, sem védekezésben nincs hatással a játékunkra. Xavinak komoly feladat lesz megtalálni a helyét, ami nem lenne rossz, mert klasszis alapanyag. Arról nem vagyok meggyőződve hogy Busi helyén kell játszania - Az Ajaxban arra pl anno ott volt Schöne-, de valamit ki kell találni, mert nem sok hasznát vesszük.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.14. 15:15:41

Jelenlegi financiális helyzetében a klubnak, részemről is mehetne. Nekem továbbra is a scout hálózattal van gondom, nem hiszem el, hogy csak kokain árban lehet igazolni bármilyen poszt vonatkozásában.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.14. 14:28:10

visca el barca írta:
2022.01.14. 12:44:55
En 1 percig nem bannam ha becserelnenk egy vilagklasszis ballabas védőre, vagy rafizetessel haalandra. Boven a potolhato kategoria.
Pótolható kategória, de kérdés mennyiért és kivel. Nem szaladgálnak fillérekért hasonló kaliberű emberkék.
Világklasszis belső védőt nem is nagyon tudnék mondani. Mondjuk, ha Laporte annak számít. De pl. ő is a megszerezhetetlen kategória. A City sem szokta az alapembereit csak úgy dobálgatni, főleg ha azok maradni akarnak.
Amúgy ha ballábas középső védőről van szó, meg lehetne próbálni Coulibalyt elhozni a Dortmundból, akár a B-be. Max. 2 millió lehet a srác, de lehet még annyi se, aztán 1-2 éven belül kiderül, hogy van-e benne lehetőség.
Forca Barca!!!!
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.01.14. 14:04:55

ocsike83 írta:
2022.01.14. 12:11:34
Busi utódját nagyon gyorsan meg kellene találni. FDJ szinte egy percet nem játszott ott.
Beáldozhatjuk Haalandért, de akkor a középpálya közepe lesz a gond nemsokára. Irányítót meg vagy nem ad el senki, vagy horror áron.
Én nem tudom ki mit szeretne játszatni vele. De tavaly, középső védőtől kezdve bármit jól megoldott. Nem gonolom, hogy az a helyes, hogy azonnal elpasszoljuk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.14. 12:44:55

En 1 percig nem bannam ha becserelnenk egy vilagklasszis ballabas védőre, vagy rafizetessel haalandra. Boven a potolhato kategoria.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.01.14. 12:11:34

Egyetértek Chino hozzászólásával.
Busi utódját nagyon gyorsan meg kellene találni. FDJ szinte egy percet nem játszott ott.
Beáldozhatjuk Haalandért, de akkor a középpálya közepe lesz a gond nemsokára. Irányítót meg vagy nem ad el senki, vagy horror áron.
Mint amikor egy régi házat nem alapjaira versz szét, hanem mindig az éppen aktuális problémát foltozgatod. A Gavi-Pedri-Nico kp azért még hosszútávon nem versenyképes.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.14. 11:53:33

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.14. 11:36:19
Transfermarkt 70 millió euróra teszi az értékét, ha Xavi nem tudja beépíteni Busi helyére én mindenképp megválnék tőle.

Szinte az egyetlen még mindig nagy értéket érő olyan játékosunk aki bőven beáldozható(talán még Stégen az), ha eladnánk és az ára fedezné Haaland díjának jelentős részét akkor mehet az üzlet.
Az egész középpályát 17-19 éves rutintalan (eddig) félszezonos játékosokra kellene rábízni. Talán Pedrinek van némi tapasztalata, de Gavi és Nico bármilyen ügyesek még távol vannak attól, hogy biztosan tudjuk, hogy beválnak és rutinjuk a 0-hoz konvergál. Gavi az Ifiből kerültek, de Nico is szinte átugrotta a B-csapatot.
Kell valami rutin, azt pedig Busi nem sokáig fogja hozni, ráadásul a fiatalokról is kiderülhet, hogy nagyobb a füstjük, mint aa lángjuk. Egy Bl-ben nem szívesen bíznám rájuk az egész kp-t, Busquets posztjára pedig még annyi lehetőség sem lenne, mint eddig. Arról nem bszélve, hogy lenne cserének egy Puig meg SR.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.14. 11:47:26

Ha az ő eladása kell egy minőségi csatárra (most ilyen szempontból mindegy, hogy Haaland, Vlahovic), akkor szerintem is meg kell lépni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.14. 11:36:19

Transfermarkt 70 millió euróra teszi az értékét, ha Xavi nem tudja beépíteni Busi helyére én mindenképp megválnék tőle.

Szinte az egyetlen még mindig nagy értéket érő olyan játékosunk aki bőven beáldozható(talán még Stégen az), ha eladnánk és az ára fedezné Haaland díjának jelentős részét akkor mehet az üzlet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2022.01.14. 11:01:04

Állandó témává vált Frenkie visszaesése, az, hogy nem illik bele Xavi koncepciójába, hogy el kéne adni, ha van, aki jól fizet fizetne érte. De mi is történt? Az edzők visszaéltek azzal, hogy sok poszton is hasznos, ezért nem kapott állandó szerepkört. A másik hátrány, hogy Busi minden edzőnél kirobbanthatatlan és akár alkalmas erre, akár nem, a múltja jogán irányít. Ehhez jön, hogy ráragadt, hogy ő a holland "maffia" embere és Koeman kirúgásával ennek leáldozott. Summa summarum Xavin múlik, hogy épít rá, vagy elengedi és nem Frenkien magán.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.06. 10:01:21

Chino írta:
2022.01.06. 09:05:15


Hihetetlen milyen szerencsétlenek vagyunk. Ha bból a rengeteg sérültből valaki/valaki visszatér(nek) mehet az orvosi szobába ugyanannyi.
Kérdés, hogy ez téynlag csak balszerencse-e. Mert látványosan rottyon vannak a játékosaink, a második félidőkre rendre elfáradnak, begörcsölnek.

Ahogy pedig te is írtad, a holland pedig nagyon komolyan volt terhelve a múlt évben, ami a teljesítményének sem tett jót, mert nagyon visszaesett az új szezonra, és a sérülése is valahol várható volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.06. 09:05:15

Izomsérülést szenvedett. Várható volt sajnos, ennyire nem lehet valakit terhelni. Volt egy cikk a Mundon, hogy 2021-ben a világon ő volt 7. legtöbbet játszó játékos, Európában azt hiszem a harmadik. További teszteket végeznek el, a visszatérése bizonytalan, bár én meglepődnék, ha 2-3 hét múlva hadra fogható lenne.

Araujo szintén zenész.
Neki a kéz középcsontja tört el. Neki is ma derül ki mennyire súlyos.

Hihetetlen milyen szerencsétlenek vagyunk. Ha bból a rengeteg sérültből valaki/valaki visszatér(nek) mehet az orvosi szobába ugyanannyi.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.19. 16:25:45

Meglepődnék, ha pont Xavi nem ragaszkodna a holland játékához :)
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.19. 11:01:08

Titinho írta:
2021.11.18. 21:28:30
Nem tudom egyébként, honnan indult vagy hogy merült fel az, hogy a szöszi távozna vagy el akarjuk adni.
Amíg a Barcelona ilyen anyagi helyzetben marad, mindig lesznek pletykák. Először is, egy játékos nem annyit ér, amennyi az értéke a transfermarkt.de szerint, hanem amekkora ajánlat befut érte. A csapat keretéből De Jongról lehet a leginkább elképzelni, hogy egy másik csapat kinyitja a pénztárcáját és szembesíti Laportát mondjuk egy olyasféle, teljesen kézzelfogható ajánlattal, minthogy "százmillió, holnaputánra, kápé, mit szólsz?" Piacképes, fiatal, bizonyított, topligában játszik, fontos szerepet tölt be a csapatban. Ezt a bizonytalansági tényezőt tovább fokozza, hogy nem katalán/saját nevelés, tehát nincs fölötte védőernyő. Újabb bizonytalansági tényező, hogy ha a Barcelona bárkit is venni szeretne, akkor játékosokat kell eladnia, másként nincs kerete erre.

Szóval még akkor is, ha nincs konkrét fejlemény, vagy teljesen megerősítetlen pletykák keringenek, hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy De Jong eladása ott lebeg majd a levegőben. Volna értelme? Sportszakmailag biztos nem. Szeretné a klub megtartani? Alapesetben biztosan számolnak vele, legalábbis most. De Jong távozni akar? Semmi jele.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.19. 09:21:32

Titinho írta:
2021.11.18. 21:28:30
Nem tudom egyébként, honnan indult vagy hogy merült fel az, hogy a szöszi távozna vagy el akarjuk adni.

José Álvarez, az El Chiringuito újságírója dobta ki egyszer a hírt, de azelőtt és azután sem volt semmi hasonló hír, pedig pletykák vannak bőven. Ráadásul az alapja a annyi volt, hogy jó bevételi forrás. De volt már ilyen Fatiról, SR-ről, Destről, Albáról meg még vagy 2-3 játékosról,. Csak ez egy elég komoly horderejű, emiatt lovagolnak annyira rajta.
Forca Barca!!!!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.18. 21:28:30

Nem tudom egyébként, honnan indult vagy hogy merült fel az, hogy a szöszi távozna vagy el akarjuk adni.

Kicsivel több mint 2 év alatt, Xavi lesz a 4. edzője (most Barjuant nem számoltam ide), és kb ugyanennyi poszton is játszott. Szerintem nem volt egyszerre zsinórban 10 meccse ugyanabban a szerepkörben a 2 év alatt.

Ha most Xavinál kap egy fontosabb, állandó szerepkört egy megfelelő csapat taktikával megspékelve, akkor sokkal jobban fog emlékeztetni minket az Ajaxban eltöltött éveire.

A Liga legértékesebb játékosa jelenleg is, bízok benne hogy Xavi alatt még sok sok évig az is lesz. :wink:

És lám, a hivatalos oldal közzé is tette az első közös képet róluk pont most. Ma tért vissza egyébként ő is, az első edzésén van túl Xavival:
https://twitter.com/FCBarcelona/status/ ... 2S0SQ&s=19
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.18. 21:02:08

Koeman jól ismerte és szerette is Frenkiet. Így tudta, hogy mennyi poszton képes komoly teljesítményre. Viszont mivel hol ezt játszatott vele, hol azt, nem alakult ki a helye, funkciója a csapatban. Ha netán maradna, Xavinál stabilizálódna, hogy mit játszik és nem lenne probléma. Ami az eladást illeti, ott viszont a Barca van a leggyengébb helyzetben a vevőhöz és hozzá magához képest.
Válasz küldése