Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 16:17:02

gránit írta:
2023.11.28. 15:51:13
Elég meredek a kettő között párhuzamot vonni. A csiki-csukikat olyan egyérintőkkel oldottuk meg, amik mára kikoptak a játékunkból. Ő nem az a játékos, akinek a játékát szeretem látni, és akire véleményem szerint szükségünk lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=sko8H-7 ... arcaStudio
Tegnap még a körülményes és lassú labdaátvételeket mondtad hibájául, és hogy megakasztja a támadásépítést, szerintem azokban a fázisokban a csiki-csuki még nem annyira van jelen.
Mindegy, nem szereted látni. Én szeretem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 15:51:13

Elég meredek a kettő között párhuzamot vonni. A csiki-csukikat olyan egyérintőkkel oldottuk meg, amik mára kikoptak a játékunkból. Ő nem az a játékos, akinek a játékát szeretem látni, és akire véleményem szerint szükségünk lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=sko8H-7 ... arcaStudio
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 14:36:47

Már fakulgatnak az emlékeim, de bennem az maradt meg, hogy Busquest, Xavi, Iniesta, Rakitic, hogy csak a legfontosabb középpályásainkat említsem, szintén nem arról voltak híresek, hogy rögtön, késlekedés nélkül passzoltak. A labda átvétele után mindig volt egy kis igazítás, egy körülnézés, és csak utána ment az indítás a beinduló játékosok felé, az esetek nagy részében pont időben.
Ha valaki szerint de Jong körülményes és lassú, akkor ez Iniestáékra is igaz kell hogy legyen. Holott én mindig úgy láttam, hogy uralják a középpályát.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.28. 00:10:37

bence0330 írta:
2023.11.28. 00:03:54
Pont ugyanolyan gyenge volt, mint SR, Vidal, Messi, Semedo, TS(ő legalább nem saját hibájából), és sorolhatnám.
Ezt így már tudom értelmezni, köszönöm.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 00:03:54

Peter írta:
2023.11.28. 00:01:02
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit,
Az én olvasatomban ez azt sugallja, hogy "van felmentés" azokkal a tényekkel szemben, amik a pályán megtörténtek.
Milyen értelemben? Azt írtam, hogy az egész csapat becsődölt, volt tízmillió probléma, miért pont FDJ-n kell fennakadni? Pont ugyanolyan gyenge volt, mint SR, Vidal, Messi, Semedo, TS(ő legalább nem saját hibájából), és sorolhatnám. Az edzői stáb ugye pláne, akikkel a játékosok már beszélni sem voltak hajlandóak. Amire gondoltál, annak köze nincs a felmentésnek, súlyos felelősség a stáb részéről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.28. 00:01:02

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit,
Az én olvasatomban ez azt sugallja, hogy "van felmentés" azokkal a tényekkel szemben, amik a pályán megtörténtek.

a 2. bekezdés kontextusa az ilyen és ehhez hasonló sugallatok alkalmazásából ered, amit meccsről meccsre olvsani lehet, akár szubjektív vélemény formájában is....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.11.28. 00:06:51-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 23:37:41

Peter írta:
2023.11.27. 23:27:26
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt,
Egyáltalán nem pro vagy kontra Frenkie, de nem nagyon értem, hogyan lehet olyan dolgokról beszélni egy meccsel kapcsolatban ami nem történt meg. A meccset a pályán játszák a pályára lépő játékosokkal.

Lassan ott tartunk a fórumon, hogy minden ami TS-től indul az gólszerzési lehetőség, ha pont éppen nem piszkál bele egy ellenfél a középpályán.....

Minden Barca szurkolónak nehéz, de bármilyen meccsel kapcsolatban is - szerintem - csak azokról a tényekről érdemes beszélgetni, amik megtörténtek a pályán.

Jövő időben fantáziálni az teljesen más, szerintem is megnyerhetnénk a BL-t, ha éppen kedvező lenne a csillagállás számunkra, de a múlton és a tényeken akkor sem lehet változtatni, ha bárki más lett volna a pályán, nagyobb vagy kisebb lett volna szél, fű vagy bármi.....
Pontosíts, mert őszintén fogalmam sincs, mire gondolsz. :( Az első bekezdésben pl mi nem történt meg? Vagy nem értem. Setien 4-3-3 vagy ebből deriváló támadóbb állásokkal játszott végig, akkor meg egyszer csak feltett egy 4 kp-s témát. Puig és Fati nem játszott, SR ott volt a kezdőben, mi nem történt meg abból, amit leírtam? De tényleg, kérlek írd meg tényszerűen, mi nem történt meg, lehet, hogy valahol elnéztem valamit, de most sehogy sem találom.

Kb az egyetlen dolog, amit leírtam és szubjektív (az sem "nem történt meg", hanem a véleményem), hogy miért pont Frenkie-t kéne elővenni egy ilyen meccsen, mikor az egész csapat lebőgött, minden játékos és minden stábtag.

A 2. bekezdést talán értem, viszont a kontextusát nem.

Vagy ha nem is erre a hsz-re akartál reagálni (nálam megesett már), akkor pardon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.27. 23:27:26

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt,
Egyáltalán nem pro vagy kontra Frenkie, de nem nagyon értem, hogyan lehet olyan dolgokról beszélni egy meccsel kapcsolatban ami nem történt meg. A meccset a pályán játszák a pályára lépő játékosokkal.

Lassan ott tartunk a fórumon, hogy minden ami TS-től indul az gólszerzési lehetőség, ha pont éppen nem piszkál bele egy ellenfél a középpályán.....

Minden Barca szurkolónak nehéz, de bármilyen meccsel kapcsolatban is - szerintem - csak azokról a tényekről érdemes beszélgetni, amik megtörténtek a pályán.

Jövő időben fantáziálni az teljesen más, szerintem is megnyerhetnénk a BL-t, ha éppen kedvező lenne a csillagállás számunkra, de a múlton és a tényeken akkor sem lehet változtatni, ha bárki más lett volna a pályán, nagyobb vagy kisebb lett volna szél, fű vagy bármi.....

Holnap nyerhetünk, akár Frenkie-vel vagy akár nélküle is, de nyerhetünk, ha megmutatjuk a világnak, hogy jó fából faragták ezt a csapatot, lesz akaratunk, tartásunk, elszántságunk.....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 23:09:08

Szerintem igen is tud(na) pörögni ő, ha épp arra lenne szükség. De nem feltétlen van, minden attól függ, hogy egy csapat mit játszik, a játékos ebben milyen feladatkört lát el, és éppen milyen szituáció adódik.

Busi minden idők legjobbja szerintem a posztján, és ő aztán minden csak nem pörgős. Egy bizonyos részlet, egyetlen kiragadott tulajdonság senkit nem jellemez.

De eszem ágában sincs Frenkiet megvédeni bármilyen kritikával kapcsolatban, mert nem szorul rá. A világ egyik legjobb középpályásáról beszélünk.

Ami a posztját illeti, szerintem ma már egyértelműen nem szerepelnek sok csapatban klasszikus védekező középpályások. Frenki egy személyben szűr, hozza ki a labdákat, vagy éppen osztja el azt, attól függ, hogy éppen hol és kinél van a labda. Nem tudom, van-e ennek neve, de biztos hogy se nem védekező, se nem támadó középpályás. Valami egészen komplex feladatkörről beszélünk, amit nem is sok csapat használ, és nem is hiszem hogy túl idős találmány lenne.

Na de nem véletlen beszél mindenki a Barcán belül és kívül is csodálattal róla, nem véletlen van mindenhol 100millió körül árazva, nem véletlen szerette volna több nagy csapat is elhappolni annak idején, és azóta is, és az sem véletlen, hogy megtartottuk annak ellenére, hogy iszonyatos magas fizetése van.
A legjobb ember a keretben az utóbbi másfél évben a képességei és a kiegyensúlyozottsága alapján, és top10es középpályás a világon. Ahogy elnézem mostanában a nagy klubok meccseit, lehet hogy top3as, a sérülése előtti hónapjaira gondolva.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.27. 22:43:55

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
De azért megállja a helyét egyedül is
Szerintem nem.
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Münchent többször emlegeted fel vele kapcsolatban. Szerencsétlen ter Stegen műtendő térddel, vetődés lehetősége nélkül álldogállt a kapuban
Na igen, a minőségi cserekapus szükségessége már akkor téma volt, részemről legalábbis.

Egy rendes tartalékkapussal (mert Neto nem volt az) 8-at nem kaptunk volna, de mezőnyben ez semmin nem változtat. Le lettünk tarolva, és ebben de Jongnak hatalmas szerepe volt. Akkor is ugyanazt csináltuk, mint ma. Katasztrófa, Mohács, apokalipszis, armageddon, világvége. De ha egyes emberekről volt szó, kb mindenkit felmentettünk. De Jong? Semmi baj nem volt vele. Busquets? Semmi baj nem volt vele. Aha...

De nem csak a Bayernről van szó. Gyors, lendületes, erős csapatok ellen semmit nem ér.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.27. 22:39:53

A tapasztalt játékostársak csodálják Frenkiet. Ez talán nem elfogult szurkolói vélemény.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 22:34:19

gránit írta:
2023.11.27. 22:05:20
Közel sem akkora eresztés, mint amekkorának gondoljuk. Münchenben nevetség tárgya lett, amikor úgy gázoltak át rajta, mint kés a vajon. Ő, mint vkp? Na ne... Barcelonába meg szerintem főleg nem volt jó vétel. Passzjátékban sokkal pörgősebb emberre lenne szükségünk.
Áthozom az off miatt.
Ő nem vkp-s, illetve hát duplaszűrőben az, de ott sem a romboló. Ő abszolút 4-2-3-1-ben lenne a potenciálja tetején, ahol mellette egy igazi szűrő lenne. De azért megállja a helyét egyedül is, csak ott tényleg néha rezeg a léc, ott nem egy világklasszis szint, ha komoly csapat jön szembe.
Münchent többször emlegeted fel vele kapcsolatban. Szerencsétlen ter Stegen műtendő térddel, vetődés lehetősége nélkül álldogállt a kapuban, Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt, nála gyangébb középpályásokkal a pályán az aztán tuti, hogy nem volt benne több szerepe, mint bárkinek. Még Messit is beleértve. Arról nem is beszélve, hogy DJ abban az évben nem volt még klasszisként emlegetve az új csapatában, az első évében még eléggé csere volt, nem is volt túl jó, azóta már vagy 3 fokkal jobb egy tízes skálán. Minimum.

Igen, passzjátékban nem pörgős, de azért nem csak ez definiál egy klasszis játékost.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 22:44:04

Troym írta:
2023.09.23. 21:51:23

Én lehettem, akire hivatkozol.
Én ezt láttam:
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... e-92473149

Elég alap a spanyolom, de 5-7 hét kiesést emleget "valószínűleg", de orvosi vizsgálatokig nyilván semmi nem biztos, addig csak újságírók tippelgetnek.
Köszi! :)
Már a Mundon is ezt írják azóta, de csak megvárnám a teszteket. 1,5 hónap kicsit soknak tűnik ahhoz képest, hogy még 5-7 percig rohangászott a pályán, ha néha sántítva is. Még ugrott is levegőből pottyanó labdáért, ellenféllel..
Ettől függetlenül bármi lehet, vagy talán pont emiatt lett rosszabb.

Viszont alakul a szívás, a legfontosabb BL meccsekre és a clasicora is Pedri meg Frenkie nélkül... talán a két legjobbunk, legalábbis támadásépítésben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.23. 21:51:23

Andris írta:
2023.09.23. 21:39:53
FCB08 írta:
2023.09.23. 21:36:15
Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
A másik topikban valaki egy hónapot írt, bár forrás nem tartozott hozzá.
Szerintem meg kell várni a teszteket, ez a minimum, addig tökmindegy, hogy ki mit ír, ki mit olvas és hol, 1 héttől 2 hónapig bármi lehet. Az bíztató, hogy percekig rohangászott még vele, akárhogy is..
Én lehettem, akire hivatkozol.
Én ezt láttam:
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... e-92473149

Elég alap a spanyolom, de 5-7 hét kiesést emleget "valószínűleg", de orvosi vizsgálatokig nyilván semmi nem biztos, addig csak újságírók tippelgetnek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 21:39:53

FCB08 írta:
2023.09.23. 21:36:15
Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
Szia!
A Mundon azt olvastam az imént, hogy boka húzódás (ficamot jelent gondolom). Holnap lesznek tesztek. Azt mondta Xavinak, hogy várjanak 5 percet, megadták az esélyt, de nem lett jobb, le kellett hozni. "kétséges a Mallorca elleni játéka" (ami kedden lesz asszem, szóval 3 nap múlva)

A másik topikban valaki egy hónapot írt, bár forrás nem tartozott hozzá.
Szerintem meg kell várni a teszteket, ez a minimum, addig tökmindegy, hogy ki mit ír, ki mit olvas és hol, 1 héttől 2 hónapig bármi lehet. Az bíztató, hogy percekig rohangászott még vele, akárhogy is..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCB08
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.09.23. 21:33:42

2023.09.23. 21:36:15

Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.21. 18:03:37

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Ez most valami vicc fele csak, ugye?

Szerintem jelenleg konkretan europa legjobb formaban jatszo jatekosa, talan abszolut az elso szamu kulcsemberunk.

Szerk: eldontottem, szerintem ironizalsz, es egyetertek. 😄
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.21. 01:14:29

Gavit szerintem kár összehasonlítani vele (bár azzal egyetértek, hogy tegnap fél-1 ponttal magasabb osztályzatot adtam volna neki, mint Gavinak, nem fél ponttal alacsonyabbat). De ha már.... DJ egy tökéletes korban lévő játékos, Gavi meg még mindig tinédzser, és annak sem a teteje. Gavi amúgy kb mindent csinál, amint Frenkie nem, és Frenkie mindent csinál, amit Gavi nem. Szerintem nagyon jól kiegészítik egymást a pályán, meglepően jól. Frenkie lendülettel gyorsít, Gavi passzsebességgel. Frenkie helyezkedéssel védekezik, Gavi agresszivitással. Frenkie inkább mélységi irányító még akkor is, mikor elöl van, Gavi meg inkább a kaput támadja (cserélnek is persze, csak tendenciózusan értem). Frenkie hosszabb labdákkal operál, Gavi kicsiben.

DJ egy klasszis, nem kérdés. Nem vagyok abban biztos, hogy ha a legfelső polcról kéne válogatni, akkor ne lehetne ideillőbb klasszist választani, de mindegy is, ez már csak ilyen elitista kötözködés. Amikor kicsit is van hely, akkor stílusilag is 100%-ban ideillő. Amikor 11 emberrel védekező csapat ellen játszunk, akkor azért kevésbé, akkor egy ilyen BS féle fazon hasznosabb lenne. De összességében top3 játékosunk, igen, és talán a legstabilabban top 5-6 játékosunk egész évben kb minden meccsen. És azt se felejtsük el, hogy sosem sérült, és középpályán az egyetlen olyan játékos, akit bármennyit lehet játszatni. Szerencsés genetika is, meg persze a kora is segíti ebben. Ő még nem eszetlenül volt beépítve, mint szerencsétlen Pedri.

Már csak arra vagyok kiváncsi, boldogul-e egyedüli pivotként Romeu nélkül, ha kap letámadást a nyakába, mert most nem kapott. Eddig sem az volt ott vele kapcsolatban a félelem, hogy nem oldja meg nagyon elegánsan és kiválóan a posztot, ha van helye, hanem hogy stresszhelyzetben nem tűnik olyan jónak, mikor ketten futnak rá. De aztán lehet, hogy ehhez is simán felnőne, passz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 22:25:34

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Mondj már 2 játékost, aki jobb nála és eljönne De Jong fizujának a feléért (akármennyi is az, úgyse tudjuk).

Sokszor lassítja direkt a játékot, aztán egyedül megindul és átszáguld az ellenfél egész középpályáján. Ilyen passzokat meg másoktól nem nagyon látunk a csapatból.

De ha ez megint szarkazmus, akkor erre ki kéne találni valami jelzést, mert túl jól csinálod :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.20. 22:11:13

Deluigi írta:
2023.09.20. 22:01:01
Xavi is mosolyogva adta azt a nyilatkozatot, amit idéztem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.20. 22:01:01

Peter írta:
2023.09.20. 21:59:14
Xavitól idéznék, engedelmeddel:
„Alapvető fontosságú számunkra, talán karrierje legjobb pillanatában van. Sokat fejlődik. Számomra ő az egyik legfontosabb játékos a csapatban.”

Nagyon jópofi, de nekem igencsak ellentmondásos, amikor a hosszú hosszú évekig túlfizetett legendákra eltapsikolt a klub egy komplett generációváltásnyi pénzt, akkor a fizetések téma nem pörgött ennyire.
Pedig a hajó akkor ment el igazán.... :mrgreen:
mosolyogva eladtuk volna tavaly is, de nem akart elmenni

rajtunk marad, mind a tobbiek ([auto_cenzúra] sok fizut kap egyedul)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.20. 21:59:14

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be
a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Xavitól idéznék, engedelmeddel:
„Alapvető fontosságú számunkra, talán karrierje legjobb pillanatában van. Sokat fejlődik. Számomra ő az egyik legfontosabb játékos a csapatban.”

Nagyon jópofi, de nekem igencsak ellentmondásos, amikor a hosszú hosszú évekig túlfizetett legendákra eltapsikolt a klub egy komplett generációváltásnyi pénzt, akkor a fizetések téma nem pörgött ennyire.
Pedig a hajó akkor ment el igazán.... :mrgreen:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.20. 19:35:21

totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.20. 19:18:47

Kit érdekel a fizuja, amikor ilyen teljesítményt hoz?
Hagyjuk már ezt, tegnap is Felix mellett messze a legjobbunk volt, az első két gól is tőle indult, de azért Gavit felpontozzuk értékelésnél az egy góljára megint.

A tegnapi meccs is azt mutatta, hogy a lépegető Romeura ilyen kaliberű csapatok ellen semmi szükség, rá majd a komolyabb erőt képviselő ellenfelek ellen lehet építeni, de egyébként DeJong röhögve hozza le a vkp/mélységi kps posztot.

Nem tudok olyan játékost hirtelen mondani, aki ebben a korban, ezt a teljesítményt így lehozná.
Egyetértek Chinoval, a legfontosabb játékosok egyike, legalábbis a kp-n messze a legfontosabb, legjobb játékosunk.
Messze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 11:41:27

Chino írta:
2023.09.20. 11:22:44
Kicsit kevés szó esik De Jongról, pedig elengedhetetlen láncszeme a mostani játéknak. A támadásaink nagy százaléka onnan indul, hogy belép a két középső védő közé, mélységből hozza fel a labdát és több opció nyílik a támadásvezetésre plusz a megindulásaira is hatalmas szükség van. Talán a labdaszerzésekben kellene fejlődni, mert szemre abban nem elég hatékony.
Megkockáztatom Araujo és MAtS után a legfontosabb játékosunkká nőtte ki magát és egyértelmű klasszis a posztján. Lehet, hogy magas a bére stb., de ha eladnánk hatalmasat gyengülnénk.
Igen, sokszor hajlamosak vagyunk kiemelni azt az egyetlen gyengeségét, ami néha a beállt védelem ellen sajna meglátszik, a gyorspasszos játéktól való teljes idegenségét. De amit azon kívül művel már 1-2 éve, az tényleg klasszis, elegáns, jó nézni. Csak a fizuja lenne feleennyi... ez meg nyilván a másik pont, ami miatt sok ellenérzés van néha vele szemben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése